Z zagranicy

Korea Północna chciała rozdrażnić Amerykanów testem rakiety, a tu… klapa

Takiego obrotu sprawy rząd Korei Północnej nie przewidział. Po widowiskowej paradzie wojskowej z okazji 105 rocznicy urodzin Kim Il-sunga i na kilka godzin przed wizytą w Korei Południowej wiceprezydenta USA Mike’a Pence’a północnokoreańskie władze zdecydowały się na demonstrację siły w postaci testu rakiety interkontynentalnej.

Test został przeprowadzony na wschodnim wybrzeżu i… zakończył się fiaskiem. Wprawdzie w dobie napiętych stosunków na linii Stany Zjednoczone – Korea Północna to niewątpliwie dobra wiadomość, niemniej północnokoreańskie władze nie przejawiają zadowolenia.

Nie wiadomo, czy północnokoreański reżim będzie karał „winnych” owej „wizerunkowej klęski”.

Źródło: BBC

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

181 komentarzy

181 Komentarzy

 1. Jacquelynn

  5 listopada 2017 at 01:00

  thx for the info

 2. Indo-Bookies

  9 listopada 2017 at 15:07

  there are so many careers to choose from but the unemployment rate these days have risen;

 3. Hermosa Beach

  9 grudnia 2017 at 15:34

  Please write more. good work, keep it up.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra