Z kraju

Feministki „świadkinie” czyli Wielka Koalicja za Równością i Wyborem

Powstała Wielka Koalicja za Równością i Wyborem składająca się z ponad 70 organizacji i grup nieformalnych w dużej mierze o charakterze feministycznym. Koalicja ma walczyć o prawa kobiet, zwłaszcza o „pełnię praw reprodukcyjnych”.

De facto w skład nowego tworu wchodzą głównie zwolenniczki aborcji i przeciwnicy PiS-u, którzy w pierwszych swoich wypowiedziach zdradzają, że życie przeciętnej kobiety interesuje ich głównie wtedy, kiedy ta chce dokonać aborcji, a państwo czy służba zdrowia nie chcą jej tego ułatwić.

„Wszystkie jesteśmy świadkiniami i świadkami, że żyjemy w czasach ogromnej cywilizacyjnej zmiany. PiS od momentu, kiedy przejął władzę realizuje projekt zupełnie nowego państwa – państwa prawicowo-nacjonalistycznego, w którym nie ma miejsca na prawa kobiet, na prawa człowieka” – mówiła w środę Agnieszka Grzybek z Fundacji na Rzecz Równości i Emancypacji STER, a jej akcentowanie słowa „świadkinie” karze myśleć, że będziemy mieli spektakl feministycznych postulatów łącznie z reformą języka polskiego. Podkreślanie za to nacjonalizmu PiS rzekomo zwalczającego kobiety daje do zrozumienia, że zaczyna się bój o miejsce na scenie po ustępującym i skompromitowanym Komitecie Obrony Demokracji (zwłaszcza, że Konradowi M., założycielowi zespołu, który odpowiadał za oprawę muzyczną protestów Komitetu Obrony Demokracji, postawiono zarzuty handlu kobietami).

Poza wszystkimi znanymi dotąd postulatami z aborcją na czele, nie wiedzieć dlaczego skrywającymi się pod hasłem „reprodukcja” kryje się też warty odnotowania element przyszłej strategii federacji kilkudziesięciu organizacji feministycznych i lewicowych. Wielka Koalicja za Równością i Wyborem zapowiedziała, że stworzy listę ginekologów, którzy powołują się na klauzulę sumienia. Ni mniej ni więcej feministki grożą, że lekarze odmawiający z powodów swoich przekonań czy religii zabijania dzieci nienarodzonych będą napiętnowani na publicznej liście (przygotowywana ma być „Czarna Księga”). Brzmi to trochę jak z historii list Żydów w czasach III Rzeszy. Tu i tam celem jest uśmiercenie, tyle, że dzisiaj w przestrzeni publicznej (a podobno feministki zwalczają nacjonalizmy…). Czy jednak lekarze będą się wstydzić tego, że nie zabijają? Tzw. ruchy kobiece domagające się swobody prawnej dla zabijania m.in. nienarodzonych kobiet chyba przeceniają swoje narzędzia nacisku.

Robert Wyrostkiewicz

Fot. Jan Bodakowski

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

51 komentarzy

51 Komentarzy

 1. Robert B.

  17 kwietnia 2017 at 13:07

  „Brzmi to trochę jak z historii list Żydów w czasach III Rzeszy”… Ostrożniej z takimi przykładami. Od razu sugerują one, że po pierwsze: Żyd to jakaś niepokalana ofiara, po drugie: ze sprawą tzw. feminizmu te niepokalane ofiary jako immanentny antagonizm zła nie mają nic wspólnego. Otóż, mają i to bardzo dużo wspólnego. W awangardzie ruchu feministycznego aż się od nich roi, bo ruch feministyczny to część ogólnoświatowego ruchu komunistycznego, o którym mistrz Michalkiewicz ostatnio pisał tak:

  „Dla żydokomuny najważniejszą sprawą jest uchwycenie panowania nad światem, a z punktu widzenia tego celu światowa rewolucja komunistyczna pełni rolę narzędzia. Przy jej pomocy mniej wartościowe narody mają być bowiem doprowadzone do stanu bezbronności wobec żydowskiej wspólnoty plemiennej, która w ruchu komunistycznym tworzy „partię wewnętrzną”, która we wszystkich sprawach ma ostatnie słowo.” [Stanisław Michalkiewicz]

  • Danka

   17 kwietnia 2017 at 16:19

   I sam Michalkiewicz agituje za Zydowka A.Applebaum na fotelu Marszalka Sejmu.To, oczywiscie, w ramach kobtrofensywy, by nie doprowadzili Polakow „do stanu bezbronnosci”.I twiedzi, ze zna ja OD DAWNA.A skad, panie redaktorzez Radia Maryja?
   https://youtu.be/VlGIiVsoj1Y

   • klioes vel pislamista

    17 kwietnia 2017 at 17:15

    Michalkiewicz sobie, jak zwykle, nieco żartuje, podkreślając inteligenję Ann (w przeciwieństwi e do Zdradka).

    Pani Danuto, proszę czytając/słuchając Michalkiewicza WŁĄCZYĆ MYŚLENIE, w miarę możliwości…

    • Robert B.

     17 kwietnia 2017 at 20:41

     No właśnie… W miarę możliwości… w przypadku tej prostaczki @Danuty to właśnie o to się rozchodzi…

     • Danka

      18 kwietnia 2017 at 02:34

      N20:41 Nie slimacz sie i nie becz.Zetrzyj piane.

    • Danka

     18 kwietnia 2017 at 02:21

     Brak argumentu i od razu ad personam.Zatkalo? Pan red.Michalkiewicz zartuje na tym filmie w linku, ktory podalam, ze znana mu od dawna -co juz jest szokujace w jego przypadku, ale nie dla mnie-Anne Applebaum nadawalaby sie na fotel Marszalka Sejmu na miejsce Radka. O ile sie nie myle, Radek jyz byl wtedy na wylocie, a sprawa nastepcy jeszcze nie byla przesadzona.To nie byl zart, bo po co i w jakim celu? To byla lanserka lewaczki, falszywie opisujaca nasza przed i powojenna historie/ w latach 30. w Polsce byl wg niej faszyzm.Nawet Michnik ja wysmial./

     • Danka

      18 kwietnia 2017 at 02:29

      Zapomnialam dodac, ze i uczestniczki zlotow Grupy Bilderberg / tzw.”Rzad Swiatowtmy”, tajne masonskie obrady z Brzezinskim masonem.W 2016 wraz z malzonkiem razem brali udzial w tych obradach, ktore z Austrii masoneria przeniosla blizej Merklicy do Drezna.Aktywna Aniela caryca, nie omieszkala tam wpasc i pokonferowac.Oczywiscie tajnie przed cala Europa i PE.Wiadomo potakiewicze zaklepia wszystko, a co nadrzad, to nadrzad.Splendor, nie to co tych 700 czy tam 800.

 2. lewicymowimynie!

  17 kwietnia 2017 at 13:15

  bez nowej berezy kartuskiej nic sie nie da zrobic!!!
  Aborcja jest przestepstwem przeciwko narodowi, przyszloscia narodu polskiego sa dzieci!!

 3. zydowstwodoizraelaprecz!!!!

  17 kwietnia 2017 at 13:18

  ta dziwka na zdjeciu wyglada jakby miala 20iq!

 4. Kazik

  17 kwietnia 2017 at 17:01

  Wszystkie feminazistki wykopać do kalifatu niemieckego, niech tam kładą swe puste łby pod islamskie maczety. Precz z lewactwem, robactwem!

 5. Zona

  17 kwietnia 2017 at 17:30

  Gratuluję „redakcji” i komentującym głębokiego przeżywania Zmartwychwstania Chrystusa. Jak tu wytrwać 3 dni duchowej odnowy kiedy jad aż zatyka.

  • Robert B.

   17 kwietnia 2017 at 20:40

   Wzruszające! Już wam się wydawało, że i z tej strony nas podeszliście, a tu taka niespodzianka… Głupie goje nie mają zamiaru nadstawiać drugiego policzka… Głupie goje wiedzą, z KIM mają do czynienia, reagują PIĘKNYM ZA NADOBNE… Jakież to musi być straszne… przecież nie tak sobie to wszystko zaplanowaliście…

   • Zona

    17 kwietnia 2017 at 21:38

    Współczuję i życzę zdrowia. Stan psychiczny kogoś kto sam siebie nazywa „gojem” musi być ciężki. Może to po paleniu świeczek w pałacu namiestnikowskim tak się panu pogorszyło?

 6. KatolikPolak

  17 kwietnia 2017 at 21:51

  czy feministki chcą abortowac-zabijać tylko chłopców poniżej 9 miesiąca życia czy tez dziewczynki w wieku takowym? a jeśli tak to gdzie tu walka o prawa kobiet skoro chcą zabijać kobiety?

  • Robert B.

   17 kwietnia 2017 at 22:55

   Dziewczynki czy chłopcy? Nieważne! Najważniejsze, żeby aborcja nie dotyczyła „życia żiiidoooskieeekhooo”, bo „oooniii tyyyleee przeeecieeerpieeeliii”… Jak głupie gojki dadzą się wyskrobać w imię „wolności i równości”, to im tylko w to graj…

 7. Danka

  18 kwietnia 2017 at 02:45

  Jak otwierasz lodowke, to co widzisz? Goja ?

 8. JARO

  18 kwietnia 2017 at 05:11

  ta na zdjęciu to bąka puściła, czy coś gorszego? na zdjęciu widać, że wszyscy się od niej odsunęli, a blondi po lewej to nawet patrzy na nią podejrzliwie i z niesmakiem; tak właśnie ten zastępczy elektorat lewacki ma; niby zgoda, ale ta zazdrość o popularność, wygląd, kasę, …; to bardzo dobra wiadomość, że te baby są sterowalne; trzeba tylko kogoś mądrego, żeby skierował je w knieje; i będzie spokój na naszych ulicach, na naszych osiedlach; pozbędziemy się tego rozhisteryzowanego i rozwrzeszczanego badziewia; badziewia nic nie wartego; bo to ani żona, ani kochanka czy koleżanka; o takiej przełożonej – w domu, w firmie czy w polityce, to nawet nie ma co mówić, żeby nie obudzić złego czy nawet najgorszego; czy one na poważnie rozważają, że ktokolwiek, samodzielnie myślący, chce ich słuchać czy rozważać chociaż ich pomysły na życie? na jakie tam znowu życie, jak te babska w kółko ględzą o zabijaniu, znaczy się mordowaniu najbardziej bezbronnych osób, czyli dzieci? słuchając ich, ależ trzeba samozaparcia przy tym, żeby nie polać je fekaliami, aż trudno uwierzyć, że tyle tych bab mamy chorych psychicznie i do tego w takim ostatecznym stadium; epidemia jaka czy co zapanowało, że one tak bezmyślnie i bezrefleksyjnie ględzą o tej ich równości i możliwości bezkarnego mordowania? i pewnie jeszcze myślą (a one myślą w ogóle?), że są awangardą postępu? przecież te ich postulaty, gdyby były realizowane, to cofną każdy kraj na Ziemi, nie tylko Polskę, w okres prehistoryczny; czyżby były to istoty z mózgiem „rozwiniętym”, a raczej zatrzymanym w rozwoju, na tym etapie? może to być; no bo jakie inne wytłumaczenie tego zjawiska być może? może mi ktoś podpowie i pomoże ten fenomen zrozumieć?

 9. nn

  18 kwietnia 2017 at 17:43

  Tez chciałabym miec wybór byc zdrową i móc miec dziecko niestety choroba nowotworowa zabiera mi szanse na posiadanie potomstwa i jak słysze i czytam jak te kobiety walcza o prawo do mozliwosci zabijania własnych dzieci to chce mi sie wyc bo na świecie sa kobiety które oddałyby wszystko by miec wybór byc zdrowa i moc miec dziecko, miec mozliwosc leczenia takiego jak na zachodzie gdzie ratuje sie narządy a nie tak jak w Polsce bezpardonowo bez wzgledu na wiek kobiety usuwa. Dlaczego na barbarzyństwo jest przyzwolenie an ratunek dla chorych kobiet które pragna potomstwa nie ma.

  • MNShadow

   20 kwietnia 2017 at 14:16

   Feministkom tego nie wytłumaczysz. Moim zdaniem trzeba zabierać feministką prawa do dzieci bo jak ich sumienie pozwala im kroić dzieci w swoim łonie, to nie wiadomo czy im nie odbije i nie zabiją swojego dziecka w przyszłości.

 10. Seff

  19 kwietnia 2017 at 12:50

  Uczestnictwo w czarnych marszach jest oddawaniem pokłonu demonom. Te osoby idą prosto do piekła dlatego zachęcam do odmawiania za nich koronki do Miłosierdzia Bożego.

 11. MNShadow

  20 kwietnia 2017 at 14:08

  Jeśli chodzi o krótką analizę zdjęcia, a dokładniej tych bazgroli. Klauzula sumienia obowiązuje lekarzy, bo lekarz też człowiek i ma swoje sumienie. Widzi mi się kobiety (a dokładniej pacjenta) nie może stać na pierwszym miejscu. To że jej sumienie mówi że może zabić dzieciaka to nie oznacza że lekarz musi mieć takie samo sumienie.

  Druga sprawa ale nie związana ze zdjęciem. Zauważyliście że jak ktoś namawia kogoś do aborcji to mówi o „usunięciu płodu” a nie o „zabiciu dziecka” lub „krojeniu dzieciaka”? Czy ktoś słyszał aby było inaczej? Widać tutaj niezłą manipulację.

 12. Soroka

  23 kwietnia 2017 at 13:45

  Kobiety, które wyrwały się ze swoich kobiecych przyrodzonych funkcji (bycie kochającą żoną i matką, posługa potrzebującym i bycie z nimi w bliskości), są postaciami tragicznymi.

 13. Jovan Mcmahill

  8 maja 2017 at 00:32

  Tube Spotter

 14. Milo Stidman

  8 maja 2017 at 14:21

  business name generator Thanks for your tips on this blog. 1 thing I would wish to say is the fact that purchasing gadgets items through the Internet is certainly not new. In fact, in the past few years alone, the marketplace for online electronic devices has grown a great deal. Today, you’ll find practically any specific electronic tool and other gadgets on the Internet, including cameras and also camcorders to computer pieces and game playing consoles.Go Biz Ap

 15. Thea Lesane

  8 maja 2017 at 18:27

  Truly great article.

 16. home warranty

  8 maja 2017 at 22:15

  Saved as a favorite, I really like your site! Is it OK to post on Facebook? Keep up the wonderfull work!

 17. Marquitta Sulima

  8 maja 2017 at 23:21

  Fantastic beat ! I would like to apprentice while you amend your web site, how can i subscribe for a weblog web site? The account helped me a acceptable deal. I have been tiny bit familiar of this your broadcast provided vivid transparent concept

 18. dr fisher

  9 maja 2017 at 01:22

  Remarkable stuff here.

 19. best free flight simulator

  11 maja 2017 at 22:37

  A few things i have observed in terms of pc memory is there are features such as SDRAM, DDR and the like, that must fit in with the specs of the motherboard. If the computer’s motherboard is fairly current and there are no main system issues, improving the memory space literally will take under an hour. It’s one of several easiest computer upgrade processes one can consider. Thanks for discussing your ideas.

 20. home service

  16 maja 2017 at 11:27

  The clean Zune browser is astonishingly good, but not as good as the iPod’s. It will work well, still isn’t as instantaneous as Safari, and contains a clunkier interface. If you once in a while application on getting the world-wide-web browser that’s not an issue, still if you are coming up with towards go through the net alot from your PMP then the iPod’s bigger show and better browser may perhaps be major.

 21. mp4 porn

  17 maja 2017 at 18:20

  Great, thanks for sharing this post.Really looking forward to read more. Great.

 22. Texas home warranty

  18 maja 2017 at 15:32

  Yes! Great stuff! Is it OK to share on Twitter? This is amazing! Keep up the really awesome work!

 23. navy fascinator hat

  26 maja 2017 at 12:13

  Very interesting info!Perfect just what I was searching for!

 24. Ervin Maraldo

  27 maja 2017 at 20:50

  Pretty nice post. I just stumbled upon your weblog and wished to say that I have truly enjoyed surfing around your blog posts. After all I will be subscribing to your rss feed and I hope you write again very soon!

 25. sandal shop

  29 maja 2017 at 05:44

  Anytime you see a „full” tag on a shirt you should presume that it is quite bigger than that of normal 1.|Your Facebook fan web page might be the first time a consumer arrives into contact with you. You will have to be very careful for couple of issues. Yellow color is easily visible through the mist and fog times.|The large men where still at reverse ends of the shopping shopping mall. Incentives may also differ from the kinds of survey you consider. From Fashion pearl sets to Fashionable pearl established.|Are you looking for a comfy nightgown or attractive women’s personal lingerie?

 26. dr fisher

  2 czerwca 2017 at 12:04

  Exactly how can this be?

 27. yityjdjktry

  3 czerwca 2017 at 08:00

 28. the site

  5 czerwca 2017 at 06:06

  In between me and my husband we have owned excess MP3 players about the yrs than I can depend, like Sansas, iRivers, iPods (classic & touch), the Ibiza Rhapsody, etcetera. But, the final couple of a long time I have solved down to 1 line of players. Why? Due to the fact I was pleased to check out how well-designed and pleasurable toward employ the underappreciated (and extensively mocked) Zunes are.

 29. билети до сащ

  7 czerwca 2017 at 14:46

  When I originally commented I clicked the -Notify me when new comments are added- checkbox and now each time a comment is added I get four emails with the same comment. Is there any way you can remove me from that service? Thanks!

 30. полети до сащ

  8 czerwca 2017 at 00:13

  This is the right blog for anyone who wants to find out about this topic. You realize so much its almost hard to argue with you (not that I actually would want…HaHa). You definitely put a new spin on a topic thats been written about for years. Great stuff, just great!

 31. the page

  9 czerwca 2017 at 01:52

  Zune and iPod: Highest These compare the Zune towards the Contact, still just after watching how skinny and incredibly little and light it is, I try out it to be a very special hybrid that combines attributes of either the Touch and the Nano. It can be unbelievably colorful and attractive OLED show is a little bit scaled-down than the touch screen, however the player by itself feels Very a little bit lesser and lighter. It weighs concerning 2/3 as significantly, and is substantially lesser within width and height, When getting only a hair thicker.

 32. the site

  9 czerwca 2017 at 10:55

  I am going to tools this overview in the direction of Two styles of people in america: latest Zune owners who are contemplating an enhance, and Those people trying towards come to a decision among a Zune and an iPod. (There are other gamers worth considering out there, together with the Sony Walkman X, however I count on this features oneself enough info to produce an mindful alternative of the Zune vs players other than the iPod line as nicely.)

 33. blog tutorial

  10 czerwca 2017 at 09:17

  Sorry for the substantial research, still I’m fairly loving the new Zune, and expect this, as effectively as the suitable reviews some other All those contain composed, will assist you make your mind up if it is really the specifically final decision for your self.

 34. fansedge promo code

  12 czerwca 2017 at 15:07

  Hi to every one, the contents present at this web site are really amazing for people experience, well, keep up the nice work fellows.

 35. Darleen

  14 czerwca 2017 at 20:56

  Me parece muy interesante todo esto que se dice aquí. Ojalá llegue a muchísima gente, porque es de verdad muy completo y aporta sabiduría, que es tan necesaria en los tiempos que corren.

 36. samoletni bileti do rim

  18 czerwca 2017 at 16:00

  When I originally commented I clicked the -Notify me when new comments are added- checkbox and now each time a comment is added I get four emails with the same comment. Is there any way you can remove me from that service? Thanks!

 37. battery recycling slough

  18 czerwca 2017 at 21:43

  Dead indited content material , thanks for entropy.

 38. katie

  22 czerwca 2017 at 00:00

  phentermine diet pills 37.5 reviews on garcinia burn

 39. jenny

  22 czerwca 2017 at 23:09

  prescription weight loss diet pills belviq

 40. jenny

  23 czerwca 2017 at 19:13

  diet pills 411 phentermine information doctor medication

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra