Z kraju

Feministki „świadkinie” czyli Wielka Koalicja za Równością i Wyborem

Powstała Wielka Koalicja za Równością i Wyborem składająca się z ponad 70 organizacji i grup nieformalnych w dużej mierze o charakterze feministycznym. Koalicja ma walczyć o prawa kobiet, zwłaszcza o „pełnię praw reprodukcyjnych”.

De facto w skład nowego tworu wchodzą głównie zwolenniczki aborcji i przeciwnicy PiS-u, którzy w pierwszych swoich wypowiedziach zdradzają, że życie przeciętnej kobiety interesuje ich głównie wtedy, kiedy ta chce dokonać aborcji, a państwo czy służba zdrowia nie chcą jej tego ułatwić.

„Wszystkie jesteśmy świadkiniami i świadkami, że żyjemy w czasach ogromnej cywilizacyjnej zmiany. PiS od momentu, kiedy przejął władzę realizuje projekt zupełnie nowego państwa – państwa prawicowo-nacjonalistycznego, w którym nie ma miejsca na prawa kobiet, na prawa człowieka” – mówiła w środę Agnieszka Grzybek z Fundacji na Rzecz Równości i Emancypacji STER, a jej akcentowanie słowa „świadkinie” karze myśleć, że będziemy mieli spektakl feministycznych postulatów łącznie z reformą języka polskiego. Podkreślanie za to nacjonalizmu PiS rzekomo zwalczającego kobiety daje do zrozumienia, że zaczyna się bój o miejsce na scenie po ustępującym i skompromitowanym Komitecie Obrony Demokracji (zwłaszcza, że Konradowi M., założycielowi zespołu, który odpowiadał za oprawę muzyczną protestów Komitetu Obrony Demokracji, postawiono zarzuty handlu kobietami).

Poza wszystkimi znanymi dotąd postulatami z aborcją na czele, nie wiedzieć dlaczego skrywającymi się pod hasłem „reprodukcja” kryje się też warty odnotowania element przyszłej strategii federacji kilkudziesięciu organizacji feministycznych i lewicowych. Wielka Koalicja za Równością i Wyborem zapowiedziała, że stworzy listę ginekologów, którzy powołują się na klauzulę sumienia. Ni mniej ni więcej feministki grożą, że lekarze odmawiający z powodów swoich przekonań czy religii zabijania dzieci nienarodzonych będą napiętnowani na publicznej liście (przygotowywana ma być „Czarna Księga”). Brzmi to trochę jak z historii list Żydów w czasach III Rzeszy. Tu i tam celem jest uśmiercenie, tyle, że dzisiaj w przestrzeni publicznej (a podobno feministki zwalczają nacjonalizmy…). Czy jednak lekarze będą się wstydzić tego, że nie zabijają? Tzw. ruchy kobiece domagające się swobody prawnej dla zabijania m.in. nienarodzonych kobiet chyba przeceniają swoje narzędzia nacisku.

Robert Wyrostkiewicz

Fot. Jan Bodakowski

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

23 komentarze

23 Komentarzy

 1. Robert B.

  17 kwietnia 2017 at 13:07

  „Brzmi to trochę jak z historii list Żydów w czasach III Rzeszy”… Ostrożniej z takimi przykładami. Od razu sugerują one, że po pierwsze: Żyd to jakaś niepokalana ofiara, po drugie: ze sprawą tzw. feminizmu te niepokalane ofiary jako immanentny antagonizm zła nie mają nic wspólnego. Otóż, mają i to bardzo dużo wspólnego. W awangardzie ruchu feministycznego aż się od nich roi, bo ruch feministyczny to część ogólnoświatowego ruchu komunistycznego, o którym mistrz Michalkiewicz ostatnio pisał tak:

  „Dla żydokomuny najważniejszą sprawą jest uchwycenie panowania nad światem, a z punktu widzenia tego celu światowa rewolucja komunistyczna pełni rolę narzędzia. Przy jej pomocy mniej wartościowe narody mają być bowiem doprowadzone do stanu bezbronności wobec żydowskiej wspólnoty plemiennej, która w ruchu komunistycznym tworzy „partię wewnętrzną”, która we wszystkich sprawach ma ostatnie słowo.” [Stanisław Michalkiewicz]

  • Danka

   17 kwietnia 2017 at 16:19

   I sam Michalkiewicz agituje za Zydowka A.Applebaum na fotelu Marszalka Sejmu.To, oczywiscie, w ramach kobtrofensywy, by nie doprowadzili Polakow „do stanu bezbronnosci”.I twiedzi, ze zna ja OD DAWNA.A skad, panie redaktorzez Radia Maryja?
   https://youtu.be/VlGIiVsoj1Y

   • klioes vel pislamista

    17 kwietnia 2017 at 17:15

    Michalkiewicz sobie, jak zwykle, nieco żartuje, podkreślając inteligenję Ann (w przeciwieństwi e do Zdradka).

    Pani Danuto, proszę czytając/słuchając Michalkiewicza WŁĄCZYĆ MYŚLENIE, w miarę możliwości…

    • Robert B.

     17 kwietnia 2017 at 20:41

     No właśnie… W miarę możliwości… w przypadku tej prostaczki @Danuty to właśnie o to się rozchodzi…

     • Danka

      18 kwietnia 2017 at 02:34

      N20:41 Nie slimacz sie i nie becz.Zetrzyj piane.

    • Danka

     18 kwietnia 2017 at 02:21

     Brak argumentu i od razu ad personam.Zatkalo? Pan red.Michalkiewicz zartuje na tym filmie w linku, ktory podalam, ze znana mu od dawna -co juz jest szokujace w jego przypadku, ale nie dla mnie-Anne Applebaum nadawalaby sie na fotel Marszalka Sejmu na miejsce Radka. O ile sie nie myle, Radek jyz byl wtedy na wylocie, a sprawa nastepcy jeszcze nie byla przesadzona.To nie byl zart, bo po co i w jakim celu? To byla lanserka lewaczki, falszywie opisujaca nasza przed i powojenna historie/ w latach 30. w Polsce byl wg niej faszyzm.Nawet Michnik ja wysmial./

     • Danka

      18 kwietnia 2017 at 02:29

      Zapomnialam dodac, ze i uczestniczki zlotow Grupy Bilderberg / tzw.”Rzad Swiatowtmy”, tajne masonskie obrady z Brzezinskim masonem.W 2016 wraz z malzonkiem razem brali udzial w tych obradach, ktore z Austrii masoneria przeniosla blizej Merklicy do Drezna.Aktywna Aniela caryca, nie omieszkala tam wpasc i pokonferowac.Oczywiscie tajnie przed cala Europa i PE.Wiadomo potakiewicze zaklepia wszystko, a co nadrzad, to nadrzad.Splendor, nie to co tych 700 czy tam 800.

 2. lewicymowimynie!

  17 kwietnia 2017 at 13:15

  bez nowej berezy kartuskiej nic sie nie da zrobic!!!
  Aborcja jest przestepstwem przeciwko narodowi, przyszloscia narodu polskiego sa dzieci!!

 3. zydowstwodoizraelaprecz!!!!

  17 kwietnia 2017 at 13:18

  ta dziwka na zdjeciu wyglada jakby miala 20iq!

 4. Kazik

  17 kwietnia 2017 at 17:01

  Wszystkie feminazistki wykopać do kalifatu niemieckego, niech tam kładą swe puste łby pod islamskie maczety. Precz z lewactwem, robactwem!

 5. Zona

  17 kwietnia 2017 at 17:30

  Gratuluję „redakcji” i komentującym głębokiego przeżywania Zmartwychwstania Chrystusa. Jak tu wytrwać 3 dni duchowej odnowy kiedy jad aż zatyka.

  • Robert B.

   17 kwietnia 2017 at 20:40

   Wzruszające! Już wam się wydawało, że i z tej strony nas podeszliście, a tu taka niespodzianka… Głupie goje nie mają zamiaru nadstawiać drugiego policzka… Głupie goje wiedzą, z KIM mają do czynienia, reagują PIĘKNYM ZA NADOBNE… Jakież to musi być straszne… przecież nie tak sobie to wszystko zaplanowaliście…

   • Zona

    17 kwietnia 2017 at 21:38

    Współczuję i życzę zdrowia. Stan psychiczny kogoś kto sam siebie nazywa „gojem” musi być ciężki. Może to po paleniu świeczek w pałacu namiestnikowskim tak się panu pogorszyło?

 6. KatolikPolak

  17 kwietnia 2017 at 21:51

  czy feministki chcą abortowac-zabijać tylko chłopców poniżej 9 miesiąca życia czy tez dziewczynki w wieku takowym? a jeśli tak to gdzie tu walka o prawa kobiet skoro chcą zabijać kobiety?

  • Robert B.

   17 kwietnia 2017 at 22:55

   Dziewczynki czy chłopcy? Nieważne! Najważniejsze, żeby aborcja nie dotyczyła „życia żiiidoooskieeekhooo”, bo „oooniii tyyyleee przeeecieeerpieeeliii”… Jak głupie gojki dadzą się wyskrobać w imię „wolności i równości”, to im tylko w to graj…

 7. Danka

  18 kwietnia 2017 at 02:45

  Jak otwierasz lodowke, to co widzisz? Goja ?

 8. JARO

  18 kwietnia 2017 at 05:11

  ta na zdjęciu to bąka puściła, czy coś gorszego? na zdjęciu widać, że wszyscy się od niej odsunęli, a blondi po lewej to nawet patrzy na nią podejrzliwie i z niesmakiem; tak właśnie ten zastępczy elektorat lewacki ma; niby zgoda, ale ta zazdrość o popularność, wygląd, kasę, …; to bardzo dobra wiadomość, że te baby są sterowalne; trzeba tylko kogoś mądrego, żeby skierował je w knieje; i będzie spokój na naszych ulicach, na naszych osiedlach; pozbędziemy się tego rozhisteryzowanego i rozwrzeszczanego badziewia; badziewia nic nie wartego; bo to ani żona, ani kochanka czy koleżanka; o takiej przełożonej – w domu, w firmie czy w polityce, to nawet nie ma co mówić, żeby nie obudzić złego czy nawet najgorszego; czy one na poważnie rozważają, że ktokolwiek, samodzielnie myślący, chce ich słuchać czy rozważać chociaż ich pomysły na życie? na jakie tam znowu życie, jak te babska w kółko ględzą o zabijaniu, znaczy się mordowaniu najbardziej bezbronnych osób, czyli dzieci? słuchając ich, ależ trzeba samozaparcia przy tym, żeby nie polać je fekaliami, aż trudno uwierzyć, że tyle tych bab mamy chorych psychicznie i do tego w takim ostatecznym stadium; epidemia jaka czy co zapanowało, że one tak bezmyślnie i bezrefleksyjnie ględzą o tej ich równości i możliwości bezkarnego mordowania? i pewnie jeszcze myślą (a one myślą w ogóle?), że są awangardą postępu? przecież te ich postulaty, gdyby były realizowane, to cofną każdy kraj na Ziemi, nie tylko Polskę, w okres prehistoryczny; czyżby były to istoty z mózgiem „rozwiniętym”, a raczej zatrzymanym w rozwoju, na tym etapie? może to być; no bo jakie inne wytłumaczenie tego zjawiska być może? może mi ktoś podpowie i pomoże ten fenomen zrozumieć?

 9. nn

  18 kwietnia 2017 at 17:43

  Tez chciałabym miec wybór byc zdrową i móc miec dziecko niestety choroba nowotworowa zabiera mi szanse na posiadanie potomstwa i jak słysze i czytam jak te kobiety walcza o prawo do mozliwosci zabijania własnych dzieci to chce mi sie wyc bo na świecie sa kobiety które oddałyby wszystko by miec wybór byc zdrowa i moc miec dziecko, miec mozliwosc leczenia takiego jak na zachodzie gdzie ratuje sie narządy a nie tak jak w Polsce bezpardonowo bez wzgledu na wiek kobiety usuwa. Dlaczego na barbarzyństwo jest przyzwolenie an ratunek dla chorych kobiet które pragna potomstwa nie ma.

  • MNShadow

   20 kwietnia 2017 at 14:16

   Feministkom tego nie wytłumaczysz. Moim zdaniem trzeba zabierać feministką prawa do dzieci bo jak ich sumienie pozwala im kroić dzieci w swoim łonie, to nie wiadomo czy im nie odbije i nie zabiją swojego dziecka w przyszłości.

 10. Seff

  19 kwietnia 2017 at 12:50

  Uczestnictwo w czarnych marszach jest oddawaniem pokłonu demonom. Te osoby idą prosto do piekła dlatego zachęcam do odmawiania za nich koronki do Miłosierdzia Bożego.

 11. MNShadow

  20 kwietnia 2017 at 14:08

  Jeśli chodzi o krótką analizę zdjęcia, a dokładniej tych bazgroli. Klauzula sumienia obowiązuje lekarzy, bo lekarz też człowiek i ma swoje sumienie. Widzi mi się kobiety (a dokładniej pacjenta) nie może stać na pierwszym miejscu. To że jej sumienie mówi że może zabić dzieciaka to nie oznacza że lekarz musi mieć takie samo sumienie.

  Druga sprawa ale nie związana ze zdjęciem. Zauważyliście że jak ktoś namawia kogoś do aborcji to mówi o „usunięciu płodu” a nie o „zabiciu dziecka” lub „krojeniu dzieciaka”? Czy ktoś słyszał aby było inaczej? Widać tutaj niezłą manipulację.

 12. Soroka

  23 kwietnia 2017 at 13:45

  Kobiety, które wyrwały się ze swoich kobiecych przyrodzonych funkcji (bycie kochającą żoną i matką, posługa potrzebującym i bycie z nimi w bliskości), są postaciami tragicznymi.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra