Z kraju

Feministki „świadkinie” czyli Wielka Koalicja za Równością i Wyborem

Powstała Wielka Koalicja za Równością i Wyborem składająca się z ponad 70 organizacji i grup nieformalnych w dużej mierze o charakterze feministycznym. Koalicja ma walczyć o prawa kobiet, zwłaszcza o „pełnię praw reprodukcyjnych”.

De facto w skład nowego tworu wchodzą głównie zwolenniczki aborcji i przeciwnicy PiS-u, którzy w pierwszych swoich wypowiedziach zdradzają, że życie przeciętnej kobiety interesuje ich głównie wtedy, kiedy ta chce dokonać aborcji, a państwo czy służba zdrowia nie chcą jej tego ułatwić.

„Wszystkie jesteśmy świadkiniami i świadkami, że żyjemy w czasach ogromnej cywilizacyjnej zmiany. PiS od momentu, kiedy przejął władzę realizuje projekt zupełnie nowego państwa – państwa prawicowo-nacjonalistycznego, w którym nie ma miejsca na prawa kobiet, na prawa człowieka” – mówiła w środę Agnieszka Grzybek z Fundacji na Rzecz Równości i Emancypacji STER, a jej akcentowanie słowa „świadkinie” karze myśleć, że będziemy mieli spektakl feministycznych postulatów łącznie z reformą języka polskiego. Podkreślanie za to nacjonalizmu PiS rzekomo zwalczającego kobiety daje do zrozumienia, że zaczyna się bój o miejsce na scenie po ustępującym i skompromitowanym Komitecie Obrony Demokracji (zwłaszcza, że Konradowi M., założycielowi zespołu, który odpowiadał za oprawę muzyczną protestów Komitetu Obrony Demokracji, postawiono zarzuty handlu kobietami).

Poza wszystkimi znanymi dotąd postulatami z aborcją na czele, nie wiedzieć dlaczego skrywającymi się pod hasłem „reprodukcja” kryje się też warty odnotowania element przyszłej strategii federacji kilkudziesięciu organizacji feministycznych i lewicowych. Wielka Koalicja za Równością i Wyborem zapowiedziała, że stworzy listę ginekologów, którzy powołują się na klauzulę sumienia. Ni mniej ni więcej feministki grożą, że lekarze odmawiający z powodów swoich przekonań czy religii zabijania dzieci nienarodzonych będą napiętnowani na publicznej liście (przygotowywana ma być „Czarna Księga”). Brzmi to trochę jak z historii list Żydów w czasach III Rzeszy. Tu i tam celem jest uśmiercenie, tyle, że dzisiaj w przestrzeni publicznej (a podobno feministki zwalczają nacjonalizmy…). Czy jednak lekarze będą się wstydzić tego, że nie zabijają? Tzw. ruchy kobiece domagające się swobody prawnej dla zabijania m.in. nienarodzonych kobiet chyba przeceniają swoje narzędzia nacisku.

Robert Wyrostkiewicz

Fot. Jan Bodakowski

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

44 komentarze

44 Komentarzy

 1. Robert B.

  17 kwietnia 2017 at 13:07

  „Brzmi to trochę jak z historii list Żydów w czasach III Rzeszy”… Ostrożniej z takimi przykładami. Od razu sugerują one, że po pierwsze: Żyd to jakaś niepokalana ofiara, po drugie: ze sprawą tzw. feminizmu te niepokalane ofiary jako immanentny antagonizm zła nie mają nic wspólnego. Otóż, mają i to bardzo dużo wspólnego. W awangardzie ruchu feministycznego aż się od nich roi, bo ruch feministyczny to część ogólnoświatowego ruchu komunistycznego, o którym mistrz Michalkiewicz ostatnio pisał tak:

  „Dla żydokomuny najważniejszą sprawą jest uchwycenie panowania nad światem, a z punktu widzenia tego celu światowa rewolucja komunistyczna pełni rolę narzędzia. Przy jej pomocy mniej wartościowe narody mają być bowiem doprowadzone do stanu bezbronności wobec żydowskiej wspólnoty plemiennej, która w ruchu komunistycznym tworzy „partię wewnętrzną”, która we wszystkich sprawach ma ostatnie słowo.” [Stanisław Michalkiewicz]

 2. lewicymowimynie!

  17 kwietnia 2017 at 13:15

  bez nowej berezy kartuskiej nic sie nie da zrobic!!!
  Aborcja jest przestepstwem przeciwko narodowi, przyszloscia narodu polskiego sa dzieci!!

 3. zydowstwodoizraelaprecz!!!!

  17 kwietnia 2017 at 13:18

  ta dziwka na zdjeciu wyglada jakby miala 20iq!

 4. Kazik

  17 kwietnia 2017 at 17:01

  Wszystkie feminazistki wykopać do kalifatu niemieckego, niech tam kładą swe puste łby pod islamskie maczety. Precz z lewactwem, robactwem!

 5. Zona

  17 kwietnia 2017 at 17:30

  Gratuluję „redakcji” i komentującym głębokiego przeżywania Zmartwychwstania Chrystusa. Jak tu wytrwać 3 dni duchowej odnowy kiedy jad aż zatyka.

  • Robert B.

   17 kwietnia 2017 at 20:40

   Wzruszające! Już wam się wydawało, że i z tej strony nas podeszliście, a tu taka niespodzianka… Głupie goje nie mają zamiaru nadstawiać drugiego policzka… Głupie goje wiedzą, z KIM mają do czynienia, reagują PIĘKNYM ZA NADOBNE… Jakież to musi być straszne… przecież nie tak sobie to wszystko zaplanowaliście…

   • Zona

    17 kwietnia 2017 at 21:38

    Współczuję i życzę zdrowia. Stan psychiczny kogoś kto sam siebie nazywa „gojem” musi być ciężki. Może to po paleniu świeczek w pałacu namiestnikowskim tak się panu pogorszyło?

 6. KatolikPolak

  17 kwietnia 2017 at 21:51

  czy feministki chcą abortowac-zabijać tylko chłopców poniżej 9 miesiąca życia czy tez dziewczynki w wieku takowym? a jeśli tak to gdzie tu walka o prawa kobiet skoro chcą zabijać kobiety?

  • Robert B.

   17 kwietnia 2017 at 22:55

   Dziewczynki czy chłopcy? Nieważne! Najważniejsze, żeby aborcja nie dotyczyła „życia żiiidoooskieeekhooo”, bo „oooniii tyyyleee przeeecieeerpieeeliii”… Jak głupie gojki dadzą się wyskrobać w imię „wolności i równości”, to im tylko w to graj…

 7. Danka

  18 kwietnia 2017 at 02:45

  Jak otwierasz lodowke, to co widzisz? Goja ?

 8. JARO

  18 kwietnia 2017 at 05:11

  ta na zdjęciu to bąka puściła, czy coś gorszego? na zdjęciu widać, że wszyscy się od niej odsunęli, a blondi po lewej to nawet patrzy na nią podejrzliwie i z niesmakiem; tak właśnie ten zastępczy elektorat lewacki ma; niby zgoda, ale ta zazdrość o popularność, wygląd, kasę, …; to bardzo dobra wiadomość, że te baby są sterowalne; trzeba tylko kogoś mądrego, żeby skierował je w knieje; i będzie spokój na naszych ulicach, na naszych osiedlach; pozbędziemy się tego rozhisteryzowanego i rozwrzeszczanego badziewia; badziewia nic nie wartego; bo to ani żona, ani kochanka czy koleżanka; o takiej przełożonej – w domu, w firmie czy w polityce, to nawet nie ma co mówić, żeby nie obudzić złego czy nawet najgorszego; czy one na poważnie rozważają, że ktokolwiek, samodzielnie myślący, chce ich słuchać czy rozważać chociaż ich pomysły na życie? na jakie tam znowu życie, jak te babska w kółko ględzą o zabijaniu, znaczy się mordowaniu najbardziej bezbronnych osób, czyli dzieci? słuchając ich, ależ trzeba samozaparcia przy tym, żeby nie polać je fekaliami, aż trudno uwierzyć, że tyle tych bab mamy chorych psychicznie i do tego w takim ostatecznym stadium; epidemia jaka czy co zapanowało, że one tak bezmyślnie i bezrefleksyjnie ględzą o tej ich równości i możliwości bezkarnego mordowania? i pewnie jeszcze myślą (a one myślą w ogóle?), że są awangardą postępu? przecież te ich postulaty, gdyby były realizowane, to cofną każdy kraj na Ziemi, nie tylko Polskę, w okres prehistoryczny; czyżby były to istoty z mózgiem „rozwiniętym”, a raczej zatrzymanym w rozwoju, na tym etapie? może to być; no bo jakie inne wytłumaczenie tego zjawiska być może? może mi ktoś podpowie i pomoże ten fenomen zrozumieć?

 9. nn

  18 kwietnia 2017 at 17:43

  Tez chciałabym miec wybór byc zdrową i móc miec dziecko niestety choroba nowotworowa zabiera mi szanse na posiadanie potomstwa i jak słysze i czytam jak te kobiety walcza o prawo do mozliwosci zabijania własnych dzieci to chce mi sie wyc bo na świecie sa kobiety które oddałyby wszystko by miec wybór byc zdrowa i moc miec dziecko, miec mozliwosc leczenia takiego jak na zachodzie gdzie ratuje sie narządy a nie tak jak w Polsce bezpardonowo bez wzgledu na wiek kobiety usuwa. Dlaczego na barbarzyństwo jest przyzwolenie an ratunek dla chorych kobiet które pragna potomstwa nie ma.

  • MNShadow

   20 kwietnia 2017 at 14:16

   Feministkom tego nie wytłumaczysz. Moim zdaniem trzeba zabierać feministką prawa do dzieci bo jak ich sumienie pozwala im kroić dzieci w swoim łonie, to nie wiadomo czy im nie odbije i nie zabiją swojego dziecka w przyszłości.

 10. Seff

  19 kwietnia 2017 at 12:50

  Uczestnictwo w czarnych marszach jest oddawaniem pokłonu demonom. Te osoby idą prosto do piekła dlatego zachęcam do odmawiania za nich koronki do Miłosierdzia Bożego.

 11. MNShadow

  20 kwietnia 2017 at 14:08

  Jeśli chodzi o krótką analizę zdjęcia, a dokładniej tych bazgroli. Klauzula sumienia obowiązuje lekarzy, bo lekarz też człowiek i ma swoje sumienie. Widzi mi się kobiety (a dokładniej pacjenta) nie może stać na pierwszym miejscu. To że jej sumienie mówi że może zabić dzieciaka to nie oznacza że lekarz musi mieć takie samo sumienie.

  Druga sprawa ale nie związana ze zdjęciem. Zauważyliście że jak ktoś namawia kogoś do aborcji to mówi o „usunięciu płodu” a nie o „zabiciu dziecka” lub „krojeniu dzieciaka”? Czy ktoś słyszał aby było inaczej? Widać tutaj niezłą manipulację.

 12. Soroka

  23 kwietnia 2017 at 13:45

  Kobiety, które wyrwały się ze swoich kobiecych przyrodzonych funkcji (bycie kochającą żoną i matką, posługa potrzebującym i bycie z nimi w bliskości), są postaciami tragicznymi.

 13. Jovan Mcmahill

  8 maja 2017 at 00:32

  Tube Spotter

 14. Thea Lesane

  8 maja 2017 at 18:27

  Truly great article.

 15. dr fisher

  9 maja 2017 at 01:22

  Remarkable stuff here.

 16. navy fascinator hat

  26 maja 2017 at 12:13

  Very interesting info!Perfect just what I was searching for!

 17. dr fisher

  2 czerwca 2017 at 12:04

  Exactly how can this be?

 18. полети до сащ

  8 czerwca 2017 at 00:13

  This is the right blog for anyone who wants to find out about this topic. You realize so much its almost hard to argue with you (not that I actually would want…HaHa). You definitely put a new spin on a topic thats been written about for years. Great stuff, just great!

 19. Darleen

  14 czerwca 2017 at 20:56

  Me parece muy interesante todo esto que se dice aquí. Ojalá llegue a muchísima gente, porque es de verdad muy completo y aporta sabiduría, que es tan necesaria en los tiempos que corren.

 20. hot pink fascinator

  10 lipca 2017 at 01:46

  Great blog here! Also your website loads up fast! What web host are you using? Can I get your affiliate link to your host? I wish my web site loaded up as fast as yours lol

 21. Oh my goodness! an amazing article dude. Thank you However I am experiencing issue with ur rss . Don’t know why Unable to subscribe to it. Is there anyone getting identical rss problem? Anyone who knows kindly respond. Thnkx

 22. Snap Milfs

  18 lipca 2017 at 21:22

  Hot milf sex at http://snapmilfs.com

 23. singapore pr application

  19 lipca 2017 at 03:09

  Great post here!

 24. fanduel promo

  19 lipca 2017 at 15:28

  Hi there to every body, it’s my first pay a visit of this website; this web site carries remarkable and really excellent data in favor of readers.

 25. apply for pr

  20 lipca 2017 at 02:18

  I like this post. Thanks.

 26. Deangelo Roback

  20 lipca 2017 at 21:59

  Youre so cool! I dont suppose Ive read anything like this before. So nice to find somebody with some original thoughts on this subject. realy thank you for starting this up. this website is something that is needed on the web, someone with a little originality. useful job for bringing something new to the internet!

 27. ChasBiarge

  21 lipca 2017 at 11:29

  Cialis En Gibraltar viagra cialis Prix Du Viagra 100mg En Pharmacie

 28. KelChalkhic

  24 lipca 2017 at 08:56

  Best Canadian Pharcharmy Online cialis price How Amoxicillin Works

 29. Spot on with this write-up, I truly think this website needs much more consideration. I’ll probably be again to read much more, thanks for that info.

 30. evtini poleti do london

  2 sierpnia 2017 at 06:02

  Youre so cool! I dont suppose Ive read anything like this before. So nice to find somebody with some original thoughts on this subject. realy thank you for starting this up. this website is something that is needed on the web, someone with a little originality. useful job for bringing something new to the internet!

 31. milfs tube

  13 sierpnia 2017 at 08:53

  thankos for the info

 32. Computers/Technology eCommerce

  13 sierpnia 2017 at 22:33

  Hello are using WordPress for your blog platform? I’m new to the blog world but I’m trying to get started and create my own. Do you require any html coding expertise to make your own blog? Any help would be greatly appreciated!

 33. technology adviser

  19 sierpnia 2017 at 12:45

  Your website is really useful. You appear to know a lot about this. You could survive a Zombie apocalypse. It is rare to see a nice page like this one these days.

 34. I have been exploring for a little for any high quality articles or weblog posts on this sort of house . Exploring in Yahoo I ultimately stumbled upon this website. Studying this information So i’m glad to show that I have an incredibly good uncanny feeling I came upon exactly what I needed. I most without a doubt will make certain to do not omit this website and provides it a glance regularly.

 35. escape room saginaw

  23 sierpnia 2017 at 19:26

  Right here is the right web site for anyone who would like to understand this topic. You know a whole lot its almost tough to argue with you (not that I personally will need to…HaHa). You definitely put a fresh spin on a topic which has been written about for ages. Wonderful stuff, just excellent!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra