Z kraju

Kukiz ma receptę na „nową orientację” postulowaną przez abp Hosera

„(…)Władza nie jest służebna, ale dominująca i w związku z tym walka o nią przeradza się w postawy niechęci, odrzucenia, w syndrom wroga (…) W związku z tym potrzeba nam, jak tlenu, zupełnie nowej orientacji, gdzie widać, iż władza staje się służebna, a nie egoistyczna, egocentryczna.(…)” powiedział abp Henryk Hoser w rozmowie z TVP Info. Na te słowa natychmiast zareagował Paweł Kukiz.

Ekscelencjo – mam receptę, jak do tej „nowej orientacji” dojść…Bezwarunkowo konieczne są zmiany ustrojowe – m.in.:

1.głosowanie na człowieka a nie na partię,

2.realna a nie fikcyjna instytucja referendum (obniżenie progu frekwencyjnego i wynik do bezwarunkowego wykonania przez władzę)

3. sędziowie TK wybierani przez 2/3 Sejmu

4. KRS wybierana w wyborach bezpośrednich

5. wprowadzenie instytucji Sędziów Pokoju (wybierani w wyborach bezpośrednich)

6. Możliwość odwołania posła (w obecnej ordynacji NIEMOŻLIWA)

7. szczególna odpowiedzialność urzędników państwowych za „niegospodarność” (delikatnie mówiąc)

8. redukcja etatów urzędniczych poprzez m.in. likwidację gabinetów politycznych i powiatów.

9. prawdziwie OBYWATELSKIE media (przynajmniej te „publiczne”

10. niskie podatki (bez realizacji 1-9 postulat niespełnialny).”

napisał Kukiz na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych.

„Naprawdę cieszę się, że Kościół zaczął zauważać dramatyczny i nasilający się podział na dwie Polski. Ale bez zmian ustrojowych NIE MA szans na zmianę tego stanu rzeczy. No i sama modlitwa tu nie wystarczy” dodał.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

28 komentarzy

28 Komentarzy

 1. JARO

  18 kwietnia 2017 at 05:29

  niby słusznie, niby postulaty dobre (część z nich wzięta od tych od JKM), ale czegoś brakuje; a już wiem – brakuje obecności na ostatnim Zlocie Prawicy, gdzie miał zmierzyć się p. Paweł z p. Januszem w polemice na aktualne i przyszłe tematy i przekonać go do swoich racji niepodważalnymi argumentami; a tu co? nie pojawił się bo skrewił? czy argumenty, zapisane na kartce, gdzieś się zapodziały, a bez niej to ami mru mru? panie Pawle, po Pańskim zachowaniu, to tak jakoś będziemy ostrożnie do Pana podchodzili; bardzo ostrożnie;

  • Danka

   18 kwietnia 2017 at 19:07

   Janusz bardziej przekonujacy w TVNie czy w lewackich pismach typu „Angora”, gdzie od wiekow zarabia ?

   • LSED

    19 kwietnia 2017 at 07:05

    „Angora” jest niby pismem lewackim? Pewnie przez te przedruki artykułów z „Gościa Niedzielnego”, „W sieci”, „Do Rzeczy”, „Gazety Polskiej” czy „Naszego Dziennika”, które serwuje swoim czytelnikom co tydzień 😀

 2. Czesław

  18 kwietnia 2017 at 05:54

  Zlot prawicy a co to takiego?. Nie w głupich nazwach problem i nadymanie się, tylko w rozwiązywaniu konkretnych spraw. Takie „łatki” jak: lewica, prawica, liberałowie, socjaliści, to tylko zaciemnia problem.

  • koteq

   18 kwietnia 2017 at 10:18

   Brawo panie Czesław!

 3. Adamsky

  18 kwietnia 2017 at 07:25

  Zgadzam się. Tu powinien być podział na Polaków i anty Polaków. Może być partia narodowa, katolicka, socjalna czy wolnorynkowa nieważne. Ważne żeby nie była partią zaprzańców wobec obcych stolic jak te obecne.

 4. Slawomir Tomasz Roch

  18 kwietnia 2017 at 10:02

  Abp Henryku Hoser coz za slowa?! A o ktorej to wladzy Ekscelencjo mowisz?! O tej PO-PSL?! To odrobinke za pozno Pasterzu prawej strony stolicy. No bo jesli o obecnej wladzy, to dlaczego abp Hoser nie wspomnisz o realnej, podkreslam realnej ludzkiej poki co alternatywie dla Polski. Zastanawiam co sklonilo Cie abp Hoser do takiego oswiadczenia!? Czy moze obrona Polski przed naplywem nieobliczalnych islamistow, czy moze potepienie, choc dalekie od dokonalosci banderyzmu na Ukrainie, a pewnie chcialbys powiedziec ze za malo bronia zycia. A masz kogos abp Hoser kto bronil tego zycia do tej pory skuteczniej. Chetnie uslysxe od Ciebie wiele wiecej na te tematy. Z Panem Bogiem

 5. Slawomir Tomasz Roch

  18 kwietnia 2017 at 10:25

  Abp Henryku Hoser ja nie mam najmniejszej ochoty ponownie ogladac u wladzy facjat z PO-PSL-Nowoczesna-KOD. Dzis kazdy myslacy czlowiek wie ze sam Pawel Kukiz nie wygra przyszlych wyborow, a mloda prawica potrzebuje czasu, gdyz dopiero w bolach sie formuje. Abp Hoser niech nas Bog ma w swojej opiece od tych ludzi, ktorzy znowu pchna nas w pazury tych co zostawili Polske zrojnowana, a ich twarze to: Walesa, Michnik, Kwasniewski, Komorowski, Tusk, Lis, Niesiolowski, Palikot, Sroda, Kopacz, Petru, Sikorski i wielu innych. Abp Hoser ja za nimi nie tesknie! Zatem kiedy atakujesz wladze dostrzegajac egoizm to do kogo konkretnie przypijasz, mowiac cos o potrzebie zmian?! Przeciez modlic sie mozesz zawsze, nawet ewangelizowac, zmieniac to co slabe, a tu jeszcze dwa lata nie uplynely i takie slowa! Z Panem Bogiem

 6. Slawomir Tomasz Roch

  18 kwietnia 2017 at 11:52

  Abp Henryku Hoser Pasterzu prawobrzeznej Warszawy uczestniczyles w Synodach o Rodzinie, zatem masz b. szeroka wiedze na ten temat. Prosimy zatem o przyblizenie nam tej wiedzy, dla przykladu jest oficjalnie wystosowane przez czterech kardynalow „Dubia”, skierowane do papieza Franciszka, dlaczego wciaz nie ma na ten temat Twojego Ekscelencjo oficjalnego stanowiska, ja w kazdym razie o nim nie wiem, a chcialbym znac Twoja opinie Pasterzu. Z Panem Bogiem

 7. Danka

  18 kwietnia 2017 at 13:26

  Lepiej niech Pawel Kukiz dokladnie przenysli i skonsultuje swoje pomysly.Likwidacja powiatow? Zepchnelo to by Polske w terenie do czasow okupacji niemieckiej, //mysle o tej z czasow hitlerowskich, a nie Bismarcka;(./
  Juz teraz miasta i regiony, ktore byly wojewodztwami, doprowadzono do degradacji niewyobrazalnej.Mialam okazje to widziec.Jezeli by odebrano im role powiatow, to sprawy zalatwialiby w wielkich aglomeracjach u i tak rozbudowanej na nowo kasty, majacej w ….ich wszystkich i przynioslo to by katastrofalne skutki dla mieszkancow Polski.Pomysl fatalny, zapomniec.

  • Danka

   18 kwietnia 2017 at 13:34

   Chyba ze Kukiz swoimi pomyslami chce realizowac zabojcze plany dla Polski, plany wepchniecia kraju w regiony wg pomyslow na rok 2020 masonow & Co. Plany obezwladnienia Polakow, zabrania im administracji i centralizacji, by trzymac krotko za …Kukiz opamietaj sie! W administracji centralnej, w funduszach wspierania kolesiow itp tam sa gigantyczne przerosty, a i w pomocy dla innych panstw, nie dla „uchodzcow” na pewno topione sa pieniadze Polakow, z ktorych wiekszosc zyje w biedzie, osaczona przez kaste nietykalnych.

  • Tomek

   18 kwietnia 2017 at 16:34

   Likwidację powiatów bardzo wiele osób, które znają się na funkcjonowaniu samorządu, postuluje. Wynika to z tego, że powiaty nie mają jakichś szczególnych zadań, których nie mogłyby reakizować inne jednostki (np. czemu liceów nie mogą prowadzić gminy, a szpitali województwa), a koszt ich funkcjonowania dla państwa jest bardzo duży. Od ich powołania pochłonęły 30 miliardów. Nie mają prawie własnych dochodów, 70 proc to dotacje. Zadania nie wzrastają, ale rośnie w nich zatrudnienie – przez ostatnie 10 lat o prawie 30 proc. Jak spojrzysz na Europę to tam też dominuje 2-stopniowy samorząd, a w nielicznych krajach gdzie są 3 szczeble też musli się o likwidacji środkowego szczebla.

   Likwidacja powiatów wcale też nie spowoduje, że ludzie będą musieli jeździć nie wiadomo gdzie załatwić sprawę – zrobią to w większości w urzędzie gminy, a więc może być nawet lepiej. Przy okazji, zresztą, można nieco zreformować województwa – np. dołożyć jedno czy dwa, o czym tez się mowi.

   • Danka

    18 kwietnia 2017 at 19:20

    Idiotyzmem byla likwidacja wojewodztw, ktore stwoezyl Gierek. Gminy to malutkie jednostki.To pomysly okupantow, by pozbawic Polakow dostepu i wplywu na samorzady lokalne. Scentralizowac wladze, bo latwiej wziac za leb.

 8. Danka

  18 kwietnia 2017 at 13:48

  Za Bismarcka rzenieslnik mogl prowadzic swoj zaklad produkcykno-uslugowy, dostarczajac np.mieszkancom swoje szczotki.Teraz nie moze, bo za nieplacenie ZUS, czekaja go ataki urzednikow, potem proces, potem wisy do publucznie dostepnych rejestrow dluznikow, co jest wystawianiem Polakow pod pregierz i niszczenie szans na przyszlisc, zwykle ss.Dziwne, ze to jest tak sobie mozliwe, gdxie w rejestrach dluznikow jest 6 milionow wpisow! Kto stworzyl taki system, ze wpedzil wiekszosc Polakow w dlugi, a sam zrabowal i pozwolil przetransferowac wielki majatek narodowy w prywatne lapy bandytow bez zgody Narodu.To jest komunistyczna zbrodnia bez przedawnienia.W momencie uznania Kiszczaka i Jaruzelskiego oraz WRON za grupe przstepcza o charakterze zbrojnym przez Sad w Katowicach, wszelkie deale z ich udzialem maja charakter przestepczy, na szkide Polski.

  • Tomek

   18 kwietnia 2017 at 18:00

   Zauważam u ciebie jakieś niepokojące ciągotki do czasów Bismarcka, bo to już kolejny wpis w stylu „za Bismarcka było lepiej”… Nie wiem, czy wiesz, ale to właśnie Bismarck wprowadził ubezpieczenia społeczne. To dzięki niemu więc mamy, de facto, teraz ZUS. Co prawda za Bismarcka na emeryturę przechodziło się w wieku 70 lat, co przy średniej długości życia 40 lat zapewniało, że system nie zbankrutuje. U nas przechodzi się w wieku 60-65 lat, przy niemal 2 razy większej średniej długości życia i w dodatku wolniejszym przyroście naturalnym. Jak więc to ma nie piep….ć?

   • Danka

    18 kwietnia 2017 at 19:28

    Bardz przepraszam, ale osooochodziii z tym Bismarckiem u Cuebie???? Gdzie zauwazyles u mnie zjawisko ciagotek do Busmarckaaaa??? Kulturkampf nie popieram, za to „woz Drzymaly” uwazam za swietosc narodowej tradycji.

   • Danka

    18 kwietnia 2017 at 19:33

    Widzisz rzeczy ze sfery Twojej wyobrazni.Gdzie napisalam, uffff,ze „za Bismarcka bylo lepiej”, co wsadziles w cudzyslow, jako rzekomy cytat. Twoje poparcie dla likwidacji Polski samorzadnej moze budzic groze.

 9. Danka

  18 kwietnia 2017 at 14:24

  Np.sprawa powstania partii SDRP potem pod nowym szyldem SLD za moskiewska pozyczke od komunistycznej partii z innego kraju z ZSRR! Czyli ewidentna sowiecka agentura.

 10. Danka

  18 kwietnia 2017 at 14:28

  A z drugiej str jawna agentura niemiecka, skoro TW”Must” ,wspolzalozyciel potwierdza otwarcie kto finansowal KLD:
  http://m.niezalezna.pl/55092-olechowski-potwierdza-finansowanie-partii-tuska-przez-cdu-i-mowi-o-paczkach-z-niemiec

 11. Danka

  18 kwietnia 2017 at 14:45

  Jeden z komentarzy pod tekstem w linku powyzej:
  wojtek | 10.09.2016 [09:42] Finansowanie jakiejkolwiek partii politycznej przez obce państwo jest ze wszech miar naganne i partia taka powinna zostać zdelegalizowana./
  Nozba dodac, ze to za malo, bo zaraz zalozyliby nowa formacje, co zreszta sie dzialo: KlD-klapa wyborcza- Unia Wolnosci -klapa podprogowa wyborcza; PO, a teraz wciskaja N.Moze razem padna, jesli Polacy stworza szybko jakas prawdziwa partie polska.
  Ci, ktorzy dopuscili sie zdrady za obce pieniadze, dlaczego za to nie odpowiedzieli? Powinni miec zakaz sprawowania jakichkolwiek funkcji w polityce, i uznani powinni byc za zdrajcow stanu, zdrajcow RP. A nie sprawowac najwyzszy urzad na kontynencie dzieki PIS! To jest bardzo chore.Te wykazy i rejestry dluznikow to oni stwoezyli ta obca agentura za obce pieniadze! To jest adekwatna analiza sytuacji.

 12. Egzorcysta

  18 kwietnia 2017 at 15:58

  A w paietk Kukizy beda glosowac za GMO, trzeba patrzyc jak glosuja a nie co mowia, paple bo wie ze i tak zadne z tych postulatow nie zostana zaakceptowane przez sejm.Nie po to mordoali komunisci prawych ludzi i wprowadzali ustawy gwarantujace im bezkarnosci i setki przywilejow,zeby teraz zaglosowac przciw temu do czego latami kazday rzad i kazda partia mozolnie dazyli i daza nadal.Ide o zaklad, ze bedzie jak z pisem, dopuki byl w opozycji chcial tez cudow na kiju, a jak dzis moze bez problemow to co chcial wprowadzac, nagle jest przciw.To wsztsko jest jedna wielka banda ,mafia klamcow ktorzy gotowi sa na kazde lgarstwo, byle tylko dostac sie do koryta.Audyty bzdury, a zadaen zlodziej nie siedzi, zaden przkret nie zostal ukarany, zaden sedzia nie zawieszony, Hania bawi sie dalej jak chce, nadal sa wyprowadzane pienidze ,ze spolek panstwowych, nadal zamykane polskie kopalnie, a ludzie powtarzaja po propagandowych mediach ,ze jest jakas dobra zmiana, pytam gdzie?

 13. Egzorcysta

  18 kwietnia 2017 at 16:15

  Kukiz dla Ciebie extra, zebys nie udawal ze byles znow czyms innym zajety, https://www.youtube.com/watch?v=fMMLHPlQZ3k

 14. er

  18 kwietnia 2017 at 18:50

  Kukiz dołącza do grona zacnego święto-pieprzniętych

 15. Seff

  19 kwietnia 2017 at 16:57

  Panie Kukiz nie będzie potrzeba. Wybory do Sejmu w 2019 nie odbędą się. Zacznie się już niedługo globalne oczyszczenie. 1/3 ludzkości przeniesie się do wieczności. Upadną te kraje które odrzuciły Jezusa jako Króla. Znikną systemy polityczne i rządy na zawsze. Zapadną się wyspy i części kontynentów. Polska ze względu na nieliczną „resztę” zostanie wywyższona pośród narodów Europy. Niemców pozostanie tyle co liści pod dębem. Nastanie 1000 Królestwo Maryi i Jezusa.

 16. Blair Pelliccia

  23 kwietnia 2017 at 09:04

  Respect to author, some fantastic selective information.

 17. w88

  28 kwietnia 2017 at 07:33

  I’ll immediately seize your rss as I can’t in finding your email subscription hyperlink or newsletter service. Do you’ve any? Please allow me realize so that I could subscribe. Thanks.

 18. used stuff

  28 kwietnia 2017 at 16:27

  I am always browsing online for posts that can aid me. Thank you!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra