Z zagranicy

Islamskie przedszkola w Austrii wychowują muzułmańskich radykałów

Z przeprowadzonych przez prof. Ednana Aslana badań wynika, że islamskie przedszkola w Wiedniu pomagają stworzyć „paralelne społeczeństwa” a nawet wypuszczać dzieci, które w przyszłości staną się niebezpiecznymi radykałami.

Zgodnie z wynikami badań prof. Ednana Aslana, wykładowcy na Uniwersytecie Wiedeńskim, około 10 tys. dzieci w wieku od dwóch do sześciu lat uczęszcza do ok. 150 muzułmańskich przedszkoli, ucząc się Koranu, tak jak chrześcijanie uczą się Biblii.

Co najmniej jedna czwarta z nich jest wspierana przez grupy propagujące „arcykonserwatywne” podejście do islamu jak salafizm, czy organizacje, które postrzegają religię nie jako sprawę prywatną, ale ściśle związaną z polityką i społeczeństwem – uważa Aslan.

– Rodzice wysyłają swoje dzieci do takich placówek, które zapewnią im muzułmańskie wychowanie i naukę kilku sur [sura – rozdział Koranu] – zauważył badacz islamskiej edukacji w rozmowie z AFP. – Ale są nieświadomi, że zamykają je przed multikulturowym społeczeństwem – dodał.

Opublikowane w zeszłym roku wyniki badań zostały wykorzystane przez krytyków imigracji i to nie tylko z postrzeganej za skrajnie prawicową Partii Wolności ze względu na ataki w Paryżu i Brukseli, przeprowadzone przez muzułmanów, którzy wychowali się w Europie.

Mimo tego wielu odrzuca wyniki badań Aslana, kwestionując ich metodologię. Spotkało się to z reakcją wiedeńskiego ratusza, który powołał sześcioosobowy zespół mający za zadanie zdiagnozowanie rzeczywistego stanu rzeczy. Wyniki badań tej grupy mają zostać opublikowane jeszcze w tym roku.

Pierwszym problemem jest ustalenie, jak wiele działa islamskich przedszkoli. Wiedeń ma zarejestrowanych 842 przedszkoli, 100 z nich prowadzonych jest przez katolików a 13 przez protestantów, jednakże liczba placówek muzułmańskich pozostaje nieznana. Jednym z powodów jest fakt, iż wraz ze wzrostem liczby muzułmanów nastąpiła istna eksplozja prywatnych przedszkoli, niekoniecznie znajdujących się pod nadzorem władz.

Źródło: The Local

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

1 komentarz

1 Komentarz

  1. Forgetolerance

    18 kwietnia 2017 at 21:31

    Niedawno kobiety w Austri przegłosowały ze chcą tego co ich czeka. Dokładnie wiedząc co się dzieje w Europie i jaki jest dla nas białych ludzi plan.
    Zapamiętajcie to.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra