Wiara

Mała Liturgia Godzin

Zapraszamy wszystkie dzieci a także rodziców do codziennych wspólnych rozważań nad Słowem Bożym. Drukujcie, zbierajcie, udostępniajcie! Niech to Słowo żyje w Was i kiełkuje, wydając dobre owoce.

18 KWIETNIA 2017, Wtorek

poranek

Weźmiecie w darze Ducha Świętego

południe

Oczy Pana zwrócone na bogobojnych

popołudnie

Dusza nasza oczekuje Pana

wieczór

Maria Magdalena natomiast stała przed grobem płacząc. A kiedy /tak/ płakała, nachyliła się do grobu i ujrzała dwóch aniołów w bieli, siedzących tam, gdzie leżało ciało Jezusa – jednego w miejscu głowy, drugiego w miejscu nóg. I rzekli do niej: Niewiasto, czemu płaczesz? Odpowiedziała im: Zabrano Pana mego i nie wiem, gdzie Go położono. Gdy to powiedziała, odwróciła się i ujrzała stojącego Jezusa, ale nie wiedziała, że to Jezus. Rzekł do niej Jezus: Niewiasto, czemu płaczesz? Kogo szukasz? Ona zaś sądząc, że to jest ogrodnik, powiedziała do Niego: Panie, jeśli ty Go przeniosłeś, powiedz mi, gdzie Go położyłeś, a ja Go wezmę. Jezus rzekł do niej: Mario! A ona obróciwszy się powiedziała do Niego po hebrajsku: Rabbuni, to znaczy: Nauczycielu.

19 KWIETNIA 2017, Środa

poranek

Sławcie Pana, wzywajcie Jego imienia,
głoście Jego dzieła wśród narodów.

południe

Szczyćcie się Jego świętym imieniem,
niech się weseli serce szukających Pana.

popołudnie

Rozważajcie o Panu i Jego potędze,
zawsze szukajcie Jego oblicza.

wieczór

Tak przybliżyli się do wsi, do której zdążali, a On okazywał, jakoby miał iść dalej. Lecz przymusili Go, mówiąc: Zostań z nami, gdyż ma się ku wieczorowi i dzień się już nachylił. Wszedł więc, aby zostać z nimi. Gdy zajął z nimi miejsce u stołu, wziął chleb, odmówił błogosławieństwo, połamał go i dawał im. Wtedy oczy im się otworzyły i poznali Go, lecz On zniknął im z oczu. I mówili nawzajem do siebie: Czy serce nie pałało w nas, kiedy rozmawiał z nami w drodze i Pisma nam wyjaśniał?

20 KWIETNIA 2017, Czwartek

poranek

O Panie, Panie nasz,
jak przedziwne jest imię Twoje po całej ziemi.

południe

Czym jest człowiek, że o nim pamiętasz,
czym syn człowieczy, że troszczysz się o niego?

popołudnie

Uczniowie opowiadali, co ich spotkało w drodze, i jak poznali Jezusa przy łamaniu chleba.

wieczór

A gdy rozmawiali o tym, On sam stanął pośród nich i rzekł do nich: Pokój wam! Zatrwożonym i wylękłym zdawało się, że widzą ducha. Lecz On rzekł do nich: Czemu jesteście zmieszani i dlaczego wątpliwości budzą się w waszych sercach? Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie się Mnie i przekonajcie: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam. Przy tych słowach pokazał im swoje ręce i nogi. Lecz gdy oni z radości jeszcze nie wierzyli i pełni byli zdumienia, rzekł do nich: Macie tu coś do jedzenia? Oni podali Mu kawałek pieczonej ryby. Wziął i jadł wobec nich.

21 KWIETNIA 2017, Piątek

poranek

A wielu z tych, którzy słyszeli naukę, uwierzyło.

południe

Dziękujcie Panu, bo jest dobry,
bo Jego łaska trwa na wieki.

popołudnie

O Panie, Ty nas wybaw,
o Panie, daj nam pomyślność.

wieczór

Szymon Piotr powiedział do nich: Idę łowić ryby. Odpowiedzieli mu: Idziemy i my z tobą. Wyszli więc i wsiedli do łodzi, ale tej nocy nic nie złowili. A gdy ranek zaświtał, Jezus stanął na brzegu. Jednakże uczniowie nie wiedzieli, że to był Jezus. A Jezus rzekł do nich: Dzieci, czy macie co na posiłek? Odpowiedzieli Mu: Nie. On rzekł do nich: Zarzućcie sieć po prawej stronie łodzi, a znajdziecie.

22 KWIETNIA 2017, Sobota

poranek

Dziękuję, Panie, że mnie wysłuchałeś

południe

Pan moją mocą i pieśnią,
On stał się moim Zbawcą.

popołudnie

Dziękuję Tobie, żeś mnie wysłuchał
i stałeś się moim Zbawcą.

wieczór

Po swym zmartwychwstaniu, wczesnym rankiem w pierwszy dzień tygodnia, Jezus ukazał się najpierw Marii Magdalenie, z której wyrzucił siedem złych duchów. Ona poszła i oznajmiła to tym, którzy byli z Nim, pogrążonym w smutku i płaczącym. Ci jednak słysząc, że żyje i że ona Go widziała, nie chcieli wierzyć.

Informacja: Kolejna część zostanie opublikowana w sobotę, 22 kwietnia i będzie obejmowała okres od Niedzieli do kolejnej Soboty. Proponujemy więc Państwu te mała zmianę uporządkowania w rozkładzie Małej Liturgii Godzin.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

3 komentarze

3 Komentarzy

  1. KelChalkhic

    18 czerwca 2017 at 15:25

    Levitra Contraindications Generic For Cialis Provera On Sale

  2. Pingback: xmt85c4wx5ctwxw3tcerthve56

  3. Pingback: http://falschgeldkaufen.blogspot.com/2017/01/wo-kann-ich-falschgeld-kaufen.html

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra