Z kraju

Ostre starcie Pawła Kukiza z Antonim Macierewiczem

„W okolicach Świąt Bożego Narodzenia zamieściłem na FB mem poświęcony Misiewiczowi w kontekście gabinetów politycznych (instytucji zatrudniającej setki „Misiewiczów” i pochłaniające ok. 500 mln zł rocznie – z naszych kieszeni oczywiście). 29 grudnia 2016 do naszego biura poselskiego przyszedł list-straszak adresowany do mnie. W trakcie czytania resztki moich włosów stanęły dęba.” napisał Paweł Kukiz na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych.

„Z listu wynikało, że „próbując obrazić dyrektora Misiewicza wpisuję się w kampanię dezinformacji i nienawiści od miesięcy uprawianej przez największych szkodników sprawy polskiej”…. Dalej dowiedziałem się, że dyrektor Misiewicz ocalił Polskę przed FSB (rosyjska służba bezpieczeństwa) a ja kontestując-poprzez Misiewicza- fachowość młodych adeptów partiokracji zatrudnionych za ciężką kasę w gabinetach politycznych staję po tej samej stronie co rosyjskie służby specjalne i ich sojusznicy…” relacjonował. „Odlot z Franza Kafki wzięty” ocenił.

Wprawdzie korespondencja była prywatna, niemniej poseł Paweł Kukiz zdecydował się na jej opublikowanie, „aby pomóc komisji d.s. Misiewicza w rzetelnym wyjaśnieniu całej jego sprawy. Żeby potem nie było, że coś zataiłem”. „Zresztą, Pan Minister sam chciał upublicznić korespondencję jeśli się nie uspokoję, a ja w życiu się z tymi gabinetami nie pogodzę, więc…” dodał Kukiz.

W ujawnionym przez Pawła Kukiza liście Antoniego Macierewicza można przeczytać m.in.: „kampania nienawiści wobec Bartłomieja Misiewicza spowodowana jest przede wszystkim tym, że w sposób stanowczy i skuteczny na moje polecenie uniemożliwił zawłaszczenie kontrwywiadu wojskowego przez ludzi, którzy dzisiaj są słusznie oskarżeni przez prokuraturę o nielegalną współpracę z rosyjską służbą specjalną – FSB”.

„ W czasach totalnego ataku sił antypolskich na legalnie wybraną władzę, gdy kłamstwo, podłość i dezinformacja są codziennym narzędziem niszczenia polskich patriotów, Pańska wypowiedź budzi nie tylko zdziwienie, ale poddaje w wątpliwość Pańskie intencje.” zaznacza Macierewicz, zwracając się do posła Kukiza. Poniżej skany korespondencji:

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

106 komentarzy

106 Komentarzy

 1. Duduś

  18 kwietnia 2017 at 22:12

  Jeśli podajecie dowody w postaci skanów to chociaż tak wyraźnych aby można je przeczytać a nie taką lipęjak tu wstawiliście że po powiększeniujest tak nieostra że nie można tego listu odczytać. Pokazywanie czegoś zamazanego gdzie tylko widać „do Kukiza i od Macierewicza” jako dowód śmierdzi krętactwem i nie chodźcie tą drogą Prawy!
  Nu nusiu!

 2. Kredki w pudełku

  18 kwietnia 2017 at 23:01

  Czyż Pan Macierewicz nie ma racji? Dziwny ten Kukiz (łagodnie mówiąc).

  • Paweł

   20 kwietnia 2017 at 00:04

   Nie rozśmieszaj mnie. Niech Macierewicz przedstawi dowody, które potwierdzą to co napisał w liście. Dowodów jak zwykle brak i pozostają jego chore teorie rodem ze „śledztwa” smoleńskiego. Według pewnych osób Misiewicz pisał CV „pod stołem”, co jest bardzo prawdopodobne. Macierewicz, Waszczykowski, Misiewicz i ten drugi, co wygląda jak dziewczynka zhańbili nasz Kraj.

  • Kasia

   24 kwietnia 2017 at 02:34

   A jaka ta Rosja wspaniała-7lat nie mogła a teraz po Macierewiczu od razu rewelacje ,zdjecia sie znalazły.
   Typowe dla służ Rosji,a naiwny Polak uwierzy.

 3. mieszko

  18 kwietnia 2017 at 23:02

  Macierewicz jak najbardziej ma rację. O co temu Kukizowi chodzi ?

 4. Młot

  18 kwietnia 2017 at 23:26

  Kukiz to jest sprzedajna menda udajacy patryjote moze nawet Polaka chodzacego w koszulkach NSZ.Ten czlowiek smierdzi z daleka wystarczy przesledzic jego kariere przed i w trakcie polityki.Wstyd mi za takich ludzi jak ta menda

 5. kindys

  18 kwietnia 2017 at 23:55

  @mieszko
  Nie wiesz o co chodzi ? Widać ciężko rozumujesz , aż dziw że pisać umiesz .
  Internet i fora są dla myślących , dla tych którzy samodzielnie nie kojarzą i potrzebują gotowca pozostaje radio maryja i tv trwam

 6. as

  19 kwietnia 2017 at 00:08

  Macierewicz ma rację…

 7. obserwator

  19 kwietnia 2017 at 00:15

  kukiz to czlowiek wsi,moze cos maja na tego pijaka i cpuna ze tak im sluzy?,oni mu zrobili karyjere w polskich mediach,jako celebryta i gwiazda a to zwykly bolszewicki szmaciarz,ilu jeszcze takich jak kukiz jest na uslugach wrogich panstw Polsce???

 8. Danka

  19 kwietnia 2017 at 00:55

  Nieladnie, Panie Kukiz, brzydko.I chce Pan likwidowac powiaty, zeby co? Jeszcze bardziej zdegradowac byle wojewodztwa, ktire staly sie biednymi, beznadziejnymi, smrodliwymi dziurami bez szans na jakis poziom zycia dla przecietnego mieszkanca, a dla
  mlodych tylko „wynocha stad”!? Przygotowania do Europy regionow pod batuta Berlina Tysiacletniej..? Zaluje, ze glosowalam na Pana.Wiecej tego nie zrobie.Czekam na nowa polska, patriotyczna partie,ktora nie dopusci do zadnej Europy pod butem Niemiec

  • Robert

   19 kwietnia 2017 at 18:24

   Nie przypominam sobie aby kiedykolwiek deklarował a Pani że głosuje na Kukiza. Tymczasem on od początku chciał legalizacji marihuany.

 9. Hania

  19 kwietnia 2017 at 07:47

  @ Danka

  Pani niewiele pojmuje, ale za to chętnie hejtuje na wszystkie tematy.
  Nie mam zamiaru po raz drugi wchodzić z panią w jałową dyskusję.
  Pan Gietpil już pani odpowiedział ( i to zdaje się, na równym poziomie)

  Ale wszystkim, którzy podobnie do pani przedkładają dobro partii ponad Dekalog.
  Od kiedy 6 Przykazanie musi być konsultowane z kimkolwiek?
  Nawet z eminencjami ( którzy chętnie bronią partii i zasad świeckości Sejmu)
  Pani nie rozumie słów, którymi chętnie szasta
  Bigotką mozna z powodzeniem nazwać panią Dankę, która do nieprzytomności broni niewłaściwego zachowania duchownych , tylko ze względu na kolor ich szat…

  Sł J.pol

  Bigoteria, dewocja, przesadna, manifestacyjna nadgorliwość w wypełnianiu zewnętrznych praktyk religijnych połączona z brakiem wewnętrznej religijności i rygoryzmem w stosunku do innych.

  Religijność proszę pani nie wyklucza rozumu.
  A 6 przykazanie wciąż obowiązuje.
  Nawet w Sejmie 🙂

 10. Danka

  19 kwietnia 2017 at 09:02

  Hania. I wszystko jasne.Od szat Prynasa Polski to niech Hania trxyma sie z daleka w swej obludnej lewackiej butnej agicie.Najpierw Hania napadala na ks.Prymasa, a tutaj maska opadla i Habia wziela sie za Radio Maryja, skad wywodzi sie poslanka Sobecka, ktora najbardxiej libbowala za uchwala o Objawieniach Maryjnych wbrew woli Zwierzchnika Kosciola w Polsce! I Hani sie jyz wszystko pofixowalo, bo ja nie jestem ani z PIS-u, ani z zadnej partii.Bronie Kosciola przed atakami lewakow im, Skug Kusego i nadgorliwych , ktorzy wypowiedzieli posluszenstwo Kosciolowi tym aktem. Hania na oltarzu siedzisz? Swietsza niz Prymas?

  • Paweł

   20 kwietnia 2017 at 00:09

   @Danka

   Ów prymas jest tyle wart co zdrajca Wyszyński. Chce pani bronić kościół przed atakami lewaków? Swój swojego atakuje?

 11. Danka

  19 kwietnia 2017 at 09:21

  Glowa Kosciola katolickiego w Polsce jest ks.Prymas Wojciech Polak, nikt inny.

  • Paweł

   21 kwietnia 2017 at 16:49

   @Danka

   Sądziłem, że Pan Jezus, ale najwyraźniej ktoś się pod Niego podszywa.

 12. Hania

  19 kwietnia 2017 at 11:36

  „Hania potepia Prymasa, a tu, w tym temacie rzuca się na RM i Tv Trwam oraz O.Rydzyka”

  Och, to straszne!!!
  Szczególnie ostatnia część pani wypowiedzi.
  Jak można ” rzucać się na RM i Trwam”?!

  Pani Danko wymowna
  – na który krąg piekielny Dantego tym sobie zaslużyłam?

  „Przeze mnie droga w miasto utrapienia,

  Przeze mnie droga w wiekuiste męki,

  Przeze mnie droga w naród zatracenia.

  Jam dzieło wielkiej, sprawiedliwej ręki”

 13. Danka

  19 kwietnia 2017 at 17:26

  Hania.POwinszowac.

 14. Danka

  19 kwietnia 2017 at 17:43

  Kiedy zapisalam to wyzej,raczej po probie zapisania, pojawila sie informacja, ze zostalo zerwane polaczenie z serwerem.Jednak wyrzucilam te informacje w ramce i zniknela, a reszta dzialala prwidlowo;)

  • Danka

   19 kwietnia 2017 at 23:08

   Moce piekielne nie daly rady zerwac mych wiezow z tym tematem? I jak tu powatpiewac . 😉

 15. Danka

  20 kwietnia 2017 at 08:08

  „Przeczytawszy”?

 16. SITWY i gangi mają w żelaznym UŚCISKU Polskę

  20 kwietnia 2017 at 11:25

  Gangsterska mafia PiS absolutnie niczym się NIE różni od pro-pruskiego gangu PO w którym jest MNUSTWO żydów z polskim obywatelstwem udających „polaków”.
  Żydo-lewacki PiS to też skrzyknięci aktywiści NIE polskiej narodowości z polskim obywatelstwem zamieszkali w III RP, szczególnie żydzi i ukraincy, którym absolutnie NIE zależy na interesie WIEKSZOSCI polskich obywateli lecz małej grupki KRZYKACZY łączący ich wspólny interes, aby posiadać władzę, wzajemnie się popierać, tak aby czerpać z tego korzyści materialne KOSZTEM pozostałych polskich obywateli.
  Tak zwane GABINETY POLITYCZNE różnych urzędów państwowych czyli takich „Misiewiczów” tworzą połączoną siatkę agentów realizujących programy zbliżone dla celów spójności członków ZAKAMUFLOWANEJ sitwy, czyli jest to forma SKRZYKNIECIA się członków MNIEJSZOŚCI etnicznych zamieszkałych w III RP czyli siatkę trzymającą łączność miedzy sobą, aby się na wzajem popierać we wszystkich działaniach przynoszącą korzyść tej SITWIE.
  Gangi PiS i PO skupiają w swoich szeregach typów o podobnym charakterystycznym typie myślenia, gdzie najważniejsze jest, aby się na wzajem POPIERAĆ, tak aby każdy z członków tego gangu osiągał KOŻYSCI materialne nie patrząc na stratę pozostałego ogółu obywateli.
  Tacy „misiewicze” to łacznicy, którzy budują zależności urzędów państwowych w połączeniu ze SITWĄ gangsterów z mafii PiS.
  Oni tworzą faktyczną łacznikową sitwę miedzy gangsterami PiS, a wtym głównym mafiozą PiS, którzy mają zadanie sobie pomagać i załatwiać sprawy trzymania władzy w SWOIM żelaznym uścisku, tak sitwa z urzędów państwowych była pod ścisłym nadzorem PiS.
  Identyczny schemat organizowania zależności członków SITWY obowiązywał w gangu PO, SLD, PSL będących przy korycie władzy.
  Im nie chodzi o kożyść ogółu obywateli lub Państwa Polskiego jako instytucji lecz o PRYWATNY interes członków gangu-sitwy sprawującej władze w danym okresie czasu w żydo-mafijnej III RP.

  • Danka

   20 kwietnia 2017 at 19:40

   Czyli wszyscy WON? A kto wchodzi na ich miejsce wg Ciebie?
   Ps. Blagam:” Mnostwo,korzystac,korzysc…

 17. MNShadow

  20 kwietnia 2017 at 13:56

  Czytając wcześniejsze wypowiedzi mam wrażenie że kłócą się tutaj tylko trolle internetowe lub opłaceni hejterzy, tym bardziej że wiele nicków się powtarza. Dajcie sobie na luz bo to już nawet nie jest śmieszne.

  • Paweł

   21 kwietnia 2017 at 16:51

   Twoja opinia jest strasznie dla nas ważna.

 18. tomek

  22 kwietnia 2017 at 08:58

  Beton komunistyczny przemalowal sie na drmokratow i patriotow ale chyba sovieckich

 19. statystyczny

  22 kwietnia 2017 at 16:34

  TW kukiz to smiec sluzb wsi,widac ze zbrodniarze z ludowego wojska polskiego sa zagrozeni?,dlatego tak zaciekle atakuja najlepszego ministra w rzadzie PIS!!!!,ilu jest jeszcze takich spiochow z wsi jak kukiz w obecnym sejmie????

  • Paweł

   24 kwietnia 2017 at 07:37

   @statystyczny

   Dobry komentarz! Nie zaznaczyłeś, że to ironia, ale pozwól, że naprawię ten błąd:

   „dlatego tak zaciekle atakuja najlepszego ministra w rzadzie PIS!!!!”

   !!!IRONIA!!!

 20. w88 link

  28 kwietnia 2017 at 08:13

  This is a topic close to my heart cheers, where are your contact details though?

 21. Tabung Pemadam kebakaran

  29 kwietnia 2017 at 22:51

  Very interesting subject , appreciate it for putting up.

 22. Alat pemadam api

  30 kwietnia 2017 at 03:44

  Very interesting points you have remarked, appreciate it for posting.

 23. Dress your toddler to look as cute

  3 maja 2017 at 14:58

  I consider something genuinely special in this web site.

 24. versace sale uk

  5 maja 2017 at 06:52

  I’m still learning from you, while I’m making my way to the top as well. I definitely liked reading all that is written on your site.Keep the tips coming. I enjoyed it!

 25. Some truly nice stuff on this internet site, I like it.

 26. yacht rental dubai

  10 maja 2017 at 14:49

  I haven¦t checked in here for a while since I thought it was getting boring, but the last several posts are great quality so I guess I will add you back to my everyday bloglist. You deserve it my friend 🙂

 27. Meditation Training

  11 maja 2017 at 12:18

  Hiya! I just wish to give a huge thumbs up for the nice information you will have right here on this post. I will likely be coming again to your blog for more soon.

 28. careers you can work from home

  14 maja 2017 at 08:55

  Very interesting subject , appreciate it for posting.

 29. Tabung pemadam api

  15 maja 2017 at 00:29

  Just a smiling visitant here to share the love (:, btw great pattern. „Reading well is one of the great pleasures that solitude can afford you.” by Harold Bloom.

 30. Blogging Crazy

  20 maja 2017 at 00:49

  magnificent points altogether, you just gained a new reader. What could you recommend about your submit that you just made some days in the past? Any certain?

 31. 3 credit reports free

  20 maja 2017 at 08:11

  But wanna input on few general things, The website layout is perfect, the subject matter is rattling excellent : D.

 32. instant auto insurance quotes

  21 maja 2017 at 00:47

  Well I truly liked studying it. This article procured by you is very helpful for good planning.

 33. Cuisinart dcc-3200

  29 maja 2017 at 07:27

  Hi there, I discovered your web site via Google at the same time as searching for a related subject, your website came up, it seems good. I have bookmarked it in my google bookmarks.

 34. wedding caterers

  2 czerwca 2017 at 16:35

  Real great info can be found on web blog. „I said I didn’t want to run for president. I didn’t ask you to believe me.” by Mario M Cuomo.

 35. medical products devices market report

  5 czerwca 2017 at 07:48

  Some genuinely fantastic content on this site, regards for contribution.

 36. MacauBet

  6 czerwca 2017 at 15:47

  Keep working ,terrific job!

 37. Poker Online

  9 czerwca 2017 at 23:35

  I genuinely enjoy reading on this website , it holds superb content.

 38. book hotel Monaco

  10 czerwca 2017 at 02:00

  I got what you mean ,bookmarked, very nice site.

 39. www.findcoolpeople.com

  10 czerwca 2017 at 06:09

  I have read a few good stuff here. Definitely value bookmarking for revisiting. I surprise how a lot attempt you set to make one of these magnificent informative web site.

 40. black military boots

  12 czerwca 2017 at 12:25

  I reckon something truly special in this web site.

 41. the general auto insurance

  16 czerwca 2017 at 02:16

  An interesting discussion is worth comment. I think that you should write more on this topic, it might not be a taboo subject but generally people are not enough to speak on such topics. To the next. Cheers

 42. boicucanga

  18 czerwca 2017 at 15:20

  Keep working ,splendid job!

 43. pre natal massage singapore

  18 czerwca 2017 at 20:47

  I genuinely value your work, Great post.

 44. Avenere Cladding

  21 czerwca 2017 at 14:23

  Hiya! I simply wish to give a huge thumbs up for the good data you will have right here on this post. I will be coming again to your weblog for more soon.

 45. jetzt lesen

  21 czerwca 2017 at 18:58

  I gotta bookmark this website it seems very helpful very useful

 46. Dewapoker

  24 czerwca 2017 at 13:18

  Regards for this marvelous post, I am glad I observed this site on yahoo.

 47. LED Hallenstrahler

  24 czerwca 2017 at 20:14

  I like this post, enjoyed this one regards for putting up.

 48. Non Plus Ultra

  26 czerwca 2017 at 03:33

  I’ve thought about posting something about this before. Good job! Can I use part of your post in my blog?

 49. Whole life insurance quotes

  26 czerwca 2017 at 22:05

  Very interesting subject, regards for posting. „Time flies like an arrow. Fruit flies like a banana.” by Lisa Grossman.

 50. top 10 countries in Asia for tourists

  27 czerwca 2017 at 21:04

  fantastic issues altogether, you just won a new reader. What would you recommend in regards to your post that you simply made some days in the past? Any positive?

 51. self catering accommodation in Kisumu

  28 czerwca 2017 at 01:23

  Very interesting info !Perfect just what I was searching for! „Water is the most neglected nutrient in your diet but one of the most vital.” by Kelly Barton.

 52. where to stay

  28 czerwca 2017 at 09:56

  I like this site because so much utile stuff on here : D.

 53. where to sleep

  28 czerwca 2017 at 19:05

  I’ve read some good stuff here. Definitely worth bookmarking for revisiting. I wonder how much effort you put to make such a fantastic informative site.

 54. where to stay

  28 czerwca 2017 at 23:28

  Glad to be one of several visitors on this awesome website : D.

 55. Billye Tarone

  29 czerwca 2017 at 13:26

  the rest is viral video history.|Gaunt’s dataset includes videos of girls alone in their bedrooms, or with buddies, or groups of girls in living rooms or backyards.|In my humble opinion those

 56. Fitnessarmband

  1 lipca 2017 at 15:29

  Great weblog right here! Additionally your website quite a bit up fast! What web host are you using? Can I get your associate hyperlink for your host? I want my web site loaded up as fast as yours lol

 57. Profile

  2 lipca 2017 at 00:13

  I have not checked in here for some time because I thought it was getting boring, but the last few posts are great quality so I guess I?¦ll add you back to my daily bloglist. You deserve it my friend 🙂

 58. State farm homeowners insurance

  2 lipca 2017 at 04:43

  I regard something genuinely special in this web site.

 59. geicoinsurance

  6 lipca 2017 at 02:55

  Very interesting information!Perfect just what I was searching for!

 60. Singapore cheat husband

  8 lipca 2017 at 15:53

  I have learn several just right stuff here. Certainly price bookmarking for revisiting. I surprise how a lot effort you set to make this kind of great informative web site.

 61. sg spouse cheat

  9 lipca 2017 at 02:40

  An interesting discussion is price comment. I feel that you should write more on this topic, it might not be a taboo subject however usually persons are not sufficient to talk on such topics. To the next. Cheers

 62. H3vvAdYmF

  12 lipca 2017 at 09:33

  923458 793212Just wanna input on few general things, The website design is perfect, the articles is very great : D. 794576

 63. Pingback: My Homepage

 64. new home insurance quote

  12 lipca 2017 at 19:15

  so much great info on here, : D.

 65. קמגרה ויאגרה טבעית

  14 lipca 2017 at 12:23

  I believe you have noted some very interesting details, appreciate it for the post.

 66. Nha ban TPHCM

  16 lipca 2017 at 16:10

  I’d incessantly want to be update on new articles on this website , bookmarked! .

 67. Whats Going down i’m new to this, I stumbled upon this I have found It absolutely helpful and it has helped me out loads. I hope to contribute & help other users like its aided me. Good job.

 68. Nonton Bokep

  19 lipca 2017 at 15:23

  I really value your piece of work, Great post.

 69. CPA marketing

  19 lipca 2017 at 22:18

  I view something truly interesting about your blog so I saved to bookmarks.

 70. eebest8 fiverr

  20 lipca 2017 at 00:51

  „Great amazing things here. I am very satisfied to peer your article. Thank you so much and i am taking a look forward to contact you. Will you please drop me a e-mail?”

 71. porno cerdas

  20 lipca 2017 at 02:01

  ofrecen cámara web xxx en HD y micrófono.

 72. indian entrepreneur stories

  20 lipca 2017 at 20:08

  Hi my family member! I want to say that this post is amazing, nice written and come with almost all significant infos. I would like to peer extra posts like this .

 73. Geico homeowners insurance

  22 lipca 2017 at 19:04

  You actually make it appear so easy with your presentation however I find this matter to be actually something which I feel I would by no means understand. It sort of feels too complicated and extremely wide for me. I am having a look ahead to your next post, I will attempt to get the grasp of it!

 74. Ritz Carlton sunny isles prices

  22 lipca 2017 at 23:35

  Thank you a bunch for sharing this with all folks you really know what you’re speaking about! Bookmarked. Please additionally visit my website =). We could have a hyperlink trade arrangement between us!

 75. home insurance quotes

  23 lipca 2017 at 03:59

  Thank you for another wonderful post. Where else could anyone get that type of information in such an ideal way of writing? I have a presentation next week, and I’m on the look for such information.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra