Z zagranicy

Amerykańska armada popłynęła w kierunku przeciwnym do Korei Północnej

Z ostatnich doniesień wynika, że grupa uderzeniowa amerykańskich okrętów nie popłynęła do wybrzeży Korei Północnej, ale w kierunku przeciwnym, przesuwając się przez Cieśninę Sundajską na Ocean Indyjski.

Dowództwo amerykańskiej marynarki poinformowało 8 kwietnia, że grupa uderzeniowa Carl Vinson jest w drodze do Półwyspu Koreańskiego mimo rosnącego napięcia między Stanami Zjednoczonymi a północnokoreańskimi władzami. O wysłaniu armady poinformował również prezydent Donald Trump. Jednakże grupa uderzeniowa przez ostatni weekend przemieściła się na Ocean Indyjski.

Dowódca morskich sił zbrojnych USA na Pacyfik poinformował we wtorek, że odwołał wizytę w porcie Perth, jednakże wcześniej zakończył manewry z flotą australijską na północno-zachodnim wybrzeżu po wypłynięciu 8 kwietnia z Singapuru.

Zgodnie z nowymi rozkazami, grupa kieruje się obecnie na zachodnią część Pacyfiku.

Dlaczego amerykańskie dowództwo zmieniło plany? Tego nie wiadomo. Być może cała operacja była obliczona jedynie na wystraszenie, ewentualnie przetestowanie północnokoreańskiego przywódcy Kim Jong-una, a może po prostu nastąpił jakiś błąd w komunikacji.

Niemniej jednak amerykański wiceprezydent Mike Pence niezrażony przemawiał na pokładzie zadokowanego w Japonii lotniskowca USS Ronald Reagan, podczas swojej wizyty w regionie, zaprzysięgając „odeprzeć każdy atak, jaki zostanie przeprowadzony z broni konwencjonalnej lub nuklearnej, dając adekwatną i skuteczną odpowiedź Stanów Zjednoczonych”.

Źródło: BBC

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

17 komentarzy

17 Komentarzy

 1. Pingback: Obat Wasir Ambeien Herbal di Kuantan Singingi

 2. Pingback: Obat Wasir Ambeien Herbal di Balangan

 3. Pingback: obat kutil di jari

 4. Pingback: obat kutil wajah di apotik

 5. Pingback: kutil pada leher

 6. Pingback: wasir bisa sembuh

 7. Pingback: Obat Herbal Wasir Ampuh Tanpa Operasi

 8. Pingback: Obat Kutil Kelamin Yang Ampuh

 9. cheap furniture

  2 grudnia 2017 at 14:16

  Great post. I am facing a couple of these problems.

 10. general healthcare group

  3 grudnia 2017 at 14:37

  Healthy Lifestyle is more than eating as well as working out; it requires a permanent way of life modification. Firstly, even more water. Here are ideas to live healthily.

 11. Meghann Lehrfeld

  14 grudnia 2017 at 06:19

  No, “everybody” doesn’t want to be a part of it. Now, get lost.

 12. her explanation

  14 grudnia 2017 at 10:08

  |Most educational site on the net

 13. DIY Home Improvement

  22 grudnia 2017 at 04:20

  Keep working ,fantastic job!

 14. Pingback: Obat kutil kelamin

 15. Pingback: Bintik merah di vagina wanita

 16. Pingback: Obat Kencing Nanah Di Apotik Umum

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra