Z kraju

Rząd rezygnuje z dożywiania dzieci

Samorządowcy nie mają najmniejszych wątpliwości – dodanie do ich kompetencji programów dożywiania dzieci w Polsce ma na celu nieoficjalną, ale skuteczną likwidację tej formy pomocy.

 

Przyjęta w grudniu zeszłego roku uchwała o dożywianiu w żaden sposób nie przyczyniła się do poprawy sytuacji dzieci i osób starszych, gdyż zamiast ułatwiać dostęp do pomocy, zdecydowanie go utrudniła, a w wielu przypadkach w zasadzie uniemożliwiła.

 

 

– 500 gmin w Polsce nie realizuje dożywiania dzieci – poinformowała poseł Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek podczas piątkowej konferencji prasowej, podczas której przedstawiciele tego ugrupowania alarmowali, że coraz więcej dzieci w Polsce żyje w skrajnym ubóstwie, a rząd Donalda Tuska nonszalancko decyduje się zlikwidować dofinansowanie do posiłków, jednocześnie obciążając odpowiedzialnością za ten ruch gminy. Tym ostatnim rząd nakazał organizację dożywiania, ale nie przyznał na to pieniędzy z budżetu.

 

Gminy, które znalazły pieniądze na ten cel też nie mają łatwo, jako że są zmuszone – mimo już podjętych decyzji na rok szkolny 2013/2014 – jeszcze raz prowadzić wywiady środowiskowe i ponownie przejść przez wszystkie wymagane prawem procedury nim będą mogły udzielić tak bardzo oczekiwanej pomocy.

 

Sytuację, w której wielu samorządowców pozostaje bezsilnych, wygenerowała uchwała przyjęta przez rząd 17 grudnia 2013 roku. – Teraz w ramach programu nie można doposażać i organizować stołówek, ponieważ nie ma takiej możliwości finansowania w ramach ustawy o pomocy społecznej – zauważyła poseł Elżbieta Rafalska, dodając, iż „nastąpiła dezorganizacja całkiem sprawnie funkcjonującego systemu”

 

Problematyczny jest udział w całej sprawie rzecznika praw dziecka, który zupełnie zignorował płynące ze wspomnianego dokumentu zagrożenia. – Gdzie on jest i co on robi, żeby te dzieci od stycznia mogły jeść? Jak on pilotował wprowadzenie tej rządowej uchwały? – pytała Beata Mazurek. Rzeczywiście od kilku lat stanowisko rzecznika praw dziecka to jedynie całkiem dochodowa rządowa ciepła posadka, nie mająca nic wspólnego z obroną dzieci i egzekwowaniem ich praw. Wystarczy przypomnieć jego bierność w sprawie seksualizacji dzieci – lepszego komentarza w zasadzie nie potrzeba.

 

Karolina Maria Koter

 

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE.

Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

16 komentarzy

16 Komentarzy

 1. Pingback: obat kutil jari

 2. Pingback: Cream Perontok Ketuat Kemaluan}

 3. Pingback: obat sipilis secara alami}

 4. Pingback: Kondiloma Akuminata Youtube

 5. Pingback: bahaya wasir

 6. Pingback: perapat kewanitaan

 7. Pingback: obat wasir herbal

 8. Pingback: Nama Penyakit Kutil Kelamin

 9. Pingback: Nama Salep Buat Kutil Kelamin DiGrobogan

 10. Pingback: Penyebab Kutil Kelamin Pada Wanita

 11. Pingback: Obat Kutil Di Apotik Callusol

 12. Pingback: Obat Ambeien Wasir Ambeven

 13. Pingback: Harga Obat Sipilis Dan Gonore Di Apotik

 14. Pingback: Jual Obat Kutil Kelamin Di Surabaya

 15. Pingback: bentol di vagina

 16. Pingback: Obat Kutil Kelamin Manjur

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra