Z kraju

„Sokół” w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej!

Na najbliższym posiedzeniu Senatu Rzeczypospolitej Polskiej 20 kwietnia 2017 r. podjęta zostanie okolicznościowa uchwała upamiętniająca 150. rocznicę powstania Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”. Tego dnia odbędzie się również ceremonia wręczenia odznaczeń zasłużonym działaczom Sokolstwa Polskiego, a o godz. 12.00 Marszałek Senatu Stanisław Karczewski otworzy okolicznościową wystawę poświęconą historii organizacji. Na uroczystości przybędą działacze sokoli z całej Polski oraz Litwy, Ukrainy i Czech.

Program uroczystości

Sala plenarna Senatu RP
11.00
Uchwała okolicznościowa Senatu RP upamiętniająca 150. rocznicę powstania Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”.

Hall Senatu RP
ok. 11.30
Odczytanie listu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy do zebranych przedstawicieli „Sokoła”.
Ceremonia wręczenia odznaczeń zasłużonym działaczom Sokolstwa Polskiego.
12.00-12.30
Otwarcie wystawy okolicznościowej 150 lat Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” przez Marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego.

Sala 217 (II piętro)
12.30
Spotkanie przedstawicieli „Sokoła” oraz zaproszonych gości.
Prezentacja monety okolicznościowej NBP.
13.30 zakończenie spotkania.

Dla zainteresowanych
14.30
Zwiedzanie wystawy w Muzeum Sportu i Turystyki poświęconej 150-leciu Sokolstwa Polskiego.

Upamiętnienie „Sokoła” jest możliwe dzięki wsparciu prof. Jana Żaryna, który dołożył wielu starań, aby 150-lecie Sokolstwa Polskiego upamiętnić w Senacie RP.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

2 komentarze

2 Komentarzy

 1. Egzorcysta

  19 kwietnia 2017 at 22:45

  Dlaczgo nikt nie zajmuje sie sprawami waznymi dla Narodu Polskiego takimi jak obrona Polakow przed GMO , forsowanie by dzialaly zgloszenia NOP, banderyzmem ZUSu, i setka innych spraw tylko hepeningami.Niech sobie dziadki co nie maja co robic gdzie indziej pasa swoje ego, jak nie umieja pracowac dla narodu polskiego tylko sie bawic ,popijac i zakaszac za panstwoe czyli nasze pieniadze.Kiedy powstawala UE bylem swiecie przkonany ze skoro tam zaczna tworzyc prawo dla UE, 90 procent poslow i wszelkiej masci senatorow i ekspertow od doradzania przstanie byc potrzebnych , tym sposbem okazlo sie ze nie, a skoro jak widac UE zajela sie ustawodawstwem to oni uroczystosciami by dostac i dac sobie order, uscisnac raczki.Takie sprawy podatnicy zalatwiaja sami sobie finasujac uroczystosci.Nawet ci co uwielbiaja wazniakow zgrywac i udawac ,ze cos od nich zalezy.A jak nie zalezy to zlikwidowac koryto.

 2. Czesław

  20 kwietnia 2017 at 04:15

  Sokół to dziecko Endecji, obydwie organizacje wczasach decydujących dla niepodległości Polski niczym się nie wykazali tzn. w okresie I-ej wojny światowej a wręcz przeciwnie, bojkotowali walki o niepodległość. Obecnie rządzi Polską „duch Endecji”. Obecne partie polityczne są serwilistycznie nastawione do rzeczywistości a swoją wasalną mentalność nazywają współpracą. Były prezydent A.Kwaśniewski ujął to tak „Służyliśmy Moskwie teraz trzeba służyć Brukseli” i oczywiście służą: Berlinowi, Brukseli Waszyngtonowi a nawet Kijowowi. Przed wojną taką postawę opisywała trafnie taka piosenka:
  „Stare czasy, era stara
  Dmowski liże buty cara,
  Nowe czasy, nowa era
  Dmowski liże but Hitlera”.
  Dmowski wiecznie żywy, jak Lenin http://www.prawica.net/arch/38028

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra