Felieton

Szybciej Sakiewicz w psychiatryku niż Putin w kajdanach

„Gazeta Polska”ostatnio z Polską ma coraz mniej wspólnego, a coraz więcej z prawdziwą ojczyzną Tomasza Sakiewicza – Ukrainą. I może wreszcie zmieni tytuł na „Gazeta Ukraińska”, czy inne „Nasze Słowo”. Sądząc z Sakiewiczowi po 50-tce znowu jest bliżej do rodzimych naddnieprzańskich stepów, niż do nowej ojczyzny Polski. Inaczej nie kombinowałby jak ją wplątać w wojnę z Rosją w obronie Ukrainy.

– Spotykamy się tutaj od siedmiu lat. Jesteśmy tutaj co roku. Pytają nas, po co tu przychodzimy. Przecież jutro są rocznicowe uroczystości. Jutro będziemy pamiętać o tych, którzy zginęli w Smoleńsku, będziemy ich opłakiwać, będą to uroczystości państwowe. A dziś domagamy się tego, co nam należy: domagamy się prawdy, domagamy się dowodów zbrodni, które przetrzymuje łajdak, który rządzi w Rosji, domagamy się ukarania winnych – opowiadał redaktor Sakiewicz pod rosyjską ambasadą w przeddzień rocznicy smoleńskiej tragedii, czyli 9 kwietnia. Spotkało się to z żywiołową reakcją jego wyznawców – Oddać wrak! – krzyczeli zebrani.

Później Sakiewicz przeszedł do tematu, który go najbardziej interesuje. A więc swojej Wielkiej Ukrainy – Pozdrawiam naszych braci Ukraińców, którzy krwawią dzisiaj pod rosyjską agresją. (…) Widzimy też, że Ukraińcy stawiają dużo bardziej skuteczny opór. Rosjanie nie są w stanie zająć całej Ukrainy tylko dlatego, że dzisiaj Ukraińcy po prostu się bronią. Rosjanie nie są tacy silni, na jakich wyglądają. Są silni naszą słabością i swoją bezczelnością. Dlatego musimy twardo stawiać warunki. I zobaczycie, że tu wróci nie tylko wrak, ale też będzie tu Putin w kajdankach, który będzie musiał odpowiedzieć za to, co zrobił w Smoleńsku. I za to, co robił dla Ukrainy. I za to co robi w Syrii. Każda totalitarna władza kiedyś upada. I życzymy Putinowi, aby znalazł się w polskim

więzieniu, a nie rosyjskim, bo jesteśmy cywilizowanymi ludźmi. To jest jego jedyna szansa na przeżycie. – bzdurzył naczelny „Nowej Gazety Ukraińskiej”. Chyba nie wie jak wygląda ukraińska armia? I dlaczego Rosjanie nie zmietli jeszcze obrony złożonej ze złapanych i pod przymusem wcielonych do wojska nieszczęśników, którym nie udało się zwiać do Polski, na Zachód, albo do… Rosji. Wszędzie gdzie nie objąłby ich pobór i szansa na zostanie bohatyrem. Pośmiertnie. – Polska armia się dziś rozbudowuje. Mamy dziś dużo większą, dużo lepiej wyposażoną armię. – opowiadał Sakiewicz. Chyba też nie wie, jak wygląda i funkcjonuje państwo polskie, nie mówiąc o polskiej armii. Inaczej nie namawiałby do konfliktu, który przegralibyśmy w kilka dni, a kontyngent NATO-wski, łącznie z amerykańskimi chojrakami, którzy się jeszcze nie nauczyli jeździć po polskich drogach spokojnie wycofaliby się na teren Niemiec. Jak ktoś ma złudzenia, co do zdolności sojuszniczej Anglosasów ten jest nie znającym historii głupcem, albo obcą agenturą. – Wczoraj jeszcze nam mówiono: Kto się przeciwstawi Rosji? Te 59 pocisków Tomahawk, które trafiło w syryjsko-rosyjską bazę pokazuje, że są ludzie na świecie, którzy nie boją się przeciwstawić Kremlowi. – kontynuował rozogniony Nadredaktor. Choć o Syrii w ogóle mógłby zamilknąć, bo wszystkie ataki chemiczne na terytoriach kontrolowanych przez wspieranych przez Zachód „umiarkowanych islamistów” na kilometr śmierdzą CIA, Mossadem oraz wywiadami Arabii Saudyjskiej i Turcji. Pierwszy atak chemiczny w Syrii – sprzed czterech lat, czyli z października 2013 roku był efektem tego, że rebelianci na życzenie Stanów Zjednoczonych dostali broń chemiczną… od szefa wywiadu saudyjskiego, księcia Bandara. Co więcej nie potrafili jej nawet umiejętnie użyć.

Tak więc nie wiem komu w Polsce miałby służyć cyrk, który urządził Sakiewicz ze swoimi zwolennikami pod rosyjską ambasadą? Wiem komu na pewno służy w wymiarze międzynarodowym – pogrążającej się w odmętach wojny domowej i banderoanarchii Ukrainie, dążącym do wojny amerykańskim neokonserwatystom, nawet Rosji, która może śmiało powiedzieć, że Polska jako podmiot polityki zagranicznej jest kompletnie nieobliczalna. Tak więc czyim agentem wpływu jest pan Sakiewicz? Cóż jak jemu i jemu podobnym uda się wywołać konflikt z Rosją to się przekonamy. Jeżeli będzie co sił wiał w stronę Zachodu i modlił się o to, żeby dać radę uciec do Berlina przed rosyjskimi czołgami. Jednocześnie się modląc, żeby go Niemcy nie wydali Rosjanom – jak kilkakrotnie już w historii bywało to okaże się agenturą wpływu Ukrainy i Zachodu. Jeśli zostanie w Warszawie, a po wejściu armii rosyjskiej nic mu się nie stanie to okaże się, że reprezentował interesy Rosji. Jest jeszcze jedna możliwość – nie jest niczyim agentem, ale wtedy za takie wypowiedzi i działania w normalnym kraju kolejny po Michniku Nadredaktor znalazłby się w psychiatryku. Na co ma o wiele większe szanse, niż zobaczyć Władymira Putina w więzieniu.

Michał Miłosz

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

28 komentarzy

28 Komentarzy

 1. Janusz

  20 kwietnia 2017 at 19:24

  To jest psychopatyczna retoryka żydowska, kłamswo i urojenia, więc tam należy szukać mocodawców Sakiewicza i s-ki. Nie od dziś.

  • jok

   23 kwietnia 2017 at 07:12

   Krótko i na temat. I oczywiscie, rzecz jasna, „przeoczone” w artykule, co trzeba zauwazyc, nawet jak pochwalimy niektore spostrzezenia Autora.

 2. Danka

  20 kwietnia 2017 at 20:41

  Niestety, juz od dawna wzywa do buntu. Na salonie24 na jego blogu jest taki tytul. Tam mnie zbanowal. Stworzyl jednak spore imperium,ktore ma tez niezaprzeczalne zaslugi moca swoich uczestnikow I dziennikarzy, ktore moze mu sie wyslizgnac, jesli nie przestanie swirowac. Juz w Poznaniu z klubu GP oddzielili sie ludzie I zalozyli swoja grupe, bo mieli dosyc…

 3. Danka

  20 kwietnia 2017 at 20:44

  Wzywal do wyjazdu do Orbana klubowiczow na swieto narodowe Wegrow,ale malo zebral. Juz sie ludzie polapali,ze coos tu nie takkk….Bylo to zaraz po zdradzie Orbana w Brukseli I opowiedzeniu sie za Tuskiem, a nie za bratankami Polakami.Orban dostal mase korespondencji potepiajacej go za te zdrade od Polakow na fejsbuka.

 4. gosc

  20 kwietnia 2017 at 21:36

  Strzał w —> 10
  No cóż, SBU nie odznacza swoim ukraińskim orderem jakiś frajerów za zasługi, no i tu mam problem (…),za jakie zasługi został odznaczony Pan Sakiewicz?

  • Kwal

   20 kwietnia 2017 at 22:03

   Potwierdzam. Było to w Krakowie przed Krzyżem Katyńskim. Słyszałem to na własne uszy.

 5. ona

  20 kwietnia 2017 at 22:22

  Sakiewicz to szkodnik taki sam jak Michnik.

 6. ono

  20 kwietnia 2017 at 22:26

  Pan Sakiewicz, jeden z wielu lobbystów, i coraz więcej nowych Ukraińców z rodzinami przesiedla się do Polski. To już nie jeden agitator lobbysta. To poważna siła wyborcza, która przy wyborczych urnach będzie zmieniać oblicze tej ziemi, polskiej ziemi.
  Wrocław: co dziesiąty mieszkaniec miasta jest Ukraińcem.
  Gazeta Wrocławska zauważa, że w 640 – tysięcznym Wrocławiu mieszka i pracuje już nawet 64 tysiące Ukraińców. Tak liczba przybyszy zza wschodniej granicy powoduje, że stanowią oni największą mniejszość narodową, w tym czwartym pod względem ludności mieście
  Dla porównania w przedwojennym Lwowie liczącym w 1939 roku ok. 320 tysięcy mieszkańców Ukraińcy stanowili 9 – 10% ludności miasta, co stanowiło ok. 30 – 32 tysięcy osób. Dziś we Wrocławiu Ukraińców jest dwa razy więcej.

  • Danka

   20 kwietnia 2017 at 22:51

   Wroclaw jest dwa razy bardziej zaludniony niz wtedy Lwow.Prosty rachunek. Jest to trend antypolski i nie ma co sie ludzic, do cxego to ma doprowadzic Od 2007/8 r juz tam wydaje gazeta.ur, czyli Agora.Udzialowcem jest nadakywny staruszek od nowych porzadkow na swiecie, reszte sani dopowiecie, bo.. juz reszte wiecie;(

 7. Hania

  20 kwietnia 2017 at 22:58

  No cóż… Gazeta Polska może pochwalić się niezłą linią genealogiczną 🙂
  Wpierw wychodziła podczas zaborów z inicjatywy i za pieniądze bogatych żydów, przeciwko Polakom, rzecz jasna.
  Następnie tytułem tym może pochwalić się miasto Poznań, gdzie pod redakcją masona Cegielskiego równie szybko dokonała żywota.
  Nie wiem czy jeszcze wychodzi gazeta o tej nazwie na Ukrainie?

  Pan Sakiewicz wie jaki tytuł najbardziej pasuje do linii genealogicznej tej gazetki 🙂
  Uśmiałam się jak norka kiedy podczas spotkania z czytelnikami pan Sakiewicz opowiadał jak to on z kilkoma biednymi studenciakami zakładał tę gazetę….
  Dobre!
  Studenci, bez mała, przymierający głodem, a posiadający na tyle forsy by zakupić….maszyny drukarskie!!
  I wiecie co?
  Ludzie tę finezyjną hagadę kupili.
  Ech, Polacy, ostatni naiwniacy….

  Dla mnie osobiście ludzie, którzy wyprawiają takie rzeczy tuż po tzw ” mszy smoleńskiej” nie zasługują na miano katolików!
  Niedobrze to świadczy również o wielebnych, którzy dopuszczają do takich incydentów.

  https://www.youtube.com/watch?v=lHOthtK2CGk

  Żałuję jedynie, że radio Maryja wciągnięto w te imprezy.
  To źle o nich świadczy.
  Niestety.
  Zaprzestałam słuchania i wspierania.
  Tyle mogę zrobić.

 8. Danka

  20 kwietnia 2017 at 23:00

  Zle! Nie otwierajcie nawet tego poprzedniego linku Teraz ok:
  gazeta.ua

 9. Danka

  20 kwietnia 2017 at 23:02

 10. Danka

  20 kwietnia 2017 at 23:16

  https://m.gazeta.ua/articles/family/_ak-vihovati-sina-spravzhnim-cholovikom-bez-batka-5-golovnih-porad/767610

  Ciekawe artykuly nawet.Sporo rozumiem, bo jeszcze pamietam rosyjski jezyk.To jest o wychowaniu dziecka bez kija.Niezly tekst.A moze my demonizujemy tych Ukraincow? Ilu w koncu lazi w tych pochodach banderowskich? Trzeba patrzec, co robia wladze i protestowac przeciw kultowi bandytow i mass-mordercow, ale Ukraincy to dobrzy, troche zakompleksieni wobec Polakow, muzykalni, otwarci ludzie.

 11. tomek

  21 kwietnia 2017 at 07:05

  Jedna sprawa jest banderyzm i Sakiewicz a druga sprawa umilowamie putina i zydow stojacych za nim wlg rodyjskiego forbesa na 20 piereszych miliarderow w rosji 15 jest srulami czy to przypadek?

  • gosc

   21 kwietnia 2017 at 08:47

   Nie, to nie przypadek, to reguła. I nie tylko w Rosji, sprawdź jak jest na Ukrainie, jak jest w innych krajach. Bez wiedzy i pozwolenia starszych braci w wierze nic nie może się obyć w gospodarce i polityce bowiem sieć ich organizacji na bieżąco monitoruje najważniejsze kraje świata. W Polsce też jest kilka organizacji żeby patrzeć Polakom na ręce aby w Kościele, Sejmie, PDA, Rządzie, Ministerstwach, na uczelniach, w gazetach, w TV, w kulturze i wiele innych miejscach mieć realną kontrolę nad polskim społeczeństwem i prowadzić nas przez życie jedynie słuszną drogą. Nie darmo są naszymi starszymi braćmi.

 12. Pingback: Bronisław Łagowski: Zapomniane królestwo. « Dziennik gajowego Maruchy

 13. jok

  23 kwietnia 2017 at 07:08

  Obawiam sie, ze „bezwarunkowi wspieraczei Ukr-y” znad Wisly (przynajmniej w swej najbardziej prominentnej i slyszalnej cześci), mają tyle mniej wiecej wspolnego z Ukrainą co jakis Poroszenko czy Jaceniuk z ukrainskoscią.

  Tj. mogą wspierac nawet najbardziej szowinistyczne kręgi ukr-ie na dzisiejszym etapie historii (wsparcie taktyczne), dopóki jest to wygodne dla nacji „najwaźniejszej”, nacji jaceniuków itd (wsparcie, a moze wrecz symbioza czy dzialanie we wlasnym interesie etnicznym, strategiczne). Tak to wszystko widzę

 14. Veronique Lackett

  23 kwietnia 2017 at 09:03

  My husband and i got very ecstatic Emmanuel could carry out his survey with the ideas he discovered through the web pages. It’s not at all simplistic just to always be making a gift of ideas that some other people have been making money from. And we also consider we now have the writer to give thanks to for this. The type of explanations you’ve made, the straightforward blog menu, the friendships your site aid to promote – it’s got most terrific, and it is letting our son and us consider that the content is cool, which is certainly particularly pressing. Thanks for the whole thing!

 15. ego

  23 kwietnia 2017 at 19:32

  Niestety p. Sakiewicz z porządnego opozycjonisty wobec III RP stał się chorobliwym rusofobem. Rosjanie to obca wobec nas cywilizacja ale Ukraińcy jeszcze gorsza i bardziej aktywna. Już tu są. A Rosjanie póki co, dużo dalej.

 16. Pingback: Bronisław Łagowski: Zapomniane królestwo. | Historia Polski i reszty Świata

 17. w88

  28 kwietnia 2017 at 10:11

  I’m not that much of a online reader to be honest but your sites really nice, keep it up! I’ll go ahead and bookmark your site to come back down the road. Many thanks

 18. post free ads

  28 kwietnia 2017 at 19:05

  Hello! I know this is kind of off topic but I was wondering if you knew where I could find a captcha plugin for my comment form? I’m using the same blog platform as yours and I’m having difficulty finding one? Thanks a lot!

 19. Tabung Pemadam kebakaran

  29 kwietnia 2017 at 12:00

  My brother suggested I might like this blog. He was entirely right. This post truly made my day. You can not imagine just how much time I had spent for this info! Thanks!

 20. Tabung Pemadam kebakaran

  29 kwietnia 2017 at 20:50

  Just wanna remark on few general things, The website style is perfect, the subject matter is really great : D.

 21. Tabung Pemadam kebakaran

  30 kwietnia 2017 at 05:49

  Attractive section of content. I just stumbled upon your site and in accession capital to assert that I get actually enjoyed account your blog posts. Anyway I will be subscribing to your feeds and even I achievement you access consistently quickly.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra