Z kraju

Edelman i jego kłamstwo o powstaniu w getcie warszawskim

Żydowska Organizacja Bojowa wywodząca się z socjalistycznego Bundu i kojarzona z Markiem Edelmanem zagarnęła niemal całkowicie pamięć o Żydowskim Związku Wojskowym, w którego skład wchodzili często Żydzi będący oficerami i żołnierzami Wojska Polskiego. Tępienie pamięci o ŻZW trwa do dzisiaj i jest tak silnym imperatywem środowiska filosemickiego, że tuszowanie roli ŻZW posuwa się do groteskowych manipulacji. Taka sytuacja miała m.in. miejsce, kiedy w 2008 r. z powielanej przez media depeszy prasowej KAI „Gazeta Wyborcza” skopiowała tekst, wycinając słowa „Żydowski Związek Wojskowy” (w tym roku także w „GW” ŻOB przyćmił ŻZW, ale tym razem jeden raz nazwa ŻZW się pojawiła w artykule głównym o rocznicy powstania).

Za to w powielanej wczoraj przez media depeszy PAP nie zapomniano wspomnieć o ŻZW kilkakrotnie, jednak oczywiście dalej w cieniu ŻOB. Nie napisano, że o ile Żydowska Organizacja Bojowa, której losy kreślił potem barwnie Edelman liczyła 200 bojowników najczęściej bez broni, to Żydowski Związek Wojskowy liczył ich ponad 1500 w znacznej mierze jak na tamte warunki uzbrojonych. O ile ŻŻW rekrutował od 1939 r. głównie z oficerów WP a przynajmniej ludzi po przeszkoleniu w wojsku i poglądach antykomunistycznych, to ŻOB, który powstał dopiero w 1942 r. przyjmował lewicowców łącznie z komunistami.

Dlaczego lewicowi Żydzi spod znaku Edelmana tak bardzo chcieli by słuch o ŻZW zaginał? Być może dlatego, że Żydzi z ŻZW walczyli nie tylko pod żydowską, ale także polską flagą wspierani przez Armię Krajową (ŻOB miał kontakty zarówno z AK jak i Gwardią Ludową oraz sowiecką partyzantką). ŻZW byłi związany ze Stowarzyszeniem Młodzieży Żydowskiej im. Józefa Trumpeldorfa (Brith Trumpeldorf – Bejtar). Bejtarowców charakteryzował żydowski nacjonalizm, który kazał im szkolić się, poznawać historię żydowską, inwestować w swoje umiejętności, by mieć zasoby do odbudowania państwa żydowskiego. Bejtarowcy uważali też, że dopóki to nie nastąpi, winni być lojalni wobec swojej zastępczej ojczyzny; w tym przypadku Polski. To nigdy nie było mile widziane zarówno wówczas wśród bundowców od Edelmana jak i później w środowisku Adama Michnika i tzw. szeroko pojętej michnikowszyzny.

To co jednak mogło najbardziej wpłynąć na eliminację ZŻW ze świadomości potomnych i podkreślanie roli ŻOB to fakt, że AK po wojnie była „zaplutym karłem reakcji”, więc ŻZW jako współpracujący z AK był niewygodny. ŻOB za to była lewicowa, rekrutująca także komunistów. Do tego przeżył jej przywódca, Marek Edelman, który nigdy nie zmierzył się z potrzebą oddania odpowiednią miarą hołdu zasłużonym żołnierzom ŻZW. Ci, niestety, nie przeżyli wojny i nie mieli możliwości obrony przed gumką, która przez lata wymazywała ich z pamięci historycznej. Należy na koniec jeszcze raz przypomnieć, nawet, jeśli to odbrązowanie kanonizowanej za życia figurki żydowskiego świętego lewicowca: do utrwalenia kłamstwa przysłużył się w dużej mierze Marek Edelman, który mówił o żołnierzach z ŻZW z pogardą, nazywał ich faszystami i umniejszał ich udział w powstaniu do granic możliwości. Na pytanie Any Grupińskiej o ŻZW odpowiedział: „ŻZW? Co cię to obchodzi? Z faszystami chcesz mieć do czynienia? (…) Oni byli obrzydliwi”.

Robert Wyrostkiewicz

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

139 komentarzy

139 Komentarzy

 1. frate

  20 kwietnia 2017 at 16:26

  Stary żyd już całkowicie odjechał w fantazjowaniu!!! Cały ten przestępczy biznesowy holocaust to największe oszustwo w dziejach świata, służący dla trzepania kasy przez sprytnych żydów, otumaniających głupich polaczków zapatrzonych w tvn i inne polszmaty!!! NIE DLA ŻYDÓW W POLSCE!! JEWISH MURDERER AND OCCUPANT GO HOME!! YOU ARE NOT WELCOME HERE!!!

  • koteq

   20 kwietnia 2017 at 17:18

   Zamknij ryj antypolski konusie

   • Kresy

    21 kwietnia 2017 at 08:27

    Sam zamknij ryj. Napisał prawdę.

  • GlosRozsadku

   20 kwietnia 2017 at 17:26

   Czy ktos moze usunac ten kretynski wpis . Potem uzywa sie wpisow takich „Polakow” do obsmarowywania Nas zagranica .

   • xyz

    20 kwietnia 2017 at 18:46

    Tak, zgadzam się, trzeba usunąć wpis frate, w którym pogardza on Polakami.

   • Robert B.

    20 kwietnia 2017 at 23:19

    No jeżeli ty uważasz, że przed żydostwem można tylko bić pokłony, to twoja sprawa. Ja uważam, że z nimi należy postępować symetrycznie, tzn. bezwzględnie i bez skrupułów, pięknym za nadobne. Wtedy żydostwo nie ma przewagi. A tacy potulni jak ty im ja dają.

    • xyz

     21 kwietnia 2017 at 17:00

     Nie chodzi o to co napisał ale jak. Zgadzam się co do szkodliwości żydów, ale nie rozumiem po co wrzutka w postaci słowa „Pol***ki”. W czym on jest wtedy lepszy od żydów czy germańskich szowinistów?

     • Robert B.

      21 kwietnia 2017 at 23:20

      Mówisz o tych „Polaczkach”? To jest pewna figura retoryczna polegająca na użyciu słowa obraźliwego wobec samego siebie, żeby uwypuklić, że tak jest się określanym przez wrogów. Tu jest pewna doza ZDYSTANSOWANIA do tej formy. Ja często też używam określenia „głupie goje”, choć sam jestem gojem.

     • xyz

      22 kwietnia 2017 at 18:16

      Tak, o to słowo mi chodzi. Może i to słowo jest formą zdystansowania ale i tak nie powinno się go używać. Przez to m.in potem obcokrajowcy nas nie szanują.

     • koniec_gadania

      23 kwietnia 2017 at 07:28

      Obcokrajowcy nie szanują was nie za używanie jakichś tam słòwek (myślisz, że ktokolwiek czyta ten bełkot tutaj?), a za tępotę, fanatyzm i ograniczenie umysłowe.
      Gdybyś umiał cokolwiek, opròcz klepania wyuczonych formułek też stał byś się takim „Żydem” i miał wpływ na rzeczywistość. Wolisz klepać paciorki i wyrzekać na wszystkich wokòł – twòj wybòr. Żydy cie zjedzo i tyle.

     • Paweł

      23 kwietnia 2017 at 08:03

      @koniec

      Myślisz, że ktoś się przejmie tym, że większość obcokrajowców to idioci, którzy nie mają pojęcia o historii? Typowe dla wieśniaków przejmować się tym, co pomyślą inni. Zdanie obcokrajowców mam w głębokim poważaniu.

     • xyz

      23 kwietnia 2017 at 11:04

      @Paweł
      „Typowe dla wieśniaków przejmować się tym, co pomyślą inni.”
      Może masz rację. W takim razie powinno się olewać wzmianki o „polskich obozach koncentracyjnych”. I jakiekolwiek inne wzmianki, które mogą być odebrane jako antypolskie.
      Poruszyłem ten temat, bo widzę hipokryzję: wielu narzeka na używanie zwrotu „polskie obozy koncentracyjne” w zagranicznych mediach czy szydzenie z polskości, ale nie przeszkadza to im używać antypolskich słów, gdy mają zły humor.

 2. Art

  20 kwietnia 2017 at 16:36

  Tam jeszcze o pieniądze chodziło.I o kablowanie.Bo gdy chodzi o mamonę,to kończy się żydowska współpraca.Idą na noże.Edelman przeżył i pieniądze miał.A inni musieli zginąć.Dużo jeszcze ciemnych kart po żydowskiej stronie.Albo wręcz same ciemne karty.

 3. Janusz

  20 kwietnia 2017 at 18:00

  Wspominając Marka Edelmana, zupełnie inną opowieść o tzw. powstaniu w getcie warszawskim publikują na http://www.noweateny.pl

 4. z-k

  20 kwietnia 2017 at 18:17

  Wcześniej zdarzało się Edelmanowi powiedzieć co nieco prawdy o getcie, „o powstaniu” i jego uczestnikach a potem „odleciał” kompletnie w nurt obowiązkowej żydopropagandy. Nie warto go nawet wspominać.

  • Soplica

   20 kwietnia 2017 at 18:58

   No cóż, jeden dzień walki powstańczej a potem 29 eksterminacji cywilów i dom po domu aż do zrównania z ziemią 🙁

 5. Tomek

  20 kwietnia 2017 at 18:25

  Oczywistym jest, że Żydzi socjaliści rywalizowali z Żydami syjonistami, stąd niechęć ŻOB do ŻZW i wymazywanie historii tej organizacji. Ale byłbym bardzo ostrożny w formułowaniu pewnych tez, które autor tu podał bezkrytycznie, bo i z drugiej strony historia ŻZW była fałszowana przez różnych nieprawdziwych kombatantów i tak naprawdę bardzo niewiele o tej organizacji wiemy. Kilka przykładów, dla przemyślenia:

  1) Osoba, która była podawana przez rzekomych weteranów ŻZW jako dowódca ŻZW – Dawid Apfelbaum, najpewniej jest postacią fikcyjną – obecnie większość historyków uważa, że nigdy nie istniał, zupełnie inna osoba dowodziła ŻZW (Paweł Frenkel).

  2) Twórcą wielu informacji, podawanych w tym artykule, jest człowiek o nazwisku Henryk Iwański (domniemany oficer Korpusu Bezpieczeństwa, AK, który miał jakoby walczyć razem z ŻZW w getcie). Warto się zapoznać bliżej z tą postacią. W wyniku śledztwa IPN historycy ustalili, że ten człowiek nigdy nie należał do AK i KB, był zwykłym oszustem wyłudzającym uprawnienia kombatanckie. Podobnie, parę innych osób twierdzących, że należeli do ŻZW, zostało potem uznanych przez historyków za zmyślających swoje historie.

  3) Bardzo wątpliwe jest, żeby ŻZW liczyła aż 1500 osób (co podaje autor bezkrytycznie jako pewnik). Liczba ta opiera się na mocno niewiarygodnych źródłach (patrz punkt wyżej). Jeśli już, historycy szacują liczbę ŻZW na bardziej 500 osób. KB, dozbrajając ŻZW w powstaniu, wydał natomiast broń 150 osobom.

  4) Tworzy się pewien mit, jakoby ŻZW współpracowała z AK i działała pod jej nadzorem. Nie do końca. ŻZW współpracowała z Korpusem Bezpieczeństwa (od nich dostała za darmo broń m.in.). To nie była część AK, a jedynie organizacja początkowo uznająca zwierzchnictwo AK. Już jednak w 1944 roku, bez wiedzy AK, zaczęła tajnie współpracować z AL, a potem uznała Krajową Radę Narodową i Polski Komitet Wyzwolenia Narodowego, szereg osób z jej grona podjęło kolaborację z komunistami.

  5) Inny mit to to, że ŻZW tworzyli oficerowie wojska polskiego. Opiera się to znowu na relacji pana Iwańskiego. Kto konkretnie (nazwiska) był w gronie tych oficerów? Nie jest znane żadne takie nazwisko polskiego oficera. Wśród kilkuosobowego dowództwa ŻZW nie było też żadnego człowieka, który by walczył w Wojsku Polskim (o oficerze nie mówiąc)

  6) Wreszcie, pisanie nieraz że ŻZW to „żydowscy żołnierze wyklęci”. Bez przesady. Żołnierze Wyklęci, żołnierze AK, czy NSZ za komuny siedzieli w więzieniach albo kończyli na Łączce. O ŻZW najwyżej ktoś nie napisał w książkach tyle zdań co o ŻOB (ale relacje się pojawiały, choćby weźmy książkę, nomen omen żydowskiego komunisty, Ber Marka, wydaną w latach 50-tych, w której pisano o udziale ŻZW). Domniemani kombatanci ŻZW byli też odznaczani PRLowskimi orderami.

  • Jot

   20 kwietnia 2017 at 20:01

   Oddziały Kedywu AK nie tylko pomagały ludności zamkniętej w warszawskim getcie (żywność, broń, dokumenty), ale brały bezpośredni udział w powstaniu w getcie razem z ŻZW (Kedyw 22 AK). Polecam unikalne wspomnienia zawarte w książce „Żniwiarz – Kompania Dywersyjna”. Według jednej z relacji Dawid Apfelbaum „Kowal” naprawdę istniał i walczył, wiadomo nawet kiedy został ranny.

   • Kresy

    21 kwietnia 2017 at 08:29

    Istotne jest według czyjej relacji.

   • Danka

    21 kwietnia 2017 at 13:55

    „Bor”Komorowski,”ARMIA PODZIEMNA”, opisuje rzecz podobnie.
    A co do niepodwazalnych opinii badaczy historii z / zalezy czy IPN za PISu, czy po czystkach za PO/ PSL, bo to fundamentalna roznica.Dr Szubarczyk z IPN z o/ Gdansk zostal wyrzucony, a to on odbakazl INKE Danute Siedzikowne zoddz.Lupaszki, 17- letnia ofiare mordu sadowego/ mirderca za PO pochowano z honorami wojskowyni w Koszalinie, Waclawa Krzyzanowskiego, inny zwial do Izraela i wygral proces o wydanie dokumentow pracy w czasie mordowania Siedzikowny itd.! dla uzyskania wyzszych swiadczen emerytalnych w Izraelu.Proces wygral w stolicy Polski!

    • Danka

     21 kwietnia 2017 at 14:14

     Dr Szubarczyk zostal przywrocony do pracy przez Sad Pracy po dwoch latach procesu, co jest skandalem! Pozostawal bez srodkow do zycia przez ten okres, pewnie tonie w dlugach,, nie nadawal sie, oczywiscie, do pracy w np.Zakladach Oczyszczania Miasta,, a wyrzuconego z IPN do innej, podobnej placowki nie przyjeto by zapewne.Nie dostal, jak aktorka Kozuchowska orderu od Prwzydenta RP, a to On
     Odnalazl „Inke” w archiwach bezpieki, bo Jej szczatki poznie juz odkopal w Gdansku zespol prof. Szwagrzyka, ktoremu nawet teraz, za PISu, rzucaja klody pod nogi i zabieraja kase na dalsze poszukiwania tych, ktorzy oddali zycie za Polske.

 6. Danka

  20 kwietnia 2017 at 19:09

  Bardzo cenny tekst, szczegolnie dla uswiadomienia mlodym, ktorzy ….skad o tym maja wiedziec, skoro nawet w szkole….nie ucza? Moze juz jest z tym troche lepiej…Jednak wiedzy prawdziwej nigdy dosyc.Prawda zwyciezy klamstwo. Jednak trzeba jej…. pomoc:)sie przebic.

  • Robert B.

   20 kwietnia 2017 at 23:22

   No gdyby tacy jak ty zajęli się „uświadamianiem”, to by było marnie… Mówiąc „tacy jak ty” mam na myśli takich, którzy uważają, że z żydostwem trzeba inaczej, ostrożniej, poważniej, z większym szacunkiem, czołobitnie, z ryjem przy ziemi…

   • Danka

    20 kwietnia 2017 at 23:30

    Robert.B.A co Ty sie tak strasznie przejmujesz moimi opiniami? Poswiecasz im wiele wlasnej energii i wyobrazni.Zostales uswiadomiony?

    • Robert B.

     20 kwietnia 2017 at 23:46

     Takich jak ciebie, to ja mam na dłoni. Jesteś bardzo prostą osobą, co widać, słychać i czuć. Jak coś tutaj piszę, to nie tylko do ciebie, ale też do innych, bo przecież wpisy są publiczne. Jak sobie ktoś przeczyta, co jest napisane, i ma trochę oleju w głowie, to kontrastując moje wypowiedzi z twoimi wyciągnie odpowiednie wnioski. Twoje „opinie” to dla mnie tylko pretekst, żeby demaskować zakłamanie (to odnosi się do nurtu świadomego) i groźną głupotę mającą nas prowadzić do całkowitej bezbronności wobec żydostwa (to odnosi się do nurtu naiwnego, do którego należysz ty)…

     • Danka

      21 kwietnia 2017 at 14:36

      ;l/);) Czyli „glupota” moze byc grozna w nurcie naiwnym wg neo-Freuda portalowego RobertaB ? Freud glupimi sie tak chorobliwie nie przejmowal, zdawal sie na psychiatrow.”Lekarzu”-lecz sie sam!;)

     • Danka

      26 kwietnia 2017 at 02:17

      RobertB 23:46 Jak to warto odejac na troche od tych emocjonujacych dialogow.Twierdzisz, ze moja naiwnosc”itd prowadza Xie do „calkowitej bezbronnosci wobec Zydow. Fiu, fiu, az uroslam! Musze byc bardzo mocna w Twoich najglebszych zakamarkach podswiadomosci, skoro takie mam u Ciecie wysokie notowania;), do ktorych w zyciu sie nie przyznasz, ale je powiesz/ napiszesz;) Miluski;) Tas, tas, golabku!;)

  • z-k

   21 kwietnia 2017 at 12:12

   Naucz się wreszcie, że Polaków pisze się literą wielką. To Radio Maryja też już wpisało się w ogłupieńczą propagandę?

   • Danka

    21 kwietnia 2017 at 14:30

    z-k Do kogo pijesz z tym pisaniem wielka litera slowa Polak? Slepcze, jezeli do mnie, to dawaj przyklad i tu juz!

   • Danka

    21 kwietnia 2017 at 14:43

    O rety! Juz wiem, skad on wzial tych „polakow” pisanych mala litera! Z tego linku do rRadia Maryja!;);););) Chcial byc hiperpoprawny patriota ,a wyszedl fully ……

 7. stan

  20 kwietnia 2017 at 20:45

  Pierwsze kłamstwo występuje juz w samej nazwie: powstanie w getcie. Rzeczone wydarzenia w getcie nie posiadają przymiotu powstania. Była to bowiem stricte obrona getta. Nazwa – powstanie – dodaje splendoru i jednocześnie stanowi przeciwwagę dla Powstania Warszawskiego, więc jak najbardziej odpowiada socjopatycznej megalomanii koczowniczej.

  • Paweł

   21 kwietnia 2017 at 16:45

   Podła nacja zdaje się bazować na samych kłamstwach i mitach: naród wybrany, niewola egipska, powstanie w gettcie, holocaust itd.

 8. Kwal

  20 kwietnia 2017 at 21:57

  A jeszcze do tego Pan prezydent Andrzej Dupa paraduje z żółtym żonkilem…o czarnym kapeluszu chyba zapomniał !

  • Danka

   20 kwietnia 2017 at 23:35

   Prymitywny chamie! Sam jestes duuuu i to wielka.Skad takie bydlo na portalach sie bierze? Czy zaklady penitencjarne maja dostep do komputerow, jakies garusy?

 9. Hania

  21 kwietnia 2017 at 07:54

  @ kwal

  Bo w czarnym kapeluszu paraduje w święto Amiszów
  a z żonkilkiem w święto Ż.ymian
  Nie znasz się na modzie?

  Swoją drogą Edelman miał jakieś szemrane sprawy z grubą forsą i żydowskim złotem.
  Już go Abraham właściwie rozliczył

  I dlaczego nic nie wspominają o Anielewiczu?

  • Danka

   21 kwietnia 2017 at 14:58

   A wg Hani, prowokatorki lewackiej, Powstanie w Getcie
   zdarzylo sie na Bermudach, a nie w Warszawie.Zydzi walczacy z bestiami nie byli obywatelami polskimi przed wojna, tylko kim?! Bardzo dobrze, ze Prezydent Duda przypial ten zonkil i oddal hold polskim Obywatelom, ktorzy odplacili bestiom choc w malym stopniu za ich bestialstwo.

 10. JARO

  21 kwietnia 2017 at 08:11

  wygląda na to, że była i jest wewnętrzna walka (a niechby i o szmal) u Izraelitów; to dobrze; dobrze to wiedzieć; a jeszcze lepiej dobrze to w odpowiednim czasie wykorzystać; oni to umieją świetnie; trzeba się uczyć od praktyków a nie teoretyków; inna rzecz, że jakoś mało wspomina się o Polakach, którzy im wtedy pomagali i często oddali za to życie;

  • Robert B.

   21 kwietnia 2017 at 11:08

   Byli tacy, którzy nauczyli się od nich głównej żydowskiej sztuki, czyli CAŁKOWITEJ BEZWZGLĘDNOŚCI WOBEC NIESWOICH. Ci mistrzowie źli naziści się zwali… Działo się wtedy, oj, działo…

 11. niepisior

  21 kwietnia 2017 at 12:12

  A mnie interesuje, jakim cudem przeżył Edelman? Uciekł? Schował się? Zahibernował i odżył po wojnie? Jak czytam te edelmańskie bluzgi o ŻZW, to mam wrażenie, że on był o krok od nazwania tych dzielnych Żydów antysemitami. Bo to przecież Żydzi decydują, kto jest antysemitą, a kto nie.

  • Jamrozy

   22 kwietnia 2017 at 23:21

   A znasz historie Wladyslawa Bartoszewskiego ?? Zyda ktory tez zostal cudownie ocalony… choc nikt do konca nie wie jak….

 12. Danka

  21 kwietnia 2017 at 15:07

  A K pomogla.Wyszli podkopem za teren getta i zostali ewakuowani do lasu, potem zaopatrzeni w zywnosc i ubrania i rozlokowani w terenie. „Armia Podziemna””Bor”Komorowski

  • Paweł

   21 kwietnia 2017 at 16:46

   Zdrajca Komorowski podobnie jak zdrajca Anders, który pozwolił żydostwu zdezerterować ze swojej armii i zabijać niewinnych Palestyńczyków.

   • Danka

    26 kwietnia 2017 at 02:24

    Pawel, a kto nie jest zdrajca? .Meczysz….

 13. Hania

  21 kwietnia 2017 at 17:55

  „Przed wojną Anders był protestantem. W więzieniu postanowił jednak, że przejdzie na katolicyzm, jeśli przeżyje i odzyska władzę w nogach. Obietnicy dotrzymał”

  Następnie ożenił się z ukraińską mistrzynią wodewilu,rozwódką Iriną Jarosewycz
  Odesławszy w niebyt prawowitą żonę wraz z dziećmi.
  Dlaczego nie spodziewam się zbyt wiele po ich córce, pani senator PIS?

  My mamy swojego „bohatera” Edelmana, a nasi bratankowie Węgrzy wspaniali, niejakiego Kastnera.

  Na YT jest ciekawy wywiad z reżyserem Ryszardem Gontarzem, który zrobił świetny film pt Sprawiedliwi z 1968.
  Film- półkownik, rzecz jasna…
  Pan Gontarz w ” wolnej Polsce” dogorywa w niedostatku i w zapomnieniu.
  Taki jest los odważnych i bezkompromisowych Polaków, niestety.

  Ryszard Gontarz – Komentarz do filmu Sprawiedliwi z 1968 r. – II WŚ – Polacy – Żydzi

  https://www.youtube.com/watch?v=N1R6NzmM78Y

  Polecam!

  A ” nasz” prezydent biega po świecie z plastikowym żonkilem w klapie i wciska głodne kawałki.
  Na wzór swojego teścia piszącego obrzydliwe wiersze:

  A jacy to źli ludzie mieszczanie kielczanie,
  żeby pana swego, Seweryna Kahane,
  zabiliście, chłopi, kamieniami, sztachetami!
  (…)
  Bóg Polaków zamknięty w obozie, w baraku
  drży, gdy dzielni chłopcy z orzełkami na czapkach
  dobijają dziewczynki żydowskie, rurkami, na odlew.

  @ Danka

  Pani się łaskawie odczepi.
  Jest pani za cienka na poważne dyskusje 🙂

  • Danka

   26 kwietnia 2017 at 02:47

   HANIU! A gdzie te powazne dyskysje z Hania? Hania chyba wciela sie w niezbyt przystajae do Hani role.I te zestawy podrecznych stygmatow o lewackim rodowdzie…..Hania Posuwa jak czolg na oslep i nie wie, co wlasciwie chce przekazac.No, co? Ze Swiatlo Lichtstein / nie Fleischfarb/ byl Zydem i dkatego nie trzeba go sluchacc, bo Piasecki byl Polakiem i byl lepszy, bo nie przesladowal Prymasa.To Hania opowiada az rece opadaja. Piasecki ryl pod Prymasem dluzej i stale wvrozny sposob, nie czas tu to opisywac.Mozesz siegnac do zrodel sama zamiast sie puszyc i epatowac wikipedia, co moze Cie zaprowadzic na manowce bez innych tekstow porownawcczych.
   Swiatlo swoimi rewelacjami-jak pisze Z.Blazynski, ktory przeprowadzil z nim ze 140 audycji na falach RWE- przyczynil sie do wielkich zmian w Polsce, do poluzowania rezimu i zwolnienia 100000 wiezniow.Najwazniejszym efektem jego wynurzenbylo zlikwidowanie Min.Bezp.Publ. i totalna krytyka oraz zmiany w strukturze i funkcjonowaniu bezpieczenstwa,teraz juz pod kontrola partii.

 14. tomek

  22 kwietnia 2017 at 09:36

  Glupie goje a moze wejdzcie na zydowskie portale i tam prezentujcie swoje racje a nie dajecie sie rozgrywac srulom na swoich portalach badzcie przebiegli jak wasi wrogowie.Zobaczcie oni na swoich portalach ida lapka w lapke a zalewaja gownem polskie strony

  • Paweł

   22 kwietnia 2017 at 16:36

   @tomek

   Może Cię to zdziwi, ale na wielu żydowskich portalach należy uiścić opłatę, żeby móc napisać komentarz. 🙂 Gwóźdź do trumny żydostwa, bo prawda krytyki się nie boi.

  • Danka

   26 kwietnia 2017 at 02:54

   Kto sie daje rozgrywac „srulom”? Walisz w bebny? Gdzie, z ktorej strony nadchodzi zagrozenie?!

 15. Jamrozy

  22 kwietnia 2017 at 22:35

  To Chazar jak wszyscy obecni zydzi to tak naprawde Chazarowie, czyli przeklete plemie ludzi ktorzy podszywaja sie pod zydow, caly obecny Izrael to paskudni Chazarowie, ktorzy pozbawili normalnego zycia i domow prawdziwych wlascicieli tamtej ziemi Palestyńczyków. Na pohybel im.

 16. Edris Royall

  23 kwietnia 2017 at 11:22

  Hello would you mind letting me know which webhost you’re utilizing? I’ve loaded your blog in 3 completely different internet browsers and I must say this blog loads a lot faster then most. Can you suggest a good internet hosting provider at a reasonable price? Many thanks, I appreciate it!

 17. Danka

  26 kwietnia 2017 at 03:01

  In Poland you are looking for a hosting provider?Are you jocking?

 18. Danka

  26 kwietnia 2017 at 10:54

  Edris Royal go there to read what you need: onet.pl wp.pl interia.pl

 19. w88

  28 kwietnia 2017 at 08:50

  I envy your work, appreciate it for all the informative content.

 20. post free ads

  28 kwietnia 2017 at 17:42

  I’d should test with you here. Which isn’t one thing I often do! I enjoy studying a submit that can make individuals think. Additionally, thanks for allowing me to comment!

 21. Alat pemadam kebakaran

  29 kwietnia 2017 at 10:25

  Thanks for all of your labor on this website. My mum really likes carrying out internet research and it’s easy to see why. My spouse and i notice all concerning the powerful method you deliver vital guides on your website and even attract response from other people on the situation plus our own child is actually studying a great deal. Have fun with the rest of the new year. You’re the one conducting a powerful job.

 22. Alat pemadam api

  29 kwietnia 2017 at 23:26

  I also believe therefore, perfectly written post! .

 23. Tabung Pemadam kebakaran

  30 kwietnia 2017 at 04:23

  Hey! Do you know if they make any plugins to protect against hackers? I’m kinda paranoid about losing everything I’ve worked hard on. Any suggestions?

 24. Alat pemadam kebakaran

  30 kwietnia 2017 at 09:39

  The next time I learn a weblog, I hope that it doesnt disappoint me as much as this one. I mean, I know it was my choice to read, however I truly thought youd have something interesting to say. All I hear is a bunch of whining about something that you could repair if you happen to werent too busy searching for attention.

 25. princess impersonators

  30 kwietnia 2017 at 21:33

  I really enjoy studying on this internet site, it has got good blog posts. „Sometime they’ll give a war and nobody will come.” by Carl Sandburg.

 26. Alat pemadam kebakaran

  30 kwietnia 2017 at 23:41

  Its fantastic as your other posts : D, thanks for posting. „So, rather than appear foolish afterward, I renounce seeming clever now.” by William of Baskerville.

 27. Alat pemadam api

  1 maja 2017 at 15:05

  Greetings! Very helpful advice on this article! It is the little changes that make the biggest changes. Thanks a lot for sharing!

 28. transformation

  3 maja 2017 at 08:02

  Normally I don’t read article on blogs, however I would like to say that this write-up very pressured me to check out and do it! Your writing taste has been amazed me. Thanks, very nice article.

 29. Rude Child

  3 maja 2017 at 14:21

  Thanks a bunch for sharing this with all people you actually understand what you are speaking approximately! Bookmarked. Kindly also visit my website =). We will have a link alternate arrangement among us!

 30. Hello! Would you mind if I share your blog with my myspace group? There’s a lot of folks that I think would really appreciate your content. Please let me know. Many thanks

 31. Home Security products

  4 maja 2017 at 06:13

  of course like your web-site but you need to check the spelling on quite a few of your posts. Several of them are rife with spelling issues and I find it very troublesome to tell the truth nevertheless I will certainly come back again.

 32. versace mens shoes

  5 maja 2017 at 06:32

  I love it when people come together and share opinions, great blog, keep it up.

 33. end of lease cleaning price

  5 maja 2017 at 13:54

  Heya just wanted to give you a quick heads up and let you know a few of the pictures aren’t loading properly. I’m not sure why but I think its a linking issue. I’ve tried it in two different browsers and both show the same results.

 34. herbata sklep internetowy

  6 maja 2017 at 12:39

  I got what you mean ,saved to bookmarks, very nice web site.

 35. karma mokra dla psów

  6 maja 2017 at 21:15

  I am continuously browsing online for articles that can facilitate me. Thx!

 36. modele rc

  7 maja 2017 at 04:58

  Deference to post author, some good information .

 37. http://yanistyle.com

  7 maja 2017 at 12:36

  certainly like your web-site however you have to check the spelling on quite a few of your posts. Many of them are rife with spelling problems and I in finding it very troublesome to tell the truth on the other hand I will surely come again again.

 38. italian made wallets

  7 maja 2017 at 19:35

  Hi my loved one! I want to say that this post is awesome, nice written and come with approximately all vital infos. I’d like to look extra posts like this .

 39. lucy ann

  10 maja 2017 at 15:41

  q7ZacK You are my aspiration, I own few blogs and sometimes run out from brand . Truth springs from argument amongst friends. by David Hume.

 40. yacht rental dubai

  10 maja 2017 at 23:23

  I see something really special in this web site.

 41. W888

  11 maja 2017 at 06:56

  This really answered my problem, thank you!

 42. 500 Hours Yoga TTC India

  11 maja 2017 at 14:52

  You actually make it seem really easy with your presentation however I find this matter to be actually one thing that I feel I might by no means understand. It sort of feels too complex and extremely large for me. I’m looking ahead on your subsequent post, I’ll attempt to get the hold of it!

 43. lirik

  11 maja 2017 at 21:57

  Hi there! I know this is kind of off topic but I was wondering which blog platform are you using for this website? I’m getting fed up of WordPress because I’ve had problems with hackers and I’m looking at options for another platform. I would be fantastic if you could point me in the direction of a good platform.

 44. impregnation porn

  13 maja 2017 at 00:48

  Thanks so much for the blog article.Really looking forward to read more. Awesome.

 45. email processor

  14 maja 2017 at 08:31

  Regards for helping out, superb information. „I have witnessed the softening of the hardest of hearts by a simple smile.” by Goldie Hawn.

 46. certainly like your web site but you need to check the spelling on several of your posts. A number of them are rife with spelling problems and I find it very troublesome to tell the truth nevertheless I’ll definitely come back again.

 47. Tabung pemadam kebakaran

  15 maja 2017 at 00:06

  I really like your writing style, good info, thank you for posting :D. „I hate mankind, for I think myself one of the best of them, and I know how bad I am.” by Joseph Baretti.

 48. homeowners insurance through usaa

  15 maja 2017 at 06:28

  I’m still learning from you, as I’m trying to achieve my goals. I certainly liked reading everything that is posted on your website.Keep the stories coming. I enjoyed it!

 49. metlife home insurance

  15 maja 2017 at 23:59

  This website can be a stroll-via for the entire info you wished about this and didn’t know who to ask. Glimpse right here, and you’ll undoubtedly discover it.

 50. here

  16 maja 2017 at 06:06

  Enjoyed looking through this, very good stuff, appreciate it. „To be positive To be mistaken at the top of one’s voice.” by Ambrose Bierce.

 51. Wohh exactly what I was looking for, regards for posting.

 52. furniture moving helpers

  16 maja 2017 at 15:40

  I really enjoy the post.Really looking forward to read more. Really Cool.

 53. London tours

  16 maja 2017 at 18:28

  The authoritative message , is tempting

 54. dog harness for french bulldog

  16 maja 2017 at 20:25

  Im grateful for the blog.Really thank you! Cool.

 55. survival food

  16 maja 2017 at 23:08

  it is part of it. With a boy, you will have

 56. 2 days Marrakech desert tour

  17 maja 2017 at 00:42

  The issue is something which too few people are speaking intelligently about.

 57. besten Gadgets

  17 maja 2017 at 03:54

  whoah this blog is wonderful i love reading your articles. Keep up the good work! You know, many people are hunting around for this info, you could aid them greatly.

 58. bbw boobs

  17 maja 2017 at 09:14

  This web site certainly has all the information I wanted concerning this subject and didn at know who to ask.

 59. gym for ladies

  17 maja 2017 at 10:22

  Link exchange is nothing else but it is only placing the other person as webpage link on your page at suitable place and other person will also do similar in support of you.

 60. Historie

  17 maja 2017 at 10:48

  Wow! This can be one particular of the most beneficial blogs We ave ever arrive across on this subject. Basically Great. I am also an expert in this topic therefore I can understand your hard work.

 61. Women's jacket

  17 maja 2017 at 12:37

  Thanks for sharing, this is a fantastic blog article.Really thank you!

 62. toyota corolla wreckers melbourne

  17 maja 2017 at 14:00

  Thanks-a-mundo for the blog post.Much thanks again. Fantastic.

 63. Large Digital Signage

  17 maja 2017 at 16:56

  Appreciate you sharing, great blog post. Fantastic.

 64. Legit Jordan Shoes & Sneaker

  17 maja 2017 at 17:25

  You must participate in a contest for top-of-the-line blogs on the web. I will advocate this website!

 65. amiclubwear reviews

  17 maja 2017 at 18:33

  I loved your blog.Really looking forward to read more. Really Great.

 66. jewelry

  17 maja 2017 at 22:23

  Very good article. I absolutely appreciate this website. Keep writing!

 67. Thanks-a-mundo for the blog article.Much thanks again. Will read on…

 68. online application form

  18 maja 2017 at 00:51

  Very good post.Really thank you! Fantastic.

 69. movie4k com to

  18 maja 2017 at 02:33

  Im grateful for the blog article.Really thank you! Much obliged.

 70. good

  18 maja 2017 at 03:25

  Pretty! This has been a really wonderful article. Thanks for supplying this info.

 71. Friv

  18 maja 2017 at 05:05

  Whats up, I?m I have been reading out some of your stories and i must say clever stuff. I will make sure to bookmark your site.

 72. education

  18 maja 2017 at 05:54

  Thanks a lot for the blog post.Really looking forward to read more. Want more.

 73. This is one awesome blog.Really looking forward to read more. Want more.

 74. Painting

  18 maja 2017 at 09:16

  Say, you got a nice blog post.Really thank you! Cool.

 75. LED Display

  18 maja 2017 at 13:28

  I value the post.Really looking forward to read more. Keep writing.

 76. mindset works

  19 maja 2017 at 00:22

  Very interesting topic, thankyou for posting.

 77. flat pack container homes

  19 maja 2017 at 07:27

  you have a great blog here! would you like to make some invite posts on my blog?

 78. law office

  19 maja 2017 at 13:03

  Very neat blog article.Thanks Again. Awesome.

 79. pre wedding photography in india

  19 maja 2017 at 14:45

  wow, awesome article.Really looking forward to read more. Much obliged.

 80. But wanna comment on few general things, The website design and style is perfect, the subject material is really excellent. „All movements go too far.” by Bertrand Russell.

 81. weightloss-shake.com

  19 maja 2017 at 18:09

  This is really interesting, You are a very skilled blogger. I ave joined your rss feed and look forward to seeking more of your great post. Also, I have shared your web site in my social networks!

 82. exterminator carpenter ants

  19 maja 2017 at 19:51

  There as definately a great deal to learn about this topic. I really like all the points you have made.

 83. Best News Blog

  20 maja 2017 at 00:27

  This is a topic close to my heart cheers, where are your contact details though?

 84. buzzinity.com

  20 maja 2017 at 00:57

  very nice post, i certainly love this website, keep on it

 85. free credit score gov

  20 maja 2017 at 07:49

  I’m still learning from you, as I’m trying to achieve my goals. I certainly love reading all that is posted on your website.Keep the tips coming. I loved it!

 86. Mollie

  20 maja 2017 at 09:38

  In the meantime, we are not getting new dance pants and are wearing the same mario williams jerseys black dance pants worn before.

 87. Kathey

  20 maja 2017 at 11:21

  Your style is so unique in comparison to other folks I ave read stuff from. Many thanks for posting when you ave got the opportunity, Guess I all just bookmark this blog.

 88. Employment

  20 maja 2017 at 12:28

  A round of applause for your blog post. Cool.

 89. Anika

  20 maja 2017 at 13:07

  Very informative article.Really thank you! Really Cool.

 90. קמגרה משרד הבריאות

  20 maja 2017 at 15:03

  Thank you for sharing superb informations. Your website is so cool. I’m impressed by the details that you have on this website. It reveals how nicely you understand this subject. Bookmarked this website page, will come back for more articles. You, my friend, ROCK! I found simply the information I already searched everywhere and just could not come across. What a perfect web-site.

 91. snapchat hack no jailbreak

  20 maja 2017 at 20:06

  There is definately a great deal to know about this topic. I like all of the points you made.

 92. progressive auto insurance

  20 maja 2017 at 22:50

  I haven’t checked in here for a while since I thought it was getting boring, but the last several posts are good quality so I guess I will add you back to my daily bloglist. You deserve it my friend 🙂

 93. Cheap auto insurance quotes online

  21 maja 2017 at 00:29

  Hello! I just would like to give a huge thumbs up for the great info you have here on this post. I will be coming back to your blog for more soon.

 94. اختبار الذكاء

  22 maja 2017 at 01:28

  I do agree with all the ideas you’ve presented in your post. They’re really convincing and will definitely work. Still, the posts are very short for starters. Could you please extend them a little from next time? Thanks for the post.

 95. fidget spinner buy

  22 maja 2017 at 14:53

  Thanks so much for the blog.Really looking forward to read more. Really Cool.

 96. création site internet Paris

  22 maja 2017 at 20:03

  Thanks a lot for the post.Really looking forward to read more. Fantastic.

 97. javhd xxx

  23 maja 2017 at 01:44

  Utterly composed articles , thanks for entropy.

 98. the santorini condo

  23 maja 2017 at 05:33

  Very neat blog article.Much thanks again.

 99. creation site internet France

  23 maja 2017 at 12:39

  This web site certainly has all the info I needed about this subject and didn at know who to ask.

 100. création site internet

  23 maja 2017 at 14:29

  You made some clear points there. I did a search on the subject and found most individuals will agree with your site.

 101. Anuncios clasificados gratis

  24 maja 2017 at 03:34

  Throughout this great pattern of things you actually secure a B+ for hard work. Where exactly you misplaced everybody was on all the particulars. As as the maxim goes, the devil is in the details… And that couldn’t be more correct right here. Having said that, let me reveal to you just what exactly did do the job. Your authoring is very powerful which is most likely why I am taking the effort in order to comment. I do not really make it a regular habit of doing that. Second, even though I can certainly see the leaps in logic you make, I am not really certain of exactly how you seem to connect your details which in turn make the actual final result. For right now I will, no doubt subscribe to your point however trust in the near future you connect the facts much better.

 102. comprar visitas youtube

  24 maja 2017 at 11:23

  I recommend to you to visit a site on which there are many articles on this question.

 103. academic help

  24 maja 2017 at 12:18

  to mine. Please blast me an email if interested.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra