Bez kategorii

Wielka wtopa wizerunkowa PiS. Posłowie zagłosowali za… Tadeuszem Mazowieckim!

fot. M. Kubik, wikimediacommons

A. Michnik i T. Mazowiecki/ fot. M. Kubik, wikimedia commons

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, doceniając wybitną rolę premiera Tadeusza Mazowieckiego, kawalera Orderu Orła Białego, męża stanu, patrioty, architekta polskiej wolności, składa cześć jego pamięci – brzmi treść uchwały przygotowanej przez posłów Nowoczesnej, za którą głosowało m.in. Prawo i Sprawiedliwość.

24 sierpnia 1989 r. Mazowiecki został pierwszym niekomunistycznym premierem Polski. „Jego rząd przeprowadził kluczowe reformy gospodarcze i ustrojowe, będące fundamentem rozwoju Polski jako państwa demokratycznego” – głosi uchwała Sejmu. Rząd Tadeusza Mazowieckiego wprowadził reformy, m.in. tzw. pan Balcerowicza, gwarantujący de facto uwłaszczeni nomenklatury i wyprzedaż majątku narodowego w postaci fabryk czy infrastruktury w taki sposób, by przekazać je zachodnim przedsiębiorcom, mającym zysk z takiej działalności.

Warto też przypomnieć, że Tadeusz Mazowiecki swoją karierę zaczynał jako redaktor „Słowa Powszechnego”, szkalując księży więzionych w ubeckich katowniach po wojnie.

Pismo „Słowo Powszechne”, którego – jako 25 latek – Tadeusz Mazowiecki został redaktorem naczelnym w 1953 roku wydawane było przez PAX i promowało współpracę środowisk katolickich z władzami PRL. Warto pamiętać, że było mocno krytykowane przez Episkopat Polski, który nigdy nie uznał „Słowa Powszechnego” za pismo katolickie.

„Kariera jednego z najważniejszych twórców i pierwszego premiera III RP zaczęła się właśnie wtedy, gdy w ubeckich lochach ginęli żołnierze wyklęci i torturowano pasterzy Kościoła katolickiego. Właśnie wtedy Mazowiecki, z łaski władz obsadzony w roli koncesjonowanego katolika (jako 25-latek otrzymał w 1953 r. stanowisko redaktora naczelnego dziennika „Słowo Powszechne”), atakował z wygodnego redaktorskiego gabinetu aresztowanych i katowanych m.in. biskupa Czesława Kaczmarka, skazanego po 1,5 rocznym okrutnym śledztwie za „szpiegostwo na rzecz USA i Watykanu” – pisze Artur Dmochowski, niezależny działacz solidarnościowy.

Oto co zapisał sam Tadeusz Mazowiecki na temat aresztowanego ks. bp. Czesława Kaczmarka: „Odcinamy się od błędnych poglądów ks. bp. Kaczmarka, które doprowadziły go do akcji dywersyjnej wobec Polski Ludowej” – pisał Mazowiecki dokładnie w tym samym dniu, w którym na ul. Miodowej aresztowano Prymasa Wyszyńskiego i rozpoczęła się gehenna biskupa Antoniego Baraniaka.

Za przyjęciem uchwały ws. rocznicy 90. urodzin Tadeusza Mazowieckiego głosowało 171 posłów PiS, 122 posłów PO, 25 – Nowoczesnej, 15 – PSL, 5 – Kukiz‘15, 3 – koła UED i 2 niezrzeszonych. Przeciw uchwale było m.in. 20 posłów Kukiz‘15 (w tym Stanisław Tyszka i Sylwester Chruszcz), 8 posłów PiS (m.in. Beata Mateusiak-Pielucha, Anna Sobecka i Włodzimierz Bernacki) oraz 5 posłów PO (Marek Hok, Aldona Młyńczak, Tomasz Szymański, Jacek Tomczak i Ryszard Wilczyński).

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

280 komentarzy

280 Komentarzy

 1. Hania

  21 kwietnia 2017 at 16:02

  Tytuł jest nieadekwatny w stosunku do partii PIS.
  Należałoby napisać

  ” Wielki powrót do korzeni Prawa i Sprawiedliwości”

  Bo przecież wiemy, że ich korzenie to

  – KOR i Magdalenka

  Ktoś ma złudzenia co do prawicowości partii Kaczyńskiego i spółki?

  • Danka

   21 kwietnia 2017 at 17:34

   Prawicowosc w wydaniu Hani, atakujacej ks.Prymasa i RM? Haniu….nie rozsmieszaj….

   • Paweł

    22 kwietnia 2017 at 08:26

    @Danka

    Prawicowosc w wydaniu Hani, atakujacej ks.Prymasa i RM? Haniu….nie rozsmieszaj….”

    Zarówno ks. Prymas jak i RM z prawicą mają niewiele wspólnego.

    • Soroka

     22 kwietnia 2017 at 09:57

     Gdybyś napisał co to jest prawica, to byłaby sprawa jasna, a tak to każdy może powiedzieć cokolwiek.
     Aaaaaaaaaaa, sam nie wiesz!

     • Paweł

      22 kwietnia 2017 at 10:16

      @Soroka

      Danka powinna to wyjaśnić, bo ona pierwsza użyła tego słowa. Jeśli o mnie chodzi utożsamiam prawicę z patriotami.

     • Soroka

      22 kwietnia 2017 at 13:43

      Nie wiesz, a gadasz! Jeżeli się nie wie, a się gada, to jest tylko takie ple ple ple!

     • Paweł

      22 kwietnia 2017 at 16:21

      @Soroka

      Nie wiem, gdzie popełniony został błąd, który sprawił, że prosty tekst nie został przez Sorokę zrozumiany?

     • Danka

      27 kwietnia 2017 at 16:28

    • Danka

     22 kwietnia 2017 at 18:13

     Z prawica Piaseckiego z”PAX”-u i Falangi zapewne RM i ks Prymas niewiele maja wspolnego, oprocz pracy na niwie KK.Piasecki ,skrajny prawicowiec przed wojna, w czasie wojny wypuszczony przwz Gestapo dzieki interwencjii Mussoliniego ,faszystowskiego wodza Italii, a po wojnie zostal on agentem sowieckiego NKWD.

     • Paweł

      22 kwietnia 2017 at 19:06

      @Danka

      Myślę, że całkiem sporo mieli wspólnego z PAX-em, bo zarówno jedni jak i drudzy to komuniści.

     • Soroka

      22 kwietnia 2017 at 19:12

      Z nich byli tacy komuniści, jak z koziej dupy trąba! To byli ruscy agenci, funkcjonariusze ruskiego okupanta Polski za mamonę. Najlepiej teraz widać gdzie maja komunizm ci komuniści w Rosji w Polsce i innych „komunistycznych” zonach.

     • Paweł

      23 kwietnia 2017 at 07:57

      @Soroka

      Prędzej żydowskiego okupanta, który zniszczył również Rosję.

     • Soroka

      23 kwietnia 2017 at 11:06

      No, ludzie tam biedują, ale w Moskwie jest więcej miliarderów niż w Nowym Jorku!
      A cała ta dwumilionowa armia, to luftem żyje, lata z gołymi dupami, a broni to maja tylko kije i szlojdry.

     • Paweł

      24 kwietnia 2017 at 07:31

      @Soroka

      Sam sobie odpowiedziałeś. Rosja również jest bardzo zażydzona.

  • gieptil

   21 kwietnia 2017 at 21:18

   Tak uzupełnię. Trochę prawdy podam, której nie ma ani w podręcznikach, ani nawet w Wikipedii.
   W roku 1987 została przez Wałęsę powołana Krajowa Komisja Wykonawcza. To był bardzo ciekawy twór, udawał prawomocną władzę Solidarności. Było tam wielu przyszłych „rycerzy” Okrągłego Stołu, i było tam też dwóch dotychczas mało znanych działaczy Lech i Jarosław Kaczyński. Ci mało znani działacze byli dość pracowici, byli aktywni. Wolna Europa grzmiała jak ta KKW na przekór komunie się zbiera i wydaje kolejne odezwy do ludu polskiego ( tylko jakoś nigdy ich nie zamknęli na rok czy dwa ). Już mało kto kojarzył, że to są uzurpatorzy. To oszustwo zostało tak zręcznie skomponowane, że ja człowiek bardzo podejrzliwy nawet przez moment nie zastanowiłem się – dlaczego Solidarności nie reprezentuje Komisja Krajowa legalnie wybrana w 1981 roku? Tylko jakieś dziwne ludziki nie wiadomo skąd?
   A teraz podam kontekst. W okresie ostatniego tygodnia sierpnia 1980 roku i pierwszego tygodnia września tego roku Polacy spontanicznie wyłonili swoją reprezentację narodową – spontanicznie stworzyli wielką Solidarność. Tam było trochę idiotów i wariatów, ale większość to byli normalni dobrze poukładani Polacy, solidni, normalni polscy patrioci. Nikt nie miał nad tym kontroli. I ruszył wyścig, kto tę kontrolę uzyska. Oczywiście bezpieka zaczęła szaleć próbując budować swoje siatki wewnątrz Solidarności. I też ludzie związani z KOR. Sam tego doświadczyłem, ryli się jak świnie do koryta, wykrzykiwali że to oni są prawdziwą opozycją, a reszta działaczy to agenci bezpieki. Jako że ich swoim zwyczajem zjebałem wiele razy jako zwykłych palantów, to zrobili szeptankę żem agent bezpieki. Ta opinia ciągnęła się za mną aż do czasu ujawnienia teczek z IPN, kilkanaście lat.
   Też Kościół Katolicki próbował wmontować się w ten układ, myślę że w dobrej wierze.
   Ale też PAX od Piaseckiego. Na jesieni 1980 roku to w siedzibie PAXu w Katowicach odbyło się pierwsze wspólne spotkanie spontanicznie wyłonionych władz NZS uczelni Górnego Śląska. Dotychczas nie mieliśmy między sobą kontaktu. Tam jak pamiętam był chyba nawet syn Piaseckiego, on nagrał to spotkanie. Było ciekawie i kulturalnie. Ale tak pamiętam, pod koniec, tak zamrugałem, puściłem oko do kilku osób i pytam – to gdzie się spotkamy po raz kolejny, może na naszej uczelni? No i już później na terenie PAX żeśmy się nie spotykali.
   Oczywiście wściekli do dzisiaj esbecy, że dostali wtedy łomot ( nie potrafili do końca uzyskać kontroli nad 1 Solidarnością ) rozpowiadają, że wtedy ta Solidarność to tak naprawdę przez SB była założona. Tylko się obśmiać. ;-))))))))))))))))

   • gieptil

    21 kwietnia 2017 at 21:58

    A co było dalej w Stanie Wojennym i później? Wymęczanie i systematyczne eliminowanie. Zabili około 100 ludzi, tych najbardziej twardych. A resztę rozrabiali przy pomocy technik operacyjnych, byli w tym dobrzy. Ja tak pamiętam jeszcze coś, jak do kryminału w Uhercach Mineralnych przyjechała żona i córki jednego z internowanych. I one wrzeszczały przez ogrodzenia, aby przestał uprawiać antypaństwową wywrotową działalność. Aby wrócił do rozumu, przestał, bo one na niego czekają. Oczywiście że one zostały wcześniej bardzo grzecznie i kulturalnie ( to nie ironia ) pouczone prze funkcjonariuszy że ich mąż i ojciec no tak trochę popadł w lekki obłęd, więc pomóżcie mu. I pomagały. ;-))))))))))
    Wchodzenie na rodzinę i na miejsce pracy, to była rutynowa technika. Świnili, szkodzili, robili drobne świństwa. Aż taki działacz uświadamiał sobie że to nie są jakieś przypadki, że ma jakby pecha, że gra przeciw niemu wielka machina, która może go zniszczyć. I go niszczy, jego życie prywatne i zawodowe. A każdy ma tylko jedno życie. Jednego dziadka załatwili bardzo prosto, stale za nim chodziło jawnie dwóch agentów, nic mu nie robili tylko chodzili za nim tak żeby widział. W pewnym momencie popadł w stan lekko psychiatrycznego obłędu.
    A do tego oferowano chętnie – wyjedź na zachód, do tego raju. I tak powolutku roznieśli 1 Solidarność. Definitywny koniec to był rok 1984.
    A nieco później, druga połowa lat 80tych. Pojawiały się jakieś nowe dzielne inicjatywy, promienne i radosne, bojowe i agresywne, z komuny się śmiali, komuna nic im nie potrafiła zrobić. Wolna Europa nagłaśniała, śmiech z komuny. Taka była inicjatywa Wolność i Pokój. To było tylko ok. 200 ludzi, cała Polska rżała jak oni kiwają tą komunę, żadnej pałki nie dostali, tym bardziej nie komuna nie zabiła nikogo z nich. Prawdziwi supermeni. Nieco później wielu działaczy WiP zostało funkcjonariuszami nowej bezpieki, to wtedy był chyba Urząd Ochrony Konstytucji.
    W 1985 roku Jaruzelski spotkał się z Rockefellerem i ustalił, że komunistyczny aparat przewerbowuje się na Amerykanów. I też pewnie ustalił, że trzeba powołać nową opozycję, nową Solidarność, na służbie nowych panów.
    I tak też powołano w roku 1987 tą KKW, taką nową władzę Solidarności, z walnym udziałem Kaczyńskich, którzy musieli wykazywać się prawdziwą wiernością i zręcznością, skoro wkrótce zaczęli rozdawać karty na polskiej scenie politycznej.

    • Danka

     22 kwietnia 2017 at 18:26

     Stan wojenny to nie jest nazwa wlasna, jak i stan wyjatkowy.Dlaczego z takim nabozenstwem wspominasz to i piszesz stan wojenny duza litera?

     • gieptil

      22 kwietnia 2017 at 21:47

      W naszym polskim kontekście to jest nazwa własna. Każdy głupi to wie. Był jeden dokładnie ten z 13 grudnia 1981 roku.

     • Danka

      25 kwietnia 2017 at 23:16

      Co z tego, ze -w kontekscie gramatyki- byl jeden stan wojenny? Wojna z Hitlerem to tez nazwa wlasna?

   • koteq

    22 kwietnia 2017 at 00:06

    Tego nie wiedziałem! Dzięki wielkie za udzielenie info!

   • Danka

    22 kwietnia 2017 at 04:27

    Akurat w tym czasie podziwiales czlonka Biura Politycznego KC PZPR Albina Siwaka, czy odkryles jego wielki patriotyzm pozniej i jego opozycyjnosc tez?

    • gieptil

     22 kwietnia 2017 at 05:47

     W tym czasie czasem tylko do mnie docierało, że Albin Siwak to taki śmieszny facet, taki głupek. Były ważniejsze sprawy, żeby się Siwakiem zajmować. O tym że Siwak, członek Biura Politycznego KC PZPR, to tak naprawdę pozytywny człowiek dowiedziałem się dopiero kilka lat temu, dzięki internetowi. Jako jeden z nielicznych w tym gronie cwaniaków był Polakiem z kręgosłupem. A nie małpą do wynajęcia.
     A Jerzy Targalski też był w PZPR. To teraz bożyszcze waszej jakoby antykomunistycznej zgrai. ;-)))))))))))))

     • Soroka

      22 kwietnia 2017 at 10:00

      Ale w Biurze Politycznym ruskiej bandy okupującej Polskę nie był!

     • Paweł

      22 kwietnia 2017 at 10:17

      @Soroka

      Targalski to przecież podły zdrajca, prawdopodobnie żyd a na pewno filosemita.

     • Soroka

      22 kwietnia 2017 at 13:33

      Jak Żyd, to nie zdrajca. Zdrajcą Polski może być jedynie Polak.
      Zdrajcy, to ci Polacy, co poszli na służbę okupantowi! Najwięcej zdrajców Polski poszło na służbę okupantowi ruskiemu.

     • Paweł

      22 kwietnia 2017 at 16:22

      @Soroka

      Żyd, który jest obywatelem Polski jest zdrajcą Polski. To proste.

     • Danka

      22 kwietnia 2017 at 18:44

      Takze slyszalam, ze Siwak wydal ksiazke, gdzie pojechal po bandzie. Jednak sam im wiernie sluzyl i tlusto sie odzywial przy czerwonym korycie razem z nimi KC.

     • Soroka

      22 kwietnia 2017 at 19:05

      Przecież ci Żydzi, którzy są w Polsce w większości przyszli z ruskimi!

     • Paweł

      22 kwietnia 2017 at 19:08

      @Soroka

      Mniejsza z tym z kim przyszli. Jeżeli mają obywatelstwo polskie i zdradzili to są zdrajcami.

     • Soroka

      22 kwietnia 2017 at 19:14

      Co to za obywatelstwo polskie nadane przez ruskiego okupanta?! Niema suwerennego państwa, nie ma też jego obywatelstwa!

     • Paweł

      23 kwietnia 2017 at 07:58

      @Soroka

      Widzę, że żyjesz w jakiejś utopii. Idź z taką argumentacją do sądu to pogadamy.

     • Soroka

      23 kwietnia 2017 at 11:09

      Do jakieg? Do tego, co nam ruscy założyli ze służalczego im narodu prawniczego? Masz mnie za idiotę?

     • Paweł

      24 kwietnia 2017 at 07:32

      @Soroka

      Ruscy i a przede wszystkim żydostwo.

 2. Paweł

  21 kwietnia 2017 at 16:41

  Mazowiecki był podłym żydowskim sukinsynem, który pogrążył nasz Kraj na dobre. Dobrze, że pisiory zdjęli kolejną maskę.

  • Egzorcysta

   21 kwietnia 2017 at 17:32

   Prawdziwe nazwisko Icek Dickmann, i zadenj wybitnej decyzji nigdy nie podjal.Jedna z wybitniejszych afer niewykrytych, bylo przjecie gruntow po PGRach przez prywatna firme pod zludna nazwa Agencja Rolna.(wiekszosc notariuszy i urzednikow byla przkonana ,ze to forma panstwowa).Byly to grunty na ktorych zanim zostaly zrobione plany zagospodarowania mialy byc budowane atostrady i eski.Pod odczekaniu sami wycenili grunty te na 72 zl za m2 jako panstowa cena dla rolnikow za przjecie
   terenow pod budowe autostrad.Oczywiscie wielu rolnikow tez na tym skorzystalo, ale dzieki temu polscy rolnicy pokupowali nareszcie jakies sprzety i maszyny.Dzis kiedy juz Agencja Rolna, (nie mylic z ANR) „odsprzedala” swoje tereny ziemia rolnicza odbierana rolnikom np dla wydobywcow gazu lubkowego nagle jest warta 80 gr za m2 na mocy ustaw Tuskowych.(15 lat pozniej).Udzialowcami jakich udalo mi sie ustalic w byla tez Hanna Suchocka( Heike Sielberstein), i jak przy kazdym procederze prywatyzycayjnym Mueller ,Schtoltzman i Blumenfeld (grono POLAKOW).Byc moze dzieki pilnwaniu tego miliardowego biznesu Itzek Dickmann stal sie bozyszczem tych co go dzis oplakuja.Sprawa byla glosna wtedy u nas w Strasbourgu, zydokomunisci francuscy ze lazami w oczach patrzyli na mozliwosci prywatyzacji polskiej ziemii.To bylo tez jedna z wytycznych likwidacji PGRow przez bolka.Nigdy nikt tym miliardowym przkretem sie nie zainteresowal ,az do dzis kiedy wypada zlozyc hold dziekczynny za „priware” czyli przywlaszczenie sobie czegos zgodnie z prawem napisanym przez siebie.Rozmawialem wtedy z Lepperem,kiedy jeszcze nie bylo jeszcze Samoobrony.Zwyczajnie nie wierzyl, ze to mozliwe.

   • Tomek

    21 kwietnia 2017 at 22:12

    Aleś bzdur powypisywał…

    PGRy przejęła Agencja Nieruchomości Rolnych (wówczas nazywała się Agencją Własności Rolnych Skarbu Państwa), a nie jakaś wymyślona przez ciebie „Agencja Rolna”. Była to agencja państwowa, żadna prywatna. Stąd też, żadni politycy nie mieli w niej udziałów, a w szczególności ci, których wymieniłeś. Nie mówiąc już o tych bzdurnych „prawdziwych” żydowskich nazwiskach, które tacy jak ty wszystkim na około wymyślają. Majątek PGR nie został też wyprzedany żadnym Żydom. Pewnie nie wiesz, ale cudzoziemcy nie mogli ziemi rolnej kupować. Majątek i ziemie po PGR przejęły (nabyły) prywatne firmy, Kościół (tu akurat nadużycia były), rolnicy itp.

    Wypisywanie takich spiskowych głupot tylko szkodzi tym, którzy naprawdę chcą rozliczenia tego, co się stało po 1989 rok.

    • Danka

     22 kwietnia 2017 at 01:05

     Najwieej afer do niedawna bylo wlasnie w tych Agencjach WRSP i to w calym kraju!

     • Tomek

      22 kwietnia 2017 at 11:33

      Możliwe, ale na pewno nie wyglądały one tak, jak opisał Egzorcysta.

    • Paweł

     22 kwietnia 2017 at 07:24

     @Tomek

     Mazowiecki był żydem i jest to fakt więc skąd pewność, że te żydowskie nazwiska to bzdura?

     • Tomek

      22 kwietnia 2017 at 12:52

      Pawle, a jakbym napisał, że Twoje prawdziwe nazwisko to Icek Cukierman to co zrobisz? Skąd Ty, czy inni macie pewność, że to nieprawda?:) Byle głupek różne rzeczy może teraz publikować w Internecie – a to relacje z porwania przez kosmitów, a to listę „prawdziwych” żydowskich nazwisk, które sobie przypisze wszystkim nielubianym politykom. Pytanie powinno brzmieć zatem inaczej – skąd pewność, że te nazwiska są prawdziwe? Przecież pierwotny autor takiej listy na czymś musiał bazować, skądś musiał odkryć owe „prawdziwe” nazwiska? Gdzie więc są jakieś dokumenty typu akta urodzenia, dokumenty dotyczące zmiany nazwiska, czy choćby opisy źródeł, na bazie których to ustalono? Przecież takie coś jest do wyciągnięcia. Gdzie więc to jest? Poza paroma dosłownie politykami, co do których jasne jest, że mają żydowskie korzenie, nie ma nic takiego, żadnego dowodu względem 90% wpisanych na owe listy. Albo więc jest to wymysł czyjegoś paranoicznego umysłu, albo nie wiem – Anioł Pański komuś we śnie ową listę podyktował…

     • Paweł

      22 kwietnia 2017 at 16:27

      @Tomek

      W pełni się zgadzam. Bez źródeł sprawa przegrana więc pozostaje jedynie oprzeć się na cechach charakterystycznych dla pewnej rasy, narodu i wyznania.

     • Egzorcysta

      23 kwietnia 2017 at 14:21

      @ Tomek Zrodlem jest MSW, wydzial Ewidencji Ludnosci w PRLu i Regionalne Urzedy Stanu Cywilnego, gdzie ludzie narazajac sie ,te dane skopowiali.Jezeli chcesz koniecznie udowodnic nieprawde zajrzyj tam. Kopie roznych dokumentow i swiadkow jest w internecie na kopy.Zaden czlowiek tj goj, nie widzi sensu robic z Polaka Zyda, jezeli nim nie jest i nie ma na to dowodow.Mysle ,ze masz tyle samo do zaproponowania co grupa wyznawcow bolka, ze nie jest bolkiem mimo stetk dowodow ze jest bolkiem.Zawsze mam porblem z ludzmi mocnowyksztalconymi bo nie wierza nawet w to co widza.Dzieki za wymienienie jeszcze innych organizacji okradajacych Polakow o ktorych nie wspomnialem przy okazji opisywania tego o czym w zasadzie nie mozesz wiedziec bo czerpiesz swoja wiedze, z mediow glownego nurtu a ja z rozmow z ludzmi ktorzy sa bezposrednio dotknieci sa danym procederem zydokomunistow.Moze jak juz jestesmy przy ziemii, to opowiedz ile dostaje odszkodowania rolnik polski jak mu zabiora 1 ha ziemii ,(cena urzedowa)ci co dostali licencje na wydobycie gazu lubkowego.Za rzadow POPISowcow bo tez glosowali za taka ustawa?Smiem sadzic , ze jak informacji zaczerpniesz z mediow gownego nurtu, bedzie to 4 razy tyle ile ja widzialem na wlasne oczy w raz z papierem na ktorym Zydzi sobie to napisali.

     • moherowy beret

      24 kwietnia 2017 at 21:21

      Przecież nazwisko nie jest istotne.Po czynach można poznać Żyda.Nazwiska można zmieniać jak szatę lub rękawiczki.Wystarczy zobaczyć w jakim kręgu porusza się,o czyje interesy dba,jakie media go popierają i kto go wspiera na Zachodzie.Można sprawdzić jakie ma kontakty na Zachodzie,jak o nim wypowiada się Izrael,no i wszystko jasne.

     • Tomek

      25 kwietnia 2017 at 19:04

      @Do Paweł:

      Po cechach fizycznych:)? Mierzysz im aplitudę zakrzywienia nosa (ile stopni nachylenia się kwalifikuje na „aryjskość”, ile na żydowskość?), bo do spodni chyba (w przypadku męskich bohaterów listy) ani Ty, ani żadni autorzy nie zaglądali???:)

     • Tomek

      25 kwietnia 2017 at 19:06

      Do @Egzorcysta

      Jak takich „dokumentów jest w Internecie na kopy”, to poproszę o jakiś link:) Np tej Suchockiej, która tu się pojawiła:).

    • Soroka

     22 kwietnia 2017 at 10:03

     Gdzie Kościół nabył ziemię popegeerowską i jakie przy tym były nadużycia?

     • Paweł

      22 kwietnia 2017 at 10:19

      @Soroka

      Nie wiem jak było w przypadku PGR, ale w samym Krakowie czarna mafia ma w posiadaniu MNÓSTWO ziemi. Nawet biurowce budują cwaniaki. Złodziejski konkordat..

     • Tomek

      22 kwietnia 2017 at 13:14

      Soroka, Kościół otrzymywał ziemie po PGR na podstawie ustawy o stosunku Państwa do Kościoła, jako rekompensatę za ziemie utracone za komuny. Jakie były przy tym nadużycia? Podobne, jak znamy z mediów przy Komisji Majątkowej – zaniżono wartość ziemi, przyznawano więcej, niż się należało itp. Samym nadużyciem były zresztą same przepisy – na podstawie np. art. 70a owej ustawy Kościół otrzymywał ziemię po PGR na tzw. Ziemiach Odzyskanych. Z jakiej racji, przecież tam polski Kościół nie miał przed wojną majątku? Ano z takiej, że uznano, że jest to rekompensata za majątek zabrany przez ZSRR. To dość skandaliczne, biorąc pod uwagę, że zwykli obywatele czy inne podmioty, które utraciły w ten sam sposób majątek nie mogły na taką chojność państwa liczyć. A przykłady PGRów przejętych przez Kościół znajdziesz bez problemu mnóstwo w sieci, wraz z opisami nieprawidłowości. Z takich, o których ja czytałem, to choćby majątek Fundacji Potulickich (tworzący PGR) przekazany KUL, PGR Fiszewo, PGR Rejsyty itp.

     • Soroka

      22 kwietnia 2017 at 13:42

      Aha! Oddanie zrabowanego to jest nadużycie! Ile to ruskie prokuratury i sądy orzekły wyroków w tej sprawie? Zrobili medialną zadymę, aby uzasadnić rozwiązanie Komisji d/s Kościoła Rzymsko Katolickiego, która miała te zwroty przeprowadzać, choć Komisje, mające zwracać zagrabione mienie innym związkom wyznaniowym działają chyba do dzisiaj.
      Antykatolickie i antypolskie działania ruskich pachołków w Polsce!

     • Tomek

      22 kwietnia 2017 at 14:54

      Do @Soroka

      Raz jeszcze przeczytaj mój post. Kościół nie otrzymał wyłącznie mienia zrabowanego za PRL – otrzymał mienie o znacznie większej wartości, w sposób nieuprawniony. A to jest naudużycie ewidentne – według Ciebie nie? Nie mówiąc o tym, że był zdecydowanie uprzywilejowany względem reszty obywateli / podmiotów. Co z mieniem zaburzańskim chociażby? A co do postępowań sądowo-prokuratorskich, to też takie są, choćby w sprawie biznesmena Jacka Domagały. Pewnie powinno być ich więcej, ale niestety, sprawy są zamierzchłe, poprzedawniane, a temat był na tyle niebezpieczny politycznie, że nikt nie chciał go tykać. Zresztą, uprzywilejowanie Kościoła w sprawie ziemi rolnej ciągnie się do czasów obecnych. Spójrz na słynną ustawę ograniczającą prawo obrotu ziemią rolną, którą przygotował PiS. Ja, zwykły Kowalski, nie mogę swojej ziemi rolnej swobodnie sprzedać, a Kościół może, bo posłowie to dodali. Z jakiej paki takie uprzywilejowanie?

     • Soroka

      22 kwietnia 2017 at 15:50

      Pitolicie Hipolicie!

     • Soroka

      22 kwietnia 2017 at 15:58

      W miejscowości, w której mieszkam, było pole kościelne, z którego dochód szedł na kościół, było pole organistowskie, które uprawiał organista i jednocześnie nauczyciel. Oba te pola (kilkadziesiąt hektarów) odebrali Kościołowi ruscy okupanci i do dziś nie dali za to ani centa. Tak jest we większości parafii w Polsce.
      Nawet w Czechach, gdzie dominuje materializm, zrabowane dobra ziemskie zostały zwrócone.

     • Soroka

      22 kwietnia 2017 at 16:01

      O okładaniu wyższymi podatkami nie wspomnę!

     • Paweł

      22 kwietnia 2017 at 16:31

      @Soroka

      Być może dostali ziemię gdzie indziej, albo w inny sposób ich „zrekompensowali”. Fakty są takie, że kościółek ustawił się najlepiej na przekrętach postkomuny.

     • Soroka

      22 kwietnia 2017 at 19:02

      Propaganda wyznawców materializmu

     • Paweł

      22 kwietnia 2017 at 19:09

      @Soroka

      Nie trudno zauważyć, że purpuraci są jednymi z największych materialistów. Ludziom mówią, żeby się wyzbyli materializmu, bo ojczyzna jest w niebie, a sami gromadzą dobra.

     • Soroka

      22 kwietnia 2017 at 19:18

      To się powinieneś cieszyć, że masz swoich agentów w Kościele! Wiem że tacy są. Turowski też miał być, ale chyba szybko by wpadł i dał sobie spokój.
      Codziennie się modlę do Boga, aby oczyścił hierarchię Kościoła z wrogów Kościoła, gorszycieli i głupców.

     • Paweł

      23 kwietnia 2017 at 08:00

      @Soroka

      Nie mam swoich agentów w kościółku. Widzę, że opierasz się głównie na wymysłach swojej chorej wyobraźni. Napisz coś sensownego, bo bajkopisarzy nam tutaj nie potrzeba. Ps. założę się, że większość kościółka to nie agenci, ale po prostu nieroby i oszuści. Który stan miał największe majątki w skali wieków? Kler.

     • Soroka

      23 kwietnia 2017 at 11:13

      No ty może nie masz, ale jakiś twój kolega po fachu na pewno ma na swoim haku.

   • Danka

    22 kwietnia 2017 at 18:22

    Macie obsesje z tymi Ickami
    PAMIETAM jak Mazowiecki wymachiwal jakims swiadectwem chrztu, czy jakimis jeszcze odpisami, ze nie jest starszym bratem.Bylo to przed wyborami prezydenckimi, kiedy przegral z Walesa, czego mu nie mogl pozniej darowac.

    • Soroka

     22 kwietnia 2017 at 19:08

     Nie przejmuj się! Oni wszystkich swoich przeciwników nazywają Żydami. Mnie też.
     Ale to jest taktyka ruskich sługusów, aby sprawić poczucie, że, jak to mówi Michalkiewicz, ruskiego stronnictwa prawie nie ma.

     • Paweł

      23 kwietnia 2017 at 11:05

      @Soroka

      Król hipokrytów:

      „Nie przejmuj się! Oni wszystkich swoich przeciwników nazywają ruskimi. Mnie też.
      Ale to jest taktyka żydowskich sługusów, aby sprawić poczucie, że, jak to mówi Michalkiewicz, żydowskiego stronnictwa prawie nie ma.”

     • Soroka

      23 kwietnia 2017 at 11:16

      Królowie hipokrytów swoje teksty dają w cudzysłowie? Nie wiedziałem.

     • Paweł

      24 kwietnia 2017 at 07:33

      @Soroka

      To jest Twój tekst, który sparafrazowałem więc gratuluję samokrytyki.

     • Danka

      27 kwietnia 2017 at 02:28

      „”Nie przejmuj sie” A czym? Pisze o Mazowieckim, bo chyba widzisz, ze nie o Hani;);) Hania ma kajet z lista stygmatow i rzuca nimi na oslep, kiedy uczulono ja na slowo, wiadomo… Zacytowalam Lichtsteina-Swiatlo z MBP, Hania uznala, ze jestem „swietna propagandzistka ” , ale starszych braci.Hania tyle pzyswoila z cytatu funka stalinowca;);)Taka kalka.Haslo, odzew.Nauczyli, ze jak ktos cytuje Zyda, to musi byc na etacie u nich.I walcz tu z takimi ;););) Sa jak male , krecace sie za wlasnym ogonem gryzonie ;);I Wciskasz mi, ze ja powinnam, czy, ze ja sie przejmuje???;););) Nie dolewaj sobie i Hani.;);)

     • Danka

      27 kwietnia 2017 at 02:41

      Ja chce, zeby bylo wiecej Polski w Polsce.Za duzo tych obcych interesow, ustaw pod „obcych”, wszyscy wazni, tyko Polacy na koncu? I to od czasu tego szwindlu w Magdusi, a raczej od pogawedek Kuronia z Lesiakiem na SB. Polacy sa bzczelnie od tamtej pory oszukiwani przez wszystkich.Solidarnosc walczyla o JAWNOSC zycia publicznego, politycznego.I co?

    • Paweł

     23 kwietnia 2017 at 11:04

     @Danka

     Niebywałe. Każdy wie, że Mazowiecki to żyd, a Danka wyskakuje z takim tekstem. Masz skan tego świadectwa? Bo „jakieś” świadectwo mnie nie interesuje. Wystarczy spojrzeć na jego gębę i z kilometra widać, że żyd.

     • Danka

      27 kwietnia 2017 at 02:44

      Ty jestes po prostu stary nazi.

 3. gugu

  21 kwietnia 2017 at 16:59

  sehr kosher politik!

 4. koteq

  21 kwietnia 2017 at 17:13

  Ideowe braterstwo zobowiązuje.
  Ideologia polityczna PiS: chrześcijańska demokracja
  Tadeusz Mazowiecki – Ideologia polityczna Unii Demokratycznej: chrześcijańska demokracja
  Ta ideologia polityczna to ściema. Jezus Chrystus został skazany na śmierć na Krzyżu w wyniku demokratycznych procedur.

 5. Danka

  21 kwietnia 2017 at 17:42

  Jozef Swiatlo / Schleisfarb/ z MBP, stalinowski funk, opowiadal na antenie Rozglosni Radio Wolna Europa o Piaseckim i wszystkich szychach w „PAX”-ie, ktorych ulokowal tam jako AGENTOW NKWD ” dokladne slowa Swiatly- mam ksiazke nt./ gen.Iwanow-Sierow.Piaseckiego przerobili na agenta szantazem za „hajlowanie” przed wojna i ataki na Zydow. Po wojnie zostal porwany i zamordowany syn Piaseckiego.

 6. Danka

  21 kwietnia 2017 at 18:04

  Piasecki szef Mazowieckiego w „PAX”ie zostal nawet zwolniony przez gestapo dzieki interwencji samego Mussoliniego! -wpomina Swiatlo.Za inne sprawy grozila mu kara smierci, ale to jednak on sam uratowal swoja glowe, bo jako tchorz i zdrajca „ujawnil cala strukture swojego ruchu.Wydal nazwisa nawet najblizszych przyjaciol.Wielu z nich aresztowano i wielu prxyplacilo zyciem zaufanie do Piaseckiego.Ale to nie moglo go uratowac od smierci.Piasecki opracowal wobec tego obszerny memorial.” Zaoferowal swoje uslugi w walce z Kosciolem.napisal odezwe do marszalka Zymierskiego, a list trafil do „glownego pelnomocnika NKWD na Polske generala Iwanowa-Sierowa. Odbywali oni dlugie konsultacje.” Nie chodzilo bynajmniej o likwidacje Kosciola, raczej wrecz przeciwnie.” Celem bylo oslabienie KK, sklocenie go od wewnatrz, aby uczynic go powolnym narzedziem polityki sowieckiej.” Piasecki odzyskal wolnosc.Kontakt z nim z ramienia MBP przejela slawetna sadystka Luma Brystygierowa, z ktora musial uzgadniac kazde swoje wystapienie publiczne i zdawac jej sprawozdania ze wszystkiego. To szef Tadeusza Mazowieckiego z „PAX”-u z lat 50.

 7. Hania

  21 kwietnia 2017 at 18:11

  @ Danka

  Jest pani świetną ży.miańską agitatorką
  …albo bezrozumną istotką wypisującą brednie powołując się na żydowskiego funkcjonariusza, Józefa Światło pierwotnie Izaaka Fleischfarba.
  Gratuluję wspaniałej lektury 🙂

  • Danka

   21 kwietnia 2017 at 18:26

   Pani Hania zszokowana, co to bylo z jej idolem od ” grubej kreski”? Bawet z tego szoku nie umie sie w tym wszystkim odnalezc.Maska juz calkowicie opadla.Swiatlo swoimi audycjami rozbil MBP, zlikwidowali to, zaczely sie procesy najgorszych sadystow i czystki.Odsunieto wielu bandziorow i to wlasnie na skutek tych jego wynurzen.Sam byl takim samym sku…..m, ale przynajmniej do czegos sie pozytecznego przydal.Zwual do Berlina Zach, bo bal sie o siebie po snierci Bieruta i Stalina.Poszedl w slady….Piaseckiego z PAX u, Haniu….

  • Danka

   22 kwietnia 2017 at 04:38

   Hanis! Albo swietna agitatorka, albo?
   A co to znaczy wg Hani:zy…mianska? Hania sie nam odslania ?;) Oj, Hania, Hania…..;(

   • Danka

    22 kwietnia 2017 at 04:45

    Haniu! Hania zadaje pytania.I wtedy,jak tu walczyc, kiedy …smiac sie trzeba bez potrzeby!?

 8. Danka

  21 kwietnia 2017 at 18:18

  Swiatlo oswieca nas dalej:” gen.Sierow prxystapil do organizowania grupy „postepowych katolikow”.:”Ten werbunek prowadzony byl utartymi drogami NKWD. Pomniejsi dzialacze katoliccy wzywani byli na rozmowy i naklaniani do wspolpracy.Jezeli rozmowa nie dawala wynikow, delikwent wedrowal prosto do wiezienia.Wybitniejszych dzialaczy osadzano od razu w wiezieniu i tam w drodze sledztwa „opracowywano” przyszlych dzialaczy „katolickich”./../Sierow jest obecnie faktycznym szefem bezpieczenstwa w Rosji, a zwerbowani przez niego ludzie /w Polsce/ wykonuja jego plan, czy to jako ” ksieza-patrioci”, czy to jak „postepowi katolicy”.Z.Blazynski,”Mowi Jozef Swiatlo”
  Dziekuje za uwage;);(;;)

 9. stan

  21 kwietnia 2017 at 18:20

  Hasło wyborcze Mazowieckiego brzmiało: „Siła spokoju”. Mądrala czerpał tę siłę od swojej matki – potężnej bazy żydokomuny, okupującej Polskę od II WŚ.

 10. Hania

  21 kwietnia 2017 at 18:26

  Pani nie dziękuje, bo nie ma za co.
  Uwagi Dance nie poświęcam zbyt wiele, bo i pani Danka niewiele rozumie 🙂
  Józef Światło był jednym z wielu żydowskich funkcjonariuszy UB
  Piasecki mówił ( faktycznie) gen Sierowowi, że oni ( żydowscy funkcjonariusze, przywiezieni na ruskich tankach) nie będą lojalni ani wobec Polaków ani wobec nich, rosyjskich komunistów.
  …i tak się stało…
  Biskupa Kaczmarka, Prymasa Wyszyńskiego to kto zwalczał?
  Piasecki ( Polak) czy Mazowiecki ( Żyd)?
  Pax czy KOR?
  Ale Danka kocha idy marcowe/68 roku ….ech….

  • Danka

   22 kwietnia 2017 at 01:11

   Lecz sie kobieto? na nogi.Ty nie jarzysz po polsku, tylko jakimis instrukcjami.Piasecki zdawal sprawozdania Lunie Brystygierowej.Slyszala o niej Hania?

  • Danka

   22 kwietnia 2017 at 01:20

   Bie wciskaj mi swoich marcoeych ID, bo nawet nie masz podstawowej wiedzy o tym kim byl Piasecki i kim Mazowiecki.Pierwszy byl szefem drugiego z ramienia NKWD wg Swiatly.Kapewu teraz? Przeczytaj cytaty, ktore zamiescilam i potem pocwicz przed lustrem te deklamacje z kajetu bez ladu i skladu.

 11. Hania

  21 kwietnia 2017 at 18:28

  Swiatlo swoimi audycjami rozbil MBP, zlikwidowali to, zaczely sie procesy najgorszych sadystow i czystki.”

  Pani zapoda nazwiska likwidowanych, procesy, skazania na kary śmierci za sądowe mordy na żołnierzach WP?

  • Danka

   22 kwietnia 2017 at 01:27

   Poczytaj sobie Swiatlo, to bedziesz wiedziec.Chocby Rozanskiego wywaili i skazal na kare wiezienia.Po objeciu steru rzadow przez Gomulke „Chamy” wziely sie ostro zato towarzystwo, zwane „Zydami”.

 12. tomek

  21 kwietnia 2017 at 18:31

  Niestety nie ma nikogo w Polsce by sprawdzil pochodzenie naszych politykow

  • tma

   21 kwietnia 2017 at 19:26

   Nie docenia Pan Polaków. Powiedziałbym raczej: w Polsce nie ma nikogo, kto by nie wiedział, kim był Mazowiecki.

  • Danka

   22 kwietnia 2017 at 04:32

   https://youtu.be/3FY6KCVYvFk
   Pochodza od kameleonow

 13. z-k

  21 kwietnia 2017 at 18:41

  Albin Siwak w swojej ostatniej książce „Syndrom gotowanej żaby” ujawnił rąbek jednej z największych tajemnic przygotowania okrągłego stołu tzn. pierwszego na liście słynnej listy płac gen. M. Milewskiego. Czytajcie Siwaka a wiele zrozumiecie z PRL i początków III-j okrągłostołowej.

  • gieptil

   21 kwietnia 2017 at 22:23

   Siwaka to chyba przezornie w drugiej połowie lat 80tych Jaruzelski wysłał na ambasadora do Libii. Żeby w zdradzie nie przeszkadzał. Ale co ciekawe – Siwak to główny zbój, zdrajca, ciemniak i antypolak … według PiS i okolice. Dla nich ten mały Siwak to zdrajca główny i ohydny, ruski agent i samo zło. Ten prosty polski robotnik budowlany co i za komuny podpadał gdy bronił Polaków ( bo już wtedy komunistyczni aparatczycy z niego rechotali, że taki frajer, broni ludzi ), i po upadku komuny też był głównym wrogiem nowego systemu powszechnej „szczęśliwości”. Pewnie dlatego że był jednym z nielicznych uczciwych w tym bagnie powszechnym.

   • Danka

    22 kwietnia 2017 at 01:30

    Komuch czerwony.

   • Danka

    22 kwietnia 2017 at 01:32

    Czlonek Biura Politycznego KC PZPR.Albin Siwak.

  • Danka

   22 kwietnia 2017 at 01:36

 14. jac

  21 kwietnia 2017 at 22:03

  • Danka

   22 kwietnia 2017 at 03:33

   Ale bohaterski czyn.Nie glosowali! Bali sie zaglosowac przeciw! Tchorze! W tym Kukiz z Liroyem-Marcem.To ci gieroje od maryhy na recepte, bo to dla nich priorytet.Byl.;)
   Kornel Morawiecki „Solidarnosc Walczaca” z okraglym stolem, tak? Wstrzymal sie odwaznie .

 15. z USA

  21 kwietnia 2017 at 22:32

  Czy ktoś z .p. Czytelników może podać informację, gdzie można znaleźć listę 171 nazwisk posłów PiS, którzy uczcili pamięć Tadeusza Mazowieckiego ? Najuprzejmniej z góry dziękuję.

  • gieptil

   21 kwietnia 2017 at 22:36

   Pewnie na stronie Sejmu polskiego. No tak mniej więcej polskiego ;-)))))))). Nawet w krajach dzikich dobrze wiedzą co należy robić ze zdrajcami i agentami. Ale my nie dzicy. ;-))))))))))))))

  • Danka

   22 kwietnia 2017 at 01:43

   Sprawdzalam na str sej.gov.pl, ale jeszcze nie bylo nic.Trzeba te liste hanby szeroko rozpowszechnic.To fundamentalne glosowanie. TAK samo tych z Kukiz15. Ja wam dam…kartke wyborcza raz jeszcze.Niedoczekanie, /…./!!!

  • Danka

   22 kwietnia 2017 at 04:29

 16. Danka

  22 kwietnia 2017 at 01:44

 17. Danka

  22 kwietnia 2017 at 01:54

  Do z USA i wszystkich zszokowanych tym aktem poparcia dla Mazowieckiego, za ktorego rzadow doszlo do zrujnowania i rozszabriwania Polski, uwlaszczenia sie Czerwonej Holoty i wyrzucania milionow ludzi z zakladow pracy, ktore szabrowano i dewastowano, sorzedajac za grosze.
  Juz mozeny ich poznac: trzeba kliknac w liczby, ile glosow, pojawia sie nazwiska poslow.

  http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=8&NrPosiedzenia=40&NrGlosowania=4

 18. marek

  22 kwietnia 2017 at 08:59

  czyli PIS nalezy rozumiec jako Pizda i Syf

 19. Hania

  22 kwietnia 2017 at 09:50

  @ gietpil

  Czytałam książkę Siwaka ” Bez strachu”
  powiem tylko, że…gorzka…
  Tak jak gorzka jest historia Polski.
  Bolesna od odzyskania niepodległości w 1918
  Bezrozumna sanacja, na którą teraz powołuje się PIS ( choć jest jej marnym cieniem)
  Wyzwolenie, które przyszło z Lublina i odzyskanie niepodległości przez magdalenkowców

  Znalazłam fragment tej ciekawej książki, może jedna tutejsza bezrozumna hejterówa zada sobie trud poskładania literek, nim wyśle w świat stek bzdur i wyzwisk 🙂

  https://marucha.wordpress.com/2017/04/17/albin-siwak-bez-strachu-fragment/#more-64009

  • Danka

   22 kwietnia 2017 at 19:08

   Hanie cytuje:” Wyzwolenie, ktore pezyszlo z Lublina”….. A hejterowa mnie nazwala, ze jej Albina Siwaka starym komuchem nazwalam. 😉 Tys Hania jak gwiazda, ale nie niebieska.Tys Hanka Wasilewska?!
   Para dla Siwaka,tego czerwonego nawroconego warchl …..?

 20. Hania

  22 kwietnia 2017 at 10:01

  @ hejterówa Danka

  „Józef Różański pierwotnie Józef Goldberg

  5 marca 1954, na mocy rozkazu personalnego nr 222 podpisanego przez ministra Stanisława Radkiewicza, zwolniono Różańskiego z zajmowanego stanowiska w MBP, ale zachował on stopień pułkownika. Ze służby w MBP odszedł odznaczony Orderem Krzyża Grunwaldu I i II Klasy, Krzyżem Oficerskim i Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, a także Złotym Krzyżem Zasługi( jak cała reszta Romkowskich, Brystigierowych czy Morelów, którzy w ” wolnej Polsce” pobierali sowite emeryturki)

  31 grudnia 1956, na fali wydarzeń „października 1956″, wznowiono przeciw niemu śledztwo, które jednak połączono ze śledztwem przeciwko dwóm innym pracownikom MBP oskarżonym o stosowanie „niehumanitarnych metod” w pracy śledczej – Anatolowi Fejginowi i Romanowi Romkowskiemu.
  8 października 1964 Rada Państwa zastosowała prawo łaski
  Józef Różański, Roman Romkowski i Anatol Fejgin wyszli na wolność.
  Po wyjściu z więzienia Józef Różański nie miał większych trudności ze znalezieniem pracy. Został urzędnikiem w Mennicy Państwowej w Warszawie, aż do przejścia na emeryturę w 1969. Nigdy nie wykazał skruchy z powodu popełnionych zbrodni.

  Zmarł 21 sierpnia 1981 roku w wyniku choroby nowotworowej, pochowany na cmentarzu żydowskim przy ulicy Okopowej w Warszawie

  Tak wyglądały ” czystki” towarzyszy.
  według pani Danki to była sprawiedliwość 🙂

  • Danka

   22 kwietnia 2017 at 19:02

   Haniu, Haniu, zlapalas sie pewnie za jedna wiki? Polecam inne zrodla., najlepiej „Mowi JoEf Awiatlo” Z.Blazynski.Londyn 1986
   I widze, ze Hani zylka peka i za lewackie epitery sie wziela.Hejterowa! Ja tak subtelnie do Hani, ata Hania z hejterowami wyjezdza…Ja nawet nie wlacylam drugieg biegu w dyskusji z Hania, uspokoj sie;)

   • Danka

    27 kwietnia 2017 at 14:55

    Errata: Zbigniew Blazynski, „Mowi Jozef Swiatlo”

 21. Soroka

  22 kwietnia 2017 at 10:09

  Co tak się rozpisujecie o Mazowieckim w PRL? Napiszcie coś o jego działalności po Magdalence! To się najbardziej liczy!
  Prezes chce założyć POPiS, to musi się podlizywać platfusom.

  • stary

   22 kwietnia 2017 at 20:46

   Prezes niczego nie musi. Dla niego dawna Unia Wolności to nieodwzajemniona miłość. Jak to powiedział jeden z UD-eków, w hierarchii za Kaczyńskimi był już tylko kosz na śmieci. I to odrzucenie przez „swoich” braci bliźniaków bardzo bolało, i ciągle udowadniali, że oni tak naprawdę to „krew z krwi i kość z kości” itd.

   • Danka

    27 kwietnia 2017 at 22:29

    Wreszcie cos-samokrytyka.Nie radzisz sobie.Przeciez to bylo jasne od poczatku.;)

 22. George

  22 kwietnia 2017 at 10:17

  Trawestując Gogola można by rzec, że jedna jest tylko porządna partia w Polsce – Prawo i Sprawiedliwości, ale i ci – prawdę powiedziawszy – świnie i sitwa spod znaku Magdalenki i Kiszczaka. Chodzi o to, żeby się „pięknie” różnić, ale w żadnym razie nie naruszyć status quo ustanowione w Magdalence. Niby tyle było afer za czasów rządów PO-PSL i co? I wielkie nic. Gonią króliczka tak, żeby go nie złapać, a jedynie sprawić wrażenie.

 23. antyantifa

  22 kwietnia 2017 at 10:56

  Ale i niektórzy z K’15 dali ciała m.in Jakubiak został i głosował ZA!!!

 24. Danka

  22 kwietnia 2017 at 16:37

  Proces biskupa Kaczmarka . O co chodzilo T. Mazowieckiemu, kiedy potepial uwiezionego biskupa?“ Mowi Jozef Swiatlo” Z. Blazynski:
  /…/Po aresztowaniu biskupa Kaczmarka, ze wzgledu na wielka fale oburzenia jaka to aresztowanie wywolalo w Polsce, Bierut wyjechal ponownie do Moskwy./…/Beria byl zdania,ze w tych warunkach lepiej jest zwolnic bp. Kaczmarka, ale sprzeciwial sie temu Malenkow I gen. Iwanow-Sierow. |/…/Akt oskarzenia byl wynikiem pracy zbiorowej./…/Coz to za ludzie?Henryk Chmielewski ex-jezuita z Wilna.Juz w 1939 r byl agentem NKWD./…/Werfel to redactor “Nowych Drog”, a plk. Rozanski- to stary agent sowieck sprzed 1939 r I wreszcie procurator wojskowy Zarako-Zarakowski, pelnil z duzym poswieceniem funkcje agenta NKWD wraz z Chmielowskim. /…/ Moskwa zatwierdzila akt oskarzenia I wobec tego proces mogl sie rozpoczac.Prokurator Zarako-Zarakowski w nagrode za uslugi zostal mianowany generalem,a wszyscy oficerowie sledczy otrzymali wysokie odznaczenia rezimowe.” / Za prezydenta Walesy Zarako-Zarakowski stracil czesc wysokiej emerytury/.
  Biskup Kaczmarek oskarzony zostal o szpiegostwo, prowadzenie osrodka dywersyjno-szpiegowskiego,uprawianie dywersji politycznej, wrogiej propagandy itp….

  /…/Po utworzeniu MBP Ministerstwa Bezpieczenstwa Publicznego kontakt agenturalny z Piaseckim przejela plk Luna Brystygierowa, szef departamentu piatego. Od niej otrzymywal Piasecki fundusze na akcje wydawnicza I organizacyjna postepowych katolikow./…/
  Franciszek Mazur zajmowal sie w Biurze Politycznym walka z religia I Kosciolem.Swiatlo opowiada:” Mazur jeszcze przed wojna byl w partii. Siedzial on przez pewien czas w Rosji w lagrze. I w lagrze byl agentem NKWD./…/
  W Uzupelnieniu do swojej ksiazki “ Mowi Jozef Swiatlo”, Zbigniew Blazynski pisze: “Jozef Swiatlo urodzil sie 1 stycznia 1905 r w miejscowosci Medyna pod Tarnopolem w pld-wsch Polsce- w biednej rodzinie zydowskiej. Nazywal sie LICHTSTEIN . Skonczyl siedem klas szkoly powszechnej.”

  Czyli Swiatlo to nie Schleisfarb,ale Lichtstein

  • Soroka

   22 kwietnia 2017 at 19:22

   Każdy kto pochwala takich jak Mazowiecki, jest taki sam jak on, albo jeszcze gorszy! Dla mnie ten człowiek to złoczyńca!

  • Soplica

   24 kwietnia 2017 at 15:16

   Ktoś się „kopnął” o dziesięć lat w dacie urodzenia. Albo p. Zb. Błażyński albo IPN. W/g IPN urodził się w roku 1915 a więc idąc tym tropem ten co nie jest wiarygodny w jednym w wielu może się mylić p. Danko :))) W/g info IPN zmarł w 1994 przeżywszy 79lat

   • Danka

    25 kwietnia 2017 at 16:40

    Moze zmieniali nie tylko nazwiska, ale takze daty urodzenia. Nie boj nic! CIA wiedzialo ,kiedy on sie urodzil i ,ze nazywal sie jak pisze Blazynski LICHTSTEIN ,a nie jak podaja wszedzie SCHLEISFARB, zapewne,zeby nikt nie doczytal sie ,ze jego dzieci tak sie nazywaja i dalsza rodzina. Trudno. Zyja potomkowie wiekszych bandziorow i jako0s leci. Pamietajcie, nie Schleisfarb ,ale LICHTSTEIN, co bardziej pasuje do Swiatlo-pozniejszego nazwiska, jakie on przybral.

    • Soplica

     26 kwietnia 2017 at 00:13

     U nas w Polsce nawet dziecko wie że p.Węglarczyk to wnuk niejakiego Światło co to „prysnął samolotem na zachód” i co? gwiazda TVN-u chodzi bez obstawy i ma się dobrze więc może nie straszmy że potomkowie tak odcinają się od korzeni. IPN nie jest „firmą krzak” i wiadomości zamieszcza sprawdzone

     • Danka

      26 kwietnia 2017 at 03:05

      Powaznie, w TVN? Moze to plotka?

     • Danka

      26 kwietnia 2017 at 03:09

      Sprawdzone w UB? A Blazynski mial papiery z CIA.To ktorzy lepsi?IPN za Tuska, czy CIA ?1915 TO TROCHE za mlody na swoj wlasny zyciorys.

     • Danka

      26 kwietnia 2017 at 03:16

      Soplica, nie zartuj z tym Weglarczykiem.Dyrejtor programowy Onetu.pl? Ostatnio pudelek.pl sfilmowal go rozanielonego w tancu z Magdalena Ogorek, podejrzewaja romans i zareczyny, choc ona mezatka nadal.Caly Pudelek;)
      http://www.plotek.pl/plotek/1,78649,19916387,bartosz-weglarczyk-zwolniony-z-tvn-u.html

     • Soplica

      26 kwietnia 2017 at 15:16

      No i znowu brednie, głupoty, insynuacje i debilstwa ;( Prosiłem, tłumaczyłem ale chora głowa tego nie pojmie 🙁 A informacja o konferencja w Sejmie się nie odbędzie, ale Pani wie lepiej – i tak w kółko: kłamstwo, krętactwo głupoty i nieprawdy. Pani Danko jak długo, jak długo?

     • Danka

      27 kwietnia 2017 at 03:14

      Soplica.Cos sie tak przyczepil jak rzep psiego ogona? Jakie klamstwa-juz przyklady! „Chora”, ale lazic za …czasu nie szkida i probowac dyskredytowac,?!

     • Danka

      27 kwietnia 2017 at 05:20

      Soplica 15:16
      Pierwsze kroki Sopkicy w moja strone od19 kwietnia ok.18:44. Rewiowa lektura, usmiech Was nie opusci, zatem do dziela:http://prawy.pl/49252-prymas-nie-chcial-uchwaly-o-uczczeniu-objawien-fatimskich/#comment-585439

     • Soplica

      27 kwietnia 2017 at 11:33

      Podaje Pani bzdurne daty,jątrzy – patrz wpisy wobec @Hanka, podaje niewiarygodne źródła, odwołuje do wątpliwych osobistości zamieszczonych na Pudelek.pl (Co za szajs )pisze mieszaną polszczyzną – ” najlepiej „Mowi JoEf Awiatlo” Z.Blazynski.Londyn 1986″…. „zaskuguje generalicja E stanu wojwnnego”. Proszę się opanować, pisać z sensem i żeby ktoś na Boga Panią rozumiał :))) Taka pisownia wyśmiewana jest w kabaretach. Hasła typu „Różański dostał po głowie” wykazała @Hanka jaką Pani stosuje MANIPULCJE. Ale wpis Pani porusza „hejt” a nie bzdury które Pani zamieszcza i reklamuje jako prawdę. Miesza Pani daty powołuje sie na Pudelka.Pl i taką szmirą chce Pani prowadzić dyskusję?

 25. Danka

  22 kwietnia 2017 at 16:39

  https://www.youtube.com/watch?v=3FY6KCVYvFk
  Kameleony-“/… oredownicy “grubej kreski”/

  • Danka

   27 kwietnia 2017 at 14:25

   Soplica 11:33 Glebia wywodu i zarzutow powala.Wiadomo, ze vel ks.Robak przylecial tu ratowac sytuacje po wymieknieciu Hani, co to poleciala atakowac RM i robic dobre miny do zlej gry. Literowki, ktorych sie czepil Soplica jak plotu, wynikaja z trudnosci pisania via smartfon przy skaczacym tekscie.Dodatkowo juz mi gasnie w ogole ekran, kiedy chce gdzies zadzwonic.Mam jeszcze jeden tel, spoko….System „Da Vinci” do szpiclowania internautow w obsludze u wnerwionych komoruskich emerytow sierot po tusku, co to zakupil system za ciezkie duuuulary? Jak tam konferencja na 700 sb z Dukaczeskim?

   • Soplica

    27 kwietnia 2017 at 14:54

    Jakoś nie widzę sensownej riposty na „moją głębie wywodów i zarzutów” ot „głupia paplanina pani na bani” i nic więcej, no może jeszcze poza ogólną znajomością polskiej literatury i „psychologią” innych kobiet i ich zachowań. Przechwałki o ilości telefonów, bredzenie o jakiś komoruskich – nie wiadomo skąd ich Pani wytrzasnęła i gdzie ich przypiąć? tusk – chodzi Pani o nazwisko czy o psa z kaszubskiego?, czyżby znowu „skakał ” Pani ekran, czy w głowie zabrakło rozumu?

    • Danka

     27 kwietnia 2017 at 15:02

     Tu Soplica w pelnej krasie! Doprowadzilam Soplice do: skurczu „zaplecza”, do zrzucenia maski i szatek.Ten king juz wszystko pokazal! „I coz nam wiecej trzeba…” Tylko nie rozumiem tego sojuszu Siwakowsko-kaszubskiego. Sluzba nie druzba, moze druzba, jak to musial 8 godzin opoowiadac bez schnapsa idol Soplicy?

 26. Brice Hefferman

  23 kwietnia 2017 at 09:27

  I believe this internet site has very superb written written content content.

 27. Zygmunt

  26 kwietnia 2017 at 08:40

  To jest prawdziwy PIS.Co innego mówi ,a co innego robi.Mazowiecki nie zasługuje na takie honory.

 28. Danka

  26 kwietnia 2017 at 12:51

  Na honory wg PIS zaskuguje generalicja E stanu wojwnnego i SBexja oraz znamienity gosc PIS Dukaczewski 29 kwietnia maja otwarty Sejm i zgode PIS na konferencje na terenue Sejmu RP!
  Tekst o protescie Solidrni2010 tu na prawy.pl dzisiaj.
  Kaczynski docenial SB w pewnej swojej skandalicznej wypowiedzi, ze byla dobrze zorganizowana w stanie wojennym, co wywolalo oburzenie wsrod oszukiwanych wyborcow, ofiar SB

 29. Danka

  27 kwietnia 2017 at 14:05

  Ci, ktoezy oddalo honory izlozyli hold podwladnemu NKWDzity Piaseckiego, o PAX jako pomysle gen.Iwanowa-Sierowa na rrozwalanie KK i oslabianie gronem ks.patriotow i postepowych katolikow, ktorzy wg Swiatly byli zwerbowani albo , gdy nie chcieli w czasie werbunku wyrazic zgody na to, ze beda „postepowi”szli do wiezienia bez pardonu.
  Mazoeiecki w PAXie byl od 1949-55 roku, wspolzalozyciel PAXowskiego Tygodnika Wroclawskich Katolikow.W 1953 r wysmazyl paszkwil potepiajacy biskupa Kaczmarka na lamach tego pisma i rowniez w 1953 zostal jego Redaktorem Naczelnym.
  Ci, ktorzy wbrew oswiadczeniu i woli Glowy Kosciola katolickiego w Polsce splodzili Uchwale o Objawieniach Fatimskich, oddali hold atorowi takich oto bluzgow na sterroryxowanego biskupaprzez stalinowskich bandytow:
  -“/…Ku tej szkodliwej działalności kierowały ks. bp. Kaczmarka i współoskarżonych poglądy prowadzące do utożsamiania wiary ze wsteczną postawą społeczną, a dobra Kościoła z trwałością i interesem ustroju kapitalistycznego. Z tego stanowiska wynikało wiązanie się z imperialistyczną i nastawioną na wojnę polityką rządu Stanów Zjednoczonych.” Źródło: Wnioski, [w:] „Wrocławski Tygodnik Katolicki”, nr 5, s. 3–4, 27 września 1953, przedruk w tygodniku „Nasza Polska”, nr 4 (225), 26 stycznia 2000, s. 11

 30. Danka

  27 kwietnia 2017 at 14:11

  Poczatek wyzej:” Ci, ktorzy oddali honory….niech przeczytaja, co pisal ich idol.”

 31. Danka

  27 kwietnia 2017 at 14:46

  Soplica.Pan rozpacza, ze nie moze mnie nikt zrozumiec przez te literowki? I ze podaje niewiarygodne dla Hani i Soplicy zrodla….Hm…Zbigniew Blazynski przeprowadzil ze Swiatlo-Lichsteinem ok.140 godzin ywiadow, ktre niemal codziennie pusczala RWE.Mial materialy tez z CIA na jego temat. Bardziej dla Hani i Soplicy wiarygodne zrodlo to wikipedia, ktorej notke Hania chyba w calosci zacytowala, a to tylko maly fragment wszystkich zmian, jakie pociagnely za soba te jego rewelacje o kulisach bezpieki i partii.

  • Soplica

   27 kwietnia 2017 at 15:30

   I znowu kłamstwo: nigdzie nie powoływałem się na Wikipedię tylko na informacje z IPN-u. No kłamstwo przeplatane z bzdurami i ubarwiane babską fantazją. Już pisałem : kto w małych rzeczach kłamie w dużych jest zupełnie niewiarygodny. I zgodnie z prawem kanonicznym takie „dzieła” były precz wywalane – Kościół od początku miał zdrowe podejście do kłamstw 🙂

   • Danka

    27 kwietnia 2017 at 16:26

    Wybiegles, Soplico, przed szereg wlasnych zbiorow epitetow i stygmatow, poniewaz.. .wyraznie pisze, ze HANIA cytowala wikipedie.
    Otrzyj usta, ogarnij sie, wstydu oszczedz.

  • Soplica

   27 kwietnia 2017 at 15:32

   Powtarzam : insynuacje, bzdury, głupoty rodem z magla – to tematyka wpisów niejakiej @Danka. Paradne i żałosne …

  • Soplica

   27 kwietnia 2017 at 15:47

   Nie bardzo wiem co to „pusczala” ale wiem co ogłosiła jeszcze wczoraj Kancelaria Sejmu którą uporczywie stara się „poprawić” niejaka @Danka informując o konferencji w Sejmie byłych esbeków. Następna bzdura którą ta Pani rozpuszcza w sieci jako „znawca” tematu.

   • Danka

    27 kwietnia 2017 at 16:36

    O twojej konferencji z 700 sb pod wodza Dukaczewskiego prawy.pl zamiescil apel Stowarzyszenia”Solidarni2010″. Na Dance swiat sie nie zaczyna i nie konczy, Soplico….;)

 32. Danka

  27 kwietnia 2017 at 16:52

  „To wszysko bzdury, bzdury, bzdury”!!!!!! Danka pisze bzduryyyyy!!!! Soplica vel ks.Robak
  „Uwierzcie Soplicy, on na to liczy!”
  Musicie, on rozkazuje skrycie!

  • Soplica

   27 kwietnia 2017 at 17:23

   I taka narracja co post … Zero treści, zero składu, same banialuki. Powodzenia – @ Danko

 33. Hania

  27 kwietnia 2017 at 18:09

  @ Danka

  matko…jak Pani jest głupiutka….

  • Soplica

   27 kwietnia 2017 at 18:18

   @Hania
   Od kilu dni staram się nakierować tą Panią ku jakiejś refleksji ale efekty są mizerne …

   • Danka

    28 kwietnia 2017 at 11:05

    Co to znaczy :”Od kilu?” Zycze „Stopy wody pod kilem”przy odp lywaniu;););)

 34. Danka

  27 kwietnia 2017 at 18:44

  Soplica wypelnic nie moze zadanka,bo nie odbiera jego madrosci Danka?
  Nawet na pomoc zjawila sie Hanka! POwiedziala, co wiedziala, wypuscila piane z ust na swoj biust
  Soplica poczul wsparcie, bo dalej bedzie musial stac przy Dance na warcie?Sily Soplicy intelektu dotychczas bez efektu, Hani IQ zostaly
  wzmocnione, bo Hania ostro wziela Soplicy strone.Hania to nad bystrzaki bystrzaka,swata nam tu czlonka Biura Politycznego KC Albina Siwaka!A „wolnosc przyszla z Lublina”-Hania przypomina!

  • Soplica

   27 kwietnia 2017 at 19:25

   Tego to już nawet nie da się skomentować …. 🙁 Medycyna jakoś by to nazwała ale nie jestem medykiem więc odpuszczam, z takimi przypadkami sobie nie radzę.

 35. Danka

  28 kwietnia 2017 at 05:36

  Soplicy argument to jak zdemolowany instrument.Mimo znoju i bolesci
  same kwiki
  Zero tresci
  Mierz swe sily na zamiary
  /…/, strasznie chyba snetny i stary!
  Wrzucic na luz nie umiesz wcale, ale
  Pluc, probowac szczuc w zapale
  ku swojej „chwale”
  Probujesz, choc i tego nie potrafisz.

 36. w88 link

  28 kwietnia 2017 at 10:16

  you’re in point of fact a just right webmaster. The site loading velocity is incredible. It kind of feels that you are doing any unique trick. Also, The contents are masterpiece. you’ve done a magnificent process on this subject!

 37. Soplica

  28 kwietnia 2017 at 10:18

  „Mierz swe sily na zamiary” – tak, głupota tej Pani mnie przerosła. A już myślałem że nic głupszego od psa sąsiadów mnie nie spotka. Myliłem się … 🙁

  • Danka

   28 kwietnia 2017 at 11:21

   Soplice zle psy traktuja? One dobrze czuja….

 38. Danka

  28 kwietnia 2017 at 11:15

  Epilog:
  Soplica zerwal sie na rowne nogi,przeczuwajac powod do trwogi, rzucil okiem w temat, czy tam czegos nowego nie ma.
  Nagle oszolomienie, jak bityw ciemie, nie podaruje! Pawiem Danke potraktuje, bo slow mu pod ciemieniem brakuje.Pojawil sie nowy problem dla Soplicy: Jak wlasnego pawia zetrzec ze swej potylicy?

 39. Danka

  28 kwietnia 2017 at 11:35

  Rzucil pawiem i PO sprawie.

 40. shop local

  28 kwietnia 2017 at 19:09

  Some really interesting points you have written.Assisted me a lot, just what I was searching for : D.

  • Danka

   29 kwietnia 2017 at 02:32

   Great!

 41. Alat pemadam kebakaran

  29 kwietnia 2017 at 12:07

  Hi! I know this is kinda off topic but I was wondering which blog platform are you using for this website? I’m getting sick and tired of WordPress because I’ve had problems with hackers and I’m looking at options for another platform. I would be awesome if you could point me in the direction of a good platform.

 42. Danka

  29 kwietnia 2017 at 18:28

  Yahoo!

 43. Alat pemadam api

  29 kwietnia 2017 at 20:55

  I do not even know how I ended up here, but I assumed this submit was good. I don’t realize who you might be but definitely you are going to a well-known blogger when you are not already 😉 Cheers!

 44. Alat pemadam kebakaran

  30 kwietnia 2017 at 05:54

  you may have a terrific weblog here! would you prefer to make some invite posts on my blog?

 45. Alat pemadam api

  30 kwietnia 2017 at 11:45

  Hey there are using WordPress for your site platform? I’m new to the blog world but I’m trying to get started and set up my own. Do you require any html coding expertise to make your own blog? Any help would be greatly appreciated!

 46. Alat pemadam kebakaran

  1 maja 2017 at 02:17

  Wohh just what I was looking for, appreciate it for posting.

 47. superhero party characters chicago

  1 maja 2017 at 05:07

  I discovered your blog site on google and check a few of your early posts. Continue to keep up the very good operate. I just additional up your RSS feed to my MSN News Reader. Seeking forward to reading more from you later on!…

 48. Alat pemadam kebakaran

  1 maja 2017 at 17:20

  An interesting discussion is value comment. I feel that you need to write more on this subject, it won’t be a taboo topic but generally individuals are not sufficient to speak on such topics. To the next. Cheers

 49. transformation

  3 maja 2017 at 10:21

  Absolutely composed articles, Really enjoyed looking through.

 50. I respect your piece of work, appreciate it for all the informative blog posts.

 51. Local bus

  4 maja 2017 at 00:12

  I love your writing style genuinely enjoying this site.

 52. Finance advisor

  4 maja 2017 at 09:13

  I?¦m not sure the place you’re getting your info, however good topic. I needs to spend some time learning more or working out more. Thanks for fantastic information I used to be on the lookout for this information for my mission.

 53. versace sneakers sale

  5 maja 2017 at 05:20

  Somebody necessarily help to make seriously posts I’d state. That is the very first time I frequented your website page and up to now? I amazed with the research you made to create this actual publish amazing. Excellent job!

 54. best vacate cleaning melbourne

  5 maja 2017 at 12:38

  Hello there, You have done a fantastic job. I will definitely digg it and in my view suggest to my friends. I am confident they will be benefited from this website.

 55. kawy smakowe

  6 maja 2017 at 11:21

  Very good written story. It will be useful to anybody who utilizes it, as well as me. Keep up the good work – looking forward to more posts.

 56. przysmaki dla szynszyla

  6 maja 2017 at 19:57

  My coder is trying to persuade me to move to .net from PHP. I have always disliked the idea because of the expenses. But he’s tryiong none the less. I’ve been using WordPress on a number of websites for about a year and am nervous about switching to another platform. I have heard great things about blogengine.net. Is there a way I can transfer all my wordpress content into it? Any help would be really appreciated!

 57. skanowanie zdjec

  7 maja 2017 at 03:47

  Loving the information on this internet site, you have done great job on the blog posts.

 58. http://yanistyle.com

  7 maja 2017 at 11:28

  You are a very smart individual!

 59. leather bags italian

  7 maja 2017 at 18:32

  You could definitely see your skills within the work you write. The arena hopes for more passionate writers such as you who are not afraid to say how they believe. At all times follow your heart.

 60. Julius Hartly

  8 maja 2017 at 00:38

  karachi ship

 61. dubai yacht rental

  10 maja 2017 at 22:35

  Hi , I do believe this is an excellent blog. I stumbled upon it on Yahoo , i will come back once again. Money and freedom is the best way to change, may you be rich and help other people.

 62. W 88

  11 maja 2017 at 06:03

  An interesting discussion is worth comment. I think that you should write more on this topic, it might not be a taboo subject but generally people are not enough to speak on such topics. To the next. Cheers

 63. Triguna Yoga

  11 maja 2017 at 14:02

  Spot on with this write-up, I actually assume this website needs rather more consideration. I’ll in all probability be again to read way more, thanks for that info.

 64. stafaband

  11 maja 2017 at 21:17

  I have been absent for a while, but now I remember why I used to love this website. Thanks, I will try and check back more frequently. How frequently you update your site?

 65. four percent group

  14 maja 2017 at 09:34

  Hello very cool website!! Guy .. Excellent .. Superb .. I’ll bookmark your website and take the feeds also…I’m glad to seek out a lot of useful info here within the post, we want work out more strategies on this regard, thank you for sharing.

 66. Thankyou for all your efforts that you have put in this. very interesting info .

 67. Alat pemadam kebakaran

  15 maja 2017 at 01:10

  Great post. I was checking constantly this blog and I’m impressed! Extremely helpful info specifically the last part 🙂 I care for such info a lot. I was seeking this certain info for a very long time. Thank you and best of luck.

 68. car insurance through Usaa

  15 maja 2017 at 07:35

  Does your site have a contact page? I’m having a tough time locating it but, I’d like to send you an email. I’ve got some recommendations for your blog you might be interested in hearing. Either way, great website and I look forward to seeing it improve over time.

 69. mobile porn

  15 maja 2017 at 13:49

  Wow, wonderful blog structure! How lengthy have you been blogging for? you made blogging glance easy. The total look of your web site is fantastic, as well as the content!

 70. Metlife home insurance policy

  16 maja 2017 at 02:07

  You are my intake, I have few blogs and often run out from post :). „The soul that is within me no man can degrade.” by Frederick Douglas.

 71. click

  16 maja 2017 at 07:10

  Spot on with this write-up, I actually think this web site wants much more consideration. I’ll most likely be again to read far more, thanks for that info.

 72. free test

  19 maja 2017 at 01:24

  After all, what a great site and informative posts, I will upload inbound link – bookmark this web site? Regards, Reader.

 73. flat pack container homes

  19 maja 2017 at 08:27

  Pretty nice post. I just stumbled upon your weblog and wished to say that I have truly enjoyed browsing your blog posts. After all I’ll be subscribing to your rss feed and I hope you write again soon!

 74. http://

  19 maja 2017 at 15:49

  F*ckin’ amazing things here. I am very glad to look your post. Thank you a lot and i’m looking ahead to contact you. Will you kindly drop me a mail?

 75. Best News Blog

  20 maja 2017 at 01:27

  Keep up the superb piece of work, I read few content on this site and I think that your website is really interesting and has bands of fantastic info .

 76. freeannualcreditreport

  20 maja 2017 at 08:50

  I have been absent for some time, but now I remember why I used to love this site. Thanks, I will try and check back more frequently. How frequently you update your website?

 77. click

  20 maja 2017 at 16:04

  This is a topic close to my heart cheers, where are your contact details though?

 78. Progressive

  20 maja 2017 at 23:50

  Lovely just what I was looking for.Thanks to the author for taking his clock time on this one.

 79. Compare auto insurance quotes

  21 maja 2017 at 02:06

  It’s laborious to find knowledgeable individuals on this matter, however you sound like you understand what you’re speaking about! Thanks

 80. اختبار الذكاء

  22 maja 2017 at 02:23

  Usually I don’t learn post on blogs, but I would like to say that this write-up very pressured me to check out and do it! Your writing style has been amazed me. Thanks, quite great post.

 81. home warranty of america kansas city

  23 maja 2017 at 23:52

  Is it OK to share on Twitter? I am sure this post will drive a lot of traffic, its really really great Keep up the really awesome work!

 82. cream wedding hats

  25 maja 2017 at 01:42

  Just wanna comment on few general things, The website pattern is perfect, the content material is real excellent : D.

 83. Man Marin

  25 maja 2017 at 03:45

  Terrific website.

 84. Liberty Dentist

  25 maja 2017 at 17:59

  Hi, I do believe this is a great website. I stumbledupon it 😉 I may return yet again since i have saved it. Is it OK to share on Reddit?. Keep up the excellent work!

 85. marketingfun.net

  25 maja 2017 at 22:47

  Hello there, I discovered your site by the use of Google whilst looking for a similar topic, your web site got here up, it seems good. I have bookmarked it in my google bookmarks.

 86. maserati for hire washington dc

  26 maja 2017 at 04:30

  Would love to perpetually get updated outstanding website! .

 87. this

  26 maja 2017 at 10:16

  Have you ever thought about including a little bit more than just your articles? I mean, what you say is valuable and all. However think of if you added some great photos or videos to give your posts more, „pop”! Your content is excellent but with images and clips, this blog could certainly be one of the greatest in its field. Terrific blog!

 88. My Video Channel

  26 maja 2017 at 16:24

  Hello, Neat post. There’s a problem along with your site in internet explorer, would test thisK IE still is the market leader and a huge component of other folks will pass over your great writing due to this problem.

 89. Magen Steenberg

  27 maja 2017 at 02:15

  I’m still learning from you, while I’m making my way to the top as well. I certainly love reading all that is written on your blog.Keep the stories coming. I liked it!

 90. catchalldiscount.com

  28 maja 2017 at 21:11

  Hello, i read your blog from time to time and i own a similar one and i was just wondering if you get a lot of spam remarks? If so how do you protect against it, any plugin or anything you can recommend? I get so much lately it’s driving me crazy so any assistance is very much appreciated.

 91. mr coffee frappe recipes

  29 maja 2017 at 03:13

  I got what you mean ,bookmarked, very nice site.

 92. website tips

  30 maja 2017 at 23:27

  The new Zune browser is incredibly favourable, nevertheless not as Fantastic as the iPod’s. It works very well, however isn’t as fast as Safari, and consists of a clunkier interface. If you from time to time software on making use of the world wide web browser which is not an issue, yet if you might be creating in direction of read through the world-wide-web alot in opposition to your PMP then the iPod’s bigger display screen and better browser may be necessary.

 93. sock subcription

  31 maja 2017 at 02:40

  I will right away seize your rss as I can not to find your e-mail subscription link or e-newsletter service. Do you’ve any? Kindly let me recognize so that I may just subscribe. Thanks.

 94. site tips

  1 czerwca 2017 at 02:29

  The Zune concentrates upon being a Moveable Media Player. Not a world wide web browser. Not a recreation machine. Quite possibly within the future it will do even better within just individuals areas, nevertheless for already it’s a outstanding route to arrange and pay attention towards your tunes and videos, and is without peer inside of that regard. The iPod’s pros are its world wide web traveling to and purposes. If these sound more compelling, perhaps it is your easiest decision.

 95. MBBS under SAARC Quota

  1 czerwca 2017 at 15:29

  Good site! I really love how it is easy on my eyes and the data are well written. I am wondering how I could be notified when a new post has been made. I have subscribed to your RSS which must do the trick! Have a nice day!

 96. black magic specialist in pakistan

  1 czerwca 2017 at 22:22

  Thanks for sharing superb informations. Your website is so cool. I’m impressed by the details that you have on this web site. It reveals how nicely you understand this subject. Bookmarked this website page, will come back for extra articles. You, my pal, ROCK! I found simply the info I already searched everywhere and simply couldn’t come across. What an ideal site.

 97. Best Escorts Service in Gurgaon

  2 czerwca 2017 at 01:31

  Simply want to say your article is as surprising. The clearness in your post is simply great and i can assume you are an expert on this subject. Fine with your permission allow me to grab your RSS feed to keep up to date with forthcoming post. Thanks a million and please carry on the rewarding work.

 98. surgeon in delhi

  2 czerwca 2017 at 11:53

  Some truly great information, Sword lily I noticed this. „The trick is to make sure you don’t die waiting for prosperity to come.” by Lee Iacocca.

 99. caterers in ghaziabad

  2 czerwca 2017 at 18:29

  Good day very cool website!! Guy .. Excellent .. Amazing .. I’ll bookmark your web site and take the feeds alsoKI’m happy to seek out numerous helpful information here within the put up, we need develop more strategies on this regard, thank you for sharing. . . . . .

 100. bypass Surgery in delhi

  2 czerwca 2017 at 21:16

  hi!,I really like your writing very much! proportion we keep up a correspondence extra approximately your post on AOL? I require a specialist in this house to resolve my problem. Maybe that is you! Taking a look forward to see you.

 101. Building intercom installation NY

  3 czerwca 2017 at 03:39

  Sweet web site, super style and design, rattling clean and utilize friendly.

 102. global consumer electronics market

  5 czerwca 2017 at 06:35

  I do agree with all the ideas you have presented in your post. They are very convincing and will definitely work. Still, the posts are very short for newbies. Could you please extend them a bit from next time? Thanks for the post.

 103. Domino Online

  6 czerwca 2017 at 02:09

  I am continually searching online for posts that can assist me. Thx!

 104. DominoQQ

  6 czerwca 2017 at 05:21

  I like the efforts you have put in this, appreciate it for all the great blog posts.

 105. Macau Bet Online

  6 czerwca 2017 at 11:54

  Once I initially commented I clicked the -Notify me when new comments are added- checkbox and now every time a comment is added I get four emails with the same comment. Is there any way you may take away me from that service? Thanks!

 106. Domino 99

  6 czerwca 2017 at 18:59

  Hola! I’ve been reading your weblog for a while now and finally got the courage to go ahead and give you a shout out from New Caney Texas! Just wanted to mention keep up the excellent work!

 107. Aegis Law Firm

  6 czerwca 2017 at 23:55

  I appreciate, cause I found just what I was looking for. You’ve ended my four day long hunt! God Bless you man. Have a great day. Bye -.

 108. DATACENTER Expert Indonesia

  7 czerwca 2017 at 01:24

  I’ve been surfing online more than 3 hours today, yet I never found any interesting article like yours. It’s pretty worth enough for me. Personally, if all web owners and bloggers made good content as you did, the web will be a lot more useful than ever before.

 109. singapore blog

  7 czerwca 2017 at 12:06

  Very interesting info !Perfect just what I was looking for!

 110. a course in miracles

  8 czerwca 2017 at 13:48

  Hello! I just would like to give a huge thumbs up for the great info you have here on this post. I will be coming back to your blog for more soon.

 111. bændelorm hos kat

  9 czerwca 2017 at 06:30

  I used to be suggested this web site by my cousin. I’m no longer certain whether this post is written by way of him as no one else understand such distinct about my trouble. You are wonderful! Thank you!

 112. hunde orm

  9 czerwca 2017 at 07:09

  Wow! This could be one particular of the most helpful blogs We have ever arrive across on this subject. Actually Magnificent. I’m also an expert in this topic so I can understand your hard work.

 113. BandarQ

  9 czerwca 2017 at 10:27

  I like what you guys are up too. This type of clever work and reporting! Keep up the terrific works guys I’ve added you guys to my personal blogroll.

 114. FifaQQ

  9 czerwca 2017 at 17:46

  I enjoy what you guys tend to be up too. This kind of clever work and exposure! Keep up the wonderful works guys I’ve added you guys to my blogroll.

 115. Domino Online

  10 czerwca 2017 at 01:05

  you have a great blog here! would you like to make some invite posts on my blog?

 116. buy footwear online

  10 czerwca 2017 at 03:16

  Note: Facebook will assign you an unsightly URL for your page.|Allow us review in short couple of of the most happening bidding sites in the nation. It significantly curtails the endless browsing through every service provider website. Registration is needed to verify your identity.|You need to conscious of these simply because you are most most likely going to ship products in most transactions. Few LED light for bike work from battery, couple of function from the energy of paddles.|Post useful posts and links to relevant information of curiosity to your goal marketplace. Hitachi DH36DAL is a unique type of drill that serves much more than one purpose. I am heading to maintain it my little secret.|You can effortlessly avail the on-line facility and get home shipping and delivery as well! If you follow some precautionary actions it will be more secure on purchasing at ebay. And the car made its auspicious entrance.|Your Fb fan page should assist your clients improve themselves or their lives in some tangible way.

 117. american shoes online

  10 czerwca 2017 at 05:45

  Whenever you see a „full” tag on a shirt you should assume that it is fairly larger than that of normal one.|Your Facebook enthusiast web page may be the first time a consumer arrives into get in touch with with you. You will have to be very careful for couple of things. Yellow colour is effortlessly noticeable via the mist and fog occasions.|The big guys where still at reverse ends of the shopping shopping mall. Incentives may also differ from the sorts of survey you consider. From Fashion pearl sets to Trendy pearl established.|Are you looking for a comfy nightgown or sexy women’s intimate lingerie?

 118. www.findcoolpeople.com

  10 czerwca 2017 at 07:29

  Hi there! Do you know if they make any plugins to protect against hackers? I’m kinda paranoid about losing everything I’ve worked hard on. Any recommendations?

 119. shake no pote

  10 czerwca 2017 at 07:35

  thank, I thoroughly enjoyed reading your article. I really appreciate your wonderful knowledge and the time you put into educating the rest of us.

 120. Link alternatif Bola88

  10 czerwca 2017 at 10:27

  Hello there! I could have sworn I’ve been to this site before but after browsing through some of the post I realized it’s new to me. Anyhow, I’m definitely delighted I found it and I’ll be bookmarking and checking back often!

 121. route planner mapquest

  10 czerwca 2017 at 14:35

  Hmm it looks like your site ate my first comment (it was super long) so I guess I’ll just sum it up what I had written and say, I’m thoroughly enjoying your blog. I too am an aspiring blog writer but I’m still new to everything. Do you have any helpful hints for inexperienced blog writers? I’d really appreciate it.

 122. Gorden Minimalis

  10 czerwca 2017 at 17:23

  This is really interesting, You are a very skilled blogger. I’ve joined your rss feed and look forward to seeking more of your magnificent post. Also, I’ve shared your site in my social networks!

 123. youtube travel vloggers

  10 czerwca 2017 at 20:47

  It is really a great and helpful piece of information. I am glad that you shared this helpful info with us. Please keep us informed like this. Thanks for sharing.

 124. timelapse service in dubai

  11 czerwca 2017 at 00:32

  Hi there, I found your website via Google while looking for a related topic, your web site came up, it looks good. I have bookmarked it in my google bookmarks.

 125. dropbox albums vs folders

  11 czerwca 2017 at 02:55

  You are my intake, I own few web logs and occasionally run out from to brand.

 126. Essay writing service

  11 czerwca 2017 at 07:57

  Throughout the grand design of things you’ll secure a B+ just for hard work. Where you confused us was on your particulars. You know, it is said, details make or break the argument.. And that couldn’t be much more accurate right here. Having said that, let me tell you what exactly did deliver the results. Your writing is actually quite persuasive which is possibly why I am making an effort to opine. I do not make it a regular habit of doing that. Secondly, although I can certainly see a leaps in reason you come up with, I am not sure of just how you appear to unite your details which help to make your final result. For right now I will yield to your position however wish in the near future you connect the facts better.

 127. belgium tourism

  11 czerwca 2017 at 08:51

  You have mentioned very interesting points! ps decent site. „I hate music, especially when it’s played.” by Jimmy Durante.

 128. places to visit in Portimao

  11 czerwca 2017 at 14:49

  I visited a lot of website but I think this one has got something extra in it in it

 129. pest control seattle wa

  12 czerwca 2017 at 01:10

  Unquestionably consider that that you said. Your favorite reason seemed to be on the internet the easiest factor to take into account of. I say to you, I definitely get annoyed while folks think about worries that they plainly do not recognise about. You controlled to hit the nail upon the highest and also defined out the entire thing without having side effect , other folks can take a signal. Will probably be again to get more. Thank you

 130. Mining Planet

  12 czerwca 2017 at 07:27

  It is the best time to make some plans for the future and it’s time to be happy. I’ve read this post and if I could I desire to recommend you few interesting things or tips. Perhaps you can write next articles relating to this article. I want to learn even more issues approximately it!

 131. полет софия варна

  12 czerwca 2017 at 08:45

  It’s hard to find knowledgeable people on this topic, but you sound like you know what you’re talking about! Thanks

 132. black military boots

  12 czerwca 2017 at 13:36

  I really enjoy looking through on this website, it holds wonderful posts. „One should die proudly when it is no longer possible to live proudly.” by Friedrich Wilhelm Nietzsche.

 133. www.geico.com

  12 czerwca 2017 at 19:09

  Definitely believe that which you stated. Your favorite justification appeared to be on the web the simplest thing to be aware of. I say to you, I definitely get irked while people consider worries that they just do not know about. You managed to hit the nail upon the top and defined out the whole thing without having side effect , people can take a signal. Will probably be back to get more. Thanks

 134. Toby

  12 czerwca 2017 at 19:59

  Gracias por tan bonito trabajo. Se nota que escribes con sabiduría y dominio por el tema.

 135. m88

  13 czerwca 2017 at 17:59

  We are a group of volunteers and starting a new scheme in our community. Your website provided us with valuable info to work on. You have done a formidable job and our entire community will be grateful to you.

 136. I envy your work, regards for all the good articles.

 137. Haarausfall Ernährung

  14 czerwca 2017 at 05:57

  I loved as much as you will receive carried out right here. The sketch is tasteful, your authored material stylish. nonetheless, you command get got an nervousness over that you wish be delivering the following. unwell unquestionably come more formerly again since exactly the same nearly very often inside case you shield this hike.

 138. free full download for windows pc

  14 czerwca 2017 at 12:02

  hi!,I love your writing so so much! proportion we be in contact extra approximately your post on AOL? I need an expert on this area to unravel my problem. May be that’s you! Looking forward to look you.

 139. Nice post. I study something more difficult on totally different blogs everyday. It would at all times be stimulating to read content material from different writers and practice slightly something from their store. I’d prefer to use some with the content on my weblog whether or not you don’t mind. Natually I’ll offer you a link on your internet blog. Thanks for sharing.

 140. live sex

  15 czerwca 2017 at 16:21

  Thanx for that effort, continue the nice work Fantastic operate, I am going to begin a smaller Weblog Motor program work making use of your site I really hope you enjoy blogs with the common BlogEngine.net.Thethoughts anyone specific are really wonderful. Wish you will correct more threads.

 141. ราชภัฏ

  15 czerwca 2017 at 18:08

  Can I just say what a reduction to seek out somebody who really is aware of what theyre talking about on the internet. You undoubtedly know methods to bring an issue to mild and make it important. More folks have to read this and perceive this side of the story. I cant imagine youre no more widespread since you undoubtedly have the gift.

 142. adventure activities in Mauritius

  15 czerwca 2017 at 18:14

  I like what you guys are up also. Such smart work and reporting! Carry on the superb works guys I have incorporated you guys to my blogroll. I think it will improve the value of my site 🙂

 143. breast actives reviews

  15 czerwca 2017 at 23:49

  Please let me know if you’re looking for a author for your blog. You have some really good articles and I think I would be a good asset. If you ever want to take some of the load off, I’d really like to write some material for your blog in exchange for a link back to mine. Please blast me an email if interested. Cheers!

 144. auto insurance apps

  16 czerwca 2017 at 00:33

  Hi, Neat post. There’s a problem along with your website in web explorer, would check thisK IE nonetheless is the market leader and a good part of other people will leave out your fantastic writing due to this problem.

 145. shoes women

  16 czerwca 2017 at 03:23

  Whenever you see a „full” tag on a shirt you should assume that it is fairly bigger than that of regular one.|Your Fb fan page may be the initial time a consumer comes into contact with you. You will have to be very cautious for few things. Yellow colour is effortlessly visible via the mist and fog times.|The large guys where still at opposite ends of the shopping mall. Incentives may also vary from the sorts of study you consider. From Fashion pearl sets to Fashionable pearl established.|Are you looking for a comfy nightgown or sexy ladies’s personal lingerie?

 146. artificial plants

  16 czerwca 2017 at 06:20

  This is a topic close to my heart cheers, where are your contact details though?

 147. lead acid battery recycling reading

  17 czerwca 2017 at 20:32

  I believe you have noted some very interesting details , appreciate it for the post.

 148. lead acid battery recycling reading

  18 czerwca 2017 at 06:22

  I believe you have mentioned some very interesting details , thanks for the post.

 149. filhotes de american bully

  18 czerwca 2017 at 13:41

  You got a very wonderful website, Sword lily I discovered it through yahoo.

 150. post natal massage

  18 czerwca 2017 at 19:02

  Rattling superb information can be found on web site.

 151. Geico

  19 czerwca 2017 at 00:28

  It¦s actually a nice and useful piece of info. I am happy that you just shared this helpful info with us. Please keep us informed like this. Thanks for sharing.

 152. Geico

  19 czerwca 2017 at 17:58

  of course like your website but you need to take a look at the spelling on several of your posts. Many of them are rife with spelling issues and I to find it very bothersome to inform the reality nevertheless I’ll surely come again again.

 153. Diorio International Reality

  20 czerwca 2017 at 02:26

  Just stumble upon your blog from from time to time. nice article

 154. shoes to buy online

  20 czerwca 2017 at 04:49

  Note: Facebook will assign you an unsightly URL for your page.|Allow us review in short couple of of the most happening bidding sites in the country. It significantly curtails the limitless browsing via each merchant website. Registration is required to verify your identity.|You need to aware of these simply because you are most most likely heading to ship products in most transactions. Couple of LED light for bicycle work from battery, couple of work from the power of paddles.|Post useful posts and hyperlinks to related information of interest to your target marketplace. Hitachi DH36DAL is a special type of drill that serves more than 1 objective. I am heading to keep it my little magic formula.|You can easily avail the online facility and get home shipping and delivery too! If you adhere to some precautionary actions it will be more secure on purchasing at ebay. And the car produced its auspicious entrance.|Your Fb enthusiast page ought to help your clients enhance on their own or their lives in some tangible way.

 155. i thought about this

  20 czerwca 2017 at 08:19

  Really superb info can be found on website.

 156. why not try here

  20 czerwca 2017 at 13:54

  Very excellent information can be found on site.

 157. survival tips

  20 czerwca 2017 at 19:29

  It?¦s truly a great and helpful piece of info. I am satisfied that you shared this useful information with us. Please keep us up to date like this. Thank you for sharing.

 158. explored news

  21 czerwca 2017 at 08:48

  Yay google is my queen helped me to find this outstanding website ! .

 159. Desert Data Recovery

  21 czerwca 2017 at 09:36

  Assume you are doing good linking to position you on the first pages of search engines.

 160. Data Recovery

  21 czerwca 2017 at 12:09

  Cherished is likely to be what people say about your comments.

 161. Avenere Cladding

  21 czerwca 2017 at 13:08

  After study a few of the blog posts in your website now, and I really like your approach of blogging. I bookmarked it to my bookmark web site checklist and might be checking back soon. Pls take a look at my web site as effectively and let me know what you think.

 162. katie

  21 czerwca 2017 at 16:32

  diet pills ultra 9000 blower parts

 163. Parlamentarier

  21 czerwca 2017 at 17:40

  Very well written story. It will be beneficial to anyone who utilizes it, as well as me. Keep up the good work – i will definitely read more posts.

 164. jenny

  22 czerwca 2017 at 16:46

  phase 2 diet pills

 165. katies

  23 czerwca 2017 at 13:22

  what are the best diet pills at walgreens

 166. Bola88

  24 czerwca 2017 at 08:04

  With havin so much content do you ever run into any problems of plagorism or copyright violation? My website has a lot of completely unique content I’ve either authored myself or outsourced but it seems a lot of it is popping it up all over the internet without my permission. Do you know any techniques to help reduce content from being ripped off? I’d truly appreciate it.

 167. Poker88

  24 czerwca 2017 at 12:06

  I am often to blogging and i really appreciate your content. The article has really peaks my interest. I am going to bookmark your site and keep checking for new information.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra