Bez kategorii

Wielka wtopa wizerunkowa PiS. Posłowie zagłosowali za… Tadeuszem Mazowieckim!

fot. M. Kubik, wikimediacommons

A. Michnik i T. Mazowiecki/ fot. M. Kubik, wikimedia commons

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, doceniając wybitną rolę premiera Tadeusza Mazowieckiego, kawalera Orderu Orła Białego, męża stanu, patrioty, architekta polskiej wolności, składa cześć jego pamięci – brzmi treść uchwały przygotowanej przez posłów Nowoczesnej, za którą głosowało m.in. Prawo i Sprawiedliwość.

24 sierpnia 1989 r. Mazowiecki został pierwszym niekomunistycznym premierem Polski. „Jego rząd przeprowadził kluczowe reformy gospodarcze i ustrojowe, będące fundamentem rozwoju Polski jako państwa demokratycznego” – głosi uchwała Sejmu. Rząd Tadeusza Mazowieckiego wprowadził reformy, m.in. tzw. pan Balcerowicza, gwarantujący de facto uwłaszczeni nomenklatury i wyprzedaż majątku narodowego w postaci fabryk czy infrastruktury w taki sposób, by przekazać je zachodnim przedsiębiorcom, mającym zysk z takiej działalności.

Warto też przypomnieć, że Tadeusz Mazowiecki swoją karierę zaczynał jako redaktor „Słowa Powszechnego”, szkalując księży więzionych w ubeckich katowniach po wojnie.

Pismo „Słowo Powszechne”, którego – jako 25 latek – Tadeusz Mazowiecki został redaktorem naczelnym w 1953 roku wydawane było przez PAX i promowało współpracę środowisk katolickich z władzami PRL. Warto pamiętać, że było mocno krytykowane przez Episkopat Polski, który nigdy nie uznał „Słowa Powszechnego” za pismo katolickie.

„Kariera jednego z najważniejszych twórców i pierwszego premiera III RP zaczęła się właśnie wtedy, gdy w ubeckich lochach ginęli żołnierze wyklęci i torturowano pasterzy Kościoła katolickiego. Właśnie wtedy Mazowiecki, z łaski władz obsadzony w roli koncesjonowanego katolika (jako 25-latek otrzymał w 1953 r. stanowisko redaktora naczelnego dziennika „Słowo Powszechne”), atakował z wygodnego redaktorskiego gabinetu aresztowanych i katowanych m.in. biskupa Czesława Kaczmarka, skazanego po 1,5 rocznym okrutnym śledztwie za „szpiegostwo na rzecz USA i Watykanu” – pisze Artur Dmochowski, niezależny działacz solidarnościowy.

Oto co zapisał sam Tadeusz Mazowiecki na temat aresztowanego ks. bp. Czesława Kaczmarka: „Odcinamy się od błędnych poglądów ks. bp. Kaczmarka, które doprowadziły go do akcji dywersyjnej wobec Polski Ludowej” – pisał Mazowiecki dokładnie w tym samym dniu, w którym na ul. Miodowej aresztowano Prymasa Wyszyńskiego i rozpoczęła się gehenna biskupa Antoniego Baraniaka.

Za przyjęciem uchwały ws. rocznicy 90. urodzin Tadeusza Mazowieckiego głosowało 171 posłów PiS, 122 posłów PO, 25 – Nowoczesnej, 15 – PSL, 5 – Kukiz‘15, 3 – koła UED i 2 niezrzeszonych. Przeciw uchwale było m.in. 20 posłów Kukiz‘15 (w tym Stanisław Tyszka i Sylwester Chruszcz), 8 posłów PiS (m.in. Beata Mateusiak-Pielucha, Anna Sobecka i Włodzimierz Bernacki) oraz 5 posłów PO (Marek Hok, Aldona Młyńczak, Tomasz Szymański, Jacek Tomczak i Ryszard Wilczyński).

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

157 komentarzy

157 Komentarzy

 1. Hania

  21 kwietnia 2017 at 16:02

  Tytuł jest nieadekwatny w stosunku do partii PIS.
  Należałoby napisać

  ” Wielki powrót do korzeni Prawa i Sprawiedliwości”

  Bo przecież wiemy, że ich korzenie to

  – KOR i Magdalenka

  Ktoś ma złudzenia co do prawicowości partii Kaczyńskiego i spółki?

  • Danka

   21 kwietnia 2017 at 17:34

   Prawicowosc w wydaniu Hani, atakujacej ks.Prymasa i RM? Haniu….nie rozsmieszaj….

   • Paweł

    22 kwietnia 2017 at 08:26

    @Danka

    Prawicowosc w wydaniu Hani, atakujacej ks.Prymasa i RM? Haniu….nie rozsmieszaj….”

    Zarówno ks. Prymas jak i RM z prawicą mają niewiele wspólnego.

    • Soroka

     22 kwietnia 2017 at 09:57

     Gdybyś napisał co to jest prawica, to byłaby sprawa jasna, a tak to każdy może powiedzieć cokolwiek.
     Aaaaaaaaaaa, sam nie wiesz!

     • Paweł

      22 kwietnia 2017 at 10:16

      @Soroka

      Danka powinna to wyjaśnić, bo ona pierwsza użyła tego słowa. Jeśli o mnie chodzi utożsamiam prawicę z patriotami.

     • Soroka

      22 kwietnia 2017 at 13:43

      Nie wiesz, a gadasz! Jeżeli się nie wie, a się gada, to jest tylko takie ple ple ple!

     • Paweł

      22 kwietnia 2017 at 16:21

      @Soroka

      Nie wiem, gdzie popełniony został błąd, który sprawił, że prosty tekst nie został przez Sorokę zrozumiany?

     • Danka

      27 kwietnia 2017 at 16:28

    • Danka

     22 kwietnia 2017 at 18:13

     Z prawica Piaseckiego z”PAX”-u i Falangi zapewne RM i ks Prymas niewiele maja wspolnego, oprocz pracy na niwie KK.Piasecki ,skrajny prawicowiec przed wojna, w czasie wojny wypuszczony przwz Gestapo dzieki interwencjii Mussoliniego ,faszystowskiego wodza Italii, a po wojnie zostal on agentem sowieckiego NKWD.

     • Paweł

      22 kwietnia 2017 at 19:06

      @Danka

      Myślę, że całkiem sporo mieli wspólnego z PAX-em, bo zarówno jedni jak i drudzy to komuniści.

     • Soroka

      22 kwietnia 2017 at 19:12

      Z nich byli tacy komuniści, jak z koziej dupy trąba! To byli ruscy agenci, funkcjonariusze ruskiego okupanta Polski za mamonę. Najlepiej teraz widać gdzie maja komunizm ci komuniści w Rosji w Polsce i innych „komunistycznych” zonach.

     • Paweł

      23 kwietnia 2017 at 07:57

      @Soroka

      Prędzej żydowskiego okupanta, który zniszczył również Rosję.

     • Soroka

      23 kwietnia 2017 at 11:06

      No, ludzie tam biedują, ale w Moskwie jest więcej miliarderów niż w Nowym Jorku!
      A cała ta dwumilionowa armia, to luftem żyje, lata z gołymi dupami, a broni to maja tylko kije i szlojdry.

     • Paweł

      24 kwietnia 2017 at 07:31

      @Soroka

      Sam sobie odpowiedziałeś. Rosja również jest bardzo zażydzona.

  • gieptil

   21 kwietnia 2017 at 21:18

   Tak uzupełnię. Trochę prawdy podam, której nie ma ani w podręcznikach, ani nawet w Wikipedii.
   W roku 1987 została przez Wałęsę powołana Krajowa Komisja Wykonawcza. To był bardzo ciekawy twór, udawał prawomocną władzę Solidarności. Było tam wielu przyszłych „rycerzy” Okrągłego Stołu, i było tam też dwóch dotychczas mało znanych działaczy Lech i Jarosław Kaczyński. Ci mało znani działacze byli dość pracowici, byli aktywni. Wolna Europa grzmiała jak ta KKW na przekór komunie się zbiera i wydaje kolejne odezwy do ludu polskiego ( tylko jakoś nigdy ich nie zamknęli na rok czy dwa ). Już mało kto kojarzył, że to są uzurpatorzy. To oszustwo zostało tak zręcznie skomponowane, że ja człowiek bardzo podejrzliwy nawet przez moment nie zastanowiłem się – dlaczego Solidarności nie reprezentuje Komisja Krajowa legalnie wybrana w 1981 roku? Tylko jakieś dziwne ludziki nie wiadomo skąd?
   A teraz podam kontekst. W okresie ostatniego tygodnia sierpnia 1980 roku i pierwszego tygodnia września tego roku Polacy spontanicznie wyłonili swoją reprezentację narodową – spontanicznie stworzyli wielką Solidarność. Tam było trochę idiotów i wariatów, ale większość to byli normalni dobrze poukładani Polacy, solidni, normalni polscy patrioci. Nikt nie miał nad tym kontroli. I ruszył wyścig, kto tę kontrolę uzyska. Oczywiście bezpieka zaczęła szaleć próbując budować swoje siatki wewnątrz Solidarności. I też ludzie związani z KOR. Sam tego doświadczyłem, ryli się jak świnie do koryta, wykrzykiwali że to oni są prawdziwą opozycją, a reszta działaczy to agenci bezpieki. Jako że ich swoim zwyczajem zjebałem wiele razy jako zwykłych palantów, to zrobili szeptankę żem agent bezpieki. Ta opinia ciągnęła się za mną aż do czasu ujawnienia teczek z IPN, kilkanaście lat.
   Też Kościół Katolicki próbował wmontować się w ten układ, myślę że w dobrej wierze.
   Ale też PAX od Piaseckiego. Na jesieni 1980 roku to w siedzibie PAXu w Katowicach odbyło się pierwsze wspólne spotkanie spontanicznie wyłonionych władz NZS uczelni Górnego Śląska. Dotychczas nie mieliśmy między sobą kontaktu. Tam jak pamiętam był chyba nawet syn Piaseckiego, on nagrał to spotkanie. Było ciekawie i kulturalnie. Ale tak pamiętam, pod koniec, tak zamrugałem, puściłem oko do kilku osób i pytam – to gdzie się spotkamy po raz kolejny, może na naszej uczelni? No i już później na terenie PAX żeśmy się nie spotykali.
   Oczywiście wściekli do dzisiaj esbecy, że dostali wtedy łomot ( nie potrafili do końca uzyskać kontroli nad 1 Solidarnością ) rozpowiadają, że wtedy ta Solidarność to tak naprawdę przez SB była założona. Tylko się obśmiać. ;-))))))))))))))))

   • gieptil

    21 kwietnia 2017 at 21:58

    A co było dalej w Stanie Wojennym i później? Wymęczanie i systematyczne eliminowanie. Zabili około 100 ludzi, tych najbardziej twardych. A resztę rozrabiali przy pomocy technik operacyjnych, byli w tym dobrzy. Ja tak pamiętam jeszcze coś, jak do kryminału w Uhercach Mineralnych przyjechała żona i córki jednego z internowanych. I one wrzeszczały przez ogrodzenia, aby przestał uprawiać antypaństwową wywrotową działalność. Aby wrócił do rozumu, przestał, bo one na niego czekają. Oczywiście że one zostały wcześniej bardzo grzecznie i kulturalnie ( to nie ironia ) pouczone prze funkcjonariuszy że ich mąż i ojciec no tak trochę popadł w lekki obłęd, więc pomóżcie mu. I pomagały. ;-))))))))))
    Wchodzenie na rodzinę i na miejsce pracy, to była rutynowa technika. Świnili, szkodzili, robili drobne świństwa. Aż taki działacz uświadamiał sobie że to nie są jakieś przypadki, że ma jakby pecha, że gra przeciw niemu wielka machina, która może go zniszczyć. I go niszczy, jego życie prywatne i zawodowe. A każdy ma tylko jedno życie. Jednego dziadka załatwili bardzo prosto, stale za nim chodziło jawnie dwóch agentów, nic mu nie robili tylko chodzili za nim tak żeby widział. W pewnym momencie popadł w stan lekko psychiatrycznego obłędu.
    A do tego oferowano chętnie – wyjedź na zachód, do tego raju. I tak powolutku roznieśli 1 Solidarność. Definitywny koniec to był rok 1984.
    A nieco później, druga połowa lat 80tych. Pojawiały się jakieś nowe dzielne inicjatywy, promienne i radosne, bojowe i agresywne, z komuny się śmiali, komuna nic im nie potrafiła zrobić. Wolna Europa nagłaśniała, śmiech z komuny. Taka była inicjatywa Wolność i Pokój. To było tylko ok. 200 ludzi, cała Polska rżała jak oni kiwają tą komunę, żadnej pałki nie dostali, tym bardziej nie komuna nie zabiła nikogo z nich. Prawdziwi supermeni. Nieco później wielu działaczy WiP zostało funkcjonariuszami nowej bezpieki, to wtedy był chyba Urząd Ochrony Konstytucji.
    W 1985 roku Jaruzelski spotkał się z Rockefellerem i ustalił, że komunistyczny aparat przewerbowuje się na Amerykanów. I też pewnie ustalił, że trzeba powołać nową opozycję, nową Solidarność, na służbie nowych panów.
    I tak też powołano w roku 1987 tą KKW, taką nową władzę Solidarności, z walnym udziałem Kaczyńskich, którzy musieli wykazywać się prawdziwą wiernością i zręcznością, skoro wkrótce zaczęli rozdawać karty na polskiej scenie politycznej.

    • Danka

     22 kwietnia 2017 at 18:26

     Stan wojenny to nie jest nazwa wlasna, jak i stan wyjatkowy.Dlaczego z takim nabozenstwem wspominasz to i piszesz stan wojenny duza litera?

     • gieptil

      22 kwietnia 2017 at 21:47

      W naszym polskim kontekście to jest nazwa własna. Każdy głupi to wie. Był jeden dokładnie ten z 13 grudnia 1981 roku.

     • Danka

      25 kwietnia 2017 at 23:16

      Co z tego, ze -w kontekscie gramatyki- byl jeden stan wojenny? Wojna z Hitlerem to tez nazwa wlasna?

   • koteq

    22 kwietnia 2017 at 00:06

    Tego nie wiedziałem! Dzięki wielkie za udzielenie info!

   • Danka

    22 kwietnia 2017 at 04:27

    Akurat w tym czasie podziwiales czlonka Biura Politycznego KC PZPR Albina Siwaka, czy odkryles jego wielki patriotyzm pozniej i jego opozycyjnosc tez?

    • gieptil

     22 kwietnia 2017 at 05:47

     W tym czasie czasem tylko do mnie docierało, że Albin Siwak to taki śmieszny facet, taki głupek. Były ważniejsze sprawy, żeby się Siwakiem zajmować. O tym że Siwak, członek Biura Politycznego KC PZPR, to tak naprawdę pozytywny człowiek dowiedziałem się dopiero kilka lat temu, dzięki internetowi. Jako jeden z nielicznych w tym gronie cwaniaków był Polakiem z kręgosłupem. A nie małpą do wynajęcia.
     A Jerzy Targalski też był w PZPR. To teraz bożyszcze waszej jakoby antykomunistycznej zgrai. ;-)))))))))))))

     • Soroka

      22 kwietnia 2017 at 10:00

      Ale w Biurze Politycznym ruskiej bandy okupującej Polskę nie był!

     • Paweł

      22 kwietnia 2017 at 10:17

      @Soroka

      Targalski to przecież podły zdrajca, prawdopodobnie żyd a na pewno filosemita.

     • Soroka

      22 kwietnia 2017 at 13:33

      Jak Żyd, to nie zdrajca. Zdrajcą Polski może być jedynie Polak.
      Zdrajcy, to ci Polacy, co poszli na służbę okupantowi! Najwięcej zdrajców Polski poszło na służbę okupantowi ruskiemu.

     • Paweł

      22 kwietnia 2017 at 16:22

      @Soroka

      Żyd, który jest obywatelem Polski jest zdrajcą Polski. To proste.

     • Danka

      22 kwietnia 2017 at 18:44

      Takze slyszalam, ze Siwak wydal ksiazke, gdzie pojechal po bandzie. Jednak sam im wiernie sluzyl i tlusto sie odzywial przy czerwonym korycie razem z nimi KC.

     • Soroka

      22 kwietnia 2017 at 19:05

      Przecież ci Żydzi, którzy są w Polsce w większości przyszli z ruskimi!

     • Paweł

      22 kwietnia 2017 at 19:08

      @Soroka

      Mniejsza z tym z kim przyszli. Jeżeli mają obywatelstwo polskie i zdradzili to są zdrajcami.

     • Soroka

      22 kwietnia 2017 at 19:14

      Co to za obywatelstwo polskie nadane przez ruskiego okupanta?! Niema suwerennego państwa, nie ma też jego obywatelstwa!

     • Paweł

      23 kwietnia 2017 at 07:58

      @Soroka

      Widzę, że żyjesz w jakiejś utopii. Idź z taką argumentacją do sądu to pogadamy.

     • Soroka

      23 kwietnia 2017 at 11:09

      Do jakieg? Do tego, co nam ruscy założyli ze służalczego im narodu prawniczego? Masz mnie za idiotę?

     • Paweł

      24 kwietnia 2017 at 07:32

      @Soroka

      Ruscy i a przede wszystkim żydostwo.

 2. Paweł

  21 kwietnia 2017 at 16:41

  Mazowiecki był podłym żydowskim sukinsynem, który pogrążył nasz Kraj na dobre. Dobrze, że pisiory zdjęli kolejną maskę.

  • Egzorcysta

   21 kwietnia 2017 at 17:32

   Prawdziwe nazwisko Icek Dickmann, i zadenj wybitnej decyzji nigdy nie podjal.Jedna z wybitniejszych afer niewykrytych, bylo przjecie gruntow po PGRach przez prywatna firme pod zludna nazwa Agencja Rolna.(wiekszosc notariuszy i urzednikow byla przkonana ,ze to forma panstwowa).Byly to grunty na ktorych zanim zostaly zrobione plany zagospodarowania mialy byc budowane atostrady i eski.Pod odczekaniu sami wycenili grunty te na 72 zl za m2 jako panstowa cena dla rolnikow za przjecie
   terenow pod budowe autostrad.Oczywiscie wielu rolnikow tez na tym skorzystalo, ale dzieki temu polscy rolnicy pokupowali nareszcie jakies sprzety i maszyny.Dzis kiedy juz Agencja Rolna, (nie mylic z ANR) „odsprzedala” swoje tereny ziemia rolnicza odbierana rolnikom np dla wydobywcow gazu lubkowego nagle jest warta 80 gr za m2 na mocy ustaw Tuskowych.(15 lat pozniej).Udzialowcami jakich udalo mi sie ustalic w byla tez Hanna Suchocka( Heike Sielberstein), i jak przy kazdym procederze prywatyzycayjnym Mueller ,Schtoltzman i Blumenfeld (grono POLAKOW).Byc moze dzieki pilnwaniu tego miliardowego biznesu Itzek Dickmann stal sie bozyszczem tych co go dzis oplakuja.Sprawa byla glosna wtedy u nas w Strasbourgu, zydokomunisci francuscy ze lazami w oczach patrzyli na mozliwosci prywatyzacji polskiej ziemii.To bylo tez jedna z wytycznych likwidacji PGRow przez bolka.Nigdy nikt tym miliardowym przkretem sie nie zainteresowal ,az do dzis kiedy wypada zlozyc hold dziekczynny za „priware” czyli przywlaszczenie sobie czegos zgodnie z prawem napisanym przez siebie.Rozmawialem wtedy z Lepperem,kiedy jeszcze nie bylo jeszcze Samoobrony.Zwyczajnie nie wierzyl, ze to mozliwe.

   • Tomek

    21 kwietnia 2017 at 22:12

    Aleś bzdur powypisywał…

    PGRy przejęła Agencja Nieruchomości Rolnych (wówczas nazywała się Agencją Własności Rolnych Skarbu Państwa), a nie jakaś wymyślona przez ciebie „Agencja Rolna”. Była to agencja państwowa, żadna prywatna. Stąd też, żadni politycy nie mieli w niej udziałów, a w szczególności ci, których wymieniłeś. Nie mówiąc już o tych bzdurnych „prawdziwych” żydowskich nazwiskach, które tacy jak ty wszystkim na około wymyślają. Majątek PGR nie został też wyprzedany żadnym Żydom. Pewnie nie wiesz, ale cudzoziemcy nie mogli ziemi rolnej kupować. Majątek i ziemie po PGR przejęły (nabyły) prywatne firmy, Kościół (tu akurat nadużycia były), rolnicy itp.

    Wypisywanie takich spiskowych głupot tylko szkodzi tym, którzy naprawdę chcą rozliczenia tego, co się stało po 1989 rok.

    • Danka

     22 kwietnia 2017 at 01:05

     Najwieej afer do niedawna bylo wlasnie w tych Agencjach WRSP i to w calym kraju!

     • Tomek

      22 kwietnia 2017 at 11:33

      Możliwe, ale na pewno nie wyglądały one tak, jak opisał Egzorcysta.

    • Paweł

     22 kwietnia 2017 at 07:24

     @Tomek

     Mazowiecki był żydem i jest to fakt więc skąd pewność, że te żydowskie nazwiska to bzdura?

     • Tomek

      22 kwietnia 2017 at 12:52

      Pawle, a jakbym napisał, że Twoje prawdziwe nazwisko to Icek Cukierman to co zrobisz? Skąd Ty, czy inni macie pewność, że to nieprawda?:) Byle głupek różne rzeczy może teraz publikować w Internecie – a to relacje z porwania przez kosmitów, a to listę „prawdziwych” żydowskich nazwisk, które sobie przypisze wszystkim nielubianym politykom. Pytanie powinno brzmieć zatem inaczej – skąd pewność, że te nazwiska są prawdziwe? Przecież pierwotny autor takiej listy na czymś musiał bazować, skądś musiał odkryć owe „prawdziwe” nazwiska? Gdzie więc są jakieś dokumenty typu akta urodzenia, dokumenty dotyczące zmiany nazwiska, czy choćby opisy źródeł, na bazie których to ustalono? Przecież takie coś jest do wyciągnięcia. Gdzie więc to jest? Poza paroma dosłownie politykami, co do których jasne jest, że mają żydowskie korzenie, nie ma nic takiego, żadnego dowodu względem 90% wpisanych na owe listy. Albo więc jest to wymysł czyjegoś paranoicznego umysłu, albo nie wiem – Anioł Pański komuś we śnie ową listę podyktował…

     • Paweł

      22 kwietnia 2017 at 16:27

      @Tomek

      W pełni się zgadzam. Bez źródeł sprawa przegrana więc pozostaje jedynie oprzeć się na cechach charakterystycznych dla pewnej rasy, narodu i wyznania.

     • Egzorcysta

      23 kwietnia 2017 at 14:21

      @ Tomek Zrodlem jest MSW, wydzial Ewidencji Ludnosci w PRLu i Regionalne Urzedy Stanu Cywilnego, gdzie ludzie narazajac sie ,te dane skopowiali.Jezeli chcesz koniecznie udowodnic nieprawde zajrzyj tam. Kopie roznych dokumentow i swiadkow jest w internecie na kopy.Zaden czlowiek tj goj, nie widzi sensu robic z Polaka Zyda, jezeli nim nie jest i nie ma na to dowodow.Mysle ,ze masz tyle samo do zaproponowania co grupa wyznawcow bolka, ze nie jest bolkiem mimo stetk dowodow ze jest bolkiem.Zawsze mam porblem z ludzmi mocnowyksztalconymi bo nie wierza nawet w to co widza.Dzieki za wymienienie jeszcze innych organizacji okradajacych Polakow o ktorych nie wspomnialem przy okazji opisywania tego o czym w zasadzie nie mozesz wiedziec bo czerpiesz swoja wiedze, z mediow glownego nurtu a ja z rozmow z ludzmi ktorzy sa bezposrednio dotknieci sa danym procederem zydokomunistow.Moze jak juz jestesmy przy ziemii, to opowiedz ile dostaje odszkodowania rolnik polski jak mu zabiora 1 ha ziemii ,(cena urzedowa)ci co dostali licencje na wydobycie gazu lubkowego.Za rzadow POPISowcow bo tez glosowali za taka ustawa?Smiem sadzic , ze jak informacji zaczerpniesz z mediow gownego nurtu, bedzie to 4 razy tyle ile ja widzialem na wlasne oczy w raz z papierem na ktorym Zydzi sobie to napisali.

     • moherowy beret

      24 kwietnia 2017 at 21:21

      Przecież nazwisko nie jest istotne.Po czynach można poznać Żyda.Nazwiska można zmieniać jak szatę lub rękawiczki.Wystarczy zobaczyć w jakim kręgu porusza się,o czyje interesy dba,jakie media go popierają i kto go wspiera na Zachodzie.Można sprawdzić jakie ma kontakty na Zachodzie,jak o nim wypowiada się Izrael,no i wszystko jasne.

     • Tomek

      25 kwietnia 2017 at 19:04

      @Do Paweł:

      Po cechach fizycznych:)? Mierzysz im aplitudę zakrzywienia nosa (ile stopni nachylenia się kwalifikuje na „aryjskość”, ile na żydowskość?), bo do spodni chyba (w przypadku męskich bohaterów listy) ani Ty, ani żadni autorzy nie zaglądali???:)

     • Tomek

      25 kwietnia 2017 at 19:06

      Do @Egzorcysta

      Jak takich „dokumentów jest w Internecie na kopy”, to poproszę o jakiś link:) Np tej Suchockiej, która tu się pojawiła:).

    • Soroka

     22 kwietnia 2017 at 10:03

     Gdzie Kościół nabył ziemię popegeerowską i jakie przy tym były nadużycia?

     • Paweł

      22 kwietnia 2017 at 10:19

      @Soroka

      Nie wiem jak było w przypadku PGR, ale w samym Krakowie czarna mafia ma w posiadaniu MNÓSTWO ziemi. Nawet biurowce budują cwaniaki. Złodziejski konkordat..

     • Tomek

      22 kwietnia 2017 at 13:14

      Soroka, Kościół otrzymywał ziemie po PGR na podstawie ustawy o stosunku Państwa do Kościoła, jako rekompensatę za ziemie utracone za komuny. Jakie były przy tym nadużycia? Podobne, jak znamy z mediów przy Komisji Majątkowej – zaniżono wartość ziemi, przyznawano więcej, niż się należało itp. Samym nadużyciem były zresztą same przepisy – na podstawie np. art. 70a owej ustawy Kościół otrzymywał ziemię po PGR na tzw. Ziemiach Odzyskanych. Z jakiej racji, przecież tam polski Kościół nie miał przed wojną majątku? Ano z takiej, że uznano, że jest to rekompensata za majątek zabrany przez ZSRR. To dość skandaliczne, biorąc pod uwagę, że zwykli obywatele czy inne podmioty, które utraciły w ten sam sposób majątek nie mogły na taką chojność państwa liczyć. A przykłady PGRów przejętych przez Kościół znajdziesz bez problemu mnóstwo w sieci, wraz z opisami nieprawidłowości. Z takich, o których ja czytałem, to choćby majątek Fundacji Potulickich (tworzący PGR) przekazany KUL, PGR Fiszewo, PGR Rejsyty itp.

     • Soroka

      22 kwietnia 2017 at 13:42

      Aha! Oddanie zrabowanego to jest nadużycie! Ile to ruskie prokuratury i sądy orzekły wyroków w tej sprawie? Zrobili medialną zadymę, aby uzasadnić rozwiązanie Komisji d/s Kościoła Rzymsko Katolickiego, która miała te zwroty przeprowadzać, choć Komisje, mające zwracać zagrabione mienie innym związkom wyznaniowym działają chyba do dzisiaj.
      Antykatolickie i antypolskie działania ruskich pachołków w Polsce!

     • Tomek

      22 kwietnia 2017 at 14:54

      Do @Soroka

      Raz jeszcze przeczytaj mój post. Kościół nie otrzymał wyłącznie mienia zrabowanego za PRL – otrzymał mienie o znacznie większej wartości, w sposób nieuprawniony. A to jest naudużycie ewidentne – według Ciebie nie? Nie mówiąc o tym, że był zdecydowanie uprzywilejowany względem reszty obywateli / podmiotów. Co z mieniem zaburzańskim chociażby? A co do postępowań sądowo-prokuratorskich, to też takie są, choćby w sprawie biznesmena Jacka Domagały. Pewnie powinno być ich więcej, ale niestety, sprawy są zamierzchłe, poprzedawniane, a temat był na tyle niebezpieczny politycznie, że nikt nie chciał go tykać. Zresztą, uprzywilejowanie Kościoła w sprawie ziemi rolnej ciągnie się do czasów obecnych. Spójrz na słynną ustawę ograniczającą prawo obrotu ziemią rolną, którą przygotował PiS. Ja, zwykły Kowalski, nie mogę swojej ziemi rolnej swobodnie sprzedać, a Kościół może, bo posłowie to dodali. Z jakiej paki takie uprzywilejowanie?

     • Soroka

      22 kwietnia 2017 at 15:50

      Pitolicie Hipolicie!

     • Soroka

      22 kwietnia 2017 at 15:58

      W miejscowości, w której mieszkam, było pole kościelne, z którego dochód szedł na kościół, było pole organistowskie, które uprawiał organista i jednocześnie nauczyciel. Oba te pola (kilkadziesiąt hektarów) odebrali Kościołowi ruscy okupanci i do dziś nie dali za to ani centa. Tak jest we większości parafii w Polsce.
      Nawet w Czechach, gdzie dominuje materializm, zrabowane dobra ziemskie zostały zwrócone.

     • Soroka

      22 kwietnia 2017 at 16:01

      O okładaniu wyższymi podatkami nie wspomnę!

     • Paweł

      22 kwietnia 2017 at 16:31

      @Soroka

      Być może dostali ziemię gdzie indziej, albo w inny sposób ich „zrekompensowali”. Fakty są takie, że kościółek ustawił się najlepiej na przekrętach postkomuny.

     • Soroka

      22 kwietnia 2017 at 19:02

      Propaganda wyznawców materializmu

     • Paweł

      22 kwietnia 2017 at 19:09

      @Soroka

      Nie trudno zauważyć, że purpuraci są jednymi z największych materialistów. Ludziom mówią, żeby się wyzbyli materializmu, bo ojczyzna jest w niebie, a sami gromadzą dobra.

     • Soroka

      22 kwietnia 2017 at 19:18

      To się powinieneś cieszyć, że masz swoich agentów w Kościele! Wiem że tacy są. Turowski też miał być, ale chyba szybko by wpadł i dał sobie spokój.
      Codziennie się modlę do Boga, aby oczyścił hierarchię Kościoła z wrogów Kościoła, gorszycieli i głupców.

     • Paweł

      23 kwietnia 2017 at 08:00

      @Soroka

      Nie mam swoich agentów w kościółku. Widzę, że opierasz się głównie na wymysłach swojej chorej wyobraźni. Napisz coś sensownego, bo bajkopisarzy nam tutaj nie potrzeba. Ps. założę się, że większość kościółka to nie agenci, ale po prostu nieroby i oszuści. Który stan miał największe majątki w skali wieków? Kler.

     • Soroka

      23 kwietnia 2017 at 11:13

      No ty może nie masz, ale jakiś twój kolega po fachu na pewno ma na swoim haku.

   • Danka

    22 kwietnia 2017 at 18:22

    Macie obsesje z tymi Ickami
    PAMIETAM jak Mazowiecki wymachiwal jakims swiadectwem chrztu, czy jakimis jeszcze odpisami, ze nie jest starszym bratem.Bylo to przed wyborami prezydenckimi, kiedy przegral z Walesa, czego mu nie mogl pozniej darowac.

    • Soroka

     22 kwietnia 2017 at 19:08

     Nie przejmuj się! Oni wszystkich swoich przeciwników nazywają Żydami. Mnie też.
     Ale to jest taktyka ruskich sługusów, aby sprawić poczucie, że, jak to mówi Michalkiewicz, ruskiego stronnictwa prawie nie ma.

     • Paweł

      23 kwietnia 2017 at 11:05

      @Soroka

      Król hipokrytów:

      „Nie przejmuj się! Oni wszystkich swoich przeciwników nazywają ruskimi. Mnie też.
      Ale to jest taktyka żydowskich sługusów, aby sprawić poczucie, że, jak to mówi Michalkiewicz, żydowskiego stronnictwa prawie nie ma.”

     • Soroka

      23 kwietnia 2017 at 11:16

      Królowie hipokrytów swoje teksty dają w cudzysłowie? Nie wiedziałem.

     • Paweł

      24 kwietnia 2017 at 07:33

      @Soroka

      To jest Twój tekst, który sparafrazowałem więc gratuluję samokrytyki.

     • Danka

      27 kwietnia 2017 at 02:28

      „”Nie przejmuj sie” A czym? Pisze o Mazowieckim, bo chyba widzisz, ze nie o Hani;);) Hania ma kajet z lista stygmatow i rzuca nimi na oslep, kiedy uczulono ja na slowo, wiadomo… Zacytowalam Lichtsteina-Swiatlo z MBP, Hania uznala, ze jestem „swietna propagandzistka ” , ale starszych braci.Hania tyle pzyswoila z cytatu funka stalinowca;);)Taka kalka.Haslo, odzew.Nauczyli, ze jak ktos cytuje Zyda, to musi byc na etacie u nich.I walcz tu z takimi ;););) Sa jak male , krecace sie za wlasnym ogonem gryzonie ;);I Wciskasz mi, ze ja powinnam, czy, ze ja sie przejmuje???;););) Nie dolewaj sobie i Hani.;);)

     • Danka

      27 kwietnia 2017 at 02:41

      Ja chce, zeby bylo wiecej Polski w Polsce.Za duzo tych obcych interesow, ustaw pod „obcych”, wszyscy wazni, tyko Polacy na koncu? I to od czasu tego szwindlu w Magdusi, a raczej od pogawedek Kuronia z Lesiakiem na SB. Polacy sa bzczelnie od tamtej pory oszukiwani przez wszystkich.Solidarnosc walczyla o JAWNOSC zycia publicznego, politycznego.I co?

    • Paweł

     23 kwietnia 2017 at 11:04

     @Danka

     Niebywałe. Każdy wie, że Mazowiecki to żyd, a Danka wyskakuje z takim tekstem. Masz skan tego świadectwa? Bo „jakieś” świadectwo mnie nie interesuje. Wystarczy spojrzeć na jego gębę i z kilometra widać, że żyd.

     • Danka

      27 kwietnia 2017 at 02:44

      Ty jestes po prostu stary nazi.

 3. gugu

  21 kwietnia 2017 at 16:59

  sehr kosher politik!

 4. koteq

  21 kwietnia 2017 at 17:13

  Ideowe braterstwo zobowiązuje.
  Ideologia polityczna PiS: chrześcijańska demokracja
  Tadeusz Mazowiecki – Ideologia polityczna Unii Demokratycznej: chrześcijańska demokracja
  Ta ideologia polityczna to ściema. Jezus Chrystus został skazany na śmierć na Krzyżu w wyniku demokratycznych procedur.

 5. Danka

  21 kwietnia 2017 at 17:42

  Jozef Swiatlo / Schleisfarb/ z MBP, stalinowski funk, opowiadal na antenie Rozglosni Radio Wolna Europa o Piaseckim i wszystkich szychach w „PAX”-ie, ktorych ulokowal tam jako AGENTOW NKWD ” dokladne slowa Swiatly- mam ksiazke nt./ gen.Iwanow-Sierow.Piaseckiego przerobili na agenta szantazem za „hajlowanie” przed wojna i ataki na Zydow. Po wojnie zostal porwany i zamordowany syn Piaseckiego.

 6. Danka

  21 kwietnia 2017 at 18:04

  Piasecki szef Mazowieckiego w „PAX”ie zostal nawet zwolniony przez gestapo dzieki interwencji samego Mussoliniego! -wpomina Swiatlo.Za inne sprawy grozila mu kara smierci, ale to jednak on sam uratowal swoja glowe, bo jako tchorz i zdrajca „ujawnil cala strukture swojego ruchu.Wydal nazwisa nawet najblizszych przyjaciol.Wielu z nich aresztowano i wielu prxyplacilo zyciem zaufanie do Piaseckiego.Ale to nie moglo go uratowac od smierci.Piasecki opracowal wobec tego obszerny memorial.” Zaoferowal swoje uslugi w walce z Kosciolem.napisal odezwe do marszalka Zymierskiego, a list trafil do „glownego pelnomocnika NKWD na Polske generala Iwanowa-Sierowa. Odbywali oni dlugie konsultacje.” Nie chodzilo bynajmniej o likwidacje Kosciola, raczej wrecz przeciwnie.” Celem bylo oslabienie KK, sklocenie go od wewnatrz, aby uczynic go powolnym narzedziem polityki sowieckiej.” Piasecki odzyskal wolnosc.Kontakt z nim z ramienia MBP przejela slawetna sadystka Luma Brystygierowa, z ktora musial uzgadniac kazde swoje wystapienie publiczne i zdawac jej sprawozdania ze wszystkiego. To szef Tadeusza Mazowieckiego z „PAX”-u z lat 50.

 7. Hania

  21 kwietnia 2017 at 18:11

  @ Danka

  Jest pani świetną ży.miańską agitatorką
  …albo bezrozumną istotką wypisującą brednie powołując się na żydowskiego funkcjonariusza, Józefa Światło pierwotnie Izaaka Fleischfarba.
  Gratuluję wspaniałej lektury 🙂

  • Danka

   21 kwietnia 2017 at 18:26

   Pani Hania zszokowana, co to bylo z jej idolem od ” grubej kreski”? Bawet z tego szoku nie umie sie w tym wszystkim odnalezc.Maska juz calkowicie opadla.Swiatlo swoimi audycjami rozbil MBP, zlikwidowali to, zaczely sie procesy najgorszych sadystow i czystki.Odsunieto wielu bandziorow i to wlasnie na skutek tych jego wynurzen.Sam byl takim samym sku…..m, ale przynajmniej do czegos sie pozytecznego przydal.Zwual do Berlina Zach, bo bal sie o siebie po snierci Bieruta i Stalina.Poszedl w slady….Piaseckiego z PAX u, Haniu….

  • Danka

   22 kwietnia 2017 at 04:38

   Hanis! Albo swietna agitatorka, albo?
   A co to znaczy wg Hani:zy…mianska? Hania sie nam odslania ?;) Oj, Hania, Hania…..;(

   • Danka

    22 kwietnia 2017 at 04:45

    Haniu! Hania zadaje pytania.I wtedy,jak tu walczyc, kiedy …smiac sie trzeba bez potrzeby!?

 8. Danka

  21 kwietnia 2017 at 18:18

  Swiatlo oswieca nas dalej:” gen.Sierow prxystapil do organizowania grupy „postepowych katolikow”.:”Ten werbunek prowadzony byl utartymi drogami NKWD. Pomniejsi dzialacze katoliccy wzywani byli na rozmowy i naklaniani do wspolpracy.Jezeli rozmowa nie dawala wynikow, delikwent wedrowal prosto do wiezienia.Wybitniejszych dzialaczy osadzano od razu w wiezieniu i tam w drodze sledztwa „opracowywano” przyszlych dzialaczy „katolickich”./../Sierow jest obecnie faktycznym szefem bezpieczenstwa w Rosji, a zwerbowani przez niego ludzie /w Polsce/ wykonuja jego plan, czy to jako ” ksieza-patrioci”, czy to jak „postepowi katolicy”.Z.Blazynski,”Mowi Jozef Swiatlo”
  Dziekuje za uwage;);(;;)

 9. stan

  21 kwietnia 2017 at 18:20

  Hasło wyborcze Mazowieckiego brzmiało: „Siła spokoju”. Mądrala czerpał tę siłę od swojej matki – potężnej bazy żydokomuny, okupującej Polskę od II WŚ.

 10. Hania

  21 kwietnia 2017 at 18:26

  Pani nie dziękuje, bo nie ma za co.
  Uwagi Dance nie poświęcam zbyt wiele, bo i pani Danka niewiele rozumie 🙂
  Józef Światło był jednym z wielu żydowskich funkcjonariuszy UB
  Piasecki mówił ( faktycznie) gen Sierowowi, że oni ( żydowscy funkcjonariusze, przywiezieni na ruskich tankach) nie będą lojalni ani wobec Polaków ani wobec nich, rosyjskich komunistów.
  …i tak się stało…
  Biskupa Kaczmarka, Prymasa Wyszyńskiego to kto zwalczał?
  Piasecki ( Polak) czy Mazowiecki ( Żyd)?
  Pax czy KOR?
  Ale Danka kocha idy marcowe/68 roku ….ech….

  • Danka

   22 kwietnia 2017 at 01:11

   Lecz sie kobieto? na nogi.Ty nie jarzysz po polsku, tylko jakimis instrukcjami.Piasecki zdawal sprawozdania Lunie Brystygierowej.Slyszala o niej Hania?

  • Danka

   22 kwietnia 2017 at 01:20

   Bie wciskaj mi swoich marcoeych ID, bo nawet nie masz podstawowej wiedzy o tym kim byl Piasecki i kim Mazowiecki.Pierwszy byl szefem drugiego z ramienia NKWD wg Swiatly.Kapewu teraz? Przeczytaj cytaty, ktore zamiescilam i potem pocwicz przed lustrem te deklamacje z kajetu bez ladu i skladu.

 11. Hania

  21 kwietnia 2017 at 18:28

  Swiatlo swoimi audycjami rozbil MBP, zlikwidowali to, zaczely sie procesy najgorszych sadystow i czystki.”

  Pani zapoda nazwiska likwidowanych, procesy, skazania na kary śmierci za sądowe mordy na żołnierzach WP?

  • Danka

   22 kwietnia 2017 at 01:27

   Poczytaj sobie Swiatlo, to bedziesz wiedziec.Chocby Rozanskiego wywaili i skazal na kare wiezienia.Po objeciu steru rzadow przez Gomulke „Chamy” wziely sie ostro zato towarzystwo, zwane „Zydami”.

 12. tomek

  21 kwietnia 2017 at 18:31

  Niestety nie ma nikogo w Polsce by sprawdzil pochodzenie naszych politykow

  • tma

   21 kwietnia 2017 at 19:26

   Nie docenia Pan Polaków. Powiedziałbym raczej: w Polsce nie ma nikogo, kto by nie wiedział, kim był Mazowiecki.

  • Danka

   22 kwietnia 2017 at 04:32

   https://youtu.be/3FY6KCVYvFk
   Pochodza od kameleonow

 13. z-k

  21 kwietnia 2017 at 18:41

  Albin Siwak w swojej ostatniej książce „Syndrom gotowanej żaby” ujawnił rąbek jednej z największych tajemnic przygotowania okrągłego stołu tzn. pierwszego na liście słynnej listy płac gen. M. Milewskiego. Czytajcie Siwaka a wiele zrozumiecie z PRL i początków III-j okrągłostołowej.

  • gieptil

   21 kwietnia 2017 at 22:23

   Siwaka to chyba przezornie w drugiej połowie lat 80tych Jaruzelski wysłał na ambasadora do Libii. Żeby w zdradzie nie przeszkadzał. Ale co ciekawe – Siwak to główny zbój, zdrajca, ciemniak i antypolak … według PiS i okolice. Dla nich ten mały Siwak to zdrajca główny i ohydny, ruski agent i samo zło. Ten prosty polski robotnik budowlany co i za komuny podpadał gdy bronił Polaków ( bo już wtedy komunistyczni aparatczycy z niego rechotali, że taki frajer, broni ludzi ), i po upadku komuny też był głównym wrogiem nowego systemu powszechnej „szczęśliwości”. Pewnie dlatego że był jednym z nielicznych uczciwych w tym bagnie powszechnym.

   • Danka

    22 kwietnia 2017 at 01:30

    Komuch czerwony.

   • Danka

    22 kwietnia 2017 at 01:32

    Czlonek Biura Politycznego KC PZPR.Albin Siwak.

  • Danka

   22 kwietnia 2017 at 01:36

 14. jac

  21 kwietnia 2017 at 22:03

  • Danka

   22 kwietnia 2017 at 03:33

   Ale bohaterski czyn.Nie glosowali! Bali sie zaglosowac przeciw! Tchorze! W tym Kukiz z Liroyem-Marcem.To ci gieroje od maryhy na recepte, bo to dla nich priorytet.Byl.;)
   Kornel Morawiecki „Solidarnosc Walczaca” z okraglym stolem, tak? Wstrzymal sie odwaznie .

 15. z USA

  21 kwietnia 2017 at 22:32

  Czy ktoś z .p. Czytelników może podać informację, gdzie można znaleźć listę 171 nazwisk posłów PiS, którzy uczcili pamięć Tadeusza Mazowieckiego ? Najuprzejmniej z góry dziękuję.

  • gieptil

   21 kwietnia 2017 at 22:36

   Pewnie na stronie Sejmu polskiego. No tak mniej więcej polskiego ;-)))))))). Nawet w krajach dzikich dobrze wiedzą co należy robić ze zdrajcami i agentami. Ale my nie dzicy. ;-))))))))))))))

  • Danka

   22 kwietnia 2017 at 01:43

   Sprawdzalam na str sej.gov.pl, ale jeszcze nie bylo nic.Trzeba te liste hanby szeroko rozpowszechnic.To fundamentalne glosowanie. TAK samo tych z Kukiz15. Ja wam dam…kartke wyborcza raz jeszcze.Niedoczekanie, /…./!!!

  • Danka

   22 kwietnia 2017 at 04:29

 16. Danka

  22 kwietnia 2017 at 01:44

 17. Danka

  22 kwietnia 2017 at 01:54

  Do z USA i wszystkich zszokowanych tym aktem poparcia dla Mazowieckiego, za ktorego rzadow doszlo do zrujnowania i rozszabriwania Polski, uwlaszczenia sie Czerwonej Holoty i wyrzucania milionow ludzi z zakladow pracy, ktore szabrowano i dewastowano, sorzedajac za grosze.
  Juz mozeny ich poznac: trzeba kliknac w liczby, ile glosow, pojawia sie nazwiska poslow.

  http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=8&NrPosiedzenia=40&NrGlosowania=4

 18. marek

  22 kwietnia 2017 at 08:59

  czyli PIS nalezy rozumiec jako Pizda i Syf

 19. Hania

  22 kwietnia 2017 at 09:50

  @ gietpil

  Czytałam książkę Siwaka ” Bez strachu”
  powiem tylko, że…gorzka…
  Tak jak gorzka jest historia Polski.
  Bolesna od odzyskania niepodległości w 1918
  Bezrozumna sanacja, na którą teraz powołuje się PIS ( choć jest jej marnym cieniem)
  Wyzwolenie, które przyszło z Lublina i odzyskanie niepodległości przez magdalenkowców

  Znalazłam fragment tej ciekawej książki, może jedna tutejsza bezrozumna hejterówa zada sobie trud poskładania literek, nim wyśle w świat stek bzdur i wyzwisk 🙂

  https://marucha.wordpress.com/2017/04/17/albin-siwak-bez-strachu-fragment/#more-64009

  • Danka

   22 kwietnia 2017 at 19:08

   Hanie cytuje:” Wyzwolenie, ktore pezyszlo z Lublina”….. A hejterowa mnie nazwala, ze jej Albina Siwaka starym komuchem nazwalam. 😉 Tys Hania jak gwiazda, ale nie niebieska.Tys Hanka Wasilewska?!
   Para dla Siwaka,tego czerwonego nawroconego warchl …..?

 20. Hania

  22 kwietnia 2017 at 10:01

  @ hejterówa Danka

  „Józef Różański pierwotnie Józef Goldberg

  5 marca 1954, na mocy rozkazu personalnego nr 222 podpisanego przez ministra Stanisława Radkiewicza, zwolniono Różańskiego z zajmowanego stanowiska w MBP, ale zachował on stopień pułkownika. Ze służby w MBP odszedł odznaczony Orderem Krzyża Grunwaldu I i II Klasy, Krzyżem Oficerskim i Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, a także Złotym Krzyżem Zasługi( jak cała reszta Romkowskich, Brystigierowych czy Morelów, którzy w ” wolnej Polsce” pobierali sowite emeryturki)

  31 grudnia 1956, na fali wydarzeń „października 1956″, wznowiono przeciw niemu śledztwo, które jednak połączono ze śledztwem przeciwko dwóm innym pracownikom MBP oskarżonym o stosowanie „niehumanitarnych metod” w pracy śledczej – Anatolowi Fejginowi i Romanowi Romkowskiemu.
  8 października 1964 Rada Państwa zastosowała prawo łaski
  Józef Różański, Roman Romkowski i Anatol Fejgin wyszli na wolność.
  Po wyjściu z więzienia Józef Różański nie miał większych trudności ze znalezieniem pracy. Został urzędnikiem w Mennicy Państwowej w Warszawie, aż do przejścia na emeryturę w 1969. Nigdy nie wykazał skruchy z powodu popełnionych zbrodni.

  Zmarł 21 sierpnia 1981 roku w wyniku choroby nowotworowej, pochowany na cmentarzu żydowskim przy ulicy Okopowej w Warszawie

  Tak wyglądały ” czystki” towarzyszy.
  według pani Danki to była sprawiedliwość 🙂

  • Danka

   22 kwietnia 2017 at 19:02

   Haniu, Haniu, zlapalas sie pewnie za jedna wiki? Polecam inne zrodla., najlepiej „Mowi JoEf Awiatlo” Z.Blazynski.Londyn 1986
   I widze, ze Hani zylka peka i za lewackie epitery sie wziela.Hejterowa! Ja tak subtelnie do Hani, ata Hania z hejterowami wyjezdza…Ja nawet nie wlacylam drugieg biegu w dyskusji z Hania, uspokoj sie;)

   • Danka

    27 kwietnia 2017 at 14:55

    Errata: Zbigniew Blazynski, „Mowi Jozef Swiatlo”

 21. Soroka

  22 kwietnia 2017 at 10:09

  Co tak się rozpisujecie o Mazowieckim w PRL? Napiszcie coś o jego działalności po Magdalence! To się najbardziej liczy!
  Prezes chce założyć POPiS, to musi się podlizywać platfusom.

  • stary

   22 kwietnia 2017 at 20:46

   Prezes niczego nie musi. Dla niego dawna Unia Wolności to nieodwzajemniona miłość. Jak to powiedział jeden z UD-eków, w hierarchii za Kaczyńskimi był już tylko kosz na śmieci. I to odrzucenie przez „swoich” braci bliźniaków bardzo bolało, i ciągle udowadniali, że oni tak naprawdę to „krew z krwi i kość z kości” itd.

   • Danka

    27 kwietnia 2017 at 22:29

    Wreszcie cos-samokrytyka.Nie radzisz sobie.Przeciez to bylo jasne od poczatku.;)

 22. George

  22 kwietnia 2017 at 10:17

  Trawestując Gogola można by rzec, że jedna jest tylko porządna partia w Polsce – Prawo i Sprawiedliwości, ale i ci – prawdę powiedziawszy – świnie i sitwa spod znaku Magdalenki i Kiszczaka. Chodzi o to, żeby się „pięknie” różnić, ale w żadnym razie nie naruszyć status quo ustanowione w Magdalence. Niby tyle było afer za czasów rządów PO-PSL i co? I wielkie nic. Gonią króliczka tak, żeby go nie złapać, a jedynie sprawić wrażenie.

 23. antyantifa

  22 kwietnia 2017 at 10:56

  Ale i niektórzy z K’15 dali ciała m.in Jakubiak został i głosował ZA!!!

 24. Danka

  22 kwietnia 2017 at 16:37

  Proces biskupa Kaczmarka . O co chodzilo T. Mazowieckiemu, kiedy potepial uwiezionego biskupa?“ Mowi Jozef Swiatlo” Z. Blazynski:
  /…/Po aresztowaniu biskupa Kaczmarka, ze wzgledu na wielka fale oburzenia jaka to aresztowanie wywolalo w Polsce, Bierut wyjechal ponownie do Moskwy./…/Beria byl zdania,ze w tych warunkach lepiej jest zwolnic bp. Kaczmarka, ale sprzeciwial sie temu Malenkow I gen. Iwanow-Sierow. |/…/Akt oskarzenia byl wynikiem pracy zbiorowej./…/Coz to za ludzie?Henryk Chmielewski ex-jezuita z Wilna.Juz w 1939 r byl agentem NKWD./…/Werfel to redactor “Nowych Drog”, a plk. Rozanski- to stary agent sowieck sprzed 1939 r I wreszcie procurator wojskowy Zarako-Zarakowski, pelnil z duzym poswieceniem funkcje agenta NKWD wraz z Chmielowskim. /…/ Moskwa zatwierdzila akt oskarzenia I wobec tego proces mogl sie rozpoczac.Prokurator Zarako-Zarakowski w nagrode za uslugi zostal mianowany generalem,a wszyscy oficerowie sledczy otrzymali wysokie odznaczenia rezimowe.” / Za prezydenta Walesy Zarako-Zarakowski stracil czesc wysokiej emerytury/.
  Biskup Kaczmarek oskarzony zostal o szpiegostwo, prowadzenie osrodka dywersyjno-szpiegowskiego,uprawianie dywersji politycznej, wrogiej propagandy itp….

  /…/Po utworzeniu MBP Ministerstwa Bezpieczenstwa Publicznego kontakt agenturalny z Piaseckim przejela plk Luna Brystygierowa, szef departamentu piatego. Od niej otrzymywal Piasecki fundusze na akcje wydawnicza I organizacyjna postepowych katolikow./…/
  Franciszek Mazur zajmowal sie w Biurze Politycznym walka z religia I Kosciolem.Swiatlo opowiada:” Mazur jeszcze przed wojna byl w partii. Siedzial on przez pewien czas w Rosji w lagrze. I w lagrze byl agentem NKWD./…/
  W Uzupelnieniu do swojej ksiazki “ Mowi Jozef Swiatlo”, Zbigniew Blazynski pisze: “Jozef Swiatlo urodzil sie 1 stycznia 1905 r w miejscowosci Medyna pod Tarnopolem w pld-wsch Polsce- w biednej rodzinie zydowskiej. Nazywal sie LICHTSTEIN . Skonczyl siedem klas szkoly powszechnej.”

  Czyli Swiatlo to nie Schleisfarb,ale Lichtstein

  • Soroka

   22 kwietnia 2017 at 19:22

   Każdy kto pochwala takich jak Mazowiecki, jest taki sam jak on, albo jeszcze gorszy! Dla mnie ten człowiek to złoczyńca!

  • Soplica

   24 kwietnia 2017 at 15:16

   Ktoś się „kopnął” o dziesięć lat w dacie urodzenia. Albo p. Zb. Błażyński albo IPN. W/g IPN urodził się w roku 1915 a więc idąc tym tropem ten co nie jest wiarygodny w jednym w wielu może się mylić p. Danko :))) W/g info IPN zmarł w 1994 przeżywszy 79lat

   • Danka

    25 kwietnia 2017 at 16:40

    Moze zmieniali nie tylko nazwiska, ale takze daty urodzenia. Nie boj nic! CIA wiedzialo ,kiedy on sie urodzil i ,ze nazywal sie jak pisze Blazynski LICHTSTEIN ,a nie jak podaja wszedzie SCHLEISFARB, zapewne,zeby nikt nie doczytal sie ,ze jego dzieci tak sie nazywaja i dalsza rodzina. Trudno. Zyja potomkowie wiekszych bandziorow i jako0s leci. Pamietajcie, nie Schleisfarb ,ale LICHTSTEIN, co bardziej pasuje do Swiatlo-pozniejszego nazwiska, jakie on przybral.

    • Soplica

     26 kwietnia 2017 at 00:13

     U nas w Polsce nawet dziecko wie że p.Węglarczyk to wnuk niejakiego Światło co to „prysnął samolotem na zachód” i co? gwiazda TVN-u chodzi bez obstawy i ma się dobrze więc może nie straszmy że potomkowie tak odcinają się od korzeni. IPN nie jest „firmą krzak” i wiadomości zamieszcza sprawdzone

     • Danka

      26 kwietnia 2017 at 03:05

      Powaznie, w TVN? Moze to plotka?

     • Danka

      26 kwietnia 2017 at 03:09

      Sprawdzone w UB? A Blazynski mial papiery z CIA.To ktorzy lepsi?IPN za Tuska, czy CIA ?1915 TO TROCHE za mlody na swoj wlasny zyciorys.

     • Danka

      26 kwietnia 2017 at 03:16

      Soplica, nie zartuj z tym Weglarczykiem.Dyrejtor programowy Onetu.pl? Ostatnio pudelek.pl sfilmowal go rozanielonego w tancu z Magdalena Ogorek, podejrzewaja romans i zareczyny, choc ona mezatka nadal.Caly Pudelek;)
      http://www.plotek.pl/plotek/1,78649,19916387,bartosz-weglarczyk-zwolniony-z-tvn-u.html

     • Soplica

      26 kwietnia 2017 at 15:16

      No i znowu brednie, głupoty, insynuacje i debilstwa ;( Prosiłem, tłumaczyłem ale chora głowa tego nie pojmie 🙁 A informacja o konferencja w Sejmie się nie odbędzie, ale Pani wie lepiej – i tak w kółko: kłamstwo, krętactwo głupoty i nieprawdy. Pani Danko jak długo, jak długo?

     • Danka

      27 kwietnia 2017 at 03:14

      Soplica.Cos sie tak przyczepil jak rzep psiego ogona? Jakie klamstwa-juz przyklady! „Chora”, ale lazic za …czasu nie szkida i probowac dyskredytowac,?!

     • Danka

      27 kwietnia 2017 at 05:20

      Soplica 15:16
      Pierwsze kroki Sopkicy w moja strone od19 kwietnia ok.18:44. Rewiowa lektura, usmiech Was nie opusci, zatem do dziela:http://prawy.pl/49252-prymas-nie-chcial-uchwaly-o-uczczeniu-objawien-fatimskich/#comment-585439

     • Soplica

      27 kwietnia 2017 at 11:33

      Podaje Pani bzdurne daty,jątrzy – patrz wpisy wobec @Hanka, podaje niewiarygodne źródła, odwołuje do wątpliwych osobistości zamieszczonych na Pudelek.pl (Co za szajs )pisze mieszaną polszczyzną – ” najlepiej „Mowi JoEf Awiatlo” Z.Blazynski.Londyn 1986″…. „zaskuguje generalicja E stanu wojwnnego”. Proszę się opanować, pisać z sensem i żeby ktoś na Boga Panią rozumiał :))) Taka pisownia wyśmiewana jest w kabaretach. Hasła typu „Różański dostał po głowie” wykazała @Hanka jaką Pani stosuje MANIPULCJE. Ale wpis Pani porusza „hejt” a nie bzdury które Pani zamieszcza i reklamuje jako prawdę. Miesza Pani daty powołuje sie na Pudelka.Pl i taką szmirą chce Pani prowadzić dyskusję?

 25. Danka

  22 kwietnia 2017 at 16:39

  https://www.youtube.com/watch?v=3FY6KCVYvFk
  Kameleony-“/… oredownicy “grubej kreski”/

  • Danka

   27 kwietnia 2017 at 14:25

   Soplica 11:33 Glebia wywodu i zarzutow powala.Wiadomo, ze vel ks.Robak przylecial tu ratowac sytuacje po wymieknieciu Hani, co to poleciala atakowac RM i robic dobre miny do zlej gry. Literowki, ktorych sie czepil Soplica jak plotu, wynikaja z trudnosci pisania via smartfon przy skaczacym tekscie.Dodatkowo juz mi gasnie w ogole ekran, kiedy chce gdzies zadzwonic.Mam jeszcze jeden tel, spoko….System „Da Vinci” do szpiclowania internautow w obsludze u wnerwionych komoruskich emerytow sierot po tusku, co to zakupil system za ciezkie duuuulary? Jak tam konferencja na 700 sb z Dukaczeskim?

   • Soplica

    27 kwietnia 2017 at 14:54

    Jakoś nie widzę sensownej riposty na „moją głębie wywodów i zarzutów” ot „głupia paplanina pani na bani” i nic więcej, no może jeszcze poza ogólną znajomością polskiej literatury i „psychologią” innych kobiet i ich zachowań. Przechwałki o ilości telefonów, bredzenie o jakiś komoruskich – nie wiadomo skąd ich Pani wytrzasnęła i gdzie ich przypiąć? tusk – chodzi Pani o nazwisko czy o psa z kaszubskiego?, czyżby znowu „skakał ” Pani ekran, czy w głowie zabrakło rozumu?

    • Danka

     27 kwietnia 2017 at 15:02

     Tu Soplica w pelnej krasie! Doprowadzilam Soplice do: skurczu „zaplecza”, do zrzucenia maski i szatek.Ten king juz wszystko pokazal! „I coz nam wiecej trzeba…” Tylko nie rozumiem tego sojuszu Siwakowsko-kaszubskiego. Sluzba nie druzba, moze druzba, jak to musial 8 godzin opoowiadac bez schnapsa idol Soplicy?

 26. Brice Hefferman

  23 kwietnia 2017 at 09:27

  I believe this internet site has very superb written written content content.

 27. Zygmunt

  26 kwietnia 2017 at 08:40

  To jest prawdziwy PIS.Co innego mówi ,a co innego robi.Mazowiecki nie zasługuje na takie honory.

 28. Danka

  26 kwietnia 2017 at 12:51

  Na honory wg PIS zaskuguje generalicja E stanu wojwnnego i SBexja oraz znamienity gosc PIS Dukaczewski 29 kwietnia maja otwarty Sejm i zgode PIS na konferencje na terenue Sejmu RP!
  Tekst o protescie Solidrni2010 tu na prawy.pl dzisiaj.
  Kaczynski docenial SB w pewnej swojej skandalicznej wypowiedzi, ze byla dobrze zorganizowana w stanie wojennym, co wywolalo oburzenie wsrod oszukiwanych wyborcow, ofiar SB

 29. Danka

  27 kwietnia 2017 at 14:05

  Ci, ktoezy oddalo honory izlozyli hold podwladnemu NKWDzity Piaseckiego, o PAX jako pomysle gen.Iwanowa-Sierowa na rrozwalanie KK i oslabianie gronem ks.patriotow i postepowych katolikow, ktorzy wg Swiatly byli zwerbowani albo , gdy nie chcieli w czasie werbunku wyrazic zgody na to, ze beda „postepowi”szli do wiezienia bez pardonu.
  Mazoeiecki w PAXie byl od 1949-55 roku, wspolzalozyciel PAXowskiego Tygodnika Wroclawskich Katolikow.W 1953 r wysmazyl paszkwil potepiajacy biskupa Kaczmarka na lamach tego pisma i rowniez w 1953 zostal jego Redaktorem Naczelnym.
  Ci, ktorzy wbrew oswiadczeniu i woli Glowy Kosciola katolickiego w Polsce splodzili Uchwale o Objawieniach Fatimskich, oddali hold atorowi takich oto bluzgow na sterroryxowanego biskupaprzez stalinowskich bandytow:
  -“/…Ku tej szkodliwej działalności kierowały ks. bp. Kaczmarka i współoskarżonych poglądy prowadzące do utożsamiania wiary ze wsteczną postawą społeczną, a dobra Kościoła z trwałością i interesem ustroju kapitalistycznego. Z tego stanowiska wynikało wiązanie się z imperialistyczną i nastawioną na wojnę polityką rządu Stanów Zjednoczonych.” Źródło: Wnioski, [w:] „Wrocławski Tygodnik Katolicki”, nr 5, s. 3–4, 27 września 1953, przedruk w tygodniku „Nasza Polska”, nr 4 (225), 26 stycznia 2000, s. 11

 30. Danka

  27 kwietnia 2017 at 14:11

  Poczatek wyzej:” Ci, ktorzy oddali honory….niech przeczytaja, co pisal ich idol.”

 31. Danka

  27 kwietnia 2017 at 14:46

  Soplica.Pan rozpacza, ze nie moze mnie nikt zrozumiec przez te literowki? I ze podaje niewiarygodne dla Hani i Soplicy zrodla….Hm…Zbigniew Blazynski przeprowadzil ze Swiatlo-Lichsteinem ok.140 godzin ywiadow, ktre niemal codziennie pusczala RWE.Mial materialy tez z CIA na jego temat. Bardziej dla Hani i Soplicy wiarygodne zrodlo to wikipedia, ktorej notke Hania chyba w calosci zacytowala, a to tylko maly fragment wszystkich zmian, jakie pociagnely za soba te jego rewelacje o kulisach bezpieki i partii.

  • Soplica

   27 kwietnia 2017 at 15:30

   I znowu kłamstwo: nigdzie nie powoływałem się na Wikipedię tylko na informacje z IPN-u. No kłamstwo przeplatane z bzdurami i ubarwiane babską fantazją. Już pisałem : kto w małych rzeczach kłamie w dużych jest zupełnie niewiarygodny. I zgodnie z prawem kanonicznym takie „dzieła” były precz wywalane – Kościół od początku miał zdrowe podejście do kłamstw 🙂

   • Danka

    27 kwietnia 2017 at 16:26

    Wybiegles, Soplico, przed szereg wlasnych zbiorow epitetow i stygmatow, poniewaz.. .wyraznie pisze, ze HANIA cytowala wikipedie.
    Otrzyj usta, ogarnij sie, wstydu oszczedz.

  • Soplica

   27 kwietnia 2017 at 15:32

   Powtarzam : insynuacje, bzdury, głupoty rodem z magla – to tematyka wpisów niejakiej @Danka. Paradne i żałosne …

  • Soplica

   27 kwietnia 2017 at 15:47

   Nie bardzo wiem co to „pusczala” ale wiem co ogłosiła jeszcze wczoraj Kancelaria Sejmu którą uporczywie stara się „poprawić” niejaka @Danka informując o konferencji w Sejmie byłych esbeków. Następna bzdura którą ta Pani rozpuszcza w sieci jako „znawca” tematu.

   • Danka

    27 kwietnia 2017 at 16:36

    O twojej konferencji z 700 sb pod wodza Dukaczewskiego prawy.pl zamiescil apel Stowarzyszenia”Solidarni2010″. Na Dance swiat sie nie zaczyna i nie konczy, Soplico….;)

 32. Danka

  27 kwietnia 2017 at 16:52

  „To wszysko bzdury, bzdury, bzdury”!!!!!! Danka pisze bzduryyyyy!!!! Soplica vel ks.Robak
  „Uwierzcie Soplicy, on na to liczy!”
  Musicie, on rozkazuje skrycie!

  • Soplica

   27 kwietnia 2017 at 17:23

   I taka narracja co post … Zero treści, zero składu, same banialuki. Powodzenia – @ Danko

 33. Hania

  27 kwietnia 2017 at 18:09

  @ Danka

  matko…jak Pani jest głupiutka….

  • Soplica

   27 kwietnia 2017 at 18:18

   @Hania
   Od kilu dni staram się nakierować tą Panią ku jakiejś refleksji ale efekty są mizerne …

   • Danka

    28 kwietnia 2017 at 11:05

    Co to znaczy :”Od kilu?” Zycze „Stopy wody pod kilem”przy odp lywaniu;););)

 34. Danka

  27 kwietnia 2017 at 18:44

  Soplica wypelnic nie moze zadanka,bo nie odbiera jego madrosci Danka?
  Nawet na pomoc zjawila sie Hanka! POwiedziala, co wiedziala, wypuscila piane z ust na swoj biust
  Soplica poczul wsparcie, bo dalej bedzie musial stac przy Dance na warcie?Sily Soplicy intelektu dotychczas bez efektu, Hani IQ zostaly
  wzmocnione, bo Hania ostro wziela Soplicy strone.Hania to nad bystrzaki bystrzaka,swata nam tu czlonka Biura Politycznego KC Albina Siwaka!A „wolnosc przyszla z Lublina”-Hania przypomina!

  • Soplica

   27 kwietnia 2017 at 19:25

   Tego to już nawet nie da się skomentować …. 🙁 Medycyna jakoś by to nazwała ale nie jestem medykiem więc odpuszczam, z takimi przypadkami sobie nie radzę.

 35. Danka

  28 kwietnia 2017 at 05:36

  Soplicy argument to jak zdemolowany instrument.Mimo znoju i bolesci
  same kwiki
  Zero tresci
  Mierz swe sily na zamiary
  /…/, strasznie chyba snetny i stary!
  Wrzucic na luz nie umiesz wcale, ale
  Pluc, probowac szczuc w zapale
  ku swojej „chwale”
  Probujesz, choc i tego nie potrafisz.

 36. w88 link

  28 kwietnia 2017 at 10:16

  you’re in point of fact a just right webmaster. The site loading velocity is incredible. It kind of feels that you are doing any unique trick. Also, The contents are masterpiece. you’ve done a magnificent process on this subject!

 37. Soplica

  28 kwietnia 2017 at 10:18

  „Mierz swe sily na zamiary” – tak, głupota tej Pani mnie przerosła. A już myślałem że nic głupszego od psa sąsiadów mnie nie spotka. Myliłem się … 🙁

  • Danka

   28 kwietnia 2017 at 11:21

   Soplice zle psy traktuja? One dobrze czuja….

 38. Danka

  28 kwietnia 2017 at 11:15

  Epilog:
  Soplica zerwal sie na rowne nogi,przeczuwajac powod do trwogi, rzucil okiem w temat, czy tam czegos nowego nie ma.
  Nagle oszolomienie, jak bityw ciemie, nie podaruje! Pawiem Danke potraktuje, bo slow mu pod ciemieniem brakuje.Pojawil sie nowy problem dla Soplicy: Jak wlasnego pawia zetrzec ze swej potylicy?

 39. Danka

  28 kwietnia 2017 at 11:35

  Rzucil pawiem i PO sprawie.

 40. shop local

  28 kwietnia 2017 at 19:09

  Some really interesting points you have written.Assisted me a lot, just what I was searching for : D.

  • Danka

   29 kwietnia 2017 at 02:32

   Great!

 41. Alat pemadam kebakaran

  29 kwietnia 2017 at 12:07

  Hi! I know this is kinda off topic but I was wondering which blog platform are you using for this website? I’m getting sick and tired of WordPress because I’ve had problems with hackers and I’m looking at options for another platform. I would be awesome if you could point me in the direction of a good platform.

 42. Danka

  29 kwietnia 2017 at 18:28

  Yahoo!

 43. Alat pemadam api

  29 kwietnia 2017 at 20:55

  I do not even know how I ended up here, but I assumed this submit was good. I don’t realize who you might be but definitely you are going to a well-known blogger when you are not already 😉 Cheers!

 44. Alat pemadam kebakaran

  30 kwietnia 2017 at 05:54

  you may have a terrific weblog here! would you prefer to make some invite posts on my blog?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra