Z zagranicy

Tysiące „uchodźców” w Niemczech przyznaje się do… bycia talibami

Gazeta „Der Spiegel” powołując się na dane Ministerstwa Spraw Wewnętrznych twierdzi, że nawet kilka tysięcy islamskich ekstremistów mogło dostać się do Niemiec pod „przykryciem” uchodźców. Prokuratura prowadzi śledztwa wobec 70 imigrantów, którzy mają związki z organizacjami terrorystycznymi.
– Prokuraturę Federalną czeka masa pracy. Już w przyszłym tygodniu rozpocznie się proces 28-letniego Wajida S., który przyznał się do członkostwa w organizacji terrorystycznej. „Mężczyzna został skierowany 10 lat temu do komórki talibów pod presją ortodoksyjnego wuja – już po śmierci ojca. Afgańczyk atakował policjantów, brał udział w napadach na żywność i amunicję. W końcu zbiegł do Niemiec, uciekając również od islamskich ekstremistów. Jego zeznania niemiecka prokuratura uznała za wiarygodne. Adwokat Wadija S. zamierza udowodnić przed sądem, że ojciec byłego taliba żyje, wuj nie ma nic wspólnego z terrorystami, a mężczyzna o wszystkim zmyślał.
Przesłuchiwani uchodźcy, którzy przyznają się do związków z terrorystami, o wszystkim opowiadają prokuratorom z własnej woli, bez świadomości o konsekwencjach prawnych. – Wiele razy miałem wrażenie, że przesłuchiwany chciał po prostu wszystko z siebie wyrzucić – mówi jeden z prokuratorów. W najbliższych latach Prokuratura Federalna będzie musiała sprawdzić aż kilka tysięcy takich przypadków, a śledczy obawiają się, że taka liczba przekroczy ich możliwości. Dlatego część spraw, gdy w grę wchodzi tylko udział w organizacjach talibów, będzie umarzana. – napisała Gazeta „Der Spiegel”.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

223 komentarze

223 Komentarzy

 1. website design

  5 listopada 2017 at 10:26

  I’d like to find out more? I’d like to find out some additional information.

 2. Umanizzare

  5 listopada 2017 at 20:14

  Hey very nice blog!

 3. chief operating officer salary hospital

  12 listopada 2017 at 19:28

  The performs a head performing Officer perform?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra