Z zagranicy

Przywódca francuskich muzułmanów wzywa do głosowania na Macrona

Rektor Wielkiego Meczetu w Paryżu, przywódca muzułmanów we Francji,  Dalil Boubakeur, wezwał prawie 5 milionów wyznawców islamu do głosowania w drugiej turze wyborów prezydenckich 7 maja na Emmanuela Macrona.

Drugą turę, w której Macron zmierzy się z szefową skrajnie prawicowego Frontu Narodowego Marine Le Pen, Boubakeur nazwał – decydującą dla losu Francji i jej mniejszości religijnych. Obywatele Francji muszą zrozumieć „zagrożenie, jakie stanowią ksenofobiczne idee niebezpieczne dla naszej spójności.

W niedzielę Macron zdobył w pierwszej turze wyborów 23,75 proc. głosów, a Le Pen 21,53 proc.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

9 komentarzy

9 Komentarzy

 1. finka

  24 kwietnia 2017 at 21:03

  Koniecznie niech głosują, bo jeszcze mało muslimskich żołnierzy przybyło, czytajcie http://www.dzienniknarodowy.pl/6345/do-portu-w-palermo-zawinal-statek-z-477-uchodzcami/

 2. Józek

  24 kwietnia 2017 at 21:22

  Jak 5 miljonów głosujących jak jeden mąż pójdzie do urn to sami muzułmanie wystarczą na pogrzebanie Le Pen a co dopiero jakwszystkie partie wejdą w koalicje „wszyscy przeciwko jednemu”. Stara Francja katolicka i patriotyczna nie ma szans. No i dobrze. Żabojady za swoje morderstwa nie zasłużyli sobie na lepszy los. Yły rozbiory Polski to oni pili szampana to teraz nasza kolej przyglądania się ciekawsko z uśmieszkiem politowania ich rozbiorom.
  Oby Bóg dobry ochronił tylko nas przed zapędami masonerii na nasz kraj i w końcu Polacy doszli do władzy.

 3. Czesław

  25 kwietnia 2017 at 06:13

  A czy duchowny katolicki też może w tej Francji wezwać do głosowania na jakiegoś kandydata, czy to będzie niedopuszczalne mieszanie się księdza do polityki. Muzułmanom w tym laickim kraju wolno więcej, to jak to jest z tymi wartościami republikańskimi.

  • klioes vel pislamista

   25 kwietnia 2017 at 16:49

   10/10

   Lewactwo nigdy nie krytykuje ordynarnego mieszania sie duchownych islamskich do polityki.

 4. jacek

  25 kwietnia 2017 at 17:54

  Wszystkie masony,lewaki i muzułmany przeciw Francji i Marynie.Niech żyje Francja!Niech żyje Maryna!Wiwat Front Narodowy!

 5. Slawomir Tomasz Roch

  26 kwietnia 2017 at 07:23

  To trzeba b. naglasniac! W Polsce sa ludzie, ktorzy maja zludne nadzieje, ze Ukraincy beda wspierac w przyszlosci tradycyjne wartosci w Polsce. To jest wielka naiwnosc, wrecz glupota, wielkie klamstwo! Udowadnia to wlasnie przywodca francuskich muzulmanow, ktory wzywa do glosowania na Macrona. Tak samo bedzie w Polsce i nie oszukujmy sie rodacy! Ukraincy ktorzy osiedla sie w naszej ojczyznie, beda wspierac przede wszystkim to co ukrainskie, ktos powie ze to naturalne. Problem w tym jednak, ze w obronie swoich ukrainskich interesow w Polsce, w obawie o siebie, o swoje ukrainskie dupy, beda wspierac nienarodowych, niepatriotycznych kandydatow na Prezydenta RP, czy w wyborach do Parlamentu. I to fatalnie zemsci sie na Polakach! Wybory we Francji sa tutaj zatem, jak tchnienie Bozej Opatrznosci dla nas Polakow, ktorzy jestesmy wlasnie zalewani w miastach przez Ukraincow. Wroclaw, Gdansk i Gdynia sa tego najlepszym obrazem! Do tego dochodzi rosnacy na Ukrainie banderyzm! Ostrzegam Was rodacy, ze za kilkanascie lat wszyscy mozemy miec powazne problemy z Ukraincami w naszym wlasnym kraju. Niech sie no tylko troche wzmocnia. Dlatego apeluje: uczmy sie juz teraz od Francuzow, zatrzymajmy ten obecny naplyw Ukraincow, rzadajmy ostro od Ukraincow potepienia demonicznej OUN-UPA, rzadajmy zwalenia,zrzucenia z juz istniejacych postumentow, takich upiorow jak Bandera, Szuchewycz i inni zwyrodnialcy! Domagajmy sie godnego upamietnienia setek miejsc banderowskiego ludobojstwa na Wolyniu i Kresach! Z wolynskim Szczesc Boze

 6. Zina Emerling

  8 maja 2017 at 00:33

  Tom Clancy’s Splinter Cell Blacklist Trainer

 7. yityjdjktry

  3 czerwca 2017 at 06:29

 8. yityjdjktry

  3 czerwca 2017 at 08:58

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra