Z zagranicy

Przywódca francuskich muzułmanów wzywa do głosowania na Macrona

Rektor Wielkiego Meczetu w Paryżu, przywódca muzułmanów we Francji,  Dalil Boubakeur, wezwał prawie 5 milionów wyznawców islamu do głosowania w drugiej turze wyborów prezydenckich 7 maja na Emmanuela Macrona.

Drugą turę, w której Macron zmierzy się z szefową skrajnie prawicowego Frontu Narodowego Marine Le Pen, Boubakeur nazwał – decydującą dla losu Francji i jej mniejszości religijnych. Obywatele Francji muszą zrozumieć „zagrożenie, jakie stanowią ksenofobiczne idee niebezpieczne dla naszej spójności.

W niedzielę Macron zdobył w pierwszej turze wyborów 23,75 proc. głosów, a Le Pen 21,53 proc.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

9 komentarzy

9 Komentarzy

 1. Józek

  24 kwietnia 2017 at 21:22

  Jak 5 miljonów głosujących jak jeden mąż pójdzie do urn to sami muzułmanie wystarczą na pogrzebanie Le Pen a co dopiero jakwszystkie partie wejdą w koalicje „wszyscy przeciwko jednemu”. Stara Francja katolicka i patriotyczna nie ma szans. No i dobrze. Żabojady za swoje morderstwa nie zasłużyli sobie na lepszy los. Yły rozbiory Polski to oni pili szampana to teraz nasza kolej przyglądania się ciekawsko z uśmieszkiem politowania ich rozbiorom.
  Oby Bóg dobry ochronił tylko nas przed zapędami masonerii na nasz kraj i w końcu Polacy doszli do władzy.

 2. jacek

  25 kwietnia 2017 at 17:54

  Wszystkie masony,lewaki i muzułmany przeciw Francji i Marynie.Niech żyje Francja!Niech żyje Maryna!Wiwat Front Narodowy!

 3. Zina Emerling

  8 maja 2017 at 00:33

  Tom Clancy’s Splinter Cell Blacklist Trainer

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra