Z zagranicy

Marine Le Pen złożyła rezygnację

Kandydatka na prezydenta z ramienia Frontu Narodowego ogłosiła, iż rezygnuje z przewodniczenia frakcji w związku z faktem, iż przeszła do drugiej tury wyborów prezydenckich.

Le Pen, tłumacząc swoją decyzję, powiedziała francuskiej telewizji, iż potrzebuje być kandydatką ponadpartyjną. Przy czym dała do zrozumienia, iż jest to rezygnacja tymczasowa, jedynie na czas wyborów.

Le Pen powiedziała kanałowi France2 francuskiej telewizji, że Francja zbliża się do „decydującego momentu”, natomiast jej decyzja wynika z „głębokiego przekonania”, że prezydent musi być prezydentem wszystkich Francuzów. – Dlatego tego wieczoru nie jestem już przewodniczącą Frontu Narodowego, ale jedynie kandydatką na prezydenta – powiedziała.

W drugiej turze wyborów Marine Le Pen zmierzy się z centrystą Emmanuelem Macronem. Badania opinii publicznej wskazują, że ten ostatni jest zdecydowanym faworytem, jednakże Le Pen nie zamierza złożyć broni. – Możemy wygrać i wygramy mówiła.

Źródło: BBC

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

185 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra