Z zagranicy

Amerykański okręt podwodny u wybrzeży Korei Południowej

To miał być rutynowy rejs, niemniej w obliczu obecnych napięć między Koreą Północną a Stanami Zjednoczonymi wizyta uzbrojonego w rakiety USS Michigan u wybrzeży Korei Południowej może sprowokować Pjongjang do agresywnej reakcji.

Amerykański okręt podwodny przybił do południowokoreańskiego wybrzeża w czasie, kiedy istnieją poważne obawy związane z kolejnymi testami rakietowymi i nuklearnymi prowadzonymi przez Koreę Północną.

USS Michigan ma dołączyć do płynącej w tym kierunku grupy okrętów wojennych z lotniskowcem Carl Vinson na czele.

Korea Północna we wtorek świętuje 85-lecie powstania swojej armii i – jak wynika z raportów – uczciła tę rocznicę największymi w dziejach manewrami, co z pewnością nie podoba się Stanom Zjednoczonym. Tym bardziej, że w ostatnich tygodniach można było zaobserwować zaostrzenie retoryki między obydwoma krajami.

Eksperci obawiają się, że Pjongjang może planować więcej testów, jako że w przeszłości zwykł on uświetniać nimi ważniejsze wydarzenia rocznicowe. Jednakże minister obrony Korei Południowej uspokaja, informując, że „żaden nadzwyczajny rozwój nie został wykryty”.

USS Michigan zacumował we wtorek w południowokoreańskim porcie Busan w ramach rutynowej wizyty. Ta jednostka z napędem atomowym ma na swoim pokładzie 154 rakiety Tomahawk i 60 komandosów.

Źródło: BBC

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

4 komentarze

4 Komentarzy

 1. Robert B.

  25 kwietnia 2017 at 11:24

  „Agresja Rosji, wschodnia flanka” itd. A co oni tam robią?

 2. Trula Celeste

  8 maja 2017 at 00:33

  CHEAP VIAGRA

 3. mobsex

  17 maja 2017 at 13:17

  I merely desire to share it with you that I am new to wordpress blogging and completely liked your work. Probably I am going to bookmark your blog post . You indeed have stunning article information. Appreciate it for sharing with us the best url post

 4. lime fascinator

  24 maja 2017 at 00:34

  I consider something genuinely special in this internet site.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra