Z zagranicy

Amerykański okręt podwodny u wybrzeży Korei Południowej

To miał być rutynowy rejs, niemniej w obliczu obecnych napięć między Koreą Północną a Stanami Zjednoczonymi wizyta uzbrojonego w rakiety USS Michigan u wybrzeży Korei Południowej może sprowokować Pjongjang do agresywnej reakcji.

Amerykański okręt podwodny przybił do południowokoreańskiego wybrzeża w czasie, kiedy istnieją poważne obawy związane z kolejnymi testami rakietowymi i nuklearnymi prowadzonymi przez Koreę Północną.

USS Michigan ma dołączyć do płynącej w tym kierunku grupy okrętów wojennych z lotniskowcem Carl Vinson na czele.

Korea Północna we wtorek świętuje 85-lecie powstania swojej armii i – jak wynika z raportów – uczciła tę rocznicę największymi w dziejach manewrami, co z pewnością nie podoba się Stanom Zjednoczonym. Tym bardziej, że w ostatnich tygodniach można było zaobserwować zaostrzenie retoryki między obydwoma krajami.

Eksperci obawiają się, że Pjongjang może planować więcej testów, jako że w przeszłości zwykł on uświetniać nimi ważniejsze wydarzenia rocznicowe. Jednakże minister obrony Korei Południowej uspokaja, informując, że „żaden nadzwyczajny rozwój nie został wykryty”.

USS Michigan zacumował we wtorek w południowokoreańskim porcie Busan w ramach rutynowej wizyty. Ta jednostka z napędem atomowym ma na swoim pokładzie 154 rakiety Tomahawk i 60 komandosów.

Źródło: BBC

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

433 komentarze

433 Komentarzy

  1. garcinia cambogia free trial

    11 listopada 2017 at 02:38

    Have been taking little over a month.

  2. Bitcoin meds

    6 grudnia 2017 at 09:42

    ghanks for the info

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra