Z zagranicy

ESLI uważa, że Polska powinna wprowadzić nadzwyczajne prawa w kwestii zwrotu mienia Żydom

Kraje Europy Wschodniej, w szczególności Polska, nie wywiązały się ze swoich zobowiązań zwrotu własności odebranej Żydom w czasie II wojny światowej – wynika z raportu, który ma zostać w czwartek przedstawiony na konferencji Europejskiego Instytutu Dziedzictwa Shoah (ESLI).

Osiem lat temu rządy 46 krajów obiecały w tzw. Deklaracji Terezińskiej dać wynagrodzenie ofiarom masowych grabieży z lat po 1930 roku ze względu na zaawansowany wiek ocalałych z Holokaustu.

Raport, który ma być opublikowany podczas czwartkowej konferencji, oskarży Polskę o to, że jest „najbardziej wierutnym przykładem” niewywiązania się ze zobowiązań podjętych w wyżej wymienionym dokumencie. Jego twórcy wskazują na to, że Polska miała największą żydowską populację w Europie, z której 90 proc. nie przeżyło wojny. „Pośród wschodnioeuropejskich krajów Bośnia-Herzegowina i Polska są jedynymi krajami, które nie wprowadziły w życie rozwiązań prawnych mających na celu zwrot mienia zagrabionego zarówno w okresie Holokaustu, jak i komunizmu, a są one krajami, gdzie obydwa te rodzaje zawłaszczeń miały miejsce” stwierdzają twórcy raportu, do którego dotarł „Guardian”, zapominając najwyraźniej, że mienie żydowskie zabierali okupujący Polskę Niemcy, a później rosyjscy sowieci i ich namiestnicy. Dlaczego zatem to polskie społeczeństwo ma płacić za działania zaborców państwa polskiego, tego nie wyjaśniono. Co więcej, wszystko wskazuje na to, że tego typu rozumowanie autorom raportu jest zdecydowanie obce. Stwierdzają bowiem: „Polska jest jedynym członkiem Unii Europejskiej (i byłym członkiem bloku komunistycznego), która nie przeprowadziła kompleksowej restytucji własności prywatnej w erze pokomunistycznej”.

Twórcy raportu ubolewają, że żyje obecnie 500 tys. ocalonych z Holokaustu, z czego połowa – w ubóstwie.

Raport wzywa Polskę do wdrożenia zobowiązań terezińskich i zwrotu mienia. Odnosząc się do stanowiska polskiego MSZ, w którym resort stwierdza, że restytucja majątków przebiega zgodnie z polskim prawem, twórcy dokumentu domagają się od Polski wprowadzenia specjalnych rozwiązań, które pomogłyby w przekazywaniu majątków Żydom. „Zwykłe prawa dotyczą zwykłych wydarzeń. Ale Holokaust był wydarzeniem nadzwyczajnym i nie ma sensu stosowania zwykłego prawa do sytuacji, w której tak wiele nie posiadającej spadkobierców własności nagle pojawiło się jako rezultat masowego mordowania milionów ludzi” stwierdzili.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

133 komentarze

133 Komentarzy

 1. KatolikPolak

  25 kwietnia 2017 at 15:13

  mordowano polskich obywateli wyznania mojżeszowego i ich mienie jesli nie maja spadkobierców przechodzi na rzecz skarbu państwa ale jeżeli taka ma byc nowa moda to moze spokojnie poczekajmy az nam Rosja odda mienie i wypłaci odszkodowania za pomordowanych w tzw operacji polskiej oraz dzieła sztuki zagrabione w rozbiorach i po powstaniach a Ukraina odda ziemie na których stały polskie wsie wymordowane przez UPA oraz mienie należące do Polaków w mieście Lwów czyli de facto całe miasto.

  • Jacek

   25 kwietnia 2017 at 21:30

   Ale w ramach rozliczeń z komunizmem nie zapominajmy jednak też o ludziach, którzy go tworzyli. Jeśli np. współcześni Polacy albo Rosjanie mieliby komuś cokolwiek zwracać, to i współcześni Żydzi z Izraela niech coś dorzucą, bo wielu twórców komunizmu tam się schroniło.

   • Robert B.

    25 kwietnia 2017 at 22:50

    To są jakieś eufemizmy. Żydostwo, któremu przyświecał i przyświeca cel opanowania całego świata, komunizm wykoncypowało teoretycznie, sponsorowało, a następnie bezwzględnie realizowało wraz z jego całymi zbrodniami, które przez żydostwo zostały wyteoretyzowane już w fazie wymyślania tego zbrodniczego ustroju. To oni za tym stali, to oni z tego korzystali. Liczyli, że dzięki kamuflażowi nikt się nie domyśli, o co w tym wszystkim chodzi. Domyślono się… Domyślono się i zgotowano im holokaust. Holokaust to odwet za komunizm. I oni bardzo dobrze o tym wiedzą. Liczą jednak, że my przestaniemy to rozumieć i runiemy przed nimi na kolana. Mylą się i kiedyś, gdy warunki będą temu sprzyjały, znowu dostaną pięknym za nadobne.

    • prastarzec

     26 kwietnia 2017 at 02:07

     Amen

    • ice

     1 maja 2017 at 09:33

     100/100

    • hansi

     22 maja 2017 at 13:15

     Niestety – NAS – nikt o to nie pyta.. A „reprezentuje” nas sitwa, złożona z krypto – i nawet jawnych żydów, reprezentujących interesy NIE Polaków, lecz właśnie żydowni… A uzewnetrzni się to rychło, właśnie stworzeniem „prawnego” precedensu, sankcjonującego definitywne już zaoranie Polski pod zydowską Nową Ziemię Obiecaną – poprzez bezczelny rabunek 60 miliardów dolarów, na recz żydowskiej mafii holocaustycznej.. W tym artykule mowa o JAWNEJ JUŻ deklaracji i uroszczeniu, a jawny zamiarze tego monstrualnie bezczelnego rabunku POLAKÓW…

  • witek

   26 kwietnia 2017 at 14:09

   a,Litwa kiedy odda mienie Polakom?!

   • Danka

    28 kwietnia 2017 at 01:08

    Wlasnie, Witek! Litwa, czlonek UE powinna oddac mienie Polakom, z ktorego korzysta.Jednak to wszystko jest jakies niezrozumiale.Odszkodowania i rekompensaty powinna wyplacac Rosja, jako prawny nastepca ZSRR.Niemcy pochloneli gigantyczne zasoby ruchome Polakow, zwlaszcza z Warszawy cale pociagi po Powstaniu szly wyladowane do Rzeszy.Czytalam wspomnienia zmuszonego Powstanca do zabierania wszystkiego z mieszkan, lacznie z klamkami do drzwi, kranami itp i ladowania tego do ciezarowek niemieckich, z ktorych ladowano te dobra potem do pociagow odsylanych z lupami do Rzeszy.Zapomnialam o cennych obrazach.Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, poetka,zalila sie w liscie do prxyjaciol, ze stracila w Powstaniu fortune, ok.100 obrazow Juliusza i Wojciecha Kossakow, zostawionych jakiejs pani, ktora wypedzili z mieszkania.

  • Krak

   1 maja 2017 at 12:26

   100/100

 2. klioes vel pislamista

  25 kwietnia 2017 at 15:32

  No oczywiście, że nie należy stosować ZWYKŁEGO prawa dla NIEzwykłych ludzi!
  Dla nich, dla NADludzi powinno się stosować NADzwyczajne prawo!
  Prawo – dla gojów, NADprawo – dla Übermenschów; wszystko zgodnie z Talmudem…

  • Robert B.

   25 kwietnia 2017 at 15:34

   A potem… A potem jak miarka się przebiera i pojawia się konkurencyjny gatunek nadludzi, to zaczynają się szlochy, zgrzytanie zębów i ryki: „Raaatuuujcieee naaas!”. Pora z tego wyciągnąć wnioski.

   • klioes vel pislamista

    25 kwietnia 2017 at 16:15

    A potem… A potem następują wspominki:


    Siechter story
    czyli
    Zakrzywienie czasoprzestrzeni w religii holo

    Prawica w katolicki sposób
    Czepia się nawet świętych osób!
    W potwornym nienawiści tyglu
    Skrytykowała wywiad w Spieglu.
    O co chodziło? „Barbarzyństwo!” –
    Zwie Nadredaktor wypędzenia
    Niemców. Ma prawo, bo dzieciństwo
    Miał bez rodziców. Te wspomnienia
    Ofiarę barbarzyństwa bolą…
    I wszystkich, co wyznają holo!

    W katolski sposób wręcz prawica
    Hejtuje wywiad Siechterzyca!
    Cytaty: „Starych pozabijał…”
    „Zawsze się z prawdą przecież mijał…”
    „Spłodził rodziców sobie chyba.
    Koty szczekają, a psy kwiczą.”
    „Na mózg rzuciła mu się biba.”
    „Cóż, tamudyści tak pierniczą…”
    W cytatach jest, jak w oku solą,
    Niewiara w świętą wiarę w holo!

    Prawica w sposób katolicki
    Chrztu wodę lałaby na mycki…
    Zamiast ich uznać dostojeństwo,
    Swą podłość, święte zaś męczeństwo
    Z jej rąk, co nigdy nie ustało…
    I stąd to NIEPOROZUMIENIE !
    Bo nic rozumu nie zmieszało
    Nadredaktora! TO CIERPIENIE
    Jest wieczną Żydów w Polsce dolą!!!
    Na tym polega wiara w holo.

    Prawica w katolicki sposób
    Błędnie wytknęła, że „śmierć osób,
    Co były dziecka rodzicami
    Przed urodzeniem dziecka – mami”.
    Widać, jak wciąż nieoświeceni
    Są Polacy… Czym jest, nie wiedzą
    Zakrzywienie czasoprzestrzeni!
    A Niemcy wiedzą, tuż za miedzą…
    Polska z obozów swych swawolą
    Nie wróci – hola! …Wierzcie w holo!

    • Robert B.

     25 kwietnia 2017 at 16:26

     No to jest ich celem. Podstawienie religii katolickiej (i innych) holokaustyzmem. O ile w tzw. wolnym i demokratycznym świecie wśród tzw. ludzi przyzwoitych można nie wierzyć w Boga, o tyle w święty, bo żydowski, holokaust mają wierzyć i wierzący w Boga i weń nie wierzący. A holokaustyzm jak każda religia ma swojego boga. W holokaustyzmie jest nim „ciehpieeenieeee szithooooskie”, czyli po prostu żydostwo. Już oni wiedzą, o CO im w tym wszystkim chodzi. Ja na „cieeehpieeenieee sziiiithooooskieee” sram i szczam. Holokaustyzmu wyznawać nie mam najmniejszego zamiaru.

     • klioes vel pislamista

      25 kwietnia 2017 at 21:22

      Ja nie mam nic przeciwko czczeniu ofiar, ale WSZYSTKICH OFIAR WSZYSTKICH HOLOKAUSTOW! W tym holokaustu Slowian podczas IIWS, ktory pochlonal CONAJMNIEJ 10 razy wiecej ofiar niz ten zydowski.

     • Robert B.

      25 kwietnia 2017 at 21:53

      Do @Klioes vel pislamista:

      To, co mówisz, zostałoby odebrane przez tzw. środowiska jako „antysemityzm”… Już oni wiedzą, dlaczego…

     • klioes vel pislamista

      26 kwietnia 2017 at 11:17

      Zgadza sie. Zydzi czuja sie strasznie obrazeni, jesli bodaj wspomina sie o INNYCH holokaustach. A wiec znowu wychodzi ich RASIZM.

 3. sprzwiedliwy

  25 kwietnia 2017 at 15:35

  bezczelnosc zydowska nie ma granic…..wszystko tak jak i holocaus mialo swoje przyczyny….

  • Robert B.

   25 kwietnia 2017 at 15:39

   Holokaust miał swoje przyczyny. My to wiemy i oni to wiedzą. Coś takiego, co prześwituje przez to oświadczenie tego zasranego ESLI, jest jedną z nich…

   • klioes vel pislamista

    25 kwietnia 2017 at 16:24

    Sytuacja jest, mimo wszystko, trochę zabawna. Nie chodzi tylko o absurdalne, urojone roszczenia. W dodatku roszczenia kierowane do OFIAR!… (A gdyby tak Polacy i Rosjanie zaczęli rościć jako ofiary CzK/KGB, bo przecież na 450 komisarzy ludowych ZSRR ponad 350 było Żydami.)
    Chodzi o to, że w przeciwieństwie do takich wypranych ze świadomości historycznej Szwedów, czy Amerykanów, MY …WIEMY. WIEMY JAK BYŁO! I ONI też wiedzą, jak było…
    I najważniejsze: ONI WIEDZĄ, ŻE MY WIEMY i MY WIEMY, ŻE ONI WIEDZĄ!… Czy to nie zabawne?

    • Robert B.

     25 kwietnia 2017 at 16:31

     A ich to nie obchodzi, że kierują uroszczenia do ofiar. Ich obchodzi tylko to, czy się obłowią. W Talmudzie im stoi, że cały świat należy do nich, więc go zgodnie ze swoim religijnym hobby „odzyskują”.

     Z tymi Amerykanami nie jest aż tak źle. Wiem, bo byłem. Tam doły aż kipią od antysemityzmu. I to jakiego! Ludzie po prostu zdają sobie sprawę, co się dzieje, kto nimi rządzi, kto kraj przechwycił zgodnie ze swoim religijnym hobby. I to może kiedyś wybuchnąć, jak wybuchło w Niemczech. Tylko że teraz potencjalni Ulmowie powinni z tego wyciągnąć stosowne wnioski…

     Wiedzą TO też Niemcy… Na Niemcy żydostwu łapsk na pewno nie uda się położyć. A jak będą się starali położyć, to się przekonają, że nic z tego, że od 30′ lat XX wieku nic się nie zmieniło…

     • klioes vel pislamista

      26 kwietnia 2017 at 11:16

      W USA nie bylem. Ale pisze wlasnie z Niemiec. Niemcy maja wyprane mozgi. To, ze holosie powtorzy, to rzecz pewna. poniewaz poprzzednie holo bylo tylko OSTRZEZENIEM zze strony Opatrznosci… W osttaniej swej mowie do narodu wybranego Mojzesz powiedzial m.inn: „Niewielu was zostanie miedzy narodami…” Nic dodac, nic ujac.

     • Robert B.

      26 kwietnia 2017 at 13:06

      Do @Klioes vel pislamista:

      Ja nie patrzę na tę sprawę z religijnego punktu widzenia. Zwyczajny, przyziemny punkt widzenia wystarczy, by zrozumieć, co się stało, jakie były przyczyny tego, i co się stanie, gdy takie same przyczyny zajdą. W warunkach wojennych powtórzenie się holokaustu jest bardzo prawdopodobne. Nikt im tego, co wyprawiają, nie podaruje. Piję tu szczególnie do Arabów. Niektórzy Żydzi nawet przebąkują, że „następny holokaust zgotują nam Arabowie”. Z obfitości serca usta mówią. Dobrze wiedzą, co tam mają na sumieniu i że w ostatecznym rozrachunku im to się nie upiecze. Ta próba ograbienia Europy Wschodniej to próba ratowania własnej skóry. Chcą tu się ewakuować, jak tam zaczną się rozliczenia z nimi. A że religia każe im żyć dostatnio i wygodnie, pasożytować na gojach, to muszą mieć tutaj przygotowane komfortowe warunki. Gdyby im tu się udało „wrócić”, to zrobią to samo co w Palestynie. Ja nie ma co do tego żadnych wątpliwości. A potem… A potem… Będą jęki, stęki i ryki: „Raaatuuujcieee naaas!”…

    • klioes vel pislamista

     26 kwietnia 2017 at 15:53

     Byłem przed rokiem w Ziemi Świętej. Żydzi tłamszą Palestyńczyków okropnie. Spychają do gett, wydzierają ziemię, ograniczają swobodę przemieszczania się i …pomagają Palestyńczykom w wyniesieniu się do USA! Tymczasem GENETYCZNIE to Palestyńczycy są bardziej homogenicznie prawdziwymi Żydami, mieszkają na swojej ziemi, z nikim się nie mieszali i mają jednorodny odcień skóry. Mamy do czynienia z jawną czystką etniczną. Zresztą jej początkiem było mordowanie ludności arabskiej w 1948 roku i wyrzucanie Palestyńczyków z ich wiosek i miasteczek. Tylko dzięki opanowaniu mediów, uniwersytetów i wpływów na sztukę np. Hollywood, można tak sobie bezczelnie poczynać. Naprawdę współczuję Palestyńczykom i przewiduję ostatecznie katastrofę żydowstwa.
     A propos pieniędzy które chcą z nas wyszlamować, poznałem dlaczego ich tak potrzebują. Izrael, gdyby nie pomoc zewnętrzna, musiałby splajtować. To pustynia. A do tego na tej pustyni znajduje się jeden wielki plac budowy, domy dla Żydów z Rosji!
     Nawet poznałem pewną piękność w kibucu, piękność BLOND! Ale pieniędzy to oni potrzebują przede wszystkim na armię. 27 brygad pancernych plus lotnictwo plus flota… Nasza armia, pomijając sprawę izraelskiej przewagi nuklearnej, nie zdzierżyłaby w teoretycznej wojnie z Żydami nawet tygodnia! To wszystko jednak dużo kosztuje. To mocarstwo nie jest w stanie samo się na pustyni utrzymać.

     • Robert B.

      26 kwietnia 2017 at 17:21

      Izrael to państwo Żydów. Żydostwo to cywilizacyjny pasożyt. Co z tego wynika? Prosty sylogizm: Izrael to państwo-pasożyt. Niemcy powiedziały, że już won, to musieli się przyssać do kogoś innego. Wypadło na nas, ale już planują dalsze etapy. Tego jestem pewien. Jeżeli coś pójdzie nie tak, to odbiorą znowu zapłatę pięknym za nadobne, z dołu i ryczałtowo, czyli tak jak kochają najbardziej. Pora dla gojów z tego wszystkiego wyciągnąć wnioski.

     • klioes vel pislamista

      27 kwietnia 2017 at 10:23

      PasoŻYD… 🙂

     • Robert B.

      30 kwietnia 2017 at 00:08

      Do @Klioes vel pislamista:

      No to już najkrócej powiedziane, jak tylko możliwie… Ale też trafnie…

     • klioes vel pislamista

      30 kwietnia 2017 at 20:44

      No to teraz dłużej też o gościach z bliskiego wschodu, ale innych:


      Nagrali w Uppsali

      Jeden nagrywał, a dwóch gwałciło.
      Facebook, transmisja… Wcale nie było
      Blokady… Po co? „Ubogacenie”
      W inną „kulturę” jest w Szwecji w cenie!

      Kiedy dziewczynkę „ubogacali”
      Przez trzy godziny ciągle się śmiali.
      Trzech lat (dla śmiechu) w tej demokracji
      Chce prokurator – bez deportacji!…

      *

      Ubogacenie skoro jest w cenie
      Komfort zapewnić musi więzienie.
      Potem zasiłki znów w obfitości
      Zapewnią Szwedzi dla miłych gości!

      A potem goście multikulturnie,
      Stwierdziwszy „Szwedzi to straszne durnie”,
      Zgwałcą ponownie i znów brutalnie!
      Chociaż zapewne już mniej medialnie…

    • royalhunt

     22 maja 2017 at 18:26

     To prawda, ale w ogóle nie jest to zabawne bo to świadczy o tym, jak słabe jest państwo Polskie, że uroszczeń żydowskich organizacji nie jest w stanie odeprzeć raz i na zawsze. Tak ważny temat w ogóle nie jest przez rządy „warszawskie” dyskutowany publicznie, tylko raz po raz dowiadujemy się o tym od jakichś żydków stojących na czele różnych organizacji, jak np. JWC, o tym, że są prowadzone negocjacje w tym temacie. A rządzący naszym krajem zachowują się tak jakby tematu w ogóle nie było. Tymczasem tu chodzi o kosmiczne kwoty w miliardach dolarów. Ta bierność kolejnych polskich rządów jest bardzo niepokojąca, bo gdyby ich stanowisko było zdecydowanie negatywne to powinni poinformować o tym opinię publiczną. Polscy obywatele powinni w tej sprawie napisać list otwarty do premiera i prezydenta, w którym będą domagać się jasnego i zdecydowanego stanowiska polskiego rządu w kwestii żydowskich uroszczeń. Brak takiego stanowiska powinien być odczytany jako próba „dogadania się” z wrogimi Polsce siłami ponad głowami jej obywateli i jako zagrażająca żywotnym interesom narodu poczytana jako zdrada stanu.

  • miperl

   28 kwietnia 2017 at 12:42

   Zgadzam sie miało główna to władza w rekach debili takich jak ty. Dlatego trzeba obalić Pis historia uczy jak się kończą rządy narodowe.

   • ice

    1 maja 2017 at 09:51

    niewygodnie w Polsce wynoś się do judaniemiec tam dostaniesz multikulti z nożem w prezencie od araba !!!

   • T

    2 maja 2017 at 00:51

    Nie\ smakuje Polski Chleb to jedź do Niemiec tam jest chore twoje lewicowe multi-kulti czyli wielokulturowość czyli raj dla ero-komunistów .

 4. sprzwiedliwy

  25 kwietnia 2017 at 15:37

  holocaust biznes rozwija skrzydla….a czy polacy wiedza ze panstwo polskie juz placu rente dla ocalalych z holocaustu lub udajacych ocalalych?????

  • Tomek

   25 kwietnia 2017 at 17:59

   Polacy, jeśli sięgną do owych rewelacji, na które się zapewne powołujesz z 2014 roku o niby 50 tys Żydach jakim Polska ma płacić renty czy emerytury I ZWERYFIKUJĄ TE INFORMACJE, to dowiedzą się, że to g….o prawda. Nieprawdziwa informacja podana przez jeden izraelski dziennik, podchwycona przez pare tabloidów w Polsce i mało wiarygodnego posła, powielana z ignorancją przez niektórych tu na forum. Tyle mogą sprawdzić „Polacy”, bo wymienieni przez ciebie w poście ” polacy ” mogą temu wyzwaniu nie sprostać – najpierw trzeba się po polsku czytać i pisać nauczyć, weryfikowanie przeczytanej treści to wyzwanie z nieco wyższej półki.

   • Danka

    25 kwietnia 2017 at 19:47

    Tonek 17:59
    Zmiany w Ustawie o obywatelstwie polskim wprowadzone przez Komorowskiego oraz zmiany w Ustawie o Kombatantach i Osobach Represjonowanych, wprowadzone za Tuska.Warto sie zapoznac dokladnie, poniewaz zbijasz argumenty bez dokladnych danych o faktach w rodz.dolaczenia do uprawnionych do otrzymywania dodatku do swiadczen emerytalno- rentowych / ok.100 euro/ osob z polskim obywatelstwem, ktore byly mieszkancami gett dla Zydow, zorganizowanych przez Niemcow na terenie- i tu jest pytanie czy II RP, czy ziem polskich pod okupacja niemieckich nazi?

    • Tomek

     26 kwietnia 2017 at 21:10

     Zapoznałem się z nimi dokładnie. I niczego takiego w tych ustawach nie ma. Który to artykuł, owej ustawy, twoim zdaniem o tym mówi? Podaj, skoro twierdzić, że to co napisałaś wynika z tej ustawa. Tak druga ustawa, którą zresztą podałaś, to właśnie jest ustawa o jakiej ja wspomniałem – ustawa, która jedynie pozwalała odebrać komuś, kto już dawno był do tego uprawnionym, świadczenie na rachunek zagranicą. I z tego paru ignorantów zrobiło wielkie halo, że nagle przyznajemy uprawnienia Żydom. Ta ustawa nie zmienia niczego w zakresie tego, kto ma kasę otrzymywać.

   • Paweł

    25 kwietnia 2017 at 22:34

    @Tomek

    50 tyś. żydów zdaje się być liczbą bardzo zaniżoną:

    „w sprawie miejsc odosobnienia, w których były osadzone osoby narodowości polskiej lub obywatele polscy innych narodowości. Na podstawie art. 8 ust. 1 ustawy z dnia 24 stycznia 1991 r. o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego (Dz. U. z 2012r. poz. 400) zarządza się, co następuje:

    § 1. Rozporządzenie określa miejsca odosobnienia, w których warunki pobytu nie różniły się od warunków w obozach koncentracyjnych, a osoby w nich osadzone pozostawały w dyspozycji hitlerowskich władz bezpieczeństwa, a także więzień i obozów NKWD lub będących pod nadzorem NKWD, w których były osadzone osoby narodowości polskiej lub obywatele polscy innych narodowości, oraz obozy, o których mowa w art. 3 pkt 2 i w art. 4 ust. 1 pkt 1 lit. b i c oraz pkt 3 ustawy z dnia 24 stycznia 1991 r. o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego, zwanej dalej „ustawą””.

    Ustawa respektuje kilkaset obozów i podobozów (w tym zagraniczne) więc łatwo domyślić się, że liczba poszkodowanego żydostwa jest ogromna. Nieoficjalnie mówi się, że płacimy żydostwu ponad 200 mln. euro miesięcznie!

    Odnośnie zwrotu rzekomego majątku żydowskiego. Owi żydzi chcąc nie chcąc byli obywatelami Polski i cały ich majątek przeszedł na własność skarbu państwa. Mało tego. Należy domagać się od żydów ogromnych odszkodowań za zabijanie Polaków, kolaborację z okupantami, dezercję oraz utworzenie nielegalnej kolonii na terenie Palestyny.

    • Tomek

     26 kwietnia 2017 at 21:53

     No i na bazie owych przepisów (zacytowałeś prawidłową ustawę, tj. tą z 1991, w odróżnieniu od wypisujących bajki o przyznaniu odszkodowania Żydom przez Komorowskiego czy Tuska w 2014 – z co plus:) uprawnionych do otrzymania tych świadczeń zagranicą jest ok. 7000 osób (ZAGRANICĄ, nie tylko w Izraelu). Wg danych z 2014 roku, o świadczenia występowało 1000 osób z zagranicy. Dane pochodzą z Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, który podawał je w odpowiedzi na pytania gazet. Straszne więc to liczby. Przedstawiał je dyrektor Tomasz Lis (spokojnie, zbieżność nazwisk czysto przypadkowa, bo już widzę ten błysk nieufności w oczach:)))). Znajdziesz w necie, zresztą, możesz sam wystąpić też w trybie dostępu do informacji publicznej. Ale co tam, piszmy o 50 tys., czy o 16 milionach wszystkich Żydów, albo co tam, 16 miliardach:).

     Po drugie, świadczenia z owej ustawy z 1991 roku, to żadne „odszkodowania za Holokaust”. To zasiłki dla osób represjonowanych w określonej trudnej sytuacji majątkowej. Należą się wszystkim polskim obywatelom represjonowanym w czasie lub po II wojnie. Żadne to uprzywilejowanie.

     Co do natomiast mienia pożydowskiego, to się Tobą zgadzam. Co do odszkodowań za morderstwa Polaków za komuny, to oczywiście, tylko że płacić je powinny albo osoby, które tego dokonały, albo państwo, w imieniu którego to zostało dokonane. Ta druga opcja, czyli odszkodowania od Rosji (sukcesora ZSRR), jak zdajesz sobie sprawę, nie przejdą. Ze ściganiem natomiast konkretnych osób problem jest taki, że nie żyją, czy np. nie można ich ściągnąć z zagranicy. Weźmy taką prokurator Wolińską (Fajglę Mindla) – przecież ona pięknie wykorzystała właśnie to, co robi tu na forum ileś tam osób – powiedziała brytyjskiemu sądowi, że w Polsce jest antysemityzm i nie może liczyć na sprawiedliwy proces. I na tej bazie sąd brytyjski odmówił ekstradycji…

     • Paweł

      29 kwietnia 2017 at 11:06

      @Tomek

      Czy można znaleźć te dane na stronie Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych? W ciągu trzech lat wiele mogło się zmienić a z tego co widzę żadnych danych tam nie ma.

      „Po drugie, świadczenia z owej ustawy z 1991 roku, to żadne „odszkodowania za Holokaust”. To zasiłki dla osób represjonowanych w określonej trudnej sytuacji majątkowej. Należą się wszystkim polskim obywatelom represjonowanym w czasie lub po II wojnie. Żadne to uprzywilejowanie.”

      Osoby represjonowane to bardzo szerokie pojęcie. Tym bardziej, że płacimy je tym, którzy zdradzili Polskę i założyli nową ojczyznę.

    • Danka

     27 kwietnia 2017 at 23:17

     A Zydzi Cie wykpia, ze chces odszkodowania za kolonie w Palestynie.Moze zajmijmy sie sprawami stosumkow polsko-zydowskich.

     „/../Polski rząd zdecydował się przenieść obciążenie finansowe dla operacji bankowych potrzebnych do przesyłania pieniędzy na wnioskodawców za granicą oraz do zniesienia konieczności fizycznego adresu w Polsce.
     Rejak powiedział, że nie może powiedzieć, jak

 5. Danka

  25 kwietnia 2017 at 16:35

  Gomulka oddal Ameryce dla Zydow sporo kasy, wiec niech zwroca sie rowniez do Amerykanow. Krakow to najlepszy przyklad ,komu oddawane sa kamienice.

 6. qba

  25 kwietnia 2017 at 17:14

  Niech sie zydzi zwroca do swojego krajana rotschielda ktory zarobil na wojnie krocie finansujac niemcow.

  • Robert B.

   25 kwietnia 2017 at 17:52

   No tak, ale wtedy nie poszerzy się „żydowskie posiadanie”, jeżeli jeden Żyd drugiemu będzie płacił. W ten sposób nie spełnią swojego religijnego obowiązku przechwytywania mienia gojów… Czy można im to zrobić? Przecież oooniii tyyyleee przeeecieeehpieeeeeeeeeeeliiiii…

 7. Jacek

  25 kwietnia 2017 at 18:54

  Jeszcze do nie dawna Żydzi mieli b. wiele do powiedzenia w polityce i ekonomii światowej ale wraz z rozwojem kalifatu to już jest koniec. Coraz więcej Żydów opuszcza Francję, Szwecję czy Niemcy uciekając do Izraela czy US. Wraz z tym jak zagrożenie będzie rosło będzie malała. Z jakiej racji my mamy być cokolwiek winni ? Oni tu byli w Polsce gośćmi. Jak mają w dalszym ciągu pretensje to proszę bardzo, do Niemców. Niemcy też nie zwrócili Polsce majątku straconego przez nas w wyniku napaści w 1939 roku. I jeszcze mamy płacić Żydom. Rząd Polski powinien opublikować kwoty jakie Żydom Polska płaci. Dotychczas to jest tajne. Czy będziemy płacić Żydom do ich śmierci (teraz jest już b. ich mało), czy będziemy płacić ich dzieciom … i tak bez końca.

 8. Jinker5

  25 kwietnia 2017 at 19:16

  Żydzi żydów zabijali a nie Polacy Żydów!
  Polska to nie wasz Kanaan! Nie damy się naciągnąć!
  Won od Polski Syjonistyczni Satanistyczni zaklamani Żydzi!

 9. enola

  25 kwietnia 2017 at 19:43

  Boże ty widzisz i nie grzmisz ..kiedy znów te bezecenstwa, chciwośc , kłamstwo ,brak bojażni tego ,,,narodu” znów wzbudzi Bozy gniew?!

 10. Faszysta

  25 kwietnia 2017 at 20:08

  Znaczy ESLI glosno zajelo stanowisko ktore Kwaku i p. Kornhauser cichaczem wprowadzaja w zycie.

 11. jok

  25 kwietnia 2017 at 20:31

  A czy dmuchanie sprawy „odszkodowań za mienie bezspadkowe” – którym to żądaniom, według dostępnie powszechnej wiedzy, władze nad Wisłą wciąż się opierają, co być może ma świadczyć o ich dzielności w chronieniu „interesu polskiego” – nie mają czegoś pokryć?

  Np. „zwrotu mienia spadkowego”, spadkobiercom, którzy według dokumentów powinni mieć 115 lat, a wyglądają na 70, przy b. liberalnej i „przyjaznej” weryfikacji dokumentów przez organy „zwracające”?
  Jeśli tu idzie OK, dla tzw. odzyskujących, to nie ma pośpiechu – pomimo oficjalnego sprawiania wrażenia, że pośpiech jest pożądany – w sprawie realizacji „odzysku bezspadkowego”

 12. stan

  25 kwietnia 2017 at 20:56

  „… żyje obecnie 500 tys. ocalonych z Holokaustu …”
  I Liczba ta ciągle rośnie. Przecież ocaleni mają dzieci, wnuki itd.

  • goj

   25 kwietnia 2017 at 23:00

   hahha dobre!

  • Egzorcysta

   28 kwietnia 2017 at 00:40

   Powiem lepiej, przed wojna oficjlne dane podaja, ze w Polsce zylo ok 3 milonow Zydow, w czasie wojny zginelo 6 milonow a po odszkodowania z powodu holokchaustu zglosilo sie 8 milonw ktorym odebrali sami sobie nieruchomosci.

 13. Jacek

  25 kwietnia 2017 at 21:23

  Jeśli ktoś jeszcze nie zrozumiał dlaczego przez ostatnie ćwierć wieku nie udało się uchwalić w Polsce ustawy reprywatyzacyjnej – jakiejkolwiek, takiej na jaką stać państwo polskie – to ma odpowiedź. ONI już nie mogą dłużej czekać, IM trzeba wypłacić odszkodowania już teraz. A Polacy swoje sprawy załatwią już sami później, z tego co zostanie.

 14. zydowstwodoizraelaprecz!!!!

  25 kwietnia 2017 at 21:37

  zydowstwo stworzylo marksizm, zydowstwo stworzylo komune, zydowstwo stworzzylo nwo, zydowstwo zalewa europe immigrantami, zydowstwo musi bec zniszczone!!!!

 15. Krystian

  25 kwietnia 2017 at 21:49

  To się w pale nie mieści, mogę im ewentualnie „zwrócić” koszerne wódki, które za młodu z kolegami pijałem.

 16. Danka

  25 kwietnia 2017 at 22:27

  Polakom , ktorzy uciekli przed wlaczeniem do ZSRR do Polski ” zza Buga” do dzis nie zwrocila III RP ani nie podpisala widocznie zadnych umow w sprawie zwrotu majatkow.Pozostawianie tych majatkow np.na Litwie na terenach przygranicznych z Polska przebiegalo czesto w bardzo dramatycznych okolicznosciach, po ukradkiem wyprzedawanych kosztownosciach za bezcen,majatku ruchomego itp, noca Polacy uciekali z domow do lasu przez towarzyszami sowieckimi a’la akcja typu Oblawa Augustowska, potem wracali.Rozwscieczeni towarzysze biegali po majatku szukajac wlasciciela, by ” ubit kak sabaku”, bo mial za choroszo, a tiepier bydiet ubityj.” Nie udalo im sie to,z tego powodu, ze ow majatek, dwor stal na wysokim wzgorzu, do ktorego wiodla tylko jedna droga.Pokonanie „prieklatoj drogi , jak wyzywali towarzysze, kiedy w blicie nie mogli napasc na majatek , bylo nie lada wyczynem, bo specjalnie w czasie tuz przed….zabrano stamtad kamienie…,aby miec czas prysnac od tylu w las. W nocy uciekli z dziecmi do bombardowanego Wilna, tam pozniej jako repatianci do Polski na tulaczke.Osiedli na Warmii , dostali pietro poniemieckiej kamienicy z lokatorami, co komunisci wycenili na 1/10 ich majatku na Litwie, co bylo bardzo zanizone i znusili do podpisania oswiadczenia, ze nigdy juz nie beda wysuwali roszczen.III RP uchwalila ustawe o zwrocie, rekompebsacie mienia zabuzanskiego, ale WYLACZNIE dla tych, ktorzy mieszkali w granicach II RP przed wojna, nie kilkanascie km id tej granicy.Umow z Litwa chyba tez nie bylo, bo tam im odmowili,proponujac postaranie sie o obywatelstwo, co nie bylo pewne.
  Jednak, jako Polacy, uznani zostali za repatriantow polskich i mieli stale po przyjezdzie polskie obywatelstwo.

 17. Danka

  25 kwietnia 2017 at 22:36

  Cd.Nieki obywatelstwo polskie w Polsce i nie dostali zwrotu ani rekompensaty, oprocz uciazliwego pietra w kiepskim stanie , co starsi ludzie musieli sami reperowac itp.i wyskuchiwac narzekan innych lokatorow.I teraz pirownajcie te fakty z roszczeniami, o jakich tu czytamy.

 18. Mirek

  25 kwietnia 2017 at 22:42

  Troche matematyki , 10 % zydow przezylo wojne po70 latach niech zyje ich wciaz 1% Co jest prawie niemozliwe ….to jest tych 500 tysiecy zyjacych w biedzie ? To do licha Ile ich bylo w polsce 500 tysiecy razy 100 to jest 50 milionow? Ktos tu robi z Nas durniow!

 19. Danka

  25 kwietnia 2017 at 22:43

  Errata: „Mieli obywatelstwo polskie w Polsce od razu po wojnie i nie dostali…”

 20. Danka

  25 kwietnia 2017 at 22:58

  I to byl ich wlasny rodowy majatek od wiekow, a nie po zamordowanych przez okupantow nieznajomych obywateli innego panstwa! Panstwa z milionami obywateli zyjacymi stale w biedzie! Wielu wegetuje, a pokazna grupa ok.2 milionow nie ma w ogole srodkow do zycia, tzw. pozbawieni prawa do zasilku np.na terenach strukturalnego bezrobocia dostaja ok.50 euro na miesiac! na wszystko, czyli 12,5 euro na tydzien!

 21. Andysmith

  26 kwietnia 2017 at 01:26

  skoro oni ich mordowali to niech płacą,Gomułka spłacił całe zadłużenie na podstawie umowy z USA i Wielką Brytania

 22. Maciek

  26 kwietnia 2017 at 03:00

  Hitler kiedys powiedzial:bedziecie mnie nienawidziec za kazdego zyda ktorego pozostawiem przy zyciu i dzis te slowa sie sprawdzaja

 23. George

  26 kwietnia 2017 at 08:17

  Ciekawe czy piece w Auschwitz są sprawne?

 24. Danka

  26 kwietnia 2017 at 11:04

  A ci prowokatorzy z ostatnich wpisow,to moga tak sobie pierd…..c tutaj? Nie ma mozliwosci tej agenturze wyczyscic tego shitu?

 25. Danka

  26 kwietnia 2017 at 11:06

  George, popros, zeby na tobie wyprobowali.

 26. agent07

  26 kwietnia 2017 at 11:44

  Niech żydzi najpierw zapłacą za wywołanie i finansowanie Rewolucji Bolszewickiej …Tuchaczewski ,Kaganowicz ,Beria ,Trocki i 80% NKWD jakiej bylo narodowości ? doprowadzili do holokaustu 50mln. Słowian ….plemię żmijowe chce kasy pokazać tym kriopijcom środkowy palec i tyle….!!!!!

  • kedyw

   26 kwietnia 2017 at 14:23

   Tak jest. Niech zwroca za majatki zrabowane Polakom na Kresach, za zamordowanych przez NKWD, UB itd, rowniez za ocalonych przez Polakow z hlokaustu, ktorym to potem odplacali za poswiecenie juz jako NKWD lub UB kula w leb – i to w najlepszym przypadku.

  • Zorro

   26 kwietnia 2017 at 14:49

   Trocki – pierwszy dowódca Armii Czerwonej, Kamieniew, Zinowiew, Swierdłow – decydował o zamordowaniu rodziny carskiej, Lenin (matka z domu Blank) – wódz bolszewików, Kaganowicz, Jagoda – szef NKWD, Frenkel – szef Gułagów itd…to tylko kilka przykładów……..

 27. Zuzanna

  26 kwietnia 2017 at 12:26

  Mądre słowa. No i w sumie temat dość na czasie.

 28. chango

  26 kwietnia 2017 at 14:56

  Związki wyznaniowe mogą kupować grunty. Trzeba to monitorować jakoś. Agentura w kościele jest obecna. Dobrze by było zrobić przegląd sprzedaży nieruchomości wstecz.. w całej Polsce.. i podliczyć to. Jak chcą odszkodowań to niech Niemcy wypłacą nam reparacje wojenne. A jak Niemcy nie będą chciały tego zrobić to niech Ci którzy robią kasę na śmierci idą do Niemców. Finito.

 29. wiesscar

  26 kwietnia 2017 at 17:08

  Zydzi za czyny zydokomuny wobec Slowian nie beda wyplacac Slowianom odszkodowan?

  • wiesscar

   26 kwietnia 2017 at 17:10

   Za mordy, za biede, za zmarnowane zycie obywateli demoludow.

 30. Wojciech

  27 kwietnia 2017 at 09:40

  Judzenie i hucpa to niezłą oręż dla ćwierć inteligentów.

 31. m

  27 kwietnia 2017 at 11:05

  Szykują nam holokaust gospodarczy.

 32. emgirant

  27 kwietnia 2017 at 18:17

  ot i mamy odpowiedz dlaczego istnieje antysemityzm! a i nie tylko dlatego.

 33. Danka

  27 kwietnia 2017 at 19:33

  A co z ustzwa Blidy o lokalach dla wyrzucanych z domow Polakow? Juz PIS to przeglosowal, ze obedzie sie bez lokali zastepczych? Kamienice i ulice. To mialy byc zmiany w ustawie o samorzadach bardzo grozne dla Polakow.

 34. cayt-london

  28 kwietnia 2017 at 12:07

  mienie bezspadkowe nalezy do panstwa tak jest w kazdym cywilizowanym kraju [ciekawe jak w izraelu] i holocaust industry nie ma tu zadnych praw to zwykli oszusci i zlodzieje

  • m

   28 kwietnia 2017 at 12:11

   Powiedziałbym: geszefciarze. Oni to wysysają z mlekiem matek.

 35. Krzysztof

  28 kwietnia 2017 at 12:52

  Zydzi maja pretensje do wszystkich,do calego swiata o to,ze sa nielubiani lub wrecz nienawidzeni.Zawsze pytaja dlaczego tak jest,ze tylu staje przeciw nim i to w calym swiecie.Tutaj mamy jeden z przykladow.Oto zydostwo wymyslilo sobie jak zlupic kolejny narod,po niemieckim,i to na potezne pieniadze.W gre wchodzi ok 70mld zlotych !!!Przecietny czlowiek wie ile to jest milion,powiedzmy dziesiec milionow.Powyzej tej kwoty,wszelkie sumy sa zupelnie abstrakcyjne.Rozum czlowieka nie potrafi ich pojac.Odwrotnie zupelnie rozum zydowski.Ci maja calkiem biegle opanowane nawet te najwieksze,az niewiarygodne kwoty.Wlasnie dlatego wymyslili sobie ,ze Polska jest im”winna 67 mld zlotych” !!! Co jest powodem ich roszczenia?Mienie pozostawione w Polsce przez Zydow.Ktos zapyta:a jakich Zydow?Czy chodzi o roszczenia rodzin,spadkobiercow? Alez NIE !!! Polacy maja „oddac Zydom”taka kwote za mienie pozostawione w Polsce przez Zydow.To tak jak by Polska zwrocila s8ie np.do USA z zadaniem aby USA zaplacily Polsce jakas gigantyczna kwote,powiedzmy 100 mld USD za mienie pozostawione w USA przez Polakow.Jakich Polakow?Ano-tych zmarlych bezpotomnie,bez spadkobuercow.tego samego zadaja Zydowscy zlodzieje,bo inaczej nie mozna ich nazwac.Jest to zadania kuriozalne,nie majace swojego precedensu w calej historii ludzkosci.Zyd potrafi byc az tak bezczelny.Potrafi tez sie pozniej dziwic-skad ta nienawisc do nich…

  • m

   28 kwietnia 2017 at 14:53

   Dolarów, nie złotych. 65 MILIARDÓW DOLARÓW.

   • Krzysztof

    28 kwietnia 2017 at 21:38

    Tak,oczywiscie.Chodzi o kwote 67 mld dolarow amerykanskich.Przepraszam za blad.

 36. Danka

  28 kwietnia 2017 at 23:01

  Wszystkich zamurowalo, ze PO z Komorowskim i Tuskiem obdzielili jednak szczodrze wszystkich uznanych przez nich za uprawnionych do dodatku ok.100 euro, jako ofiary hitlerowcow i to z calego swiata ?

 37. kuzlak F.

  29 kwietnia 2017 at 22:59

  Wygląda na to, ze te żądania tego Europejskiego Instytutu Dziedzictwa Shoah (ESLI), to jakaś paranoja niczym – „mafijny szantaż” Kimże jest ten ESLT, że takie bezprawne stawia żądania?. No jeśli te majątki są to niech więc odbierają sami ich prawowitym właścicielom i nie wiadomo dlaczego tej „grabierzy” miałby się dopuszczać Polski Rząda. Po upadku tatalitaryzmu – resztka majątków jaka pozostała po II w.s. zwracana jest prawowitym włąscicieli, lub spodkobiercom a gdy takich nie ma – trudno pojąć, dlaczego mieli, by je zagrabić ci do których te majątki nie należą? Śmiać się więc tylko można z tych tak głupich argumentów, że 500 tyś Żydów ze względu na zaawansowany wiek ocalałych z Holokaustu nie ma z czego żyć, więc Polska miała by ich finansować. To jakieś, czysto „gangsterskie” żądania tej Instytucji i trudno pojąć, dlaczego nie jest tak nazywana, jak wynika to z jej żądań. Przypomnę, że w Polsce nie 500 tyś a kilka mln starców, żyjących w nędzy(nie zawsze emeryci)- nie ma z czego żyć a nawet nie kiedy mieszkać, ale nikt z nich, ani w ich imieniu nie ma takiej bezczelności stawiać takich nie uprawnionych a ohydnych żądań i „wara” wam od Polski!

 38. Robert_ksiazczyk

  29 kwietnia 2017 at 23:41

  ehe zydzi dostaniecie….tak jak Polacy Lwow i Kijow od Stalina….lwow..no meze by sie jakiesznalazly ale kijow to mozecie dostac tyly ile wlezie.

 39. Opozycyjny

  30 kwietnia 2017 at 12:19

  mają rację-z tym że właściwym adresatem wszystkich roszczeń za straty materialne i śmierć milionów Żydów są oczywiście współczesne Niemcy jako spadkobierca zobowiązań III Rzeszy-Niemcy sa tez winni odszkodowania wojenne za zniszczenia dokonane w Polsce i śmierć wybiórczo mordowanych Polaków,

 40. m

  1 maja 2017 at 21:38

  „Pośród wschodnioeuropejskich krajów Bośnia-Herzegowina i Polska są jedynymi krajami, które nie wprowadziły w życie rozwiązań prawnych mających na celu zwrot mienia zagrabionego zarówno w okresie Holokaustu, jak i komunizmu, a są one krajami, gdzie obydwa te rodzaje zawłaszczeń miały miejsce” – rozumiem, że ESLI zamierza zagrabić zagrabione.
  Tylko paso*ydy mogą być tak bezczelne.

  • Danka

   1 maja 2017 at 22:31

   Czolko m.Jutro wiecxorem zajrzyj w lesne tematy na portalu lesnym, tym Twoim.Pozdrawiam;)

   • m.

    2 maja 2017 at 02:37

    Danka, „Mordeczko” 😉 Ty moja… 😀
    ” m ” to nie ja; ja jezdem ’em z kropą’, czyli ” m. „.
    Pozdrawiam. 🙂 🙂

 41. Jeffery Putz

  8 maja 2017 at 00:39

  web content

 42. Zen

  22 maja 2017 at 11:35

  To Polacy odbierali Żydom majątki w postaci m.in nieruchomości w czasie wojny…? Pierwszy raz o tym słyszę. A jak oni to mieli robić?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra