Wiara

MEDYTACJE EWANGELICZNE Z DNIA 26 kwietnia 2017 r.

Środa – (J 3,16-21).

Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony. Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego. A sąd polega na tym, że światło przyszło na świat, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność aniżeli światło: bo złe były ich uczynki. Każdy bowiem, kto się dopuszcza nieprawości, nienawidzi światła i nie zbliża się do światła, aby nie potępiono jego uczynków. Kto spełnia wymagania prawdy, zbliża się do światła, aby się okazało, że jego uczynki są dokonane w Bogu.

Nie ma potępienia, gdy… wierzymy! Tylko sami możemy się skazać na odejście… Czymże jest bowiem potępienie? To odłączenie się od Boga.

Bóg jest Miłością, a Miłość jest zawsze łącznością między osobami. A więc w naturze Boga jest nieodłączenie się od człowieka. Jednak to człowiek może zdecydować się odwrócić od Boga.

A zatem, kto wierzy w Jezusa Chrystusa, nie może się od Niego odłączać.

Jeśli ktoś jednak nie wierzy, ten sam się odwraca od Boga, to znaczy od Miłości.

Człowiek z powodu grzechu, ucieka i chowa się przed Bogiem. Dokładnie tak, jak Adam… ukrywa się. To oznacza właśnie miłować ciemność. Dopuszczając się nieprawości, nawet najdrobniejszej, mamy taką dziwną tendencję do chowania prawdy o tym, co zrobiliśmy. Nie chcemy zbliżać się do światła, aby nie potępiono naszych uczynków!

Ale kto potępia w rzeczywistości uczynki? Przecież nie Bóg! Bóg oddał życie za to, abyśmy zobaczyli siebie w Jego świetle! A w Jego świetle widzimy, jak bardzo nas Bóg ogarnia Miłością!

Poznając Prawdę o sobie samym, zbliżając się do światła, okazuje się, że nasze uczynki są… dokonane w Bogu! Co to znaczy?

Jezus Chrystus nie jest prokuratorem! Demon chce abyśmy tak myśleli, czyli chce byśmy kochali ciemność, to znaczy ukrywanie się przed Bogiem. Ale to demon jest prokuratorem, nic jednak nie może nam zrobić, choć jesteśmy grzesznikami, bo prokurator nie może powstrzymać Miłości Zbawiciela! Jezusa Chrystusa! Tego, Który nie oskarża, ale usprawiedliwił nas na Krzyżu! Dokonał naszych uczynków sam, przyjmując wszystkie ich najtrudniejsze konsekwencje.

To sam człowiek może się od tej Miłości odwrócić… Niech żaden z nas nigdy tego nie robi.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

1 komentarz

1 Komentarz

  1. mobsex

    16 maja 2017 at 19:55

    I’m finding them for my sister. I’m trying to find the most recipes with pictures and the ages of baby for the recipes. Blogs are usually where I would expect to find them.. http://guitpro.net/wiki/index.php/Wondering_How_To_Make_Your_Bed_Bugs_Rock_Read_This

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra