Z kraju

Michał Marusik: Wychowanie dzieci zastąpiła hodowla parobków opresyjnego państwa

Rodzina polska istnieje tylko teoretycznie. Jeżeli poziom zatrudnienia sięgnął taki poziom, kiedy mąż pracuje na podatki, a żona pracuje na podatki, pozostawiając dzieci państwu, to rodzina w zasadzie nie istnieje – powiedział w środę eurodeputowany Michał Marusik, odnosząc się do obecnej sytuacji rodzin w Polsce i w Europie.

– Trawestując „klasyka” powiedziałbym, że rodzina polska istnieje tylko teoretycznie. Rodzina polska jest kupą gruzów powstałą w wyniku utraty materialnego fundamentu jej istnienia. Jeżeli ucisk fiskalny osiągnął taki poziom, że mąż i ojciec nie jest w stanie zarobić na utrzymanie żony i dzieci – żona i matka musi porzucić dom, męża i dzieci i pójść pracować na biurokratycznych nadzorców, żeby pozostawione jej resztki zarobku dołożyć do utrzymania siebie i dzieci. Kiedy mąż pracuje na podatki, żona pracuje na podatki, a dzieci wychowywane są w sierocińcach pod państwową kuratelą trudno w ogóle mówić o istnieniu rodziny – mówił eurodeputowany Michał Marusik podczas środowej konferencji „Wyzwania wobec rodziny na forum europejskim”, jaka odbyła się na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Funkcje rodzicielskie: dydaktyczne i pedagogiczne przejęło państwo – dodał.

– Współczesne państwa hołdują zasadom totalitaryzmu, a więc łamania autonomii. Wszelkie formy działalności gospodarczej dawno już zostały poddane permanentnej kontroli totalitarnego państwa.

My już zapomnieliśmy o państwie, które opiekowało się autonomią instytucji społecznych. Władza w rodzinie nie należała do państwa, ale do ojca rodziny – przypomniał, zwracając uwagę, iż ów totalitaryzm instrumentalnie traktuje i Boga i religię. – Chce uzyskać kontrolę nad Kościołem i nad jego donatorami – zaznaczył. – Kontrola państwowa nad rodziną ma na celu złamanie przedostatniego bastionu wolnego społeczeństwa – zauważył, wskazując na rodzinę oraz Kościół jako ostatnie bastiony wolności społecznej.

Jeżeli ominiemy nasz – niezwykle już słaby – instynkt obrony normalności i pod wpływem propagandowo nagłaśnianych incydentów przyjmiemy milczącą zgodę na to, że państwo przejąć musi władzę nad rodzinami, to rządzący nami totalitaryści będą mieli do pokonania już tylko Kościół – bił na alarm, podkreślając, iż „człowiek w intencjach rządzących nami totalitarystów ma być całkowicie uprzedmiotowiony”.

– To jest taki nieustający Kulturkampf – ocenił sytuację.

W ocenie Marusika kryzys rodziny wynika wprost ze zniszczenia materialnego fundamentu funkcjonowania. – Żony i matki zostały zmuszone podjąć pracę zarobkową, aby zapewnić egzystencję dzieciom, które przeszły pod wychowanie państwa. Dla takich dzieci państwo stało się ojcem, a prawo stało się matką. Jeśli myślimy o rodzinie powinniśmy myśleć o takim stanie rzeczy, gdzie ojciec jest ojcem, a matka jest matką – skonstatował.

Fot. Anna Wiejak

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

81 komentarzy

81 Komentarzy

 1. gieptil

  26 kwietnia 2017 at 13:05

  Marusik jak zwykle kłamie i przeinacza. Mnie już nudzą te ich dziwne opowieści bez sensu i bez logiki. Opowieści półanalfabetów rachunkowych, a do tego o zerowej wiedzy na temat działania państwa i gospodarki. Bo to z zasady są jakieś fioły fantaści. Ciekawe że oni z taką swadą wypowiadają się na temat ekonomii, gdy nie mają wiedzy ani teoretycznej ani praktycznej. Przecież taki Korwin czy Michalkiewicz żyją od zawsze z … publicystyki. A jakby tak który popracował przez 10 lat w kilku różnych firmach, to by wiedział jak świat wygląda naprawdę.

  • QlaUnogi

   26 kwietnia 2017 at 13:17

   głupek

  • gieptil

   26 kwietnia 2017 at 13:32

   A rzecz w tym że problem jest, tylko Marusik ma oczywiście jedną receptę – mniej państwa i mniej podatków, no i co jasne zamiast inflacji deflacja ( czyli rentierom i lichwiarzom samo rośnie ). I to jest oczywiste oszustwo. Bo zależy czym ta państwo się zajmuje, a czym nie. Nie chodzi o mniej, chodzi o z sensem i uczciwością, tam gdzie trzeba państwo powinno interweniować. Całkowicie wolny rynek to masowe patologie, wolny rynek potrafi dobrze działać tylko pod bardzo solidną kontrolą państwa. Jeżeli ktoś ma inne zdanie to proszę o przykład, choć jeden.
   Ja mam przykład Rosji, nie nagłaśniany w Polsce jakoś ostatnio. W Rosji już sprywatyzowano niemal wszystko poza sektorem obronnym, kosmicznym i atomowym. Sprywatyzowano sektor energetyczny, co szybko doprowadziło do ogromnego wzrostu cen energii elektrycznej ( wyrosło na tym sporo gigantycznych fortun ). Wyeliminowano niemal do zera według liberalnych recept wpływ państwa na gospodarkę. Wprowadzono liniowy podatek PIT w wysokości 13%. I miał być cudowny liberalny raj, tam ortodoksyjni liberałowie jadą dokładnie tymi samymi frazesami bez pokrycia jak w Polsce. A więc, wyrosło cudownie wiele gigantycznych fortun ludzi którzy nie orzą, nie sieją, żadnych tam nowych komputerów czy samolotów nie wymyślają, no tylko dobrze się obracają, no tak po 10 razy wygrywają na loterii, farciarze. Gospodarka ogólnie podupadła, z przemysłu akurat trzymają się nieźle jeszcze jakoś te państwowe, reszta podlega rabunkom i szabrowaniu ( a końcu najlepiej i najłatwiej zarabia się na … upadłości ). Kryzys w Rosji nie zaczął się po Majdanie z powodu sankcji. Kryzys zaczął się wcześniej, jeszcze przy cenach ropy na poziomie 100$ za baryłkę. Zwykli ludzie sporo zbiednieli, krezusi coraz jawniej się w oczy wszystkim śmieją, bo oni swoje już naszabrowali i do tego jak się zdaje w większości naszabrowali zgodnie z prawem, tym super liberalnym. Już coraz mniej kto tam wraca do obietnic cudownego rozwoju gospodarki i dobrobytu. Bujajcie się frajerzy, zostaliście nabrani na liberalny frazes, więc mordy w kubeł, bo niczego na nie udowodnicie.

   • Szukający Drogi

    26 kwietnia 2017 at 13:40

    Jeśli wg Ciebie w Rosji jest wolny rynek i swoboda działalności gospodarczej oraz państwo nie ingeruje w życie obywateli, to nie dziwi Twoja niechęć. Tyle, że tam jest zamordyzm, kolesiostwo, a nie wolny rynek.

    • gieptil

     26 kwietnia 2017 at 13:54

     Jest zamordyzm, kolesiostwo właśnie w ramach wolnego rynku. Bo życie nie znosi próżni, gdy wycofuje się państwo wchodzą w to miejsce zorganizowane siły prywatne. Człowiek z zasady działa z zorganizowanych strukturach, mitem są opowieści liberałów jak to dwóch zacnych obywateli dokonuje rynkowej transakcji, zazwyczaj przynajmniej jedna strona jest zorganizowana. Sytuacja podobna do Rosji była przez lata w wielu krajach Ameryki Południowej, gdzie było niby liberalnie i wolnościowo, bo państwo się nie wcinało. Więc ci co dorobili się cudownie fortun ( na czym kto to wie??? czy tam coś wymyślili? jakiś minikomputer, laptop? rakietę zbudowali?) zmówili się przeciw co jasne komunistom. Każdy kto uważał że bogacze nakradli się po prostu kosztem reszty był definiowany jako komunista. No i prywatni załatwili to prywatnie, szwadrony śmierci się pojawiły, takie prywatne formacje zawód – morderca do wynajęcia. To było takie niby zdrowe liberalne rozwiązanie. Po co zaraz sąd, czy coś tam, kilku bogatych dżentelmenów ocenia że to musi być komunista, z oczu mu komuną patrzy, więc szwadron do roboty.

    • gieptil

     26 kwietnia 2017 at 15:32

     Jest taki ciekawy przypadek liberalnego bełkotu. Jeszcze tak 5 lat temu, może 8, co od Korwina dawali przykład tych „4 azjatyckich tygrysów” co dzięki liberalizmowi i absolutnie wolnemu rynkowi tak się rozwinęły. Ale już nie dają. Bo zjawił się jakiś gość co siedział w Azji południowo wschodniej na palcówce dyplomatycznej i opisał ten niby liberalny cud. Cud cuchną koszmarnie socjalizmem jak nie komuną, wszędzie było to twardo sterowane przez państwo.
     Dla przykładu Singapur. Tam dla pobudzenia rozwoju zrobili wielki program budownictwa mieszkaniowego. Ale pojawiły się ohydne smrody socjalizmu. Mimo tych smrodów program się znakomicie udał. Oni sobie mianowicie wykombinowali, że skoro społeczeństwo uzbraja tereny pod budownictwo, to dlaczego jakiś prywatny farciarz ma czerpać korzyści. Bo ceny gruntów uzbrojonych są wielokrotnie wyższe od nieuzbrojonych. Wystarczy mieć fart albo … dobrą informację w porę i się zostaje bonzą bogaczem bez pracy. Więc wprowadzili jakiś taki dziwny, zawiły system cen gruntu ustalanych przez państwo, i jakieś inne blokady – czysty ohydny socjalizm. Program się udał super.
     Niedawno gdzieś trafiłem na informację, że Singapurczycy mają znakomite wyniki w testach na inteligencję. Widać efekt, nie dali się nabrać na frazes. Marusik nie ma takich znakomitych wyników.

     • gieptil

      26 kwietnia 2017 at 15:43

      Jakby ktoś nie rozumiał o co chodzi. Dzisiaj jak ktoś chce w większym mieście zbudować dom, to połowa ceny to grunt. Grunt został uzbrojony na koszt wszystkich mieszkańców miasta. Zarobił jakiś sprytny miś, co nowego komputera czy laptopa nigdy nie wymyśli, ale jeździ teraz wielką bryką wagi 2 tony i śmieje się z tego ciemnego bydła co na niego pracuje. Tak działa realnie czysto liberalna gospodarka, gdzie państwo ” nie szkodzi rozwojowi prywatnej zdrowej inicjatywy”. ;-))))))))))))))))

     • gieptil

      26 kwietnia 2017 at 15:48

      Zdaje się że mądrzy żydzi w Izraelu nie są tacy głupi. Takie liberalne systemy to oni chętnie głupim gojom podpowiadają ( jak się głupie goje na te złodziejskie pomysły nabierają, to nie wina żydów tylko głupich cwaniackich gojów – 10 przykazań znają ). Natomiast u siebie kultywują socjalizm, jak nie komunę, są za mądrzy aby serio brać te liberalne brednie. I całkiem dobrze funkcjonują.

   • Egzorcysta

    28 kwietnia 2017 at 01:42

    To nie ma nic wspolnego z tym czy panstwo ingeruje czy nie tylko jak ingeruje, poniewaz panstwo moze ingerowac w dwojaki sposob.Moze bronic pogladow by na „wolnym rynku” , Zyd nie musial zaplacic firmom ktore wybudowaly autostrady, albo moze stac na strazy „wolnego rynku”,by Zyd ktory nie mial nawet lopaty i wygral przterag na roboty budowlane autostrad i musial zaplacic firmom w 14 dni po wystawieniu faktury, ale zabral kase i wyjechal do Izraela.Dopuki jest na swiecie cos takiego jak panstwo i rzad, nie ma tak naprawde wolnego rynku, bo to jak mafia, bierze haracz.I jest oczywistym ze zadnego wolnego rynku nie ma.Fizycznie wolny rynek moze istniec tylko i wylacznie ,miedzy dwoma podmiotami gospodarczymi ktore maja prawo do samosadow i ich respekt dla wlasnosci, ale kiedy do biznesu jest trzech, juz nie istnieje zaden wolny rynek, bo ten trzeci to pasozyd, zerujacy na wysilkach i pracy jednych i drugich nawet jak pelni role „sedziego na ringu”.
    Ludnosc uwaza ze rynek jest wolny jak ich nikt nie rabuje, a nie zaglebiaja sie w to ze nie widza jak panstwo w biznes ingeruje i nie pobiera oplaty, choc to raczej utopia, bo panstwo tak naprade jest jak lis ,ktory gdzie tam korzysta gdzie dwuch sie bije, wiec wprowadza ustawy gdzie ludzie sie bija.Pamietam taka bajke chyba Kochanowskiego, jak dwa zajaczki znalazly krazek sera i poszly z tym do lisa by podzielil ten ser sprawiedliwie pomiedzy ich dwuch,a lis ciagle i tak dlugo dzielil (ich poroznial)ze za kazdym razem w ramach sprawiedliwosci odkrawal ciagle tyle dla siebie ,ze ciagle powstawaly nierowne polowy az nie zostalo „wolenmu rynkowi nic”.Na tym polega wolny rynek w mniemaniu politykow (lisa)i urzednikow.Wolny rynek jest tylko wykonalny od pewnego poziomu rozwoju, czyli obie strony biznesu dobrowolnie z racji swojej prawosci, akceptuja bez potrzeby istnienia prawa,(trzeciego) roszczenia biznesowe drugiej strony.Kiedy zaistnieje ktokolwiek ,kto uwaza, ze dwuch nie moze dogadac sie ze soba, juz nie ma wolnego rynku.Niema tez wolnego rynku, kiedy wejdzie mafia do firmy i zazada prawa wlasnosci i choc interes jest miedzy dwoma to cos takiego tez nie jest wolnym rynkiem.Tak zwalnym wolnym rynkiem jest prawo kazdego istnienia na ryknu bez ingerencji nikogo, co w zasadzie jest utopia w dziejszych czasach, gdzie Zydzi natychmiast zorganizuja oplaty za „ochrone”, ale calkiem teoretycznie.Nieteoretycznie beda tylko oplaty za prawo dostepu do „wolnego rynku”, jak GEPTIL slusznie zauwazyl.Wolny rynek to rynek bez podatkow i rynek gdzie Jozek akceptuje ceny Franka i nikt sie w to nie wtraca.

  • Szukający Drogi

   26 kwietnia 2017 at 13:35

   Ale z czym się nie zgadzasz w wypowiedzi p. Marusika? Bo odnoszę wrażenie, że nie przeczytałeś i cokolwiek by nie powiedział jesteś na nie, bo Korwin jest publicystą. Co to ma do rzeczy?

  • Podpis

   26 kwietnia 2017 at 13:39

   Wytłumacz mi geniuszu myśli ekonomicznej jak to jest, że mój Tata 30 lat temu pracując jako pracownik fizyczny był w stanie utrzymać dom, zarobić na wychowanie i wykształcenie 2 dzieci, kupienie działki wybudowanie domu. Mama zajmowała się domem nie pracowała zawodowo. Teraz mamy maszyny kilkukrotnie wyższą wydajność pracy, komputery, euro dopłaty, wykształconych światłych ekonomistów takich jak Ty, a ludzie nie są w stanie związać końca z końcem. Jak chcą zamieszkać na swoim to muszą brać kredyty do końca życia i kilka lat dłużej ?
   Tylko nie pisz mi, że własność to przeżytek i nowocześniej jest mieszkać w wynajmowanym.
   Niestety Pan Michał ma rację. Skala wyzysku fiskalnego połączona z zadłużeniem na szczeblu rządowym + ZUS + szczebel samorządowy doprowadza ten kraj do ruiny.

   • gieptil

    26 kwietnia 2017 at 14:12

    Jeżeli jest jak jest to wielka to zasługa Korwina i jego ludzi, którzy tłukli przez lata, że prywatne zawsze lepsze, a państwowe zawsze szkodzi, i to docierało, to ukształtowało umysły milionów. Mimo że Korwin nie rządził, to jego ideologia owszem rządziła, rządzi do dzisiaj, choć tak po roku 2000 pojawiło się trochę sceptycyzmu. Więc w myśl tej zdrowej jakoby gry sił rynkowych jeszcze do niedawna nikt nie uważał za problem, że z jednej strony skądś gigantyczne fortuny różnych tłustych tępych wieprzy o małych cwaniackich oczkach, a z drogiej nędza milionów ciężko pracujących ludzi. Toż RYNEK tak zdecydował, a rynek co jasne święty jest. Te przemiany po roku 1989 odbywały się jednak w myśl mocno liberalnych recept – szereg wymogów korwinowskiego kanonu zostało jak najbardziej wypełnionych, i mamy tak jak mamy. PKB Polski w tym czasie tak orientacyjnie się podwoił. W tym czasie PKB Chin gdzie ich partia ich półrynkową gospodarkę trzymała w żelaznym uścisku wzrósł … 11 razy ( słownie – jedenaście ). Praktyka pokazała jaki system dobrze działa.

    • Podpis

     26 kwietnia 2017 at 14:21

     W Polsce wolny rynek to był tylko krótką chwilę po wprowadzeniu ustawy Wilczka. Każda nowelizacja / zmiana likwidowała kolejne cząstki tego wolnego rynku.
     W Chinach niby rządzą komuniści a takiej wolności gospodarczej jak tam mają w Polsce nie było nigdy.

     • gieptil

      26 kwietnia 2017 at 14:54

      No to mam dla ciebie proste ćwiczenie. Sprawdź jak to rozwijała się polska gospodarka w tym krótkim okresie prawdziwego czystego zdrowego rynku. Podpowiada, pikowała pięknie w dół, coraz niżej i niżej.

    • Rafał Karkosz

     26 kwietnia 2017 at 15:50

     Geptil- człowiek musi jeść i gdzieś mieszkać. Na to potrzebne są pieniądze, które normalny człowiek dostaje co miesiąc za swoją pracę. Skąd bierzesz tyle czasu na to, by zamieszczać po kilka wcale niekrótkich komentarzy pod każdym artykułem na prawym? Do szkoły też nie uczęszczasz, bo byś siedział dniami w „budzie”. A jeśli zasilasz inne portale swoją prorosyjską propagandą, z czego ty żyjesz. Odpowiedź nasuwa się sama. Zdemaskowany!!!

     • gieptil

      26 kwietnia 2017 at 16:07

      No to sonie podlicz ile zamieszczam tych tekstów, i ile to musi zając mi czasu? Weź pod uwagę że za schyłkowej komuny skończyłem uczelnię ekonomiczną ( całkiem dobrze wykładali wtedy, tam już większość to była … gospodarka rynkowa, taka prawda ;-))))) ). I że czytałem sporo ponad to co wymagali, w czytelni było sporo literatury zachodniej. I choć oceny miałem średnie, to asystenci podczas ćwiczeń zauważali że tak dobrze kumam i mam bardzo ciekawe wypowiedzi. Naukowcem nie zostałem, ale później też trochę czytałem i robiłem w wielu firmach, realia biznesu poznałem naprawdę doskonale, od podszewki, nie żaden tak kurwa korwinowski frazes. Widziałem to dokładnie, od dołu, tego raczej ukrywanego.
      I jak sobie tak z czasem podsumowałem moje przemyślenia i analizy, to mógłbym wydać swoją książkę o ekonomii naprawdę, taką naprawdę. Ale mam to w dupie i nie wydam. Czasem napiszę kilka tekstów, co mi w sumie zajmuje mniej niż godzinę. Czasem może i nieco więcej. A jako cieć ;-))))))))))) mam nienormowany czas pracy. Jako cieć ;-)))))))))). Bardzo mnie ten układ bawi.

     • gieptil

      26 kwietnia 2017 at 16:15

      Cieć to zawód mało popularny. Smród, brud, zsyp cuchnie zawsze, psie gówna i ludzie czasem ( potrafią nasrać na klatce schodowej ), częściej po pijaku naszczają. Inni uciekają, cieć musi zacisnąć wargi, wypić setkę wódki i do boju sprzątać. Więc mało kto chętny do tej roboty. Nie trzeba zasuwać całe 8 godzin na dobę. Tylko można złapać łatwo jakąś chorobę, takie ryzyko zawodowe. Na razie nie złapałem. ;-))))))) I tak leci, trzy ćwierci do śmierci.

   • pamieiwy

    26 kwietnia 2017 at 19:34

    nie potrzeba tu geniuszu tylko racjonalnego myslenia,to ustruj socjalistyczny sie zawalil po wyscigu zbrojen,to kacapy padly na pysk ze swoja ideologia,Polska nigdy ustroju nie zmienila tylko oprawcy sie ustawili po 89 roku,dzisiaj nie ma ani kapitalizmu ani socjalizmu,lichwiarze napompowali ceny zachodnie a mentalnosc zostala taka sama,to ze twoj ojciec wybudowal dom, 3at temu to albo byl dobrym spekulantem i handlowal w tamtym czasie czyms co bylo chodliwe,albo sie okradalo socjalistyczna gospodarke,z pracy rak to miales garba jedynie,cwaniaki partyjne dorabiali sie fortun typu kulczyk i tym podobne

  • goj

   29 kwietnia 2017 at 23:15

  • Józek

   30 kwietnia 2017 at 14:24

   Nie tylko głupek ale głupek do kwadratu czyli przez niektórych definiowany jako….

 2. Soroka

  26 kwietnia 2017 at 13:14

  Aspekt materialny dla rodziny jest bardzo ważny, ale oprócz niego jest jeszcze parę ważniejszych od niego, ale o tych aspektach nikt nie mówi, a jeszcze bardziej nie mówi się dlaczego tak jest i jak być powinno.

  • PrawNIK

   26 kwietnia 2017 at 17:22

   Wpisz w Google „Piramida potrzeb Maslowa” to zrozumiesz że o reszcie nie ma sensu gadać dopóki nie spełni się potrzeb podstawowych.

 3. margeritta

  26 kwietnia 2017 at 15:29

  No tak, panaceum na wszelkie zło to matka w domu. Ile razy jeszcze?

 4. Wojciech

  26 kwietnia 2017 at 16:49

  Dobrze ten pan prawi,czego większość nie zrozumie ponieważ jest tak ogłupiła i zdemoralizowana od czasów powojennych do dzisiaj przez rządy komuchów i postkomuchów okrągłostołowych.

 5. tomek

  26 kwietnia 2017 at 18:48

  Tych smotkow kacapsko zydowskich juz nie interesi kto bedzie rxadzil byle tylko nie pis to mendy ubeckie i poesbeckie gieptile o reszta mendowni

 6. kowalski

  26 kwietnia 2017 at 19:23

  od jutra nowy prezydent usa obniza podatki z 35%,do 15%,panie morawiecki idz pan ta droga za usa!!!,rodzina to podsrawowa jednostka spoleczna!!!!!,dobre bylo +500,ale sa potrzebne inne lepsze zmiany

  • gieptil

   26 kwietnia 2017 at 19:43

   Takich genialnych obniżeń podatków, to ja pamiętam już kilka. Tylko jest bardzo ciekawa sprawa, po kilku latach media liberalne przestawały o tym pisać. Nie pokazywały znakomitych efektów tych obniżek. Bo ich nie było, zazwyczaj taki kraj popadał w chroniczny kryzys gospodarczy.

   • Józek

    30 kwietnia 2017 at 14:33

    Idź na ponowną naukę języka polskiego.
    Jesteś też Durniem!

 7. MS

  26 kwietnia 2017 at 19:59

  I kto to mówi. Dozorca systemu.

 8. Robert Ksiazczyk

  27 kwietnia 2017 at 22:04

  wybaczcie zacni panstwo ze wtrace swoje dwa grosze. Otoz, jest wiele prawdy w tym co powyzszy felieton przedstawia. Kiedy sie chce gospodarke i ekonomie poruszyc, zasada jest jedna ; obniza sie podatki poniewaz to odblokowuje prywata inicjatywe a ludzie odczuwaja ze maja w kieszeni kase. Jesli maja kase , to wydaja kase. Pieniadze sa jak krew w obiegu. Gdyby podatek byl 5% wstyd by bylo takiego podatku nie zaplacic i placilby kazdy dla swietego spokoju. Rosnace podatki w pewnym momencie osiagaja mase krytyczna i ludzie zaczynaja ich unikac a sciaga sie je z tych ktorzy ich uniknac nie sa w stanie, czyli z tych najbiedniejszych. Zamiast przeznaczyc pieniadze na hobby, podroze, inwesycje w siebie i swoja rodzine; rodzice zmuszeni sa pracowac na utrzymanie systemu biuroktatow. System ktory tak naprawde stworzony zostal po to by bylo rodzinom lzej, staje sie ciezarem i systemem opresyjnym wrogim rodzinie.

  • gieptil

   28 kwietnia 2017 at 15:29

   Nic nie wiadomo o tym aby obniżka podatków powodowała jakieś tajemnicze odblokowanie prywatnej inicjatywy. Ci co te bajki rozpowiadają powinni wyjaśnić dokładnie co mają na myśli.
   Ja wiem tyle, jak obniża się podatki osobom o wysokich dochodach to oni mając większy dopływ kasy mniej czasu poświęcają biznesowi i pracy, a więcej zabawom, rozrywkom, wyjazdom, hobby. Należy przyjąć że ludzie są racjonalni, po co pracować skoro nie musi się pracować. Człowiek ciężko pracuje gdy musi, gdy nie musi traktuje to jak hobby, rozrywkę, na luzie. Wpadnie do swojej firmy raz w tygodniu ( no może dwa razy ) na kilka godzin, pogada, przejrzy ostatni bilans i … do Hiszpanii albo Maroka na piękne plaże, albo na Maderę. Tak to działa realnie misie. Korwin czy Michalkiewicz nie mają pojęcia o czym gadają.

   • Andysmith

    29 kwietnia 2017 at 02:47

    Gieptil czytam te twoje komentarze i mi się niedobrze robi.Skąd w umyśle ciecia tak wspaniałe przemyślenia?Jestes baranem do kwadratu.Tylko wolny rynek jest ratunkiem dla Polski.Podatki tylko obniżać bo jak podwyższasz to korzystają z tego urzędasy,nie ludzie.Państwo ma stać na straży aby wolnorynkowcy grali fair a nie ich okradać na każdym kroku.A Michalkiewicz i Korwin dokładnie iwedzą o czym mówią.Ty nie wiesz.

    • gieptil

     29 kwietnia 2017 at 22:44

     ;-))))))))))))
     Najwyraźniej ty się nawet na ciecia nie nadajesz. Wyjaśniłem mechanizm bardzo jasno i precyzyjnie. A ty nadal nie rozumiesz. Jak można tego nie zrozumieć??? Jeżeli w tym „głupim” zachodnim kapitalizmie zasadą są bardzo progresywne podatki dochodowe od osób fizycznych – to głupota czy rozum? Oni dobrze wiedzą co robią.
     A wiesz dlaczego oni coraz częściej stosują ujemne stawki procentowe banku centralnego? Po to aby kapitał był RABOWANY starym biznesom, różnym leniwym rentierom i przepływał do sektorów nowych technologii, gdzie młodzi odważni inteligentni biznesmeni tworzą świat nowych technologii. Oni całkiem świadomie OKRADAJĄ tych starych. Dla ciebie to za trudne.

     • gieptil

      29 kwietnia 2017 at 23:00

      Jakbyś osiołku dalej nie rozumiał. Powiedzmy, ojciec dorobił się 100 mln. $, syn leniwy i mniej kumaty, składa pieniądze do banku, baluje z panienkami, ale co rok traci z tego kapitału kilka %. Za to jakiś zdolny miś z biznesu powiedzmy nanotechnologii dostaje kredyt tylko na 2% powyżej inflacji, bardzo tani. I rozwija ten biznes nanotechnologii ( albo podobny ), i ciężko pracuje, i tworzy nowy świat nowych technologii. Jak ma farta to zarobi 20%, albo i 50% rocznie. Tak się buduje realny kapitalizm, na pracy, ciągłym ruchu i konkurencji, a nie na jakimś kurwa „świętym prawie własności”

   • goj

    29 kwietnia 2017 at 23:14

    towarzyszu gieptil to wedlug waszego belkotu jaki bedzie wply do zlodzieji z rzadu jezeli podatek wynosi 100%?

   • goj

    29 kwietnia 2017 at 23:18

    „Dane empiryczne

    W 1925 r. w Stanach Zjednoczonych obniżono najwyższą stawkę PIT z 73% do 25%[9]. Dochody budżetowe z tytułu tego podatku wzrosły z 719 milionów USD w 1921 do ponad 1 miliarda USD w 1929 r.[14], a udział ówczesnych ludzi bogatych (zarabiających ponad 100 tys. USD rocznie) w całości przychodów z podatku zwiększył się z 28% w roku 1921 do 51% w 1926. Z drugiej strony osoby z dochodami najmniejszymi poniżej 10 tys. USD w roku 1921 zapłaciły 23%, a w roku 1926 tylko 5% ogólnej kwoty wpływów podatkowych”

 9. JARO

  29 kwietnia 2017 at 20:00

  wg wpisów jednego takiego niespełnionego ekonomisty (od siedmiu boleści) najlepszym systemem jest ten, w którym o wszystkim decyduje państwo; ma rację, oto przykład na takie wspaniałe działanie tegoż – o wszystkim co mają robić i jak żyć decydują w Korei Północnej; i jak tam mają wspaniale wszyscy mieszkańcy ostatnio się dowiadujemy po kilka razy dziennie; te pałace, karety, blichtr i pełno żarcia aż biją po oczach zazdrosnych nacji na świecie; pakuj się Pan i wyjazd do tego wspaniałego świata; może, a nawet na pewno wydadzą tę Pańską książkę o finansach; a wtedy …; aż się boję napisać;
  a co do artykułu – porusza sedno sprawy; tak to właśnie wygląda; ale ludziska, nie tylko w Polsce, zostali już chyba, zgodnie z teorią niejakiego Darwina, wejść na „wyższy” poziom rozwoju (nawiasem mówiąc widać, że to tylko dalej teoria i do tego chora);

 10. Alek

  30 kwietnia 2017 at 14:43

  P. Marusik ma rację,a gieptil nie.
  Od 1989 roku mięło już wiele lat i w zasadzie żaden rząd nic pozytywnego nie zrobił.
  Rozkradziono majątek, na który pracowało wiele pokoleń Polaków. W porównaniu z tym okresem od 1920 roku wykonano bardzo dużo.Polacy zarabiają b. mało ,a ceny są porównywalne w całej unii.Plan Morawieckiego to pewnie fikcja.Niestety, niczego dobrego nie spodziewam się po obecnym rządzie.

  • gieptil

   1 maja 2017 at 00:54

   O ile pamiętam to akurat liberałowie skrajni jak najbardziej rozkradanie akceptowali ( a niektórzy to chyba nawet głośno zachwalali ). Bo majątek miał mieć wreszcie konkretnych właścicieli, a ci ( według korwinowskiej ideologii ) powinni znakomicie nim zarządzać i zbudować w Polsce dobrobyt. Rzecz w tym że złodziejaszki zazwyczaj źle zarządzają. Więc pozostaje im kraść nadal, aby utrzymać się na powierzchni. I tak to właśnie według recept korwinistów powstała ta rzeczpospolita złodziejska cofnięta w rozwoju.
   Jak już pisałem, wiele z tego co miało miejsce w Polsce od 89 roku odbyło właśnie pod ideologicznym przywództwem Korwina i jego kolegów. Choć formalnie nie rządzili, to głownie oni przez ten czas nauczali jak powinna wyglądać prawdziwa gospodarka rynkowa. Toż oni mieli i mają swoje wydawnictwo, i swój instytut, i swoją gazetę. To prawdziwe imperium propagandowe. Żaden inny kierunek myśli ekonomicznej nie był nagłaśniany nawet w zbliżonym stopniu. Lepiej żeby teraz nie udawali, że było inaczej jak było, czyli że ich w tym nie było. Byli, ich schematami myślą miliony Polaków, nawet gdy nie uważają się za liberałów. Puszczane nieustannie przez nich w obieg kłamliwe informacje miliony Polaków uważają za świętą prawdę.

   • gieptil

    1 maja 2017 at 06:41

    A tutaj Michalkiewicz dał kolejny przykład korwinowskiej bredni.
    „Na przywrócenie „ustawy Wilczka” nie zgodzą się Niemcy, czyli UE! – Stanisław Michalkiewicz.”
    Ten debil nie wie najwyraźniej że po ustawie Wilczka polska gospodarka pikowała do dna przez kilka lat, są statystyki, jak można być aż takim głupim. Dopiero Kołodko, trzeźwy ekonomista z głową, wyciągnął polską gospodarkę w połowie lat 90tych do dużego wzrostu.
    Ten liberalny debilizm powinien być karalny. Dlaczego ten skrajny debil Michalkiewicz wraz z licznymi innymi debilami od Korwina tak bezkarnie rozpowszechnia te paranaukowe brednie. On jest prawnikiem i gada to co gada. I kto ten ich cyrk finansuje???
    https://www.youtube.com/watch?v=lf7EjndHTEY

    • gieptil

     1 maja 2017 at 06:51

     Ja tylko powtórzę. Jest w Polsce gigantyczny koncern medialno propagandowy lansujący dawno przebrzmiałe i ośmieszone radykalne pomysły liberalne austriackiej szkoły ekonomicznej. Tam nie tylko Michalkiewicz czy Korwin, tam jest wielu innych ofiarnych funkcjonariuszy, jak choćby Konrad Daniel. Ten koncern ma swoje wydawnictwo, swój instytut i swoje gazety. I … nikt nie wie kto to finansuje. Coś mi się zdaje że finansują to wesołe chłopaki z BND. ;-)))))))))))))

     • gieptil

      1 maja 2017 at 07:00

      Wśród korwinowców jest jedna prosta zasada – kłamaliśmy, kłamiemy i kłamać będziemy. Jak kiedyś ten Daniel Konrad występował jeszcze na pewnym portalu jako FREEDOM zadałem mu grzecznie kilka trudnych pytań i problemów do rozważenia, ośmieliłem się zakwestionować jego teorie. Odpowiedź była prosta i po żołniersku – ja sobie nie życzę twojej obecności na moim blogu, nie pisz już tutaj, żegnam, wynocha. Jak odważyłem się jeszcze raz coś napisać to mnie zbanował. Taka to ich „wolność”. To tylko odwrócona komuna, zwykłe ciemne bydło bez krzty honoru i uczciwości.

     • gieptil

      1 maja 2017 at 07:16

      Zresztą ten Konrad Daniel ( FREEDOM ) dopracował później swą agenturalną aktywność, założył swoją stronę na you tube ( podziemna. tv ). I tam naucza polskich ciemniaków. Tam już nie musi polemizować z jakimiś geptilami, tam przemawia do ludu prostego jak biskup, a nawet papież, naucza szerzy mądrość, i już nie ma polemiki. Nowa mądrość, nowy kościół – setki tysięcy słuchają z zachwytem – nadchodzi nowy prorok. A co z tego że bredzi???

     • gieptil

      1 maja 2017 at 07:28

      Jeszcze kilka lat temu Michalkiewicza uznawałem za fajnego faceta, co trochę błądzi w sprawach ekonomicznych. Teraz uważam go za bydlaka i cynicznego drania, co sprzedaje się dla kasy. Śmieć.

     • m.

      2 maja 2017 at 02:17

      „Jak odważyłem się jeszcze raz coś napisać to mnie zbanował. (…) tam przemawia do ludu prostego jak biskup, a nawet papież, naucza szerzy mądrość, i już nie ma polemiki. Nowa mądrość, nowy kościół – setki tysięcy słuchają z zachwytem – nadchodzi nowy prorok. A co z tego że bredzi???”

      Jeden coś przeczyta, drugi pomyśli, a trzeci woli łyknąć czyjąś „prawdę objawioną” jak młody pelikan.
      Mało ważne czego będzie dotyczyła (zabijania zwierząt, polityki etc.).
      Przed chwilą przeczytałam komentarze pod jednym z filmików na yt i widzę jak spory jest rozdźwięk w postrzeganiu rzeczywistości przez niektórych (swoista „tfurczość” gminu;)…
      Co do liberałów, to pewnie, że tak – bogacenie się kosztem innych, bez umiaru…

 11. JARO

  1 maja 2017 at 09:18

  uwaga – m.in. i na tym forum prowadzona jest bezpardonowa walka magdalenkowej bandy czworga z partiami i ruchami od nich niezależnymi; wygląda na to, że ci bandyci nie cofną się przed niczym, aby dalej utrzymać władzę i nas Polaków doić ile wlezie, puszczając nas z torbami, a Polskę zawłaszczyć; na każdym miejscu i o każdym czasie zaśmiecają i będą zaśmiecać fora swoimi durnymi wpisami, odwracając tzw. kota ogonem; odwracają w ten sposób naszą uwagę od spraw naprawdę ważnych; jeżeli Polska i Polacy nie pójdą w najbliższym czasie w jasyr, to w najbliższych wyborach trzeba tę bandę przetrzebić, a Sejm i Senat przewietrzyć z zatęchłego „powietrza”; wszelkie partie i ruchy pozasystemowe muszą się w końcu dogadać i przejąć ster rządów w Polsce i dla Polaków; nie możemy dalej tkwić w oparach łunijnego absurdu (jak kiedyś w sowieckim smrodzie), w tym w gospodarce tkwiącej i prowadzonej dalej wg guru nierobów, niejakiego Marksa i jego pomagierów jak Engels, Keynes i im podobni „naukowcy” od siedmiu boleści; o podstawach cywilizacji nie ma co nawet wspominać, bo ten zastój, a wręcz cofanie się w rozwoju w czasy prehistoryczne, to dzisiaj już nawet głuchy i ślepy widzi i czuje na odległość;

  • gieptil

   1 maja 2017 at 09:35

   Zdanie zaczyna się od dużej litery. Gdzie ty się uczyłeś? W banderowskiej szkole dla dzikich?

  • Akada

   3 maja 2017 at 08:22

   Oczywiście, że masz rację. Portal Prawy jest tak prawy jak manifest lipcowy. Nie ma nic wspólnego z wolnością ale jest tubą propagandową jednego z ramion „bandy czworga”. Niestety droga, którą idziemy już się nie zmieni więc pozostaje nam liczyć na to, że nie będziemy się męczyć w tej niewoli i nieludzkiej, przeznaczonej dla niewolnika rzeczywistości jak najkrócej czyli, że łaskawy Bóg zabierze nas do siebie.
   A te myślące zwierzęta ludzkie zostaną tutaj i będą sądzone z Prawa bo jak powiedział klasyk „nie każdy co mi mówi Panie, Panie wejdzie do Królestwa Bożego”.

 12. manicure

  3 maja 2017 at 22:13

  Every weekend i used to visit this web page, because i wish for enjoyment, for the reason that this this site conations
  really pleasant funny information too.

 13. Pingback: Michał Marusik | oficjalna strona

 14. Augustine Weatherman

  8 maja 2017 at 00:32

  dating someone younger

 15. Dr philadelphia

  8 maja 2017 at 18:02

  Your site is extremely informational. I really value it.

 16. Vincenzo Sartain

  8 maja 2017 at 21:20

  Heya i am for the first time here. I found this board and I find It truly useful & it helped me out a lot. I hope to give something back and help others like you aided me.

 17. home warranty

  8 maja 2017 at 22:59

  Very cool. This blog is good, my sister is totally into this. I will let know her for sure. Is it OK to share on Reddit? Keep up the terrific work!

 18. Zoila Gidney

  8 maja 2017 at 23:34

  Fantastic beat ! I wish to apprentice while you amend your site, how could i subscribe for a weblog site? The account helped me a appropriate deal. I have been a little bit familiar of this your broadcast offered vivid transparent concept

 19. Barriatrics

  9 maja 2017 at 01:28

  Love you website.

 20. mp4 porn

  9 maja 2017 at 17:07

  I feel it’s a excellent plan general.my weblog: build your own website

 21. mobsex

  15 maja 2017 at 19:05

  Hey, subtle must be your middle name. Great post!

 22. the affiliate program

  15 maja 2017 at 21:39

  Amongst me and my partner we have owned additional MP3 players more than the decades than I can rely, together with Sansas, iRivers, iPods (classic & touch), the Ibiza Rhapsody, etc. But, the closing couple of many years I have solved down towards one line of avid gamers. Why? Since I was content in the direction of locate how well-designed and enjoyable in direction of employ the service of the underappreciated (and broadly mocked) Zunes are.

 23. Texas home warranty

  18 maja 2017 at 16:17

  This is awesome stuff! I’ve been browsing online for a while today, yet I never found anything like this. Is it OK to share on Tumblr? Keep up the superb work!

 24. poker online uang asli

  25 maja 2017 at 12:43

  Michał Marusik: Wychowanie dzieci zastąpiła hodowla parobków opresyjnego państwa – Prawy.pl

 25. navy feather fascinator

  26 maja 2017 at 21:25

  I will right away take hold of your rss feed as I can’t in finding your email subscription link or e-newsletter service. Do you have any? Kindly allow me know in order that I may subscribe. Thanks.

 26. shoes cheap online

  27 maja 2017 at 02:19

  {Yahoo provides Consumer Suggestions for Safe Shopping On-line. Chances are you would have to wait till Saturday to pop into city to go buying for footwear in any case. Informal footwear won’t appear great on formal put on.|Shoes are likely to be an integral component of the general appearance that you create. What are you looking for when you purchase women footwear online? Formal Crimson Tape Shoes are designed in blacks, browns and tans.|The item would be sent to you with few days of placing the purchase. Discovering the correct pair of ladies trainers can make a massive difference to your physical exercise schedule. Costs can vary considerably in between shops.|As soon as you have decided which types will be your newest priced possessions, all you need to do is spend. Sometimes, even though seldom the footwear you order may not be exactly what you hoped they would.|Particularly, ladies who adore to store discover it extremely handy and simple to do online shopping. You can view the products on the website from six-seven different angles. Browse Shopatmajorbrands and purchase footwear online.|Numerous individuals don’t hesitate to grasp designer footwear that can make them look handsome and appealing. Seasonal sales and unique holiday provides are fairly typical in on-line shoe buying.|These shops list all their footwear with descriptions and photos. Attempting things on is really very essential, particularly if you’re preparing to shoes online shoppin. There are huge quantity of online buying shops in India.|If so then web is the very best place for you to look for fashionable pair of footwear. This can finish up harming the foot, since there will be friction against the shoe. This kind of pressures are good news for customers.|If it says, „slightly used”, then it’s still most likely great. Since the sock is not there to soak up moisture, this can also trigger foot fungus to type. One should purchase the footwear on-line to see the real distinction.|A lot of individuals are resorting to purchasing issues online simply because it saves them time.

 27. shoe retailers

  28 maja 2017 at 18:22

  Note: Fb will assign you an ugly URL for your page.|Allow us review in brief few of the most taking place bidding websites in the nation. It greatly curtails the limitless surfing through each service provider website. Registration is needed to verify your identification.|You need to aware of these simply because you are most likely going to ship products in most transactions. Few LED mild for bicycle function from battery, few work from the power of paddles.|Post useful articles and hyperlinks to relevant information of curiosity to your target marketplace. Hitachi DH36DAL is a special kind of drill that serves more than one purpose. I am going to keep it my small magic formula.|You can effortlessly avail the online facility and get house shipping and delivery as well! If you adhere to some precautionary actions it will be more secure on purchasing at ebay. And the car made its auspicious entrance.|Your Facebook fan web page ought to help your customers improve on their own or their lives in some tangible way.

 28. womens footwears

  30 maja 2017 at 23:44

  Some can offer you money, whilst there are also others that can offer you items.|There is continuity of function even without energy. One of the most popular is the Goal Credit Card. Now family buying had moved to heaven.

 29. the blog

  31 maja 2017 at 08:09

  Zune and iPod: Optimum us citizens evaluate the Zune toward the Contact, however as soon as looking at how slender and remarkably tiny and mild it is, I take into account it in direction of be a very special hybrid that combines attributes of equally the Touch and the Nano. It’s Pretty vibrant and gorgeous OLED show is a little scaled-down than the contact screen, however the player by itself feels relatively a little bit smaller sized and lighter. It weighs about 2/3 as much, and is appreciably lesser in width and height, When getting just a hair thicker.

 30. website tips

  5 czerwca 2017 at 04:57

  The Zune concentrates on becoming a Portable Media Player. Not a world-wide-web browser. Not a activity machine. Maybe in the long term it’ll do even better inside these areas, still for at present it really is a outstanding course to set up and listen towards your songs and movies, and is with no peer inside that regard. The iPod’s benefits are its world wide web browsing and apps. If those people solid added compelling, probably it is your most straightforward alternative.

 31. bulk computer recycling

  7 czerwca 2017 at 02:40

  You have brought up a very good points , appreciate it for the post.

 32. poleti

  7 czerwca 2017 at 10:26

  Would you be interested in exchanging links?

 33. Youre so cool! I dont suppose Ive read anything like this before. So nice to find somebody with some original thoughts on this subject. realy thank you for starting this up. this website is something that is needed on the web, someone with a little originality. useful job for bringing something new to the internet!

 34. the page

  8 czerwca 2017 at 20:07

  Fingers down, Apple’s application retailer wins as a result of a mile. It really is a enormous final decision of all types of purposes vs a as an alternative not happy conclusion of a handful for Zune. Microsoft is made up of Designs, primarily inside of the realm of online games, still I’m not yes I would have to have toward guess upon the future if this part is substantial to yourself. The iPod is a a great deal greater option in that circumstance.

 35. black ladies sandals

  8 czerwca 2017 at 22:10

  You need to decide who your target market will be and how you are heading to give the goods to the clients.|Many of the online shopping Eire websites that promote males’s clothes have numerous clothes brand names on provide. Buying women’s apparel can variety from women’s active wear to business suits to the personal lingerie.|When you buy your males’s clothes online, you save a great deal on your cash. The vehicle went and the vacations curtailed but most worryingly, we’ve experienced to watch what we spend on food.|1 of the most popular is the Target Credit score Card. When you buy your males’s clothes online, you conserve a lot on your cash. You can choose various colors, specifications in accordance to your choice and preference.|I quickly signed up to an online shopping website and soon obtained some wonderful provides. Now, individuals do not favor heading to the standard shops to purchase the object. If they don’t, depart it and go shopping somewhere else.|Also, the referee will get Rs. 250 voucher at first. Purses that you can just aspiration about are on display for you and becoming sold at very reasonable prices. But don’t use them without the recommendation of doctors.|Couple of LED light for bicycle function from battery, couple of function from the power of paddles. At that time, they try to have this awesome apparel. Also, the reductions on various brands are different.|Males’s Two Piece Suit is flexible and wide in variety to wear on any event. Just imagine, by just voicing your opinion, you will be get paid out no make a difference what your opinion is.|Difficult disks allow us to enrich our coffers of information everyday. You also need to determine whether or not to put your item on the listings. Just be cautious to steer clear of double submitting to your page.|There is no magic formula, but instead, it’s just understanding what to do. Sure, only the best leading high quality pearl jewellery! Constant Get in touch with or Mailchimp- Use both of these programs to develop your mailing checklist.|Are you looking for a comfy nightgown or sexy women’s personal lingerie? Yellow color is effortlessly visible via the mist and fog occasions. You believe that it’s okay; you may have been simply fooled.|Well if that’s the case, here is the very best and the most efficient web advertising technique for you. This will conserve you cash if there occurs to be a extremely good sale at one particular retailer.|Constant Contact or Mailchimp- Use both of these applications to build your mailing list. Verify whether or not the vendor has a rating as a vendor and not just as buyer. There are some vitamin capsules and tablets as nicely.|The shop experienced every thing required from children’s shop purchased candy to mom’s ready made gown. Now allow us arrive to the stage that how it is feasible. You will obtain your purchase within assigned time at your doorway.|The internet browser now could interact with a business’s data foundation. With online paid surveys, you will have enjoyable and at the same time, make some additional cash. People have absent crazy about On-line fashion.|Sharing „what you know” on the web can get you serious Cash Back! But after introduction of PPC, the strategists are now having a new outlook of earning hits. PPC advertising is most advantageous for you for the below factors.|Ensure that your buying website is extremely consumer pleasant for individuals shopping on-line. The subsequent significant evolution was to air situation the whole buying shopping mall. I don’t remember how I discovered this retail store.|We talked about my monetary fears and our discussion proved to be really advantageous. But don’t use them without the recommendation of doctors. There are only two extremely simple methods you can view the genie tool.|So pls select cautiously thatw hat all off page action you need. It’s great practice to remove your cookies frequently. With the down economic climate, I hope Chadwicks survives and carries on to promote their fabulous garments.|It is difficult to confirm the authenticity of the vendor. If you find some bug in any website or in any product hop to the next site instantly. There are different web sites from where you can buy these products.|Snatching absent a geek’s difficult disk can direct to a homicide. Are you looking for a comfy nightgown or attractive women’s personal lingerie? You don’t want them to give or promote your information to other businesses.|One way link indicates that you do not give link back to your website b ut to some other web site. Jpearls is a 1 quit shop for all your accessories requirements. The simplest way to do so is to narrow down your choices.|It really is mainly worn by people for telling time. Generally, these tees will be reduce nearer to the physique so that they give the wearer a slimmer look. You can make use of the split for on-line buying for handbags.|You’d be very hard-pressed to find better offers in real life shops. Only purchase that thing which you think might be useful in close to long term. Incentives might also differ from the sorts of study you consider.|You can verify out many colours and even test new colours on him/her. An active and accountable netizen by no means strays off from the righteous path. An optical track pad is placed just below the screen.|I love sitting in an armchair and buying from the comfort of my personal house.

 36. the website

  9 czerwca 2017 at 00:34

  I’ll products this research in the direction of 2 models of individuals: existing Zune home owners who are thinking of an improve, and These making an attempt towards come to a decision involving a Zune and an iPod. (There are other avid gamers really worth looking at out there, like the Sony Walkman X, nevertheless I count on this delivers yourself plenty of information and facts in direction of generate an aware decision of the Zune vs gamers other than the iPod line as properly.)

 37. many blogs

  9 czerwca 2017 at 12:15

  The clean Zune browser is amazingly Excellent, nonetheless not as constructive as the iPod’s. It works well, yet is just not as quick as Safari, and includes a clunkier interface. If oneself once in a while system upon applying the internet browser that’s not an issue, but if you are planning in the direction of go through the internet alot versus your PMP then the iPod’s bigger display and better browser may possibly be major.

 38. blog source

  10 czerwca 2017 at 07:38

  Palms down, Apple’s application keep wins by way of a mile. It’s a enormous choice of all types of applications vs a instead disappointed selection of a handful for Zune. Microsoft incorporates plans, particularly inside the realm of online games, nevertheless I’m not sure I’d have to have toward bet upon the foreseeable future if this attribute is crucial in direction of your self. The iPod is a a lot better final decision in that case.

 39. the site

  10 czerwca 2017 at 07:39

  In between me and my husband we’ve owned further MP3 avid gamers in excess of the several years than I can rely, such as Sansas, iRivers, iPods (classic & touch), the Ibiza Rhapsody, and so forth. But, the last pair decades I have fixed down to a person line of avid gamers. Why? Due to the fact I was satisfied in direction of find how well-designed and pleasurable to employ the service of the underappreciated (and broadly mocked) Zunes are.

 40. Fansedge coupon

  12 czerwca 2017 at 06:22

  You are so interesting! I don’t suppose I’ve read through anything like that before. So nice to discover another person with original thoughts on this issue. Seriously.. many thanks for starting this up. This website is one thing that is required on the web, someone with some originality!

 41. Letha

  14 czerwca 2017 at 13:11

  Tengo que decir, que me ha sorprendido el contenido de este artículo. Es muy ilustrativo y permite aclarar dudas, a la vez que te brinda información valiosa.

 42. large womens shoes

  15 czerwca 2017 at 04:49

  Some can offer you cash, while there are also others that can offer you items.|There is continuity of function even without power. One of the most well-liked is the Target Credit score Card. Now family members shopping experienced moved to heaven.

 43. Hello! I just would like to give a huge thumbs up for the great info you have here on this post. I will be coming back to your blog for more soon.

 44. lead acid battery recycling newbury

  18 czerwca 2017 at 18:35

  Very interesting topic , regards for posting . „Wrinkles should merely indicate where smiles have been.” by Mark Twain.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra