Z kraju

Michał Marusik: Wychowanie dzieci zastąpiła hodowla parobków opresyjnego państwa

Rodzina polska istnieje tylko teoretycznie. Jeżeli poziom zatrudnienia sięgnął taki poziom, kiedy mąż pracuje na podatki, a żona pracuje na podatki, pozostawiając dzieci państwu, to rodzina w zasadzie nie istnieje – powiedział w środę eurodeputowany Michał Marusik, odnosząc się do obecnej sytuacji rodzin w Polsce i w Europie.

– Trawestując „klasyka” powiedziałbym, że rodzina polska istnieje tylko teoretycznie. Rodzina polska jest kupą gruzów powstałą w wyniku utraty materialnego fundamentu jej istnienia. Jeżeli ucisk fiskalny osiągnął taki poziom, że mąż i ojciec nie jest w stanie zarobić na utrzymanie żony i dzieci – żona i matka musi porzucić dom, męża i dzieci i pójść pracować na biurokratycznych nadzorców, żeby pozostawione jej resztki zarobku dołożyć do utrzymania siebie i dzieci. Kiedy mąż pracuje na podatki, żona pracuje na podatki, a dzieci wychowywane są w sierocińcach pod państwową kuratelą trudno w ogóle mówić o istnieniu rodziny – mówił eurodeputowany Michał Marusik podczas środowej konferencji „Wyzwania wobec rodziny na forum europejskim”, jaka odbyła się na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Funkcje rodzicielskie: dydaktyczne i pedagogiczne przejęło państwo – dodał.

– Współczesne państwa hołdują zasadom totalitaryzmu, a więc łamania autonomii. Wszelkie formy działalności gospodarczej dawno już zostały poddane permanentnej kontroli totalitarnego państwa.

My już zapomnieliśmy o państwie, które opiekowało się autonomią instytucji społecznych. Władza w rodzinie nie należała do państwa, ale do ojca rodziny – przypomniał, zwracając uwagę, iż ów totalitaryzm instrumentalnie traktuje i Boga i religię. – Chce uzyskać kontrolę nad Kościołem i nad jego donatorami – zaznaczył. – Kontrola państwowa nad rodziną ma na celu złamanie przedostatniego bastionu wolnego społeczeństwa – zauważył, wskazując na rodzinę oraz Kościół jako ostatnie bastiony wolności społecznej.

Jeżeli ominiemy nasz – niezwykle już słaby – instynkt obrony normalności i pod wpływem propagandowo nagłaśnianych incydentów przyjmiemy milczącą zgodę na to, że państwo przejąć musi władzę nad rodzinami, to rządzący nami totalitaryści będą mieli do pokonania już tylko Kościół – bił na alarm, podkreślając, iż „człowiek w intencjach rządzących nami totalitarystów ma być całkowicie uprzedmiotowiony”.

– To jest taki nieustający Kulturkampf – ocenił sytuację.

W ocenie Marusika kryzys rodziny wynika wprost ze zniszczenia materialnego fundamentu funkcjonowania. – Żony i matki zostały zmuszone podjąć pracę zarobkową, aby zapewnić egzystencję dzieciom, które przeszły pod wychowanie państwa. Dla takich dzieci państwo stało się ojcem, a prawo stało się matką. Jeśli myślimy o rodzinie powinniśmy myśleć o takim stanie rzeczy, gdzie ojciec jest ojcem, a matka jest matką – skonstatował.

Fot. Anna Wiejak

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

74 komentarze

74 Komentarzy

 1. gieptil

  26 kwietnia 2017 at 13:05

  Marusik jak zwykle kłamie i przeinacza. Mnie już nudzą te ich dziwne opowieści bez sensu i bez logiki. Opowieści półanalfabetów rachunkowych, a do tego o zerowej wiedzy na temat działania państwa i gospodarki. Bo to z zasady są jakieś fioły fantaści. Ciekawe że oni z taką swadą wypowiadają się na temat ekonomii, gdy nie mają wiedzy ani teoretycznej ani praktycznej. Przecież taki Korwin czy Michalkiewicz żyją od zawsze z … publicystyki. A jakby tak który popracował przez 10 lat w kilku różnych firmach, to by wiedział jak świat wygląda naprawdę.

  • QlaUnogi

   26 kwietnia 2017 at 13:17

   głupek

  • gieptil

   26 kwietnia 2017 at 13:32

   A rzecz w tym że problem jest, tylko Marusik ma oczywiście jedną receptę – mniej państwa i mniej podatków, no i co jasne zamiast inflacji deflacja ( czyli rentierom i lichwiarzom samo rośnie ). I to jest oczywiste oszustwo. Bo zależy czym ta państwo się zajmuje, a czym nie. Nie chodzi o mniej, chodzi o z sensem i uczciwością, tam gdzie trzeba państwo powinno interweniować. Całkowicie wolny rynek to masowe patologie, wolny rynek potrafi dobrze działać tylko pod bardzo solidną kontrolą państwa. Jeżeli ktoś ma inne zdanie to proszę o przykład, choć jeden.
   Ja mam przykład Rosji, nie nagłaśniany w Polsce jakoś ostatnio. W Rosji już sprywatyzowano niemal wszystko poza sektorem obronnym, kosmicznym i atomowym. Sprywatyzowano sektor energetyczny, co szybko doprowadziło do ogromnego wzrostu cen energii elektrycznej ( wyrosło na tym sporo gigantycznych fortun ). Wyeliminowano niemal do zera według liberalnych recept wpływ państwa na gospodarkę. Wprowadzono liniowy podatek PIT w wysokości 13%. I miał być cudowny liberalny raj, tam ortodoksyjni liberałowie jadą dokładnie tymi samymi frazesami bez pokrycia jak w Polsce. A więc, wyrosło cudownie wiele gigantycznych fortun ludzi którzy nie orzą, nie sieją, żadnych tam nowych komputerów czy samolotów nie wymyślają, no tylko dobrze się obracają, no tak po 10 razy wygrywają na loterii, farciarze. Gospodarka ogólnie podupadła, z przemysłu akurat trzymają się nieźle jeszcze jakoś te państwowe, reszta podlega rabunkom i szabrowaniu ( a końcu najlepiej i najłatwiej zarabia się na … upadłości ). Kryzys w Rosji nie zaczął się po Majdanie z powodu sankcji. Kryzys zaczął się wcześniej, jeszcze przy cenach ropy na poziomie 100$ za baryłkę. Zwykli ludzie sporo zbiednieli, krezusi coraz jawniej się w oczy wszystkim śmieją, bo oni swoje już naszabrowali i do tego jak się zdaje w większości naszabrowali zgodnie z prawem, tym super liberalnym. Już coraz mniej kto tam wraca do obietnic cudownego rozwoju gospodarki i dobrobytu. Bujajcie się frajerzy, zostaliście nabrani na liberalny frazes, więc mordy w kubeł, bo niczego na nie udowodnicie.

   • Szukający Drogi

    26 kwietnia 2017 at 13:40

    Jeśli wg Ciebie w Rosji jest wolny rynek i swoboda działalności gospodarczej oraz państwo nie ingeruje w życie obywateli, to nie dziwi Twoja niechęć. Tyle, że tam jest zamordyzm, kolesiostwo, a nie wolny rynek.

    • gieptil

     26 kwietnia 2017 at 13:54

     Jest zamordyzm, kolesiostwo właśnie w ramach wolnego rynku. Bo życie nie znosi próżni, gdy wycofuje się państwo wchodzą w to miejsce zorganizowane siły prywatne. Człowiek z zasady działa z zorganizowanych strukturach, mitem są opowieści liberałów jak to dwóch zacnych obywateli dokonuje rynkowej transakcji, zazwyczaj przynajmniej jedna strona jest zorganizowana. Sytuacja podobna do Rosji była przez lata w wielu krajach Ameryki Południowej, gdzie było niby liberalnie i wolnościowo, bo państwo się nie wcinało. Więc ci co dorobili się cudownie fortun ( na czym kto to wie??? czy tam coś wymyślili? jakiś minikomputer, laptop? rakietę zbudowali?) zmówili się przeciw co jasne komunistom. Każdy kto uważał że bogacze nakradli się po prostu kosztem reszty był definiowany jako komunista. No i prywatni załatwili to prywatnie, szwadrony śmierci się pojawiły, takie prywatne formacje zawód – morderca do wynajęcia. To było takie niby zdrowe liberalne rozwiązanie. Po co zaraz sąd, czy coś tam, kilku bogatych dżentelmenów ocenia że to musi być komunista, z oczu mu komuną patrzy, więc szwadron do roboty.

    • gieptil

     26 kwietnia 2017 at 15:32

     Jest taki ciekawy przypadek liberalnego bełkotu. Jeszcze tak 5 lat temu, może 8, co od Korwina dawali przykład tych „4 azjatyckich tygrysów” co dzięki liberalizmowi i absolutnie wolnemu rynkowi tak się rozwinęły. Ale już nie dają. Bo zjawił się jakiś gość co siedział w Azji południowo wschodniej na palcówce dyplomatycznej i opisał ten niby liberalny cud. Cud cuchną koszmarnie socjalizmem jak nie komuną, wszędzie było to twardo sterowane przez państwo.
     Dla przykładu Singapur. Tam dla pobudzenia rozwoju zrobili wielki program budownictwa mieszkaniowego. Ale pojawiły się ohydne smrody socjalizmu. Mimo tych smrodów program się znakomicie udał. Oni sobie mianowicie wykombinowali, że skoro społeczeństwo uzbraja tereny pod budownictwo, to dlaczego jakiś prywatny farciarz ma czerpać korzyści. Bo ceny gruntów uzbrojonych są wielokrotnie wyższe od nieuzbrojonych. Wystarczy mieć fart albo … dobrą informację w porę i się zostaje bonzą bogaczem bez pracy. Więc wprowadzili jakiś taki dziwny, zawiły system cen gruntu ustalanych przez państwo, i jakieś inne blokady – czysty ohydny socjalizm. Program się udał super.
     Niedawno gdzieś trafiłem na informację, że Singapurczycy mają znakomite wyniki w testach na inteligencję. Widać efekt, nie dali się nabrać na frazes. Marusik nie ma takich znakomitych wyników.

     • gieptil

      26 kwietnia 2017 at 15:43

      Jakby ktoś nie rozumiał o co chodzi. Dzisiaj jak ktoś chce w większym mieście zbudować dom, to połowa ceny to grunt. Grunt został uzbrojony na koszt wszystkich mieszkańców miasta. Zarobił jakiś sprytny miś, co nowego komputera czy laptopa nigdy nie wymyśli, ale jeździ teraz wielką bryką wagi 2 tony i śmieje się z tego ciemnego bydła co na niego pracuje. Tak działa realnie czysto liberalna gospodarka, gdzie państwo ” nie szkodzi rozwojowi prywatnej zdrowej inicjatywy”. ;-))))))))))))))))

     • gieptil

      26 kwietnia 2017 at 15:48

      Zdaje się że mądrzy żydzi w Izraelu nie są tacy głupi. Takie liberalne systemy to oni chętnie głupim gojom podpowiadają ( jak się głupie goje na te złodziejskie pomysły nabierają, to nie wina żydów tylko głupich cwaniackich gojów – 10 przykazań znają ). Natomiast u siebie kultywują socjalizm, jak nie komunę, są za mądrzy aby serio brać te liberalne brednie. I całkiem dobrze funkcjonują.

   • Egzorcysta

    28 kwietnia 2017 at 01:42

    To nie ma nic wspolnego z tym czy panstwo ingeruje czy nie tylko jak ingeruje, poniewaz panstwo moze ingerowac w dwojaki sposob.Moze bronic pogladow by na „wolnym rynku” , Zyd nie musial zaplacic firmom ktore wybudowaly autostrady, albo moze stac na strazy „wolnego rynku”,by Zyd ktory nie mial nawet lopaty i wygral przterag na roboty budowlane autostrad i musial zaplacic firmom w 14 dni po wystawieniu faktury, ale zabral kase i wyjechal do Izraela.Dopuki jest na swiecie cos takiego jak panstwo i rzad, nie ma tak naprawde wolnego rynku, bo to jak mafia, bierze haracz.I jest oczywistym ze zadnego wolnego rynku nie ma.Fizycznie wolny rynek moze istniec tylko i wylacznie ,miedzy dwoma podmiotami gospodarczymi ktore maja prawo do samosadow i ich respekt dla wlasnosci, ale kiedy do biznesu jest trzech, juz nie istnieje zaden wolny rynek, bo ten trzeci to pasozyd, zerujacy na wysilkach i pracy jednych i drugich nawet jak pelni role „sedziego na ringu”.
    Ludnosc uwaza ze rynek jest wolny jak ich nikt nie rabuje, a nie zaglebiaja sie w to ze nie widza jak panstwo w biznes ingeruje i nie pobiera oplaty, choc to raczej utopia, bo panstwo tak naprade jest jak lis ,ktory gdzie tam korzysta gdzie dwuch sie bije, wiec wprowadza ustawy gdzie ludzie sie bija.Pamietam taka bajke chyba Kochanowskiego, jak dwa zajaczki znalazly krazek sera i poszly z tym do lisa by podzielil ten ser sprawiedliwie pomiedzy ich dwuch,a lis ciagle i tak dlugo dzielil (ich poroznial)ze za kazdym razem w ramach sprawiedliwosci odkrawal ciagle tyle dla siebie ,ze ciagle powstawaly nierowne polowy az nie zostalo „wolenmu rynkowi nic”.Na tym polega wolny rynek w mniemaniu politykow (lisa)i urzednikow.Wolny rynek jest tylko wykonalny od pewnego poziomu rozwoju, czyli obie strony biznesu dobrowolnie z racji swojej prawosci, akceptuja bez potrzeby istnienia prawa,(trzeciego) roszczenia biznesowe drugiej strony.Kiedy zaistnieje ktokolwiek ,kto uwaza, ze dwuch nie moze dogadac sie ze soba, juz nie ma wolnego rynku.Niema tez wolnego rynku, kiedy wejdzie mafia do firmy i zazada prawa wlasnosci i choc interes jest miedzy dwoma to cos takiego tez nie jest wolnym rynkiem.Tak zwalnym wolnym rynkiem jest prawo kazdego istnienia na ryknu bez ingerencji nikogo, co w zasadzie jest utopia w dziejszych czasach, gdzie Zydzi natychmiast zorganizuja oplaty za „ochrone”, ale calkiem teoretycznie.Nieteoretycznie beda tylko oplaty za prawo dostepu do „wolnego rynku”, jak GEPTIL slusznie zauwazyl.Wolny rynek to rynek bez podatkow i rynek gdzie Jozek akceptuje ceny Franka i nikt sie w to nie wtraca.

  • Szukający Drogi

   26 kwietnia 2017 at 13:35

   Ale z czym się nie zgadzasz w wypowiedzi p. Marusika? Bo odnoszę wrażenie, że nie przeczytałeś i cokolwiek by nie powiedział jesteś na nie, bo Korwin jest publicystą. Co to ma do rzeczy?

  • Podpis

   26 kwietnia 2017 at 13:39

   Wytłumacz mi geniuszu myśli ekonomicznej jak to jest, że mój Tata 30 lat temu pracując jako pracownik fizyczny był w stanie utrzymać dom, zarobić na wychowanie i wykształcenie 2 dzieci, kupienie działki wybudowanie domu. Mama zajmowała się domem nie pracowała zawodowo. Teraz mamy maszyny kilkukrotnie wyższą wydajność pracy, komputery, euro dopłaty, wykształconych światłych ekonomistów takich jak Ty, a ludzie nie są w stanie związać końca z końcem. Jak chcą zamieszkać na swoim to muszą brać kredyty do końca życia i kilka lat dłużej ?
   Tylko nie pisz mi, że własność to przeżytek i nowocześniej jest mieszkać w wynajmowanym.
   Niestety Pan Michał ma rację. Skala wyzysku fiskalnego połączona z zadłużeniem na szczeblu rządowym + ZUS + szczebel samorządowy doprowadza ten kraj do ruiny.

   • gieptil

    26 kwietnia 2017 at 14:12

    Jeżeli jest jak jest to wielka to zasługa Korwina i jego ludzi, którzy tłukli przez lata, że prywatne zawsze lepsze, a państwowe zawsze szkodzi, i to docierało, to ukształtowało umysły milionów. Mimo że Korwin nie rządził, to jego ideologia owszem rządziła, rządzi do dzisiaj, choć tak po roku 2000 pojawiło się trochę sceptycyzmu. Więc w myśl tej zdrowej jakoby gry sił rynkowych jeszcze do niedawna nikt nie uważał za problem, że z jednej strony skądś gigantyczne fortuny różnych tłustych tępych wieprzy o małych cwaniackich oczkach, a z drogiej nędza milionów ciężko pracujących ludzi. Toż RYNEK tak zdecydował, a rynek co jasne święty jest. Te przemiany po roku 1989 odbywały się jednak w myśl mocno liberalnych recept – szereg wymogów korwinowskiego kanonu zostało jak najbardziej wypełnionych, i mamy tak jak mamy. PKB Polski w tym czasie tak orientacyjnie się podwoił. W tym czasie PKB Chin gdzie ich partia ich półrynkową gospodarkę trzymała w żelaznym uścisku wzrósł … 11 razy ( słownie – jedenaście ). Praktyka pokazała jaki system dobrze działa.

    • Podpis

     26 kwietnia 2017 at 14:21

     W Polsce wolny rynek to był tylko krótką chwilę po wprowadzeniu ustawy Wilczka. Każda nowelizacja / zmiana likwidowała kolejne cząstki tego wolnego rynku.
     W Chinach niby rządzą komuniści a takiej wolności gospodarczej jak tam mają w Polsce nie było nigdy.

     • gieptil

      26 kwietnia 2017 at 14:54

      No to mam dla ciebie proste ćwiczenie. Sprawdź jak to rozwijała się polska gospodarka w tym krótkim okresie prawdziwego czystego zdrowego rynku. Podpowiada, pikowała pięknie w dół, coraz niżej i niżej.

  • Józek

   30 kwietnia 2017 at 14:24

   Nie tylko głupek ale głupek do kwadratu czyli przez niektórych definiowany jako….

 2. Soroka

  26 kwietnia 2017 at 13:14

  Aspekt materialny dla rodziny jest bardzo ważny, ale oprócz niego jest jeszcze parę ważniejszych od niego, ale o tych aspektach nikt nie mówi, a jeszcze bardziej nie mówi się dlaczego tak jest i jak być powinno.

  • PrawNIK

   26 kwietnia 2017 at 17:22

   Wpisz w Google „Piramida potrzeb Maslowa” to zrozumiesz że o reszcie nie ma sensu gadać dopóki nie spełni się potrzeb podstawowych.

 3. margeritta

  26 kwietnia 2017 at 15:29

  No tak, panaceum na wszelkie zło to matka w domu. Ile razy jeszcze?

 4. Wojciech

  26 kwietnia 2017 at 16:49

  Dobrze ten pan prawi,czego większość nie zrozumie ponieważ jest tak ogłupiła i zdemoralizowana od czasów powojennych do dzisiaj przez rządy komuchów i postkomuchów okrągłostołowych.

 5. tomek

  26 kwietnia 2017 at 18:48

  Tych smotkow kacapsko zydowskich juz nie interesi kto bedzie rxadzil byle tylko nie pis to mendy ubeckie i poesbeckie gieptile o reszta mendowni

 6. kowalski

  26 kwietnia 2017 at 19:23

  od jutra nowy prezydent usa obniza podatki z 35%,do 15%,panie morawiecki idz pan ta droga za usa!!!,rodzina to podsrawowa jednostka spoleczna!!!!!,dobre bylo +500,ale sa potrzebne inne lepsze zmiany

  • gieptil

   26 kwietnia 2017 at 19:43

   Takich genialnych obniżeń podatków, to ja pamiętam już kilka. Tylko jest bardzo ciekawa sprawa, po kilku latach media liberalne przestawały o tym pisać. Nie pokazywały znakomitych efektów tych obniżek. Bo ich nie było, zazwyczaj taki kraj popadał w chroniczny kryzys gospodarczy.

   • Józek

    30 kwietnia 2017 at 14:33

    Idź na ponowną naukę języka polskiego.
    Jesteś też Durniem!

 7. MS

  26 kwietnia 2017 at 19:59

  I kto to mówi. Dozorca systemu.

 8. Robert Ksiazczyk

  27 kwietnia 2017 at 22:04

  wybaczcie zacni panstwo ze wtrace swoje dwa grosze. Otoz, jest wiele prawdy w tym co powyzszy felieton przedstawia. Kiedy sie chce gospodarke i ekonomie poruszyc, zasada jest jedna ; obniza sie podatki poniewaz to odblokowuje prywata inicjatywe a ludzie odczuwaja ze maja w kieszeni kase. Jesli maja kase , to wydaja kase. Pieniadze sa jak krew w obiegu. Gdyby podatek byl 5% wstyd by bylo takiego podatku nie zaplacic i placilby kazdy dla swietego spokoju. Rosnace podatki w pewnym momencie osiagaja mase krytyczna i ludzie zaczynaja ich unikac a sciaga sie je z tych ktorzy ich uniknac nie sa w stanie, czyli z tych najbiedniejszych. Zamiast przeznaczyc pieniadze na hobby, podroze, inwesycje w siebie i swoja rodzine; rodzice zmuszeni sa pracowac na utrzymanie systemu biuroktatow. System ktory tak naprawde stworzony zostal po to by bylo rodzinom lzej, staje sie ciezarem i systemem opresyjnym wrogim rodzinie.

  • gieptil

   28 kwietnia 2017 at 15:29

   Nic nie wiadomo o tym aby obniżka podatków powodowała jakieś tajemnicze odblokowanie prywatnej inicjatywy. Ci co te bajki rozpowiadają powinni wyjaśnić dokładnie co mają na myśli.
   Ja wiem tyle, jak obniża się podatki osobom o wysokich dochodach to oni mając większy dopływ kasy mniej czasu poświęcają biznesowi i pracy, a więcej zabawom, rozrywkom, wyjazdom, hobby. Należy przyjąć że ludzie są racjonalni, po co pracować skoro nie musi się pracować. Człowiek ciężko pracuje gdy musi, gdy nie musi traktuje to jak hobby, rozrywkę, na luzie. Wpadnie do swojej firmy raz w tygodniu ( no może dwa razy ) na kilka godzin, pogada, przejrzy ostatni bilans i … do Hiszpanii albo Maroka na piękne plaże, albo na Maderę. Tak to działa realnie misie. Korwin czy Michalkiewicz nie mają pojęcia o czym gadają.

   • Andysmith

    29 kwietnia 2017 at 02:47

    Gieptil czytam te twoje komentarze i mi się niedobrze robi.Skąd w umyśle ciecia tak wspaniałe przemyślenia?Jestes baranem do kwadratu.Tylko wolny rynek jest ratunkiem dla Polski.Podatki tylko obniżać bo jak podwyższasz to korzystają z tego urzędasy,nie ludzie.Państwo ma stać na straży aby wolnorynkowcy grali fair a nie ich okradać na każdym kroku.A Michalkiewicz i Korwin dokładnie iwedzą o czym mówią.Ty nie wiesz.

    • gieptil

     29 kwietnia 2017 at 22:44

     ;-))))))))))))
     Najwyraźniej ty się nawet na ciecia nie nadajesz. Wyjaśniłem mechanizm bardzo jasno i precyzyjnie. A ty nadal nie rozumiesz. Jak można tego nie zrozumieć??? Jeżeli w tym „głupim” zachodnim kapitalizmie zasadą są bardzo progresywne podatki dochodowe od osób fizycznych – to głupota czy rozum? Oni dobrze wiedzą co robią.
     A wiesz dlaczego oni coraz częściej stosują ujemne stawki procentowe banku centralnego? Po to aby kapitał był RABOWANY starym biznesom, różnym leniwym rentierom i przepływał do sektorów nowych technologii, gdzie młodzi odważni inteligentni biznesmeni tworzą świat nowych technologii. Oni całkiem świadomie OKRADAJĄ tych starych. Dla ciebie to za trudne.

     • gieptil

      29 kwietnia 2017 at 23:00

      Jakbyś osiołku dalej nie rozumiał. Powiedzmy, ojciec dorobił się 100 mln. $, syn leniwy i mniej kumaty, składa pieniądze do banku, baluje z panienkami, ale co rok traci z tego kapitału kilka %. Za to jakiś zdolny miś z biznesu powiedzmy nanotechnologii dostaje kredyt tylko na 2% powyżej inflacji, bardzo tani. I rozwija ten biznes nanotechnologii ( albo podobny ), i ciężko pracuje, i tworzy nowy świat nowych technologii. Jak ma farta to zarobi 20%, albo i 50% rocznie. Tak się buduje realny kapitalizm, na pracy, ciągłym ruchu i konkurencji, a nie na jakimś kurwa „świętym prawie własności”

   • goj

    29 kwietnia 2017 at 23:14

    towarzyszu gieptil to wedlug waszego belkotu jaki bedzie wply do zlodzieji z rzadu jezeli podatek wynosi 100%?

   • goj

    29 kwietnia 2017 at 23:18

    „Dane empiryczne

    W 1925 r. w Stanach Zjednoczonych obniżono najwyższą stawkę PIT z 73% do 25%[9]. Dochody budżetowe z tytułu tego podatku wzrosły z 719 milionów USD w 1921 do ponad 1 miliarda USD w 1929 r.[14], a udział ówczesnych ludzi bogatych (zarabiających ponad 100 tys. USD rocznie) w całości przychodów z podatku zwiększył się z 28% w roku 1921 do 51% w 1926. Z drugiej strony osoby z dochodami najmniejszymi poniżej 10 tys. USD w roku 1921 zapłaciły 23%, a w roku 1926 tylko 5% ogólnej kwoty wpływów podatkowych”

 9. JARO

  29 kwietnia 2017 at 20:00

  wg wpisów jednego takiego niespełnionego ekonomisty (od siedmiu boleści) najlepszym systemem jest ten, w którym o wszystkim decyduje państwo; ma rację, oto przykład na takie wspaniałe działanie tegoż – o wszystkim co mają robić i jak żyć decydują w Korei Północnej; i jak tam mają wspaniale wszyscy mieszkańcy ostatnio się dowiadujemy po kilka razy dziennie; te pałace, karety, blichtr i pełno żarcia aż biją po oczach zazdrosnych nacji na świecie; pakuj się Pan i wyjazd do tego wspaniałego świata; może, a nawet na pewno wydadzą tę Pańską książkę o finansach; a wtedy …; aż się boję napisać;
  a co do artykułu – porusza sedno sprawy; tak to właśnie wygląda; ale ludziska, nie tylko w Polsce, zostali już chyba, zgodnie z teorią niejakiego Darwina, wejść na „wyższy” poziom rozwoju (nawiasem mówiąc widać, że to tylko dalej teoria i do tego chora);

 10. Alek

  30 kwietnia 2017 at 14:43

  P. Marusik ma rację,a gieptil nie.
  Od 1989 roku mięło już wiele lat i w zasadzie żaden rząd nic pozytywnego nie zrobił.
  Rozkradziono majątek, na który pracowało wiele pokoleń Polaków. W porównaniu z tym okresem od 1920 roku wykonano bardzo dużo.Polacy zarabiają b. mało ,a ceny są porównywalne w całej unii.Plan Morawieckiego to pewnie fikcja.Niestety, niczego dobrego nie spodziewam się po obecnym rządzie.

 11. Pingback: Michał Marusik | oficjalna strona

 12. Augustine Weatherman

  8 maja 2017 at 00:32

  dating someone younger

 13. home warranty

  8 maja 2017 at 22:59

  Very cool. This blog is good, my sister is totally into this. I will let know her for sure. Is it OK to share on Reddit? Keep up the terrific work!

 14. Zoila Gidney

  8 maja 2017 at 23:34

  Fantastic beat ! I wish to apprentice while you amend your site, how could i subscribe for a weblog site? The account helped me a appropriate deal. I have been a little bit familiar of this your broadcast offered vivid transparent concept

 15. Barriatrics

  9 maja 2017 at 01:28

  Love you website.

 16. mobsex

  15 maja 2017 at 19:05

  Hey, subtle must be your middle name. Great post!

 17. Texas home warranty

  18 maja 2017 at 16:17

  This is awesome stuff! I’ve been browsing online for a while today, yet I never found anything like this. Is it OK to share on Tumblr? Keep up the superb work!

 18. poker online uang asli

  25 maja 2017 at 12:43

  Michał Marusik: Wychowanie dzieci zastąpiła hodowla parobków opresyjnego państwa – Prawy.pl

 19. bulk computer recycling

  7 czerwca 2017 at 02:40

  You have brought up a very good points , appreciate it for the post.

 20. poleti

  7 czerwca 2017 at 10:26

  Would you be interested in exchanging links?

 21. Letha

  14 czerwca 2017 at 13:11

  Tengo que decir, que me ha sorprendido el contenido de este artículo. Es muy ilustrativo y permite aclarar dudas, a la vez que te brinda información valiosa.

 22. lead acid battery recycling newbury

  18 czerwca 2017 at 18:35

  Very interesting topic , regards for posting . „Wrinkles should merely indicate where smiles have been.” by Mark Twain.

 23. Cherish Ackiss

  4 lipca 2017 at 21:41

  wonderful post, very informative. I wonder why the other experts of this sector do not notice this. You must continue your writing. I’m sure, you have a great readers’ base already!

 24. Warner Hazle

  10 lipca 2017 at 00:39

  Wow, fantastic blog layout! How long have you been blogging for? you made blogging look easy. The overall look of your web site is fantastic, as well as the content!

 25. sale online shopping clothes

  11 lipca 2017 at 19:39

  Actually, some of the best ipad video games on-line are an evolution of the other current applications in the web.

 26. Mirina Collection Scam

  13 lipca 2017 at 12:19

  you have a great blog here! would you like to make some invite posts on my blog?

 27. Will Braunstein

  14 lipca 2017 at 21:35

  I have read some good stuff here. Definitely worth bookmarking for revisiting. I wonder how much effort you put to create such a wonderful informative web site.

 28. When I originally commented I clicked the -Notify me when new comments are added- checkbox and now each time a comment is added I get four emails with the same comment. Is there any way you can remove me from that service? Thanks!

 29. Fanduel promo code

  19 lipca 2017 at 11:24

  Hello, just wanted to tell you, I enjoyed this post. It was helpful. Keep on posting!|

 30. singapore pr application

  20 lipca 2017 at 00:02

  I like this post. Thanks.

 31. Delmer Stfort

  21 lipca 2017 at 01:19

  I discovered your blog site on google and check a few of your early posts. Continue to keep up the very good operate. I just additional up your RSS feed to my MSN News Reader. Seeking forward to reading more from you later on!…

 32. ChasBiarge

  21 lipca 2017 at 05:50

  Generique Du Tadalis Sx Soft generic cialis Buy Doxycycline Medication Online

 33. KennHitthype

  21 lipca 2017 at 08:37

  Canadian Pharmacy Without Prescritption cialis Il Cialis E Pericoloso

 34. online shoes shopping for men

  22 lipca 2017 at 14:37

  So you can purchase whatever you require on-line.|Even although the prices are kept at a reduced degree, the quality of these goods is second to none. Before buy low cost shoes, you must need to search on running footwear. How can you skip Christian Louboutin on-line shop!|They also have three blackout t-shirt designs size 3XL that you can select from.

 35. KelChalkhic

  24 lipca 2017 at 03:07

  Alli Weight Loss In Stock viagra cialis Canadianmed24h

 36. екскурзия до

  26 lipca 2017 at 01:06

  This is the right blog for anyone who wants to find out about this topic. You realize so much its almost hard to argue with you (not that I actually would want…HaHa). You definitely put a new spin on a topic thats been written about for years. Great stuff, just great!

 37. Letitia Ohlmacher

  27 lipca 2017 at 03:57

  hey there and thank you for your info – I’ve definitely picked up something new from right here. I did however expertise a few technical issues using this site, since I experienced to reload the website lots of times previous to I could get it to load properly. I had been wondering if your web host is OK? Not that I am complaining, but slow loading instances times will sometimes affect your placement in google and could damage your high-quality score if advertising and marketing with Adwords. Anyway I’m adding this RSS to my e-mail and can look out for a lot more of your respective exciting content. Ensure that you update this again very soon..

 38. Community/Government Small business

  29 lipca 2017 at 20:42

  I do believe all of the ideas you have presented to your post. They are very convincing and can definitely work. Nonetheless, the posts are very brief for novices. Could you please extend them a little from subsequent time? Thank you for the post.

 39. coffee maker percolator

  6 sierpnia 2017 at 13:59

  Regards for helping out, excellent info .

 40. esky samoletni bileti

  9 sierpnia 2017 at 20:31

  There is noticeably a bundle to know about this. I assume you made certain nice points in features also.

 41. milf avenue

  13 sierpnia 2017 at 04:56

  thanks fo4r the info

 42. Vitamins/Supplements eCommerce

  13 sierpnia 2017 at 18:00

  I’ve been surfing online more than 3 hours today, yet I never found any interesting article like yours. It is pretty worth enough for me. In my view, if all site owners and bloggers made good content as you did, the net will be a lot more useful than ever before.

 43. milf assfuck

  14 sierpnia 2017 at 13:10

  tganks for the info

 44. Liliana

  14 sierpnia 2017 at 23:56

  weight loss goals and progress sheet

 45. Energy/Utility eCommerce

  19 sierpnia 2017 at 20:56

  Yesterday, while I was at work, my cousin stole my iPad and tested to see if it can survive a 25 foot drop, just so she can be a youtube sensation. My iPad is now destroyed and she has 83 views. I know this is completely off topic but I had to share it with someone!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra