Z kraju

Michał Marusik: Wychowanie dzieci zastąpiła hodowla parobków opresyjnego państwa

Rodzina polska istnieje tylko teoretycznie. Jeżeli poziom zatrudnienia sięgnął taki poziom, kiedy mąż pracuje na podatki, a żona pracuje na podatki, pozostawiając dzieci państwu, to rodzina w zasadzie nie istnieje – powiedział w środę eurodeputowany Michał Marusik, odnosząc się do obecnej sytuacji rodzin w Polsce i w Europie.

– Trawestując „klasyka” powiedziałbym, że rodzina polska istnieje tylko teoretycznie. Rodzina polska jest kupą gruzów powstałą w wyniku utraty materialnego fundamentu jej istnienia. Jeżeli ucisk fiskalny osiągnął taki poziom, że mąż i ojciec nie jest w stanie zarobić na utrzymanie żony i dzieci – żona i matka musi porzucić dom, męża i dzieci i pójść pracować na biurokratycznych nadzorców, żeby pozostawione jej resztki zarobku dołożyć do utrzymania siebie i dzieci. Kiedy mąż pracuje na podatki, żona pracuje na podatki, a dzieci wychowywane są w sierocińcach pod państwową kuratelą trudno w ogóle mówić o istnieniu rodziny – mówił eurodeputowany Michał Marusik podczas środowej konferencji „Wyzwania wobec rodziny na forum europejskim”, jaka odbyła się na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Funkcje rodzicielskie: dydaktyczne i pedagogiczne przejęło państwo – dodał.

– Współczesne państwa hołdują zasadom totalitaryzmu, a więc łamania autonomii. Wszelkie formy działalności gospodarczej dawno już zostały poddane permanentnej kontroli totalitarnego państwa.

My już zapomnieliśmy o państwie, które opiekowało się autonomią instytucji społecznych. Władza w rodzinie nie należała do państwa, ale do ojca rodziny – przypomniał, zwracając uwagę, iż ów totalitaryzm instrumentalnie traktuje i Boga i religię. – Chce uzyskać kontrolę nad Kościołem i nad jego donatorami – zaznaczył. – Kontrola państwowa nad rodziną ma na celu złamanie przedostatniego bastionu wolnego społeczeństwa – zauważył, wskazując na rodzinę oraz Kościół jako ostatnie bastiony wolności społecznej.

Jeżeli ominiemy nasz – niezwykle już słaby – instynkt obrony normalności i pod wpływem propagandowo nagłaśnianych incydentów przyjmiemy milczącą zgodę na to, że państwo przejąć musi władzę nad rodzinami, to rządzący nami totalitaryści będą mieli do pokonania już tylko Kościół – bił na alarm, podkreślając, iż „człowiek w intencjach rządzących nami totalitarystów ma być całkowicie uprzedmiotowiony”.

– To jest taki nieustający Kulturkampf – ocenił sytuację.

W ocenie Marusika kryzys rodziny wynika wprost ze zniszczenia materialnego fundamentu funkcjonowania. – Żony i matki zostały zmuszone podjąć pracę zarobkową, aby zapewnić egzystencję dzieciom, które przeszły pod wychowanie państwa. Dla takich dzieci państwo stało się ojcem, a prawo stało się matką. Jeśli myślimy o rodzinie powinniśmy myśleć o takim stanie rzeczy, gdzie ojciec jest ojcem, a matka jest matką – skonstatował.

Fot. Anna Wiejak

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

60 komentarzy

60 Komentarzy

 1. gieptil

  26 kwietnia 2017 at 13:05

  Marusik jak zwykle kłamie i przeinacza. Mnie już nudzą te ich dziwne opowieści bez sensu i bez logiki. Opowieści półanalfabetów rachunkowych, a do tego o zerowej wiedzy na temat działania państwa i gospodarki. Bo to z zasady są jakieś fioły fantaści. Ciekawe że oni z taką swadą wypowiadają się na temat ekonomii, gdy nie mają wiedzy ani teoretycznej ani praktycznej. Przecież taki Korwin czy Michalkiewicz żyją od zawsze z … publicystyki. A jakby tak który popracował przez 10 lat w kilku różnych firmach, to by wiedział jak świat wygląda naprawdę.

  • QlaUnogi

   26 kwietnia 2017 at 13:17

   głupek

  • gieptil

   26 kwietnia 2017 at 13:32

   A rzecz w tym że problem jest, tylko Marusik ma oczywiście jedną receptę – mniej państwa i mniej podatków, no i co jasne zamiast inflacji deflacja ( czyli rentierom i lichwiarzom samo rośnie ). I to jest oczywiste oszustwo. Bo zależy czym ta państwo się zajmuje, a czym nie. Nie chodzi o mniej, chodzi o z sensem i uczciwością, tam gdzie trzeba państwo powinno interweniować. Całkowicie wolny rynek to masowe patologie, wolny rynek potrafi dobrze działać tylko pod bardzo solidną kontrolą państwa. Jeżeli ktoś ma inne zdanie to proszę o przykład, choć jeden.
   Ja mam przykład Rosji, nie nagłaśniany w Polsce jakoś ostatnio. W Rosji już sprywatyzowano niemal wszystko poza sektorem obronnym, kosmicznym i atomowym. Sprywatyzowano sektor energetyczny, co szybko doprowadziło do ogromnego wzrostu cen energii elektrycznej ( wyrosło na tym sporo gigantycznych fortun ). Wyeliminowano niemal do zera według liberalnych recept wpływ państwa na gospodarkę. Wprowadzono liniowy podatek PIT w wysokości 13%. I miał być cudowny liberalny raj, tam ortodoksyjni liberałowie jadą dokładnie tymi samymi frazesami bez pokrycia jak w Polsce. A więc, wyrosło cudownie wiele gigantycznych fortun ludzi którzy nie orzą, nie sieją, żadnych tam nowych komputerów czy samolotów nie wymyślają, no tylko dobrze się obracają, no tak po 10 razy wygrywają na loterii, farciarze. Gospodarka ogólnie podupadła, z przemysłu akurat trzymają się nieźle jeszcze jakoś te państwowe, reszta podlega rabunkom i szabrowaniu ( a końcu najlepiej i najłatwiej zarabia się na … upadłości ). Kryzys w Rosji nie zaczął się po Majdanie z powodu sankcji. Kryzys zaczął się wcześniej, jeszcze przy cenach ropy na poziomie 100$ za baryłkę. Zwykli ludzie sporo zbiednieli, krezusi coraz jawniej się w oczy wszystkim śmieją, bo oni swoje już naszabrowali i do tego jak się zdaje w większości naszabrowali zgodnie z prawem, tym super liberalnym. Już coraz mniej kto tam wraca do obietnic cudownego rozwoju gospodarki i dobrobytu. Bujajcie się frajerzy, zostaliście nabrani na liberalny frazes, więc mordy w kubeł, bo niczego na nie udowodnicie.

   • Szukający Drogi

    26 kwietnia 2017 at 13:40

    Jeśli wg Ciebie w Rosji jest wolny rynek i swoboda działalności gospodarczej oraz państwo nie ingeruje w życie obywateli, to nie dziwi Twoja niechęć. Tyle, że tam jest zamordyzm, kolesiostwo, a nie wolny rynek.

    • gieptil

     26 kwietnia 2017 at 13:54

     Jest zamordyzm, kolesiostwo właśnie w ramach wolnego rynku. Bo życie nie znosi próżni, gdy wycofuje się państwo wchodzą w to miejsce zorganizowane siły prywatne. Człowiek z zasady działa z zorganizowanych strukturach, mitem są opowieści liberałów jak to dwóch zacnych obywateli dokonuje rynkowej transakcji, zazwyczaj przynajmniej jedna strona jest zorganizowana. Sytuacja podobna do Rosji była przez lata w wielu krajach Ameryki Południowej, gdzie było niby liberalnie i wolnościowo, bo państwo się nie wcinało. Więc ci co dorobili się cudownie fortun ( na czym kto to wie??? czy tam coś wymyślili? jakiś minikomputer, laptop? rakietę zbudowali?) zmówili się przeciw co jasne komunistom. Każdy kto uważał że bogacze nakradli się po prostu kosztem reszty był definiowany jako komunista. No i prywatni załatwili to prywatnie, szwadrony śmierci się pojawiły, takie prywatne formacje zawód – morderca do wynajęcia. To było takie niby zdrowe liberalne rozwiązanie. Po co zaraz sąd, czy coś tam, kilku bogatych dżentelmenów ocenia że to musi być komunista, z oczu mu komuną patrzy, więc szwadron do roboty.

    • gieptil

     26 kwietnia 2017 at 15:32

     Jest taki ciekawy przypadek liberalnego bełkotu. Jeszcze tak 5 lat temu, może 8, co od Korwina dawali przykład tych „4 azjatyckich tygrysów” co dzięki liberalizmowi i absolutnie wolnemu rynkowi tak się rozwinęły. Ale już nie dają. Bo zjawił się jakiś gość co siedział w Azji południowo wschodniej na palcówce dyplomatycznej i opisał ten niby liberalny cud. Cud cuchną koszmarnie socjalizmem jak nie komuną, wszędzie było to twardo sterowane przez państwo.
     Dla przykładu Singapur. Tam dla pobudzenia rozwoju zrobili wielki program budownictwa mieszkaniowego. Ale pojawiły się ohydne smrody socjalizmu. Mimo tych smrodów program się znakomicie udał. Oni sobie mianowicie wykombinowali, że skoro społeczeństwo uzbraja tereny pod budownictwo, to dlaczego jakiś prywatny farciarz ma czerpać korzyści. Bo ceny gruntów uzbrojonych są wielokrotnie wyższe od nieuzbrojonych. Wystarczy mieć fart albo … dobrą informację w porę i się zostaje bonzą bogaczem bez pracy. Więc wprowadzili jakiś taki dziwny, zawiły system cen gruntu ustalanych przez państwo, i jakieś inne blokady – czysty ohydny socjalizm. Program się udał super.
     Niedawno gdzieś trafiłem na informację, że Singapurczycy mają znakomite wyniki w testach na inteligencję. Widać efekt, nie dali się nabrać na frazes. Marusik nie ma takich znakomitych wyników.

     • gieptil

      26 kwietnia 2017 at 15:43

      Jakby ktoś nie rozumiał o co chodzi. Dzisiaj jak ktoś chce w większym mieście zbudować dom, to połowa ceny to grunt. Grunt został uzbrojony na koszt wszystkich mieszkańców miasta. Zarobił jakiś sprytny miś, co nowego komputera czy laptopa nigdy nie wymyśli, ale jeździ teraz wielką bryką wagi 2 tony i śmieje się z tego ciemnego bydła co na niego pracuje. Tak działa realnie czysto liberalna gospodarka, gdzie państwo ” nie szkodzi rozwojowi prywatnej zdrowej inicjatywy”. ;-))))))))))))))))

     • gieptil

      26 kwietnia 2017 at 15:48

      Zdaje się że mądrzy żydzi w Izraelu nie są tacy głupi. Takie liberalne systemy to oni chętnie głupim gojom podpowiadają ( jak się głupie goje na te złodziejskie pomysły nabierają, to nie wina żydów tylko głupich cwaniackich gojów – 10 przykazań znają ). Natomiast u siebie kultywują socjalizm, jak nie komunę, są za mądrzy aby serio brać te liberalne brednie. I całkiem dobrze funkcjonują.

   • Egzorcysta

    28 kwietnia 2017 at 01:42

    To nie ma nic wspolnego z tym czy panstwo ingeruje czy nie tylko jak ingeruje, poniewaz panstwo moze ingerowac w dwojaki sposob.Moze bronic pogladow by na „wolnym rynku” , Zyd nie musial zaplacic firmom ktore wybudowaly autostrady, albo moze stac na strazy „wolnego rynku”,by Zyd ktory nie mial nawet lopaty i wygral przterag na roboty budowlane autostrad i musial zaplacic firmom w 14 dni po wystawieniu faktury, ale zabral kase i wyjechal do Izraela.Dopuki jest na swiecie cos takiego jak panstwo i rzad, nie ma tak naprawde wolnego rynku, bo to jak mafia, bierze haracz.I jest oczywistym ze zadnego wolnego rynku nie ma.Fizycznie wolny rynek moze istniec tylko i wylacznie ,miedzy dwoma podmiotami gospodarczymi ktore maja prawo do samosadow i ich respekt dla wlasnosci, ale kiedy do biznesu jest trzech, juz nie istnieje zaden wolny rynek, bo ten trzeci to pasozyd, zerujacy na wysilkach i pracy jednych i drugich nawet jak pelni role „sedziego na ringu”.
    Ludnosc uwaza ze rynek jest wolny jak ich nikt nie rabuje, a nie zaglebiaja sie w to ze nie widza jak panstwo w biznes ingeruje i nie pobiera oplaty, choc to raczej utopia, bo panstwo tak naprade jest jak lis ,ktory gdzie tam korzysta gdzie dwuch sie bije, wiec wprowadza ustawy gdzie ludzie sie bija.Pamietam taka bajke chyba Kochanowskiego, jak dwa zajaczki znalazly krazek sera i poszly z tym do lisa by podzielil ten ser sprawiedliwie pomiedzy ich dwuch,a lis ciagle i tak dlugo dzielil (ich poroznial)ze za kazdym razem w ramach sprawiedliwosci odkrawal ciagle tyle dla siebie ,ze ciagle powstawaly nierowne polowy az nie zostalo „wolenmu rynkowi nic”.Na tym polega wolny rynek w mniemaniu politykow (lisa)i urzednikow.Wolny rynek jest tylko wykonalny od pewnego poziomu rozwoju, czyli obie strony biznesu dobrowolnie z racji swojej prawosci, akceptuja bez potrzeby istnienia prawa,(trzeciego) roszczenia biznesowe drugiej strony.Kiedy zaistnieje ktokolwiek ,kto uwaza, ze dwuch nie moze dogadac sie ze soba, juz nie ma wolnego rynku.Niema tez wolnego rynku, kiedy wejdzie mafia do firmy i zazada prawa wlasnosci i choc interes jest miedzy dwoma to cos takiego tez nie jest wolnym rynkiem.Tak zwalnym wolnym rynkiem jest prawo kazdego istnienia na ryknu bez ingerencji nikogo, co w zasadzie jest utopia w dziejszych czasach, gdzie Zydzi natychmiast zorganizuja oplaty za „ochrone”, ale calkiem teoretycznie.Nieteoretycznie beda tylko oplaty za prawo dostepu do „wolnego rynku”, jak GEPTIL slusznie zauwazyl.Wolny rynek to rynek bez podatkow i rynek gdzie Jozek akceptuje ceny Franka i nikt sie w to nie wtraca.

  • Szukający Drogi

   26 kwietnia 2017 at 13:35

   Ale z czym się nie zgadzasz w wypowiedzi p. Marusika? Bo odnoszę wrażenie, że nie przeczytałeś i cokolwiek by nie powiedział jesteś na nie, bo Korwin jest publicystą. Co to ma do rzeczy?

  • Podpis

   26 kwietnia 2017 at 13:39

   Wytłumacz mi geniuszu myśli ekonomicznej jak to jest, że mój Tata 30 lat temu pracując jako pracownik fizyczny był w stanie utrzymać dom, zarobić na wychowanie i wykształcenie 2 dzieci, kupienie działki wybudowanie domu. Mama zajmowała się domem nie pracowała zawodowo. Teraz mamy maszyny kilkukrotnie wyższą wydajność pracy, komputery, euro dopłaty, wykształconych światłych ekonomistów takich jak Ty, a ludzie nie są w stanie związać końca z końcem. Jak chcą zamieszkać na swoim to muszą brać kredyty do końca życia i kilka lat dłużej ?
   Tylko nie pisz mi, że własność to przeżytek i nowocześniej jest mieszkać w wynajmowanym.
   Niestety Pan Michał ma rację. Skala wyzysku fiskalnego połączona z zadłużeniem na szczeblu rządowym + ZUS + szczebel samorządowy doprowadza ten kraj do ruiny.

   • gieptil

    26 kwietnia 2017 at 14:12

    Jeżeli jest jak jest to wielka to zasługa Korwina i jego ludzi, którzy tłukli przez lata, że prywatne zawsze lepsze, a państwowe zawsze szkodzi, i to docierało, to ukształtowało umysły milionów. Mimo że Korwin nie rządził, to jego ideologia owszem rządziła, rządzi do dzisiaj, choć tak po roku 2000 pojawiło się trochę sceptycyzmu. Więc w myśl tej zdrowej jakoby gry sił rynkowych jeszcze do niedawna nikt nie uważał za problem, że z jednej strony skądś gigantyczne fortuny różnych tłustych tępych wieprzy o małych cwaniackich oczkach, a z drogiej nędza milionów ciężko pracujących ludzi. Toż RYNEK tak zdecydował, a rynek co jasne święty jest. Te przemiany po roku 1989 odbywały się jednak w myśl mocno liberalnych recept – szereg wymogów korwinowskiego kanonu zostało jak najbardziej wypełnionych, i mamy tak jak mamy. PKB Polski w tym czasie tak orientacyjnie się podwoił. W tym czasie PKB Chin gdzie ich partia ich półrynkową gospodarkę trzymała w żelaznym uścisku wzrósł … 11 razy ( słownie – jedenaście ). Praktyka pokazała jaki system dobrze działa.

    • Podpis

     26 kwietnia 2017 at 14:21

     W Polsce wolny rynek to był tylko krótką chwilę po wprowadzeniu ustawy Wilczka. Każda nowelizacja / zmiana likwidowała kolejne cząstki tego wolnego rynku.
     W Chinach niby rządzą komuniści a takiej wolności gospodarczej jak tam mają w Polsce nie było nigdy.

     • gieptil

      26 kwietnia 2017 at 14:54

      No to mam dla ciebie proste ćwiczenie. Sprawdź jak to rozwijała się polska gospodarka w tym krótkim okresie prawdziwego czystego zdrowego rynku. Podpowiada, pikowała pięknie w dół, coraz niżej i niżej.

    • Rafał Karkosz

     26 kwietnia 2017 at 15:50

     Geptil- człowiek musi jeść i gdzieś mieszkać. Na to potrzebne są pieniądze, które normalny człowiek dostaje co miesiąc za swoją pracę. Skąd bierzesz tyle czasu na to, by zamieszczać po kilka wcale niekrótkich komentarzy pod każdym artykułem na prawym? Do szkoły też nie uczęszczasz, bo byś siedział dniami w „budzie”. A jeśli zasilasz inne portale swoją prorosyjską propagandą, z czego ty żyjesz. Odpowiedź nasuwa się sama. Zdemaskowany!!!

     • gieptil

      26 kwietnia 2017 at 16:07

      No to sonie podlicz ile zamieszczam tych tekstów, i ile to musi zając mi czasu? Weź pod uwagę że za schyłkowej komuny skończyłem uczelnię ekonomiczną ( całkiem dobrze wykładali wtedy, tam już większość to była … gospodarka rynkowa, taka prawda ;-))))) ). I że czytałem sporo ponad to co wymagali, w czytelni było sporo literatury zachodniej. I choć oceny miałem średnie, to asystenci podczas ćwiczeń zauważali że tak dobrze kumam i mam bardzo ciekawe wypowiedzi. Naukowcem nie zostałem, ale później też trochę czytałem i robiłem w wielu firmach, realia biznesu poznałem naprawdę doskonale, od podszewki, nie żaden tak kurwa korwinowski frazes. Widziałem to dokładnie, od dołu, tego raczej ukrywanego.
      I jak sobie tak z czasem podsumowałem moje przemyślenia i analizy, to mógłbym wydać swoją książkę o ekonomii naprawdę, taką naprawdę. Ale mam to w dupie i nie wydam. Czasem napiszę kilka tekstów, co mi w sumie zajmuje mniej niż godzinę. Czasem może i nieco więcej. A jako cieć ;-))))))))))) mam nienormowany czas pracy. Jako cieć ;-)))))))))). Bardzo mnie ten układ bawi.

     • gieptil

      26 kwietnia 2017 at 16:15

      Cieć to zawód mało popularny. Smród, brud, zsyp cuchnie zawsze, psie gówna i ludzie czasem ( potrafią nasrać na klatce schodowej ), częściej po pijaku naszczają. Inni uciekają, cieć musi zacisnąć wargi, wypić setkę wódki i do boju sprzątać. Więc mało kto chętny do tej roboty. Nie trzeba zasuwać całe 8 godzin na dobę. Tylko można złapać łatwo jakąś chorobę, takie ryzyko zawodowe. Na razie nie złapałem. ;-))))))) I tak leci, trzy ćwierci do śmierci.

   • pamieiwy

    26 kwietnia 2017 at 19:34

    nie potrzeba tu geniuszu tylko racjonalnego myslenia,to ustruj socjalistyczny sie zawalil po wyscigu zbrojen,to kacapy padly na pysk ze swoja ideologia,Polska nigdy ustroju nie zmienila tylko oprawcy sie ustawili po 89 roku,dzisiaj nie ma ani kapitalizmu ani socjalizmu,lichwiarze napompowali ceny zachodnie a mentalnosc zostala taka sama,to ze twoj ojciec wybudowal dom, 3at temu to albo byl dobrym spekulantem i handlowal w tamtym czasie czyms co bylo chodliwe,albo sie okradalo socjalistyczna gospodarke,z pracy rak to miales garba jedynie,cwaniaki partyjne dorabiali sie fortun typu kulczyk i tym podobne

  • goj

   29 kwietnia 2017 at 23:15

  • Józek

   30 kwietnia 2017 at 14:24

   Nie tylko głupek ale głupek do kwadratu czyli przez niektórych definiowany jako….

 2. Soroka

  26 kwietnia 2017 at 13:14

  Aspekt materialny dla rodziny jest bardzo ważny, ale oprócz niego jest jeszcze parę ważniejszych od niego, ale o tych aspektach nikt nie mówi, a jeszcze bardziej nie mówi się dlaczego tak jest i jak być powinno.

  • PrawNIK

   26 kwietnia 2017 at 17:22

   Wpisz w Google „Piramida potrzeb Maslowa” to zrozumiesz że o reszcie nie ma sensu gadać dopóki nie spełni się potrzeb podstawowych.

 3. margeritta

  26 kwietnia 2017 at 15:29

  No tak, panaceum na wszelkie zło to matka w domu. Ile razy jeszcze?

 4. Wojciech

  26 kwietnia 2017 at 16:49

  Dobrze ten pan prawi,czego większość nie zrozumie ponieważ jest tak ogłupiła i zdemoralizowana od czasów powojennych do dzisiaj przez rządy komuchów i postkomuchów okrągłostołowych.

 5. tomek

  26 kwietnia 2017 at 18:48

  Tych smotkow kacapsko zydowskich juz nie interesi kto bedzie rxadzil byle tylko nie pis to mendy ubeckie i poesbeckie gieptile o reszta mendowni

 6. kowalski

  26 kwietnia 2017 at 19:23

  od jutra nowy prezydent usa obniza podatki z 35%,do 15%,panie morawiecki idz pan ta droga za usa!!!,rodzina to podsrawowa jednostka spoleczna!!!!!,dobre bylo +500,ale sa potrzebne inne lepsze zmiany

  • gieptil

   26 kwietnia 2017 at 19:43

   Takich genialnych obniżeń podatków, to ja pamiętam już kilka. Tylko jest bardzo ciekawa sprawa, po kilku latach media liberalne przestawały o tym pisać. Nie pokazywały znakomitych efektów tych obniżek. Bo ich nie było, zazwyczaj taki kraj popadał w chroniczny kryzys gospodarczy.

   • Józek

    30 kwietnia 2017 at 14:33

    Idź na ponowną naukę języka polskiego.
    Jesteś też Durniem!

 7. MS

  26 kwietnia 2017 at 19:59

  I kto to mówi. Dozorca systemu.

 8. Robert Ksiazczyk

  27 kwietnia 2017 at 22:04

  wybaczcie zacni panstwo ze wtrace swoje dwa grosze. Otoz, jest wiele prawdy w tym co powyzszy felieton przedstawia. Kiedy sie chce gospodarke i ekonomie poruszyc, zasada jest jedna ; obniza sie podatki poniewaz to odblokowuje prywata inicjatywe a ludzie odczuwaja ze maja w kieszeni kase. Jesli maja kase , to wydaja kase. Pieniadze sa jak krew w obiegu. Gdyby podatek byl 5% wstyd by bylo takiego podatku nie zaplacic i placilby kazdy dla swietego spokoju. Rosnace podatki w pewnym momencie osiagaja mase krytyczna i ludzie zaczynaja ich unikac a sciaga sie je z tych ktorzy ich uniknac nie sa w stanie, czyli z tych najbiedniejszych. Zamiast przeznaczyc pieniadze na hobby, podroze, inwesycje w siebie i swoja rodzine; rodzice zmuszeni sa pracowac na utrzymanie systemu biuroktatow. System ktory tak naprawde stworzony zostal po to by bylo rodzinom lzej, staje sie ciezarem i systemem opresyjnym wrogim rodzinie.

  • gieptil

   28 kwietnia 2017 at 15:29

   Nic nie wiadomo o tym aby obniżka podatków powodowała jakieś tajemnicze odblokowanie prywatnej inicjatywy. Ci co te bajki rozpowiadają powinni wyjaśnić dokładnie co mają na myśli.
   Ja wiem tyle, jak obniża się podatki osobom o wysokich dochodach to oni mając większy dopływ kasy mniej czasu poświęcają biznesowi i pracy, a więcej zabawom, rozrywkom, wyjazdom, hobby. Należy przyjąć że ludzie są racjonalni, po co pracować skoro nie musi się pracować. Człowiek ciężko pracuje gdy musi, gdy nie musi traktuje to jak hobby, rozrywkę, na luzie. Wpadnie do swojej firmy raz w tygodniu ( no może dwa razy ) na kilka godzin, pogada, przejrzy ostatni bilans i … do Hiszpanii albo Maroka na piękne plaże, albo na Maderę. Tak to działa realnie misie. Korwin czy Michalkiewicz nie mają pojęcia o czym gadają.

   • Andysmith

    29 kwietnia 2017 at 02:47

    Gieptil czytam te twoje komentarze i mi się niedobrze robi.Skąd w umyśle ciecia tak wspaniałe przemyślenia?Jestes baranem do kwadratu.Tylko wolny rynek jest ratunkiem dla Polski.Podatki tylko obniżać bo jak podwyższasz to korzystają z tego urzędasy,nie ludzie.Państwo ma stać na straży aby wolnorynkowcy grali fair a nie ich okradać na każdym kroku.A Michalkiewicz i Korwin dokładnie iwedzą o czym mówią.Ty nie wiesz.

    • gieptil

     29 kwietnia 2017 at 22:44

     ;-))))))))))))
     Najwyraźniej ty się nawet na ciecia nie nadajesz. Wyjaśniłem mechanizm bardzo jasno i precyzyjnie. A ty nadal nie rozumiesz. Jak można tego nie zrozumieć??? Jeżeli w tym „głupim” zachodnim kapitalizmie zasadą są bardzo progresywne podatki dochodowe od osób fizycznych – to głupota czy rozum? Oni dobrze wiedzą co robią.
     A wiesz dlaczego oni coraz częściej stosują ujemne stawki procentowe banku centralnego? Po to aby kapitał był RABOWANY starym biznesom, różnym leniwym rentierom i przepływał do sektorów nowych technologii, gdzie młodzi odważni inteligentni biznesmeni tworzą świat nowych technologii. Oni całkiem świadomie OKRADAJĄ tych starych. Dla ciebie to za trudne.

     • gieptil

      29 kwietnia 2017 at 23:00

      Jakbyś osiołku dalej nie rozumiał. Powiedzmy, ojciec dorobił się 100 mln. $, syn leniwy i mniej kumaty, składa pieniądze do banku, baluje z panienkami, ale co rok traci z tego kapitału kilka %. Za to jakiś zdolny miś z biznesu powiedzmy nanotechnologii dostaje kredyt tylko na 2% powyżej inflacji, bardzo tani. I rozwija ten biznes nanotechnologii ( albo podobny ), i ciężko pracuje, i tworzy nowy świat nowych technologii. Jak ma farta to zarobi 20%, albo i 50% rocznie. Tak się buduje realny kapitalizm, na pracy, ciągłym ruchu i konkurencji, a nie na jakimś kurwa „świętym prawie własności”

   • goj

    29 kwietnia 2017 at 23:14

    towarzyszu gieptil to wedlug waszego belkotu jaki bedzie wply do zlodzieji z rzadu jezeli podatek wynosi 100%?

   • goj

    29 kwietnia 2017 at 23:18

    „Dane empiryczne

    W 1925 r. w Stanach Zjednoczonych obniżono najwyższą stawkę PIT z 73% do 25%[9]. Dochody budżetowe z tytułu tego podatku wzrosły z 719 milionów USD w 1921 do ponad 1 miliarda USD w 1929 r.[14], a udział ówczesnych ludzi bogatych (zarabiających ponad 100 tys. USD rocznie) w całości przychodów z podatku zwiększył się z 28% w roku 1921 do 51% w 1926. Z drugiej strony osoby z dochodami najmniejszymi poniżej 10 tys. USD w roku 1921 zapłaciły 23%, a w roku 1926 tylko 5% ogólnej kwoty wpływów podatkowych”

 9. JARO

  29 kwietnia 2017 at 20:00

  wg wpisów jednego takiego niespełnionego ekonomisty (od siedmiu boleści) najlepszym systemem jest ten, w którym o wszystkim decyduje państwo; ma rację, oto przykład na takie wspaniałe działanie tegoż – o wszystkim co mają robić i jak żyć decydują w Korei Północnej; i jak tam mają wspaniale wszyscy mieszkańcy ostatnio się dowiadujemy po kilka razy dziennie; te pałace, karety, blichtr i pełno żarcia aż biją po oczach zazdrosnych nacji na świecie; pakuj się Pan i wyjazd do tego wspaniałego świata; może, a nawet na pewno wydadzą tę Pańską książkę o finansach; a wtedy …; aż się boję napisać;
  a co do artykułu – porusza sedno sprawy; tak to właśnie wygląda; ale ludziska, nie tylko w Polsce, zostali już chyba, zgodnie z teorią niejakiego Darwina, wejść na „wyższy” poziom rozwoju (nawiasem mówiąc widać, że to tylko dalej teoria i do tego chora);

 10. Alek

  30 kwietnia 2017 at 14:43

  P. Marusik ma rację,a gieptil nie.
  Od 1989 roku mięło już wiele lat i w zasadzie żaden rząd nic pozytywnego nie zrobił.
  Rozkradziono majątek, na który pracowało wiele pokoleń Polaków. W porównaniu z tym okresem od 1920 roku wykonano bardzo dużo.Polacy zarabiają b. mało ,a ceny są porównywalne w całej unii.Plan Morawieckiego to pewnie fikcja.Niestety, niczego dobrego nie spodziewam się po obecnym rządzie.

  • gieptil

   1 maja 2017 at 00:54

   O ile pamiętam to akurat liberałowie skrajni jak najbardziej rozkradanie akceptowali ( a niektórzy to chyba nawet głośno zachwalali ). Bo majątek miał mieć wreszcie konkretnych właścicieli, a ci ( według korwinowskiej ideologii ) powinni znakomicie nim zarządzać i zbudować w Polsce dobrobyt. Rzecz w tym że złodziejaszki zazwyczaj źle zarządzają. Więc pozostaje im kraść nadal, aby utrzymać się na powierzchni. I tak to właśnie według recept korwinistów powstała ta rzeczpospolita złodziejska cofnięta w rozwoju.
   Jak już pisałem, wiele z tego co miało miejsce w Polsce od 89 roku odbyło właśnie pod ideologicznym przywództwem Korwina i jego kolegów. Choć formalnie nie rządzili, to głownie oni przez ten czas nauczali jak powinna wyglądać prawdziwa gospodarka rynkowa. Toż oni mieli i mają swoje wydawnictwo, i swój instytut, i swoją gazetę. To prawdziwe imperium propagandowe. Żaden inny kierunek myśli ekonomicznej nie był nagłaśniany nawet w zbliżonym stopniu. Lepiej żeby teraz nie udawali, że było inaczej jak było, czyli że ich w tym nie było. Byli, ich schematami myślą miliony Polaków, nawet gdy nie uważają się za liberałów. Puszczane nieustannie przez nich w obieg kłamliwe informacje miliony Polaków uważają za świętą prawdę.

   • gieptil

    1 maja 2017 at 06:41

    A tutaj Michalkiewicz dał kolejny przykład korwinowskiej bredni.
    „Na przywrócenie „ustawy Wilczka” nie zgodzą się Niemcy, czyli UE! – Stanisław Michalkiewicz.”
    Ten debil nie wie najwyraźniej że po ustawie Wilczka polska gospodarka pikowała do dna przez kilka lat, są statystyki, jak można być aż takim głupim. Dopiero Kołodko, trzeźwy ekonomista z głową, wyciągnął polską gospodarkę w połowie lat 90tych do dużego wzrostu.
    Ten liberalny debilizm powinien być karalny. Dlaczego ten skrajny debil Michalkiewicz wraz z licznymi innymi debilami od Korwina tak bezkarnie rozpowszechnia te paranaukowe brednie. On jest prawnikiem i gada to co gada. I kto ten ich cyrk finansuje???
    https://www.youtube.com/watch?v=lf7EjndHTEY

    • gieptil

     1 maja 2017 at 06:51

     Ja tylko powtórzę. Jest w Polsce gigantyczny koncern medialno propagandowy lansujący dawno przebrzmiałe i ośmieszone radykalne pomysły liberalne austriackiej szkoły ekonomicznej. Tam nie tylko Michalkiewicz czy Korwin, tam jest wielu innych ofiarnych funkcjonariuszy, jak choćby Konrad Daniel. Ten koncern ma swoje wydawnictwo, swój instytut i swoje gazety. I … nikt nie wie kto to finansuje. Coś mi się zdaje że finansują to wesołe chłopaki z BND. ;-)))))))))))))

     • gieptil

      1 maja 2017 at 07:00

      Wśród korwinowców jest jedna prosta zasada – kłamaliśmy, kłamiemy i kłamać będziemy. Jak kiedyś ten Daniel Konrad występował jeszcze na pewnym portalu jako FREEDOM zadałem mu grzecznie kilka trudnych pytań i problemów do rozważenia, ośmieliłem się zakwestionować jego teorie. Odpowiedź była prosta i po żołniersku – ja sobie nie życzę twojej obecności na moim blogu, nie pisz już tutaj, żegnam, wynocha. Jak odważyłem się jeszcze raz coś napisać to mnie zbanował. Taka to ich „wolność”. To tylko odwrócona komuna, zwykłe ciemne bydło bez krzty honoru i uczciwości.

     • gieptil

      1 maja 2017 at 07:16

      Zresztą ten Konrad Daniel ( FREEDOM ) dopracował później swą agenturalną aktywność, założył swoją stronę na you tube ( podziemna. tv ). I tam naucza polskich ciemniaków. Tam już nie musi polemizować z jakimiś geptilami, tam przemawia do ludu prostego jak biskup, a nawet papież, naucza szerzy mądrość, i już nie ma polemiki. Nowa mądrość, nowy kościół – setki tysięcy słuchają z zachwytem – nadchodzi nowy prorok. A co z tego że bredzi???

     • gieptil

      1 maja 2017 at 07:28

      Jeszcze kilka lat temu Michalkiewicza uznawałem za fajnego faceta, co trochę błądzi w sprawach ekonomicznych. Teraz uważam go za bydlaka i cynicznego drania, co sprzedaje się dla kasy. Śmieć.

     • m.

      2 maja 2017 at 02:17

      „Jak odważyłem się jeszcze raz coś napisać to mnie zbanował. (…) tam przemawia do ludu prostego jak biskup, a nawet papież, naucza szerzy mądrość, i już nie ma polemiki. Nowa mądrość, nowy kościół – setki tysięcy słuchają z zachwytem – nadchodzi nowy prorok. A co z tego że bredzi???”

      Jeden coś przeczyta, drugi pomyśli, a trzeci woli łyknąć czyjąś „prawdę objawioną” jak młody pelikan.
      Mało ważne czego będzie dotyczyła (zabijania zwierząt, polityki etc.).
      Przed chwilą przeczytałam komentarze pod jednym z filmików na yt i widzę jak spory jest rozdźwięk w postrzeganiu rzeczywistości przez niektórych (swoista „tfurczość” gminu;)…
      Co do liberałów, to pewnie, że tak – bogacenie się kosztem innych, bez umiaru…

 11. JARO

  1 maja 2017 at 09:18

  uwaga – m.in. i na tym forum prowadzona jest bezpardonowa walka magdalenkowej bandy czworga z partiami i ruchami od nich niezależnymi; wygląda na to, że ci bandyci nie cofną się przed niczym, aby dalej utrzymać władzę i nas Polaków doić ile wlezie, puszczając nas z torbami, a Polskę zawłaszczyć; na każdym miejscu i o każdym czasie zaśmiecają i będą zaśmiecać fora swoimi durnymi wpisami, odwracając tzw. kota ogonem; odwracają w ten sposób naszą uwagę od spraw naprawdę ważnych; jeżeli Polska i Polacy nie pójdą w najbliższym czasie w jasyr, to w najbliższych wyborach trzeba tę bandę przetrzebić, a Sejm i Senat przewietrzyć z zatęchłego „powietrza”; wszelkie partie i ruchy pozasystemowe muszą się w końcu dogadać i przejąć ster rządów w Polsce i dla Polaków; nie możemy dalej tkwić w oparach łunijnego absurdu (jak kiedyś w sowieckim smrodzie), w tym w gospodarce tkwiącej i prowadzonej dalej wg guru nierobów, niejakiego Marksa i jego pomagierów jak Engels, Keynes i im podobni „naukowcy” od siedmiu boleści; o podstawach cywilizacji nie ma co nawet wspominać, bo ten zastój, a wręcz cofanie się w rozwoju w czasy prehistoryczne, to dzisiaj już nawet głuchy i ślepy widzi i czuje na odległość;

  • gieptil

   1 maja 2017 at 09:35

   Zdanie zaczyna się od dużej litery. Gdzie ty się uczyłeś? W banderowskiej szkole dla dzikich?

  • Akada

   3 maja 2017 at 08:22

   Oczywiście, że masz rację. Portal Prawy jest tak prawy jak manifest lipcowy. Nie ma nic wspólnego z wolnością ale jest tubą propagandową jednego z ramion „bandy czworga”. Niestety droga, którą idziemy już się nie zmieni więc pozostaje nam liczyć na to, że nie będziemy się męczyć w tej niewoli i nieludzkiej, przeznaczonej dla niewolnika rzeczywistości jak najkrócej czyli, że łaskawy Bóg zabierze nas do siebie.
   A te myślące zwierzęta ludzkie zostaną tutaj i będą sądzone z Prawa bo jak powiedział klasyk „nie każdy co mi mówi Panie, Panie wejdzie do Królestwa Bożego”.

 12. manicure

  3 maja 2017 at 22:13

  Every weekend i used to visit this web page, because i wish for enjoyment, for the reason that this this site conations
  really pleasant funny information too.

 13. Pingback: Michał Marusik | oficjalna strona

 14. Augustine Weatherman

  8 maja 2017 at 00:32

  dating someone younger

 15. Dr philadelphia

  8 maja 2017 at 18:02

  Your site is extremely informational. I really value it.

 16. Vincenzo Sartain

  8 maja 2017 at 21:20

  Heya i am for the first time here. I found this board and I find It truly useful & it helped me out a lot. I hope to give something back and help others like you aided me.

 17. home warranty

  8 maja 2017 at 22:59

  Very cool. This blog is good, my sister is totally into this. I will let know her for sure. Is it OK to share on Reddit? Keep up the terrific work!

 18. Zoila Gidney

  8 maja 2017 at 23:34

  Fantastic beat ! I wish to apprentice while you amend your site, how could i subscribe for a weblog site? The account helped me a appropriate deal. I have been a little bit familiar of this your broadcast offered vivid transparent concept

 19. Barriatrics

  9 maja 2017 at 01:28

  Love you website.

 20. mp4 porn

  9 maja 2017 at 17:07

  I feel it’s a excellent plan general.my weblog: build your own website

 21. mobsex

  15 maja 2017 at 19:05

  Hey, subtle must be your middle name. Great post!

 22. the affiliate program

  15 maja 2017 at 21:39

  Amongst me and my partner we have owned additional MP3 players more than the decades than I can rely, together with Sansas, iRivers, iPods (classic & touch), the Ibiza Rhapsody, etc. But, the closing couple of many years I have solved down towards one line of avid gamers. Why? Since I was content in the direction of locate how well-designed and enjoyable in direction of employ the service of the underappreciated (and broadly mocked) Zunes are.

 23. Texas home warranty

  18 maja 2017 at 16:17

  This is awesome stuff! I’ve been browsing online for a while today, yet I never found anything like this. Is it OK to share on Tumblr? Keep up the superb work!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra