Z kraju

Ukraińscy nacjonaliści usiłowali zablokować habilitację dr. Zapałowskiego

W dniu wczorajszym uchwałą Rady Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Sztuki Wojennej dr Andrzej Zapałowski otrzymał stopień doktora habilitowanego nauk o bezpieczeństwie. Nadanie mu stopnia naukowego usiłowali uniemożliwić działający w Polsce ukraińscy nacjonaliści, o czym dr hab. Zapałowski poinformował na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych.

„Nadmienię, iż wszystkie recenzje habilitacyjne i opinie członków komisji w formie pisemnej miałem pozytywne. Wobec powyższego Komisja Habilitacyjna podjęła uchwałę o skierowaniu wniosku na Radę Wydziału o nadanie stopnia” napisał Zapałowski.

„Nic by nie było w tym dziwnego, gdyby nie akcja środowisk powiązanych z przewodniczącym Związku Ukraińców w Polsce Piotrem Tymą, który osobiście publikował apele na swojej stronie Facebook o zablokowanie mi postępowania habilitacyjnego. W działania zaangażowało się kilka gazet i portali powiązanych z tym towarzystwem. Bardzo charakterystyczne było także to, że narracja tych ataków wskazuje, iż były one koordynowane z jednego ośrodka” relacjonował Zapałowski.

„To tylko pokazuje jak pewne środowiska ingerują pozamerytorycznie w formie szantażu w procedury administracyjne w Polsce” zauważył, dodając, iż „przyjdzie czas na bardziej konkretne przedstawienie sprawy i powiązań, a są one wiele mówiące także ze względów bezpieczeństwa Polski”.

Fot. Wikipedia

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

101 komentarzy

101 Komentarzy

 1. z-k

  26 kwietnia 2017 at 22:29

  Jeśli ktoś jeszcze ma nadzieję, że władza w Polsce spoczywa w gestii jej Konstytucyjnych Organów ten nie wie co się wokół niego dzieje. Nawet taki Tyma ma swoje gazety i swoich polityków, także Dobrej Zmiany, i może więcej, znacznie więcej niż zablokowanie komuś habilitacji

  • Kresowy

   27 kwietnia 2017 at 12:03

   Zupełnie nie rozumiem skąd ten jazgot na Związek Ukraińców w Polsce.
   Oto poniżej do zapoznania się w podany linku wytyczne uchwały UON-UPA do Ukraińców zamieszkałych w Polsce w sprawie „rozpracowania” wolnej Polski przez ukraiński nacjonalizm przez najbliższe lata, rozpracowania polskich polityków, historyków, środowisk Kresowych, i polskiego Kościoła Katolickiego, w tym tajne źródła finansowania organizacji na terenie Polski, ścieżki korupcji, ścieżki konspiracji, ścieżki tworzenia list Polaków ich zdaniem nieprzychylnych ukraińskiemu szowinizmowi, które niesie podjęta przez nich uchwała z dnia 22 czerwca 1990 r. Jeszcze raz podam tę datę: 22.06.1990r.
   I nie ma co się dziwić, okazywać jakieś zaskoczenie, to co postanowił wówczas neobanderowski UON-UPA jest przez szereg lat i obecnie konsekwentnie wcielane przez Ukraińców w życie społeczne Polski. W swej działalności na terenie Polski nie pomijają żadnego wątku przyjętej uchwały, która jest dokumentem publicznym.
   Nie ma co też się okłamywać, Ukraińcy robią to konsekwentnie i po prostu dobrze, są antypolscy, publicznie wysuwają żądania terytorialne do ziem rdzennie Polskich, gloryfikują banderyzm, zatem ukraiński szowinizm wymierzony polską nację, domagają się już nie tylko jego uznania przez polskie państwo, ale nawet jego finansowania przez polskiego podatnika, co w około widać, w prasie, na portalach internetowych i na YT jest tego b.dużo, i tylko niektórzy publicyści biją na alarm, dokumentując coraz śmielsze poczynania neobanderowców. Jednym z takich trzeźwo myślących Polaków jest właśnie dr Andrzej Zapałowski.
   Należy tu zadać publicznie pytanie, co robi polskie państwo w tej sprawie. Społeczeństwo polskie powinno żądać prawdy, pytać polskie tzw. spec służby, które ustawowo właściwe są w sprawach ochrony bezpieczeństwa wewnętrznego państwa i jego porządku konstytucyjnego, szczególnie Rząd RP, czy Pana Prezydenta AD, co przez ten okres zrobiono od podjętej antypolskiej uchwały UON-UPA – tj. od dnia 22.06.1990 r., że scenariusz wytyczony antypolską uchwałą UON-UPA jest tak sprawnie wcielany przez Ukraińców w życie społeczno-polityczne obecnej wolnej Polski?
   http://www.marucha.wordpress.com/2013/06/27/frgmenty-uchwaly-krajowego-prowidu-organizacji-ukrainskich-nacjonalistow-oun-podjetej-22-czerwca-1990-r/
   Źródło uchwały OUN-UPA, wg książki Wiktora Poliszczuka „Gorzka prawda – zbrodniczość OUN-UPA”, Toronto 1995 – str. 372-379.
   Wiktor Poliszczuk – kanadyjski politolog ukraińskiego pochodzenia, dziennikarz.

  • gosc

   30 kwietnia 2017 at 05:19

   Związku Ukraińców w Polsce rozwiazac, Piotra Tyme wywalic na pysk, na ukraine smiecia

 2. Hania

  26 kwietnia 2017 at 22:43

  Proszę Państwa, jeżeli w ” wolnej Polsce” można zawierać takie tezy przez ośrodki około rządowe ( na zlecenie rządu) …no cóż….
  – o take Polske myśmy walczyliśmy?

  Tezy zawarte w raporcie Ośrodka Studiów Wschodnich
  „Siedemdziesiąta rocznica Akcji „Wisła” – zarys problemu dla Polski”.
  Został on rozesłany do instytucji państwowych.
  Operację „Wisła” nazwano w raporcie „czystką etniczną, stanowiącą zbrodnię przeciwko ludzkości”.

  Po tym już idą milionowe odszkodowania dla ” ocalałych”
  Obok holokaustników.
  Podczas gdy nasi Rodacy bestialsko pomordowani na wołyniu nie mogą doczekać się grobów i pamięci.
  Mało tego banderowska Ukraina, usilnie wspierana przez PISowskie władze, jak na prymusowych lucyferian przystało,w miejscach kaźni urządzają sobie miejskie wysypiska śmieci.

  gdzie są rządzący?
  gdzie jest kościół w Polsce?

  http://kresy.pl/wydarzenia/ks-isakowicz-zaleski-upublicznia-fragment-kontrowersyjnego-opracowania-osw-ws-operacji-wisla/

  • myślę sobie że

   29 kwietnia 2017 at 15:48

   Właśnie.
   Co do hierarchów Kościoła, to bym jeszcze dodał, że najmuje stanowisko w różnych nieistotnych kwestiach politycznych, ale w kwestii dopuszczenia GMO do Polski nie ma zdania. A może to być zagrożenie dużo większe niż ktokolwiek może obecnie ocenić.

  • ice

   29 kwietnia 2017 at 18:22

   popieranie już było za POpaprańców Tuskowych i nie pisz głupot !!!

 3. Hania

  26 kwietnia 2017 at 22:47

  „Minęło ćwierć wieku odkąd Polska i Ukraina cieszą się wolnością, budują strategiczne partnerstwo, solidaryzują się w przeciwdziałaniu imperialnym zakusom, ustawicznie zagrażającym bytowi suwerennemu obu narodów. Wspólną platformą porozumienia jest wybór europejski i wartości demokratyczne. Jednak powierzchniowość i deklaratywny charakter wysiłków polityków obnaża fakt istnienia tysięcy(!!!) dołów śmierci, które nie zostały upamiętnione, a nawet ustawiczne bezczeszczenie szczątków ludzkich” – pisze Osadczy

  „Są to dziesiątki tysięcy trupów, o których współcześni stratedzy polityczni, orędownicy wyższych „racji stanu” wolą nie wspominać. Na samym Wołyniu spośród 60 tys. ofiar pochówku doczekali się jedynie ok. 3 tys. A reszta – ponad 50 tys. szczątków ludzkich – w XXI wieku w obszarze partnerstwa strategicznego, festiwali pojednawczych, obozów młodzieżowych, happeningów z udziałem polityków, hierarchów Kościołów, intelektualistów, biznesmenów są bezczeszczone. To tylko na Wołyniu. A podobna sytuacja jest także na terenach dawnych województw lwowskiego, tarnopolskiego, stanisławowskiego. Ofiary ludobójstwa nie tylko nie doczekały się upamiętnienia, ale z racji na złą wolę celowo są hańbione” – alarmuje Włodzimierz Osadczy.

  Niestety przykładów celowego bezczeszczenia szczątków Polaków nietrudno znaleźć.

  „W wystąpieniu w czasie panelu dra Leona Popka z IPN zostały przedstawione zdjęcia, ilustrujące wykopaliska na miejscach zbrodni. Otóż w samym środku trupiego pola w miejscowości Gaj powiat kowelski powstaje wysypisko śmieci, zawartość którego – plastikowe butelki i inne towarzyszące europeizującemu się pokoleniu przedmioty – świadczą o żywotności pamięci o śladach zbrodni i nieodpartej chęci ukryć jej ślady pod gruzami śmieci. Podobny eksces nie należy do wyjątków. W Ostrówkach, tuż przy obecnej granicy Polski ciągnik regularnie wyjeżdżając wiosną w pole wydobywał na wierzch kości pomordowanych. Taka codzienność trwała aż do powstania memoriału w duchu urzędowego pojednania – bez informacji kto, dlaczego, z czyich rąk zginął na tym miejscu” – relacjonuje autor artykułu w „Kurierze Galicyjskim”

  „Powstaje pytanie, jak może istnieć taka sytuacja pod okiem władz konsularnych Rzeczypospolitej, wytrawnej dyplomacji polskiej budującej trwałe fundamenty braterstwa na pohybel putinowskim siepaczom. Przypomnijmy, że profanacji poddawane są szczątki dziesiątków tysięcy ludzi. Czy jest podobny precedens jeszcze gdziekolwiek na świecie?” – pyta Osadczy.

  • Ania

   27 kwietnia 2017 at 12:36

   Szanowna Pani Haniu, jakie braterstwo?
   Ukraińscy szowiniści postępują z Lachami przewrotnie i potajemnie realizują swoją niezależną politykę – tj. antypolską. Ich motto to zmienione słowa polskiego hymnu, że przypomnę, jeszcze Polska nie zginęła ale zginąć musi, jeszcze Polak Ukraińcowi buty czyścić musi. To te szowinistyczne ruchy są popierane przez polskie władze jako bratnie. Jak się wydaje, nic w tej sprawie się nie zmieniło. Ukraińcy wyczekują jedynie sposobnego momentu w dziejach aby na nowo objawić to, co stworzyli ojcowie założyciele OUN-UPA.
   Mogę zaproponować do posłuchania wykłady Pani Kulińkiej, są na YT.

  • gosc

   27 kwietnia 2017 at 12:55

   Prezydent Ukrainy Pan Kuczma publicznie wypowiedział się o wymordowaniu przez ukraińskich szowinistów 500 tys. Polaków. Myślę, że jako prezydent Ukrainy wiedział co wówczas mówił. I tego się trzymam!

  • Maria

   27 kwietnia 2017 at 17:38

   „Minęło ćwierć wieku odkąd Polska i Ukraina cieszą się wolnością, budują strategiczne partnerstwo, solidaryzują się w przeciwdziałaniu imperialnym zakusom, ustawicznie zagrażającym bytowi suwerennemu obu narodów” – pisze prof. Osadczy.
   (…)
   Pani Haniu, nie wiem, może coś mi umknęło, ale ostatnio nie czytałam o jakichkolwiek roszczeniach terytorialnych wysuwanych przez obecnych Rosjan do ziem Polskich. Za to, i co raz, i za każdym razem głośniej, słyszę o ukraińskich roszczeniach do ziem Polskich, o to Przemyśla, Lublina, itd. To gdzie jest ten agresor?

   • myślę sobie że

    29 kwietnia 2017 at 15:52

    Nie wie pani, że Rosja w każdej chwili może zająć Polskę? Putin aż przebiera przecież nogami na granicy w Kaliningradzie i już by uderzył, gdyby nie dzielni chłopcy od Wuja Sama…

    • Tomasz

     2 maja 2017 at 11:31

     Co za banialuki piszesz wojska rosyjskie nie przekroczą granicy Polskiej.Federacja Rosyjska przeprowadzi jądrowe uderzenie deskalacyjne na terytorium Polski.A wojaka amerykańskie wycofają się do Niemiec.Ukraina obecnie chce odebrać Polsce m i n Przemyśl ICH HASŁA SAMOISTNA UKRAINA LACHY ZA SAM .

   • Misia

    29 kwietnia 2017 at 23:12

    To sarkazm Profesora, pani Mario. Mowa o tym, co oficjalnie bredzą sterowani przez oficerów politycy i zdrajcy.

 4. jaro7

  26 kwietnia 2017 at 23:34

  Polscy patrioci rozebrali pomnik bandytów UPA w Hruszewicach pomimo prób blokowanie tego przez ABW !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Brawa dla dr Zapałowskiego za jego dotychczasowa działalność jak i za habilitację.

 5. Pingback: Ks.Tadeusz Isakowicz-Zaleski | Ukraińscy nacjonaliści usiłowali zablokować habilitację dr. Zapałowskiego

 6. wiesscar

  27 kwietnia 2017 at 08:03

  Prosze internautow o wrzucenie tego artykulu na portale i media spolecznosciowe. Z linkiem lub podaniem zrodla.

 7. Slawomir Tomasz Roch

  27 kwietnia 2017 at 09:24

  Gratulacje dla dr hab. Andrzeja Zapalowskiego! Zarazem znakomity wprost przyklad, jak dzialaja juz Ukraincy w Polsce! Slabosc Polakow polega na tym, ze jestesmy umiejetnie napuszczani na siebie samych przez czesto podstawianych ludzi, klocimy sie w swoich szeregach, kolach, rodzinach, a podli Ukraincy, gloryfikatorzy zbrodniarzy z OUN-UPA, zacieraja juz z radosci rece! W tym wlasnie celu porozniania Polakow, neobanderowcy lubia rozbudzac wzajemna zawisc i zazdrosc, robia to takze przez oczernianie srodowisk kresowych, a szczegolnie liderow. To stara i skuteczna metoda. Trudno jest z tym walczyc w obszarze spolecznym, bo pokutuje druga slabosc Polakow, mianowicie sklonnosc do lenistwa. Taki delikwent, ktory zlapie sie na banderowska, zakamuflowana propagande nawet nie raczy sprawdzic, czy informacje mu podawane sa prawdziwe. I zdarza sie ze zaczyna watpic, podejrzewac, a nawet przyklada reke do podlosci Ukraincow.

 8. solozzo

  27 kwietnia 2017 at 09:59

  Jeśli ktoś się łudzi, że możliwe jest porozumienie polsko-ukraińskie jest w błędzie. Nie można się porozumieć z apologetami ludobójców, opętanymi mocarstwowymi mrzonakmi szowinistami, genetycznymi wrogami Polski i polskości. Ukraińcy żyjący w Polsce poczuli się na tyle silni, żeby zacząć mścić się za te lata, gdy nie mogli się tu obnosić ze swoją agresją i nienawiścią. Wpuszczanie milionów ukraińców do polski jawi się w tej sytuacji jako misja samobójcza albo świadoma dywersja, zaś każdy podający się za Polaka rzecznik ukraińskich interesów na miano Polaka nie zasługuje, zasługuje za to na proces. Należy też podkreślić, że na terenach położonych między Polską a Rosją nie żyją wyłącznie ukraińcy. Są tam Rusini, Rosjanie, Węgrzy, Bułgarzy i wiele innych narodów i to z nimi powinniśmy utrzymywać dobre stosunki i promować ich dążenia do wyzwolenia się spod ukraińskiej dominacji. Zaś Polacy mieszkający na tych ziemiach od wieków, którzy ocaleli po ukraińskim ludobójstwie, deportacjach i prześladowaniach powinni otrzymać od Polski wsparcie, na jakie zasługują a które jest im odmawiane przez działającą w Polsce ukraińską agenturę.

 9. Pingback: Странные «опечатки» и путаница в именах: Почему уничтожение мемориала воинам УПА в Польше – это российская провокация | Информационны

 10. OZ

  27 kwietnia 2017 at 10:18

  A Polską to rządzą Polacy ? – czy banderowcy, chazarzy, esbecja, czy osobnicy z za Odry ?

 11. Zygmunt

  27 kwietnia 2017 at 13:31

  Gratulacje dla p. dr A.Zapałowskiego.Z artykułu wynika,że Ukraińcy w Polsce czują się bezkarnie.Nie dziwi mnie to znając nastawienie Dudy,Waszczykowskiego
  i MSZ,Kuchcińskiego,Bielana.Ponad 1.5 miliona Ukraińców w naszym kraju to jego niszczenie.

 12. F/X

  27 kwietnia 2017 at 14:32

  Czasem się zastanawiam czy w Polsce mamy rząd Polski czy Ukraiński. Sprowadzono 2 milony Ukraińców tworząc piątą kolumnę, ale o sprowadzani Polaków z Kazachstanu – cisza.

  • gość

   1 maja 2017 at 16:40

   bo dla resortowych bachorów z PiS-u decyzja Stalina o zesłaniu tam Polaków to świętość
   wychowanek wujków Świątkowskich nie zezwoli na jej zmianę

 13. Hania

  27 kwietnia 2017 at 15:17

  @Ania

  Ma Pani rację. Słowo ” braterstwo” powinnam wziąć w cudzysłów.
  Chociaż… widząc umizgi rządzących Polską, te milionowe dotacje, pożyczki i darowizny
  To w ich przypadku cudzysłów jest zbędny?

  Z bloga x Isakowicza:

  W 2009 r. ówczesny rząd pozbawił dotacji (bardziej ze względów politycznych niż merytorycznych) siedem Świetlic Terapeutycznych, prowadzonych dla 150 niepełnosprawnych dzieci przez Fundację im. Brata Alberta. W ich obronie stanęli dziennikarze, w tym też Radia RMF FM oraz posłowie opozycyjnego Prawa i Sprawiedliwości. Podobnie kilka lat później, gdy sytuacja znów się powtórzyła. Niestety w tych dniach taka sytuacja zaistniała po raz trzeci
  Wspomniane placówki działają od 16 lat i za swa działalność były nagradzane tak przez ministerstwo pracy i polityki socjalnej, jak Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Niestety, wbrew obietnicom nowe władze tych dwóch instytucji państwowych nie przeprowadziły stosownych reform w systemie przyznawania dotacji, co owocowało kolejnym kryzysem. Skutek jest taki, że od 1 kwietnia br. Świetlice Terapeutyczne przestaną działać, a osoby niepełnosprawne, dla których w ich miejscowościach nie ma żadnej innej alternatywy, zostaną pozbawione jakiejkolwiek rehabilitacji i terapii.

  Takie postępowanie jest tym bardziej szokujące, gdy pod uwagę weźmiemy fakt, że obecne polskie władze, tak jak i za czasów rządów koalicji PO-PSL, wciąż przekazują Ukrainie ogromne kwoty z kieszeni polskich podatników. Przykładem tego jest darowizna 30 mln złotych, którą władzom ukraińskim (nawiasem mówiąc, bardzo skorumpowanym) przekazał hojną ręką minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski. Za te kwoty można byłoby utrzymać w Polsce kilkadziesiąt placówek dla dzieci. Podobnych darowizn, które często dla zamydlenia oczu opinii publicznej nazywa się „pożyczkami”, było w ostatnim czasie bardzo wiele. Niestety w tej kwestii „poprawność polityczna” wzięła górę nad zdrowym rozsądkiem.

  Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/isakowicz-zaleski/blogi/news-sa-pieniadze-dla-ukrainy-nie-ma-dla-polskich-niepelnosprawny,nId,2368385#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

  ” chrześcijańskie miłosierdzie” członków PIS jest niezgłębione….
  Wystarczy posłuchać ich w toruńskiej rozgłośni aż serce rośnie ( i nóż się w kieszeni otwiera na taką dawkę zakłamania)

 14. tomek

  27 kwietnia 2017 at 16:30

  A w o bronie Rybaka nie bylo nikogo w obronie Slomki nie ma nikogo gdzie ci kacapscy hejterzy sa gdy chodzi o Polaka

  • gość

   1 maja 2017 at 16:43

   Słomka? ten z KPN? z tej partii esbeckich prowokatorów? z tej partii kierowanej przez stalinowskiego agitatora i wieloletniego agenta bezpieki?

 15. Hania

  27 kwietnia 2017 at 17:06

  Bo Szanowny Tomku, z panem Słomką nam ” ruskim agentom” jakoś nie po drodze…

  Urywek z jego CV
  „wizyta w Monachium i Londynie (Francja odmówiła mi wizy!)pozwoliła na spotkanie z niepodległościową emigracją ukraińską, która była również silnie antykomunistyczna. Osobiste poznanie i współpraca z przedstawicielami tychże elit bratnich narodów zniewolonych (np. Sławy Stecko) było dla KPN niezwykle ważnym zadaniem w ramach koncepcji budowy Międzymorza.”

  Pani Stećko była żoną sławetnego tryzuba

  Jarosław Stećko (ukr. Ярослав Стецько, ur. 19 stycznia 1912 w Tarnopolu, zm. 5 lipca 1986 w Monachium) – ukraiński polityk niepodległościowy, działacz nacjonalistyczny, przywódca Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów.Po wkroczeniu Wehrmachtu, w tym Batalionu Nachtigall, do Lwowa 30 czerwca 1941 i ogłoszeniu przez działaczy OUN-B deklaracji niepodległości Ukrainy, przystąpił do formowania rządu ukraińskiego, który przetrwał tylko dwanaście dni.

  Rozumiemy się?

  • Misia

   29 kwietnia 2017 at 23:16

   Brawo, pani Haniu!!!!

 16. gosc

  27 kwietnia 2017 at 17:16

  „międzymorze” to słowo o judaistycznym znaczeniu

 17. Hania

  27 kwietnia 2017 at 23:18

  @ Maria

  Pani Mario znam wypowiedzi prof Osadczego, więc myslę, że ta wypowiedź powinna mieć cudzysłów.
  To jest uszczypliwość w stosunku do działań władz IIIRP.
  Pan Profesor w żadnym wypadku nie jest ukrainofilem!

 18. myślę sobie że

  29 kwietnia 2017 at 18:08

  Właśnie oglądnąłem część programu na tvp1 „Studio Wschód” ukraińskiej agentki Przełomiec.

  Jakież ubolewanie nad zniszczeniem pomnika UPa w Polsce i nad „komunistyczną zbrodnią czystki etnicznej Wisła”.
  Nawet pofatygował się sam pan Wiatrowycz, by wyrazić swoje oburzenie.

  Kresy.pl zostały nazwane prorosyjskim portalem 😉

  Zapewne niedługo będzie można obejrzeć ten skrojony przez służby Ukrainy i CIA materiał na vod tvp.

  Warto obejrzeć, choć trzeba mieć silne nerwy, by wytrzymać do końca tej propagandówki proukraińskiej…

  Polecam

 19. Pingback: Od operacji „Wisła”, jak w Donbasie i walcząc o polski Śląsk. | BezPrzesady.com

 20. JARO

  1 maja 2017 at 11:32

  zauważyliście Państwo, że nie ma wpisów niejakiego „gieptil-a”? zawsze ma tyle do powiedzenie, a o banderowcach, zwłaszcza gdy są opisywani w nienajlepszym świetle cisza;
  a co do tematu, to musimy, my Polacy tu na dole, wszyscy razem i głośno zacząć się dopominać o prawa Polaków do mieszkania w naszym kraju na warunkach jakie nam odpowiadają, a nie m.in. bandytom z OUN-UPA; wszystkich ich deportować za działalność szkodliwą dla Polski i bez prawa do bytności u nas; nawet jak zostaną dyplomatami tego bandyckiego kraju lub innego np. Niemiec (to tak na wszelki wypadek piszę, ze względu na ich miłość wzajemną); i żeby była jasność, nie piszę o „szarych” Ukraińcach i Ukrainkach, którzy przyjechali do Polski za pracą (choć mam inne zdanie, jak należałoby to zorganizować) i znam ich kilkudziesięciu co najmniej; piszę o takich nierobach w różnych Instytucjach, Stowarzyszeniach, Ruchach itp., itd., których działalność już w bezszczelny i wrogi sposób względem Polski i Polaków jest prowadzona; natomiast sposób prowadzenia polityki względem tych bandytów przez rządzących nasuwa mi skojarzenia już nie gamoniowatości ale zdrady stanu; i patrząc na całokształt sposobu prowadzenia spraw Polski i Polaków, obawiam się, że to drugie może być bliższe prawdy niż to pierwsze; obym się mylił;

 21. manicure

  3 maja 2017 at 23:30

  I believe this is among the most important information for me.
  And i’m happy reading your article. But want to observation on some normal issues, The site style is ideal, the articles is truly
  nice : D. Good process, cheers

 22. Claretha Shines

  8 maja 2017 at 00:32

  painters in ct

 23. assignment代写

  8 maja 2017 at 08:19

  Hi, I would like to subscribe for this webpage to get most recent updates, thus where can i do it please help out.

 24. Letitia Alpis

  8 maja 2017 at 13:45

  mybiz I’ve learned some important things by means of your post. I’d also like to express that there is a situation that you will make application for a loan and never need a co-signer such as a U.S. Student Aid Loan. However, if you are getting financing through a classic bank then you need to be able to have a co-signer ready to make it easier for you. The lenders may base that decision on the few components but the most important will be your credit rating. There are some creditors that will also look at your work history and come to a decision based on this but in most cases it will be based on on your report.GoBizAp.com

 25. Fitness

  8 maja 2017 at 18:01

  Reading this is giving me a lot to think about.

 26. mobile porn

  8 maja 2017 at 19:36

  Nice!

 27. Debrah Leicht

  8 maja 2017 at 21:08

  Super-Duper blog! I am loving it!! Will come back again. I am taking your feeds also

 28. home warranty

  8 maja 2017 at 22:20

  This is a topic that is close to my heart… Many thanks! Is it OK to share on Tumblr? Keep up the terrific work!

 29. hair bundles

  8 maja 2017 at 23:22

  Love the fashionth and type of these hair bundles https://www.youtube.com/watch?v=koiFnDsfNPU

 30. Lawrence Kruchten

  8 maja 2017 at 23:23

  Magnificent beat ! I wish to apprentice even as you amend your website, how could i subscribe for a weblog website? The account helped me a acceptable deal. I had been tiny bit familiar of this your broadcast provided bright clear concept

 31. Kai Autman

  9 maja 2017 at 01:27

  Your site is very educational. I really appreciate it.

 32. juggleoa

  9 maja 2017 at 07:11

  My spouse and i have been now glad Chris managed to deal with his inquiry because of the precious recommendations he was given in your site. It is now and again perplexing just to happen to be giving out key points which others might have been selling. And now we know we’ve got you to give thanks to for that. All of the illustrations you’ve made, the simple blog menu, the relationships your site give support to foster – it is many incredible, and it is aiding our son and us know that the subject is interesting, and that’s tremendously vital. Many thanks for the whole lot!
  Cameltoe bitch gets on her knees to suck

 33. free flight simulator

  11 maja 2017 at 22:38

  Good blog post. Things i would like to bring up is that personal computer memory has to be purchased if your computer still cannot cope with what you do by using it. One can deploy two RAM boards of 1GB each, for example, but not certainly one of 1GB and one with 2GB. One should always check the car maker’s documentation for own PC to be sure what type of memory space is necessary.

 34. hospital management system download

  13 maja 2017 at 17:12

  Honestly I am already impressed from this blog, which you folks try toaddress here I found the solution at the end here we go official site: http://www.yelo.qa/company/346235/Savant_Hospital_Management_Systems_Software#products

 35. mobile porn

  14 maja 2017 at 17:29

  Support For Quickbooks, ^^1^844^722^^6675, Quickbooks phone number, ^^1^844^722^^6675,Quickbooks phone support, ^^1^844^722^^6675,Quickbooks TOLLFREE number, ^^1^844^722^^6675, ### $$^^1^844^722^^6675,Quickbooks technical support phone number, ^^1^844^722^^6675,Quickbooks support phone number, ^^1^844^722^^6675,Quickbooks enterprise support phone number, ^^1^844^722^^6675,Quickbooks enterprise technical support, ^^1^844^722^^6675,Quickbooks payroll support number, ^^1^844^722^^6675,Quickbooks payroll support, ^^1^844^722^^6675,Quickbooks premier support, ^^1^844^722^^6675,Quickbooks premier support phone number, ^^1^844^722^^6675,Quickbooks POS support, ^^1^844^722^^6675,Intuit technical support phone number, ((1((844))722((6675))), Intuit support phone number, ((1((844))722((6675))),Intuit POS support number, ((1((844))722((6675))),Intuit point of sale support, ((1((844))722((6675))),Intuit phone help, ((1((844))722((6675))),Intuit help desk, ((1((844))722((6675))),Quickbooks help desk, 1844.722.6675Quickbooks payroll support number, ^^1^844^722^^6675,Quickbooks payroll support, ^^1^844^722^^6675,Quickbooks premier support, ^^1^844^722^^6675,Quickbooks premier support phone number, ^^1^844^722^^6675,Quickbooks POS support, ^^1^844^722^^6675,Intuit technical support phone number, ((1((844))722((6675))), Intuit support phone number, ((1((844))722((6675))),Intuit POS support number, ((1((844))722((6675))),Intuit point of sale support, ((1((844))722((6675))),Intuit phone help, ((1((844))722((6675))),Intuit help desk, ((1((844))722((6675))),Quickbooks help desk, 1844.722.6675

 36. mobsex

  15 maja 2017 at 20:48

  Hello just wanted to give you a quick heads up and let you know a few of the images aren’t loading correctly. I’m not sure why but I think its a linking issue. I’ve tried it in two different internet browsers and both show the same outcome.

 37. wedding planning

  16 maja 2017 at 20:31

  If you might be however on the fence: grab your most loved earphones, mind down toward a Excellent Get and inquire in direction of plug them into a Zune then an iPod and look at which a person seems far better toward on your own, and which interface creates yourself smile far more. Then you can expect to realize which is instantly for yourself.

 38. mobsex.mobi

  17 maja 2017 at 07:55

  Jordan more teamed up using the a popular apparel model Stussy made available newer switched off mountain peak line (OMS) lineof a small grouping of adventure planning, which include each eat raised OMS, Fade Braata OMS furthermore Mogan two OMS,any of us it isn’t tricky to meet inside picture exclude ones outdoor components, even more keen,will also in the color-matching small collocation underlined the feeling withvogue, lunar time period, it actually is realized thepair of horseshoe bucks will be marketed in the longer term.Look into my blog :: cheap jordans for sale

 39. mobile porn

  17 maja 2017 at 17:52

  Howdy! I’m at work browsing your blog from my new iphone! Just wanted to say I love reading your blog and look forward to all your posts! Carry on the excellent work!

 40. Texas Home warranty

  18 maja 2017 at 15:37

  bookmarked!!, I love your blog! Is it OK to post on Google+? Keep up the superb work!

 41. best shoe prices online

  23 maja 2017 at 11:38

  Have you ever attempted heading out of your home and strolling along the streets with out wearing any footwear?|They attain their purpose by arranging sales and low cost schemes. But that does not permit you to wear your ease and comfort footwear all over the place. Finding a great, comfortable pair of shoes is like finding a new buddy.|You can wear them with attire like shorts or skirts which make you appear truly cool. They are anti-slippery and can assist you walk easily in most places too slippery. You don’t have to squander gasoline and fight the crowds.|Here is how I have discovered to deal with this conundrum. There are several websites that promote footwear from this business at unbelievable prices. They attain their purpose by arranging revenue and low cost strategies.|The sole is however an additional function that should be highlighted in these footwear. With active daily schedules, people hardly get time to go to a shop and get footwear for themselves.|In-in between measurements too are starting to be featured by merchants in their online catalogues.

 42. discount shoes

  23 maja 2017 at 11:47

  Since 1903, when the business was born, he grew slowly and steadily to appreciate the track record found.|Bally footwear are available on-line for ladies and men. In situation you have picked an inappropriate size footwear, you can use for altering for another size. But by no means get carried away by ads.|At this site you will get wide array of males’s shoes. With all the scandals and corruption surrounding us, these words are not looked upon favorably. Anybody who is a shoe fanatic will appreciate this.|They invest a great deal of time in a mall or shop when they have to buy the shoes. And also, buying for footwear on-line often comes with discounts. You don’t have to squander gasoline and battle the crowds.|This is simply because of the fact that on-line shops by no means closes. If you wear high quality shoes and step out in style, your glamour quotient is certainly admired. Yahoo offers Consumer Suggestions for Secure Shopping On-line.|As it is easy to buy running shoe on-line. To shop from right here will be enjoyable stuffed and stress totally free experience for you. Following operating in formals the entire day, you want to combine things up when you go out.|That’s partly simply because web merchants tend to have reduce overheads than traditional, bodily stores. This enables a shoe to continue and match to fit for a while. The entire world came on-line sometime in the past.|Women and males can get selection in shoes on-line at excellent deals and discounts. You have to specify the dimension and kind of the footwear and you can get it at your door. There are vast quantity of online shopping shops in India.|Finding a fantastic, comfortable pair of footwear is like finding a new buddy. Moreover, colour, heels, fashion, and cost also play an important function in shoe buying. The sleeker their design is, the more official the shoe is.|The shoes could end up not fitting you nicely, so find out how they deal with returns.

 43. home warranty vendors

  23 maja 2017 at 23:43

  This is awesome content! I have been surfing online for a few minutes today, yet I never found anything like this. Is it OK to share on Google+? Keep up the excellent work!

 44. sandal shoes online

  24 maja 2017 at 03:59

  All the goods of this brand are so distinctive that you will not get these kinds of products anyplace.|Consider note also of transport times particularly if you need the footwear correct away. Converse army boots is one of the oldest and most experienced businesses in its area. Aldo brand is a ideal choice for style freaks.|The wrong option can result in pain or even injuries to the ankle. The shoes could end up not fitting you well, so discover out how they handle returns. The web offers great opportunities to save money.|They appear sporty and informal at the exact same time. Seasonal revenue and unique vacation provides are quite typical in on-line shoe shopping. All Gliders are in colours that make the wearer appear appealing.|It is also possible to begin a lookup according to any other variable or preference about the shoe you are searching for. You might discover a shop that offers discount at all time if you are fortunate.|Children’s shoes should always be about a fifty percent size bigger than they evaluate. Footwear are offered by numerous shoe very durable and a great deal of options. Are you interested in discovering footwear that match correctly?|So naturally, we anticipate ladies to be experts in selecting shoes. Keep your receipts intact: These are evidence that you have bought the product. They are made of suede leather and have lace closures.|They arrive in brown or beige and have a buckle closure and leather-based sole. Following operating in formals the entire day, you want to combine things up when you go out. So how can you make sure that you are suitably dressed?|Purchasing garments and footwear online has turn out to be a favorite action of numerous home makers. There are superb offers and reductions which you can avail from here. So why is it that so numerous stores have sprung up?|It is really essential for each man to have branded shoes in his wardrobe. It is also in your passions to make sure that the shopping experience is streamlined according to business standards.|Liberty Footwear steady features of many other brand names. So you can buy what ever you require on-line. You can find the best design at the very best cost when you shoes online shoppin.|The width of sole, durable stitching and good material will assure that the shoe will lengthy final. They achieve their objective by organizing sales and low cost schemes. The internet provides great possibilities to save money.|Remember that you are not in a store exactly where it is feasible to try out things. Are you interested in discovering footwear that fit properly? Worried that you’ll purchase some footwear and they gained’t match?|Digital displays at on-line shops can showcase the whole range of footwear, thereby growing the scope of choice.

 45. you’re truly a just right webmaster. The site loading velocity is amazing. It seems that you’re doing any distinctive trick. In addition, The contents are masterwork. you have done a magnificent activity in this matter!

 46. Sammy Hamden

  24 maja 2017 at 17:56

  Hello, you used to write wonderful, but the last several posts have been kinda boring… I miss your super writings. Past few posts are just a bit out of track! come on!

 47. Liberty Dentist

  25 maja 2017 at 17:50

  Way cool! Is it OK to share on Twitter? Some very valid points! I appreciate you writing this article plus the rest of the website is really good. Keep up the very good work!

 48. #1 rated home warranty company

  26 maja 2017 at 06:22

  Hola! I’ve been following your weblog for a long time now and finally got the bravery to go ahead and give you a shout out from Kingwood Tx! Just wanted to mention keep up the good job! Is it OK to post on Linkedin? Keep up the very good work!

 49. Lanette Nockai

  27 maja 2017 at 02:12

  Wow! Thank you! I constantly wanted to write on my website something like that. Can I implement a portion of your post to my website?

 50. the online shoe shop

  27 maja 2017 at 03:59

  Some can provide you money, while there are also others that can offer you goods.|There is continuity of function even with out power. 1 of the most popular is the Goal Credit Card. Now family members buying experienced moved to heaven.

 51. water softener santa barbara

  27 maja 2017 at 09:29

  I like this! I have never discovered a post as interesting as yours. It is super great. Is it OK to share on Pinterest? Keep up the terrific work!

 52. online ladies shoes

  29 maja 2017 at 07:52

  Some can provide you money, while there are also others that can offer you items.|There is continuity of work even with out power. 1 of the most well-liked is the Goal Credit Card. Now family members shopping experienced moved to heaven.

 53. the site

  30 maja 2017 at 15:32

  Palms down, Apple’s app retail outlet wins through a mile. It is a huge conclusion of all types of apps vs a very unhappy alternative of a handful for Zune. Microsoft incorporates Strategies, especially in just the realm of online games, however I’m not positive I might need in direction of wager upon the long run if this function is significant toward your self. The iPod is a substantially improved conclusion within that situation.

 54. Adipex bontril

  1 czerwca 2017 at 02:17

  Terrific.

 55. best flight simulator games

  1 czerwca 2017 at 22:18

  Thanks for your article. What I want to point out is that when searching for a good on the internet electronics go shopping, look for a website with total information on key elements such as the security statement, protection details, any payment options, as well as other terms as well as policies. Always take time to see the help as well as FAQ segments to get a greater idea of what sort of shop will work, what they can perform for you, and in what way you can take full advantage of the features.

 56. any blog

  5 czerwca 2017 at 03:09

  Arms down, Apple’s app store wins via a mile. It truly is a enormous decision of all styles of applications vs a very unsatisfied final decision of a handful for Zune. Microsoft includes Options, especially in the realm of game titles, however I’m not guaranteed I’d want in the direction of wager on the potential if this characteristic is vital in the direction of yourself. The iPod is a a lot much better choice in that situation.

 57. many sites

  5 czerwca 2017 at 10:54

  If you happen to be even now upon the fence: get your favourite earphones, mind down towards a Excellent Acquire and inquire in direction of plug them into a Zune then an iPod and perspective which a single seems much better towards yourself, and which interface produces you smile even further. Then you may comprehend which is immediately for by yourself.

 58. online shoe stores for women

  6 czerwca 2017 at 09:52

  RIM’s new Blackberry curve 9220, attractively priced at Rs 10,990 is particularly focused at the youngsters in India.|But again, this is permanent and you will not be able to alter it once set.

 59. Spot on with this write-up, I truly think this website needs much more consideration. I’ll probably be again to read much more, thanks for that info.

 60. footwear for womens

  7 czerwca 2017 at 06:47

  The other side of the tale was the functional software improvement on the web.|Sure, only the best top high quality pearl jewellery! All you have to do is surf a few on-line buying websites and place an order for the product you wish to have. There is continuity of work even without power.|One of the most well-liked is the Goal Credit Card. They, actually, make their trousers for brief girls and many petite measurements I swear begin at 5’4″. For example, 1 for your Twitter and 1 for YouTube movies.|This consists of products for each men and women with a number of sub sections for both. You can verify out many colours and even check new colors on him/her. Each of these types are provided by the Nationwide Goal Financial institution.|Food, Glorious Meals: Many families get stung by the higher costs on food, consume and snacks while on days out.

 61. married women seeking men

  8 czerwca 2017 at 11:32

  I do not even understand how I finished up here, but I believed this publish used to be great. I don’t recognize who you’re however definitely you are going to a well-known blogger for those who aren’t already. Cheers!|

 62. evtini poleti

  8 czerwca 2017 at 14:14

  Would you be interested in exchanging links?

 63. site tips

  9 czerwca 2017 at 01:41

  Zune and iPod: Highest men and women assess the Zune in direction of the Touch, still as soon as viewing how slender and shockingly very low and gentle it is, I look at it to be a as an alternative one of a kind hybrid that brings together characteristics of both of those the Touch and the Nano. It is really extremely colourful and beautiful OLED display is somewhat scaled-down than the contact screen, nonetheless the participant alone feels Really a bit more compact and lighter. It weighs in excess of 2/3 as much, and is significantly smaller sized inside width and top, whilst being particularly a hair thicker.

 64. blog source

  9 czerwca 2017 at 01:54

  Zune and iPod: Optimum Those look at the Zune in the direction of the Touch, nonetheless just after observing how slender and remarkably reduced and gentle it is, I check out it in the direction of be a alternatively distinctive hybrid that brings together characteristics of both of those the Touch and the Nano. It is really rather vibrant and beautiful OLED display screen is a bit lesser than the contact screen, nonetheless the player by itself feels relatively a bit more compact and lighter. It weighs above 2/3 as substantially, and is noticeably scaled-down in just width and peak, while staying exactly a hair thicker.

 65. orm hos katte smitte mennesker

  9 czerwca 2017 at 06:19

  Good website! I really love how it is simple on my eyes and the data are well written. I’m wondering how I might be notified whenever a new post has been made. I’ve subscribed to your RSS which must do the trick! Have a nice day!

 66. many sites

  9 czerwca 2017 at 16:08

  The clean Zune browser is incredibly superior, nonetheless not as good as the iPod’s. It will work effectively, but is not as quick as Safari, and incorporates a clunkier interface. If your self sometimes method upon applying the internet browser that’s not an issue, but if you happen to be creating towards browse the website alot against your PMP then the iPod’s much larger exhibit and superior browser may possibly be considerable.

 67. best place to buy boots online

  10 czerwca 2017 at 02:59

  It is extremely important to learn how to negotiate with your customers.|The solutions will lead you different internet hosting options. Registration is needed to verify your identity. When you store online, you have a a lot wider selection to choose from and an endless amount of shops to choose from.|The same ten links are outlined, but they are icons instead of just hyperlinks. Jpearls provides the very best selection in pearl sets for numerous events. If you want to have it, go for some online shopping website.|It is stated to give up to 7 hours of talk time or around 28 hours of songs playback time. You can effortlessly drown yourself among all this information if you don’t take it one step at a time.|Am I going to have numerous photos or videos on the website? Especially after a flip-around and lengthy-haul flight extremely early in the morning or late at night. If they have live support get on and fire absent.|Some males prefer to wear tailor made fit whilst relaxation 1 go for designer suit. You can negotiate with the proprietors and just divide the revenue as soon as the item is offered. Are you looking for a gift for somebody unique?|Always read the phrases of services and their Privacy Assertion. But don’t use them with out the recommendation of doctors. It is advisable that you purchase these coupon codes from affiliated web sites.|Just wearing garments won’t do, sporting correct add-ons are also essential at the same time. Tickets, travel and book promoting contributes a major part of eBay transactions.Click ladies shoes online sale to know more information.

 68. best shoe websites for women

  10 czerwca 2017 at 05:29

  With online paid out surveys, you will have enjoyable and at the same time, make some additional money.|So pls select carefully thatw hat all off web page activity you need. In these days’s globe most of the individuals like to wear mild fabric fit. You can get every thing delivered totally free of price.|Place them with each other and we have the Personal Pc. As soon as he gets your ask for, he will deliver you an email with the hyperlink to download the genie. Am I going to have many pictures or videos on the site?|Jpearls Bracelets segment is the wonderland for women with a taste for elegance. This will save you money if there happens to be a very great sale at 1 particular retailer. Why is business A so much cheaper than company B?|Gift certificates for online shopping website s may be offered as an incentive. But seeing a baby in a infant costume can soften anyone’s coronary heart. For checking right key phrases you can use Google keyword tool.|They are accessible at several retailers such as Target, Walmart, Kmart and even QVC. Our life stand on the foundation of ‚s and one’s. Health is essential if you want to be successful in lifestyle.|Don’t get me wrong, we aren’t going hungry, but things are not great at the second.

 69. many website

  10 czerwca 2017 at 13:36

  Zune and iPod: Utmost americans assess the Zune towards the Contact, however after seeing how thin and incredibly reduced and mild it is, I test it toward be a quite special hybrid that brings together characteristics of possibly the Touch and the Nano. It’s Pretty colourful and gorgeous OLED display screen is a little bit more compact than the contact screen, but the player alone feels Incredibly a bit more compact and lighter. It weighs over 2/3 as significantly, and is appreciably more compact within width and height, while getting accurately a hair thicker.

 70. fansedge promo code

  10 czerwca 2017 at 22:00

  Hello to every one, the contents present at this site are in fact amazing for people experience, well, keep up the good work fellows.

 71. shoes online free shipping

  12 czerwca 2017 at 05:07

  Some can offer you cash, while there are also others that can provide you items.|There is continuity of work even without power. 1 of the most well-liked is the Target Credit score Card. Now family members shopping had moved to heaven.

 72. It’s hard to find knowledgeable people on this topic, but you sound like you know what you’re talking about! Thanks

 73. Jimmy

  12 czerwca 2017 at 19:52

  Resulta maravilloso todo lo dicho aquí. Las reflexiones y los contenidos me han sugerido muchas cosas, así que seguiré investigando.

 74. blanket lending

  14 czerwca 2017 at 04:40

  Hey You have done an awesome job. I definitely digg it and share it socially to my friends. I am sure they will be benefited from this page. http://www.capitalforrealestate.net/blanket-loans-nationwide/

 75. blanket lending

  14 czerwca 2017 at 10:02

  Hey, this is a great post. Thanks for sharing it, its awesome. http://www.capitalforrealestate.net/blanket-loans-nationwide

 76. jordan shoes australia

  15 czerwca 2017 at 03:01

  Hi, I would like to subscribe for this webpage to get most recent updates, thus where can i do it please help out.

 77. Houston TX Hard Money Residential

  15 czerwca 2017 at 03:03

  Hello, you have done an awesome job. I definitely digg it and share it socially to my peers. I am certain they’ll be benefited from this website.

 78. live sex

  15 czerwca 2017 at 16:04

  Hi, only expected you to recognize we they added your internet site to my Bing favorites as a result of your format. But seriously, in my opinion your web website has ONE while in the hottest design we??ve discovered. It acutely makes reading your blog considerably easier.

 79. battery recycling companies slough

  17 czerwca 2017 at 20:29

  Hello there, You’ve done a great job. I will certainly digg it and personally suggest to my friends. I’m confident they’ll be benefited from this website.

 80. samoletni bileti sofia london

  17 czerwca 2017 at 21:51

  Aw, this was a really nice post. In idea I would like to put in writing like this additionally – taking time and actual effort to make a very good article… but what can I say… I procrastinate alot and by no means seem to get something done.

 81. recycle lithium ion batteries slough

  18 czerwca 2017 at 06:20

  Fantastic goods from you, man. I have understand your stuff previous to and you are just extremely fantastic. I really like what you’ve acquired here, really like what you’re stating and the way in which you say it. You make it enjoyable and you still care for to keep it sensible. I cant wait to read much more from you. This is really a tremendous site.

 82. KelChalkhic

  20 czerwca 2017 at 03:31

  Amoxicillin And Milk [url=http://buy-levitra-20mg-usa.buylevi.com]Buy Levitra 20mg Usa[/url] Viagra Levitra Cialis Pour Zithromax Suspension Dosage [url=http://viagra.ccrpdc.com/purchase-viagra-usa.php]Purchase Viagra Usa[/url] Viagra Active Au Maroc Achat Clomid [url=http://order-kamagra-in-usa.kamagpills.com]Order Kamagra In Usa[/url] Cialis 20 12 St

 83. click here to investigate

  20 czerwca 2017 at 07:34

  I just want to mention I am just all new to blogs and honestly enjoyed your web page. Very likely I’m want to bookmark your website . You actually come with really good well written articles. Cheers for sharing your webpage.

 84. Oh my goodness! an amazing article dude. Thank you However I am experiencing issue with ur rss . Don’t know why Unable to subscribe to it. Is there anyone getting identical rss problem? Anyone who knows kindly respond. Thnkx

 85. katies

  21 czerwca 2017 at 17:03

  slim fit x diet pills

 86. This web site is really a walk-through for all of the info you wanted about this and didn’t know who to ask. Glimpse here, and you’ll definitely discover it.

 87. katies

  22 czerwca 2017 at 17:12

  slim v diet pills distributors flowers foods on baseline

 88. katie

  23 czerwca 2017 at 13:46

  diet pills 500 calories a day examples of alliteration

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra