PRAWY.TV

Ekonomiczna analiza zachowań ludzkich prof. Gwiazdowskiego

Zarejestrowany wykład prof. Roberta Gwiazdowskiego miał miejsce 26 kwietnia 2017 r. w ramach konferencji „Wyzwania wobec rodziny na forum europejskim” zorganizowanej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Temat wykładu to „Elementy antyrodzinne w systemie podatkowym i ubezpieczeniowym”.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

5 komentarzy

5 Komentarzy

 1. Soroka

  27 kwietnia 2017 at 10:28

  Są dwa rodzaje motywacji do aktywności:
  1. Chęć, a czasami nawet żądza posiadania.
  2. Służba dobru wspólnemu.
  Ten pierwszy rodzaj, jest właściwy dla wyznawców materializmu i w sytuacji gdy ten rodzaj motywacji przeważa, opanowuje całość stosunków gospodarczych i wtedy mówienie o ekonomii jest fikcją i oszustwem.
  Słowo „ekonomia” nabiera właściwego znaczenia w przypadku dominowania drugiego rodzaju motywacji. Wtedy można wszystko zaplanować i wyliczyć.
  Ten drugi rodzaj motywacji może przeważyć jedynie wtedy, gdy tak postanowi większość świadomych tego wyboru ludzi w danej społeczności.

  • Olrob

   27 kwietnia 2017 at 21:45

   Wyznawcy chrześcijaństwa również czasami ulegają żądzy posiadania, nie tylko materialiści.

   Ludzie owładnięci żądzą posiadania, dominują zawsze bo ludzkość jest grzeszna. Gdyby większość ludzi kierowała się dobrem wspólnym, kosztem dobra własnego, powstałby raj na ziemi, a takiego jeszcze nie widziano. Inną sprawą jest kwestia definicji „dobra wspólnego”. Tutaj są różne poglądy.

   Ekonomia jest nauką zajmującą odkrywaniem praw rządzących obrotem dobrami materialnymi, badającą również ludzkie motywacje.

   Fakt nieistnienia „ekonomii dobra wspólnego” świadczy o tym że zjawisko działania dla dobra wspólnego jest tak rzadkie że nie warto go badać.

   • Olrob

    27 kwietnia 2017 at 22:14

    Warto dodać że oprócz ludzi działających dla dobra wspólnego i dla dobra własnego, istnieją jeszcze ludzie działający dla zniszczenia dobra cudzego, czyli rozmaici złodzieje, wandale i podpalacze.

 2. panMarek

  27 kwietnia 2017 at 12:13

  Prof. Gwiazdowski to jeden z genialnych Polaków – podobnie jak p. Michalkiewicz.

 3. mp4 porn

  15 maja 2017 at 23:34

  Stunning! You do not come by info like this quickly and I am notso ungrateful! Maintain it up guys!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra