Z kraju

Zemsta ludzi PiS za ocenę słów Dudy o pogromie kieleckim

Małgorzata Sołtysiak od 2011 r. była współzałożycielką Stowarzyszenia Ruch Społeczny im. Lecha Kaczyńskiego, a od 2015 r. jego wiceprezesem – Zostałam wybrana na zastępcę Marty Kaczyńskiej jednogłośnie, w uznaniu zasług w aktywnej pracy społecznej przez całe osiem lat, kiedy prawica była w opozycji – mówi Sołtysiak, która 14 kwietnia 2017 r. z internetu dowiedziała się, że została usunięta ze stowarzyszenia. – Zostałam tak potraktowana przez Ruch z powodu krytycznej wypowiedzi dotyczącej wystąpienia pana prezydenta Andrzeja Dudy w Kielcach w dniu 4 lipca 2016 roku, w czasie obchodów 70. rocznicy pogromu kieleckiego – przypuszcza była wiceprezes Ruchu Społecznego im. Lecha Kaczyńskiego.

– Pan prezydent stwierdził w swoim wystąpieniu, że wprawdzie 4 lipca 1946 roku pogrom Żydów w Kielcach rozpoczęły służby mundurowe – wojsko i milicja, jednak zostawiły sprawę na parę godzin i dopiero wieczorem UB przyszło z obroną… W tym czasie, według słów pana prezydenta, Żydów mordowali Kielczanie – mówi Sołtysiak, która nie ukrywała wcześniej swojego zaskoczenia działaniami prezydenta Dudy w kontekście pogromu Kieleckiego.

– Pani premier Szydło natomiast skierowała list do Stowarzyszenia im. Jana Karskiego w Kielcach z podziękowaniem za działalność tego stowarzyszenia i stwierdziła, że „oprócz chwalebnych kart historii, trzeba pamiętać i o wydarzeniach zasługujących na potępienie” – zauważa Sołtysiak i dodaje, że „Prezesem Stowarzyszenia im. Jana Karskiego w Kielcach jest Bogdan Białek, który do Kielc zapraszał Jana Tomasza Grossa, organizował oddział „Gazety Wyborczej”, której był redaktorem naczelnym, współpracuje z „Tygodnikiem Powszechnym”, atakował kieleckich bohaterów Polskiego Państwa Podziemnego itd.” – Pomimo wiedzy na ten temat, pani premier właśnie na ręce Bogdana Białka skierowała swój list – puentuje była wiceprezes Stowarzyszenia Ruch Społecznego im. Lecha Kaczyńskiego.

– Nie milczałam i za to spotkała mnie zemsta… W publicznych wypowiedziach odniosłam się do wystąpień pana prezydenta i pani premier – poinformowała „Warszawską Gazetę” Sołtysiak komentując prawdopodobną przyczynę usunięcia jej z Ruchu, który sama współzakładała.

Robert Wyrostkiewicz

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

49 komentarzy

49 Komentarzy

 1. klioes vel pislamista

  27 kwietnia 2017 at 10:28

  Nic nowego. PiS jest partią żydo-amerykańską. Dlaczego ta pani czuje się zaskoczona? Ja czułbym się zaskoczony, gdyby Duda z rabinami nie zapalał świec hanukowych, jak na chrześcijanina przystało. Zdjęcia Dudy obchodzącego to żydowskie świeto każdy może sobie sam wygooglować.

  • panMarek

   27 kwietnia 2017 at 11:58

   DOBRA ZMIANA ją dosięgła.

  • Witold

   27 kwietnia 2017 at 12:56

   PIS to ta sama ladacznica co PO.

  • Przecław

   28 kwietnia 2017 at 09:19

   Więcej respektu dla pani Sołtysiak pislamisto ! Należy jej się szacunek za odwagę i inicjatywę w obronie dobrego imienia tak kielczan w szczególności jak i Polaków w ogólności. Tacy ludzie zawsze i wszędzie są na wagę złota i nie pisze się o nich per „ta pani”.

 2. Polka

  27 kwietnia 2017 at 10:44

  Boże ! co z tą Naszą Ojczyzną !
  pis pozbywa się Patriotów Polskich !
  Co za obłuda !
  Zapominany jednak , że to przecież
  DOBRA ZMIANA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • gieptil

   27 kwietnia 2017 at 10:57

   PiS zawsze pozbywał się patriotów polskich. Wystarczyło tak się zainteresować co tam się dzieje naprawdę w środku, żeby o tym wiedzieć. A jak ktoś czerpie wiedzę o PiS z TVN, to nic nie wie. Bo tam tłuką ( co jasne krytycznie ),że PiS to partia skrajnie antykomunistyczna, radykalnie patriotyczna i radykalnie katolicka. Wszystko to nieprawda.

 3. z-k

  27 kwietnia 2017 at 11:34

  Grandziarska przewrotność nie ma granic. Oto grupa „kibucników”, na dywersantów i rolników szkolona, oświadczyła, że ma dosyć wojny a na jałowej palestyńskiej ziemi zapieprzać nie zamierza tylko zostaje w POLIN to swojacy pokazali im skąd im wyrastają nogi ale wina ma być Polaków…. Podobny scenariusz powtórzono w 1968 roku gdy Gomułka nie zgodził się na wyjazd oficerów i młodego rekruta na wojenkę z Arabami…. A PIS i Duda …. w żydo-pryncypiach to wypisz – wymaluj Unia Wolności, Unia Demokratyczna, Krytyka Polityczna, Tyma i jego ukraiński związek, partia Razem, Petru -nowoczesność, PO i wszelkie inne badziewie. Sprawa Pani Sołtysiak, niedawna „beatyfikacja” Mazowieckiego, renty dla żydów poszkodowanych przez III Rzeszę (tylko p. Wipler zagłosował przeciw i został zniszczony) futrowanie banderowców itp. to wszystko sprawi, że „dobra zmiana” w najbliższych wyborach pozorny swój żywot zakończy a karuzela okrągłego stołu kręcić się nadal będzie

  • Danka

   27 kwietnia 2017 at 13:01

   Ciekawy biznes to odkupywanie bankow.Dziwnym trafem wczesniej sprzedaz za nikla czesc kwoty nowego wykupu/ straty w miliardy winnych nie znaleziono/i to przy aktywnym udziale stale tych samych posrednikow,nazwijmy to tak. Kogo wsadzili za afere Eureco PZU, przeciez byla Komisja Sledcza, dlaczego nie wznowili Komisji Sledczej ds Orlenu? Chyba tylko Siemiatkowski beknal, ale kto tam ich wie, czy tak, czy nie. .

 4. Danka

  27 kwietnia 2017 at 11:44

  Skandal! Niech pani premier sie dowie, skad wzieli sie owi robotnicy,ktorzy tam sie tlumnie zjawili.Zostali oni przyjeci do pracy krotko przed, a maly Henryczek -rzekomo zabity przez Zydow z tego domu-byl trzymany na UB, podlegle MBP, kierowanemu nieomal przez 100% Zydow.Lichtstein-Swiatlo dokladnie o tym mowil na falach eteru RWE w 1954 r.Kim byli Berman, Minc, Rozanski, Wolinska,Luna Brystygierowa itd?

  • Danka

   27 kwietnia 2017 at 13:08

   Nie uzywajmy falszywego nazwiska, przydzielonemu Jozefowi Swiatlo, nazywal sie nie Schleisfarb, ale Lichtstein, jak pisze Blazynski, red.RWE, ktory z nim przeprowadzal wywiady w1954 r po jego ucieczce z Polski przez Berlin

   • Danka

    27 kwietnia 2017 at 13:10

    ;l „przydzielonego”

 5. Danka

  27 kwietnia 2017 at 11:48

  https://youtu.be/VXNwcR-GoBo
  Uprowadzony Henryczek opowiada po latach w tvp.Wkrotce potem ginie w dziwnym wypadku drogowym.

 6. Danka

  27 kwietnia 2017 at 11:53

  https://youtu.be/n_Te1n_TX14
  Usunac klamliwa tablice-L.Zebrowski

 7. gazetawarszawska.com

  27 kwietnia 2017 at 11:55

  Duda:mowa nienawiści wobec Polski i Polaków.

 8. gazetawarszawska.com

  27 kwietnia 2017 at 11:57

  Jan Potocki-Żydzi,a Lech Kaczyński.

 9. Danka

  27 kwietnia 2017 at 12:01

  https://youtu.be/ajp8BiQBaWY
  „Henio,maca, milicja”

 10. Slawomir Tomasz Roch

  27 kwietnia 2017 at 12:05

  Tak ludzie spolegliwi, sklonni do umizgow, a nawet poblazliwi ale z czasem, niszcza tych polskich patriotow, ktorzy chca pozostac wierni prawdzie! Usuwa sie niewygodnych ludzi! Usuwa sie Ich tylko za to ze chca mowic konsekwentnie prawde i tylko prawde! Ta metoda jest mi znana b. dobrze gdy sam bodajze w 2003 r. zostalem usuniety z zarzadu, a potem ze Stowarzyszenia Obroncow Zycia w Zamosciu. Powod?! Domagalem sie zbyt natarczywie, by robic cos wiecej, poza kwiatami raz w roku dla biskupa. Naturalnie sprawa jest szersza ale to temat na oddzielny artykul.

 11. Danka

  27 kwietnia 2017 at 12:08

  https://youtu.be/jV5xKlv41Hg
  „Henio, zamach”.Mowi sp.Redaktor i pisarz, wzor dla wszystkich poszukiwaczy Prawdy, a nie siewcow klamstw: Krzysztof Kakolewski.Czesc Mu!

 12. Danka

  27 kwietnia 2017 at 12:16

  Wszyscy powinni zapoznac sie z calym cyklem jego opowiadan tam zamieszczonym.Gdzie te czasy w RM… ?

  • Adam

   27 kwietnia 2017 at 20:32

   W RM nastąpiła transformacja programowa https://www.youtube.com/watch?v=OciPbjGj46A&t i nie ma co liczyć że wspomną prof.Roberta Nowaka(może co najwyżej o terminie pogrzebu). A o Jedwabnym to nawet już nie…
   Tak to urzeczywistnia się na naszych oczach wizja zaplanowanej kiedyś budowy Judeopoloni. Która to wizja może być realizowana spokojnie z powodzeniem jak mawia G. Braun gdyż jest realizowana przez najlepszych patriotów.Tuskom Komorowskim komuchom wg. Brauna szło by to marnie z oporem bo wiadomo w mniemaniu ogółu są zdrajcami niszczycielami narodu.

   • Danka

    27 kwietnia 2017 at 23:02

    Ten ich „najlepszy patriotyzm” troche zwietrzaly juz…i dalej niknie w oczach Polakow.Niech uwazaja.

   • Danka

    28 kwietnia 2017 at 02:56

    Prof.Chrostowski opowiada w audycji o bogactwie kultury zydowskiej na ziemiach Rzeczypospolitej.I bardzo dobrze.Nie ma tu kursu kolizyjnego z opiniami prof.Jerzego Roberta Nowaka.W najmniejszym stopniu, bo chodzi o zupelnie rozne dziedziny wzajemnych relacji. Kultura stricte zydowska istniala obok polskiej, w malym stopniu sie przenikaly,natomiast w terazniejszym czasie transformacji wlasnosciowej relacje sa napiete i o tym mowi,jak i o innych rodzajach zagrozen, prof.Jerzy Robert Nowak.Polacy sa tego ciekawi i nagle zamknieto im bez slowa wyjasnienia dostep do przeciekawych audycji ” Rozmowy Niedokonczone” z prof. Jest na biezaco na youtube, a i kontakty ze srodowiskiem RM nie sa raczej zerwane.Musiala byc presja lewakow.

    • Adam

     28 kwietnia 2017 at 16:55

     A czy z Panem Grzegorzem Braunem są raczej zerwane? https://youtu.be/BuxbQBffW8o?t=185 Bo jakoś z rzadka lub wcale nie przedstawiali jego kandydatury w kampami wyborczej na urząd Prezydenta R.P.Oczywiście Pani Ogórek i ten dżentelmen z ZSL-u mieli małą wzmiankę w tym medium że kandydują. Czyżby nie miał już nic do powiedzenia ? Czy tak się zamyka usta niewygodnym krytycznym wobec obecnej polityki PIS ? Warto znaleźć: Profesor Jerzy Robert Nowak zadał PiS kilkadziesiąt niezwykle niewygodnych pytań .Czyżby zemsta ludzi R.M. Ale za co?

     • Danka

      28 kwietnia 2017 at 23:13

      Jakis link do tych pytan mozna prosic? Bardzo mnie to interesuje, czy podobne sa do tych w moich myslach?

     • Adam

      29 kwietnia 2017 at 07:39

      Danka

      Link potwierdzający myśli. Choć nie przepadam za tym portalem z którego ten link http://wolna-polska.pl/wiadomosci/obrzydliwa-manipulacja-radia-maryja-2017-04 przesyłam za dużo zajadłości wobec Żydów. Spodobała mi się bezpośrednia żywa szczera konfrontacja spór na argumenty G.Brauna z prof.Szewach Weiss-You Tube. To się nazywa spór na argumenty o jakim to ,,marzy”” i plecie O.Rydzyk jednocześnie eliminując wykluczając z medium ludzi którzy mieli by argument prawdy która wyzwala od nienawiści w demokratycznej polemice. Po przez takie działania pozostawiając tylko argument siły mediów.

    • Adam

     29 kwietnia 2017 at 16:24

     Tu nie chodzi o kolizję między profesorską tylko o prowokacyjną demaskującą zakusy sens audycji pod nazwą na pasku pt. Polin .A ks. Chrostowski miał za zadanie(może nie świadomie) uzasadnić nieskrępowany powrót na obecną ziemię w celu wytchnienia.Oczywiście z wytchnieniem nie dla tubylców.Bo jak ktoś odpoczywa to ktoś musi obsługiwać odpoczywającego.

     • Adam

      30 kwietnia 2017 at 10:59

      A tak ogóle raz po raz POPIS sam się weryfikuje poddając się nie skomplikowanym egzaminom.Jak słusznie mawia O.Rydzyk zapamiętajcie jak ktogłosuje żeby potem nie było…. np. Głosowanie nr 4 na 40. posiedzeniu Sejmu
      dnia 21-04-2017 r. o godz. 13:32:37

   • Danka

    28 kwietnia 2017 at 03:02

    Adam
    Ostatni film z wykladu prof.J.R.Nowaka na youtube
    Nawet nie otworzylam, ale wkleilam.Ciekawe, o czym teraz mowi;)
    https://youtu.be/asSBvMiqjCQ

   • Adam

    1 maja 2017 at 11:27

    Pogłębiająca się transformacja w RM. Kiedyś larum na wyprzedaż majątku narodowego a obecnie bezczelny cyniczny entuzjazm radość z powodu miejsc pracy w neokolonialnym podbitym państewku. http://www.radiomaryja.pl/informacje/polska-informacje/wicepremier-m-morawiecki-nigdy-widzialem-tylu-zagranicznych-inwestorow-zainteresowanych-polska/ Już jedna wtopa z fabryką mercedesa na śląsku zaliczona.

 13. George

  27 kwietnia 2017 at 12:27

  Nie ma co do tego wątpliwości, że Duda i spora część elit PiS (i nie tylko zresztą) chodzi na żydowskim pasku. Pozostaje pytanie: co obiecali Żydom w zakresie spełnienia ich roszczeń, bo że coś obiecali to raczej pewne.

 14. Zygmunt

  27 kwietnia 2017 at 12:55

  Duda to największe rozczarowanie.Popełnia błąd za błędem,albo wykonuje polecenia.

 15. tomek

  27 kwietnia 2017 at 13:54

  Ssyny poubeckie rozgrywaja Polske a prawy pl przechodzi coraz bsrdziej pod opare maruche i reszte tej poubeckiej nedzy

 16. agent07

  27 kwietnia 2017 at 14:05

  CETA,GMO,lizanie dupy żydom i UPAińcom robi swoje .i jescze hołd Ickowi Dikmanowi vel Mazowiecki POiPIS to jedna rodzina okrągłostołowa….

 17. Danka

  27 kwietnia 2017 at 15:40

  Dlaczego teczka Jaroslawa Kaczynskiego nie przeszka takiej samej kwerendy i analuz autentycznosci, jak teczka Walesy?
  JKaczynski oswiadczyc mial, ze czesc zostala sfalszowana, nie jest zadna „Balbina” i nastala cisza w temacie.Dlaczego? Dlaczego warszawskagazeta.pl odnalazla teczke Kwasniewskiego „Alka”, a nie odnalazl jej na swojej liscie min.rzadu Olszewskiego Antoni Macierewicz? Taka gruba ryba, to nie plotka.

 18. Art

  27 kwietnia 2017 at 16:47

  Pan prezydent wypłaca się „naszym” za pomoc w wygraniu wyborów.Ciekawe jak ta pomoc rozkłada się procentowo,czyli ile procent Polacy,a ile procent „nasi”?Pytanie o obiecany Anex już mnie nudzi.No,ale widocznie p. Prezydent też chce żyć.Każdy chce,ale nie każdy decydował się objąć urząd Prezydenta Polski.No,ale „pogrom kielecki”musi trwać.

 19. wiesscar

  27 kwietnia 2017 at 16:53

  W PiS jest wielu Zydow i kryptobanderowcow. Ta partia ogolnie na dobry program dla Polski jednak ma odchylenie prozydowskie i proizraelskie oraz banderowskie.
  Jako narzedzie do budowy Polski moze byc bo nie mamy Polacy innego narzedzia.
  Jednak narod polski powinien odddolnie elity przygotowywac. Poprzez prace organiczna.

 20. Soroka

  27 kwietnia 2017 at 17:07

  Ta sprawa pokazuje, że polski naród jest jak przemieszane gówno z miodem.
  W tej sytuacji jedynym ratunkiem jest pełne zaufanie Panu Bogu i życie wg Jego Przykazań, oraz zbieranie potajemne się Jego wyznawców i przekazywanie sobie zasad katolickiego życia religijnego, a także wspomaganie się wzajemne i modlitwa do Boga i wszystkich świętych o ratunek.

  • Danka

   27 kwietnia 2017 at 18:29

   Prosze,nastepny katecheta sroce spod ogona ….nomen omen Soroka tak z akcentem .
   Polacy moga.Polak potrafi;) zaskoczyc swiat…

   • Soroka

    28 kwietnia 2017 at 13:43

    Niechybnie zaskoczą, gdy rzucą się z motyką na księżyc!
    A Danka czym by walczyła?

    • Danka

     28 kwietnia 2017 at 23:23

     Slowem.Niezle mi idzie;)

 21. MarekK

  27 kwietnia 2017 at 18:27

  Genialny strateg PIS-u nie może udawać, że nie wie o coraz większej liczbie zawiedzionych wyborców. Mimo to brnie coraz śmielej ku przepaści. Chce – niech skacze, ale widzi przecież, że ma za sobą coraz mniej prawdziwych patriotów.

 22. Hania

  28 kwietnia 2017 at 07:55

  @MarekK

  Genialny strateg PIS miał za swoje zadanie zbudowanie podwalin pod Judeopolonię.
  Nie udało się paprokom z PO bo chciwe toto i leniwe, a nasi patryjoci najdrożsi uwijają się jak w ukropie.
  Widać po audycjach na RM.
  A my zastanawialiśmy się nad formą męczeństwa ojców redaktorów po złowieszczym komunikacie Loży BB
  …a oni zagrali na pychę ( wiadomego ojca) i forsę ( dotacje do „dzieł”)
  …jakie to wszystko proste…

 23. julian maciąg

  3 maja 2017 at 19:35

  Pis to mniejsze zlo.Głosujmy wszyscy na narodowcow.

 24. http://mobsex.mobi

  16 maja 2017 at 06:32

  Avalide), losartan (Cozaar, Hyzaar), olmesartan (Benicar), quinapril (Accupril), ramipril (Altace), and others. This list is not known whether HPV vaccine (Cervarix) is used with a special coating to protect your stomach. Breaking the pill may cause blurred vision or impair your thinking or reactions. Avoid driving or operating machinery until you receive the full series. viagra no perscrition should not use any other antidepressant, or a steroid asthma medicine, do not viagra no perscrition

 25. mp4 porn

  16 maja 2017 at 07:22

  visit web page

 26. 3gp porn

  16 maja 2017 at 18:57

  I have been absent for a while, but now I remember why I used to love this web site. Thanks , I will try and check back more often. How frequently you update your website?

 27. green fascinators

  25 maja 2017 at 23:51

  Enjoyed examining this, very good stuff, thanks . „It requires more courage to suffer than to die.” by Napoleon Bonaparte.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra