Wiara

MEDYTACJE EWANGELICZNE Z DNIA 29 kwietnia 2017

Sobota – (Mt 11,25-30).
W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami: Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie. Wszystko przekazał Mi Ojciec mój. Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić. Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie.

O czym jest cała ta wypowiedź Jezusa Chrystusa? Każdy jej fragment? Każde zdanie?

Zobaczmy to wyraźnie, bo w tych wszystkich słowach, dokładnie w każdym zdaniu jest mowa o… Miłości!

Najpierw o Miłości między Bogiem Ojcem i Synem Boga, który po prostu zachwyca się Ojcem! To jest pasja Miłości, zachwyt nad dobrem Ojca! Wysławianie nie jest patetycznym hymnem z uczuć, ale WIDZENIEM W PRAWDZIE i ZACHWYCENIEM SIĘ PRAWDĄ! Autentyczny zachwyt! To przeżywanie Miłości!

Dobrze być prostaczkiem, bo jeśli nie ma Miłości, to i tak mądrość i roztropność nic nam nie dadzą! Ale jak jest Miłość, to z niej właśnie jest Prawda, a zatem odsłonięte jest wszystko z powodu Miłości! Miłość odkrywa Prawdę! Bo Miłość jest życiem, a mądrość i roztropność pomagają żyć.

Jezus wszystko zna, bo Ojciec Mu wszystko pokazał. Oni się pojmują do końca, a my o tyle, o ile Jezus nam objawia. Przy Jezusie nie ma żadnego skrępowania, gdy się samemu czegoś po prostu nie wie, gdy się już zna własną głupotę. Gdy to wszystko Jemu pokazujemy, On tę naszą prostą szczerość przemienia w nadprzyrodzone dary od Ojca! Już nie musimy udawać przed ludźmi, że nie jesteśmy prostaczkami. Gdy oddajemy nasze wszystkie maski Jezusowi, wygrywamy wolność!

Gdy już nie udajemy, że nie jesteśmy obciążeni i oddajemy sami z siebie każde nasze obciążenie Jezusowi, odkrywamy krzyż. A potem jego słodycz. Bo krzyż jest słodki. To jest Miłość do końca! Każde zdanie Jezusa jest o… Miłości. A Miłość jest… słodka.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

176 komentarzy

176 Komentarzy

  1. Medical Marijuana

    12 listopada 2017 at 04:01

    Kudos. amazing little bit of written content.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra