Wiara

MEDYTACJE EWANGELICZNE Z DNIA 29 kwietnia 2017

Sobota – (Mt 11,25-30).
W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami: Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie. Wszystko przekazał Mi Ojciec mój. Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić. Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie.

O czym jest cała ta wypowiedź Jezusa Chrystusa? Każdy jej fragment? Każde zdanie?

Zobaczmy to wyraźnie, bo w tych wszystkich słowach, dokładnie w każdym zdaniu jest mowa o… Miłości!

Najpierw o Miłości między Bogiem Ojcem i Synem Boga, który po prostu zachwyca się Ojcem! To jest pasja Miłości, zachwyt nad dobrem Ojca! Wysławianie nie jest patetycznym hymnem z uczuć, ale WIDZENIEM W PRAWDZIE i ZACHWYCENIEM SIĘ PRAWDĄ! Autentyczny zachwyt! To przeżywanie Miłości!

Dobrze być prostaczkiem, bo jeśli nie ma Miłości, to i tak mądrość i roztropność nic nam nie dadzą! Ale jak jest Miłość, to z niej właśnie jest Prawda, a zatem odsłonięte jest wszystko z powodu Miłości! Miłość odkrywa Prawdę! Bo Miłość jest życiem, a mądrość i roztropność pomagają żyć.

Jezus wszystko zna, bo Ojciec Mu wszystko pokazał. Oni się pojmują do końca, a my o tyle, o ile Jezus nam objawia. Przy Jezusie nie ma żadnego skrępowania, gdy się samemu czegoś po prostu nie wie, gdy się już zna własną głupotę. Gdy to wszystko Jemu pokazujemy, On tę naszą prostą szczerość przemienia w nadprzyrodzone dary od Ojca! Już nie musimy udawać przed ludźmi, że nie jesteśmy prostaczkami. Gdy oddajemy nasze wszystkie maski Jezusowi, wygrywamy wolność!

Gdy już nie udajemy, że nie jesteśmy obciążeni i oddajemy sami z siebie każde nasze obciążenie Jezusowi, odkrywamy krzyż. A potem jego słodycz. Bo krzyż jest słodki. To jest Miłość do końca! Każde zdanie Jezusa jest o… Miłości. A Miłość jest… słodka.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

7 komentarzy

7 Komentarzy

 1. m

  29 kwietnia 2017 at 12:47

  Mam prośbę do Autorki Medytacji Ewangelicznych: proszę w moim imieniu poprosić szanowną Redakcję portalu prawy.pl, żeby Medytacje „wisiały” od rana do momentu pojawienia się kolejnych, czyli do kolejnego ranka, na pierwszym miejscu kolumny „Najnowsze”. Bo o pierwsze miejsce w dziale „Polecane” nie śmiem prosić.
  Jak by na to nie patrzyć, to jest to najważniejszy news (czyli NOWINA) każdego dnia. Na dodatek, w przeciwieństwie do zdecydowanej większości pozostałych, zawsze DOBRA.
  A tak z upływem godzin zsuwają się coraz niżej, i niżej, i niżej. A przecież niektórzy zaglądają na prawy.pl wieczorem dopiero.

 2. Soroka

  29 kwietnia 2017 at 19:03

  Chyba pani Kasia nie za bardzo zrozumiała o co w tym fragmencie Ewangelii chodzi. Ten fragment wyjaśnia cały proces odnajdywania Boga i drogi do Niego. Diabeł jest tak zły na ten fragment, że wprowadził do niego fałsz, wstawiając w miejsce słów „możnymi i przebiegłymi”, słowa „mądrymi i roztropnymi”. Gdyby przyjąć, że Chrystus użył słów „Mądrymi i roztropnymi”, to oznaczałoby to, że mądrzy i roztropni Boga nie znajdą, tylko głupi, co przecież jest absurdem.
  To właśnie prostaczkowie, oczywiście mający dobrą wolę, są mądrzy i roztropni, bo potrzeba mądrości, którą zdobywa się właśnie w prostocie, aby nabrać przekonania, że to Bóg stworzył ten świat i roztropności, aby wg tego przekonania postępować,
  Mądrość jest to taki poziom poznania prawdy (rzeczywistości), który pozwala na prawidłowe odróżnianie dobra od zła.
  Roztropność jest to zdolność wybierania dobra w swoim postępowaniu.
  Proces odnajdywania Boga i drogi do Niego jest następujący:
  Człowiek żyjąc w prostocie i sprawiedliwości nabiera przekonania, że ten świat musiał ktoś stworzyć. W życiu przedstawiane mu są różne rodzaje stwórców, ale roztropność nakazuje mu wybrać Boga, o którym mówi Biblia. Następnie człowiek zagłębia się w Pismo Święte i poznaje Chrystusa i Jego Naukę.Zauważa w niej prawdę i dobro, oraz całą prawdę o Bogu Stwórcy, czyli poznaje świętość Boga, a więc Jego doskonałą dobroć i już na zawsze chce być z Nim.

 3. manicure

  3 maja 2017 at 08:42

  Thanks for sharing your thoughts on manicure. Regards

 4. Annita Genova

  8 maja 2017 at 00:34

  kosze na smieci

 5. http://mobsex.mobi

  17 maja 2017 at 02:45

  I was reading some of your content on this site and I conceive this website is really informative ! Continue putting up.

 6. lime green fascinator

  24 maja 2017 at 19:14

  Hi there, just became aware of your blog through Google, and found that it is really informative. I am gonna watch out for brussels. I’ll be grateful if you continue this in future. Numerous people will be benefited from your writing. Cheers!

 7. Vernie Hibert

  27 maja 2017 at 05:54

  As a Newbie, I am permanently searching online for articles that can benefit me. Thank you

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra