Polskość

Zrównać najniższe emerytury z emeryturami esbeków po reformie PiS

Są w Polsce tacy emeryci, którzy mają emerytury niższe niż tysiąc złotych, tymczasem esbecy po raz kolejny protestowali w sobotę przeciwko obniżeniu ich bajecznych świadczeń do 2 tys. złotych. Nic zatem dziwnego, że wielu polskich emerytów marzy o tym, aby wyrównano ich emerytury do poziomu emerytur esbeków.

Ci ostatni nie mają żadnych skrupułów w domaganiu się dotychczasowych przywilejów, nie żałują też swojej działalności w okresie PRL. Co więcej, czują się skrzywdzeni przez „kaczystowski reżim” i uważają, że wielkie pieniądze, które dotychczas otrzymywali po prostu im się należą. – Każdy ma to, na co sobie zasłużył. Każdy mógł wstąpić do milicji – mówił gen. Jerzy Stańczyk w rozmowie z dziennikarzami Wiadomości.

Wypowiedź ta szokuje w dwójnasób, na myśl bowiem przychodzą natychmiast bici i maltretowani przedstawiciele komunistycznej opozycji, z Żołnierzami Wyklętymi na czele (za maltretowanie których ich oprawcy pobierali w III RP wysokie dodatki do emerytur), którzy zapewne w ocenie byłych funkcjonariuszy komunistycznych służb bezpieczeństwa i milicji również „mieli to, na co sobie zasłużyli”.

W Polsce ze skromnych rent żyje wielu opozycjonistów, którzy za swoją działalność zapłacili jeżeli nie życiem, to swoim zdrowiem. Ale, cytując byłych esbeków i mundurowych funkcjonariuszy aparatu represji PRL, „mają to, na co sobie zasłużyli”.

Prawda jest taka, że zamiast gardłować przed Sejmem esbecko-milicyjno-wojskowa zbieranina powinna raczej dziękować w głębokich ukłonach za to, że każda dotychczasowa władza – a to stanowiło niewybaczalny błąd – nie pociągnęła ich do odpowiedzialności karnej za ich wkład w budowanie Polski Ludowej. Za kratami nie musieliby martwić się o utrzymanie luksusowych mieszkań czy will.

W dobrym tonie i wielce sprawiedliwe byłoby, gdyby funkcjonariusze służb PRL sami dobrowolnie z własnej kieszeni wypłacali miesięczne dodatki do rent swoim ofiarom i ich rodzinom, chociaż należy podejrzewać – sądząc po liczbie owych ofiar – że zabrakłoby na to ich emerytur w wysokości jeszcze sprzed reformy PiS. Żaden z esbeków jednak do odpowiedzialności za dokonane zbrodnie się nie poczuwa…

Odebranie funkcjonariuszom aparatu komunistycznego przywilejów emerytalnych, gdyż to o tym mowa, a nie o samych emeryturach, to zaledwie kropla w morzu tego, co należałoby zrobić w stosunku do tej grupy, która czuje się równie dobrze w obecnym, co poprzednim systemie. Dopóki ta sprawa nie zostanie załatwiona, nie będzie można mówić o prawdziwie wolnej Polsce.

Swoją drogą, żeby sprawiedliwości stało się zadość, najniższe emerytury powinny zostać podwyższone do poziomu emerytur esbeków…

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

29 komentarzy

29 Komentarzy

 1. Pingback: Obat Wasir Ambeien Herbal di Pulau Morotai

 2. Pingback: Gejala Kutil Kelamin Condyloma Acuminata

 3. Bola Vegas

  7 listopada 2017 at 21:17

  i think that everyone have a fear of public speaking in one way or another::

 4. Pingback: Kutil Pada Kelamin Lelaki

 5. Pingback: Virus Hpv Pada Pria

 6. Pingback: Nama Obat Kutil

 7. Pingback: Autoapprove List

 8. Pingback: Obat Wasir Ambeien Herbal di Kotawaringin Timur

 9. Pingback: beli obat kutil kelamin diMaluku Utara ampuh

 10. Pingback: Bagaimana Cara Menghilangkan Virus Hpv

 11. Pingback: obat kutil yang manjur

 12. Pingback: obat kutil buat anak

 13. Pingback: Obat Kutil Kelamin Yg Murah}

 14. Pingback: obat kutil kelamin murah meriah}

 15. Pingback: Mengobati Kutil Pada Kelamin Pria

 16. Pingback: wasir berdarah

 17. Pingback: obat kutil kelamin terbaik

 18. Pingback: Obat Kutil Alami

 19. Pingback: cara pengobatan kencing nanah

 20. Pingback: Cara Mengatasi Penyakit Kutil Kelamin

 21. Pingback: Cara Mengobati Penyakit Kutil Kelamin Secara Alami

 22. Pingback: jual obat gatal kutil kelamin herbal denature

 23. Pingback: Obat Antibiotik Untuk Kutil Kelamin

 24. Pingback: Obat kutil kelamin

 25. Pingback: Benjolan Di Sekitar Bulu Kemluan Pria

 26. Pingback: Obat Untuk Kutil Di Apotik

 27. Pingback: Obat Kutil Kelamin Rumahan

 28. Pingback: http://bit.ly/2ETiWda

 29. Pingback: Obat{kelamin

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra