Felieton

Zrównać najniższe emerytury z emeryturami esbeków po reformie PiS

Są w Polsce tacy emeryci, którzy mają emerytury niższe niż tysiąc złotych, tymczasem esbecy po raz kolejny protestowali w sobotę przeciwko obniżeniu ich bajecznych świadczeń do 2 tys. złotych. Nic zatem dziwnego, że wielu polskich emerytów marzy o tym, aby wyrównano ich emerytury do poziomu emerytur esbeków.

Ci ostatni nie mają żadnych skrupułów w domaganiu się dotychczasowych przywilejów, nie żałują też swojej działalności w okresie PRL. Co więcej, czują się skrzywdzeni przez „kaczystowski reżim” i uważają, że wielkie pieniądze, które dotychczas otrzymywali po prostu im się należą. – Każdy ma to, na co sobie zasłużył. Każdy mógł wstąpić do milicji – mówił gen. Jerzy Stańczyk w rozmowie z dziennikarzami Wiadomości.

Wypowiedź ta szokuje w dwójnasób, na myśl bowiem przychodzą natychmiast bici i maltretowani przedstawiciele komunistycznej opozycji, z Żołnierzami Wyklętymi na czele (za maltretowanie których ich oprawcy pobierali w III RP wysokie dodatki do emerytur), którzy zapewne w ocenie byłych funkcjonariuszy komunistycznych służb bezpieczeństwa i milicji również „mieli to, na co sobie zasłużyli”.

W Polsce ze skromnych rent żyje wielu opozycjonistów, którzy za swoją działalność zapłacili jeżeli nie życiem, to swoim zdrowiem. Ale, cytując byłych esbeków i mundurowych funkcjonariuszy aparatu represji PRL, „mają to, na co sobie zasłużyli”.

Prawda jest taka, że zamiast gardłować przed Sejmem esbecko-milicyjno-wojskowa zbieranina powinna raczej dziękować w głębokich ukłonach za to, że każda dotychczasowa władza – a to stanowiło niewybaczalny błąd – nie pociągnęła ich do odpowiedzialności karnej za ich wkład w budowanie Polski Ludowej. Za kratami nie musieliby martwić się o utrzymanie luksusowych mieszkań czy will.

W dobrym tonie i wielce sprawiedliwe byłoby, gdyby funkcjonariusze służb PRL sami dobrowolnie z własnej kieszeni wypłacali miesięczne dodatki do rent swoim ofiarom i ich rodzinom, chociaż należy podejrzewać – sądząc po liczbie owych ofiar – że zabrakłoby na to ich emerytur w wysokości jeszcze sprzed reformy PiS. Żaden z esbeków jednak do odpowiedzialności za dokonane zbrodnie się nie poczuwa…

Odebranie funkcjonariuszom aparatu komunistycznego przywilejów emerytalnych, gdyż to o tym mowa, a nie o samych emeryturach, to zaledwie kropla w morzu tego, co należałoby zrobić w stosunku do tej grupy, która czuje się równie dobrze w obecnym, co poprzednim systemie. Dopóki ta sprawa nie zostanie załatwiona, nie będzie można mówić o prawdziwie wolnej Polsce.

Swoją drogą, żeby sprawiedliwości stało się zadość, najniższe emerytury powinny zostać podwyższone do poziomu emerytur esbeków…

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

4 komentarze

4 Komentarzy

 1. Hania

  29 kwietnia 2017 at 22:42

  „Prawda jest taka, że zamiast gardłować przed Sejmem esbecko-milicyjno-wojskowa zbieranina powinna raczej dziękować w głębokich ukłonach za to, że każda dotychczasowa władza – a to stanowiło niewybaczalny błąd – nie pociągnęła ich do odpowiedzialności karnej za ich wkład w budowanie Polski Ludowej. ”

  O.tototo Pani Redaktor!

  Władza III RP boi się UBeków. Pytanie
  – dlaczego, co znajdziemy w niepublikowanych teczkach?!
  Może odnajdziemy jakieś korelacje rodzinne?

  Doskonale wyjaśnia tę sprawę red Michalkiewicz
  Proszę obejrzeć bo to naprawdę pouczający film:

  https://www.youtube.com/watch?v=C2mkfS_YAIM

  „Swoją drogą, żeby sprawiedliwości stało się zadość, najniższe emerytury powinny zostać podwyższone do poziomu emerytur esbeków…”

  – tak!

 2. Soroka

  30 kwietnia 2017 at 12:31

  Gdyby siedzieli w pierdlach i odpracowywali sumiennie swoje służby ruskiemu okupantowi Polski, to mogliby sobie protestować palcami w gumowcach!
  No ale Polska nadal jęczy w ruskich kajdanach, więc protestują, bo jak na panów polskiej hołoty, to mają za mało.

 3. gość

  30 kwietnia 2017 at 13:38

  Układ okrągłostołowy zadbał, by złoczyńcy żyli w luksusie do śmierci. Potomkowie tych esbeków , wyhodowani na ich zgromadzonych majątkach, mają wpojone podobne zasady życiowe.

  To esbecy powinni dostawać najniższe emerytury, a ich ofiary odszkodowanie lub podwyższenie emerytur/rent. Działania PiSu to właśnie „kropla w morzu”, dużo medialnej wrzawy a zmiany niewielkie.
   

  Układ dba, by społeczeństwo nawet nie pomyślało o realnej zmianie władz. We wszystkich sondażach do wyboru PO/PiS, nowośmieszne przystawki, lewactwo. Jest jeszcze –
  mający szczęście w wyborach jak Bolek w totolotku – PSL.

 4. mp4 porn

  16 maja 2017 at 20:32

  hi!,I love your writing sso so much! proportion we be in contactmore about your post on AOL? I require a specialist in thishouse too resolve my problem. May bee that is you!Looking forward to look you.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra