Morawiecki: Kwota wolna od podatku będzie rosła, ubytek uzupełnimy uszczelniając system podatkowy

Wicepremier Mateusz Morawiecki w rozmowie z TVP Info zapowiedział, że rząd zamierza co roku, stopniowo podwyższać kwotę wolną od podatku.

– Kwota wolna od podatku w tym roku wzrosła dla zarabiających do 6,6 tys. złotych. – Dla osób, które trochę więcej zarabiają, ten podatek też będzie niższy ze względu na to, że próg, który dzisiaj obowiązuje na poziomie 11 tys. złotych (…) chcemy również podwyższyć. Pieniądze, które uzupełnią budżet pochodzą ze szczelniejszego systemu podatkowego, a Ministerstwo Finansów prowadzi walkę z mafiami VAT-owskimi, z karuzelami i przemytem. Wspieramy się zaawansowanymi narzędziami analitycznymi, informatycznymi, matematycznymi i statystycznymi, które pozwalają nam lepiej określić, w których firmach takie nieprawidłowości mogą występować – mówił wicepremier.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

1 komentarz

1 Komentarz

  1. partiac app

    9 grudnia 2017 at 08:07

    Fantastic blog! A lot of info to take into consideration.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra