Z zagranicy

Brytyjski poseł Andrew Turner musiał złożyć mandat za prawdę o homosiach

Brytyjski poseł Andrew Turner musiał złożyć mandat, bo powiedział, że homoseksualizm jest „zły” i „groźny dla społeczeństwa”.

Jak donosi brytyjski dziennik „The Daily Telegraph” Andrew Turner, były już wiceprzewodniczący brytyjskiej Partii Konserwatywnej, został zmuszony do złożenia mandatu parlamentarzysty po tym jak wyszło na jaw, że podczas wizyty w szkole w Newport na wyspie Isle of Wight, rozmawiając z grupą uczniów, stwierdził, że w jego opinii homoseksualizm jest „zły” i „groźny dla społeczeństwa”. O to co myśli na temat gejów i lesbijek zapytała Turnera jedna z uczennic, i przy okazji działaczka LGBTQ Esther Poucher. A konkretnie chciała wiedzieć, czy polityk, który został wybrany z okręgu w Newport do parlamentu weźmie udział w pierwszym marszu „Gay Pride” na Isle of Wight. Turner odparł, że nie zamierza, bowiem uważa, że homoseksualizm jest „zły” i stanowi poważne zagrożenie dla społeczeństwa. Poucher natychmiast zwróciła się ze skargą do dyrekcji szkoły oraz Partii Konserwatywnej. Sprawa trafiła do mediów i Turner został zmuszony do złożenia mandatu posła. Przedstawiciel Torysów Gavin Williamson poinformował, że rozmawiał telefonicznie z Turnerem, który uznał swoją winę i złożył rezygnację.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra