Z zagranicy

Obrzydliwe! Współodpowiedzialny za 6 milionów ofiar bryluje na salonach

W środku Afryki w dobrobycie i chwale żyje sobie jakby nigdy nic gen. Paul Kagame, obecnie od lat prezydent Rwandy, wcześniej dowódca sił zbrojnych Tutsi (dla przypomnienia, Hutu mordowali Tutsi, a Tutsi Hutu, dzisiaj rozliczono tylko tych drugich, bo przegrali wojnę – proste?). Kagame jest odpowiedzialny m.in. za ok. 6 milionów ofiar w Kongo (dwie wojny kongijskie (1997-2003) i setki tysięcy ofiar w Rwandzie. Jest ojcem terroru w tym kraju, gdzie ludzie do dzisiaj gniją i giną w więzieniach za poglądy (lub podejrzenie samo, że poglądy posiadają inne niż obecny reżim).

Przy okazji, Kagame jest pupilem USA, bo m.in. dzięki niemu Rwanda jest w strefie wpływów Stanów Zjednoczonych, a nie Francji czy Belgii. Wysoki (jak niemal każdy Tutsi) generał rozdaje uśmiechy na spotkaniach z przywódcami światowymi, oferując afrykańskie gadżety. Paleta odbiorców jest szeroka: od brylowania w ONZ na Ojcu Świętym Franciszku i miłych z nim pogawędkach kończąc. Kagame robi tu nawet za męczennika… przedstawiciela mordowanych Tutsi (co jest połowiczną prawdą).

Jeszcze raz: 6 milionów ofiar w Kongo… Milionów! Wake up! Podstawmy pod Kagame takiego Hitlera i dodajmy do tego jeszcze obsesję meaculipizmu w Kościele, który nieustannie przeprasza za „swoje” grzechy podczas ludobójstwa w Rwandzie (chociaż większość episkopatu i masę duchownych wycięto tam w pień). Zresztą, a propos Hitlera… Kościół też z uporem maniaka będzie bił się w swoje niby antysemickie piersi, pluł na Piusa XII, tylko z tą różnicą, że Franciszek nie spotka się z Hitlerem, ale pewnie tylko dlatego, że ten nie żyje (głupie? ale jakże ekstremalnie analogiczne, bo czym się różni Hitler od Kagame?)

Teodor Korzeniowski

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

16 komentarzy

16 Komentarzy

 1. MJE

  2 maja 2017 at 12:55

  Czy Ojciec Święty musi wszystko wiedzieć? Być może ma słabych doradców; słabych zarówno jeśli chodzi o wiedzę, jak i o ducha? Mądrym wiadomo, że szatan przede wszystkim atakuje Franciszka, duchowieństwo i szuka wszelkich sposobów, aby ich ośmieszyć, ba, okazać im pogardę, która ma w efekcie doprowadzić do odrzucenia Boga.Wystarczy prywatny list z faktami,ale w obcym języku.Kto ma wiedzę i zna język, a nie działa na rzecz prawdy ponosi grzech zaniedbania. Wszak nie żyjemy dla siebie samych, ale dla wspólnoty chrześcijan,która powinna dojrzewać w wierze.

  • solor

   2 maja 2017 at 13:02

   nikt nikogo nie zwolnił od myślenia, w szczególności namiestnika Jezusa Chrystusa wiec niech się pilnuje, może przyjmować każdego o każdej porze, ale niech przynajmniej siedzi na piotrowym tronie z powaga a nie jak manager

  • Thomx

   2 maja 2017 at 21:40

   Musi takie rzeczy wiedzieć.

  • Paweł

   3 maja 2017 at 10:04

   @MJE

   Franciszek jest heretykiem i zdrajcą więc nie mydl nikomu oczu.

 2. nnnn

  2 maja 2017 at 13:25

  Koniec Świata jest bliski w kościele brak Chrystusowego radykalizmu,brak pogardy dla zła i osądzania go brak postępowania ,,Niech wasza mowa będzie TAK TAK,NIE NIE”.Smutne.

  • Szukający Drogi

   2 maja 2017 at 15:40

   A cóż to jest chrystusowy radykalizm? Chrystus kazal każdego miłować, nadstawiac drugi policzek i cieszyć się z każdego syna marnotrawnego. Nie pomyliły Ci się religie?

   • qba

    3 maja 2017 at 10:01

    Chrystu byl radykalny. Jak przebaczal mowil nie grzesz wiecej. Z jednej strony kazal napominac i przebaczac wielokrotnie z drugiej kazal byc przebieglym jak waz. Dodatkowo wielokrotnie mowil o grozbie ognia piekielnego. To oznacza ze Chrystus kazal myslec nad tym co sie robi i kazal wyciagac wnioski. Chrzescijanin to nie jest osoba ktora bezwiednie i bezmyslnie ma polozyc glowe pod topor. No chyba ze czytamy rozne Biblie.

    • Szukający Drogi

     3 maja 2017 at 19:58

     Stary Testament i owszem jest nacechowany przemocą w obronie wiary. Nowy natomiast jest jednym wielkim podkładem miłości i przebaczenia.

     • Paweł

      3 maja 2017 at 22:47

      @Szukający

      st nie jest nacechowany przemocą w obronie wiary. Jest nacechowany przemocą w obronie rasistów i faszystów żydowskich, którzy z wiarą mieli niewiele wspólnego. Zdradzali, zabijali, oszukiwali, mordowali itd. Jezus powiedział, że Ojciec jest dobry. Skoro tak to wiele rzeczy opisanych w st nie mogło mieć miejsca. Ciekawe, czy powiedziałby te słowa rodzinie egipskiej, której Bóg zamordował pierworodne dziecko z powodu żydowskich nierobów i złodziei? Naprawdę Bóg był dla nich dobry? Pytanie retoryczne. Nasuwa się wniosek, że mnóstwo st to nic innego jak usprawiedliwienie żydowskich zbrodni napisane przez żydów. Ubolewa się nad „niewiniątkami” zamordowanymi przez Heroda a wierząc st Bóg zrobił to samo z egipskimi dziećmi. Coś tu nie gra.

   • radykalna postawa Jezusa

    3 maja 2017 at 16:59

    Dlaczego tak wybiórczo, tylko z tym nadstawianiem policzka. Chrześcijaństwo to nie tylko „nadstawianie policzka”.
     

    Jezus rozprawił się dość radykalnie z żydowskimi kupcami zanieczyszczającymi (hałasem, swą działalnością) świątynię.
    http://www.katolik.pl/wyrzucenie-przekupniow,761,416,cz.html
     

    „Jezus przygotował sobie BICZ ze sznurka i po wejściu do świątyni, bez ostrzeżeń zaczął wypędzać wszystkich, którzy tam przebywali i handlowali! Nie słuchał tłumaczeń, wyjaśnień i wykrętów.”

    • Szukający Drogi

     3 maja 2017 at 20:00

     Proszę o więcej przykładów. To jest jedyny, w którym Jezus „użył siły”. Cała reszta Nowego Testamentu naucza, aby wybaczać i miłować ponad wszystko.

     • Paweł

      3 maja 2017 at 22:40

      @Szukający Drogi

      Bzdura. Jeśli mowa o wybaczeniu to w przypadku rodziny i/lub osobistych wrogów. Jedynie Boga trzeba miłować ponad wszystko. Rodzinę, przyjaciół, czyli bliźnich jak siebie samego. Pozostałych, wrogów osobistych trochę.

   • Paweł

    3 maja 2017 at 22:42

    „Chrystus kazal każdego miłować, nadstawiac drugi policzek i cieszyć się z każdego syna marnotrawnego. Nie pomyliły Ci się religie?”

    To chyba Tobie się coś pomyliło. Chrystus nie kazał każdego miłować i cieszyć się z każdego syna marnotrawnego. Masz jakieś dowody na to? Kwestię miłowania wyjaśniłem w innym komentarzu.

 3. Masław

  2 maja 2017 at 14:27

  Kagame jest winny rzeziom Kongo? Lider małego państewka doprowadizł do masakr w państwie wielkim? A może to akurat Zachód za to odpowiada? Mobutu już nie dał zarabiać? A wojnę w Rwandzie sprowokowała Rwanda. Hutu zaczęli masakrować innych, ale Tutsi zebrali się z innych państw i sytuacja się odwróciła. Poza tym, czy liczba jest pewna? Chciałbym zobaczyć źródło. W Belgii stoją chyba pomniki króla, który doprowadził do 10-milionowego ludobójstwa w Kongo. I nawet się nie wstydzą.

 4. Elliot Russel

  8 maja 2017 at 00:33

  wallpaper murals

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra