Z zagranicy

Atak ISIS na obóz dla uchodźców – 32 ofiary śmiertelne

Tzw. Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka poinformowało, że ponad 30 osób zginęło w ataku przeprowadzonym przez zamachowców z Daesh (ISIS) na obóz dla irackich i syryjskich uchodźców w północno-wschodniej części Syrii na granicy z Irakiem.

Atak przeprowadziło we wtorek pięciu zamachowców-samobójców, którzy wysadzili się przed i w obozie w Rajm al-Salibeh w syryjskiej prowincji Hasakah, zabijając co najmniej 32 osoby.

Szef Obserwatorium Rami Abdel Rahman powiedział, że wówczas wybuchły zaciekłe potyczki między bojownikami Daesh a członkami tzw. Syryjskich Sił Demokratycznych (SDF), wspieranych przez Stany Zjednoczone, które przejęły pasy terytorium, odbijając je z rąk Daesh w północnej Syrii, wskutek czego zginęło wielu po obu stronach.

Abdel Rahman dodał, że co najmniej 30 ludzi odniosło rany w ostrej wymianie ognia, przy czym część rannych znajduje się w stanie krytycznym.

Tymczasem ekstremiści z Daesh zabili co najmniej 10 żołnierzy w prowincji Anbar na zachodzie Iraku, gdzie przeprowadzili atak z zaskoczenia przeciwko stacjonującym na tym obszarze wojskom rządowym.

Pragnące zachować anonimowość źródło w irackim resorcie bezpieczeństwa poinformowało, że celem ataku Daesh była 1. Dywizja stacjonująca w obszarze Saggar, leżącym na wschód od miasta Ar Rutba, około 390 km na zachód od stolicy państwa Bagdadu.

Źródło: Press TV

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

8 komentarzy

8 Komentarzy

  1. John Deere Service Manuals

    11 grudnia 2017 at 21:11

    every woman loves to wear those pretty but expensive diamond rings, i would love to give my girlfriend a diamond ring”

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra