Kościół

MEDYTACJE EWANGELICZNE Z DNIA 3 maja 2017

Środa, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski – (J 19,25-27).

Obok krzyża Jezusowego stały: Matka Jego i siostra Matki Jego, Maria, żona Kleofasa, i Maria Magdalena. Kiedy więc Jezus ujrzał Matkę i stojącego obok Niej ucznia, którego miłował, rzekł do Matki: Niewiasto, oto syn Twój. Następnie rzekł do ucznia: Oto Matka twoja. I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie.

Dlaczego pod krzyżem stały trzy kobiety i tylko jeden uczeń? Co się stało z wszystkimi mężnymi towarzyszami Jezusa Chrystusa? Czyżby mężczyźni byli tak płochliwi i słabi, że mimo ogromnych cierpień Jezusa, po prostu Go porzucili?

To trudne porównywać mężczyznę i kobietę. Ich odwagę, sposób myślenia, metody działania, męstwo czy też ich… ucieczki. Bo tego się nie da porównać. My, kobiety i mężczyźni, po prostu siebie nawzajem potrzebujemy. Jesteśmy swoim wzajemnym uzupełnieniem. Kobiety łatwiej to pojmują, mężczyźni czasami przypisują sobie przerysowane role i wielokrotnie nie są nawet tego świadomi. Aż przychodzi taki moment w życiu, że dokonują wyboru pomiędzy pełnym ryzyka wiernym staniem pod krzyżem, albo… ucieczką.

Kobietom pozostawanie pod krzyżem przychodzi zazwyczaj łatwiej, bo one nawet już ze swej biologicznej natury powołane są do ofiarności z siebie. Nie boją się aż tak bardzo różnych wyzwań, nie kalkulują opłacalności, po prostu idą i służą, nie szukając swego. Mężczyźni, którzy mają w sobie już tę pokorę pozwalającą im podziwiać kobietę, są prawdziwie mężni i są w prawdziwej relacji z kobietą, czy to w przyjaźni, czy w synostwie, ojcostwie, albo oczywiście w małżeństwie.

Dziś patrzymy na scenę, gdy Jezus daje światu, to znaczy konkretnie każdemu człowiekowi, najgłębszą Tajemnicę – Maryję Matkę. Umiłowany uczeń, którym wcale nie jest św. Jan, o czym coraz głośniej mówi wielu biblistów, jest spokojny i oddany życiu nadprzyrodzonemu. Dlatego nie ucieka spod Krzyża Jezusa Chrystusa. Dlatego jego serce mogło jako pierwsze dotknąć Tajemnicy Macierzyństwa Maryi.

On, będąc w pełnej otwartości na Boże prawa w świecie, zanurzony poprzez Miłość w świecie nadprzyrodzonym, był gotowy na przyjęcie Maryi, Największej Mistyczki ukrytej tajemniczo w Bogu.

Droga do wnętrza Boga jest przez Maryję, przez Jej macierzyństwo. Pokora z kolei jest drogą do prawdziwej i zaskakującej swą niesamowitością relacji z Maryją.

I prawdziwie zaskakuje Jej niesamowita obecność przy każdym człowieku!

Totus Tuus Maria! Totus Tuus Maria!

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

239 komentarzy

239 Komentarzy

 1. situs agen win

  2 listopada 2017 at 23:54

  the prettiest girl on Gossip Girl is none other than blake lively, oh i just love her’

  http://idbola99.com

 2. Afton

  5 listopada 2017 at 04:48

  thx for the info

 3. canon printer series

  27 grudnia 2017 at 07:50

  I value the blog post. Great.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra