Kościół

MEDYTACJE EWANGELICZNE Z DNIA 5 maja 2017

Piątek, (J 6,52-59)

 

Żydzi sprzeczali się więc między sobą mówiąc: Jak On może nam dać /swoje/ ciało na pożywienie? Rzekł do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim. Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie. To jest chleb, który z nieba zstąpił – nie jest on taki jak ten, który jedli wasi przodkowie, a poumierali. Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. To powiedział ucząc w synagodze w Kafarnaum.

Od początku świata ludzie składali Bogu ofiarę. Nieustannie w tej ofierze znajdowało się to, co służyło na pokarm człowiekowi. Pokarm zawsze oznacza życie, bez pokarmu człowiek umiera.

To wszystko jest niezwykle ważne i ma być postrzegane od razu w dwóch wymiarach. Każda ofiara w świecie przyrodzonym jest symbolem paschy. Ofiara, dzięki której człowiek zostaje uwolniony. Każdy z nas musi wyjść z jakiegoś własnego… Egiptu!

Natomiast Bóg przekroczył jakikolwiek z możliwych pomysłów ludzkich!

Oto Syn Boga składa w ofierze samego siebie! Sam staje się pokarmem! Bo On jest życiem.

Pokarm jest życiem. Bóg wkracza w rzeczywistość przyrodzoną, której jest Kreatorem, Stworzycielem wszystkiego, to znaczy też każdego pokarmu. Nie każdy jednak pokarm jest życiem. Każdy ziemski pokarm jest dla życia ziemskiego. Ciało Jezusa Chrystusa jest dla życia wiecznego.

Niezwykła jest ta przeplatająca się nieustannie odpowiedniość, ofiary z pokarmów ziemskich jako zapowiedź ofiary, którą po prostu stał się Jezus Chrystus! On sam się stał(!) – pokarmem!

Co to znaczy żyć przez Chrystusa? Co znaczy trwać w Nim? …Bo można żyć życiem nadprzyrodzonym już teraz, na ziemi. I trzeba tak żyć, aby uczyć się kochać. Gdzie rozpoznajemy takie życie Chrystusa w nas?

Słowa są zbyt ciasne, aby to opisać, ale Słowa Pisma Świętego są wystarczające, a brzmią one: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie.”

Po prostu przyglądajmy się naszym… pragnieniom. Zobaczymy wiele…

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

383 komentarze

383 Komentarzy

 1. Bolanation

  5 listopada 2017 at 10:43

  kitchen furnitures need to be well maintained that is why we always coat them with clear coat varnishes to protect them from the elements,.

 2. amazon gift card free

  20 listopada 2017 at 12:22

  teacup maltese puppies california WALSH | ENDORA

 3. Pozycjonowanie Strony Warszawa

  5 grudnia 2017 at 18:42

  Perfectly written subject material , regards for information .

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra