Z kraju

Prof. Staniszkis liczy że na prezydenta czeka Trybunał Stanu

– Mam nadzieję, że za łamanie konstytucji prezydenta czeka Trybunał Stanu. – stwierdziła w mediach profesor Jadwiga Staniszkis.

– Ci, którzy łamią konstytucję nie powinni się o niej wypowiadać. Prezydent Duda należy do tej grupy Mam nadzieję, że prezydenta czeka Trybunał Stanu za łamanie konstytucji. (…) Stworzenie nowej konstytucji miałoby usprawiedliwić czy legalizować to, co teraz robią rządzący. – powiedziała Jadwiga Staniszkis.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

29 komentarzy

29 Komentarzy

 1. Tom

  5 maja 2017 at 12:54

  I to ma być profesor.Żenujące.

  • panMarek

   7 maja 2017 at 01:40

   Ponoć w grupie „komandosów” najlepiej robiła laskę.

 2. Zbig

  5 maja 2017 at 13:09

  Za to o Konstytucji ma prawo się wypowiadać córcia pani profesor z Nowoczesnej, urzędujący prezydent nie może.Ciekawe, „obiektywne” myślenie.

 3. Maciek

  5 maja 2017 at 13:16

  Ależ w jaki sposób prezydent Duda złamał tę konstytuję ? Że nie zaprzysiągł nieprawidłowo wybranch sędziów TK ?

 4. prawicowiec

  5 maja 2017 at 13:27

  Stara baba ma demencje i nie wie co mówi.

 5. Robert B.

  5 maja 2017 at 13:39

  Na Trybunał Stanu to on zasługuje, ale za coś innego. Tym czymś są konszachty z menadżerami przemysłu holokaustu i sprowadzenie obcych wojsk na terytorium Najjaśniejszej.

  • Soroka

   5 maja 2017 at 14:09

   Wiemy, wiemy, te „obce wojska” są ruskim wielce nie w smak.

   • Robert B.

    5 maja 2017 at 21:59

    To, że im „nie w smak”, nie znaczy, że nam ma być „w smak”… To, co robi mąż Kornhauser, zasługuje na Trybunał Stanu, ale nie jest to to, co ta Staniszkis tam bredzi… Komu ona w jej wieku się jeszcze chce przypodobać?

  • gieptil

   5 maja 2017 at 14:20

   Właśnie, po co są te obce wojska? Na portalu który bardzo się cieszył z przybycia tych wojsk pojawił się wczoraj artykuł o ciekawym tytule.
   http://www.defence24.pl/588749,walka-radioelektroniczna-rosyjska-odpowiedzia-na-przewage-nato-analiza

   „Walka Radioelektroniczna rosyjską odpowiedzią na przewagę NATO? ”
   Tytuł jakby mówi o kilka słów za dużo, demaskuje pewne gigantyczne kłamstwo. Bo skoro NATO ma przewagę, to głupi się domyśli że Rosja pierwsza na pewno nie zaatakuje kraju NATO. Więc po co są te wojska? Pewnie mają pilnować prawidłowego przebiegu definitywnego demontażu Polski. Oczywiście banderowskie bydło i jeszcze inne ( sporo ich ) bardzo się z powodu cieszy, bo akurat oni doskonale wiedzą co jest grane – Polska ma być rozszarpana, a Ukraina ma się przy tym pożywić. Może drugi Wołyń się zrobi.

 6. Soroka

  5 maja 2017 at 14:14

  Tacy na uniwerkach polskiej młodzieży srają do główek i potem jeszcze się ktoś chwali że ma „wyższe wykształcenie”!

 7. Adamsky

  5 maja 2017 at 14:14

  Oczywiście, że Pan Prezydent zasługuje na Trybunał Stanu. 100% racji Pani Profesor. Oczywiście mówię, były Pan Prezydent, za aferę marszałkową, podobnie jak były Pan Premier, zarówno ten co na molo w Sopocie wiadomo co (…) i ta co kopała na metr w głąb też(..) A i jeszcze ten były „ludowy” Pan Premier co uzależnił nas od rosyjskiego gazu po cenie co nawet dla UE była nie do zaakceptowania. Pełna zgoda Pani Staniszkis…

  • Obserwator

   5 maja 2017 at 14:30

   Pełna zgoda z Panem, ale ona mysli( jeżeli myśli) inaczej.

 8. Obserwator

  5 maja 2017 at 14:28

  Smutne jak ludzie na starość, głupieją, kiedyś była mądrzejsza.

  • stary

   5 maja 2017 at 17:01

   Co pierwszsego, zgoda, co do drugiego – bardzo wątpię.

 9. Goska

  5 maja 2017 at 14:41

  Coś niedobrego z panią profesor się dzieje. Za dużo gorzały za młodu? 🙂
  Czy szykuje się zamach stanu? Dziwne rzeczy się dzieją… m.in. „rzeczoznawcy” z UW podważyli opinie grafologów z Krakowa odnośnie Bolesława Wałęsy. haha

 10. m

  5 maja 2017 at 16:09

  Nawet jeśli ceną za sam tylko paliwowy cud, o innych nie wspominając, miało by być „łamanie konstytucji” – to do d… z konstytucją. Zwłaszcza jeśli mówimy o tym bublu Kwaśniewskiego i Mazowieckiego z 1997 roku.
  Tyle że żadnego łamania konstytucji nie ma. To propagandowy fantom, taki jak za poprzedniego PiS-u rzekome „zaszczucie Blidy”, „duszna atmosfera” czy „naciski”, z których nie udało się potem stwierdzić żadnego, mimo powołania dwóch specjalnych komisji sejmowych i licznych śledztw prokuratorskich. Owszem, prawo w Polsce jest notorycznie naginane (po części, dlatego że jest złe, pełne luk oraz sprzeczności i literalnie stosować się nie da), ale dzieje się tak już od czasów, gdy „sfalandyzował” je Wałęsa – i PiS nie posunął się w tym dalej niż którykolwiek z poprzedników. Tyle że mając sejmową większość na chamówę PO z Trybunałem Konstytucyjnym odpowiedział chamówą bardziej ostentacyjną; no i że wpływowe media, które jego poprzedników uporczywie kryły, rządy PiS usiłują obalić.
  Zabawne jest zresztą, że żaden z polityków i celebrytów powtarzających kłamstwa o „łamaniu konstytucji” nie jest w stanie wskazać, który konkretnie jej artykuł jest niby łamany. Ale samo w sobie kłamstwo nie jest zabawne, bo służy wytworzeniu matriksu, który paraliżuje polską politykę i ruguje z niej normalność. Postawa „totalnej opozycji”, sprowadzająca się do zasady „im gorzej, tym lepiej”, na dłuższą metę oznacza świadome niszczenie państwa w nadziei, że da się jakoś wrócić do tego co już było i restytuować mafijną „złotą wolność”.

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/opinie/ziemkiewicz/news-najgorszy-sort-opozycji,nId,2390038#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

 11. Zona

  5 maja 2017 at 17:24

  Ma kobieta rację. Za sam niezgodny z konstytucją przymus szczepionkowy powinien stanąć przed sądem. Swoją drogą fajnie poczytać komentarze wyznawców PiSu. Pani Staniszkisz była dla was jeszcze półtorej roku temu wręcz boginią a teraz to „stara baba”. Ach ten „chrześcijański” takt i miłosierdzie.

 12. Jazon59

  5 maja 2017 at 18:12

  Tu nie ma czego łamać – ta bolszewicka „konstytucja” służy tylko postkomunistom, lewakom.
  Jest anty-obywatelska, anty-polska.
  Jak stworzymy nową Konstytucję na miarę czasów i potrzeb Narodu Polskiego to wówczas możemy powiedzieć, że
  Polska odzyskała wreszcie niepodległość.
  A pani „profesor” niech wie,że państwo „teoretyczne” już nie wróci z tą całą bandą szubrawców.
  Podnoszą brudne mordy i sobaczą na Polskę targowica i zaprzańce bez wartości
  Dla nich liczy się tylko kasa. Dla kasy zrobią wszystko
  Dość pseudo-autorytetów, zdrajców, mazgułów i innego ścierwa.

 13. stan

  5 maja 2017 at 19:44

  „Po ukończeniu studiów pracowała w Instytucie Socjologii UW. Należała do grona młodych asystentów (obok m.in. Waldemara Kuczyńskiego, Marcina Króla, Andrzeja Mencwela czy Aleksandra Smolara), którzy wspólnie z cenionymi profesorami (m.in. Zygmuntem Baumanem, Włodzimierzem Brusem, Leszkiem Kołakowskim, Tadeuszem Kotarbińskim czy Marią Ossowską) oraz aktywnymi politycznie studentami (tzw. komandosami, m.in. Sewerynem Blumsztajnem, Teresą Bogucką, Janem Lityńskim, Adamem Michnikiem i Henrykiem Szlajferem) organizowali intelektualne życie polityczne na Uniwersytecie Warszawskim”.
  Czyli – gorzej już być nie może.

  • Kwal

   6 maja 2017 at 03:47

   To jest najlepsza informacja…o tej Pani

  • Fig

   6 maja 2017 at 08:08

   Z wymienionych, Tadeusz Kotarbiński i Maria Ossowska to porządni ludzie. I prawdziwie wybitni uczeni. Kotarbiński jeszcze przedwojenny filozof, autor genialnej książki o logice. Ossowska – wybitna socjolożka, żona wielkiego Stanisława Ossowskiego. Ci ludzie nie kolaborowali z komuną. Cześć ich, wielkich Polaków, pamięci.

  • stary

   6 maja 2017 at 08:52

   A Kuroń to pies? 😉

 14. marju73

  5 maja 2017 at 20:01

  Nie ma się co denerwować. „My nie ruszamy waszych wy nie ruszacie naszych”.To teatr dla swojego mięsa armatniego (pisioròw i platfonsòw) jak to jeden osacza drugiego.A w tle menora wspòlnych interesòw.

  • Soplica

   6 maja 2017 at 00:13

   :)))

   • tomek

    6 maja 2017 at 07:56

    W Polsce to juz sie robia takie jaja ze istnieje opozycja opozycji

 15. Fig

  6 maja 2017 at 03:05

  Babuszka powtarza jak katarynka, że Prezydent złamał Konstytucję, ale jak konkretnie on rzekomo złamał Konstytucję, to ona już nie wyjaśnia i nie udowadnia.

  Ot, manipulacyjne powtarzanie, na zasadzie: „Kłamstwo powtórzone wiele razy staje się prawdą”.

  Podobnie inni przeciwnicy rządu, zarówno ci w Polsce jak i za granicą, powtarzają slogany-ogólniki, w rodzaju: „PiS niszczy Trybunał Konstytucyjny”, „PiS niszczy wolność mediów”, „PiS niszczy demokrację”, „Kaczyński jest jak Putin”.

  Ale specyficznych szczegółów i faktów pokazujących, że PiS naprawdę robi te wszystkie straszne rzeczy, nie podają.

  Bo takich szczegółów i faktów NIE MA.

  A powtarzacze wymienionych sloganów są kłamcami i oszczercami.

 16. bardo

  6 maja 2017 at 10:22

  Odrażająca starucha. Skrobanki jednak rzucają się na mózg, zwłaszcza na starość.

 17. cayt-london

  7 maja 2017 at 00:10

  od tego okladania prze rymkiewicza i od skrobanek we lbie sie staremu babsku pomieszalo

 18. Bud Antosh

  8 maja 2017 at 00:34

  ancient agate

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra