Z zagranicy

Eurowizja nie pokaże kijowskiej homo tęczy

Środowiska konserwatywne Kijowa zablokowały prace nad przyozdabianiem, z okazji finału Eurowizji, pomnika Łuku Przyjaźni Narodów kolorami tęczy, uznając że byłoby to jawne szerzenie propagandy homoseksualnej LGBT. Pomnik ma być za to pokryty ukraińskimi motywami ludowymi.

 

Członkowie środowisk konserwatywnych zarzucili władzom Kijowa, iż te tworząc w stolicy Ukrainy symbol międzynarodówki homoseksualnej, chcą tym sposobem przypodobać się władzom UE, których przedstawiciele będą uczestniczyć w rozpoczynającym się w Kijowie 13 maja festiwalu piosenki Eurowizja. Kijowski obraz symbolu aktywistów homoseksualnych, byłby emitowany przez kanały telewizyjne na cały świat. Co zdaniem środowisk konserwatywnych Kijowa przyniosło by Ukrainie wstyd. Po tym zdecydowanym proteście mer Kijowa Witalij Kliczko, nakazał zaprzestanie prac nad przerabianiem pomnika Łuku Przyjaźni Narodów na symbol propagandy LGBT. „Żadnych konfliktów nie będzie. Na Łuku Przyjaźni umieścimy fragment ukraińskiego ornamentu ludowego” – powiedział Witalij Kliczko.

Łuk Przyjaźni Narodów to pomnik, który powstał w Kijowie w roku 1982. Ma on już swoją wymowę, obecnie wstydliwą dla Ukraińców, gdyż wzniesiono go na cześć zjednoczenia ziem Ukrainy z Rosją, co nastąpiło na mocy ugody perejasławskiej w roku 1654. Władze Ukrainy zastanawiają się jak zmienić przesłanie tego pomnika. Jednak przerabianie go na narzędzie propagandy homoseksualnej to jak przechodzenie „z deszczu pod rynnę”.

Adam Białous

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

8 komentarzy

8 Komentarzy

 1. Divina

  5 listopada 2017 at 00:24

  thx for the info

 2. Hermosa Beach Seo

  9 grudnia 2017 at 05:02

  I’m impressed, I must say. Looking forward to more posts.

 3. Hermosa Beach

  27 grudnia 2017 at 10:59

  Great post, very informative. Extremely awesome short blog.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra