Polskość

Stanisław Michalkiewicz: Caveant tuscules!

No proszę! Czyż nieprawdą jest, że kto słucha pana premiera Tuska, jego byłego ministra, pana Jerzego Millera, a zwłaszcza kto słucha pana doktora Macieja Laska, zwanego również „Laskiem Smoleńskim” – ten sam sobie szkodzi? Jest to prawdą i to w dodatku – prawdą do kwadratu.

 

Możemy przekonać się o tym w dniach ostatnich, kiedy to niezależne media głównego nurtu podały wiadomość, że do Rosji ma się udać „ekipa specjalistów” by dokonać tam „skuteczniejszego odsłuchania” kolejnej kopii zapisów z czarnych skrzynek tupolewa, co to wziął się i rozbił w pobliżu wojskowego lotniska „Siewiernoje” w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 roku.

Warto odnotować, że niezależne media głównego nurtu informują o tym z miedzianym czołem, które – jak sądzę – chirurdzy powinni na koszt Rzeczypospolitej przeszczepić panu posłowi Stefanowi Niesiołowskiemu.

Nie możemy mieć do nich o to pretensji, bo wiadomo, że zatrudnieni tam funkcjonariusze poprzebierani za dziennikarzy, muszą mówić i pisać wszystko, co przez czerwony telefon przekazują im oficerowie prowadzący.

Ale mniejsza już o tych wszystkich panów redaktorów Fuksów („zdrastwujtie fuks!”), wszystkie resortowe „Stokrotki” i całą swołocz drobniejszego płazu, bo znacznie ciekawie będzie rozebrać sobie ten cały komunikat z uwagą.
 

Oto okazuje się, że ruscy szachiści bądź to z inicjatywy własnej, bądź na obstalunek tubylczej razwiedki, sporządzili, albo właśnie sporządzając kolejną kopię nagrania z czarnych skrzynek.

Ta nowa kopia z pewnością będzie w jakichś istotnych szczegółach różnić się od kopii dotychczasowych, to chyba jasne, bo na czym w przeciwnym razie miałaby polegać jej „nowość”?

Jakie to będą szczegóły – tego ma się rozumieć nie wiem, ale wydaje mi się, że może to zależeć od tego, czy kopia ta została sporządzona z inicjatywy ruskich szachistów, czy tubylczej razwiedki. Jeśli z inicjatywy szachistów, to może ona pogrążać polityków, którzy szachistom z jakiegoś powodu podpadli, na przykład, szlajając się po Europie w celu namówienia tamtejszych Umiłowanych Przywódców do bardziej stanowczych kroków w sprawie Ukrainy. W takim razie – caveant tuscules!

Jeśli natomiast przez tubylczą razwiedkę, to nietrudno się domyślić, że nowa kopia będzie nieubłaganie wskazywała na błędy i wypaczenia złowrogiego Antoniego Macierewicza, na którego bezpieczniacy poszczuli nie tylko dziwnie osobliwa sforę posła Palikota, ale nawet podejrzewanego o ciche wspólnictwo w sprawie tajnych więzień w Kiejkutach Leszka Millera. Tedy w zależności od tego, od kogo wyszła inicjatywa, „ekipa specjalistów” będzie dobierana pod odpowiednim kątem.

Nawet nie śmiem się domyślać, jacy „specjaliści” wejdą w skład delegacji w przypadku, gdy z inicjatywą kolejnej kopii wystąpili ruscy szachiści – no bo jeśli inicjatywa kolejnej kopii wyszła od tubylczej razwiedki, to nietrudno się domyślić, że będą to pierwszorzędni fachowcy, „asowie polskiego wywiadu”, co to potrafią wykryć, a zwłaszcza – udowodnić wszystko – oczywiście przed niezawisłymi sądami, zwłaszcza w znanym z niezawisłości gdańskim okręgu sądowym.

No i wreszcie zagadkowy zamiar „skuteczniejszego odsłuchania”. Jak wiadomo, zespół pana ministra Jerzego Millera dokonał najskuteczniejszego odsłuchania wszystkich kopii nagrań czarnych skrzynek – o czym zapewniał nas wszak zespół pana doktora Macieja Laska, który zdaje się też niejednego skuteczniejszego odsłuchania dokonał. W tej sytuacji skuteczniejsze odsłuchanie może obejmować różne głosy, między innymi – z zaświatów.

A wiadomo, że z głosami z zaświatów nigdy nic nie wiadomo – i właśnie dlatego kto słucha pana premiera Tuska, kto słucha pana Jerzego Millera, a zwłaszcza – kto słucha pana doktora Macieja Laska, zwanego Laskiem Smoleńskim – ten sam sobie szkodzi.
 

Stanisław Michalkiewicz

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

4 komentarze

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra