Z zagranicy

Emmanuel Macron zapowiedział „nową kartę w historii Francji”

Według oficjalnych wyników wyborów prezydenckich we Francji Emmanuel Macron zdecydowanie wygrał, uzyskując 66,06 proc. głosów, podczas gdy Marine Le Pen – 34,94 procent.

Tym samym będzie on najmłodszym prezydentem w dziejach Francji, na dodatek wywodzącym się spoza dwóch tradycyjnych głównych partii zmieniających się przy władzy od 1958 roku.

Emmanuel Macron zapowiada, że jego prezydentura otworzy nową kartę w dziejach Francji. – Chcę, żeby to była karta nadziei i odnowionego zaufania – przekonywał, nie zdradzając jednak szczegółów. Obiecał jedynie poświęcić pięć lat swojej prezydentury na „walkę z siłami tworzącymi podziały, które podkopują Francję”.

Oświadczył że „zagwarantuje jedność narodowi i… będzie bronił i chronił Europę”.

Przemawiając do swoich zwolenników zgromadzonych na placu przed Louvrem w centrum Paryża, Macron powiedział: „Dzisiaj zwyciężyliście, zwyciężyła Francja. Każdy mówił nam, że to niemożliwe, ale oni nie znają Francji”.

– Mamy siłę, energię i wolę, i nie damy się strachowi – dodał.

Źródło: BBC

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra