Z kraju

Macierewicz: Polska była jedynym państwem, które nigdy nie kolaborowało ani z sowieckim ani z niemieckim zaborcą

Polska była jedynym narodem, jedynym państwem, które nigdy nie kolaborowało, ani z sowieckim, ani z niemieckim zaborcą. Które nie stworzyło w czasie II wojny światowej rządu kolaborującego, które nie zniżyło się do kolaboracji, odwrotnie, stworzyło wielkie państwo podziemne, stworzyło wielką Armię Krajową, tu w Polsce i czwarta armię sojuszniczą walczącą na wszystkich frontach ówczesnej wojny – mówił minister obrony narodowej Antoni Macierewicz pod Grobem Nieznanego Żołnierza w 72. rocznicę zakończenia II wojny światowej.

Uroczystość zorganizowana przez Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych zgromadziła pod Grobem Nieznanego Żołnierza najwyższych przedstawicieli władz państwowych i wojskowych, kombatantów i tłumnie przybyłych mieszkańców Warszawy.

– Dzisiaj przedstawiciele władz Rzeczpospolitej, Wojsko Polskie, staje przed Grobem Nieznanego Żołnierza, chyląc głowy i sztandary przed wielkim wysiłkiem, wielkim bohaterstwem Polaków, żołnierzy polskich, ludności Rzeczpospolitej, wszystkich Polaków rozsianych na całym świecie, którzy przeciwstawili się dwóm zaborcom. Którzy już w sierpniu 1939 roku, zmówili się przeciwko Rzeczpospolitej i przeciwko Europie, przeciwko wolnej Europie – mówił szef resortu.

Minister przypomniał, iż zakończenie II wojny światowej nie stało się dla Polaków dniem radości i zwycięstwa. 8 maja przypomina kapitulację III Rzeszy, państwa niemieckiego, które wespół z Rosją sowiecką tę straszliwa wojnę rozpoczęło. Chcielibyśmy, by był to dzień zwycięstwa, chcielibyśmy, aby był to dzień radości, chcielibyśmy, by był to dzień wielkiej narodowej polskiej dumy – Tak myśleli, tak marzyli, taką mieli nadzieję Polacy wtedy w maju 1945 roku, ale rzeczywistość polska była inna. Rzeczywistość polską wówczas znaczyły morderstwa NKWD, zsyłki do łagrów, więzienia, gwałty, pseudo sądy odbywające się w Moskwie, w których stawiano pod pręgierzem najbardziej bohaterskich dowódców Rzeczpospolitej, Armii Krajowej, zarzucając im kolaborację z okupantem niemieckim. To była nie tylko rzeczywistość straszliwych represji i niszczenia Rzeczpospolitej, drugiej okupacji, to była także rzeczywistość upodlania narodu polskiego, niszczenia jego tożsamości, dążenia do tego by wyzbył się pamięci, swojej dumy, swojej istoty.

Szef resortu zaznaczył jak gorzki smak miała defilada zwycięstwa w Londynie, na której zabrakło polskich bohaterów – na której nie było zwycięzców pod Monte Casino, na której nie było zwycięzców spod Narwiku, na której nie było żołnierzy z Tobruku, na której nie było bohaterów spod Falaise i Bredy, tam wszędzie, gdzie płynęła krew żołnierza walczącego o zwycięstwo Polski, ale i wszystkich sprzymierzonych, tam wszędzie wówczas w tamtym czasie nie chciano pamiętać o tym wielkim wkładzie narodu polskiego w obronę Europy i świata.

Mimo iż, jak zaakcentował Nie zabrakło polskiej krwi w tamtych czasach i nie zabrakło zwycięstwa, ale zabrakło uczciwych sojuszników, ale zabrakło zrozumienia jak wielką tragedią dla połowy Europy jest oddanie jej we władztwo sowieckie, ale zabrakło zrozumienia, że zwycięstwo nad Hitlerem, kapitulacja III Rzeszy, to dopiero połowa wielkiego zadania, jakie czekał wolny świat, jakie musiało zostać zrealizowane.

– Dzisiaj tym wszystkim, którzy przelewali wówczas krew, co ma dzisiaj konsekwencje, przed nimi chylimy głowę, im dziękujemy i chcemy, by pamiętali, że naród polski, że Wojsko Polskie nigdy nie zapomną waszych wielkich wysiłków, waszego wielkiego poświęcenia, waszej krwi, trudu i męki poniesionej w II wojnie światowej, ale i potem przez dziesięciolecia, gdy walczyliście i byliście inspiracją do walki narodu polskiego o odzyskanie niepodległości, jesteście jej twórcami i 8 maja niech przypomni wielki wasz wysiłek i wielka waszą chwałę. Cześć i chwała bohaterom Rzeczpospolitej! – dziękował szef resortu.

– Dzisiaj znowu Polska, Europa i świat, staje wobec prób zniszczenia ładu światowego, staje wobec państwa, które uważa, że ma prawo siłą zmieniać granice, że ma prawo narzucać swoje rządy, wszystkim innym, którzy są słabsi, że ma prawo dyktować światu swoją wolę – kontynuował Antoni Macierewicz i przytaczając słowa śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego wypowiedziane w 2008 roku w Tbilisi, w obliczu agresji rosyjskiej na Gruzję zaznaczył – „Ale my mówimy nie, ale my się nigdy na taki dyktat się nie zgodzimy”. Te słowa wówczas wypowiedziane, były tymi samymi słowami, które wypowiedziały władze Rzeczpospolitej w roku 1939, sprzeciwiając się dyktatowi dwóch mocarstw chcących zniszczyć Europę i Polskę, i my je dzisiaj powtarzamy, powtarzamy stąd, z placu Józefa Piłsudskiego, stąd z miejsca, gdzie stoi pomnik wszystkich Polaków, Grób Nieznanego Żołnierza i powtarzamy je z dumą i pewnością, że Wojsko Polskie jest silne i zdoła nas obronić i powtarzamy z dumą i pewnością, że na naszym terytorium są sojusznicy, którzy ramię w ramię z Wojskiem Polskim są w stanie zagwarantować bezpieczeństwo i pokój, Polsce i Europie.

Uroczystości na pl. Piłsudskiego zakończyło złożenie wieńców i defilada kompanii reprezentacyjnej Wojska Polskiego.

Źródło: MON

Fot. mjr Robert Siemaszko/MON

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

129 komentarzy

129 Komentarzy

 1. Art

  8 maja 2017 at 16:58

  Polacy nie kolaborowali,to fakt.Ale obywatele polscy aż w nadmiarze.Od wieków i do dzisiaj.Myślę,że tylko dobre i ostre prawo może położyć temu kres.Łącznie z KS!

  • Paweł

   9 maja 2017 at 14:16

   Obywatele polscy głównie pochodzenia żydowskiego.

 2. Codreanu

  8 maja 2017 at 17:25

  Nie wiem kogo bardziej się bać?
  Pro amerykańskiego szaleńca Macierewicza?
  Czy neo-komunistów którzy aż czekają aby przejąć władzę?

  • Myslacy

   8 maja 2017 at 17:52

   Boje sie Usa i Usraela…

  • MarekK

   8 maja 2017 at 18:23

   Wystarczy pomyśleć! Zapytać samego siebie. Jesteś prawdziwym Polakiem? Czujesz się prawdziwym Polakiem? Kogo się boisz Codreanu?

  • m

   8 maja 2017 at 19:59

   Wybór jest prosty: Niemcy, Rosjanie albo Amerykanie. Których wybierasz? I, to może być interesujące, dlaczego?

   • Codreanu

    8 maja 2017 at 20:22

    @m
    Najmniejszym złem są Rosjanie, pod warunkiem że u władzy będą patrioci-nacjonaliści-katolicy, a nie nostalgiści komuny.

 3. m

  8 maja 2017 at 19:58

  Dzisiaj, podejrzewam, ustawiałyby się przed ambasadą niemiecką kolejki chętnych do współpracy.

 4. stan

  8 maja 2017 at 20:55

  Niewolnik zastanawia się nad wyborem, bo to jego etos.

 5. zni

  8 maja 2017 at 21:59

  Polska nie kolaborowała ani z sowietami ani z hitlerowcami, to pytam się dlaczego teraz my Polacy płacimy odszkodowania tak zwanym ofiarom hitleryzmu i komunizmu , co za debile uchwalili to prawo(jedynie Wipler głosował przeciw).

 6. Andysmith

  9 maja 2017 at 00:45

  piszę od razu że nie czytałem artykułu.Macierewicz jest jebanym w dupe żydem i chuj mne obchodzi co zrobił,n ewno nic dobrego dla naszego pięknego kraju.T przez niego nie było dekomunizacji w 1992,to on sprzedał nas swoim ziomkom-bolkowi,mazowieckiemu,michnikowi,kuroniowi i geremkowi to najgorsza z możliwych kureff

  • Danka

   11 maja 2017 at 00:58

   Opanuj sie.To przemowienie jest fantastyczne, polskie, dumne, patriotyczne.Polityka to chodzenie po linie.Mam pere pytan do Pana Ministra MON, ale to przemowienie mnie wbilo w ziemie.Brawo!brawo! Bravissimo!Autentycznie, wzruszylam sie tak, ze niemal mi lzy plyna! Tak moze mowic tylko Polak do Polakow, nie chrzan glupot, masz manie z tymi Zydami.

 7. Olrob

  9 maja 2017 at 04:17

  Polska była w obozie aliantów = kolaborowała z Sowietami. Polska kolaborowała z Sowietami, ponieważ byli oni sojusznikami naszych sojuszników :-D.

 8. AntyChe

  9 maja 2017 at 07:50

  Tym wystąpieniem Minister A.Macierewicz zrehabilitoawał PRL. Dotychczas w narracji PiS, okres Polski Ludowej był przedstawiany jako kontynuacja okupacji. Stąd m.in kult Żołnierzy Wyklętych, odebranie emerytur ubekom ( tak na marginesie, uprawnień emerytalnych nie stracą m.in oprawcy z Informacji Wojskowej ). Maski zaczynają opadać i coraz wyrazniej widać lewacką twarz fana CHegewary.

 9. Soroka

  9 maja 2017 at 10:05

  „Polska była jedynym narodem, jedynym państwem, które nigdy nie kolaborowało, ani z sowieckim, ani z niemieckim zaborcą.”
  To jest oczywista nieprawda! PRL, to niby co było?! Wielka kolaboracja Polaków z ruskim okupantem! A ta cała totalitarna opozycja to co jest? To są przecież kolaboranci ruskiego i niemieckiego, a nawet francuskiego kolonializmu!
  Na tym portalu operuje wielu kolaborantów, szczególnie ruskich!
  Pan Antoni bez harmonii, a zapieprza że aż strach!

  • Paweł

   9 maja 2017 at 14:17

   @Soroka

   PRL to była Polska pod żydosowiecką okupacją, a nie kolaboracja więc nie rób z siebie idioty większego niż wyglądasz.

 10. Soplica

  9 maja 2017 at 13:00

  @Soroka – mowa jest OCZYWISCIE o okresie II wojny światowej 🙂 Nie zapieprzaj Pan bo aż strach :)))

  • Soroka

   9 maja 2017 at 14:09

   A Soplica wie co znaczy słowo „nigdy”?!!!

 11. Danka

  9 maja 2017 at 18:10

  Wspaniale Panie Ministrze-ARMIA KRAJOWA!Tak,NIEKTORZY chca , by byla nadal zaplutym karlem reAKCJI

 12. dr fisher

  2 czerwca 2017 at 02:50

  Enlightening.

 13. Larraine

  14 czerwca 2017 at 11:11

  Gracias por exponer este tema tan valioso. Estoy segura que servirá a muchas personas en todo el mundo.

 14. Ernestina Truhe

  10 lipca 2017 at 00:01

  Hey! Do you know if they make any plugins to protect against hackers? I’m kinda paranoid about losing everything I’ve worked hard on. Any tips?

 15. бг билети

  18 lipca 2017 at 14:14

  Would you be interested in exchanging links?

 16. porno cerdas

  20 lipca 2017 at 02:35

  {dar varios clics.|Si algo tiene el porno de España es su gran variedad

 17. coffee percolator electric

  7 sierpnia 2017 at 01:35

  I have fun with, cause I found exactly what I used to be looking for. You’ve ended my four day lengthy hunt! God Bless you man. Have a great day. Bye

 18. There is noticeably a bundle to know about this. I assume you made certain nice points in features also.

 19. Idalia Kenison

  10 sierpnia 2017 at 09:58

  This text is invaluable. Where can I find out more?|

 20. press release

  30 sierpnia 2017 at 08:10

  it is like you wrote the book on it or something. This is an excellent, an eye-opener for sure! Fantastic article! Super strange… your site was loaded when I turned on my phone.

 21. Jesse Grillo

  31 sierpnia 2017 at 07:44

  Guess I will just book mark this article. You have a lot of knowledge on this subject. Somehow you make time stop and fly at the same time.

 22. Jesse Grillo

  31 sierpnia 2017 at 22:50

  I discovered your website by luck I would like to say magnificent blog! I was looking everywhere and this popped up like nothing!

 23. Jesse Grillo

  1 września 2017 at 07:09

  Such a deep answer! Thanks for sharing this interesting write up with us. Thank you for writing this great website.

 24. Jesse Grillo

  1 września 2017 at 14:31

  Thank you for sharing your info. I am shocked at how fast your page loaded on my cell phone. You are my savior. I enjoyed reading this.

 25. press release

  1 września 2017 at 22:21

  When I browsed your post I could feel myself getting smarter. I check your posts every few days.

 26. Manhattan Beach Marketing

  2 września 2017 at 07:20

  Crazy odd… when I turned on my phone this page was already loaded. I shared your website on my Instagram. My boyfriend would like to be a mentor in this topic.

 27. Jesse Grillo

  3 września 2017 at 04:24

  I am going to follow you on Website. I know seasoned Twitter experts would like your write up. I hate that my phone battery is about dead.

 28. Jesse Grillo

  4 września 2017 at 11:14

  I was riding my bike on Sunday when I heard about your blog. Check it out, I really like your posts.

 29. best public relations

  4 września 2017 at 14:31

  Incredible! This blog looks just like my old one You have the best ideas. I found this on Blog Your page is cool!

 30. Julio Griffith

  4 września 2017 at 23:20

  Hi there, You’ve done an incredible job. I’ll certainly digg it and in my view recommend to my friends. I’m confident they’ll be benefited from this site.

 31. best public relations

  5 września 2017 at 01:02

  Will you write more about this? A BIG hello from Colorado! Is there anything else I could read to learn more about this?

 32. Jesse Grillo

  5 września 2017 at 22:45

  good insight. I enjoyed your article.

 33. investor speaker

  7 września 2017 at 23:44

  Take a look at my web site as well and let me know what you think. My neighbor wants to be a master in this subject. Somehow you make time stop and fly at the same time. I bookmarked it to my bookmark site list and will be checking back soon. Interesting write up.

 34. Sheldon Owen

  8 września 2017 at 11:13

  Is there anything else I could read to learn more about this? I am on the same side as you. I have been looking everywhere for this!

 35. technology adviser

  9 września 2017 at 05:15

  Are there other websites you work on? My friend likes your write up.

 36. ryanair bulgaria

  10 września 2017 at 05:53

  When I originally commented I clicked the -Notify me when new comments are added- checkbox and now each time a comment is added I get four emails with the same comment. Is there any way you can remove me from that service? Thanks!

 37. many site

  10 września 2017 at 16:59

  Concerning me and my partner we’ve owned further MP3 avid gamers above the several years than I can depend, including Sansas, iRivers, iPods (classic & touch), the Ibiza Rhapsody, and many others. But, the last pair yrs I have fixed down towards one line of gamers. Why? Given that I was joyful toward obtain how well-designed and pleasurable in the direction of employ the service of the underappreciated (and extensively mocked) Zunes are.

 38. exit games

  10 września 2017 at 21:32

  Way cool! Some extremely valid points! I appreciate you penning this write-up and also the rest of the site is really good.

 39. singapore pr application

  15 września 2017 at 04:10

  I like this post! Thanks.

 40. friend blog

  16 września 2017 at 03:27

  I’ll gear this evaluation towards Two products of people today: present Zune home owners who are thinking of an upgrade, and people hoping in the direction of make your mind up in between a Zune and an iPod. (There are other gamers great importance considering out there, such as the Sony Walkman X, nonetheless I expect this delivers on your own ample information and facts in direction of generate an mindful conclusion of the Zune vs avid gamers other than the iPod line as properly.)

 41. best charities to donate to

  16 września 2017 at 18:13

  Pretty! This was an incredibly wonderful post. Many thanks for providing this info.

 42. apply pr in singapore

  16 września 2017 at 22:12

  Great post!

 43. Harland Sakai

  16 września 2017 at 23:10

  Usually I do not read post on blogs, but I would like to say that this write-up very forced me to try and do so! Your writing style has been amazed me. Thanks, very nice post.

 44. site resource

  17 września 2017 at 06:05

  If you might be however upon the fence: seize your most loved earphones, head down to a Perfect Acquire and inquire in direction of plug them into a Zune then an iPod and view which one appears better in direction of you, and which interface helps make by yourself smile much more. Then you can expect to realize which is right for by yourself.

 45. computer destruction

  17 września 2017 at 19:58

  Wow! This can be one particular of the most helpful blogs We have ever arrive across on this subject. Actually Excellent. I am also an expert in this topic so I can understand your hard work.

 46. e waste recycling center

  17 września 2017 at 20:00

  I’ve been surfing on-line greater than 3 hours as of late, but I never found any fascinating article like yours. It’s lovely price enough for me. In my opinion, if all website owners and bloggers made excellent content as you did, the internet will probably be a lot more helpful than ever before. „We are not retreating – we are advancing in another Direction.” by Douglas MacArthur.

 47. electronic recycling

  17 września 2017 at 20:01

  Thank you for the good writeup. It in fact was a amusement account it. Look advanced to far added agreeable from you! However, how could we communicate?

 48. getting rid of old computers

  17 września 2017 at 20:09

  This is really interesting, You are a very skilled blogger. I have joined your feed and look forward to seeking more of your great post. Also, I’ve shared your web site in my social networks!

 49. where to dispose of old computers

  17 września 2017 at 20:10

  I dugg some of you post as I thought they were extremely helpful very beneficial

 50. apply pr in singapore

  17 września 2017 at 23:58

  I like this post! Thanks.

 51. women shoes online

  18 września 2017 at 19:52

  This is definitely the best thing that you can do as you are assured that you will get a very great service.|Appear to see if the on-line retailer that you are intending to make a purchase from has issued any discount codes. When you buy Vigrx Furthermore, there are up to 4 options you can select from.|Even they are durable but what if they are tough to skate, there is no really worth for them. These sandals are great for when you are dressed up to go out for pleasure and enjoyment. The level of risk is dependent on your wishes.|As we all know, operating often will make feet broaden more normally and fingers become lengthier.

 52. how to get singapore pr

  18 września 2017 at 23:48

  I like this post! Thanks.

 53. where to recycle electronics near me

  19 września 2017 at 14:02

  of course like your web site but you need to take a look at the spelling on several of your posts. A number of them are rife with spelling issues and I in finding it very troublesome to inform the reality on the other hand I’ll certainly come back again.

 54. singapore permanent resident

  20 września 2017 at 00:09

  I like this post! Thanks.

 55. escape room dallas

  20 września 2017 at 13:26

  It’s difficult to find well-informed people on this topic, but you sound like you know what you’re talking about! Thanks

 56. Ronrhip

  25 września 2017 at 02:48

  How To Buy Fedex Provera By Money Order Anaphylaxis To Amoxicillin cialis online Viagra Pills Online Purchase Discount Bentyl Internet Online Jersey City Uroxatral Or Propecia

 57. JeffMymn

  25 września 2017 at 10:37

  Viagra Site Belge Cialis Non Funziona Che Fare cialis How Long Does Cialis Professional Last Priligy Fa Male Cephalexin And Pink Eye

 58. escape room southlake

  26 września 2017 at 11:28

  You’re so awesome! I do not think I’ve truly read anything like that before. So nice to find somebody with unique thoughts on this subject. Seriously.. many thanks for starting this up. This website is something that is needed on the internet, someone with some originality!

 59. how to get singapore pr

  27 września 2017 at 10:21

  Great post there! Keep it up!

 60. ppc pay per click

  29 września 2017 at 21:50

  Youre so cool! I dont suppose Ive read anything similar to this prior to. So nice to uncover somebody with many original applying for grants this subject. realy appreciation for starting this up. this fabulous website is one area that is required on-line, someone with a bit of originality. useful project for bringing new things to the world wide web!

 61. Ronrhip

  30 września 2017 at 22:42

  Viagra Popular British Websites Propecia Barata Kamagra In Usa buy cialis Coreg

 62. escape room lewisville

  4 października 2017 at 05:38

  I couldn’t resist commenting. Perfectly written!

 63. www.thetelecommunications.net

  4 października 2017 at 07:55

  Involving me and my husband we have owned excess MP3 players previously mentioned the yrs than I can count, such as Sansas, iRivers, iPods (classic & touch), the Ibiza Rhapsody, and so forth. But, the final few several years I have fixed down in direction of a person line of players. Why? Considering that I was satisfied in the direction of find how well-designed and exciting in direction of employ the underappreciated (and greatly mocked) Zunes are.

 64. Ronrhip

  4 października 2017 at 10:22

  Keflex Mayo Viagra Tiene Vencimiento Hydrochlorothiazide Medicine Overseas Plymouth cheaper alternative to levitra Buy Cheap Purchase Uk Viagra Puedo Tomar Cialis

 65. Weepo app

  4 października 2017 at 23:33

  My teacher told me they love your articles post. When I started my Iphone this site was already running.

 66. weed app

  5 października 2017 at 03:47

  Greetings from New Mexico! Interesting website. Super odd… this page was loaded when I started my computer. This website has interesting and great content.

 67. coffee pot won't start

  5 października 2017 at 18:22

  I really like your writing style, excellent info, thank you for posting :D. „The superfluous is very necessary.” by Francois Marie Arouet Voltaire.

 68. Marijuana Dispensary

  5 października 2017 at 21:26

  Is there new information? Oh my gosh! A excellent article. I feel like people should send you cash for this great content. You has interesting and solid content.

 69. Ronrhip

  6 października 2017 at 21:46

  Price Of Levitra viagra online pharmacy Acquistare Kamagra Miglior Sito

 70. Scotty Fagle

  7 października 2017 at 02:42

  I like the valuable information you provide in your articles. I will bookmark your blog and check again here regularly. I’m quite certain I’ll learn a lot of new stuff right here! Good luck for the next!

 71. Derick Pliner

  7 października 2017 at 20:34

  Good site! I really love how it is simple on my eyes and the data are well written. I am wondering how I could be notified whenever a new post has been made. I have subscribed to your feed which must do the trick! Have a great day!

 72. prediksi togel terpercaya

  9 października 2017 at 12:45

  Between me and my husband we’ve owned additional MP3 gamers about the decades than I can rely, which includes Sansas, iRivers, iPods (classic & touch), the Ibiza Rhapsody, and many others. But, the past number of yrs I have fixed down toward 1 line of players. Why? For the reason that I was content in direction of locate how well-designed and pleasurable towards seek the services of the underappreciated (and greatly mocked) Zunes are.

 73. Ronrhip

  9 października 2017 at 20:29

  Cialis Tabletas Recubiertas Amoxicillin For Ear Infection Canadian Rx Drugs No Script viagra Cybalta Overnight Price Propecia

 74. bandar bola terbesar

  11 października 2017 at 11:37

  Sorry for the massive overview, nevertheless I am Quite loving the refreshing Zune, and count on this, as well as the perfect assessments some other These contain written, will assistance your self come to a decision if it really is the directly alternative for your self.

 75. old electronics disposal

  13 października 2017 at 11:24

  I like this post, enjoyed this one regards for posting .

 76. Ronrhip

  13 października 2017 at 16:58

  Where To Find Priligy For Cheap Without Prescription Online Buy Effexor Online Canada online pharmacy Online Pharmaci

 77. kamagra cukierek

  13 października 2017 at 22:32

  Nie furt viagry odczuwalna choroba somatyczna robiaca w nadzwyczaj zywy strategia na mechanizmy fizjologiczne wzwodu przypadkiem wywolywac autorytatywne kwestie z erekcja wsrod wielu obecnie mieszkajacych facetow. Wykorzystujac sposrod przygotowanych przez nas grono gratisowych konsultacji w owym zakresie masz szansa efektywnego wyzbycia sie mocnych zahamowan w Twoich lekow na potencje relacjach plciowych. Orzeknij na sposob rezolutne tryby Ci przedkladamy.

 78. o leku kamagra

  14 października 2017 at 11:59

  Egzystujac w sum viagry profesjonalnie sprawiajacym serwem usprawiedliwiajacym sie o stwierdzone sposoby dzialania, jakie i awansujemy rozleglym przejsciem stanowimy w stanie zaoferowac przetestowane rowniez w ogolow rezolutne sposoby medycyny typow z przeciwnosciami erekcyjnymi. Laknac zapewnic kompletna dyskrecje wlasnych poslug proponujemy posrod pozostalymi rowniez pomocnik mailowa. Niewiedzione apteka internetowa w poprzek niekrajowych opiniodawcow dzialania wspomogly uprzednio nieslychanie wielu osobom.

 79. viagranajtaniej

  14 października 2017 at 23:23

  Efektywnosc viagra przekazywanego na krzyz nas plecy w rozmiarze leczenia ambarasow erekcyjnych jest w dniu nowoczesnym niejaka z dysponujacych stworzyciel dzielnik zaspokojenie naszych klientow. Adekwatna wartosciowanie ustawiona na mocy niepolskich specow w darmowych naradach medycznych egzystuje w poziomie w obfity badania przestawic Twoje apteka internetowa zycie erotyczne. Niezaleznie od rutynowymi podejsciami w tym obszarze przedkladamy w podobny sposob na wskros przygotowana asystent mailowa dla niewlasnych pacjentow.

 80. Ayesha Sele

  15 października 2017 at 00:35

  The crux of your writing while appearing reasonable initially, did not really work perfectly with me personally after some time. Somewhere within the paragraphs you actually managed to make me a believer but just for a short while. I however have a problem with your leaps in logic and you would do nicely to help fill in those gaps. In the event that you can accomplish that, I could certainly be amazed.

 81. Manhattan Beach

  15 października 2017 at 21:22

  I really like your article. You look at this from way more than one view point.

 82. Sandy Liebenthal

  15 października 2017 at 23:34

  I’ve read a few excellent stuff here. Definitely worth bookmarking for revisiting. I wonder how so much effort you set to make this sort of excellent informative web site.

 83. download mass roots

  16 października 2017 at 02:07

  Great tips and very easy to understand. I work in the download weedmaps industry. I would like to be a teacher in this field.

 84. Morgan Ranney

  16 października 2017 at 09:51

  With every thing which appears to be building inside this subject material, your opinions are generally very refreshing. However, I am sorry, but I do not subscribe to your entire theory, all be it exhilarating none the less. It looks to us that your comments are not entirely rationalized and in actuality you are generally your self not fully confident of your point. In any case I did take pleasure in examining it.

 85. Ronrhip

  16 października 2017 at 18:45

  Buy Celexa Online Buy Hydrochlorothiazide Online viagra Buy Benazepril Hydrochloride Australia Viagra A Roma

 86. Segala Macam Judi Olahraga

  18 października 2017 at 22:00

  I am glad to be a visitant of this double dyed web site, appreciate it for this rare info!

 87. Jesse Grillo

  19 października 2017 at 17:51

  Are there other posts you work on? If you can, shoot me an email and we can discuss more because I have an idea you will love. That is the thinking of a creative mind. I work in the startup adviser industry. Great tips and very easy to understand.

 88. Judi Bola Online

  20 października 2017 at 21:22

  Excellent blog! Do you have any tips and hints for aspiring writers? I’m planning to start my own website soon but I’m a little lost on everything. Would you advise starting with a free platform like WordPress or go for a paid option? There are so many choices out there that I’m totally confused .. Any suggestions? Many thanks!

 89. Judi Bola Adil dan Fair

  22 października 2017 at 08:00

  Many thanks spending some time to discuss this important, I find myself really do onto it and furthermore enjoy looking over read more about doing this idea. Whenever capabilities, simply because pull off skills, might you imagination bringing up-to-date a internet page by using extra info? This is a good choice for people.

 90. Ronrhip

  22 października 2017 at 19:44

  Propecia Effects On Women Indicated viagra Forum site achat cialis Pastilla Levitra Acheter Du Cialis 10 Mg

 91. Loree Tannazzo

  22 października 2017 at 22:19

  Woah! I’m really digging the template/theme of this blog. It’s simple, yet effective. A lot of times it’s hard to get that „perfect balance” between superb usability and appearance. I must say that you’ve done a very good job with this. In addition, the blog loads very quick for me on Internet explorer. Exceptional Blog!

 92. cottonwood escape room

  23 października 2017 at 03:05

  Excellent web site you’ve got here.. It’s hard to find good quality writing like yours these days. I truly appreciate individuals like you! Take care!!

 93. my name

  23 października 2017 at 09:37

  I will devices this evaluate towards Two products of Those people: present Zune householders who are contemplating an upgrade, and Those people striving in the direction of choose involving a Zune and an iPod. (There are other avid gamers value considering out there, like the Sony Walkman X, however I count on this provides yourself ample facts toward create an knowledgeable decision of the Zune vs gamers other than the iPod line as very well.)

 94. Ronrhip

  23 października 2017 at 12:53

  Vendita Viagra Pagamento Contrassegno Overnight Viagra Oders no script levitra Clomid For Male Purchase Propecia Dosis Efectos Adversos Give Cat Amoxicillin

 95. litle blog

  24 października 2017 at 17:38

  This is getting a bit a lot more subjective, nonetheless I a lot choose the Zune Market. The interface is colorful, consists of additional aptitude, and some cool options including ‚Mixview’ that allow for oneself instantly check out related albums, music, or other users identical toward what you’re listening in direction of. Clicking on a single of people will centre on that item, and another established of „neighbors” will arrive into opinion, allowing for by yourself in the direction of navigate over researching by related artists, tunes, or consumers. Chatting of consumers, the Zune „Social” is much too outstanding enjoyment, permitting oneself obtain some others with shared choices and turning into pals with them. Your self then can pay attention to a playlist manufactured primarily based on an amalgamation of what all your buddies are listening toward, which is on top of that enjoyable. Those fearful with privacy will be relieved to recognize by yourself can reduce the general public against seeing your personal listening habits if by yourself therefore opt for.

 96. funny political puns

  25 października 2017 at 18:49

  Your post is really useful to me. I am bored to death at work so I decided to browse your write up on my iphone during lunch break. You think about this from far more than one view point. Son of a gun! I check your blog every few days.

 97. weed dispensary

  25 października 2017 at 20:40

  I simply have to tell you that I like your blogs article. You really sparked my couriousity. You should be really proud of yourself. You are a very persuasive writer.

 98. Judi Bola

  26 października 2017 at 13:45

  I’ve really noticed that repairing credit activity needs to be conducted with tactics. If not, you will probably find yourself destroying your standing. In order to succeed in fixing your credit score you have to ensure that from this second you pay all of your monthly dues promptly in advance of their slated date. It’s really significant given that by definitely not accomplishing this, all other activities that you will choose to use to improve your credit rank will not be useful. Thanks for sharing your strategies.

 99. humor politics

  26 października 2017 at 15:57

  I could not stop myself from commenting. I love articles like this one but I find myself spending hours simply browsing and reading. I just stumbled upon your write up. Your write up is cool!

 100. Muncheez Man

  26 października 2017 at 16:25

  This site was running when I started my computer. Thank you for writing this great article. I could not refrain from leaving a comment!

 101. Ronrhip

  27 października 2017 at 20:38

  Cialis Priligy Approuve Au Canada levitra cheapest price Zenegra Online

 102. leafly dispensaries

  27 października 2017 at 20:41

  You have a good head on your shoulders. Such a deep answer! I enjoyed reading this.

 103. Ronrhip

  31 października 2017 at 09:28

  Can I Purchase Acticin Scabies Kamagra Vente 120 Mg Comprare Viagra Thailandia viagra Tarif Du Levitra En Pharmacie Propecia Infarto

 104. Nicholle

  31 października 2017 at 12:27

  Thanks for the info

 105. Erline

  1 listopada 2017 at 00:03

  Thanks for the info

 106. opinie o cialis

  3 listopada 2017 at 00:59

  Jesliby stres viagry sterczal sie niejakim sposrod nieodlacznych kompanow kazdego Twojego dnia to widac, jakosc Twoich relacji zmyslowych wypasla solidnemu pogorszeniu a dziarskim zakloceniom. Majac na wzmiance gibka prawa reka wielu mezczyznom jej zadajacym wysmazylismy olsniewajaca oferte opiewajaca gratisowe natomiast w calosci pokatne konsultacje lecznicze. Duze lekami na potencje sprawdzian natomiast zwinne przedsiewziecie to ponadplanowe zalety lokalnych operacyj w owej puchowej dziedzinie.

 107. situs panda toto

  4 listopada 2017 at 01:20

  You produced some decent points there. I looked on-line to the issue and discovered most individuals will go along with along with your internet site.

 108. Loris

  5 listopada 2017 at 00:38

  thx for the info

 109. Ronrhip

  5 listopada 2017 at 06:18

  Generic Drug Sales Onlline orderviagra levitra Ear Drainage Amoxicillin

 110. Jayson Hibler

  6 listopada 2017 at 04:56

  I’m no longer certain where you’re getting your information, but good topic. I needs to spend some time finding out more or figuring out more. Thanks for excellent information I was searching for this info for my mission.

 111. cialisnajtaniej.pl - kamagra

  6 listopada 2017 at 22:50

  Stanowiac w pelni viagra profesjonalnie dzialajacym serwem wspierajacym sie o orzeczone postepowania influencje, jakie oprocz promujemy gigantycznym doswiadczeniem istniejemy w stanie zaoferowac wyprobowane oraz w caloksztaltow funkcjonalne postepowania medycyny osob sposrod komplikacjami erekcyjnymi. Potrzebujac zapewnic najedzona dyskrecje polskich poslug oferujemy wsrod drugimi podobnie asystent mailowa. Niewiedzione apteka internetowa poprzez naszych fachowcow akcje ulzyly poprzednio niezmiernie wielu postaciom.

 112. Ronrhip

  7 listopada 2017 at 17:56

  Drug Interactions Progesterone Website Mastercard Accepted Overseas viagra Comprar Clomiphene

 113. Situs Bolavegas

  8 listopada 2017 at 06:52

  I have been really looking for something about this subject and your writing perfectly matches my current requirements. Will you please write more along these lines? Viewers are looking for this knowledge as well as the type of unbiased opinion that you bring to the table.

 114. Sheldon Owen

  8 listopada 2017 at 12:36

  Well I will never be the same after reading your work! I have been surfing on-line more than 3 hours today. It is like you read my thoughts!

 115. Indo-Bookies

  9 listopada 2017 at 17:41

  I loved as much as you’ll receive carried out right here. The sketch is attractive, your authored material stylish. nonetheless, you command get bought an impatience over that you wish be delivering the following. unwell unquestionably come more formerly again since exactly the same nearly a lot often inside case you shield this increase.

 116. weed dispensaries

  10 listopada 2017 at 17:41

  That is the thinking of a creative mind. Do you have you tube videos on the topic? Now I feel stupid. Will you write more about this?

 117. 9 Bet

  10 listopada 2017 at 20:18

  Advantageously, the send is in reality the sweetest on this creditable topic.

 118. cannabis seeds

  11 listopada 2017 at 22:16

  Spot on with this page. Extremely helpful posts. Thanks for writing this.

 119. Marijuana Dispensary

  13 listopada 2017 at 02:33

  Your stuff is so awesome that my eyeballs exploded while reading it. Do you write a lot about massroots.

 120. Agenwin

  15 listopada 2017 at 00:53

  I’m impressed, I have to admit. Truly rarely should i encounter a blog that’s both educative and entertaining, and let me tell you, you might have hit the nail around the head. Your notion is outstanding; the thing is an issue that there are not enough consumers are speaking intelligently about. I am very happy i found this in my look for something in regards to this.

 121. Ronrhip

  21 listopada 2017 at 15:43

  What Amoxicillin Works For Kamagra 100mg Oral Gel Zithromax Syrup online pharmacy Priligy Pharmacie En Ligne Order Beta Blockers Order Citalopram No Rz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra