Z zagranicy

Coraz większe udziały Chińczyków w Deutsche Bank

Chińska HNA Group zakupiła kolejne udziały w Deutsche Bank. Obecnie jest już właścicielem prawie 10 proc. akcji wyemitowanych przez ten, jeden z największych, niemieckich banków, który obecnie przeżywa kłopoty finansowe.

Niemcy, tak nieskorzy do wpuszczania obcego kapitału do swoich firm, pozwalają na przejmowanie udziałów w swoim, znanym w całym świecie, banku. Chińska spółka HNA Group, która jeszcze w lutym miała zaledwie 3 procent udziałów w Deutsche Bank, nabyła w ostatnich dniach jego kolejne akcje warte 3,7 mld dolarów amerykańskich. Po tych zakupach, Chińczycy mają prawie 10 procent udziałów niemieckiego banku. To więcej, niż inny jego duży zagraniczny udziałowiec – królewska rodzina Kataru.

Dwa miesiące temu Deutsche Bank poinformował o czwartej już, od roku 2010, emisji dodatkowych akcji. Deutsche Bank wyemitował do 687,5 milionów nowych akcji, zwiększając ich liczbę aż o blisko 50%. Sprzedaż nowej transzy akcji zakończyła się na początku ub. miesiąca. Akcje te sprzedawane były o 35 procent taniej w stosunku do ceny rynkowej. Jak tłumaczyli jego przedstawiciele było to konieczne z powodu pilnej potrzeby dokapitalizowania spółki bankowej 8 mld euro.

Najwięcej akcji kupił chiński HNA Group. Założycielem HNA Group jest buddyjski nauczyciel Chen Feng. W 1992 roku dzięki rządowej pożyczce założył linię lotniczą Hainan Airlines. Dzisiaj jego spółka jest jedną z najintensywniej inwestujących za granicą chińskich przedsiębiorstw. Wcześniej HNA Group kupiło amerykański fundusz hedgingowy Skybridge Capital.

Kondycję Deutsche Bank osłabiły kary i ugody jakie musiała zapłacić – około 15 mld euro oraz strata netto, w ostatnich dwóch latach, w wysokości 8,2 mld euro. W zeszłym roku bank był zmuszony ciąć premie pracownikom o 11 proc. i opóźnić ich wypłatę do marca. Niemiecki bank prowadzi obecnie restrukturyzację, która ma doprowadzić do poprawy jego stanu.

„Nasze decyzje są znaczącym krokiem na ścieżce do stworzenia prostszego, silniejszego i rosnącego banku. Podniesienie kapitału znacząco zwiększy naszą siłę finansową. Nowa, trzyfilarowa struktura naszego biznesu operacyjnego powinna zapewnić nam znaczący wzrost, zarówno po stronie przychodów jak i zysków” – obiecuje John Cryan prezes Deutsche Bank.

Źródło: Bankier.pl

Fot. Wkipedia

Adam Białous

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

15 komentarzy

15 Komentarzy

 1. Pingback: Obat Wasir Ambeien Herbal di Lamongan

 2. Pingback: Penyebab Dan Cara Mengobati Kutil Kelamin

 3. Pingback: obat kutil pada lidah

 4. Pingback: obat eksim hpai}

 5. Pingback: keputihan seperti putih telur

 6. Pingback: bengkak pada kemaluan lelaki

 7. Pingback: Obat Kutil Kelamin Di Semarang

 8. Pingback: obat wasir cair

 9. Pingback: Obat kutil kelamin

 10. Pingback: Salep callusol

 11. Pingback: Merk Obat Kutil Kelamin Di Apotik

 12. Pingback: Obat Gonore Dan Kencing Nanah Menahun

 13. Pingback: Harga Obat Penghilang Kutil Di Apotik

 14. Pingback: Obat Kutil Kelamin Di Rumah

 15. Pingback: http://bit.ly/2sXqN7J

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra