Z zagranicy

Donald Trump zwolnił szefa FBI

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump zwolnił Jamesa Comey’a ze stanowiska szefa Federalnego Biura Śledczego (FBI). Decyzja ta wywołała szok w szeregach Demokratów.

Oficjalną przyczyną zdymisjonowania Comey’a była jego nieefektywność w kierowaniu FBI, co zresztą Donald Trump jasno wyłożył w skierowanym do niego liście. Pisał w nim, iż zgadza się z rekomendacją prokuratora generalnego Jeffa Sessionsa, który uważa, iż James Comey „nie jest w stanie efektywnie prowadzić Biura”.

Sessions powiedział, że Departament Sprawiedliwości „został poddany najwyższemu poziomowi dyscypliny, integralności oraz rządów prawa” i „potrzebny jest nowy początek”.

Tymczasem zdaniem Demokratów Comey został zwolniony ze stanowiska, ponieważ FBI prowadziło śledztwo, badając powiązania między kampanią Trumpa a Rosją.

W rzeczywistości, decyzja o zdymisjonowaniu szefa FBI zapadła, kiedy okazało się, że Comey przedstawił Kongresowi USA nieprecyzyjne informacje o mejlach Hillary Clinton. FBI prowadziło śledztwo dotyczące wykorzystania przez byłą sekretarz stanu prywatnego serwera do gromadzenia tajnych i wrażliwych informacji, które to zamknięto i takie pozostawiono. W lipcu zeszłego roku Comey przekonywał, że to, co zrobiła Clinton stanowiło zaniedbanie, a nie działalność kryminalną.

Biały Dom poinformował, że już szuka następcy Jamesa Comey’a.

Źródło: BBC

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

20 komentarzy

20 Komentarzy

 1. Robert B.

  10 maja 2017 at 15:52

  Tego samego, który zabłysnął myślą, że „Holokaust to centrum historii wszechświata”, czy jakoś tak..

  • gosc

   11 maja 2017 at 01:44

   Tan sam, który za holokaust w jednym zdaniu oskarżył Niemcy i Polskę.
   „the murderers and accomplices of Germany, and Poland, and Hungary,”
   http://www.bbc.com/news/world-europe-32376463
    
   Zresztą BBC też tam jakoś krzywo pisze: „The Nazis ran death camps in Poland” – przy obozach koncentracyjnych słowo Niemcy nie pada, a Polska tak.

   • Robert B.

    11 maja 2017 at 23:08

    No gdyby goje po II wojnie światowej nie dały się wciągnąć w te parszywe perfidne żydowskie gierki, to by teraz tego nie było. Wystarczyło powiedzieć: „Wypierdalać z tym waszym zasranym holokaustem, nie machać nam tu nim pod nosem, wojna była, po naszej stronie straty były dużo większe. Was to nie obchodzi? Nas też ten wasz zasrany holokaust nie interesuje. Wypierdalać! Co wy sobie myślicie, że wojna ma dotyczyć tylko nas? Że wy macie być nietykalni? Że my mamy sobie flaki wypruwać, żeby tylko wam się nie nic nie stało? Że my od wypruwania flaków, a wy od siedzenia na zapiecku i zacierania łapsk, ile to majątku i władzy przechwycicie, jak goje będą już tak straumatyzowane wypruwaniem sobie flaków, że nie będą wam patrzeć na wasze chciwe łapska. Tak myśleliście? No to żeście się przeliczyli. I pamiętajcie JESZCZE jedno: te same przyczyny wywołują te same skutki…” Ale tak się nie stało z tajemniczych przyczyny i w tzw. „wolnym i demokratycznym” świecie niemal każdy się przed żydostwem kaja i tłumaczy. To z tym należ raz na zawsze skończyć. Inaczej każda próba obrony własnych interesów będzie się zaczynać od złożenia hołdów żydostwu. IM O TO CHODZI.

 2. Robert B.

  10 maja 2017 at 16:17

  „(…) badając powiązania między kampanią Trumpa a Rosją”… Ciekawe, czy odważyliby się badać powiązania z bezcennym Izraelem… Można by to zacząć sondować zadając proste pytanie: „Czy uważa Pan, że Izrael JEST i MA SWOJE interesy?”. To dopiero pytanie, to dopiero mina, na którą można by wysadzić niejednego pyskacza z tzw. „wolnego i demokratycznego” świata…

 3. social media management tools

  11 maja 2017 at 14:21

  ma maan

 4. Gównozjada James Comeya WYRZUCONO jak zwykłego ŚMIECIA !

  11 maja 2017 at 22:15

  Moment wyrzucania z FBI tego żydo-gównozjada Jamesa Comeya był pokazywany na ŻYWO w telewizornii FOX NEWS we wtorek 9 maja 2017 roku miedzy godziną 17 a 18 central time na programie News „Tucker Carlson Tonight”. Widziałam to wszystko na własne oczy.
  Otóż ten gównozjad OSCZERCA i kłamca James Comey szef FBI miedzy godz. 17 i 18 w dniu 9-V-2017 w tym czasie był w Los Angeles i był wieziony samochodem na austostradzie w obstawie kilku samochodów lokalnej policji, który był w drodze na jeden z uniwersytetów w tym mieście, gdzie miał dać jakiś WYKŁAD studentom prawa w czasie jakieś tam odbywającej się konferencji.
  Nad tą kolumną samochów wiozących tego żydoskiego gównozjada Jamesa Comeya leciał helikopter na którym były zainstalowane kamery TV FOX, które pokazywały na ŻYWO ten cały konwój samochodów, co relacjanował też na ŻYWO ten dziennikarz Tucker Carlson.
  W pewnym momencie ten, że dziennikarz Tucker Carlson mówi, ze właśnie napłynęła wiadomość, że właśnie w tej chwili Donald Trump oficjalnie poinformował media, że James Comey od tego momentu już NIE jest szefem FBI bo się na stanowisko w ogóle NIE nadaje. Następnie ten że redaktor Tucker Carlson mówi, ze D.Trump wysłał w tej chwili SMS-a do Jamesa Comeya, że już NIE jest szefem FBI.
  W tym samym czasie pokazują cały czas w TV na FOX NEWS na ŻYWO z kamer zamontowanych z helikoptera ten konwój samochodów wiozących autostradą tego GÓWNOZJADA Jamesa Comeya do tego uniwersytetu w Los Angeles. Zaraz po tym jak ten dziennikarz Tucker Carlson powiedział, że Trump wysłał SMS-a Comeyowi to widać na ekranie TV jak ten konwój samochodów ZWALNIA. Widać, że ten GÓWNOZJAD James Comey wydał polecenie zwolnienia jazdy samochodów i się chyba zastanawia czy jechać do uniwersytetu czy NIE jechać, gdzie na niego już czeka masa dziennikarzy …
  Nagle, kolumna samochodów wioząca Jamesa Comeya zjerzdza pierwszym WYJAZDEM z autostrady.
  Dziennikarz Tucker Carlson komentuje na ŻYWO, że to dopiero połowa drogi pomiędzy lotniskiem a uniwersytetem i widocznie James Comey REZYGNUJE ze swojego „wykładu” na tej konferencji.
  Helikopter cały czas leci za konwojem samochodów, a kamery pokazuja prosto do studia FOX NEWS co się dzieje z konwojem samochodów.
  Nastepnie konwój samochodów kieruje się w kierunku wjazdu w tą sama austostradę ale w POWROTNYM kierunku do lotniska w Los Angeles.
  Grupa gości zebrana w studiu FOX NEWS na programie Tuckera Carlsona wybucha gromkim ŚMECHEM z komentarzami: „gdzie teraz pojedzie ze swoim ‚wykładem’ ten GÓWNOZJAD oszust James Comey”.
  Jak widać to WYRZUCENIE jak zwykłego ŚMIECIA tego Jamesa Comeya było ukartowane nawet WSPÓLNIE z telewizornią TV FOX NEWS i pokazane specjalnie milionom ludzi, aby dokładnie widzieli w jaki sposób został WYRZUCONY z szefa FBI ten GÓWNOZJAD żydoski James Comey aby jego CAŁKOWICIE OŚMIESZYĆ. James Comey jest pochodzenia irlandzkiego, ale przed żydami w USA dosłownie KUCAŁ i srał w swoje gacie spełniając wszystkie życzenia żydowskiej mafii grasującej w USA, a tym organizowanie OSZCZERCZYCH wstrętnych intryg i zajadłych kampanii anty-polskich co Polacy NIE powinni jemu puścić „płazem” !
  On nie został „zwolniony” jak pisze pani Wiejak, lecz został PUBLICZNIE WYRZUCONY jak zwykły SMIEĆ do ŚMIETNIKA !
  Teraz tą anty-polską podpłacona QURĘ Jamesa Comeya jacyś polscy obywatele zamieszkali w Polsce powinni NATYCHMIAST oficjalnie OSKARŻYĆ we polskich sadach o bezpodstawne ZNIESŁAWIENIE Polskiego Narodu oraz rządać od niego MILIONOWEGO ODZSZKODOWANIA, za to że publicznie PODPUSZCZONY przez ŻYDZÓW, którzy chyba jemu ZAPŁACILI aby powiedział, że to POLACY a nie Niemcy spowodowali „holocaust” żydów w 2-j WŚ.
  Jak BIERNI Polacy nie będą jego sadzić to będą dalej BEZKARNIE oczerniani na arenie międzynarodowej przez żydowską mafie.
  Jeśli Polacy zdołają UKARAĆ tego KŁAMLIWEGO ŁAJDAKA Jamesa Comeya byłego szefa FBI, który uważał siebie za „nietykalnego” to inni będą się BAĆ o tak sobie OCZERNIAĆ Polaków, kopać i poniżać !
  Preces jest do WYGRANIA, gdyż UKARANIE gównozjada Jamesa Comeya będzie POPIERAĆ sam Donald Trump aby jeszcze bardziej OŚMIESZYĆ tego OBSRAŃCA Jamesa Comeya !

 5. Dyrektor FBI James Comey nazwał Polskę SPRAWCĄ holokaustu

  12 maja 2017 at 04:28

  Goole-jcie na internecie hasło: James Comey oczernił polaków
  Dyrektor FBI James Comey podpuszczony przez kłamców żydowskich z Muzeum Holocaustu w Waszyngtonie w środę 15 kwietnia 2015 roku nazwał PUBLICZNIE Polskę i Polaków SPRAWCAMI holokaustu !
  James Comey, Dyrektor Federalnego Biura Śledczego FBI, w środę 15 kwietnia 2015 w wystąpieniu podczas obchodów Dnia Pamięci o Holokauście wygłosił WYKŁAD, w którym podkreślał, że holokaust był najbardziej przerażającym obrazem w historii dehumanizacji i że Polacy na równi z Niemcami ponoszą odpowiedzialność za ten holocaust.
  NASTĘPNIE, to przemówienie Jamesa Comeya, szefa FBI zostało opublikowane w drukowanym dzienniku „Washington Post” w dziale Opinie – w którym to artykule szef FBI zastanawiał się, jak mogło dojść do tej tragedii.
  Comey uznał oraz podioł decyzję, że wszyscy pracownicy i analitycy i agencji z FBI zaraz po ich zatrudnieniu w FBI będą mieli OBOWIĄZEK odwiedzić jeden z 70 muzeów holocaustu w USA, zwłaszcza tego centralnego w Waszyngtonie który jest okolicy budynku FAD w którym ta prywatna żydowska drukarnia drukuje US dolary.
  James Comey podkreślił, że zagłada Żydów podczas II wojny światowej „jest najbardziej znaczącym i przełomowym wydarzeniem w historii ludzkości”.
  Jak wyjaśniał, przejawia się to na dwa sposoby. Pierwszy – mówił Comey – dotyczy tego, że Holokaust był „najstraszliwszym pokazem w światowej historii nieludzkości”. Drugą przesłanką znaczenia Holokaustu.
  „ … Chcę, by moi pracownicy FBI ujrzeli, do czego zdolna jest ludzkość. By zobaczyli, że ci chorzy i źli ludzie, którzy nadzorowali rozgrywającą się rzeź, znaleźli popleczników wśród ludzi, którzy kochali swoje rodziny, pomagali sąsiadom, chodzili do kościoła i dawali jałmużnę. Ci dobrzy ludzie pomagali mordować miliony. Mordercy i współwinowajcy z Niemiec i Polski jak również innych krajów, uważali, że nie robią nic złego. Utwierdzali się w przekonaniu, że postępują słusznie …” – mówił James Comey.

  NIESTETY, kolejny raz NAJWYŻSY urzędnik USA szef pozwala sobie na KŁAMLIWE OSZCZERCZE oskarżanie Polaków o holocaust. Tym razem nie można mówić o przejęzyczeniu i pomyłce, szef amerykańskiej bezpieki dobrze wiedział, co mówi, gdyż jego tak PRZESZKOLILI żydzi, którzy faktycznie rządza w USA i są jego zwierzchnikami.
  Skąd, zatem szef FBI czerpie wiedzę o II wojnie światowej?
  To jest właśnie POKŁOSIE anty-polskiej propagandy, jake jest drukowane w żydowskiej „gazecie wyborcze” anty-polskiej qurwy Michnika, tego co głosił publicznie Kwaśniewski, sprzedawczyk TW bolek wałęsa, neobanderowiec Kaczynski i anty-polska qurwa b.komorowski i inni „politycy” warszawki z T.Grossem na czele. Na witrynach „polskiego” MSZ za pieniądze polskiego podatnika były publikowane paszkwile-książki OSZCZERCY żyda T.Grossa, a anty-polskie gangi PO-PiS-SLD te qurwy siedziały cicho i WSPERAŁY to bezkarne nagonki na etnicznych Polaków na całym Świecie.
  Już nie może zadziwiać BIERNOŚĆ i włazi-dupstwo tych przekupionych skorumpowanych bydlaków PO-PiS-PSL-SLD-Npetru czyli reprezentantów MNIEJSZOŚCI etnicznych w III RP, którzy znowuż udawali, że NIC się NIE stało, gdyż to oni faktycznie rządzą tym polskim wykołowanym motłochem LEMINGÓW zamieszkałych w tej rabowanej III RP przez Niemców, ukraińców i żydów.
  Ten nawiedzony OSZUST James B Comey powiedział że NIE przeprosi Polaków za swoje kłamstwa, gdyż wszystko co on powie to jest „prawda” bo jest szefem FBI.
  Wyobraźmy sobie co by się działo żydo-mafijnej złodzejskiej syjonistycznej „warszawce”, gdyby wysoki urzędnik rosyjski w Moskwie oskarżył Polaków o holocaust ?
  Takich właśnie gang PO-PiS wybrał „sojuszników” dla Polski. Ci fałszywi wazeliniarze teraz jeżdżą czołgami po Polsce,
  Te anty-polskie bydlaki z PO-PiS przecież NIE mają minimum szacunku do Polaków, gdyż oni NIE identyfikują się z Polską Racja Stanu – im chodzi o siedzenie na stołkach centralnej władzy aby się jak najwięcej nakraść na garbie BIERNYCH wykołowanych Polaków.
  Jeśli etniczni Polacy się nie będą się w stanie w końcu skrzyknąć i się BRONIĆ przed obsrywaniem takich „sprzymierzeńców” PO-PiS, a POLSCY Narodowcy z Ruchu Narodowego nie będą siebie samych szanować, nie oczekujmy tego od INNYCH !!!
  http://www.dziennik.com/wiadomosci/artykul/dyrektor-fbi-oczernia-polakow

 6. mobsex

  15 maja 2017 at 10:27

  Nice read, I just passed this onto a colleague who was doing some research on that. And he just bought me lunch because I found it for him smile Therefore let me rephrase that: Thank you for lunch!

 7. http://mobsex.mobi

  17 maja 2017 at 14:53

  We’re glad to become visitor on this pure site, regards in this rare info!

 8. home warranty plan reviews

  25 maja 2017 at 02:20

  Very cool. This post is good, my younger sister is totally into this. I will inform her for sure. Is it OK to share on Reddit? Keep up the amazing work!

 9. pink feather fascinator

  26 maja 2017 at 19:16

  Great – I should certainly pronounce, impressed with your website. I had no trouble navigating through all tabs as well as related information ended up being truly simple to do to access. I recently found what I hoped for before you know it at all. Quite unusual. Is likely to appreciate it for those who add forums or anything, web site theme . a tones way for your client to communicate. Excellent task.

 10. Connie Tijerino

  27 maja 2017 at 21:37

  I will immediately take hold of your rss as I can not in finding your e-mail subscription hyperlink or e-newsletter service. Do you’ve any? Please allow me understand so that I may subscribe. Thanks.

 11. any url

  30 maja 2017 at 13:43

  Arms down, Apple’s application store wins by way of a mile. It really is a massive preference of all types of applications vs a very not happy preference of a handful for Zune. Microsoft contains Designs, in particular within the realm of game titles, still I’m not of course I might need in direction of guess on the long term if this part is sizeable in the direction of yourself. The iPod is a much better selection in that situation.

 12. weight loss center

  2 czerwca 2017 at 12:57

  Terrific.

 13. recycle lithium ion batteries reading

  18 czerwca 2017 at 22:13

  I needed to put you one bit of observation to be able to thank you very much the moment again on your magnificent advice you’ve shared in this case. It’s simply shockingly open-handed of you to give unreservedly just what many people could have offered as an ebook to make some cash on their own, primarily now that you could have tried it if you considered necessary. The advice additionally acted to be a fantastic way to be sure that other individuals have similar passion the same as my own to grasp good deal more when considering this problem. I know there are many more fun times up front for people who view your site.

 14. female shoes

  19 czerwca 2017 at 19:34

  I’ve tried on many jeans that claim to be „short” in size and they go way previous my ankle.|PPC advertising is most advantageous for you for the below reasons. The voice high quality and music playback quality each through the handset, loudspeaker and earplugs is great. Sure, only the very best top quality pearl jewellery!|You will be able to view a large selection of LED mild for bike in few minutes. Thus, on the whole you conserve a great deal on on-line buying cash-sensible. Health is important if you want to be effective in life.|Craiglist is also an additional place you can appear for baby treatment products at a discount. Are you searching for a comfortable nightgown or sexy women’s intimate lingerie? I am going to maintain it my small magic formula.|Well, if you are speaking about comfortable clothes, tees are the favourite of all. PPC advertising is most advantageous for you for the below factors. They like wearing flamboyant and glamorous attire that will intensify their look.|Create an account with the portal that is fairly famous amongst the large number of people. You can find amazing deals on infant treatment goods on eBay. This can lead to spam and undesirable advertisement and solicitations.|Adhere to the five steps over to make certain you don’t regret choosing the wrong internet internet hosting business. It tells people that he treatment about time. From Fashion pearl sets to Fashionable pearl established.|A guy who wears a wristwatch understands what time it truly is when he would like to know. At that time, they try to have this cool attire. Much website utilizes Pay pal which tends to make it simpler to transfer cash.|See how lengthy it requires for them to answer your question. So why should you store from an online shopping website instead of heading to a fashion store or a shopping mall? If they have a forum, inquire them questions.|You took your credit score card figures and produced your orders. Well, in simple phrases, it indicates what it reads like – there are no hidden surprises! Looking for a purse that matches your celebration gown?|I’ve purchased garments for the children, white items for the house, gardening resources as nicely as meals online. They may lose tentwenty five on these codes but the inflow of new customers makes up the reduction.|Very best color for selecting the suit is darkish Blue, numerous shades of black and gray. Purchase jewellery online from Jpearls, it is complete online shopping website. For now I would like to particularly talk about the Zojirushi NS-LAC05.|As soon as he receives your request, he will send you an email with the link to download the genie. Travel alarm clocks: Some come with a fold-more than style situation, an AM/FM radio, digital designs etc.|These five products are just a few of the many gift items for travelers that price $25.00 or much less. As a matter of reality, it is not just the money component. Writing Posts on the Web- a.ka. „blogging”.|Women are luckier than guys as they have much more add-ons than guys do. At that time, they attempt to have this awesome attire. 1 of the most well-liked is the Target Credit score Card.|Many of the on-line buying Ireland web sites that promote men’s clothes have numerous clothes brand names on offer. You can easily drown yourself among all this info if you don’t take it one stage at a time.|Money ranks as one the best belongings these days. You’d be very hard-pressed to discover much better offers in real lifestyle stores. Ensure that your online shopping website is up to day and present.|In the prior time, online buying was fairly not possible and hard to think. Ensure that your online shopping website is up to day and current. It is stated to give up to seven hours of speak time or about 28 hours of songs playback time.|The net was my favoured location to shop anyway. They might shed ten25 on these codes but the influx of new customers makes up the loss. It was now being known as web on-line shopping.|Searching online is the easiest way to get the best prices prior to you make a purchase. There is no secret, but rather, it’s just knowing what to do. You will obtain your purchase within assigned time at your door.|It is very important to learn how to negotiate with your customers. You can also select Brown but it is best to wear on weekends and informal events. More applications can be downloaded from blackberry app world.|Anytime you see a „full” tag on a shirt you should presume that it is fairly larger than that of regular 1. Our lives stand on the foundation of ‚s and 1’s. Buy buying Hitachi DH36DAL, the purchaser saves money.|Inquire friends with kids exactly where they found inexpensive baby care products to assist you out.

 15. check that

  20 czerwca 2017 at 00:32

  I just want to tell you that I am newbie to blogging and site-building and really savored you’re web site. Likely I’m likely to bookmark your website . You absolutely come with incredible writings. Thanks a lot for sharing your website.

 16. jenny

  21 czerwca 2017 at 17:35

  dr oz diet pills recommendations for future research

 17. katies

  22 czerwca 2017 at 17:36

  diet pills miranda lambert took

 18. katie

  23 czerwca 2017 at 14:11

  top women’s diet pills

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra