Z zagranicy

Donald Trump zwolnił szefa FBI

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump zwolnił Jamesa Comey’a ze stanowiska szefa Federalnego Biura Śledczego (FBI). Decyzja ta wywołała szok w szeregach Demokratów.

Oficjalną przyczyną zdymisjonowania Comey’a była jego nieefektywność w kierowaniu FBI, co zresztą Donald Trump jasno wyłożył w skierowanym do niego liście. Pisał w nim, iż zgadza się z rekomendacją prokuratora generalnego Jeffa Sessionsa, który uważa, iż James Comey „nie jest w stanie efektywnie prowadzić Biura”.

Sessions powiedział, że Departament Sprawiedliwości „został poddany najwyższemu poziomowi dyscypliny, integralności oraz rządów prawa” i „potrzebny jest nowy początek”.

Tymczasem zdaniem Demokratów Comey został zwolniony ze stanowiska, ponieważ FBI prowadziło śledztwo, badając powiązania między kampanią Trumpa a Rosją.

W rzeczywistości, decyzja o zdymisjonowaniu szefa FBI zapadła, kiedy okazało się, że Comey przedstawił Kongresowi USA nieprecyzyjne informacje o mejlach Hillary Clinton. FBI prowadziło śledztwo dotyczące wykorzystania przez byłą sekretarz stanu prywatnego serwera do gromadzenia tajnych i wrażliwych informacji, które to zamknięto i takie pozostawiono. W lipcu zeszłego roku Comey przekonywał, że to, co zrobiła Clinton stanowiło zaniedbanie, a nie działalność kryminalną.

Biały Dom poinformował, że już szuka następcy Jamesa Comey’a.

Źródło: BBC

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

9 komentarzy

9 Komentarzy

 1. Robert B.

  10 maja 2017 at 15:52

  Tego samego, który zabłysnął myślą, że „Holokaust to centrum historii wszechświata”, czy jakoś tak..

  • gosc

   11 maja 2017 at 01:44

   Tan sam, który za holokaust w jednym zdaniu oskarżył Niemcy i Polskę.
   „the murderers and accomplices of Germany, and Poland, and Hungary,”
   http://www.bbc.com/news/world-europe-32376463
    
   Zresztą BBC też tam jakoś krzywo pisze: „The Nazis ran death camps in Poland” – przy obozach koncentracyjnych słowo Niemcy nie pada, a Polska tak.

   • Robert B.

    11 maja 2017 at 23:08

    No gdyby goje po II wojnie światowej nie dały się wciągnąć w te parszywe perfidne żydowskie gierki, to by teraz tego nie było. Wystarczyło powiedzieć: „Wypierdalać z tym waszym zasranym holokaustem, nie machać nam tu nim pod nosem, wojna była, po naszej stronie straty były dużo większe. Was to nie obchodzi? Nas też ten wasz zasrany holokaust nie interesuje. Wypierdalać! Co wy sobie myślicie, że wojna ma dotyczyć tylko nas? Że wy macie być nietykalni? Że my mamy sobie flaki wypruwać, żeby tylko wam się nie nic nie stało? Że my od wypruwania flaków, a wy od siedzenia na zapiecku i zacierania łapsk, ile to majątku i władzy przechwycicie, jak goje będą już tak straumatyzowane wypruwaniem sobie flaków, że nie będą wam patrzeć na wasze chciwe łapska. Tak myśleliście? No to żeście się przeliczyli. I pamiętajcie JESZCZE jedno: te same przyczyny wywołują te same skutki…” Ale tak się nie stało z tajemniczych przyczyny i w tzw. „wolnym i demokratycznym” świecie niemal każdy się przed żydostwem kaja i tłumaczy. To z tym należ raz na zawsze skończyć. Inaczej każda próba obrony własnych interesów będzie się zaczynać od złożenia hołdów żydostwu. IM O TO CHODZI.

 2. Robert B.

  10 maja 2017 at 16:17

  „(…) badając powiązania między kampanią Trumpa a Rosją”… Ciekawe, czy odważyliby się badać powiązania z bezcennym Izraelem… Można by to zacząć sondować zadając proste pytanie: „Czy uważa Pan, że Izrael JEST i MA SWOJE interesy?”. To dopiero pytanie, to dopiero mina, na którą można by wysadzić niejednego pyskacza z tzw. „wolnego i demokratycznego” świata…

 3. social media management tools

  11 maja 2017 at 14:21

  ma maan

 4. Gównozjada James Comeya WYRZUCONO jak zwykłego ŚMIECIA !

  11 maja 2017 at 22:15

  Moment wyrzucania z FBI tego żydo-gównozjada Jamesa Comeya był pokazywany na ŻYWO w telewizornii FOX NEWS we wtorek 9 maja 2017 roku miedzy godziną 17 a 18 central time na programie News „Tucker Carlson Tonight”. Widziałam to wszystko na własne oczy.
  Otóż ten gównozjad OSCZERCA i kłamca James Comey szef FBI miedzy godz. 17 i 18 w dniu 9-V-2017 w tym czasie był w Los Angeles i był wieziony samochodem na austostradzie w obstawie kilku samochodów lokalnej policji, który był w drodze na jeden z uniwersytetów w tym mieście, gdzie miał dać jakiś WYKŁAD studentom prawa w czasie jakieś tam odbywającej się konferencji.
  Nad tą kolumną samochów wiozących tego żydoskiego gównozjada Jamesa Comeya leciał helikopter na którym były zainstalowane kamery TV FOX, które pokazywały na ŻYWO ten cały konwój samochodów, co relacjanował też na ŻYWO ten dziennikarz Tucker Carlson.
  W pewnym momencie ten, że dziennikarz Tucker Carlson mówi, ze właśnie napłynęła wiadomość, że właśnie w tej chwili Donald Trump oficjalnie poinformował media, że James Comey od tego momentu już NIE jest szefem FBI bo się na stanowisko w ogóle NIE nadaje. Następnie ten że redaktor Tucker Carlson mówi, ze D.Trump wysłał w tej chwili SMS-a do Jamesa Comeya, że już NIE jest szefem FBI.
  W tym samym czasie pokazują cały czas w TV na FOX NEWS na ŻYWO z kamer zamontowanych z helikoptera ten konwój samochodów wiozących autostradą tego GÓWNOZJADA Jamesa Comeya do tego uniwersytetu w Los Angeles. Zaraz po tym jak ten dziennikarz Tucker Carlson powiedział, że Trump wysłał SMS-a Comeyowi to widać na ekranie TV jak ten konwój samochodów ZWALNIA. Widać, że ten GÓWNOZJAD James Comey wydał polecenie zwolnienia jazdy samochodów i się chyba zastanawia czy jechać do uniwersytetu czy NIE jechać, gdzie na niego już czeka masa dziennikarzy …
  Nagle, kolumna samochodów wioząca Jamesa Comeya zjerzdza pierwszym WYJAZDEM z autostrady.
  Dziennikarz Tucker Carlson komentuje na ŻYWO, że to dopiero połowa drogi pomiędzy lotniskiem a uniwersytetem i widocznie James Comey REZYGNUJE ze swojego „wykładu” na tej konferencji.
  Helikopter cały czas leci za konwojem samochodów, a kamery pokazuja prosto do studia FOX NEWS co się dzieje z konwojem samochodów.
  Nastepnie konwój samochodów kieruje się w kierunku wjazdu w tą sama austostradę ale w POWROTNYM kierunku do lotniska w Los Angeles.
  Grupa gości zebrana w studiu FOX NEWS na programie Tuckera Carlsona wybucha gromkim ŚMECHEM z komentarzami: „gdzie teraz pojedzie ze swoim ‚wykładem’ ten GÓWNOZJAD oszust James Comey”.
  Jak widać to WYRZUCENIE jak zwykłego ŚMIECIA tego Jamesa Comeya było ukartowane nawet WSPÓLNIE z telewizornią TV FOX NEWS i pokazane specjalnie milionom ludzi, aby dokładnie widzieli w jaki sposób został WYRZUCONY z szefa FBI ten GÓWNOZJAD żydoski James Comey aby jego CAŁKOWICIE OŚMIESZYĆ. James Comey jest pochodzenia irlandzkiego, ale przed żydami w USA dosłownie KUCAŁ i srał w swoje gacie spełniając wszystkie życzenia żydowskiej mafii grasującej w USA, a tym organizowanie OSZCZERCZYCH wstrętnych intryg i zajadłych kampanii anty-polskich co Polacy NIE powinni jemu puścić „płazem” !
  On nie został „zwolniony” jak pisze pani Wiejak, lecz został PUBLICZNIE WYRZUCONY jak zwykły SMIEĆ do ŚMIETNIKA !
  Teraz tą anty-polską podpłacona QURĘ Jamesa Comeya jacyś polscy obywatele zamieszkali w Polsce powinni NATYCHMIAST oficjalnie OSKARŻYĆ we polskich sadach o bezpodstawne ZNIESŁAWIENIE Polskiego Narodu oraz rządać od niego MILIONOWEGO ODZSZKODOWANIA, za to że publicznie PODPUSZCZONY przez ŻYDZÓW, którzy chyba jemu ZAPŁACILI aby powiedział, że to POLACY a nie Niemcy spowodowali „holocaust” żydów w 2-j WŚ.
  Jak BIERNI Polacy nie będą jego sadzić to będą dalej BEZKARNIE oczerniani na arenie międzynarodowej przez żydowską mafie.
  Jeśli Polacy zdołają UKARAĆ tego KŁAMLIWEGO ŁAJDAKA Jamesa Comeya byłego szefa FBI, który uważał siebie za „nietykalnego” to inni będą się BAĆ o tak sobie OCZERNIAĆ Polaków, kopać i poniżać !
  Preces jest do WYGRANIA, gdyż UKARANIE gównozjada Jamesa Comeya będzie POPIERAĆ sam Donald Trump aby jeszcze bardziej OŚMIESZYĆ tego OBSRAŃCA Jamesa Comeya !

 5. Dyrektor FBI James Comey nazwał Polskę SPRAWCĄ holokaustu

  12 maja 2017 at 04:28

  Goole-jcie na internecie hasło: James Comey oczernił polaków
  Dyrektor FBI James Comey podpuszczony przez kłamców żydowskich z Muzeum Holocaustu w Waszyngtonie w środę 15 kwietnia 2015 roku nazwał PUBLICZNIE Polskę i Polaków SPRAWCAMI holokaustu !
  James Comey, Dyrektor Federalnego Biura Śledczego FBI, w środę 15 kwietnia 2015 w wystąpieniu podczas obchodów Dnia Pamięci o Holokauście wygłosił WYKŁAD, w którym podkreślał, że holokaust był najbardziej przerażającym obrazem w historii dehumanizacji i że Polacy na równi z Niemcami ponoszą odpowiedzialność za ten holocaust.
  NASTĘPNIE, to przemówienie Jamesa Comeya, szefa FBI zostało opublikowane w drukowanym dzienniku „Washington Post” w dziale Opinie – w którym to artykule szef FBI zastanawiał się, jak mogło dojść do tej tragedii.
  Comey uznał oraz podioł decyzję, że wszyscy pracownicy i analitycy i agencji z FBI zaraz po ich zatrudnieniu w FBI będą mieli OBOWIĄZEK odwiedzić jeden z 70 muzeów holocaustu w USA, zwłaszcza tego centralnego w Waszyngtonie który jest okolicy budynku FAD w którym ta prywatna żydowska drukarnia drukuje US dolary.
  James Comey podkreślił, że zagłada Żydów podczas II wojny światowej „jest najbardziej znaczącym i przełomowym wydarzeniem w historii ludzkości”.
  Jak wyjaśniał, przejawia się to na dwa sposoby. Pierwszy – mówił Comey – dotyczy tego, że Holokaust był „najstraszliwszym pokazem w światowej historii nieludzkości”. Drugą przesłanką znaczenia Holokaustu.
  „ … Chcę, by moi pracownicy FBI ujrzeli, do czego zdolna jest ludzkość. By zobaczyli, że ci chorzy i źli ludzie, którzy nadzorowali rozgrywającą się rzeź, znaleźli popleczników wśród ludzi, którzy kochali swoje rodziny, pomagali sąsiadom, chodzili do kościoła i dawali jałmużnę. Ci dobrzy ludzie pomagali mordować miliony. Mordercy i współwinowajcy z Niemiec i Polski jak również innych krajów, uważali, że nie robią nic złego. Utwierdzali się w przekonaniu, że postępują słusznie …” – mówił James Comey.

  NIESTETY, kolejny raz NAJWYŻSY urzędnik USA szef pozwala sobie na KŁAMLIWE OSZCZERCZE oskarżanie Polaków o holocaust. Tym razem nie można mówić o przejęzyczeniu i pomyłce, szef amerykańskiej bezpieki dobrze wiedział, co mówi, gdyż jego tak PRZESZKOLILI żydzi, którzy faktycznie rządza w USA i są jego zwierzchnikami.
  Skąd, zatem szef FBI czerpie wiedzę o II wojnie światowej?
  To jest właśnie POKŁOSIE anty-polskiej propagandy, jake jest drukowane w żydowskiej „gazecie wyborcze” anty-polskiej qurwy Michnika, tego co głosił publicznie Kwaśniewski, sprzedawczyk TW bolek wałęsa, neobanderowiec Kaczynski i anty-polska qurwa b.komorowski i inni „politycy” warszawki z T.Grossem na czele. Na witrynach „polskiego” MSZ za pieniądze polskiego podatnika były publikowane paszkwile-książki OSZCZERCY żyda T.Grossa, a anty-polskie gangi PO-PiS-SLD te qurwy siedziały cicho i WSPERAŁY to bezkarne nagonki na etnicznych Polaków na całym Świecie.
  Już nie może zadziwiać BIERNOŚĆ i włazi-dupstwo tych przekupionych skorumpowanych bydlaków PO-PiS-PSL-SLD-Npetru czyli reprezentantów MNIEJSZOŚCI etnicznych w III RP, którzy znowuż udawali, że NIC się NIE stało, gdyż to oni faktycznie rządzą tym polskim wykołowanym motłochem LEMINGÓW zamieszkałych w tej rabowanej III RP przez Niemców, ukraińców i żydów.
  Ten nawiedzony OSZUST James B Comey powiedział że NIE przeprosi Polaków za swoje kłamstwa, gdyż wszystko co on powie to jest „prawda” bo jest szefem FBI.
  Wyobraźmy sobie co by się działo żydo-mafijnej złodzejskiej syjonistycznej „warszawce”, gdyby wysoki urzędnik rosyjski w Moskwie oskarżył Polaków o holocaust ?
  Takich właśnie gang PO-PiS wybrał „sojuszników” dla Polski. Ci fałszywi wazeliniarze teraz jeżdżą czołgami po Polsce,
  Te anty-polskie bydlaki z PO-PiS przecież NIE mają minimum szacunku do Polaków, gdyż oni NIE identyfikują się z Polską Racja Stanu – im chodzi o siedzenie na stołkach centralnej władzy aby się jak najwięcej nakraść na garbie BIERNYCH wykołowanych Polaków.
  Jeśli etniczni Polacy się nie będą się w stanie w końcu skrzyknąć i się BRONIĆ przed obsrywaniem takich „sprzymierzeńców” PO-PiS, a POLSCY Narodowcy z Ruchu Narodowego nie będą siebie samych szanować, nie oczekujmy tego od INNYCH !!!
  http://www.dziennik.com/wiadomosci/artykul/dyrektor-fbi-oczernia-polakow

 6. mobsex

  15 maja 2017 at 10:27

  Nice read, I just passed this onto a colleague who was doing some research on that. And he just bought me lunch because I found it for him smile Therefore let me rephrase that: Thank you for lunch!

 7. http://mobsex.mobi

  17 maja 2017 at 14:53

  We’re glad to become visitor on this pure site, regards in this rare info!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra