Kościół

MEDYTACJE EWANGELICZNE Z DNIA 11 maja 2017 r.

Czwartek, (J 13,16-20)


Kiedy Jezus umył uczniom nogi, powiedział im: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Sługa nie jest większy od swego pana ani wysłannik od tego, który go posłał. Wiedząc to będziecie błogosławieni, gdy według tego będziecie postępować. Nie mówię o was wszystkich. Ja wiem, których wybrałem; lecz /potrzeba/, aby się wypełniło Pismo: Kto ze Mną spożywa chleb, ten podniósł na Mnie swoją piętę. Już teraz, zanim się to stanie, mówię wam, abyście, gdy się stanie, uwierzyli, że Ja jestem. Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto przyjmuje tego, którego Ja poślę, Mnie przyjmuje. A kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie posłał.

 

Jeśli nie jesteśmy szczęśliwymi ludźmi, to z jednego powodu. Że wciąż nie doszło do nas, że nie jesteśmy najwięksi. I pewnie wciąż postępujemy niezgodnie z naszą naturą, to znaczy z naturą bycia kimś mniejszym niż Bóg!

W czym to się objawia? O! Na wiele sposobów. Mamy na przykład wiele scenariuszy i planów, które sobie układamy według naszego rozumienia, ale to rozumienie jest mniejsze niż wszystko, co widzi Bóg!

A zatem, postępując według własnego planu, prędzej czy później błądzimy i irytuje nas to, że coś nie układa się tak, jak nam się wydawało, że powinno.

Ale można inaczej. Można działać najlepiej jak się da i jednocześnie, ze świadomością że jest się naprawdę mniejszym niż Bóg, pozwalając właśnie Jemu i tylko Jemu, aby nas zaskakiwał. Wtedy prawdziwie jesteśmy wolni, co wcale nie oznacza gotowi na trud i cierpienie, ale pogodzeni z tym, że takie rzeczy się dzieją nam.

A jeśli dzieją się sprawy bardzo trudne w naszym życiu, to mając pełną świadomość, że Bóg jest większy niż wszystko i niż ja sam, wciąż pozostajemy szczęśliwi. Jesteśmy błogosławieni wiedząc to, że sługa nie jest większy od swego pana, a wysłannik od tego, który go posyła.

Żaden z apostołów nie załamał się i nie poległ w swej misji wysłannika, choć życie ich było ogromnie trudne! Tylko Judasz się zabił. Zabija się osoba bardzo nieszczęśliwa, która gubi się w widzeniu Prawdy, bo nie widzi że jest Ktoś większy od niego, Kto prawdziwie zapanuje nad wszystkim co się dzieje, jeśli tylko pozwolimy się Mu kochać!

Judasz nie pojął że jest mniejszy niż Bóg, skoro na Syna Bożego podniósł… piętę. Nie był więc szczęśliwy – błogosławiony, to znaczy nie przyjął dobrej [błogo] nowiny [sławię]. Konsekwencją było samobójstwo.

Jezus Chrystus oddał życie za nas wszystkich, szczęśliwych i nieszczęśliwych, bo dokładnie wszyscy potrzebujemy Jego ofiary!!!

Bez względu na to, co by się nie działo, wszyscy zostaliśmy powołani do błogosławionego życia. Święci i męczennicy byli, czy są po prostu szczęśliwi! Wcale nie odnosili sukcesów, wielu z nich wcale nie było nawet szczególnie znanych. Dokładnie do takiego prostego, szczęśliwego życia jesteśmy wszyscy powołani. Jak się okazuje, takie właśnie proste życie przy Bogu jest najbardziej… zaskakujące!

Szczęśliwe!

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

169 komentarzy

169 Komentarzy

 1. Lien

  5 listopada 2017 at 02:53

  thx for the info

 2. olx official website

  21 listopada 2017 at 20:30

  Very good blog. Great.

 3. page

  28 listopada 2017 at 23:23

  my business keeps growing swift. along with employment program is extremely practical.

 4. Bitcoin meds

  9 grudnia 2017 at 02:36

  tjhanks for the info

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra