Z kraju

Czy rząd uwali własny projekt ustawy zgłoszony do Senatu przez organizację społeczną?

Tego chyba nikt się nie chyba nie spodziewał, a tym bardziej rząd. Projekt ustawy przygotowany przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, znajdujący się w Komitecie Stałym Rady ministrów – do senackiej komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, zgłosiło w ramach formuły petycji – Stowarzyszenie Interesu Społecznego WIECZYSTE.

Projekt ustawy o przekształceniu współużytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe we współwłasność gruntów zapowiadany był już przed rokiem (UD-75) a ustawa miała wejść w życie już 1 stycznia 2017 r. Prace jednak się przedłużyły, rząd rozmawia z samorządami, które zainteresowane są opóźnieniem a nawet utopieniem projektu. Zatem w celu przyspieszenia prac i doprowadzenia do przekształcenia wieczystego użytkowania w prawo własności, Stowarzyszenie Interesu Społecznego postanowiło zgłosić projekt rządowy z listopada 2016 r.
https://legislacja.rcl.gov.pl/docs//2/12288711/12373413/12373414/dokument262651.pdf wykorzystując formułę petycji, załączając poprawki do tego projektu zgłoszone przez sekretarza stanu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Macieja Wąsika
https://legislacja.rcl.gov.pl/docs//2/12288711/12373413/12373415/dokument272427.pdf
oraz przez Stowarzyszenie Interesu Społecznego WIECZYSTE.
POPRAWKI STOWARZYSZENIA
Liczymy, że Senat podejmie w szybkim czasie inicjatywę ustawodawczą, dzięki czemu zakończy się „haracz” w postaci opłat i „horror” aktualizacji opłat wieczystego użytkowania – stwierdza Daniel Alain Korona, ze Stowarzyszenia Interesu Społecznego WIECZYSTE.

Wśród poprawek zgłoszonych do projektu, Stowarzyszenie zaproponowało m.in. przekształcenie użytkowania wieczystego w prawo własności wszystkich nieruchomości, a w przypadku nieruchomości mieszkaniowych – nieodpłatne przekształcenie. Gdyby nie zostało to przyjęte, wówczas stowarzyszenie proponuje zmniejszenie okresu opłaty przekształceniowej do 10 lat i zmniejszenie opłaty poprzez zastosowanie do dotychczasowych opłat – stawki 0,3%.

Ciekawe jaka będzie reakcja senackiej komisji na zgłoszenie projektu rządowego przez stowarzyszenie oraz jaka będzie stanowisko rządu przy rozpatrzeniu petycji czyli m.in. własnego projektu?

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

6 komentarzy

6 Komentarzy

 1. social media management tools

  11 maja 2017 at 14:10

  i cant believe this

 2. Egzorcysta

  11 maja 2017 at 18:32

  Takie ustawki juz byly, ale obowiazywalay krotko.Zabawa polegala na tym, zeby uwlascili sie nieliczni i wtajemniczeni (czyt narod przebrany),jak juz wszyscy sie dowiedzieli bylo po czasie.Pozniej tym co nie zdazyli, kazali sobie placic za puste dzialki prawie tyle co czynsz za mieszkanie, wiec ludzie namawiani ,ze warto zainwestowac w nieruchmosci zostali wydymani.Dzis kiedy narod przebrany nabyl za grosze tego typu nieruchomosci, beda rozdawac im za darmo.Ale chyba musza poczekac, az tacy co maja dziwrzawy wieczyste wyprzedadza za grosze reszte.Wiec zgodnie z tymi mechanizmami, podniasa teraz czynsze a nie obniza, ceny nieruchomsci spadna, narod przebrany kupi za grosze i wtedy dopiero wejdzie ustawka o rozdawnictwie w zycie.

 3. gieptil

  11 maja 2017 at 21:32

  Myślę że chodzi o stworzenie warunków do jeszcze większej spekulacji na nieruchomościach niż obecnie. Taka spekulacja jest chyba nawet gorsza od klasycznej lichwy. Zabija przedsiębiorczość i inne formy ludzkiej aktywności w miastach. Bo spekulantów tak czy tak ktoś musi opłacić. Jeżeli miasto się rozwija, to grunty zyskują na wartości za sprawą miasta które inwestuje w rozwój infrastruktury. A zarabiają ci co nie sieją nie orzą, tylko wyrywają informacje. Absurdalnie wysokie ceny gruntów w centrach dużych miast muszą gdzieś wylądować w kosztach różnych firm czy państwowych instytucji. I lądują, o czym mało kto wie, ale one tam są bo ktoś musi zapłacić te gigantyczne rachunki za ziemię. Płacą miliony ciężko pracujących ludzi, którzy się dziwią, że niby jest taki postęp i dobrobyt tylko koniec z końcem jakoś trudno związać.
  Dr Daniel Alain Korona jak tak lubi rozdawać, to niech rozdaje swoje i swoich kumpli, a nie cudze. Chętnie się uwłaszczymy na majątku Dr Korony i grupy spekulantów na nieruchomościach, których interesy na 99% on reprezentuje.
  A tak na koniec. Dr Daniel Alain Korona jak się zdaje jest prezesem i jedynym ujawnionym publicznie stowarzyszenia „Stowarzyszenia Interesu Społecznego WIECZYSTE”. Ale to nie wyczerpuje jego możliwości. Bop jest też prezesem zarządu Stowarzyszenia Walczących o Niepodległość 1956-89.
  http://prawy.pl/37065-nie-ma-zadnych-podstaw-formalnych-uniemozliwiajacych-zastosowanie-prawa-laski-wobec-zygmunta-miernika/
  Istny człowiek kombajn. Ciekawe ilu jeszcze stowarzyszeniom prezesuje?

 4. gieptil

  11 maja 2017 at 21:45

  Warto zwracać uwagę kogo się na portalu lansuje. Tutaj kolejna absurdalna akcja tego stowarzyszenia Wieczyste, znów polegająca na rozdawaniu CUDZEGO. Ja nie wątpię że jakby ten cały Korona ( jak się zdaje prezes i jedyny członek tego stowarzyszenia ) miał rozdawać swoje, to on by całkiem inaczej śpiewał. Myślę że na takie propozycje odpowiedział by bardzo niecenzuralnie.
  http://zachodniemazowsze.info/tag/stowarzyszenie-interesu-spolecznego-wieczyste/

 5. 3gp porn

  16 maja 2017 at 20:06

  Needs with the program:This method was made with this specialists with a number of years’ example of circle safetymeasures. Inside transmitting testing, the particular honest nuller attempts toenter in your system to be able to gain accessto sensitive information and facts or even get unwanted use of methods.Hearing him constantly moaning as I went fuelled my appetite.

 6. 3gp porn

  17 maja 2017 at 05:59

  This is really interesting, You’re a very skilled blogger. I’ve joined your feed and look forward to seeking more of your wonderful post. Also, I have shared your site in my social networks!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra