Wywiady

Polscy konsulowie: „Mów do dziecka po niemiecku jak umiesz”

Od władz z MSZ-tu z czasów rządów PO otrzymałem odpowiedź, że „stosunki polsko-niemieckie są najlepsze od dziesięcioleci i nie można ich nadwyrężać”. Wcześniej od pani konsul Kozioł i Kasperkiewicz, które pracowały w Konsulacie RP w Hamburgu w 2004 roku, gdy się pożaliłem, że Jugendamtowcy nie pozwalają mi rozmawiać z dziećmi w języku polskim zamiast pomocy i interwencji usłyszałem żałosne słowa: „niech pan mówi po niemiecku, przecież pan umie”.

 

Z Wojciechem Pomorskim, prezesem Polskiego Stowarzyszenia Rodzice przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech, www.dyskryminacja.de, rozmawia Robert Wyrostkiewicz

– Minęło właśnie 14 lat odkąd straciłeś kontakt z dziećmi. Przypomnisz jak to się stało ?

 

To było dokładnie w dniu 9 lipca 2003 roku. Pojechałem do miasta, aby załatwić różne sprawy i w drodze powrotnej – tak jak to zawsze miałem w zwyczaju – wstąpiłem jeszcze do sklepu, aby kupić dzieciom jakieś drobne niespodzianki, gdyż zawsze jak wracałem z centrum i nie było mnie w domu kilka godzin, dzieci rzucały się na mnie, obsypywały całusami i pytały: „tatuś, a co dla nas masz?” I tym razem nie mogło być inaczej. Kupiłem im po dwie porcelanowe figurki kotków i piesków, których… niestety do dzisiejszego dnia nie zobaczyły na oczy… Właśnie tego dnia moja była niemiecka żona, podczas mojej nieobecności w domu wywiozła z domu nasze dwie córeczki: Justynkę i Iwonkę-Polonię (wtedy miały starsza 6 lat i młodsza 3,5 roku), które w ciągu tych 14 lat – bo dokładnie tyle czasu już minęło – widziałem w sumie jedynie 16 godzin. Pierwszy raz po dwóch latach, gdy ani słowa nie umiały już po polsku… Justysia pamiętała tylko że „Brot” to po polsku chlebek i że kiedyś mówiła do mnie „tatusch” (tatuś). Rodzina mojej byłej żony od samego początku żywiła do mnie ogromną niechęć. Nie podobało im się to, że jestem Polakiem. Babka mojej byłej żony miała 3 braci, którzy podczas wojny służyli w SS i zginęli w Polsce, dlatego ona i cała jej rodzina nienawidzili Polski i wszystkiego co polskie, a to na mnie się skupiało. Starali się za wszelka cenę wybić mojej narzeczonej z głowy ślub ze mną, a gdy im się to nie udało, przez cały czas trwania naszego małżeństwa robili dosłownie wszystko, aby rozbić nasze małżeństwo i skutecznie zbuntować żonę przeciwko mnie. Ostatecznie im się to udało. Przy pomocy niemieckiej organizacji do spraw zarządzania dziećmi i młodzieżą zwanej w Niemczech i w Austrii „Jugendamt” wyrugowali z życia moich dzieci nie tylko mnie – ich polskiego ojca ale i całą polską rodzinę, a także nasz ojczysty język polski, w którym na co dzień rozmawiałem z dziećmi, co doprowadzało do szaleństwa niemiecką teściową, ojczyma mojej ówczesnej niemieckiej żony i niemiecką prababkę.  

 

– Jak dochodziłeś swoich praw i z jakim skutkiem ?

 

– Wtedy jeszcze nie wiedziałem z jakim zjawiskiem mam do czynienia i co to jest Jugendamt. Gdybym wiedział jak się w Niemczech dyskryminuje ludzi, rodziny i Polaków pewnie nigdy nie osiadłbym w Niemczech, ale też nie miałbym okazji aby nagłośnić problem, z którym boryka się tak wielu obcokrajowców, bo skala na jaką odbiera się dzieci w Niemczech w myśl opacznie rozumianego tzw. „niemieckiego dobra dziecka” jest ogromna. Nie jest ważne faktyczne dobro dziecka, jego rozwój emocjonalny i więzi z rodzicami. Dziecko ma być niemieckie i tylko to się liczy, a zabierając rodzinom dzieci i bardzo często je germanizując (Niemcy wymierają i potrzebują „narybku” na nowe pokolenia Niemców), niemiecka organizacja Jugendamt i jej satelity zarabia na tym ogromne pieniądze, gdyż za każde zabrane dziecko otrzymuje od 3 tys. do nawet 25 tys. euro miesięczne (na dziecko niepełnosprawne zawsze większe sumy). Z roku na rok liczba odebranych w Niemczech dzieci drastycznie rośnie. Do założonego przeze mnie w lutym 2007 roku „Polskiego Stowarzyszenia Rodzice Przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech” nieustannie zgłaszają się ludzie, którym Jugendamt odebrał lub chce odebrać dzieci. Skalę tego problemu i schemat działania Jugendamtu bardzo dobrze przedstawia film dokumentalny w reżyserii Ernesta Saja pt. „Ucieczka z piekła”, który już 10 razy był wyświetlany na kilku kanałach TVP, a do obejrzenia którego zachęcam, zwłaszcza tych, którzy planują wyjechać do Niemiec i tam się osiedlić.

– Możesz w kilku słowach i bez cenzury powiedzieć co to jest ten Jugendamt?

 

– Przypomnę krótko, że Jugendamt to organizacja założona w dzisiejszym kształcie w 1933 roku przez Adolfa Hitlera w celu germanizowania dzieci z podbitych krajów. Ma ona do dziś niezmienione i nieograniczone prawa i jest jak państwo w państwie. Może w sądach kłamać, lekceważyć korzystny dla rodziców wyrok sądu i może także bez sądowego wyroku wyłącznie na podstawie wyimaginowanych podejrzeń odebrać rodzicom dziecko. Osobiście uczyniłem wszystko co w mojej mocy, aby nie tylko odzyskać dzieci ale choćby mieć z nimi jakikolwiek kontakt, nawet raz w miesiącu i na walkę o nie wydałem ponad 80 tys. euro. Efekt jest taki, że podczas wyznaczonego pierwszego widzenia z córkami zabroniono mi rozmawiać z moimi dziećmi w języku polskim, a kiedy się na to nie zgodziłem, zobaczyłem moje córki dopiero po 2 latach kiedy praktycznie ani słowa nie umiały już po polsku, a w ciągu 14 lat widziałem je łącznie16 godzin, wyłącznie pod nadzorem w kilkuletnich odstępach czasu, gdy były już całkowicie zimne i wyobcowane w stosunku do mnie. W niemieckich i austriackich sądach przeszedłem kilkakrotnie przez wszystkie możliwe instancje, które – nawiasem mówiąc – przeciągały sprawę latami i doszedłem aż do Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Tam moja skarga trafiła w ręce niemieckiego sędziego, który ją odrzucił i umorzył. Napisałem również petycję nr 38/2006 do Komisji Petycji Parlamentu Europejskiego, która trafiła tam wraz z ok. 400 innymi petycjami po niej dotyczącymi bezprawia wyrządzanego rodzicom w Niemczech przez Jugendamt. Jako dotychczas jedyny zostałem przeproszony na forum Parlamentu Europejskiego przez przedstawicielkę rządu Niemiec panią Gilę Schindler w dniu 7 czerwca 2007 roku za dyskryminację i zakaz używania języka polskiego w kontaktach z moimi własnymi dziećmi, a pod tym pretekstem izolowania mnie przez długie lata od nich. Na przeprosinach się jednak skończyło i nie poszły w ślad za nimi żadne przedsięwzięcia ani kroki karne, czy dyscyplinarne w stosunku do osób, które tego bezprawia się dopuściły i je wyrządziły oraz do dziś wyrządzają tysiącom rodziców, którzy cały czas zgłaszają się z prośbami o pomoc do Polskiego Stowarzyszenia www.dyskryminacja.de, które prowadzę. Z naszą organizacją współpracuje wielu fachowców i ekspertów i miażdżącej większości zgłaszających się do nas o pomoc ludzi udaje się pomóc i odzyskać ich dzieci, a ja ze swej strony zapewniam, że nie spoczniemy, aż rozwiążemy problem wykradania i bezprawnego germanizowania polskich (i nie tylko) dzieci w Niemczech i w Austrii przez Jugendamt, aby już więcej nie ciekły łzy rozpaczy, bólu i bezsilności z oczu polskich dzieci, matek i ojców.

 

– Widać jakiś przełom co do Niemiec i aktywności polskich władz i wspierania polskich rodziców, którym Jugendamt zabrał dzieci ?

 

– W niemieckim prawie absolutnie nic się nie zmieniło. Jugendamty nadal prężnie działają i mając nieograniczone prawa, nadal zuchwale kradną i germanizują pod byle pretekstem polskie dzieci. Jeśli chodzi o Polskę, to za czasów kiedy rządy w Polsce sprawowała Platforma Obywatelska i ich post-komunistyczni sojusznicy temat ten był zawsze zbywany, wyciszany i „zamiatany pod dywan”. Od władz z MSZ-tu z czasów rządów PO otrzymałem odpowiedź, że „stosunki polsko-niemieckie są najlepsze od dziesięcioleci i nie można ich nadwyrężać”. Wcześniej od pani konsul Kozioł i Kasperkiewicz, które pracowały w Konsulacie RP w Hamburgu w 2004 roku, gdy się pożaliłem, że Jugendamtowcy nie pozwalają mi rozmawiać z dziećmi w języku polskim zamiast pomocy i interwencji usłyszałem żałosne słowa: „niech pan mówi po niemiecku, przecież pan umie”. W głowie się nie mieści jak można mieć wobec obcego, niemieckiego państwa tak służalczą postawę, pobierać pieniądze polskich podatników i być kompletnie wyzutym z odrobiny godności jako Polak. Odkąd władzę sprawuje rząd pani Szydło i partia Prawo i Sprawiedliwość, następują pozytywne zmiany i temat ten jest częściej poruszany w mediach. Świadczy o tym nie tylko częstotliwość z jaką jest wyświetlany w TVP wspomniany dokumentalny film w reżyserii pana Ernesta Saja pt. „Ucieczka z Piekła” czy zrobiona ostatnio również o tej samej tematyce na podstawie naszego filmu sztuka teatralna Marka Kochana pt. „Traktat o miłości”, które bezbłędnie przedstawiają rzeczywistość z jaką borykają się Polacy w Niemczech, lecz również fakt, że problem ten poruszyła pani Beata Szydło w rozmowie z Kanclerz Niemiec Angelą Merkel podczas jej wizyty w Polsce (informowały o tym szeroko media). Wiem również, że został utworzony specjalny wydział w Ministerstwie Sprawiedliwości, którego zadaniem jest pomoc polskim rodzicom w przypadkach gdy zostały im odebrane za granicą dzieci oraz, że zostali przydzieleni i wyszkoleni sędziowie, którzy takimi przypadkami będą się zajmować, gdy obce Państwa upomną się o wydalenie z Polski naszych małych polskich obywateli. Bardzo mnie cieszą te początkowe dobre zmiany i mam nadzieję, że przyniosą oczekiwane, wymierne i  pozytywne efekty dla polskich rodzin. 

 

– Jak widzisz swoją przyszłość?

 

– Najważniejsze, co bym chciał to mieć kontakt z moimi przed 14 laty porwanymi córeczkami Iwonką-Polonią i Justynką. Moje bycie ojcem zostało przerwane na etapie, gdy moje córeczki miały 3 i pół i 6 lat. Oczywiście konieczne jest wzmocnienie walki z chorym obciążonym nazistowską ideologią systemem w Niemczech i w Austrii oraz wskazanie Polakom i naszym władzom skutecznych dróg do rozwiązania problemu. Niestety, sprawy się za bardzo od 14 lat ślimaczą. Na pewno musi nastąpić renegocjacja bubla prawnego, którym jest Traktat Polsko-Niemiecki z 1991 roku. Nieodzowne jest mocne i jasne oraz zgodne z polską racją stanu stawianie sprawy w stosunkach polsko-niemiecko-austriackich do czego jeszcze niezdolna jest nasza polska strona. Jakaś niemrawość nie może odstąpić od naszych przedstawicieli. Nie wiem, czy nie dociera fakt, że nasze dzieci są germanizowane? Nie ich dzieci. Pewnie dlatego tak łatwo pozwalają na istnienie takiej post nazistowskiej stęchlizny w Niemczech i w Austrii jak zakazywanie języka polskiego. To uwłacza naszej godności. Czas pokaże co będzie dalej.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

50 komentarzy

50 Komentarzy

 1. Czesław

  12 maja 2017 at 06:15

  No to należy zapytać naszych europarlamentarzystów dlaczego o tym nie krzyczą w europarlamencie a szczególnie tych co tak walczą o prawa mniejszości w Polsce. Dlaczego brak pytań do D.Tuska od naszych posłów i różnych „rzeczników praw…” oraz organizacji rządowych i tzw.pozarządowych. PO to przecież partia proniemiecka i reklamująca się jako proeuropejska, niech zajmie w tej sprawie stanowisko.

 2. Polon

  12 maja 2017 at 06:32

  Ostatnie slowa mojego wujka na dzien przed smiercia w niemieckim Centrum gieriatrycznym brzmialy:
  Niemcy sie niczego nie nauczyli.
  W ten sposob komentowal werbalna nienawisc do jego osoby jako Polaka.

 3. Zona

  12 maja 2017 at 08:15

  nie polscy konsulowie, tylko polskojęzyczni, polińscy, znaczy pisowscy

  • Sewer

   12 maja 2017 at 09:50

   No tak, przyglupi antyPiSowski komentarz musiał się pojawić. Nie ważne że wszędzie w konsulatach siedzą ludzie obsadzeni jeszcze przez PO.

   • Paweł

    12 maja 2017 at 10:01

    @sewer

    Głupi to jest Twój komentarz. Pisiory to zdrajcy pokroju PO.

   • Zona

    12 maja 2017 at 15:08

    Bo dla was pisiaków to 1,5 roku to za mało by zrobić coś pożytecznego dla kraju poza szukaniem stołków dla misiewiczów nie?

 4. gosc

  12 maja 2017 at 11:37

  Skoro można przyjeżdżać do Polski aby się leczyć, … i etc., to niby dlaczego nie można rodzić w Polsce?
  Wrobić dziecku własny polski paszport, i wyjechać do Eurokołchozu, czy raczej do Eurokibucu za pracą.
  To juz nie jest żadną tajemnicą, jak europejscy lewaccy masoni „rabują” polskie dzieci aby wzbogacać własne nacje.
  Druga sprawa to ten, delikatnie rzecz ujmując lewacko-masoński MSZ, i jego służby poza granicami polski.
  To jest gorsze od nieleczonej gangreny, to kładzie Polskę na łopatki! To wyprowadza ludzi na ulicę.
  Ile można wysłuchiwać świadectw na temat tego geremskowskiego nieróbstwa i niechlujstwa w MSZ-cie, to V-koluma w Polsce i poza granicami Polski!

 5. spisek

  12 maja 2017 at 11:46

  Jeśli żyjesz w Niemczech to mów po niemiecku albo po arabsku, w językach obowiązujących na terenie tego „kraju”. A jak chcesz mówić po polsku to mieszkaj w Polsce!

 6. emigrant

  12 maja 2017 at 12:37

  czytam to jako horror z niedowierzaniem ze taka niesprawiedliwosc moze dotyczyc znowu Polakow czyli zwyciezcow ze zwyciezonymi patrzac na historie Swiata,sam jestem emigrantem i tez z zona Polka na szczescie wychowalismy dwojke dzieci bez wplywu nowej ojczyzny w nasza kulture i jezyk polski,ba wrecz byl to powod do dumy ze sie jest z Polski i dalej jest nic sie pod tym wzgledem nie zmienilo,natomiast to co wyrabiaja hitlerowcy zwlaszcza w generalnej guberni wola o pomste do Nieba,kazdy Niemiec to nic innego jak pozornie skruszony hitlerowiec,oni podobnie jak i kacapy maja o jeden gen wiecej od innych swiatowych populacji,ktory to jest odpowiedzialny i sluzu do zabijania innej rasy ludzi,tak ma kazdy hitlerowiec czytaj Niemiec i bolszewik czytaj Rosjanin,oni sa juz stworzeni przez belzebuba do ludobojstwa,czujac swoja wyzszosc i butnosc w stosunku do innych obcych kulturowo im ludzi,jak mozna do nich jezdzic i tam mieszkac,w sercu patologi i zbrodni????,zawsze kazdy obcy bedzie gorszej rasy ktorym koga jedynie pogardzac,a gdy okolicznosci tylko pozwola,beda mordowac ludzi na rozkaz jakiegos nowego hitlera nawet w spodnicy,dlatego mozna jezdzic do wszystkich krajow tylko nie do nich i nie jest to mowa. ienawieci w stosunku do tej rasy ludobojcow,tylko szczera prawda o nich i o tym co skrywaja w sobie czekajac na rozkaz swojego filera zeby znowu mordowac,to juz taka rasa i tak samo wychowywana od pokolen z pogarda do innych,mozna ich tylko wybic ale nie zmienic

 7. Leszek1

  17 maja 2017 at 01:57

  Podziekowac panu Waszczykowskiemu. Ambasady i Konsulaty pracuja jak za dobrych starych czasow.

 8. Codreanu

  17 maja 2017 at 07:57

  Może trzeba się takimi sprawami zająć a nie stawiać kolejne pomniki Pileckiego, smoleńskie czy inne takie. Patriotyzm pomnikowy nas ośmiesza i nie daje powodów do dumy. Nie będziemy szanowani dopóki nie naprawimy państwa. Wymiotować się już powoli chce od tego werbalno-pomnikowego patriotyzmu. Jesteśmy wciąż kopani jaka szmaciana baśka, ale dla tzw. patriotów jest najważniejsze czczenie samobójczych powstań czy idiotyzmu w postaci ratowania żydów. Mamy najdroższe autostrady w europie, najmniejszą ilość sztuk broni na 1000 osób, pchani jesteśmy na wojnę z Rosją. To są problemy. Ci patrioci są tak samo obłąkani jak lewactwo, które chce przyjąć uchodźców.

 9. cayt-london

  18 maja 2017 at 12:44

  to pewnie holota postawiona na stolkach przez ,,drogiego ,,bronislawa i zdradka cykorskiego wywalic na zbita orde sukinkotow

 10. air jordans australia

  15 czerwca 2017 at 06:37

  Hi, I would like to subscribe for this webpage to get most recent updates, thus where can i do it please help out.

 11. Pingback: xmt85c4wx5ctwxw3tcerthve56

 12. Pingback: دانلود قسمت هشتم شهرزاد دوم

 13. Pingback: دانلود شهرزاد قسمت نهم فصل دوم

 14. Pingback: دانلود شهرزاد قسمت دوازدهم فصل دوم

 15. Pingback: قیمت پنجره

 16. Pingback: anal sex

 17. Pingback: دانلود قسمت 17 عاشقانه

 18. Pingback: دانلود قسمت ششم فصل دوم شهرزاد

 19. Pingback: Violet Starr

 20. Katheleen Strzyzewski

  6 lipca 2017 at 22:51

  Good day! This is kind of off topic but I need some help from an established blog. Is it hard to set up your own blog? I’m not very techincal but I can figure things out pretty quick. I’m thinking about creating my own but I’m not sure where to begin. Do you have any tips or suggestions? Cheers

 21. Pingback: Kitty Catherine

 22. Pingback: Gina Gerson

 23. Pingback: Kiera Rose

 24. Pingback: دانلود فصل دوم شهرزاد

 25. Pingback: dolandirici sosyalmarketim

 26. Pingback: hamptonbaycelingfanblog

 27. Pingback: Free Stuff Worldwide

 28. Pingback: Paleo Diet

 29. beige fascinator clip

  9 lipca 2017 at 23:32

  hi!,I like your writing very so much! proportion we keep up a correspondence more about your post on AOL? I require a specialist on this area to resolve my problem. Maybe that’s you! Looking forward to peer you.

 30. Pingback: hydraulic cylinder repair

 31. Pingback: movie

 32. Pingback: دانلود قسمت اول شهرزاد دوم

 33. Pingback: Hundeskove i Nordjylland

 34. Pingback: دانلود قسمت سوم شهرزاد دوم

 35. Pingback: دانلود قسمت پنجم شهرزاد دوم

 36. Pingback: دانلود قسمت یازدهم شهرزاد دوم

 37. Pingback: bypass windows 7 admin password

 38. Pingback: videos porno

 39. Pingback: videos porno

 40. самолетни билети франкфурт софия

  18 lipca 2017 at 21:58

  The next time I read a blog, I hope that it doesnt disappoint me as much as this one. I mean, I know it was my choice to read, but I actually thought youd have something interesting to say. All I hear is a bunch of whining about something that you could fix if you werent too busy looking for attention.

  https://www.linkedin.com/showcase/22325670

 41. KelChalkhic

  19 lipca 2017 at 03:35

  Cialis Espn. viagra Propecia Skin Rash Cialis

 42. Pingback: porno

 43. Pingback: videos porno

 44. Pingback: videos porno

 45. cours de theatre

  20 lipca 2017 at 12:21

  Im thankful for the article post.Really looking forward to read more. Really Cool.

 46. turquoise blue fascinator

  20 lipca 2017 at 20:40

  You made a few fine points there. I did a search on the subject matter and found a good number of persons will have the same opinion with your blog.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra