Polscy konsulowie: „Mów do dziecka po niemiecku jak umiesz”

Od władz z MSZ-tu z czasów rządów PO otrzymałem odpowiedź, że „stosunki polsko-niemieckie są najlepsze od dziesięcioleci i nie można ich nadwyrężać”. Wcześniej od pani konsul Kozioł i Kasperkiewicz, które pracowały w Konsulacie RP w Hamburgu w 2004 roku, gdy się pożaliłem, że Jugendamtowcy nie pozwalają mi rozmawiać z dziećmi w języku polskim zamiast pomocy i interwencji usłyszałem żałosne słowa: „niech pan mówi po niemiecku, przecież pan umie”.

 

Z Wojciechem Pomorskim, prezesem Polskiego Stowarzyszenia Rodzice przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech, www.dyskryminacja.de, rozmawia Robert Wyrostkiewicz

– Minęło właśnie 14 lat odkąd straciłeś kontakt z dziećmi. Przypomnisz jak to się stało ?

 

To było dokładnie w dniu 9 lipca 2003 roku. Pojechałem do miasta, aby załatwić różne sprawy i w drodze powrotnej – tak jak to zawsze miałem w zwyczaju – wstąpiłem jeszcze do sklepu, aby kupić dzieciom jakieś drobne niespodzianki, gdyż zawsze jak wracałem z centrum i nie było mnie w domu kilka godzin, dzieci rzucały się na mnie, obsypywały całusami i pytały: „tatuś, a co dla nas masz?” I tym razem nie mogło być inaczej. Kupiłem im po dwie porcelanowe figurki kotków i piesków, których… niestety do dzisiejszego dnia nie zobaczyły na oczy… Właśnie tego dnia moja była niemiecka żona, podczas mojej nieobecności w domu wywiozła z domu nasze dwie córeczki: Justynkę i Iwonkę-Polonię (wtedy miały starsza 6 lat i młodsza 3,5 roku), które w ciągu tych 14 lat – bo dokładnie tyle czasu już minęło – widziałem w sumie jedynie 16 godzin. Pierwszy raz po dwóch latach, gdy ani słowa nie umiały już po polsku… Justysia pamiętała tylko że „Brot” to po polsku chlebek i że kiedyś mówiła do mnie „tatusch” (tatuś). Rodzina mojej byłej żony od samego początku żywiła do mnie ogromną niechęć. Nie podobało im się to, że jestem Polakiem. Babka mojej byłej żony miała 3 braci, którzy podczas wojny służyli w SS i zginęli w Polsce, dlatego ona i cała jej rodzina nienawidzili Polski i wszystkiego co polskie, a to na mnie się skupiało. Starali się za wszelka cenę wybić mojej narzeczonej z głowy ślub ze mną, a gdy im się to nie udało, przez cały czas trwania naszego małżeństwa robili dosłownie wszystko, aby rozbić nasze małżeństwo i skutecznie zbuntować żonę przeciwko mnie. Ostatecznie im się to udało. Przy pomocy niemieckiej organizacji do spraw zarządzania dziećmi i młodzieżą zwanej w Niemczech i w Austrii „Jugendamt” wyrugowali z życia moich dzieci nie tylko mnie – ich polskiego ojca ale i całą polską rodzinę, a także nasz ojczysty język polski, w którym na co dzień rozmawiałem z dziećmi, co doprowadzało do szaleństwa niemiecką teściową, ojczyma mojej ówczesnej niemieckiej żony i niemiecką prababkę.  

 

– Jak dochodziłeś swoich praw i z jakim skutkiem ?

 

– Wtedy jeszcze nie wiedziałem z jakim zjawiskiem mam do czynienia i co to jest Jugendamt. Gdybym wiedział jak się w Niemczech dyskryminuje ludzi, rodziny i Polaków pewnie nigdy nie osiadłbym w Niemczech, ale też nie miałbym okazji aby nagłośnić problem, z którym boryka się tak wielu obcokrajowców, bo skala na jaką odbiera się dzieci w Niemczech w myśl opacznie rozumianego tzw. „niemieckiego dobra dziecka” jest ogromna. Nie jest ważne faktyczne dobro dziecka, jego rozwój emocjonalny i więzi z rodzicami. Dziecko ma być niemieckie i tylko to się liczy, a zabierając rodzinom dzieci i bardzo często je germanizując (Niemcy wymierają i potrzebują „narybku” na nowe pokolenia Niemców), niemiecka organizacja Jugendamt i jej satelity zarabia na tym ogromne pieniądze, gdyż za każde zabrane dziecko otrzymuje od 3 tys. do nawet 25 tys. euro miesięczne (na dziecko niepełnosprawne zawsze większe sumy). Z roku na rok liczba odebranych w Niemczech dzieci drastycznie rośnie. Do założonego przeze mnie w lutym 2007 roku „Polskiego Stowarzyszenia Rodzice Przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech” nieustannie zgłaszają się ludzie, którym Jugendamt odebrał lub chce odebrać dzieci. Skalę tego problemu i schemat działania Jugendamtu bardzo dobrze przedstawia film dokumentalny w reżyserii Ernesta Saja pt. „Ucieczka z piekła”, który już 10 razy był wyświetlany na kilku kanałach TVP, a do obejrzenia którego zachęcam, zwłaszcza tych, którzy planują wyjechać do Niemiec i tam się osiedlić.

– Możesz w kilku słowach i bez cenzury powiedzieć co to jest ten Jugendamt?

 

– Przypomnę krótko, że Jugendamt to organizacja założona w dzisiejszym kształcie w 1933 roku przez Adolfa Hitlera w celu germanizowania dzieci z podbitych krajów. Ma ona do dziś niezmienione i nieograniczone prawa i jest jak państwo w państwie. Może w sądach kłamać, lekceważyć korzystny dla rodziców wyrok sądu i może także bez sądowego wyroku wyłącznie na podstawie wyimaginowanych podejrzeń odebrać rodzicom dziecko. Osobiście uczyniłem wszystko co w mojej mocy, aby nie tylko odzyskać dzieci ale choćby mieć z nimi jakikolwiek kontakt, nawet raz w miesiącu i na walkę o nie wydałem ponad 80 tys. euro. Efekt jest taki, że podczas wyznaczonego pierwszego widzenia z córkami zabroniono mi rozmawiać z moimi dziećmi w języku polskim, a kiedy się na to nie zgodziłem, zobaczyłem moje córki dopiero po 2 latach kiedy praktycznie ani słowa nie umiały już po polsku, a w ciągu 14 lat widziałem je łącznie16 godzin, wyłącznie pod nadzorem w kilkuletnich odstępach czasu, gdy były już całkowicie zimne i wyobcowane w stosunku do mnie. W niemieckich i austriackich sądach przeszedłem kilkakrotnie przez wszystkie możliwe instancje, które – nawiasem mówiąc – przeciągały sprawę latami i doszedłem aż do Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Tam moja skarga trafiła w ręce niemieckiego sędziego, który ją odrzucił i umorzył. Napisałem również petycję nr 38/2006 do Komisji Petycji Parlamentu Europejskiego, która trafiła tam wraz z ok. 400 innymi petycjami po niej dotyczącymi bezprawia wyrządzanego rodzicom w Niemczech przez Jugendamt. Jako dotychczas jedyny zostałem przeproszony na forum Parlamentu Europejskiego przez przedstawicielkę rządu Niemiec panią Gilę Schindler w dniu 7 czerwca 2007 roku za dyskryminację i zakaz używania języka polskiego w kontaktach z moimi własnymi dziećmi, a pod tym pretekstem izolowania mnie przez długie lata od nich. Na przeprosinach się jednak skończyło i nie poszły w ślad za nimi żadne przedsięwzięcia ani kroki karne, czy dyscyplinarne w stosunku do osób, które tego bezprawia się dopuściły i je wyrządziły oraz do dziś wyrządzają tysiącom rodziców, którzy cały czas zgłaszają się z prośbami o pomoc do Polskiego Stowarzyszenia www.dyskryminacja.de, które prowadzę. Z naszą organizacją współpracuje wielu fachowców i ekspertów i miażdżącej większości zgłaszających się do nas o pomoc ludzi udaje się pomóc i odzyskać ich dzieci, a ja ze swej strony zapewniam, że nie spoczniemy, aż rozwiążemy problem wykradania i bezprawnego germanizowania polskich (i nie tylko) dzieci w Niemczech i w Austrii przez Jugendamt, aby już więcej nie ciekły łzy rozpaczy, bólu i bezsilności z oczu polskich dzieci, matek i ojców.

 

– Widać jakiś przełom co do Niemiec i aktywności polskich władz i wspierania polskich rodziców, którym Jugendamt zabrał dzieci ?

 

– W niemieckim prawie absolutnie nic się nie zmieniło. Jugendamty nadal prężnie działają i mając nieograniczone prawa, nadal zuchwale kradną i germanizują pod byle pretekstem polskie dzieci. Jeśli chodzi o Polskę, to za czasów kiedy rządy w Polsce sprawowała Platforma Obywatelska i ich post-komunistyczni sojusznicy temat ten był zawsze zbywany, wyciszany i „zamiatany pod dywan”. Od władz z MSZ-tu z czasów rządów PO otrzymałem odpowiedź, że „stosunki polsko-niemieckie są najlepsze od dziesięcioleci i nie można ich nadwyrężać”. Wcześniej od pani konsul Kozioł i Kasperkiewicz, które pracowały w Konsulacie RP w Hamburgu w 2004 roku, gdy się pożaliłem, że Jugendamtowcy nie pozwalają mi rozmawiać z dziećmi w języku polskim zamiast pomocy i interwencji usłyszałem żałosne słowa: „niech pan mówi po niemiecku, przecież pan umie”. W głowie się nie mieści jak można mieć wobec obcego, niemieckiego państwa tak służalczą postawę, pobierać pieniądze polskich podatników i być kompletnie wyzutym z odrobiny godności jako Polak. Odkąd władzę sprawuje rząd pani Szydło i partia Prawo i Sprawiedliwość, następują pozytywne zmiany i temat ten jest częściej poruszany w mediach. Świadczy o tym nie tylko częstotliwość z jaką jest wyświetlany w TVP wspomniany dokumentalny film w reżyserii pana Ernesta Saja pt. „Ucieczka z Piekła” czy zrobiona ostatnio również o tej samej tematyce na podstawie naszego filmu sztuka teatralna Marka Kochana pt. „Traktat o miłości”, które bezbłędnie przedstawiają rzeczywistość z jaką borykają się Polacy w Niemczech, lecz również fakt, że problem ten poruszyła pani Beata Szydło w rozmowie z Kanclerz Niemiec Angelą Merkel podczas jej wizyty w Polsce (informowały o tym szeroko media). Wiem również, że został utworzony specjalny wydział w Ministerstwie Sprawiedliwości, którego zadaniem jest pomoc polskim rodzicom w przypadkach gdy zostały im odebrane za granicą dzieci oraz, że zostali przydzieleni i wyszkoleni sędziowie, którzy takimi przypadkami będą się zajmować, gdy obce Państwa upomną się o wydalenie z Polski naszych małych polskich obywateli. Bardzo mnie cieszą te początkowe dobre zmiany i mam nadzieję, że przyniosą oczekiwane, wymierne i  pozytywne efekty dla polskich rodzin. 

 

– Jak widzisz swoją przyszłość?

 

– Najważniejsze, co bym chciał to mieć kontakt z moimi przed 14 laty porwanymi córeczkami Iwonką-Polonią i Justynką. Moje bycie ojcem zostało przerwane na etapie, gdy moje córeczki miały 3 i pół i 6 lat. Oczywiście konieczne jest wzmocnienie walki z chorym obciążonym nazistowską ideologią systemem w Niemczech i w Austrii oraz wskazanie Polakom i naszym władzom skutecznych dróg do rozwiązania problemu. Niestety, sprawy się za bardzo od 14 lat ślimaczą. Na pewno musi nastąpić renegocjacja bubla prawnego, którym jest Traktat Polsko-Niemiecki z 1991 roku. Nieodzowne jest mocne i jasne oraz zgodne z polską racją stanu stawianie sprawy w stosunkach polsko-niemiecko-austriackich do czego jeszcze niezdolna jest nasza polska strona. Jakaś niemrawość nie może odstąpić od naszych przedstawicieli. Nie wiem, czy nie dociera fakt, że nasze dzieci są germanizowane? Nie ich dzieci. Pewnie dlatego tak łatwo pozwalają na istnienie takiej post nazistowskiej stęchlizny w Niemczech i w Austrii jak zakazywanie języka polskiego. To uwłacza naszej godności. Czas pokaże co będzie dalej.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

206 komentarzy

206 Komentarzy

 1. Pingback: Obat Wasir Ambeien Herbal di Aceh Barat Daya

 2. Pingback: Kutil Kelamin Apakah Bisa Hilang Sendiri

 3. Pingback: obat kutil kelamin kaskus

 4. MichaelOppow

  23 listopada 2017 at 17:51

 5. Pingback: obat alami sipilis

 6. commercial real estate loan

  2 grudnia 2017 at 21:58

  I value the blog post.

 7. Pingback: Obat Kutil Untuk Di Muka

 8. Health

  18 grudnia 2017 at 04:34

  Only a smiling visitor here to share the love (:, btw great design .

 9. Pingback: obat wasir herbal di apotik

 10. Pingback: 86sem.cn

 11. Pingback: Cheap Primary care provider in Auburn

 12. Pingback: divorce lawer

 13. Pingback: matthew pillmore

 14. Pingback: Full Report

 15. Pingback: Fake Ray Ban Sunglasses

 16. Pingback: Website

 17. Pingback: big farm mobile harvest hack

 18. Pingback: Tags

 19. Pingback: graphic design money secrets

 20. Pingback: cbd blood pressure

 21. Pingback: cannabis oil stocks

 22. Pingback: בדיקת מזוזוה בלוד

 23. Pingback: יודאיקה בלוד

 24. Pingback: http://www.dosgamesdownload.com

 25. Pingback: jake burgess

 26. Pingback: allstate quick pay

 27. Pingback: house car insurance

 28. Pingback: xyz軟體王

 29. Pingback: http://www.cheap-china-haredware.com

 30. Pingback: las vegas

 31. Pingback: phen375 buy in stores

 32. Pingback: Recycle tech

 33. Pingback: Pop Beats

 34. Pingback: equality

 35. Pingback: online payday loans

 36. Pingback: コピーブランド

 37. Pingback: Crypto Currency

 38. Pingback: Nama - Nama obat kutil kelamin

 39. Pingback: dig this

 40. Pingback: cursoparaconcurso.net

 41. Pingback: www.graceoilpaintings.com

 42. Pingback: Buy Windows 10

 43. Pingback: Click for more info

 44. Pingback: bander plus longtemps

 45. Pingback: Cheap Oakley Sunglasses

 46. Pingback: white label sportsbook

 47. Pingback: buy china goods

 48. Pingback: instagram takipçi satın al

 49. Pingback: instagram takipçi satın al

 50. Pingback: ERP System Contruction Set

 51. Pingback: Red Tea Detox Reviews

 52. Pingback: دانلود شهرزاد سوم

 53. Pingback: buy viagra online

 54. Pingback: Read More

 55. Pingback: amateurs gone wild

 56. Pingback: instagram hack

 57. Pingback: 15 Minute Manifestation

 58. Pingback: Discover More

 59. Pingback: Restaurants near me now

 60. Pingback: Publix Oasis schedule

 61. Pingback: best womens bike helmet

 62. Pingback: دانلود سریال شهرزاد فصل دوم قسمت دوم

 63. Pingback: instagram hack 2

 64. Pingback: https://1921681254.online/

 65. Pingback: best hd porn site

 66. Pingback: دانلود شهرزاد قسمت سوم فصل سوم

 67. Pingback: white porn

 68. Pingback: Coca Cola Headquarters Corporate Office Phone Number

 69. Pingback: دانلود شهرزاد

 70. Pingback: Photography Quince

 71. Pingback: دانلود شهرزاد چهارم

 72. Pingback: auto owners login

 73. Pingback: acuity

 74. Pingback: transfer services

 75. Pingback: http://cohccministries.org/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=109754676

 76. Pingback: best porn tubes

 77. Pingback: red boottoms for men

 78. Pingback: http://2ch-ranking.net/redirect.php?url=https://forums.zmanda.com/member.php?37343-pyrrr

 79. Pingback: daftar bermain judi dadu android

 80. Pingback: Sanitär

 81. Pingback: Angela White Blacked Cant Wait To Take BBC

 82. Pingback: he has a good point

 83. Pingback: business directory lookup

 84. Pingback: Related Site

 85. Pingback: Withdraw Bitcoin to Bank Account

 86. Pingback: http://mutui-online.org/

 87. Pingback: family photography

 88. Pingback: Bourn hall clinic gurgaon

 89. Pingback: http://vreporn.com/

 90. Pingback: Bitcoin

 91. Pingback: Lisa Ann Porn Comeback

 92. Pingback: Bulk SMS Jamaica

 93. Pingback: take surveys for cash demo

 94. Pingback: Asbestos Watch Melbourne

 95. Pingback: free porn

 96. Pingback: white noise mp3

 97. Pingback: reputation protect

 98. Pingback: check my site

 99. Pingback: http://bit.ly/2BSq0bp

 100. Pingback: cheap heels

 101. Pingback: aces etm login

 102. Pingback: รับทำวีซ่าเชงเก้น

 103. Pingback: Poker Online Terpercaya

 104. Pingback: our website

 105. Pingback: click here

 106. Pingback: Online Casinos

 107. Pingback: https://www.local.com/business/details/boston-ma/best-boston-limo-136832971/

 108. Pingback: PDF Files

 109. Pingback: reverse mortgage information spanish

 110. Pingback: how to remove credit inquiries

 111. Pingback: homes in lancaster ca for sale

 112. Pingback: Pot O'Dongs Eva Notty Carolina Sweets

 113. Pingback: Cheap Arizona Cardinals Jerseys Sale

 114. Pingback: orgas

 115. Pingback: top article

 116. Pingback: matthew pillmore

 117. Pingback: click here

 118. Pingback: cheap christian louboutin mens sneakers

 119. Pingback: https://www.google.co.uk/url?sa=t&source=web&url=https://www.forbiddenplaygroundxxx.com

 120. Pingback: wnetrz

 121. Pingback: Lindner hotel windrose

 122. Pingback: hoor

 123. Pingback: lahore call girls

 124. Pingback: Clínica de Reabilitação de Alcoólatras

 125. Pingback: drone works zac

 126. Pingback: siófok taxi

 127. Pingback: cash priority loan servicing

 128. Pingback: จดทะเบียนบริษัท

 129. Pingback: event entertainment ideas

 130. Pingback: locksmith near me

 131. Pingback: วิธีทําให้ผิวขาว

 132. Pingback: ray ban sunglasses australia sale

 133. Pingback: Manifestation Miracle Reviews

 134. Pingback: coffee mug pattern

 135. Pingback: driver acer es1-420 windows 7 32bit

 136. Pingback: read more

 137. Pingback: cheap ray ban sunglasses canada

 138. Pingback: http://photographytrack.bravesites.com/

 139. Pingback: http://lock-smith26811.timeblog.net

 140. Pingback: instalare montaj aer conditionat bucuresti pret

 141. Pingback: Discover More Here

 142. Pingback: sexy

 143. Pingback: see

 144. Pingback: porn videos

 145. Pingback: wilhelm willeke

 146. Pingback: Lorraine

 147. Pingback: Carli

 148. Pingback: https://www.google.co.nz/url?sa=t&source=web&url=https://www.forbiddenplaygroundxxx.com

 149. Pingback: Savela

 150. Pingback: go to this site

 151. Pingback: Denisse Lumbert

 152. Pingback: montaj aer conditionat bucuresti pret

 153. Pingback: Free MILF Porn Online

 154. Pingback: https://www.goodreads.com/user/show/80275742-johnmekio

 155. Pingback: Kviklån

 156. Pingback: progressive insurance

 157. Pingback: prostivedettes.com

 158. Pingback: science-based diet

 159. Pingback: Click This Link

 160. Pingback: Viagra Sans Ordonnance

 161. Pingback: https://public.tableau.com/profile/levinaso9#!/

 162. Pingback: http://www.dimensioneautobacoli.com/modules.php?name=Your_Account&op=userinfo&username=IndiraDela

 163. Pingback: Source Url

 164. Pingback: amolatina.com

 165. Pingback: michael kors outlet okc

 166. Pingback: heath anthony butler

 167. Pingback: best family board games 2018

 168. Pingback: hole

 169. Pingback: computer disposal

 170. Pingback: computer recycling

 171. Pingback: computer recycling companies

 172. Pingback: best clubs barcelona

 173. Pingback: promo codes online

 174. Pingback: Chi Phí Phẫu Thuật Hàm Hô

 175. Pingback: ABCDE Chart Pattern

 176. Pingback: jake burgess springfield mo

 177. Pingback: saham.news

 178. Pingback: funny

 179. Pingback: right here

 180. Pingback: Moriah Mills Bouncing Booty Digital Playground

 181. Pingback: recommended site

 182. Pingback: oakley australia brisbane

 183. Pingback: Find Out More

 184. Pingback: Promotional products australia

 185. Pingback: buy viagra

 186. Pingback: sex

 187. Pingback: canada goose clearance sale

 188. Pingback: click this

 189. Pingback: college

 190. Pingback: Jual Database Email

 191. Pingback: aaron woodman chicago

 192. Pingback: Economy White Kitchen Bib Aprons - Select Color : White

 193. Pingback: real instagram likes

 194. Pingback: travel social

 195. Pingback: Samsung wholesale

 196. Pingback: https://www.acheinabaixada.com.br/

 197. Pingback: http://brawlcheats.com/brawl-stars-hack-free-gems-cheats/

 198. Pingback: Computer Security

 199. Pingback: knob

 200. Pingback: total shit scam

 201. Pingback: crap

 202. Pingback: article review

 203. Pingback: Stittgen

 204. Pingback: discoteche versilia

 205. Pingback: Get More Info

 206. Pingback: House for sale in Oak lawn, IL.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra