Wiara

MEDYTACJE EWANGELICZNE Z DNIA 12 maja 2017 r.

Piątek, (J 14,1-6)


Jezus powiedział do swoich uczniów: Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie. W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem. Znacie drogę, dokąd Ja idę. Odezwał się do Niego Tomasz: Panie, nie wiemy, dokąd idziesz. Jak więc możemy znać drogę? Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.

Jezus wie, że nasze serce się… trwoży. On zna nasze wszystkie wątpliwości. Nasze lęki, wszystkie nasze najtrudniejsze uczucia. On je przeżył i wciąż współprzeżywa z nami nasze życie.

Znając nas lepiej, niż my sami siebie znamy, zapewnia, uspokaja i uprzedza o swoim odejściu.

Jezus właściwie nie jest zaskakujący, bo wszystko, czego dokonał, wpierw zapowiedział!

A jednocześnie zaskakuje najbardziej, bo to co zapowiedział… wykonał!

My ludzie mówimy sobie wiele, obiecujemy sobie nawzajem, że będziemy wierni, że będziemy dla siebie nawzajem wsparciem, dajemy mnóstwo sygnałów zapewniających o wykonaniu tego, co obiecujemy, że zrobimy, a potem porzucamy własne zapewnienia. Zapominamy. Zmieniamy zainteresowanie. Taka jest nasza kondycja ludzka. Czasem tego nawet nie zauważamy…

Ale Jezus tak nie robi. On jest słowny, to znaczy że każde Jego słowo się spełnia. Bo Słowo Jezusa staje się Ciałem. To znaczy, że to co mówi Jezus, jest do końca dotrzymane.

To jest Miłość. Obietnica spełniona do końca!

Jedynym wiatrem, na który Jezus rzuca Słowa, to Duch Święty, Który tchnieniem realizuje obietnicę.

Wszystko co jest zapisane w Słowie Boga spełni się w Twoim i moim życiu. Bo to JEST Życie.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

5 komentarzy

5 Komentarzy

 1. klioes vel pislamista

  12 maja 2017 at 10:56

  „Jezus właściwie nie jest zaskakujący, bo wszystko, czego dokonał, wpierw zapowiedział!
  A jednocześnie zaskakuje najbardziej, bo to co zapowiedział… wykonał!”

  DO OPRAWIENIA W RAMKI !

 2. situs poker online

  24 maja 2017 at 12:23

  My partner and i value, result in I found just what I had been trying to find MEDYTACJE EWANGELICZNE Z DNIA 12 maja 2017 r. – Prawy.pl. You’ve concluded my own a number of evening extended quest! God Appreciate it person. Have a very nice evening. Ok bye situs poker online http://www.feraripoker.org/

 3. silver grey fascinators

  26 maja 2017 at 14:23

  I would like to thnkx for the efforts you have put in writing this web site. I am hoping the same high-grade site post from you in the upcoming as well. In fact your creative writing abilities has encouraged me to get my own site now. Actually the blogging is spreading its wings fast. Your write up is a good example of it.

 4. Poker online

  27 maja 2017 at 03:27

  Are you able to put in a Rim theme? This specific web page is actually difficult to learn MEDYTACJE EWANGELICZNE Z DNIA 12 maja 2017 r. – Prawy.pl normally for the people individuals searching using cell phones. Or else, just in case you can place any Really simply syndication link up, that could be fantastic also. Poker online http://www.feraripoker.org/

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra