Wykład Nikolasa Nikasa „Klauzula sumienia w praktyce medycznej”

Czy i jak medycy mogą skutecznie wykonywać swoje obowiązki, jednocześnie żyjąc w zgodzie z sumieniem? Czas poznać fakty i mity dotyczące wolności w tej sferze.


Prawa sumienia pracowników służby zdrowia – debata publiczna dotycząca tego tematu angażuje niemal całe społeczeństwo. Nad argumentami merytorycznymi, często niestety górują emocje. Warto to zmienić.

Zapraszamy na wykład Nikolasa Nikasa, światowej renomy specjalisty z zakresu bioetyki: „Klauzula sumienia w praktyce medycznej”.
Wykład odbędzie się w Warszawie 15.05.2017 r. o godz . 17.00.  UKSW, ul. Wóycickiego 1/3, Sala 106 bud 21.

Nikolas Nikas jest znanym w USA i na świecie ekspertem w odniesieniu do takich zagadnień jak aborcja, prawa sumienia w służbie zdrowia, klonowanie i badania na ludzkich komórkach macierzystych, asystowane samobójstwo. Prezes Bioethics Defense Fund – prawniczej organizacji podejmującej działania na rzecz prawa do życia i wolności sumienia w USA i na całym świecie – był konsultantem Prezydenckiej Rady Bioetycznej w Waszyngtonie. Stawał przed Senatem USA w sprawach dotyczących aborcji i wolności słowa.  Uczestniczy w wielu postępowaniach sądowych dotyczących tej problematyki, m.in. klonowania człowieka, badań na komórkach macierzystych, praw sumienia w służbie zdrowia, procedur klinicznych oraz stanowych ograniczeń dotyczących tzw. późnych aborcji.

Oprócz Warszawy Nikolas Nikas odwiedzi także: Kraków, Opole i Szczecin.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: http://www.ordoiuris.pl/prawa-sumienia-pracownikow-sluzby-zdrowia-wyklady-nikolasa-nikasa-w-polsce

Zapraszamy do udziału!

Instytut Ordo Iuris

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

94 komentarze

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra