Wiara

Czego niestety papież nie zrobi w Fatimie

Dokładnie 100 lat temu, od czasu objawień Łucji, Hiacyncie i Franciszkowi, trzem pastuszkom z Fatimy, a później siostrze Łucji, która otrzymywała uznane przez Kościół objawienia prywatne będąc już siostrą zakonną, podczas pontyfikatów kolejnych papieży żaden z nich nie spełnił dwóch próśb Maryi.

Wielokrotnie od czasów Piusa XI odrzucano prośbę Niepokalanej o poświęcenie Rosji Jej Sercu lub spełniano ją niewłaściwie, czyli niezgodnie z wolą Matki Bożej, która wyraźnie prosiła o poświęcenie Rosji (a nie świata!) i poświęcenie przez papieża, ale w łączności z wszystkimi biskupami świata (oczywiście katolickimi, bowiem Maryja nigdy w swoich objawieniach nie była ekumeniczna w rozumieniu posoborowym – poza Medjugorje, ale te „objawienia” na szczęście nie są uznane przez Kościół). Jak ta prosta prośba była łamana przez kolejnych papieży, w duchu pokory upominanych przez siostrę Łucję, opisywaliśmy niedawno na Prawy.pl: http://prawy.pl/48116-putin-fatima-i-ukrywana-tajemnica/

Ostatni z papieży, Franciszek, uznaje, że sprawa poświęcenia Rosji jest już załatwiona…. Czego jeszcze nie zrobi więc Franciszek w Fatimie w 100. Rocznice objawień? Nie ujawni drugiej koperty trzeciej tajemnicy fatimskiej, która mówi najprawdopodobniej o kryzysie wiary i kryzysie w Kościele. Przed ujawnieniem jednej z dwóch kopert ostatniej tajemnicy z Fatimy przedstawiciele Kościoła ujawnili tylko jedno zdanie tajemnicy: „W Portugalii będzie zawsze zachowany dogmat wiary”. To zdanie nie pojawiło się później w treści trzeciej tajemnicy opublikowanej w 2000 roku. Przesłuchujący w sprawie Trzeciej Tajemnicy wizjonerkę jezuita ks. Joseph Schweigl (wysłany przez Piusa XII) zaświadcza w 1952 r., że Tajemnica składa się z dwóch części. Sprawę opisywaliśmy niedawno:

– Druga część tajemnicy o 62 linijkach tekstu została przez papieża odczytana w 1960 r. i pozostała nadal tajemnicą. W 1963 r. kard. Ottaviani potwierdził istnieje dokumentu krótszego, gdzie sama Maryja przekazuje swoje słowa światu (do dzisiaj znamy z nich jedynie jedno zdanie: „W Portugalii będzie zawsze zachowany dogmat wiary”). Następnie tajemnicę poznaje Paweł VI i pomimo osobistej prośby siostry Łucji nie ujawnia jej, za to finalizuje dzieło swojego poprzednika – Sobór Watykański Drugi, który przez wielu uważany jest za wybuch modernizmu w Kościele i przyczynę kryzysu, o której miała mówić Matka Boża mówiąc o zagrożeniu dla „dogmatu wiary”. Taką treść przesłania Maryi potwierdzali w dużej mierze sami papieże i hierarchowie Kościoła, mówiąc, że sensem tajemnicy jest utrata wiary i kryzys wiary w Kościele – pisaliśmy na Prawy.pl

Informowaliśmy też, że „Kiedy Jan Paweł II w 2000 r. ujawnił Trzecią Tajemnicę Fatimską (uwaga: jedną z dwóch części) niektórzy interpretatorzy uznali, że obraz ojca świętego, do którego strzelają żołnierze to metafora do zamachu na papieża Polaka. Z kolei inni przytaczają fragment przekazany przez siostrę Łucję („Zobaczyłam Ojca Świętego w bardzo dużym domu. Klęczał przy stoliku, miał twarz ukrytą w dłoniach i płakał. Na zewnątrz było dużo ludzi, niektórzy rzucali nań kamieniami, inni wykrzykiwali i wymawiali brzydkie słowa. Biedny Ojciec Święty, musimy się bardzo za niego modlić”) jako atakowanego papieża, który kiedyś (oby jak najszybciej) ujawnił drugą część przesłania z Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej”.

Robert Wyrostkiewicz

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

17 komentarzy

17 Komentarzy

 1. N.N.

  13 maja 2017 at 11:00

  Wstrząsające orędzie Jezusa Chrystusa do kapłanów – ks. Piotr Glas
  https://www.youtube.com/watch?v=vnt4w1X2DTU

 2. Danka

  13 maja 2017 at 11:01

  Ex-dyrektorka Teatru 8 Dnia z Poznania, lewaczka, twierdzi, ze rzucila w Ojca Sw.Franciszka po jego wyborze tylko ciastkiem:
  https://www.wprost.pl/kraj/392636/Wybrali-ch-na-papieza-Dyrektor-teatru-mialam-prawo-do-tego-wpisu.html

 3. Hania

  13 maja 2017 at 13:12

  Fatima jest jednym z najbardziej znienawidzonych i niszczonych przez złego miejsc świata!
  Taka była moja pierwsza myśl po dotarciu na miejsce Objawień…
  Nie wiem kto kazał/ zatwierdził wybudowanie tak koszmarnego kościoła, do którego schodzi się jak do katakumb.
  Ohydnego w całej swej wymowie!
  Na pewno nie była to osoba wierząca i miłujaca Boga i Kościół…
  Nad ” ołtarzem” wisi figura jakiegoś stwora, o twarzy jaskiniowca…ohyda!
  To z pewnością nie jest podobizna naszego Pana J Chr!!!

  http://2.bp.blogspot.com/-uByKvfLgm0A/VDBwpHLMzAI/AAAAAAAAJno/41vadeuRypo/s1600/fatima.jpg

 4. Hania

  13 maja 2017 at 13:13

  I górujący nad Fatimą Krzyż z postacią jakiejś modliszki, powykręcanej i paskudnej…

  http://static5.depositphotos.com/1032561/458/i/950/depositphotos_4582023-stock-photo-the-new-cross-of-fatima.jpg

  Z tej pielgrzymki wróciłam bardzo przybita, z wiarą w spiskowe teorie dziejów:

  – antykościół w pełnym natarciu…

 5. jacek

  13 maja 2017 at 14:21

  Diabeł i jego pomocnicy,czyli masoni zaatakowali w 1917 roku największy kraj chrześcijański,Rosję.Żydzi sataniści postanowili zniszczyć wiarę,zmordować,okraść i upodlić naród Rosyjski i Świętą Ruś.Reakcja obrony Najświętszej Maryi Panny była natychmiastowa i gdyby papież,od razu poświęcił Rosję Jej Niepokalanemu Sercu to plany diabła i masonów zostały by udaremnione.

 6. panda

  13 maja 2017 at 16:16

  Mam mieszane uczucia, gdy człowiek będący poza duchowienstwem , ocenia hierarchię i papieża, krytykuje, mówi jak powinno być, jakby wszystko lepiej wiedział, jakby ta wiedza pochodziła od samego Pana Boga. Kościołem kieruje Duch Święty, a ocena papieża nie jest w gestii wiernych, tym bardziej świeckich.

  • Paweł

   14 maja 2017 at 10:48

   @panda

   A ja mam doła kiedy czytam takie brednie. Każdy ma psi OBOWIĄZEK oceniać tzw. hierarchię i papieża. Wiem, że wolisz, żeby ci zdrajcy i wrogowie pozostali bezkarni i byli sędziami we własnej sprawie, ale niedoczekanie! Mówisz, że Duch Święty odpowiada za zbrodnie i zdrady popełnione przez kościółek i papieży? Ocena papieża jest jak najbardziej w gestii świeckich. Analogicznie mógłbym powiedzieć, że nie w Twojej gestii jest ocenianie rządzących.

   „krytykuje, mówi jak powinno być, jakby wszystko lepiej wiedział, jakby ta wiedza pochodziła od samego Pana Boga”

   Tak właśnie zachowują się papież i kler a nie ma żadnej przesłanki, żeby im wierzyć i ufać.

   • Marian

    14 maja 2017 at 18:24

    @Paweł, oceniaj sobie swoich rabinów, a od KK to lepiej się ***

    • Paweł

     15 maja 2017 at 18:47

     @Marian

     Od rabinów możesz wyzywać swoich zdradzieckich purpuratów, którzy są współczesnymi faryzeuszami. Przyjdzie czas rozliczeń.

  • Stanley

   15 maja 2017 at 13:30

   zgoda Bracie, ale sa dogmaty wiary, dokumenty byłych papieży, ( vide cum ex apostolates) oraz słowa samego Chrystusa, I jesli te FAKTY sa przeinaczane I interpretowane na 100 sposobów to mamy moralne I katolickie prawo mówić NIE !!!!

 7. Nettie Bellefleur

  14 maja 2017 at 13:36

  I’m still learning from you, while I’m improving myself. I absolutely love reading all that is posted on your blog.Keep the information coming. I liked it!

 8. Akj

  15 maja 2017 at 02:11

  Ja jako jeden z nielicznych chrzescijan , nie katolikow , wierze w to co powiedzial Chrystus Bog Pan Zbawiciel, W to co jest napisane w Bibli, tylko On jest droga do zbawienia. I nie ma innych posrednikow. Warto jest czytac Pismo Swiete. Pismo nie redagowane przez jechowych( nie chrzescijanie) adwentystow , czy mormonow .polecam biblia warszawska , tysiaclatka, gdanska. Warto sprubowac. Za to nie karaja.polsce takze czytac no we osiagniecia naukowe . nic sie nie bierze z niczego .

 9. Soplica

  15 maja 2017 at 10:16

  I tak doczekałem że schizmatycy i innowiercy stają się „autorytetami” w sprawach wiary.

  • Paweł

   15 maja 2017 at 20:45

   Mówisz o modernistach?

 10. mp4 porn

  15 maja 2017 at 23:22

  wh0cd963744 [url=http://tulasi.club/]tulasi[/url] [url=http://lopid.club/]lopid 600 mg[/url] [url=http://nizoral.club/]nizoral[/url] [url=http://trandate.club/]trandate[/url] [url=http://levothroid.club/]levothroid[/url]

 11. Quinn Neubacher

  23 maja 2017 at 18:27

  Generally I don’t read post on blogs, but I wish to say that this write-up very forced me to try and do so! Your writing style has been amazed me. Thanks, quite nice article.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra