Z zagranicy

Martin Schulz stracił prowadzenie w sondażach

Jak podaje „Deutsche Welle” gdyby Niemcy mogli bezpośrednio wybierać kanclerza, na Angelę Merkel głosowałoby 49 proc. ankietowanych. Tylko 36 proc. zdecydowałoby się na Martina Schulza. Jeszcze w lutym 2017 było dokładnie na odwrót. Wtedy za Schulzem było 50 proc. ankietowanych, a tylko 34 proc. za Merkel.

Gdyby w najbliższą niedzielę odbyły się w Niemczech wybory powszechne, wygrałaby je zdecydowanie partia Angeli Merkel CDU, na którą gotowych jest głosować 37 proc. ankietowanych. To o 3 proc. więcej niż w kwietniu. Współrządzący Niemcami socjaldemokraci mogliby liczyć na poparcie 27 proc. ankietowanych. Na trzecim miejscu uplasowałaby się antyimigrancka „Alternatywa dla Niemiec”. Mogłaby ona liczyć na 10 proc. głosów. Na czwartym miejscu uplasowałyby się ex aequo dwie partie: partia Zielonych oraz FDP (obie po 8 proc.) Do Bundestagu dostaliby się także przedstawiciele skrajnej lewicy z 7 proc. poparcie  wyborców.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

6 komentarzy

6 Komentarzy

 1. Egzorcysta

  13 maja 2017 at 17:28

  Na ulicach Niemiec protesty przeciw polityce Merkel, a w sadazach chca Merkel? To jakies chore.

 2. Paweł

  14 maja 2017 at 10:49

  No proszę, żyd nazista. Nic nowego.

 3. Soroka

  14 maja 2017 at 16:05

  Heil panowie! Nic się nie martwcie, przed wyborami będzie prowadzenie!

 4. mobsex.mobi

  14 maja 2017 at 17:40

  What’s up friends, its enormous paragraph aboutteachingand completely defined, keep it up all the time.

 5. 3gp porn

  17 maja 2017 at 02:48

  I am waiting on the sheriff to remove the tenant and all unknown persons out of my property. How long do they have to remove their items out of the apartment and what is the procedure for removing their items if they do not? Am I responsible their things?

 6. situs poker online

  25 maja 2017 at 22:10

  Is it possible to give a Blackberry mobile phones web template? This specific site is hard to see Martin Schulz stracił prowadzenie w sondażach – Prawy.pl normally for those of us surfing around with mobile phones. Or else, if you happen to are able to place any Rss or atom link up, that may be wonderful additionally. situs poker online [url=http://www.feraripoker.org/]situs poker online[/url]

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra