Z zagranicy

Martin Schulz stracił prowadzenie w sondażach

Jak podaje „Deutsche Welle” gdyby Niemcy mogli bezpośrednio wybierać kanclerza, na Angelę Merkel głosowałoby 49 proc. ankietowanych. Tylko 36 proc. zdecydowałoby się na Martina Schulza. Jeszcze w lutym 2017 było dokładnie na odwrót. Wtedy za Schulzem było 50 proc. ankietowanych, a tylko 34 proc. za Merkel.

Gdyby w najbliższą niedzielę odbyły się w Niemczech wybory powszechne, wygrałaby je zdecydowanie partia Angeli Merkel CDU, na którą gotowych jest głosować 37 proc. ankietowanych. To o 3 proc. więcej niż w kwietniu. Współrządzący Niemcami socjaldemokraci mogliby liczyć na poparcie 27 proc. ankietowanych. Na trzecim miejscu uplasowałaby się antyimigrancka „Alternatywa dla Niemiec”. Mogłaby ona liczyć na 10 proc. głosów. Na czwartym miejscu uplasowałyby się ex aequo dwie partie: partia Zielonych oraz FDP (obie po 8 proc.) Do Bundestagu dostaliby się także przedstawiciele skrajnej lewicy z 7 proc. poparcie  wyborców.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

284 komentarze

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra