Wiara

Mała Liturgia Godzin

Mała Liturgia Godzin 14-20 maja 2017

 

14 MAJA 2017, Niedziela

PORANEK

Mamy nadzieję w miłosierdziu Pana

POŁUDNIE

 słowo Pana jest prawe,
a każde Jego dzieło godne zaufania

POPOŁUDNIE

Oczy Pana zwrócone na bogobojnych,
na tych, którzy czekają na Jego łaskę

WIECZÓR

Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie. W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem. Znacie drogę, dokąd Ja idę. Odezwał się do Niego Tomasz: Panie, nie wiemy, dokąd idziesz. Jak więc możemy znać drogę? Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. 

15 MAJA 2017, Poniedziałek

PORANEK

Nie nam daj chwałę, lecz Twemu imieniu

POŁUDNIE

Nasz Bóg jest w niebie,
czyni wszystko, co zechce.

POPOŁUDNIE

Duch Święty was wszystkiego nauczy; przypomni wam wszystko, co wam powiedziałem.

WIECZÓR

Jezus powiedział do swoich uczniów: Kto ma przykazania moje i zachowuje je, ten Mnie miłuje. Kto zaś Mnie miłuje, ten będzie umiłowany przez Ojca mego, a również Ja będę go miłował i objawię mu siebie. 

16 MAJA 2017, Wtorek

PORANEK

Teraz nastało zbawienie, potęga i królowanie Boga naszego

POŁUDNIE

Od wszelkiej trwogi Pan Bóg mnie wyzwolił

POPOŁUDNIE

Skosztujcie i zobaczcie, jak Pan jest dobry,
szczęśliwy człowiek, który znajduje w Nim ucieczkę.

WIECZÓR

W czasie ostatniej wieczerzy Jezus podniósłszy oczy ku niebu modlił się tymi słowami: Nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie; aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał. 

17 MAJA 2017, Środa

PORANEK

Idźmy z radością na spotkanie Pana

POŁUDNIE

Ucieszyłem się, gdy mi powiedziano:
„Pójdziemy do domu Pana”.

POPOŁUDNIE

Trwajcie we Mnie, a Ja w was trwał będę. Kto trwa we Mnie, przynosi owoc obfity.

WIECZÓR

Jezus powiedział do swoich uczniów: Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który uprawia. Każdą latorośl, która we Mnie nie przynosi owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy. Wy już jesteście czyści dzięki słowu, które wypowiedziałem do was. Wytrwajcie we Mnie, a Ja /będę trwał/ w was. 

18 MAJA 2017, Czwartek

PORANEK

Wierzymy przecież, że będziemy zbawieni przez łaskę Pana Jezusa

POŁUDNIE

Pośród narodów głoście chwałę Pana

POPOŁUDNIE

Śpiewajcie Panu, sławcie Jego imię,
każdego dnia głoście Jego zbawienie.

WIECZÓR

Jezus powiedział do swoich uczniów: Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Wytrwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości. To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.

19 MAJA 2017, Piątek

PORANEK

 Będę Cię, Panie, chwalił wśród narodów

POŁUDNIE

Serce moje jest mocne, Boże,
mocne jest moje serce,
zaśpiewam psalm i zagram.

POPOŁUDNIE

Nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od mego Ojca.

WIECZÓR

Jezus powiedział do swoich uczniów: To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich. Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni pan jego, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.

20 MAJA 2017, Sobota

PORANEK

Niech cała ziemia chwali swego Pana

POŁUDNIE

Stawajcie przed obliczem Pana
z okrzykami radości.

POPOŁUDNIE

Jeśli więc z Chrystusem powstaliście z martwych, szukajcie tego, co w górze, gdzie przebywa Chrystus zasiadając po prawicy Boga.

WIECZÓR

Jezus powiedział do swoich uczniów: Jeżeli was świat nienawidzi, wiedzcie, że Mnie pierwej znienawidził. Gdybyście byli ze świata, świat by was kochał jako swoją własność. Ale ponieważ nie jesteście ze świata, bo Ja was wybrałem sobie ze świata, dlatego was świat nienawidzi. 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

12 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra