Z zagranicy

Kolejny atak islamistów na obóz dla uchodźców

Grupa terrorystów Daesh (ISIS) zdetonowała dwie bomby w dwóch samochodach-pułapkach w obozie dla uchodźców w Syrii, w pobliżu granicy z Jordanią, zabijając co najmniej 15 osób.

Jest wielu rannych, chociaż ich dokładnej liczby nie podano. Do zdarzenia doszło w obozie Rukban. Obóz, który również stanowi schronienie dla bojowników, jest strzeżony przez grupę Jaish Ahrar al-Ashair.

Do pierwszej eksplozji doszło w pobliżu restauracji, natomiast do drugiej – na znajdującym się na terenie obozu targu.

Zdaniem grupy wywiadowczej SITE z siedzibą w USA za zamach odpowiedzialność ponoszą bojownicy Państwa Islamskiego.

Obóz ten od zeszłego roku był kilkakrotnie obiektem ataków terrorystycznych.

Wcześniej podano informację, że syryjska armia mobilizuje swoje oddziały na terytoriach przygranicznych w celu walki z tamtejszymi ekstremistami.

Źródło: Press TV

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

199 komentarzy

199 Komentarzy

  1. home security systems diy

    16 listopada 2017 at 01:01

    Are there dropping deck home at home?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra