Z zagranicy

Rosja izoluje się od Białorusi

Od poniedziałku zmieniły się zasady odprawiania pasażerów podróżujących z Rosji na Białoruś i z Białorusi do Rosji. Po raz pierwszy w historii wszystkie loty na tych trasach uznano za zagraniczne, dlatego pasażerowie przechodzą ostrą kontrolę graniczną. Dotyczy to również innych rosyjskich miast.

„Wszystkie rejsy do rosyjskich miast zostały przeniesione z terminali krajowych do sektorów międzynarodowych rosyjskich portów lotniczych” – poinformowało biuro prasowe Narodowego Portu Lotniczego „Mińsk”. Oprócz tego samoloty i pasażerowie przylatujący nimi z Białorusi i lecący z powrotem przechodzą od teraz kontrolę graniczną. To decyzja jednostronna – Rosji. Białorusini na lotnisku w Mińsku nie wprowadzili żadnych zmian i nie planują kontroli granicznej. Do tej pory Rosja loty na Białoruś traktowała tak samo jak swoje loty krajowe, bez żadnej kontroli pasażerów.

Uznanie przez Rosję lotów na Białoruś za zagraniczne jest efektem obowiązującego od 12 lutego na Białorusi dekretu prezydenta Aleksandra Łukaszenki, wprowadzający tryb bezwizowy dla obywateli 80 krajów świata przylatujących do Mińska na nie więcej niż pięć dni przez Krajowy port lotniczy Mińsk – 2, dla obywateli 80 krajów, w tym krajów UE i USA. Moskwa zapowiedziała wówczas, że będzie musiała podjąć w odpowiedzi kroki, uniemożliwiające niekontrolowany napływ do Rosji cudzoziemców, którzy przylecieli bez wizy na Białoruś. Tak też dziś zrobiła.

Do tej pory między Rosją i Białorusią nie było kontroli granicznej i celnej również na granicy lądowej. To też się zmieniło. Rosyjskie FSB komunikuje, że w związku z otwarciem się Białorusi na obywateli państw zachodnich istnieje groźba przeniknięcia na terytorium Rosji „tysięcy niechcianych osób”. Regionalne zarządy FSB w regionach smoleńskim, pskowskim, briańskim ustawiły na granicy z Białorusią znaki ostrzegawcze, a także określiły miejsce wjazdu lub (wejścia) osób i pojazdów do strefy granicznej oraz czas, w którym można w niej przebywać.

Źródło: Belsat.eu, AB

 

 

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

5 komentarzy

5 Komentarzy

 1. Adam Białous wypisuje kłamliwe BREDNIE !

  16 maja 2017 at 20:51

  Adam Białous – autor tego artykułu pt. „Rosja izoluje się od Białorusi” jest jakim TĘPYM propagandzistą ograniczonym intelektualnie, który w tym jednym tekście PRZECZY sam sobie, łącznie z KŁAMLIWYM nagłówkiem tych jego głupawych wypocin.
  Jeśli prezydent Białorusi Aleksandra Łukaszenko ZMIĘKŁ pod wpływem propagnadowej agresji WAMPIRÓW z lodubojczego systemu waszyngtońskiego i wprowadził tryb BEZWISOWY dla obywateli 80 krajów świata przylatujących do Mińska, to NIE należy się DZIWIĆ, że Rosja ma UZASDNIONE obawy, że ktoś przybyły do Białorusi może brutalnie WYKOŻYSTAĆ tą bezwizowość i pojedzie przez Minsk do Rosji i tam np. podłoży bomby w metrze … itp.
  Rosja miała umowę państwową z Białorusią na BEZWIZOWE przemieszczanie obywateli tych obu państw i nie sprawdzanie wszystkich, co jadą z Białorusi do Rosji i odwrotnie.
  Rosja ma bardzo SŁUSZNĄ racje, że obawia się ludobójczych wampirów waszyngtońskich, którzy retorycznie i PROGRAMOWO organizują LUDOBUJCZY sabotaż oraz bandyckie NAPADY państw na całym Świecie, a dla waszyngtońskie wampirów żydowskich lub murzyńskich pierwszym celem jest wysyłanie WYNAJETYCH za US dolary rzeźimieszków do Rosji i zorganizowanie w Rosji KRWAWEGO „kolorowego majdanu” ale Moskwie lub innej metropolii w Rosji.
  USA od ostatnich 30 lat zarządzane przez grasującą mafię żydowską to MATECZNIK organizowanego TORRERYZMU oraz awanturniczych RABUNKOWYCH rozbojów na całym Świecie.
  To rozwydrzona bezkarna mafia rządzących bandytów żydo-nekonów z waszyngtońskich organizuje krwawe rozróby na całym Świecie, aby OBALAĆ legalna władzę w różnych krajach, które nie chcą się dać SKOLONIZOWAĆ lub nie chcą być rabowanymi SŁUGUSAMI waszyngtońskich wampirów, tak jak było w Kijowie 2014r, a wcześniej w Polsce w 1989 roku, w Libji, Egipcie, Tunisie w 2011r i wielu, WIELU innych krajach !!!
  Władze Rosji mają 100% rację, że w związku z GŁUPIM natychmiastowym OTWARCIEM granic Białorusi na obywateli 80 państw zachodnich(to jest liberalna trockistowska DZICZ!) – które ZDZICZAŁY i katują swoje narody DZIKĄ falą „emigrantów” z Afryki, wiec istnieje AUTENTYCZNA groźba przeniknięcia na terytorium Rosji „tysięcy RZEŹIMIESZKÓW – nie chcianych DZIKUSÓW” z zachodniej Europy, lewackiego USA i ultra-lewackiej Kanady.

  • Kasia

   17 maja 2017 at 02:57

   100/100

  • Miszcz Yoda

   17 maja 2017 at 09:26

   Tak toczno, towariszcz Baiłołus! Władze Rosji mają 100% racji…Tylko po co się tak asekurujecie? napiszcze wprost , że władze Waszej nastojaszczej rodiny, ZAWSZE mają 100% racji, a kremlowski bóg jest nieomylny z natury!

 2. tuszyn

  17 maja 2017 at 08:43

  To co wypisuje biełsat tzn kahał Romaszewskiej należy należy odwrócić o 180%

 3. Miszcz Yoda

  17 maja 2017 at 09:24

  No ba…Już widzę te miliony Niemców, Holendrów czy Duńczyków korzystających z ,,białoruskiego kanału”, by tylko dostać się do najukochańszej matuszki Rossiji, ojczyzny ,,najprawdziwszych polaków”(tak,tak z małej litery!)…Wszak tam i zarobki wspaniałe, i praca czeka, i taniocha w sklepach…Chyba pora, by kremlowski bóg pomyslał, o jakichś nowych ,,polskich” batalionach armii rosyjskiej, do których pędem zaciągną się ,,polscy” Turbosłowianie, by przywrócić białoruskich bunowszczików, na łono ,,nastojaszcziej rodiny”?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra