Z zagranicy

Ukraina nakłada ostre sankcje na rosyjskie media

We wtorek prezydent Ukrainy Petro Poroszenko potwierdził specjalnym dekretem decyzję Rady Bezpieczeństwa Narodowego o wprowadzeniu ostrych sankcji przeciw rosyjskim mediom. Na Ukrainie dostęp do kilku rosyjskich popularnych portali społecznościowych został zablokowany. Sankcje finansowe i w emisji odczują też rosyjskie telewizje nadające na Ukrainie m.in. TV Centrum, RBC, telewizję Zwiezda, KT Moskwa, Rossiya Segodnya (Sputnik).

Poroszenko sankcje przeciwko rosyjskiсh mediom wprowadził na trzy lata. „Zgodnie z art. 5 ukraińskiej ustawy o sankcjach Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy postanowiła poprzeć propozycje ws. przedłużenia i zastosowania personalnych specjalnych gospodarczych i innych obostrzeń (sankcji) zgłoszone przez gabinet ministrów Ukrainy, Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy i Bank Narodowy Ukrainy” — czytamy w dekrecie opublikowanym na oficjalnej stronie prezydenta. Chodzi m.in. o TV Centrum, RBC, RTR, NTV, telewizję Zwiezda, TNT, KT Moskwa, Rossiya Segodnya (Sputnik), REN TV.

W katalogu sankcji wymienia się m.in. zablokowanie aktywów – czasowe ograniczenie prawa wykorzystania i rozporządzania się majątkiem, zawieszenie wykonywania zobowiązań gospodarczych i finansowych, ograniczenie lub zaprzestanie świadczenia usług telekomunikacyjnych i wykorzystania publicznych sieci telekomunikacyjnych. Objętych też nimi zostało 1228 osób fizycznych i 468 osób prawnych. Termin obowiązywania sankcji przeciwko osobom prawnym jest wydłużony z roku do trzech lat, dla osób fizycznych — o rok, trzy lata, pięć lat oraz na czas nieokreślony.

Podpisany przez prezydenta Ukrainy Petra Poroszenkę dekret o wprowadzeniu nowych sankcji przeciwko Rosji przewiduje też zablokowanie dostępu do rosyjskich serwisów społecznościowych wKontakte i Odnokłassniki. Tekst rozporządzenia został opublikowane na oficjalnej stronie internetowej głowy ukraińskiego państwa.

Źródło: zik.ua, kresy24.pl

Adam Białous

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

6 komentarzy

6 Komentarzy

 1. Petro Poroszenko to zwykły zdziczały totalitarny NAZISTA !

  16 maja 2017 at 22:15

  Ta zgraja rządzących morderców neo-banderowców ukraińskich potomków po zamachu stanu w Kijowie w 2014r usiłują wprowadzić LUDOBUJCZĄ ideologię, której celem jest przymusowa UKRAINIZACJA w JEDNYM pokoleniu wszystkich tam zamieszkałych na całym terytorium tej SZTUCZNIE utworzonej tzw. „ukrainy” które to terytorium NIGDY NIE było jakąś tam „ukrainą” lecz ziemią rdzennych Rosjan, Polaków, Węgrów.
  Jacyś tam „uKraincy” stepowi jako bardzo mała ale bardzo AGRESYWNA zgraja rzezimieszków pojawiła się dopiero gdzieś pod koniec XIX wieku na pograniczu Rosji, Polski i Węgier, która faktycznie stanowi najwyżej 6% ogółu tam zamieszkałej ludności.
  Ten rozwydrzony krwawy NAZIOL ne-banderowski Poroszenko finansowany i wspierany politycznie przez REWIZJONISTÓW z USA kompletnie zwariował wzorując się na nazistowskich HITLEROWSKICH programach germanizacji Polski jakimi był Generalny Plan Wschodni Heinricha Himmlera w Głównym Urzędzie Bezpieczeństwa Rzeszy w 1941 roku, które mówiły o LIKWIDACJI języka polskiego na terytorium II RP, oraz wschodniej części ZSRR.
  Obecni rządzący neo-naziści banderowscy z Kijowa wzorują się na programach HITLEROWSKICH, obecnie zaplanowali likwidację – w drodze eksterminacji bezpośredniej, pośredniej wszystkich ludzi, zwłaszcza RUSKICH, którzy NIE urzywają prostackiej GWARY tzw. ukraińskiej, która jest mieszanką staro-polskiego i staro-ruskiego języków w SZTUCZNIE spreparowanej tzw. „ukrainie” przez paru pijaczków w 1991 roku na jakiejś pijackiej libacji w Białowierzy …
  Jak widać ZNISZCZENIE języka rosyjskiego na RDZENNYCH ziemiach Rosji, a następnie zniszczenie, unicestwienie bilogiczne żywych Ruskich jest POWÓRKĄ tego ludobójczego procederu, co zrobiło UPA-OUN na polskim Wołyniu.
  Obecny neo-banderowski przestępczy gang Poroszenki wprowadza naoczny PRZYMUSOWY plan UKRAINIZOWANIA Ruskich i WSZYSTKICH pozostałych MNIEJSZOŚCI zamieszkałych na obecnej tzw. „ukrainie” , a kto temu ZUKRANIZOWANIU i skolonizowaniu przez tych neo-banderowców się nie podda będzie zmuszony do OPUSZCZENIA czyli porzucenia swojego majątku, które zarekwiruje ta neo-banderowska obecna władza neo-banderowca Poroszenki, a kto się temu bandyckiemu planowi nie podda zostanie fizycznie UNICESTWIONY ??
  Wszystko na to wygląda, że rządzący ne-banderowcy w Kijowie podjeli decyzje, że każdy kto od urodzenia posługuje się językiem rosyjskim i podaje się, ze jest narodowości rosyjskiej będzie przeznaczony na fizyczne zniszczenie lub ewentulanie na WYPĘDZENIE.
  Nie można wykluczyć, że neo-bandorwaka nie legalnie rządząca w Kijowie też wzoruje się na aprathidze izraelskim, gdzie w państwie Izreal położonym na terytorium faktycznej Palestyny, żydzi prowadzą planową eksterminacje Palestyńczyków czyli wszystkich nie-żydowskiej narodowości, którzy są poddawani skrajnej REPSRESJI, prześladowaniu co wspierają żydzi waszyngtońscy zmuszających tych Palestynczyków do opuszczenia swojej rdzennej ziemi Palestyny, która faktycznie jest własnością tych Palestyńczyków.

 2. Totalitarny faszyzm neo-banderowski Poroszenki i ZAKŁAMANIE żydo-masonów Brukseli/Waszyngtonu !

  17 maja 2017 at 21:19

  Już nikogo nie dziwią oczywiste KŁAMSTWA totalitarnych bezkarnych bandytów jak Poroszenko i jego krwawej bandy z Kijowa, którzy ZNISZCZYLI i rozwalili tą „ukrainne” za łapówki wzięte od ZAKŁAMANYCH złodzieji i oszustów z Waszyngtonu i pedalskiej masońskiej Bruskseli.
  Bełkot tego krwawego rzeźnika Poroszenki typu:
  ” … Rząd Ukrainy stwierdził jasno, że jest to sprawa bezpieczeństwa narodowego a nie wolności słowa …” to zwykły FRAZES banderowski IDENTYCZNY jaki wmawiano prostakom ukraińskim podczas tzw. „Pomarańczowej Rewolucji” gdy za to AWANTURNICTWO ukro-banderowców oskarżano też Rosję z tej pedalskiej Brukseli, którzy skrajnie fałszywie bełkotali o Rosji, że tam jakoby szaleje cenzura, ograniczana jest wolność słowa i przekonań.
  A tymczasem efekt ludobójczego bandero-majdanu w Kijowie jest jaki: TOTALNA CENZURA aby nikt nie mówił że ten krwawy dyktator oczywisty gangster Poroszenko razem z faszystowską bandą rzeźników „Prawy Sektor” doprowadzili tą „ukrainę” do całkowitego UPADKU.

 3. Krwawy dyktator Poroszenko wzoruje się na A.Hitlerze i NSDAP ??

  17 maja 2017 at 21:36

  Rewolucja lutowa 2014r. krwawych ludobójców ultra-nacjonalistów neo-banderowców majdanowców absolutnie niczym się nie różni od komunistycznych morderców TOTALITARNYCH krwawych żydo-bolszewików z Rosji 1917r.
  Ci ukraincy banderowcy w ich brutalnej krwawej walce o władze w Kijowie zrujnowali we wszystkich płaszczyznach tą sztuczną gównianą ukrainę przynosząc jedynie ból, krew, cierpienie, skrajny faszystowski zamordyzm w tym teraz tą TOTALNĄ CENZURĘ, aby zakneblować usta tam wszystkim tam zamieszkałym, że ten nazistowski „prawy sektor” z tym krwawym mafiozą Poroszenką czerpią przykłady z totalitarnej faszystowskiej dyktatury Adolfa Hitlera i krwawego hitlerowskiego NSDAP ?

 4. PO-PiS-PSL-Npetru kontrolowani ptrzez neo-banderyzm grasujący w III RP

  17 maja 2017 at 21:51

  Te neo-banderowskie totalitarne złodzejo-bandyckie gangi PO-PiS „warszawki” wspierają finansowo okradając polskie podatnika tą krwawą totalitarną dyktaturę banderowskich rzeźimieszków bandytów rządzących w Kijowie.
  Aby patrzeć jak ci neo-banderowscy bandyci mafiozi PO-PiS wprowadzą identyczną CENZURĘ w Polsce i dlatego takich sukinsynów anty-polskich gangsterów ukrainców jak Schetyna, Tusk czy Kaczynski lub Macierewicz czy T.Sakiewicz z ich złodzejo-mafijnymi bandami PO-PiS polscy obywatele muszą zmieść z powierzchni Ziemi by śladu po nim nie zostało w Polsce!
  Współtwórcami neo-banderyzmu w Kijowie byli i są złodzieje bandyci z anty-polskich gangów PO, PiS, PSL, SLD, Npetru grasujących dalej niszczących pracę polskich obywateli zamieszkałych w żydo-mafijnej III RP.

 5. Jeśli ktoś Poroszence zabrać krowy, to jest ZŁY uczynek, a jak Paraszenko zabrac KOMUŚ krowy to DOBRY uczynek ...SIĆ!

  17 maja 2017 at 22:19

  Zakłamane żydo-masoństwo z Brukseli i Waszyngtonu uprawia żydo-masońską hicpę Kalego, która tak wygląda:
  jeśli Rosja i Kreml nakładają ograniczenia na finansowanie kłamliwych mediów w Rosji finansowanych w 100% przez zagranicznych masońskich wampirów waszyngtońskich/brukselskich to jest to JAKOBY „cenzura” i też JAKOBY ograniczanie wolności słowa i swobód obywatelskich w Rosji … SIĆ!

  Natomiast, jeśli TOTALITARNĄ cenzurę nakłada na Ukrainie zgraja krwawych rzeźników neo-banderowców nowego pokolenia, którzy dorwali się NIE legalnie do władzy w Kijowie zabijając dziesiątki tysięcy ludzi, którzy to banderowcy tą Ukarinę całkowicie zbankrutowali, okradli ukraińskich obywateli oraz całkowicie rozwalili tą ukrainę, to aby nie wolno było głośno mówić do jakich strasznych ZBRODNI się ci banderowcy kijowscy dopuścili, to ludobujcy NATO i Pentagonu – zbrojne ramiona złodzeji GLOBALISTÓW oraz żydowskich bank-sterów udają, że jakoby oni „dbają” o bezpieczeństwo narodowe „ukrainy” wspierając tam totalitarną CENZURĘ słowa !
  Paroszenko to drugi żydek Kali?
  Jeśli ktoś Kalemu zabrać krowy (…), to jest ZŁY uczynek (…).
  DOBRY uczynek, to jak Kali zabrać komuś krowy …SIĆ!

 6. Jaśko

  18 maja 2017 at 09:07

  Z pewnością coś w „czekoladzie” nie poszło po myśli Pana Proszenko!
  Ukrainę to Proszenko zakręcił w butelce horilki „banderowka”.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra