Z zagranicy

ONZ domaga się od Orbana, aby odpuścił fundacjom Sorosa

Dwóch ekspertów z ramienia ONZ zajmujących się prawami człowieka wezwało węgierski rząd, aby wycofał się z proponowanej ustawy o transparentności grup obywatelskich fundowanych przez zagranicznych donatorów – poinformowało we wtorek Biuro Prasowe ONZ.

Ustawa, jeżeli zostanie przegłosowana w parlamencie i wejdzie w życie, zdaniem owych ekspertów, Michela Forsta i Davida Kaye’a w poważnym stopniu ograniczy wolność wypowiedzi oraz możliwość organizowania pokojowych zgromadzeń i stowarzyszeń na Węgrzech. Opinię w tej sprawie obydwaj wydali we wspólnym oświadczeniu, którego kopia trafiła do węgierskiej agencji informacyjnej MTI.

Twierdzą oni, że finansowa transparentność organizacji pozarządowych już jest zapewniona obecnie obowiązującą na Węgrzech legislacją i przekonują, że wyżej wymieniona ustawa „będzie tylko dyskryminowała, delegitymizowała i stygmatyzowała organizacje obywatelskie, które część funduszy otrzymują z zagranicy”.

Eksperci ONZ stwierdzają następnie, że jeżeli ustawa zostanie przyjęta, „będzie miała mrożący krew w żyłach efekt nie tylko na pokojowe wyrażanie odmiennego zdania, ale również na prawną pracę organizacji pozarządowych oraz pracujących samodzielnie obrońców praw człowieka monitorujących działania rządu i wykazujących naruszenia praw człowieka”.

Oświadczyli ponadto, że premier Węgier oraz ministrowie w jego rządzie uczynili wiele hańbiących uwag o organizacjach pozarządowych otrzymujących pieniądze z zagranicy, w szczególności uderzając w te, które są finansowane z pieniędzy George’a Sorosa.

„Pewne wygłaszane publicznie przez premiera Viktora Orbana i innych wysokich rangą urzędników jego rządu uwagi na temat działalności stowarzyszenia obywatelskiego podniosło poważne wątpliwości co do zaangażowania rządu w podstawowe wolności w demokratycznym społeczeństwie” powiedzieli.

Forst i Kaye naciskają na rząd w Budapeszcie, aby ten wycofał ustawę i wprowadził „bezpieczne i korzystne” środowisko dla organizacji obywatelskich zgodnie ze swoimi międzynarodowymi zobowiązaniami w zakresie praw człowieka.

Zgodnie z nową propozycją przedłożoną w kwietniu każda organizacja pozarządowa, która otrzyma ponad 7,2 mln forintów (23 400 euro) z zagranicy, będzie musiała każdego roku rejestrować się w sądzie.

Źródło: dailynewshungary.com

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

40 komentarzy

40 Komentarzy

 1. jacek

  17 maja 2017 at 15:01

  Z diabłem się nie dyskutuje.Diabła się wyrzuca.Fundacje satanisty Sorosa wywalił Orban z Węgier i Putin z Rosji,który wywalił ostatnio z Rosji satanistyczną sektę świadków Jehowy.Chwała mu za to!

  • Kasia

   21 maja 2017 at 00:38

   Jacek,
   żadna chwała,doinformuj się.
   Gdybys w Rosji coś mówił o Bogu w domu,w pociągu…to jesteś karany,od lipca 2016.Putin planuje czipowanie noworodków.
   Obudż się,od kiedy to pułkownik KGB Putin jak tez KGb Cyryl sie nawrócili.
   od kiedy wierzysz kłamliwym komunistom,przepoczwarzonym tylko ale łeb czerwony ten sam.
   Nie ciesz się ze swiadków ,bo następny będziesz ty.

  • Kasia

   21 maja 2017 at 00:41

   Jacek,
   a czy wiesz,że u porzadnego Putinka aborcja czyli rzeż niewiniątek kwitnie na całego?

 2. Kwal

  17 maja 2017 at 15:03

  To samo powinien zrobić rząd PIS-u…

  • George

   18 maja 2017 at 06:38

   Na to bym nie liczył, bo przecież rząd PiS i prezydent Doda złożyli wiernopoddańcze deklaracje wobec Żydów i Izraela.

   • Kasia

    21 maja 2017 at 00:48

    George,
    na dzis jesteśmy słabym krajem.
    Uważasz,ze mamy być w koalicji z komuszą Rosją/
    bo przecież nie wierzysz jako myslący osobnik,ze komunizm upadł.
    wiesz,że to wyższe jego stadium teraz,przepoczwarzone.
    Jkos nikt nigdy nie uciekał,nie wyjezdzał do Rosji ale na zachód,USA..
    Korea PŁd-amerykańska tez ma sie super w przeciwieństwie do Północnej-rosyjskiej,komunistycznej.
    Chciałbys mieszkać w Korei PŁN.Chinach,Rosji czy jednak USA?
    SZczerze.

  • myślę sobie że

   18 maja 2017 at 17:17

   Orban ma duże jaja.
   Obawiam się, że Kaczyński nie.
   Tym bardziej, że obaj z bratem niejednokrotnie wprost zapewniali naszych „braci” Żydów o wielkiej przyjaźni.
   A że Soros jest Żydem, choć nie do końca reprezentuje interesy ogółu obywateli Izraela, to łatka antysemity jest porażająca dla 99% politykierów od USA po Warszawę…

 3. emigrant

  17 maja 2017 at 17:17

  brawo Orban!!!,brawo Wegry!!!!,wywalic zboczencow lewackich i ich propagande!!!!,czy Wegry beda zaraz po Anglii wychodzic z holokaustu zwanego hitlerowskim zniewoleniem pod nazwa ue???,na co jeszcze czeka Polska skoro na sile chca nas ubogadzic terorystami i gwalcicielami z bloskiego wschodu???,zero koziojebow,zero faszystowsko-bolszewickiego dyktatu sorosza i hitlera w spodnicy!!!!,precz z obozem koncentracyjnym zwanym ue!!!,do boju Polacy,bo wam lewactwo kraj zlikwiduje!!!

 4. marju73

  17 maja 2017 at 18:23

  Odpuść żydowskiemu wrogowi.Na pewno się zlituje.Na pewno Talmud dla niego nic nie znaczy.

  • hansi

   19 maja 2017 at 13:48

   Przeciwnie – wróci i Cię zamorduje, i to szczególnie sadystycznie…
   Bo nie zniesie ZNIEWAGI, jaką jest dla niego UDZIELENIE MU POMOCY i litość nad nim…
   Patrz – na przykład Szewach Weiss, czy Abraham Foxmann..
   Obydwaj – uratowani przez Polaków z „holocaustu”…

 5. Paweł

  17 maja 2017 at 19:07

  Organizacja Narodów Zażydzonych w panice przed utratą wpływów na Węgrzech?

 6. H. Vetinari

  17 maja 2017 at 19:29

  Eksperci ONZ:) no… mnie przekonali… na anonimową aborcję dla dziewczynek, bez informowania rodziców też się zgadzam (to pomysł innych ekspertów ONZ, a właściwie jej agendy, WHO). Co dalej OeNŻecie, czym nas jeszcze ucieszycie?

 7. Henryk

  17 maja 2017 at 20:00

  Brawo Orban, brawo wszyscy co wyrzucają czy to żydowskie, czy to masonskie, czy to zawszone, czy to satanistyczne organizacje czy sekty ze swoich terytoriów chroniąc swoje narody przed tym zachodnim a w szczególności usraelskim plugawstwem.

 8. George

  18 maja 2017 at 06:38

  Dobry Żyd, to martwy Żyd. Tak było, jest i będzie.

 9. ONZ to ludobujcza PRZESTĘPCZA organizacja !

  18 maja 2017 at 08:55

  ONZ to NIE wiarogodna zgraja zwykłych zwapniałych skorumpowanych pierdziuchów, którzy dziesiątki lat siedzą w tych „burach” gównianego ONZ i biorą cały czas łapówki od żydo-banksterów i właścicieli ZALEGALIZOWANYCH złodzeji międzynarodowych korporacji i tych bandytów żydo-neoconów z „deep state” z Waszyngtonu.
  Wszyscy rozsądni ludzie na świecie absolutnie nie wierzą tym PRZEKUPIONYM psom łańcuchowym ONZ, którzy są agentami globalizmu.
  Sikać ciepłym moczem na te świńskie przekupione zakute zafałszowane ryje nazywani „ekspertami ONZ” ale od pierdzenia w stołki z tego przekupnego gówna o nazwie „onz” którzy ciagle powtarzają ten sam frazes BEŁKOT: ” … zajmujących się prawami człowieka …”
  Yebać tego żydowskiego OSZOŁOMA ZŁODZIEJA znienawidzoną kurwe na całym Świecie zwapniałego ZBOCZEŃCA George Sorosa !

  • Europa żyje w ciągłym napięciu gdyż imbecyl Soros steruje Brukselą

   18 maja 2017 at 10:04

   To znaczy, że ten chory psychicznie żydoski złodziej George Soros jest zaocznym zarządcą tego utopijnego popychadła ONZ, który daje skradzione pieniądze tym lewakom „ekspertom ONZ” i tak sobie KUPIŁ sterowanie z tylnego siedzenia steruje tym lewackim ONZ dryfującym w odchłań utopi co sobie ubzdurał ten imbecyl Soros … SIĆ!
   A Polska pod zarządem komunistycznej grupy gangsterskiej PiS z Żoliborza już przeżywa napięcie, że jutro Soras za pomocą „ekspertów z ONZ praw człowieka” wymusi w III RP jakieś kolejne umałpienie, i neo-banderowscy Kaczyński, Duda i Szydło zaczną szybko budować genderowe łazieneki bo tak sobie życzy ten imbecyl Soros.

   • hansi

    19 maja 2017 at 13:45

    Soros NIE JEST imbecylem 🙂 …
    Jest zbrodniarzem, zasługującym na wielokrotną karę śmierci, gdyby to było możliwe, za niewyobrażalne wręcz zbrodnie przeciwko ludzkości…
    Dokonywane za pośrednictwem tych jego „organizacji pozarządowych”, „obywatelskich”, czy innych „fundacji”..
    Nie ma bata na tego przestępcę, ani żadnego prawa…

 10. Czesław

  19 maja 2017 at 06:16

  Ciekawe że „te ONZ-ty” nie czepiają się Rosji lub Chin, nawet KRLD się boją.

  • Kasia

   21 maja 2017 at 00:40

   Dokładnie,mówi to komuś cóś?

 11. hansi

  19 maja 2017 at 13:39

  Trzymam kciuki za Orbana, będącego fasadą węgierskich „służb”, które pracują w interesie WŁASNEGO kraju, w przeciwieństwie do „polskich” służb, rekrutujących się i tak z Moskwy, już w trzecim pokoleniu.
  A wysługujących się każdemu, kto zapewni gwarancję dalszego pasożytowania na Polsce..
  Oj, trzeba by tutaj Erdogana, który by to towarzystwo powywieszał, ze wszystkich trzech „Watah” – od ruskiego z PSl-em, poprzez pruskie se Schetyną, aż po USrahellskie – z Preziem…

 12. hansi

  19 maja 2017 at 13:41

  „Organizacje obywatelskie”… 😉
  Bezczelność żydowska nie zna granic, ani żadnej miary…

 13. تحميل مهرجانات

  21 maja 2017 at 01:35

  Hello,I read your new stuff named „ONZ domaga się od Orbana, aby odpuścił fundacjom Sorosa – Prawy.pl” on a regular basis.Your story-telling style is witty, keep up the good work! And you can look our website about تحميل مهرجانات.

 14. Bogusław Maśliński

  21 maja 2017 at 23:31

  Powstanie ONZ Idea powołania nowej organizacji światowej powstała jeszcze w czasie trwania II wojny światowej. Za pierwsze dokumenty zapowiadające utworzenie ONZ uznawane są Karta Atlantycka podpisana 14 sierpnia 1941.
  Spotkanie przywódców mocarstw zachodnich na wodach Oceanu Atlantyckiego (na pancerniku „Prince of Wales”). Rezultatem była m.in. Karta Atlantycka –podpisana 14.08.1941r. W czasie trwania II wojny światowej doszło do kolejnych spotkań Wielkiej Trójki (USA, Wielkiej Brytanii, ZSRR) Stalin już tam załatwił sobie okupację Europy środkowej. ONZ to już wspomnienie, skończyli się jak Liga Narodów.
  UE debatuje o chowie królików, OZN sprzeciwia się oknom życia w Polsce.
  Słyszymy i czytamy o przeludnieniu a więc konieczności wymordowania kilka dziesiątą milionów ludzi żeby inni mieli przestrzeń. Żąda od polski żeby podnieść kary za wypowiedzi wobec homoseksualistów, to koniec szkoda forsy polskich podatników żeby utrzymywać w agonii tę instytucję de facto trupa .

 15. klioes vel pislamista

  23 maja 2017 at 22:12

  KOM(UCH!) i KOU(EK!)

  Dramat! Komitet Obrony Migrantów,
  „Unii chcemy!“ chociaż przyjął hasło,
  Mniej od Sorosa otrzymał ciut grantów.
  Co się stało? Co dotacje trzasło?!

  Ach, forsa odpływa do maruderów,
  Co znów w Polsce chcą religii pogan!
  (Komitet Obrony Uciekinierów
  „Europejki kopulujcie!” – slogan).

  Cóż, jedni drugim podkradli dotacje…
  Konkurencja!… RYNEK!!!… Boli głowa…
  Zjednoczcie siły! Marks zawsze ma rację:
  Gospodarka musi być planowa!

 16. Waldo

  24 maja 2017 at 11:07

  Hi there it’s me, I am also visiting this web site on a regular basis, this website is truly nice and the visitors
  are actually sharing good thoughts.

 17. csgo skins

  25 maja 2017 at 11:00

  I all the time emailed this weblog post page to all my associates, as
  if like to read it then my friends will too.

 18. stargate.snu.ac.kr

  25 maja 2017 at 11:56

  I am truly thankful to the owner of this web
  site who has shared this wonderful post at here.

 19. Mary

  26 maja 2017 at 17:17

  Aw, this was a really nice post. Taking the time and actual effort to make a very good article… but
  what can I say… I put things off a lot and don’t seem to get anything done.

 20. kachappilly.com

  7 czerwca 2017 at 15:53

  My partner and I stumbled over here from a different web page and thought I
  should check things out. I like what I see so i am just
  following you. Look forward to exploring your web page again.

 21. fifa 18 coins

  7 czerwca 2017 at 16:23

  I really like your blog.. very nice colors & theme. Did you design this website yourself or did you hire someone to do it
  for you? Plz answer back as I’m looking to design my own blog and would like to know where u got this from.
  thanks a lot

 22. Tomasz

  7 czerwca 2017 at 16:27

  ONZ to lewacka agenda wprowadzająca w życie nowy porządek świata czyli neo-marksizm Jan Paweł II „DEMOKRACJA BEZ WARTOŚCI PRZERADZA SIĘ W JAWNY BĄDŹ ZAKAMUFLOWANY TOTALITARYZM”

 23. http://welfare5.com/

  7 czerwca 2017 at 18:13

  Whats up very nice web site!! Man .. Beautiful .. Amazing ..

  I will bookmark your web site and take the feeds also?
  I am glad to search out a lot of useful information here within the submit, we want develop more strategies in this regard, thank
  you for sharing. . . . . .

 24. fifa 18 coins

  7 czerwca 2017 at 22:43

  Hi there, its fastidious post regarding media print, we all
  understand media is a wonderful source of
  data.

 25. csgo skins

  8 czerwca 2017 at 19:17

  Everyone loves what you guys tend to be up too. This sort of
  clever work and reporting! Keep up the awesome works guys I’ve added you guys to my blogroll.

 26. madden mobile coins

  8 czerwca 2017 at 20:09

  I am extremely inspired along with your writing talents and also with the structure in your weblog.

  Is this a paid topic or did you modify it yourself?
  Anyway keep up the excellent high quality writing, it is rare to
  peer a great blog like this one these days..

 27. Pingback: xmt85c4wx5ctwxw3tcerthve56

 28. Sima

  22 czerwca 2017 at 20:43

  An impressive share! I’ve just forwarded this onto a colleague who was doing a little research on this.
  And he in fact ordered me breakfast simply because I found it for him…
  lol. So allow me to reword this…. Thanks for the meal!!
  But yeah, thanx for spending the time to talk about this matter here on your blog.

 29. http://cineupdatz.com/

  22 czerwca 2017 at 21:14

  Having read this I thought it was very informative. I appreciate you
  taking the time and energy to put this information together.
  I once again find myself spending a lot of time both reading and leaving
  comments. But so what, it was still worth it!

 30. Israel

  22 czerwca 2017 at 23:35

  Hey There. I found your blog using msn. This is a really well written article.
  I’ll make sure to bookmark it and return to read more of
  your useful information. Thanks for the post.
  I will certainly return.

 31. Mabel

  24 czerwca 2017 at 03:40

  Hello There. I discovered your blog the usage of msn. This is
  a really neatly written article. I’ll make sure to bookmark it and
  return to learn extra of your useful information. Thank you for the
  post. I’ll certainly return.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra