Z zagranicy

PE zdecydował o wszczęciu procedury zawieszenia Węgier w prawach członka UE

Parlament Europejski przegłosował w środę propozycję odwołania się do Art. 7 Traktatu o Unii Europejskiej w stosunku do Węgier w oparciu o projekt rezolucji odnośnie do sytuacji w tym kraju.

Propozycja została przedłożona przez Socjalistów i Demokratów, liberałów z ALDE, zielonych oraz radykalne lewicowe grupy w PE. Zdaniem wnioskodawców istnieje ryzyko, że Węgry w poważnym stopniu pogwałcają podstawowe unijne wartości.

Komisja Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych została poproszona o przygotowanie raportu dotyczącego Węgier, w której eurokraci mają zdecydować, czy wprowadzać wynik środowego głosowania w życie i podjąć pierwsze kroki przewidziane Art. 7, tj. zawieszenie prawa węgierskich eurodeputowanych do głosowania.

Rezolucję poparło 393 eurodeputowanych, 221 było przeciwko, 64 wstrzymało się od głosu. Możemy w niej przeczytać m.in., że przemiany obserwowane na Węgrzech przez ostatnie lata stanowią „systematyczne zagrożenie dla rządów prawa” w tym kraju. Dokument wzywa węgierski rząd do kontynuowania dialogu z Komisją Europejską, wprowadzenia poprawek do prawa o szkolnictwie wyższym oraz dokonania zmian w regulacjach dotyczących przyznawania azylu muzułmańskim imigrantom zgodnie z wytycznymi unijnymi, a także wycofania będącej solą w oku George’a Sorosa ustawy o transparentności grup obywatelskich finansowanych przez zagranicznych donatorów.

Co więcej, eurodeputowani zwracają się w rezolucji do Komisji Europejskiej, aby ściśle monitorowała wykorzystywanie przez węgierski rząd funduszy unijnych.

Wyrazili przy tym troskę o to, co nazwali „pogorszeniem rządów prawa, demokracji i fundamentalnych praw” na Węgrzech, cytując pełne niepokoju opinie o zagrożeniu wolności słowa, wolności akademickiej, wolności gromadzenia się i stowarzyszania, prawa ludzi należących do mniejszości narodowych, praw człowieka migrantów, starających się o azyl i uchodźców, jak również niezależność sądów.
„Węgry stanowią test dla UE, aby udowodniła swoją zdolność i chęć do reagowania na zagrożenia i uchybienia swoich własnych fundamentalnych zasad przez państwo członkowskie” napisano w rezolucji.
EPP, do której należy Fidesz wystosowała „łagodniejszą” rezolucję dotyczącą sytuacji na Węgrzech. Jednakże, po przyjęciu projektu Socjalistów i Demokratów, liberałów, zielonych i lewicy, PE już nad nią nie głosował.

Zgodnie z Art. 7 Rada Europejska, stanowiąc jednomyślnie na wniosek jednej trzeciej państw członkowskich lub Komisji Europejskiej i po uzyskaniu zgody Parlamentu Europejskiego, może stwierdzić, po wezwaniu państwa członkowskiego do przedstawienia swoich uwag, poważne i stałe naruszenie przez to Państwo Członkowskie wartości, o których mowa w artykule 2.

Po dokonaniu stwierdzenia na mocy ustępu 2, Rada, stanowiąc większością kwalifikowaną, może zdecydować o zawieszeniu niektórych praw wynikających ze stosowania Traktatów dla tego Państwa Członkowskiego, łącznie z prawem do głosowania przedstawiciela rządu tego Państwa Członkowskiego w Radzie. Rada uwzględnia przy tym możliwe skutki takiego zawieszenia dla praw i obowiązków osób fizycznych i prawnych.

Źródło: 

 dailynewshungary.com

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

136 komentarzy

136 Komentarzy

 1. Robert B.

  17 maja 2017 at 20:19

  Parlament Jewrejo-Pejs-ki… „Będzie kiedyś awantura z tymi Żydami” – takie słowa włożył w „Lalce” Prus Rzeckiemu… Skąd Prus 50 lat przed II wojną światową wiedział, że „będzie kiedyś awantura z tymi Żydami”? Wiedział, bo widział, co się dzieje… Teraz jest nie inaczej. Obecnie słowa te pozostają w mocy… Będzie kiedyś awantura z tymi Żydami…

  • Marian

   18 maja 2017 at 05:57

   Jak mówiła stara Salcie, „wy na tych żydów uważajcie”

  • podlasie

   18 maja 2017 at 23:06

   A Prusa wycofali z lektur…

 2. Danka

  17 maja 2017 at 20:42

  Zamordyzm totalitarny.Lewackie slupy wyreczac chca Vox Populi krajow czlonkowskich? Eurokomunisci,marksisci i masoni pelzajaca rewolucja must go on?!
  Polacy! Referendum i wychodzimy z eurokolchozu.

  • miperl

   18 maja 2017 at 13:32

   Czytałeś jak rozkłada się sympatia do UE, 75 % polaków jest za większą integracja .Jak ci sie nie podoba to wyp….. do Białorusi .Chcecie referendum o UE tylko wam pokaże jakim marginesem jesteście w tym Kraju.

   • Paweł

    18 maja 2017 at 21:53

    @miperl

    Ten procent spisałeś z butelki po spirytusie, którą wcześniej opróżniłeś? To by tłumaczyło ten bełkot. Margines cię wychował.

    • miperl

     19 maja 2017 at 10:19

     Ten margines który według ciebie mnie wychował ma wyższe wykształcenie , herb szlachecki oraz szacunek coś o czym ty możesz pomarzyć.

     • Jan Władysław Adam

      19 maja 2017 at 10:33

      Taki mały miperl!
      Takiego herbu w naszym polskim otoczeniu nie ma!
      Nauczyć się pisać ma najpierw cham a potem coś komentować tutaj po spirytusie.
      Niech idzie pozamiatać przed chałupę i latryną państwa wyczyścić.
      Zrozumiał lump?

     • miperl

      19 maja 2017 at 10:46

      ALE jest HERB Gozdawa.

     • Paweł

      19 maja 2017 at 21:33

      @miperl

      Szacunek, który właśnie zaorałeś. Gratuluję!

   • Egzorcysta

    19 maja 2017 at 01:44

    Zgodnie z prawem piramidy spolecznej na 40stu idotow nic nie kapujacych, przypada jeden troche kapujacy, a na 30stu troche kapujacych, jeden wiecej kapujacy i tak to leci u wyborcow Polakow.Wiec caly najliczniejszy dol piramidy spoleczniej wybiera zawsze bliskich „swojemu sercu” i zaden madry majacy tez jeden glos nie przewazy 40stu durnow, a madrzejsi od jednych i drugich o ile maja prawo glosu, musza o tym pisac na prawym.pl udajacym madrego i prawego.
    Nawet JOW nie pomoze dopuki idota bedzie mial tyle samo do gadania co madry czlowiek.

    • wera4

     19 maja 2017 at 21:14

     Człowieku naucz się ortografii.

   • Zenon

    23 maja 2017 at 12:33

    Sam wyp… do Rosji 😀

  • Falcon

   20 maja 2017 at 12:45

   Durna Cipo, chcesz koniecznie spaść do poziomu Białorusi?

   • Stanley

    23 maja 2017 at 08:43

    Białoruś to czyste I praworządne Państwo, gdzie szanują P0olaków I ludzie maja prace I mieszkania. opieka zdrowotna I szkolnictwo są całkowicie za darmo, uczniowe maja identyfikatory, któe zarazem sa biletami komunikacji I wstepu np. do bibliotek, kin, itp.
    Kto pluje na Białoruś I nia straszy jest po prostu idiotą.

 3. obserwator

  17 maja 2017 at 20:56

  brawo Wegry!!!!,brawo Orban!!!!,ten maly kraj staje sie ostoja normalnosci i moralnosci!!!!,wegry jako drugi kraj opuszcza niemiecko-zydowska ue??? ,Polska musi wziasc przyklad z Wegier i ich poprzec,jezeli nie odniesie to skutku,to nastepnym posunieciem rzadu powinien byc Polexit!!!!,tylko kooperacja z USA daje szanse na wysoki poziom zycia i bezpieczny kraj,jak najszybciej Polacy musza opuscic zydosko-masonska ue!!!!,tak trzymac bracia wegierscy!!!!

  • Janek

   18 maja 2017 at 10:50

   Z tym USA to coś Ci się pomyliło.

   • Kasia

    19 maja 2017 at 10:39

    Nie coś a dużo. Żydo-masońską Unię chce opuszczać a w kooperację z masońsko-żydowskim USA chce jeszcze bardziej zacieśniać!

  • wera4

   19 maja 2017 at 21:20

   Problem w tym, że pejsy są i w UE i w Chameryce i w Rosji (sam Putin np) i w Polsce (Kaczyński np).
   Teatrzyk z żydem Kwaśniewskim w papamobile (Wojtyła też syn Żydówki) i teatr z „przewrotem” solidarnościowym są dobrą szkołą. Starczy pomyśleć o okrągłym stole: Żydzi rosyjscy przekazali władzę Żydom polskim.

 4. gieptil

  17 maja 2017 at 20:59

  Czysty hitlerowski psychiatryk. Polskie władze powinny natychmiast ogłosić światu, że występują z neohitlerowskiej zbrodniczej organizacji zwanej Unia Europejska. I nie ma znaczenia ile na tym stracimy pieniążków. Ja kilka razy w życiu podejmowałem takie radykalne, wręcz szaleńcze decyzje. I na dłuższą metę okazywało się że na tym wygrywałem, choć po długich mękach. Matka Boska czuwała nad moim losem. Nigdy nie przypuszczałem, że przeżyje ponad rok 2 tysiące. A ja wciąż żyje.

  • gieptil

   17 maja 2017 at 21:04

   Jest taka stara prosta zasada – jak nie wiesz jak postąpić, to trzymaj się zasad. Mamy Pismo Święte, trzymać się tego.

   • wera4

    19 maja 2017 at 21:25

    Człowieku jak nie wiesz co napisać to lepiej nie pisz wcale. W biblii np akceptuje się NIEWOLNICTWO a w dekalogu brak przykazania -nie kłam-.

  • Danka

   17 maja 2017 at 22:50

   Przezyles rok za 2000 $ czy rubli czy zl.polskich? Gdzie tak kiepsko placa? Za taka pracowitosc…Musza byc dodatkowe bony towarowe.
   Zartowalam.;) Szkola przetrwania daje ogromna sile.Jezeli sie przetrwa i pokona skurw….Tak ten swiat urzadzony, ze mieroty nie maja wrazen….A chca trzymac za ster wszystkiego, co sie rusza.Za co oni biora takie gigantyczne pieniadze w tym PE? Za ograniczanie i dyktat? Dyktatura? !

  • miperl

   18 maja 2017 at 13:36

   Czytałeś jak rozkłada się sympatia do UE, 75 % polaków jest za większą integracja .Jak ci sie nie podoba to wyp….. do Białorusi .Chcecie referendum o UE tylko wam pokaże jakim marginesem jesteście w tym Kraju. Zdecydujcie sie Hitlerowski czy lewacki bo pierdo… licie bez sensu.

   • Marian

    18 maja 2017 at 18:23

    Większość ludzi wierzy, że Amerykanie lądowali na Księżycu, he, he

    • myślę sobie że

     21 maja 2017 at 20:54

     I myślisz, że ci, którzy nie wierzą, mają rację? 😀

   • Stefan

    24 maja 2017 at 10:41

    Jednak jesteś człowiecze głąbem strasznym. Pewnie jesteś przekonany, że Hitler to prawicowiec? Hilter był narodowym socjalistą, więc lewakiem najwyższej próby. Z Panem Bogiem.

    • miperl

     30 maja 2017 at 12:04

     Tak jak Kaczor i jego polityka pisu jawnie narodowo socjalistyczna.

 5. Paweł

  17 maja 2017 at 21:02

  Co na to pisiory? Węgrzy to nasi jedyni przyjaciele. UE niech zginie, musimy ją jak najszybciej opuścić.

  • Danka

   17 maja 2017 at 22:54

   Tacy przyjaciele, co to woleli Tuska uhonorowac niz uhonorowac pamiec o tragicznie zmarlym ich bratanku prezydencie ? Jezeli interesy wazniejsze od braterstwa i prxyjazni, to pic to na wode i fotomontaz.

   • Paweł

    18 maja 2017 at 07:43

    Lepsi przyjaciele od kalksteina. Honorować tego zdrajcę to obraza dla Polski.

   • miperl

    18 maja 2017 at 14:46

    Bo kaczor to dno dna jeden i drugi a Tusk jet personą co bardzo kaczora boli ale nic tego nie zmieni.Proste.

 6. qba

  17 maja 2017 at 21:12

  Lewackie jesropejskie q……wy! Nie wiem dlacsego nasz rzad nie stoi murem za Wegrami! Bo Orban pragmatycznie wspolpracuje z Putinem dla dobra wlasnego kraju?! Oni sami i my sami zostaniemy roztarci na pyl. Nawet sie nie obejrzemy a tysiace islamistow bedzie radosnie biegalo po naszych ulicach. I to bedzie wina tego rzadu bo nie buduje sojuszy o ktorych szumnie mowil. Jestesmy sami tak jak Wegrzy i reszta krajow tego bloku. Albo razem mimo roznic albo po nas.

  • gieptil

   17 maja 2017 at 21:21

   A Polacy stoją murem za Węgrami. Jeżeli oni zniszczą Węgry to my zburzymy zachodnie ambasady w Polsce i przejmiemy ich firmy w Polsce bez odszkodowania. I wymordujemy ich zdegenerowanych funkcjonariuszy.
   W pewnej firnie francuskiej w Polsce chętnie brali do księgowości polskie studentki z 5 roku ekonomii/księgowości ( nam temat z autopsji ). Dobrze płacili, to była duża kasa. Tylko było pierwsze kluczowe pytanie przy naborze – czy jest w ciąży i czy planuje w najbliższym czasie mieć dzieci? Odpowiedź pozytywna natychmiast eliminowała z rozgrywki. Oni tak z nami grają.

   • gieptil

    17 maja 2017 at 21:34

    A tak w ogóle jetem za rozśrodkowaniem Polski, powrotem na wieś. Raz że na wsi rodzi się więcej dzieci. Dwa, że w warunkach wojny atomowej przetrwają ci na wsi, wielkie miasta zginą niemal w całości.
    Ostatnio na jakimś rosyjskim portalu trafiłem ciekawy tekst. Bomba atomowa o sile jednej megatony odpalona w kosmosie na wysokości 200 kilometrów niszczy wszystkie transformatory w promieniu kilkuset kilometrów. Ja mieszkam na Górnym Śląsku, to wielka aglomeracja. Zanik energii elektrycznej tutaj to śmierć większości mieszkańców.

    • gieptil

     17 maja 2017 at 21:43

     Warto sobie uświadomić na czym polega ten numer. Bomba atomowa odpalona na takiej wysokości powoduje bardzo małe skażenie radioaktywne na ziemi. Ale ludzie z wielkich aglomeracji zginął.
     Tak mi się przypomniało, jak przewielebny Donald Tusk tak 10 lat temu ogłosił, że budujemy Polskę dziesięciu wielkich aglomeracji, i na to pójdzie kasa. Ciekawe kto mu to podpowiedział? Bo myślę że on nie był świadomy o co tak naprawdę chodzi.

  • Danka

   17 maja 2017 at 22:57

   Nie masz innych pomyslow?

   • Falcon

    20 maja 2017 at 12:48

    Ja mam pomysl: walnij się w pusty łeb, a potem spier…laj do Korei Płn.

 7. gość

  17 maja 2017 at 21:34

  Polski rząd (tak…) powinien przygotować plan POLexitu, prędzej czy później i Polsce niemiecka Unia da „ofertę nie do odrzucenia”. Trzeba będzie ofertę euro pejsów odrzucić, polexit i przywrócić granice.

 8. renegeate

  18 maja 2017 at 11:25

  węgierskie uderzenie w Sorosa zabolało lewactwo europejskie ! Brawo Węgry. IV Rzesza zwana UE wpadła w obłęd ! potrzebna jest kuracja wstrząsowa. Może się skończyć , ze Francuzi z Beneluksem z ich odwagą zamaluja wszystkie chodniki w proteście !

 9. ZDELEGALIZOWAĆ wszystkie "fundacje" Sorosa i NIEMIECKIE w Polsce - one ZWALCZAJĄ polski interes !

  18 maja 2017 at 23:03

  Polscy obywatele STANOWCZO DOMAGAJMY się ZDELEGALIZOWANIA dosłownie wszystkich ZAGRANICZNYCH tzw. „fundacj” – publiczne i prywatnych takich jak ta Batorego w Warszawie, która w 100% jest finasowana przez złodzeja żydowskiegoSoros, czy ta NIEMIECKA Adenauera finasowana w 100% przez WROGI Polsce rząd RFN, które są mutacją partii wpływów ZAGRANICY.
  Ta „fundacja” Batorego grasujaca w Polsce jest NIE legalną PARTIĄ złodzeja Sorosa, która korumpuje życie polityczne w Polsce w interesie ZAGRANICZNEGO kapitału ze strata dla polskich obywateli !
  Ten prywatny uniwersytet Sorosa na Węgrzech jest WROGI i zwalczający suwerenność Wegier i dlatego SŁUSZNIE ten organ Sorosa MUSI być ZLIKWIDOWANY na Węgrzech, aby NIKT z zewnątrz NIE blokował ROZWOJU państwa węgierskiego po przez zmuszanie np. do brania porzyczek finansowych dosłownie na wszystko co jest budowane na Węgrzech.
  Właśnie o to jest ta cała BATALIA na SZKODĘ instytucji państwa Węgry w rabunkowej kloace UE. Niestety ale zalegalizowani złodziejscy oligarchowie ZAGRANICZNI w Brukseli usiłują PODEPTAĆ suwerenność Węgrów, zmuszając ich do autentycznego PODDAŃSTWA, przymusowego uzależnienia się Węgier pod każdym względem wobec UTOPI tych pedałów z Brukseli usiłujących przymusić do wprowadzenia ideologii zagranicznych graczy finansowych.
  Wsperaczami tego globalistycznego ROZBOJU ideologicznego i finasowego w interesie GLOBALISTÓW jest ten globalistyczny skorumpowany ONZ czy estabłyszment UE lub imperialne ludobójcze USA + dodatkowo tacy bezczelni rozwydrzeni złodzieje globalistyczni jak Soros i jemu podobne „banki światowe” .
  ZDELEGALIZOWAĆ niemieckie media grasujące w Polsce OSZUKUJACE polskie społeczeństwo !

 10. Krzysztof

  21 maja 2017 at 11:47

  Czas najwyższy . Właściwie za późno. Jak nie przez serce,nie przez rozum,to przez brzuch /kieszeń trafi się do bezmyślnie nakręconych ze strachu buraków z obu naszych zacofanych, ksenofobicznych kraików, ktore gryzą rękę,co ich karmi-UE,do której sami dobrowolnie pchaliśmy się, wbrew niektórych krajów Zachodu oporom. Mnie powtórka z 39.nie odpowiada.

 11. Tom

  21 maja 2017 at 12:50

  Brawo nasi bracia Węgrzy.Tak trzymać.Precz z ue.

 12. cheap fifa 18 coins

  26 maja 2017 at 07:29

  It’s going to be ending of mine day, but before end I am reading this impressive post to increase my know-how.

 13. turquoise hats for weddings

  26 maja 2017 at 12:15

  You can definitely see your expertise in the paintings you write. The arena hopes for more passionate writers like you who aren’t afraid to say how they believe. All the time follow your heart.

 14. csgo skins

  7 czerwca 2017 at 14:05

  You need to take part in a contest for one of the most useful sites on the web.

  I’m going to recommend this website!

 15. Hi, i think that i saw you visited my weblog so i came to “return the favor”.I’m attempting to find things to enhance my site!I suppose its ok to use a few of your ideas!!

 16. under armour shoes melbourne

  15 czerwca 2017 at 07:16

  Hi, I would like to subscribe for this webpage to get most recent updates, thus where can i do it please help out.

 17. Pingback: http://falschgeldkaufen.blogspot.com/2017/01/wo-kann-ich-falschgeld-kaufen.html

 18. Great blog here! Also your website loads up fast! What host are you using?
  Can I get your affiliate link to your host? I wish my website loaded up
  as quickly as yours lol

 19. online shopping for women footwear

  25 czerwca 2017 at 22:49

  The on-line shop can act as a great extension counter accessible to your customers all over the metropolis.|A light colour shirt under a dark classy suit influences a powerful guy within you.

 20. gold shoes

  26 czerwca 2017 at 20:57

  As the vibrant colours of shoes using its pattern, the pale as soon as by no means goes out of fashion as nicely.|Lights nearly everywhere in your scooter because it’s your manual alongside the road. They frequently restrict the obese to eat meals which are rich in fat. The goods are made with great high quality.|Excessive excess weight is not great for your health. This is a great way to watch the films you skipped. Plus continue to offer the very best following revenue services ever.|But if your site is not in top ten so individuals is not see your website. With the widespread of online shopping, you can also get sun shades on-line as nicely. Verify out for the fitting size of the starter.|Also, create secondary ideas in situation issues don’t go as you expected. Jewellery- Each woman is fond of exquisite jewellery. So, you do not have to be concerned about something.

 21. online shoe stores

  28 czerwca 2017 at 01:57

  Actually, some of the best ipad video games on-line are an evolution of the other existing programs in the web.

 22. Pingback: cure for alcoholism

 23. Pingback: دانلود قسمت هشتم شهرزاد دوم

 24. buy mens sneakers online

  1 lipca 2017 at 18:02

  Actually, some of the very best ipad video games on-line are an evolution of the other current programs in the internet.

 25. Pingback: قیمت پنجره

 26. womens dress shoes

  3 lipca 2017 at 13:40

  Actually, some of the very best ipad games on-line are an evolution of the other existing applications in the web.

 27. Pingback: anal sex

 28. Pingback: دانلود قسمت ششم فصل دوم شهرزاد

 29. Pingback: دانلود قسمت 14عاشقانه

 30. Pingback: Anna Bell Peaks

 31. Pingback: دانلود قسمت 13 عاشقانه

 32. Pingback: Mia Malkova

 33. Pingback: Nikki Stills

 34. Pingback: Rachel Starr

 35. Pingback: real money casino games for the usa

 36. Pingback: دانلود قسمت 12 عاشقانه

 37. Pingback: دانلود قسمت اول شهرزاد دوم

 38. Pingback: Hundeskove i Midtjylland

 39. Pingback: دانلود قسمت پنجم شهرزاد دوم

 40. Pingback: دانلود قسمت سوم شهرزاد دوم

 41. pc games for windows 8

  15 lipca 2017 at 00:04

  It as very easy to find out any topic on web as compared to textbooks, as I found this piece of writing at this website.

 42. Very interesting information!Perfect just what I was looking for! I have a hundred times wished that one could resign life as an officer resigns a commission. by Robert Burns.

 43. Just Browsing While I was browsing yesterday I noticed a great post concerning

 44. Toney Kautzman

  15 lipca 2017 at 18:29

  You are a very capable person!

 45. Pingback: bypass windows 7 administrator password

 46. I relish, lead to I found just what I used to be having a look for. You have ended my four day long hunt! God Bless you man. Have a nice day. Bye

 47. It as fantastic that you are getting ideas from this paragraph as well as from our dialogue made here.

 48. they feature hyperfuse construction for a virtually seamless, durable design.

 49. 迷你仓比较

  17 lipca 2017 at 10:53

  I’а†ve read a few excellent stuff here. Definitely price bookmarking for revisiting. I surprise how so much effort you place to make this kind of magnificent informative web site.

 50. Treinkaartjes

  17 lipca 2017 at 13:11

  In my opinion you are not right. I am assured. Write to me in PM, we will discuss.

 51. WbwU

  18 lipca 2017 at 08:53

  461246 810808Straight to the point and nicely written! Why cant everybody else be like this? 340990

 52. Pingback: porno gratis

 53. bokep pramugari

  18 lipca 2017 at 10:33

  This is really interesting, You are a very skilled blogger. I ave joined your feed and look forward to seeking more of your magnificent post. Also, I have shared your website in my social networks!

 54. download bokep malaysia

  18 lipca 2017 at 11:46

  Well I truly enjoyed reading it. This subject provided by you is very effective for accurate planning.

 55. semrush alternative

  18 lipca 2017 at 13:07

  I truly appreciate this post. I have been looking all over for this! Thank goodness I found it on Bing. You ave made my day! Thanks again!

 56. wild boar hunting

  18 lipca 2017 at 15:36

  It is best to take part in a contest for among the best blogs on the web. I will advocate this website!

 57. Pingback: videos porno

 58. سكس اجنبي

  18 lipca 2017 at 19:13

  Incredible! This blog looks just like my old one! It as on a totally different subject but it has pretty much the same page layout and design. Wonderful choice of colors!

 59. Pingback: porno

 60. carpet repair north county san diego

  18 lipca 2017 at 20:25

  It as going to be end of mine day, except before end I am reading this great post to improve my experience.

 61. coming of age

  18 lipca 2017 at 22:46

  Normally I don at learn article on blogs, however I wish to say that this write-up very compelled me to check out and do it! Your writing taste has been amazed me. Thank you, quite nice article.

 62. Hello! I just would like to give a huge thumbs up for the great info you have here on this post. I will be coming back to your blog for more soon.

 63. gift amazon gift card

  19 lipca 2017 at 01:15

  Very good information. Lucky me I ran across your site by chance (stumbleupon). I have book marked it for later!

 64. Italian trap

  19 lipca 2017 at 02:34

  This is one awesome blog post. Keep writing.

 65. Brawl Stars Hack

  19 lipca 2017 at 07:51

  You made some really good points there. I looked on the web for more info about the issue and found most individuals will go along with your views on this site.

 66. Pingback: porno gratis

 67. hip hop blog sites

  19 lipca 2017 at 09:03

  There is definately a lot to learn about this topic. I love all of the points you have made.

 68. Pingback: porno gratis

 69. Pingback: porno gratis

 70. Pingback: porno gratis

 71. Pingback: porno gratis

 72. Pingback: videos porno

 73. Pingback: videos porno

 74. buy cheap baby clothes

  20 lipca 2017 at 09:25

  Thanks again for the blog post.Much thanks again. Much obliged.

 75. Pingback: دانلود قسمت هفدهم عاشقانه

 76. link m88

  20 lipca 2017 at 15:43

  If I hadn at come across this blog, I would not know that such good blogs exist.

 77. Wobbler quảng cáo

  20 lipca 2017 at 16:55

  Really appreciate you sharing this blog.Much thanks again. Cool.

 78. căn hộ chung cư tecco

  20 lipca 2017 at 18:08

  Very nice write-up. I absolutely love this site. Thanks!

 79. diệt mối

  20 lipca 2017 at 19:21

  Manningham, who went over the michael kors handbags.

 80. sua cua cuon

  20 lipca 2017 at 20:35

  This is one awesome article.Really looking forward to read more. Awesome.

 81. lime green fascinators

  20 lipca 2017 at 21:06

  It’s actually a great and useful piece of information. I am glad that you just shared this useful information with us. Please stay us up to date like this. Thank you for sharing.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra